Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kontracepcijske tablete


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
150 komentarjev na to temo

#101 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 27. september 2008, 12:09

15 let prakse, nikoli nobenih neželjenih učinkov.
Pri znankah, prijateljicah tudi ne. Uporabljajo Knaus - Oginovo metodo naštudirano v "nulo". Imajo urejen in reden menstrualen cikel. Neželjenih nosečnosti pri njih nobenih do zdaj.
Točno vedo, kdaj so t.i. plodni dnevi že po kakovosti sluzi, "signaliziranjih" telesa njihovega, ...
Treba pa vedet, kaj se dela in da 100% ni nič. Tudi tablete niso 100% vedno. )

Ja, pri naravni praksi je lahko stranski učinek le morebitna ''nezaželjena nosečnost''. Ma tud če jih obvladaš v nulo, usodi ne moreš ubežat. Imam lastne izkušnje z naravno metodo. ko je laufal kake 2 leti, potem sem pa zanosila v času, ko to kao sploh ni možno :-) Pa tud to se lahko jemlje kot božji blagoslov, pa je vse o.k. Drugače pa je naravna metoda najboljša popotnica za zdravega potomca :-)



#102 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 27. september 2008, 12:19

Ja, Tantra, sam te metode delujejo dost zihr pri puncah, ki imajo urejeno MS... če maš ciklus nereden in je lahk razlika med MS 14 dni al pa 5 tednov, pol je tole po moje precej bolj vprašljivo... xnckrivx x?x
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#103 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 27. september 2008, 12:21

Prvo je potrebno uredit menstrualen ciklus, da bo reden, kot mora bit. )

#104 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 27. september 2008, 12:31

in kako urediš ciklus po naravni metodi? kakšne vaje, prehrana? hvala.

no, moram pa omeniti, da imam zadnjega pol leta kar rednega, na 28 dni, dva dni gor ali dol. edino, ko me kaj močno pretrese, dobim prezgodaj. včasih je bila pa katastrofa, ko sem nehala jemati tabletke. na 18 dni ali pa na 23. xrolleyesx

#105 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. september 2008, 12:46

Ja, Tantra, sam te metode delujejo dost zihr pri puncah, ki imajo urejeno MS... če maš ciklus nereden in je lahk razlika med MS 14 dni al pa 5 tednov, pol je tole po moje precej bolj vprašljivo... xnckrivx x?x

Imas zlo prav, seveda. xyesx

sama mam od prve menstruacije dalje totalno tocno... no kdaj pa kdaj (zelo redko) se mi je kaj 'zamesalo', vendar praviloma imam zelo redno, pa je tako seveda lazje postekati dneve - sicer se scasoma naucis to opaziti pr sebi, vendar ce so recimo na tako hecne casovne intervale, pa se seveda jasno lahko zmotis...


ZlataRibica - vem, tko je pogosto, vendar ocitno ce 'ma za bit', tud je. x8Dx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#106 zlata ribica

zlata ribica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 53

Objavljeno: 27. september 2008, 12:57

Tantra ;
No, moja izkušnja je taka, da sem zanosila tik po menstruaciji. Po mojem kak dan po. Kako to vem? Ker sem jo imela 23.6., potem sem pa 1.7. šla za pet tednov na morje in v tem času nisem imela spolnih odnosov, razen 1.7. preden sem šla. Torej? Kako je zdaj v mojem primeru? Pa sem imela redno menstruacijo in zelo natančno sem poznala svoje telo in plodna oz. neplodna obdobja. Še zmeraj sem zagovornik naravne metode, vendar mislim, da je včasih, kljub poznavanju svojega telesa in njegovega delovanja, na delu še kaka višja sila, a? Vsaj meni se je tako zdelo pri meni :-) Sicer me je nosečnost nekoliko presenetila, ker je še nisva načrtovala, pa vendar, sem zdaj vesela da je bilo tako. Zdrav otrok in po naravni poti je pa tudi velik blagoslov.

#107 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. september 2008, 13:00

tantra (najbrz, verjetno) ni mislil (samo) opazanja ciklusa oz. taksne naravnosti, pac pa (sodim) kake vaje, najbrz najrazlicnejse tao vaje, s katerimi lahko uravnavas delovanje svojih caker in s tem celotnega organizma, kot tudi cist dobesedno in konkretno lohk vplivas tudi na samo spolnost. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#108 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 27. september 2008, 13:03

in kako urediš ciklus po naravni metodi? kakšne vaje, prehrana? hvala.

no, moram pa omeniti, da imam zadnjega pol leta kar rednega, na 28 dni, dva dni gor ali dol. edino, ko me kaj močno pretrese, dobim prezgodaj. včasih je bila pa katastrofa, ko sem nehala jemati tabletke. na 18 dni ali pa na 23. xrolleyesx

Presnojedci pravjo takole:
"... Prehrana najbolj vpliva na žensko mesečno perilo. Ženska, ki močno krvavi se lahko ozdravi že s tem, da zmanjša količino zaužite hrane, ta pa naj bo surova. Človek potrebuje mesec ali dva, da se znova privadi na presno hrano ..."
"... Ženske na kontracepcijskih tabletah [katere imajo netežavno menstruacijo se ne smejo slepit, ker je to umetno vzpostavljeno stanje, ki ga regulirajo tablete.
Po prenehanju jemanja KT ima telo velike težave, da spet samostojno vzpostavi normalno delovanje ..."
Source:
http://www.presnisve...topic.php?t=113
http://www.svet-je-l...p...t=15781&v=f

Po moje ni potrebno bit ravno presnojedec.
Žitarice, stročnice, del zelenjave se lahko tudi kuha. )

#109 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 27. september 2008, 13:17

Tantra ;
No, moja izkušnja je taka, da sem zanosila tik po menstruaciji. Po mojem kak dan po. Kako to vem? Ker sem jo imela 23.6., potem sem pa 1.7. šla za pet tednov na morje in v tem času nisem imela spolnih odnosov, razen 1.7. preden sem šla. Torej? Kako je zdaj v mojem primeru? Pa sem imela redno menstruacijo in zelo natančno sem poznala svoje telo in plodna oz. neplodna obdobja. Še zmeraj sem zagovornik naravne metode, vendar mislim, da je včasih, kljub poznavanju svojega telesa in njegovega delovanja, na delu še kaka višja sila, a? Vsaj meni se je tako zdelo pri meni :-) Sicer me je nosečnost nekoliko presenetila, ker je še nisva načrtovala, pa vendar, sem zdaj vesela da je bilo tako. Zdrav otrok in po naravni poti je pa tudi velik blagoslov.

Koliko dni je minilo po prvem dnevu dobljene menstruacije
ko si seksala na dan 1.7., ko naj bi mogoče lahko zanosila ...
Na koliko dni si takrat imela redno menstruacijo, kakšna je bila takrat sluz, koliko je bilo "ovulativnih signalov "pikanja" v ovarijumih takrat, drugih signalov ..."

Mimogrede:
Govorim po spominu [popravte v kolker sem v zmoti]:
Znanka ni seksala med 9 - devetim pa do 16 - šestnajstega dneva
po 1. dnevu dobljene menstruacije na reden ciklus 28, 29 dni [se mi zdi po spominu izpred let].
Zanosila ni nikoli.
Predtem pa po "nesreči" naredila enega fanta in ga obdržala [ni splavila].
Ko Knaus - Oginove metode še ni poznala, KT, ... ni uporabljala.

Včasih se zanosi lahko tudi z občevanjem med menstruacijo [sicer redko, en primer poznam].
Se zgodi kdaj.
Odsotnost menstruacije ni vedno samodejno odsotnost tudi ovulacije.
Ovulacija je lahko tudi ob odsotnosti menstruacije
[oz. je menstruacija tako blaga, da se je ne zazna, da se jo prezre].

"... Ovulaciji obvezno sledi menstruacija (če ni zanositve), ki pa je lahko zelo šibka. To je nepomembno. Pomembno je, da se prikaže in naznani začetek novega ciklusa.
Nekatere ženske niso imele menstruacije [opazile jo naj ne bi]
imele so verjeten neopazno krvavitev, ovulacija pa je morala biti, če so zanosile.
Menstruacija sama ni pogoj za zanositev, ampak ovulacija. Oglasilo se je tudi na tem forumu nekaj žensk (2, 3, 4 ...) ki so izjavile, da so zanosile, ne da bi imele menstruacijo ...
[oz. menstruacije niso zaznale ...]"
http://www.svet-je-l...p...t=15781&v=f

#110 Iguana

Iguana
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 27. september 2008, 13:55

odločam se da bi prenehala s kontracepcijo...tablete logest jemljem že od svojega prvega sexa. Kakšnih slabih vplivov nisem imela, kasneje so se mi začeli pojavljati glavoboli. Sedaj jemljam tablete že 6 let, nevem kaj je vzrok mojim vrtoglavicam in slabem počutju? Upam da se bom kamlu opogumila in začela z naravnimi metodami, hvala usm za vse nasvete. pa še nekaj moja spolna sla se nikoli ni pomanjšala...po vaših člankih sodeč imam tudi mogoče že vsa ta leta napačnega partnerja;)
lp

#111 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 27. september 2008, 14:06

Pri naravnih metodah je treba biti previden - pazljiv, da ni kakega "presenečenja".

#112 zlata ribica

zlata ribica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 53

Objavljeno: 27. september 2008, 14:53

Koliko dni je minilo po prvem dnevu dobljene menstruacije
ko si seksala na dan 1.7., ko naj bi mogoče lahko zanosila ...
Na koliko dni si takrat imela redno menstruacijo, kakšna je bila takrat sluz, koliko je bilo "ovulativnih signalov "pikanja" v ovarijumih takrat, drugih signalov ..."


Ej Tantra, od takrat je že dobrih 16 let. Kolikor se spomnim, sem imela zelo reden menstr. ciklus, na 28 dni, po 6-7 dni krvavenja. Pa tudi sluz, po kateri sem opazovala svoje plodne oz. neplodne dni, je bila jasna. Vedno sem vedela kdaj se približuje plodni dan in takrat smo ''pazili'', drugače smo pa vedno v ''polno''. Drugih podrobnosti se več ne spomnim. Vem pa, da sva bila takrat oba s fantom kar malo presenečena, saj naju je res presenetilo.
Ja, imaš prav, pri naravnih metodah je treba biti pazljiv kar se tiče kakih posledic in ''presenečenj''. Se je treba kar malo pozanimat in poučit o tovrstnih metodah in predvsem dobro opazovat in poznat sebe. Drugače je pa to krasna metoda za načrtovanje naraščaja :-)

Pa pa,
zlata ribica

To temo je popravil/a zlata ribica: 27. september 2008, 14:54


#113 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 27. september 2008, 15:02

Kar se materničnega vložka (obročka) tiče, sem prva v vrsti, ki ga odsvetujem.
Menstruacije po 14 dni, smrad, bolečine.......

Telo ga ni sprejelo in sem imela namesto krvi - gnoj.

Nikoli več!!!!!
Tudi na operacijo da so ga ven dobili.
Pa saj sem to že napisala, samo za vse, ki se imate namen odločit za to kontracepcijo.

Drugače je z mirelo, ta ni za plačat več, dobiš jo na recept.
Pa še menstruacije nimaš potem.
Vseeno je pa tujek v telesu.
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#114 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. september 2008, 15:11

Zlataribica: tud mene je seveda presenetilo. x:o)x x;)x
(kljub temu, da tedaj ze nekaj let (cca 3) nisem furala kontracepcijskih tablet, zaradi ze povedanih razlogov)

Tlele pa se par koristnih (? - nisem sla chekirat nic) linkov (a bom tole temo vseeno pustila taksno, kot je, ker se ne ukvarja splosno s kontracepcijo, pac pa zelo definira, o cem bo govora, pa naj bosta tako dovolj samo ti dve povezavi - in morda se tam dodam, da bo vse povezano):

Kontracepcijske tablete in glina, glineni obkladki - da ali ne?
Kontracepcija, mnenja...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#115 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 27. september 2008, 15:45

Plodni dnevi [splošna informacija];
Ne se ravnat po temule dobesedno [kolegica pred leti je delala sex pauzo ["vaginalno"] med 9. - 16. dnevom
od prvega dne menstruacije. In se dobro opazovala. Na reden menstrualni ciklus 28 dni];
"... Plodni dan (ovulacija) naj bi bil v sredini med 1. dnevom ene menstruacije in 1. dnevom druge menstruacije. Se pravi, če jo imaš na vsakih 28 dni, je plodni dan 14. dan po 1. dnevu menstruacije ..."
http://www.lunin.net...topic=3254&st=0

#116 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. september 2008, 16:47

ja, to je bla tud moja informacija. xyesx (osebna)

polovica, ja - saj sem napisala - med 12. in 15. al kaj tacga - ovulacija (potem pa tud jaz, 'za zihr', rajs upostevala/upostevam vecji *orbis* - med morda 10. in 17.).
(*pac glede na to, kot sem tudi napisala, da sem mela -in imam- praviloma redno - praviloma na 28 dni, se zgodi tudi od 24 - 29)

btw, mensturacijski ciklus je seveda LUNIN ciklus, ki pa je prav tako na *28 dni....
se pravi, clovesko telesna in planetarna logika in ritem.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#117 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 27. september 2008, 18:45

Kako zanimivo....kontracepcijske tablete imajo za stranski učinek zmanjšanje spolne sle. Kaj če je to njihov glavni učinek? xDDx

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#118 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 27. september 2008, 18:47

"Še vedno se oglašajo ženske, ki so imele težave s kontracepcijskimi tabletami. Ena izmed njih je tudi mlada Rečanka, ki so ji zdravniki diagnosticirali trombozo.
Mlada Rečanka se že od avgusta bori s posledicami jemanja kontracepcijskih tablet Yasmin [Yarina], ki jih je dobila zaradi težav z aknami. "Dva tedna sem preživela v bolnišnici, zdaj pa moram jemati zdravila in povijati nogo. Ženske hočem opozoriti na to, kaj se jim lahko zgodi, saj sama še vedno preživljam zelo težko obdobje," je povedala.
Vse se je začelo, ko je dobila virozo s temperaturo okrog 40 stopinj Celzija, ki so jo spremljali tudi driska in krči. Poiskala je zdravniško pomoč, saj ji je kmalu zatem otekla noga in nato še pomodrela. Dodatne preiskave so pokazale, da ima v preponi krvni strdek.
"Zdravniki v zadrski in reški bolnišnici so mi povedali, da je tromboza posledica jemanja tablet Yasmin. V vsakem primeru sem imela srečo, saj je strdek ostal v preponi in tromboza je bila diagnosticirana pravočasno," je še razložila 22-letnica.
Sicer pa je zatrdila, da je redno hodila na ginekološke preglede in se držala vseh navodil, ki jih je dobivala, vendar se kljub temu ni izognila stranskim učinkom, na katere opozarja tudi proizvajalec omenjenih tablet.
Tabletke Yasmin so pod imenom Yarina dostopne tudi v Sloveniji."
http://24ur.com/spec...i-trombozo.html

#119 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 27. september 2008, 21:41

Samo za info glede naravne metode - že zdavnaj je bilo potrjeno, da ma ženska lahko ovulacijo tud večkrat v mesecu. Sicer zelo redko, se pa zgodi. Lahko se zgodi tud po kakem zelo močnem orgazmu. Tko da... naravna metoda ni zelo zanesljiva. Sploh ni primerna za seksat "na polno". Če ni želje po otroku seveda...

#120 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 27. september 2008, 22:46

Kako zanimivo....kontracepcijske tablete imajo za stranski učinek zmanjšanje spolne sle. Kaj če je to njihov glavni učinek? xDDx

Antonius, ne zezaj, to so resni problemi.

KONTRACEPCIJA

Res zelo enostavno se je braniti moških semenčic z enakim nabojem.
Toda trajna sprememba pH ženske sluznice ne more ostati brez reakcije.
Organ bo stalno iskal pomoč tujih celic in točil bele solze, nazadnje bo morda aktiviral še svoje.
Pa še nadležne glivice se lahko pojavijo, zaradi katerih te bo nejeverni partner najraje obtožil prešuštva.
Pomaga pa spiranje glave in saj veš česa še z zdravo soljo.

Preberi http://zdravasol.si/knjiga2.html

#121 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 28. september 2008, 08:30

Dobijo kake koledarčke -), deležni so kakih predstavitev produktov s pogostitvijo kdaj, sponzorirani kdaj za kak kongres kje, tudi v tujini, direktor kakega ZD "fursira" kake produkte, podjetje kdaj [ko podrejeni zdravniki pišejo recepte].
Lekarniški, farmacevtski lobi je kar vpliven. -)

#122 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 28. september 2008, 09:03

ex LDS vlada svoj čas imela takale:
Kamilice, ... so se lahko prodajale po trgovinah, tržnicah kot zel, čaj.

V kolker je pa bilo na kaki embalaži napisano, omenjeno: zdravilen, koristi za "to in to", ...
Se je ista roba - zdravilne rožice morala prodajat v lekarnah, specializiranih trgovinah [z zaposlenim farmacevtskim tehnikom]. Da so lekarne prodale več po višjih cenah. -)

Lobiji, politika delajo z roko v roki. Za lastne koristi - lasten profit. - )

#123 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 28. september 2008, 11:27

x:Dx
Je pa zanimivo, kako malo zdravnikov in farmacevtov po forumih lazi, je že res, da imajo polne roke dela, vendar včasih ponoč, dežurstva pa to, k se nič ne dogaja x:px
Tko, da jih ne moremo povprašat in pobarat po ničemer.

Kako, da ne, ta ti bo rad odgovoril ;)
http://metrodusa.blo...rketinkemu.html

#124 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 29. september 2008, 08:46

Sicer je pa na voljo še tudi kakšna druga oblika kontracepcije, z manj stranskimi učinki. Izbira je v naših rokah in v naših glavah.

Najbolj varna zaščita je A4 list x^x
med ženskimi koleni, da ne bo pomote x:Dx x:Dx

Tantra ;
No, moja izkušnja je taka, da sem zanosila tik po menstruaciji. Po mojem kak dan po. Kako to vem? Ker sem jo imela 23.6., potem sem pa 1.7. šla za pet tednov na morje in v tem času nisem imela spolnih odnosov, razen 1.7. preden sem šla. Torej? Kako je zdaj v mojem primeru? Pa sem imela redno menstruacijo in zelo natančno sem poznala svoje telo in plodna oz. neplodna obdobja. Še zmeraj sem zagovornik naravne metode, vendar mislim, da je včasih, kljub poznavanju svojega telesa in njegovega delovanja, na delu še kaka višja sila, a? Vsaj meni se je tako zdelo pri meni :-) Sicer me je nosečnost nekoliko presenetila, ker je še nisva načrtovala, pa vendar, sem zdaj vesela da je bilo tako. Zdrav otrok in po naravni poti je pa tudi velik blagoslov.

provzaprov naj bi nastopila ovulacija celo med 2 in 9 dnem po menstruaciji, no vsaj tko so nas v šoli učili x;)x čeprav je tusta, sredinska varianta, najpogostejša. Odkloni pa rodijo, al pa splavijo.
Knaus-Oginova je res ena izmed naravnih metod, pol maš še na "merjenje temperature" ipd, vendar nobena ni zanesljiva 100% (tut KT, niti kondom ne!).
100% zaščita je vzdržnost. Ostalo je pa gemblanje x:o)x

Vsak zase mora pogruntat, kaj mu ustreza, kaj je optimalno zanj(o), je pa zmer kaka kolateralna škoda :sori:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#125 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. september 2008, 10:23

x:Dx

Cookie, od DRUGEGA dne?? :eek:
tko so vas ucil? odstekano.

To je vse tud zlo individualno oz. clo 'usodno', 'usojeno'.
Namrec - lohk se par trudi, oba zdrava, plodna, brez zascite, pa jima ne rata pa ne rata.
Potem pa gresta vsaksebi, pa nenadoma OBA (vsak posebej oz. z drugim partnerjem) zanositev, otrok.
Poznam kar nekaj primerov.
Iz cesar sem sklenila, da eni preprosto v tem niso kompatibilni in da jim *ni usojeno* met otroka (skupaj, v taki kombinaciji).

tako da itak ni cist vse v kontracepciji.

~

Antoninus, :D ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0