Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kontracepcijske tablete


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
150 komentarjev na to temo

#76 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 25. september 2008, 10:21

hm, glede tega sm mal skeptična. pri ženski se z menstruacijo iz telesa izločajo tudi strupi in zato, če ženska ima menstruacijo, se mi ne zdi najbolj ok, da se jo na tak način preprečuje...



Pri tabletkah je pa še tako, da je podobno menstruaciji.
Ne bom pametna, samo ni to tista krvavitev, ki je, če ne jemlješ tabletk.
Telo se samo "očisti" nečesa, samo ne toliko kot pri normalni menstruaciji.
(a sem zakomplicirala, samo nekako hočem razložit da se ne očisti toliko strupov)

Tale enekcija pa zna biti zanimiva.
Res, koliko stane, oz ali je samoplačniško?
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#77 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 25. september 2008, 11:11

x:Dx x:Dx x:Dx

V SEDELNO MIŠICO xcivx


A ste se ženske kdaj vprašale, zakaj dedci ne uporabljajo hormonske kontracepcije?

Vam povem? Ker so brihte!

Se ni prijelo na moški populaciji :vragec: x8Dx valda :o|o: sej niso tumasti......


v sedemdesetih letih so na veliko uvajali diafragmo preko patronaže in zdravstvenih domov.....

zdaj so jo ukinili....


lahko greš sam v tujino ponjo...ti dajo ni problem, v vsaki lekarni :o|o:

kak smo tumaste slovenske babnce....ko dajo mireno jim podpišeš izjavo da sprejemaš vse posledice xrolleyesx pa še plačaš svinjsko....

ka ne de , ke sploh ni problema, pa k je popolnoma varna, hormoni se sam lokalno v maternici sprožajo...ni vpliva na telo in psiho ženske :vragec:


pa namažte se s česnom po podplatu, pol mi pa povejte, če ga kaj čutite na jeziku :8):

******

preberte si na zazdravje net


kjer Sanja Lončar piše o neodvisnem znanstveniku, proti kateremu so zbrali dovolj dokazov da so ga postavili pred sodišče .....

ne mi čitat sam 24 kur

joj , sej ni vredno se sploh jezit več...ker itak nič ne nuca.....

kak smo mi naivni :o|o:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#78 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 25. september 2008, 11:51

Pri tabletkah je pa še tako, da je podobno menstruaciji.
Ne bom pametna, samo ni to tista krvavitev, ki je, če ne jemlješ tabletk.
Telo se samo "očisti" nečesa, samo ne toliko kot pri normalni menstruaciji.
(a sem zakomplicirala, samo nekako hočem razložit da se ne očisti toliko strupov)

Tale enekcija pa zna biti zanimiva.
Res, koliko stane, oz ali je samoplačniško?

pa dobr a sploh veste zakaj gre pr menstruaciji??

Menstruacija je način, kako se odebeljena plast sluznice maternice odlušči.
Če žreš tabletke maš glih tko mesntruacijo in to tapravo, kt če jih ne bi žrl! Fora tabletk je v tem, da preprečujejo zorenje foliklov - ovumov-jajčec, jebelacesta pa to so ja osnove!!!
Torej, s tabletko hormonsko reguliraš zorenje jajčec, ne pa same zadebelitve sluznice maternice (k se zadebeli zato, ker upa na ugnezditev oplojenega jajčeca). Ker do ugnezditve ne pride, se zadebelitev sluznice maternice odlušči.

Strupi pr tem nimajo nobene veze, ker se v sluznici pač ne nabirajo, porkodijo :vragec:

Strupi se izločajo preko kože, urina in blata ter (pozor zdej) izdihanega zraka (CO2 je strup kene). Kake menstruacije, bogtenimarad xcivx

*****
drgač pa te hormonske injekciej, me je pač zanimalo, sicer pa sem mnenja da naj bi TUDI moški poskrbeli za zaščito (pa čeprav je to jebeni kondom), ne pa, da smo za to zadolžene ženske. Ko pa pomislim na še ne tako davne čase, kejr je bila kontracepcija prepovedana oz nedostopna pa vseeno pozdravljam in sprejemam z odprtimi rokami tudi to možnost, da ženska poskrbi sama zase tudi v tem smislu.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#79 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 25. september 2008, 11:54

x8Dx pa saj majo dečki tud tabletko, sam so jo kot uporabniki zavrnili......


****

saj to ti razlagam....da so še drugi načini, ki smo jih opustili


v tujini je diafragma, pa one gobice s spermicidom....pa tak


pri nas pa sam tableto donira zavarovalnica x8Dx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#80 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 25. september 2008, 11:59

Častim antioksidante (beri kavo) ovnovka za jedrnato razlago x:Dx :palec: ....upam, da se bo kej prijelo :inocent:

Jh, Lia seveda,..ženske premalo gledamo in vzdržujemo svoj telesni tabernakelj.....žal xcivx x:)x
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#81 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 25. september 2008, 12:06

Častim antioksidante (beri kavo) ovnovka za jedrnato razlago x:Dx :palec: ....upam, da se bo kej prijelo :inocent:
...

o, hvala. Ob priliki x:px x;)x
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#82 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 25. september 2008, 12:18

...bomo še zmer mislili dalje, da se telo čisti tud z menstro x^x

ko neka, neka.
So tut nedolgo tega nazaj mislili, da je Zemlja ploščata x:px x;)x
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#83 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 25. september 2008, 12:32

pha,...še vedno se iluzioniramo z utopičnostjo glede vedenja "močnejše" populacije pri pravilni izbiri "glav" v določenih nalogah :inocent: x:Dx
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#84 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 25. september 2008, 13:51

dovolj zgovoren dokaz proti

#85 24sončnica

24sončnica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 25. september 2008, 13:53

http://24ur.com/novi...ami-yarina.html

evo ga še jaz dodajam link iz 24 ur, pa to ne verjameš, če se res ne zgodi. Hvala bogu, da je Ga. Slavica še živa! Tu gre za življenje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kake tabletke, NIKOLI VEČ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#86 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 26. september 2008, 10:57

zdravniki in farmacevti pa takoj modrujejo, da ni razloga za preplah. a embolija ni razlog za preplah? :angry2: tako jih skrbi za njihovo blagajno, da pozabljajo, da oni delajo za zdravje (naj bi) xrolleyesx , ne pa pacienti za njihov žep. :xx!:

#87 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 26. september 2008, 13:43

zdravniki in farmacevti pa takoj modrujejo, da ni razloga za preplah. a embolija ni razlog za preplah? :angry2: tako jih skrbi za njihovo blagajno, da pozabljajo, da oni delajo za zdravje (naj bi) xrolleyesx , ne pa pacienti za njihov žep. :xx!:

Farmacevti majo zdravnike na "plačilnih listah" [donirajo - sponzorirajo zdravnikom kake udeležbe na kongresih, ...], v kolikor zadovoljivo le - ti "razpečavajo" med uporabnike njih produkte...
Zastopniki za prodajo minimalizirajo nastale - razkrite težave [tudi za zdravje ogrožujoče], ker gre za njih zaslužek [podajajo meglo].
Gleda se na koristi lastne, tako to je. )

#88 24sončnica

24sončnica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 26. september 2008, 16:48

sramota zdravstva, ginekologov da je kaj takšnega sploh dopustljivo.....

dodajam link 24ur danes, 26.9.08

http://24ur.com/novi...opozarjajo.html

#89 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 27. september 2008, 08:03

Po drugi strani - zganjanje panike ni še nikomur koristilo.
Če moram izbrati med splavom in kontracepcijskimi tabletami, izberem slednje.
Škodi?
Škodi marsikaj.
Recimo - folk se panično boji kač. KOliko jih je umrlo zaradi kačjega pika? Koliko jih umre v prometnih nesrečah? Kolikokrat sedemo v avto in smo petencialni kandidati za smrt?

Tole je striktno moje mnenje.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#90 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 27. september 2008, 08:37

Farmacevti majo zdravnike na "plačilnih listah" [donirajo - sponzorirajo zdravnikom kake udeležbe na kongresih, ...], v kolikor zadovoljivo le - ti "razpečavajo" med uporabnike njih produkte...
Zastopniki za prodajo minimalizirajo nastale - razkrite težave [tudi za zdravje ogrožujoče], ker gre za njih zaslužek [podajajo meglo].
Gleda se na koristi lastne, tako to je. )

o, katastrofa. :C: pod prisego. :xx!:

#91 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. september 2008, 08:57

Strinjam se seveda z macko, da se med MS puca vse telo.
(saj ne gre sam za ciscenje maternice, pac pa svega telesa, saj tud zato smo zabuhle, vec izlocamo, ene majo driske itd., ce ne bi mel veze, je ne bi mel).

~

zadnjic sm gledala po TV in je en doktar na vprasanje, ali ne gre morda vendarle za scitenje oz. povezavo s farmacevtskimi lobiji, ker ne opozorijo zensk prej na posledice, odgovoril da to sploh ni res in v bistvu skor zavijal z ocmi in se posmehoval.
Kako lohk to trdijo??
Jasno da je povezano.

V 'mojih cajtih' so se celo PRETIRANO (kot se je men zdel) skrbel.
Npr. sem morala se goljufat, da sem jih dobila. xyesx
skratka, grebla sem se zanje, pa mi jih niso hotl predpisat.
So mel prav, ker sm mela kronicno povisan pritisk in kup tezav, vkljucno z alergijami.
No vsaj za pritisk gotovo vem, da so ga povrozcle tablete.
Potem jih vec let nisem jemala, pa jih spet zacela, ker je pa moja ginekologinja bla tok skepticna do njih (oz. je imela respekt in mi jih ni dala kar tko), mi ni dala vec stediril (ki so tedaj ble defolt), pac pa Cilest (ki so ble tedaj dokaj nove in kao bolj blage).
Vendar sem pol tud te nehala jemat.

No hotla sem rect, da so vcasih bli velik bl natancni pri predpisovanju, tako mi naj ne lapajo, da ni povezan s farmacevtskimi podjetji, saj zdravnik te je dolzen opoziorit na vsak stranski ucink in kot receno, so mene tedaj dodobra prestrasil in 'stran tiscal' od tablet.

Zdaj pa sam da placas, pa so zadovoljni, zri kar ces, si mislijo, sam da ti lepo placujes...

je pa seveda, kot pravi Nataly, brez veze zganjat paniko in se zasekirat, ker ne reagira vsak organizem enako.
eni kadijo ves lajf, pa dozivijo 90 let, drugi pa pri 40-ih umrejo za pljucnim rakom - ob tem, da je najverjetneje tobak vendarle skodljivejsi kot te tablete.
Tako da, glede na to, da svasta dajemo vase, bi lohk ze vsi od vsega pocrkal.

Sicer sem pa taka kot Cookie: jaz sprasujem, sem radovedna, skratka, pravi pain in the ass dohtarjem. x:)x
Sicer majo, kot rpavim, dolznost opozoriti, ampak gre pa za moje/tvoje telo.
Ni smiselno vedno odgovornost na druge prelozit - PREDHODNO se pozanimaj in bodi zavesten in te naj VSAJ MAL zanima, kaj dajes vase.
Predvidevam, da bo seveda padlo 'nekaj' tozb. xrolleyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#92 zlata ribica

zlata ribica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 53

Objavljeno: 27. september 2008, 09:31

Ko prebiram in poslušam tole o kontracepcijskih tabletkah, sem prav vesela, da sem apriori proti. Sem pa vseeno imela izkušnjo z njimi že pred mnogimi leti (takrat, ko sem v ospredje postavljala uzitke in eksperimentiranje, ter preprečitev možne nezaželjene zanositve). Vendar le za nekaj mesecev. Sicer so bile neke Stediril M. Zredila sem se, vsakdan glavobol, pa še volja do seksa je izginila. :-)
Ko sem se bolj poglobila vase in v smisel tudi seksualnega življenja, sem se odločila svoje telo ohraniti naravno, brez vnosa nekih hormonov. Saj, kot se spomnim, koliko je imela tezav bivša tašča, ker je 20 let neprekinjeno jemala KT. Telo potem potrebuje, menda, enkrat daljšo dobo, da se spet prečisti. Zato mislim, da bi morale tako ženske, kot moški odgovorno ravnati sami s seboj in se res dobro premislit kaj vnašati v svoje telo. Seveda farmacija ponuja vedno nove in kao izboljšane artikle... He, he, he.... biznis je biznis. In drago plačajo tisti nevedni in ovčke, ki sledijo vsem novim pridobitvam, samo da bo še bolj lustno in brezskrbno življenje. Odgovornost pa prenašajo na druge.
Tako da, vsak je odgovoren zase, in posledice svojih dejanj nosi sam.
Morda pa nam bodo te kolobocije s KT dale za mislit tudi v zvezi z našim odnosom do seksualnosti? Sicer je pa na voljo še tudi kakšna druga oblika kontracepcije, z manj stranskimi učinki. Izbira je v naših rokah in v naših glavah.

Pa veliko užitka in lep dan,
zlata ribica

#93 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. september 2008, 09:51

Sicer so bile neke Stediril M. Zredila sem se, vsakdan glavobol, pa še volja do seksa je izginila. :-)

jp, men so tud vplivale na pomanjkanje spolne sle.

ostalih stranskih ucinkov (debelost, glavoboli itd.) nisem cutla, razen pac povisanega pritiska in (morda*) alergij (*ker ni bilo nikol ugotovljeno, da so ble prav zarad tega).
Tud jaz sem jemala Stediril M, vendar to je blo pred cca 25 leti. Potem pa sem (kako leto po porodu) zacela uzivat Cilest in jih furala kake pol leta ali 9 mesecev.

Sem tud jaz proti.
Sploh ker sem na lastni kozi lohk vidla, kako se ni za hecat z njimi.

Je zoprno, ker mi niso mogl vstavit obrocka, ker bi nanj moje telo gotovo slabo reagiralo (in tako sem tud sama presodla) in ga tako nisem nikol imela.

Pol se pa moznosti kontracepcije ze zelo zmanjsajo (ce nisi fan kondomov). x:o)x

Vendar kar zelo dela men ta metoda, da preprosto sem bla pozorna na ovulacijo, je to se kar natancno (recimo pr men je -bla- nekak 12.-15. dan (in itak cutis, opazis)).
Seveda to pac ni zanesljiva kontracepcija, sam, ce tko pogledas, se celo tabletke niso cist cist. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#94 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 27. september 2008, 11:05

Če mal pomislim... jaz se res ne spomnim, da bi me kdo kaj pretirano opozarjal pred posledicami tabletk.. al pa vsaj povedal kaki so lahk stranski učinki..
šla tja pri 19ih, ker imela še vedno čist zmedeno MS, vprašala, če je to kaj narobe in kaj se da naredit.. in dobila tabletke.. itak sem jih par mesecev po tem lahko celo zares uporabla, ker sem začela hodit z nekom.. mela ful probleme s seksom, čist suho sluznico, ni mi blo, ful me bolelo vedno.. šla nazaj h ginekologinji vprašat kaj je narobe z mano, je rekla, da je psihično..
in pol, ko sva nehala s tipom, sem počas nehala s KT, ker pač,, hotla probat, če se je MS že uredila v 3 letih..
in seksala parkrat brez problema.. in se prepričala, da je bla res psiha in prvi tip in kaj vem kaj..
pol jih še dvakrat začela jemat.. nikol nihče kompliciral pri ginekologu.. aja, suho sluznico? ja, sej to je pogosto, ni panike, probajte kakšne vlažilce..
in z zdajšnjim tipom bila spet na istem.. minil me veselje do seksa čist, ker sem takoj, ko sva začela hodit šla na tabletke.. in pol nehala po pol leta.. forever.. na srečo v vsem tem času že precej prebrala in mi je tokrat blo dost jasno kaj lahko pričakujem..

evo, nikol več..
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#95 zlata ribica

zlata ribica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 53

Objavljeno: 27. september 2008, 11:13

Mhm, imava morda kar nekoliko podoben pogled in izkušnje s kontracepcijo, Marsa :-) .Tudi sama sem prakticirala naravno metodo kontracepcije, tako da sem opazovala sluz in tako kar natančno vedela kdaj je ovulacija. Sem se pa potem po treh porodih vendarle odločila za kontracepcijo (očitno sem kar plodna, saj sem zanosila tudi v času, ko po teoriji ni bilo možno - usoda verjetno :-) ). Ker sem proti KT, nisem nobena fenica kondomov, mi je preostal samo še maternični vložek, ki pa je tudi v bistvu tujek v telesu. Pa saj so uhani, pa plombe v zobeh, pa pirsingi... tudi. Pa sem si rekla: ''Če moje telo sprejme maternični vložek brez kakršnih koli zapletov, potem ga sprejmem tudi jaz.'' No, pa sva z materničnim vložkim zelo dobro shajala kar nekaj let. Potem sem pa sama začutila, da bi ga dala ven. Ma, neka težnja po tem, da dam ven iz sebe nek tujek, nad katerim nimam tako dobre kontrole, kot npr. nad uhani ali pirsingom :-) (moje filozofije :-) ) No, in ko sem ga pa šla dat ven, se je pa malo zapletlo :-(. Ker se je ravno malo pred tem strgala tista vrvica, ki malo kuka iz maternićčnega vratu, mi ga ginekolog ni mogel odstraniti po običajnem postopku. Potreboval je tudi neke druge instrumente, za kar sem morala na poseg v bolnišnico. Ker pa ga kar ni in ni mogel potegniti ven ( očitno se je nekam zagozdil in mi je bilo zelo, zelo neprijetno ob gin. poskusih,da ga izvleče) , so mi morali dati anestezijo. Moje počutje potem ( po anesteziji ) je bilo grozno, tako da sem sedaj odločena, da bo moja kontracepcija spet naravna metoda.
Drugače pa mislim, da ima vsaka oblika kontracepcije svoje stranske učinke. Tablete, vemo. Mat. vložek ali telo zavrne, če pa ne, ima še najmanj stranskih učinkov, razen, če se kam ne vraste v telesu. Kondomi - kar nekaj, pa še vnetje so mi ponavadi povzročili.... Naravne metode - večja možnost zanositve :-) Itak nič ni 100%. Tako da, vsaka po svoje najdimo najprimernejšo obliko za preprečitev zanositve zase in se odgovorno predajmo užitkom, ki nam jih nudi seks. ;-) Zaenkrat se mu še ne mislim odpovedat :-)

Pa pa, zlata ribica

To temo je popravil/a zlata ribica: 27. september 2008, 11:16


#96 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 27. september 2008, 11:14

ja, lahko tudi sama potrdim, da oslabijo spolno slo. razen tega sem po prvem mesecu jemanja dobila strije na prsih (na srečo so potem kar same od sebe izginile :eek: ), zredila sem se.
res je, da se mi je zaradi tabletk polepšala koža, ampak zato se mi zdaj očitno po treh letih od prenehanja jemanja vse skupaj maščuje z ogrci sredi lic, ob ušesih, na sencih .. kjer jih prej nikoli nisem imela! :V:
no, tudi mene ni nihče opozoril na možne posledice. imela sem pač policističen jajčnik, zato sem dobila Diane 35. najmočnejše. pri 17. letih. nihče me ni prej poslal na krvne preiskave, da bi ugotovil moj povišan bilirubin, ki s tabletkami ne gre skupaj. drugače sem zdrava, normalen pritisk imam in vse, ampak še vedno ne vem, kaj je s tem mojim bilirubinom. ker sem vmes zamenjala ginekologinjo in hotela znova začeti jemati tabletke. tanova ginekologinja je pa skrbna in sem imela cele vijevaje s krvimi preiskavami in skakanjem od osebne zdravnice do ginekologinje. ginekologinja mi nikoli ni hotela predpisati tabletk, ker osebna zdravnica ni znala pojasntii povišanega bilirubina. bogu hvala.

#97 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 27. september 2008, 11:29

Naravne prakse za "nenosečnost" nimajo stranskih učinkov, treba se jih pa naučit & jih obvladat v nulo. )

#98 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. september 2008, 11:48

Če mal pomislim... jaz se res ne spomnim, da bi me kdo kaj pretirano opozarjal pred posledicami tabletk.. al pa vsaj povedal kaki so lahk stranski učinki..
šla tja pri 19ih, ker imela še vedno čist zmedeno MS, vprašala, če je to kaj narobe in kaj se da naredit.. in dobila tabletke.. itak sem jih par mesecev po tem lahko celo zares uporabla, ker sem začela hodit z nekom.. mela ful probleme s seksom, čist suho sluznico, ni mi blo, ful me bolelo vedno.. šla nazaj h ginekologinji vprašat kaj je narobe z mano, je rekla, da je psihično..
in pol, ko sva nehala s tipom, sem počas nehala s KT, ker pač,, hotla probat, če se je MS že uredila v 3 letih..
in seksala parkrat brez problema.. in se prepričala, da je bla res psiha in prvi tip in kaj vem kaj..
pol jih še dvakrat začela jemat.. nikol nihče kompliciral pri ginekologu.. aja, suho sluznico? ja, sej to je pogosto, ni panike, probajte kakšne vlažilce..
in z zdajšnjim tipom bila spet na istem.. minil me veselje do seksa čist, ker sem takoj, ko sva začela hodit šla na tabletke.. in pol nehala po pol leta.. forever.. na srečo v vsem tem času že precej prebrala in mi je tokrat blo dost jasno kaj lahko pričakujem..

evo, nikol več..

jaz tud ne. x;)x

sicer pa sem jaz tok prej 'zacenjala', pa so morda bli pazljivejsi, al sem pa sam jaz imela sreco z dobrimi ginekologi. ceprav sem se pa spomnila, da mi je pravzaprav zdaj (v kasnejsem obdobju) tud ginekolog vedno rpedlagal tabletke, tko da me je prakticno skor kar mal 'silil': ces, "kaj pa mislim itd." Potem sem se clo menila za neke te obrocke, tud ko so iz boljsih materialov ven prisli, a se nisem hotla odlocit.

Tko da, morda pa res zdaj hitrejs predpisejo in dajo.

(ja tud suha sluznica)

Sem se pa potem po treh porodih vendarle odločila za kontracepcijo

verjamem. x:Dx x;)x

jah, grozno, boga. :sori:
ravno zato se jaz nisem hotla odlocit (ko smo mal gruntal opcije, in so mi tud ginekologi rekl, da bi najverjetneje res dobila alergije).
Kot pravis, tujek v telesu, cist isto mislim.
No s hormoni pa je enako. Kot tud s kemijami raznimi. Nocem tega zase, vase. x!x xyesx

ja, lahko tudi sama potrdim, da oslabijo spolno slo. razen tega sem po prvem mesecu jemanja dobila strije na prsih (na srečo so potem kar same od sebe izginile :eek: ), zredila sem se.
res je, da se mi je zaradi tabletk polepšala koža, ampak zato se mi zdaj očitno po treh letih od prenehanja jemanja vse skupaj maščuje z ogrci sredi lic, ob ušesih, na sencih .. kjer jih prej nikoli nisem imela! :V:
no, tudi mene ni nihče opozoril na možne posledice. imela sem pač policističen jajčnik, zato sem dobila Diane 35. najmočnejše. pri 17. letih. nihče me ni prej poslal na krvne preiskave, da bi ugotovil moj povišan bilirubin, ki s tabletkami ne gre skupaj. drugače sem zdrava, normalen pritisk imam in vse, ampak še vedno ne vem, kaj je s tem mojim bilirubinom. ker sem vmes zamenjala ginekologinjo in hotela znova začeti jemati tabletke. tanova ginekologinja je pa skrbna in sem imela cele vijevaje s krvimi preiskavami in skakanjem od osebne zdravnice do ginekologinje. ginekologinja mi nikoli ni hotela predpisati tabletk, ker osebna zdravnica ni znala pojasntii povišanega bilirubina. bogu hvala.

ja, eni so se preudarni oz. se kej povezujejo.

Recimo pr Slavici (grozno, dbest da je se dobr iztekl!) niso povezovali z zdravstvenimi tezavami.
Skoda, k gledajo tok ozko. xrolleyesx
Saj je jasno, da je treba vse gledat, celostno.

men tud ziobarca ni verjela, da mam zato veckrat oz. pogostejse alergije oz. tezave na levem delu z mehko sluznico, k sem rekla, da je gotovo od onga kovinskega shtilchka za zob in teh plomb. In 1/2 lajfa sem bla alergik. In una da ah kje, to sploh ni povezano.
Pol sm pa se z Lunami uletavala :D (k so mi pulil na polno al clo na mrk al vsaj na pluuton), in so po mojem mislil, da nisem cist gladka. :D ;)

x:o)x

Naravne prakse za "nenosečnost" nimajo stranskih učinkov, treba se jih pa naučit & jih obvladat v nulo. )

fajn da obvladas. x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#99 zlata ribica

zlata ribica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 53

Objavljeno: 27. september 2008, 11:50

Ja, pri naravni praksi je lahko stranski učinek le morebitna ''nezaželjena nosečnost''. Ma tud če jih obvladaš v nulo, usodi ne moreš ubežat. Imam lastne izkušnje z naravno metodo. ko je laufal kake 2 leti, potem sem pa zanosila v času, ko to kao sploh ni možno :-) Pa tud to se lahko jemlje kot božji blagoslov, pa je vse o.k. Drugače pa je naravna metoda najboljša popotnica za zdravega potomca :-)

#100 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 27. september 2008, 12:01

Prakse & vedenja so tud za ženske. Katere jih hočejo poznat & obvladat [ni jih prav veliko )].
"Brez muje" [motivacije, znanja & vedenja & učljivosti] se "čevelj ne obuje". )

fajn da obvladas. x;)x






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0