Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kontracepcijske tablete


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
150 komentarjev na to temo

#126 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 29. september 2008, 12:18

x:Dx

Cookie, od DRUGEGA dne?? :eek: JP, so bli tut taki primeri, ja
tko so vas ucil? odstekano.

To je vse tud zlo individualno oz. clo 'usodno', 'usojeno'.
Namrec - lohk se par trudi, oba zdrava, plodna, brez zascite, pa jima ne rata pa ne rata.
Potem pa gresta vsaksebi, pa nenadoma OBA (vsak posebej oz. z drugim partnerjem) zanositev, otrok.
Poznam kar nekaj primerov.
Iz cesar sem sklenila, da eni preprosto v tem niso kompatibilni in da jim *ni usojeno* met otroka (skupaj, v taki kombinaciji).

tako da itak ni cist vse v kontracepciji.

~

Antoninus, :D ;)


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#127 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. september 2008, 12:45

ja verjamem, da so bli primeri - saj vsi vemo, da se celo med menstruacijo lohk zanosi.
ker 2. dan je v bistvu menstruacija, saj se tko stejejo dnevi.
se mi zdi prej izjema kot pravilo, zato pa pravim da je cudn, da so tko ucil.
Morda zarad 'zihr je zihr'. x:o)x x;)x

Tud v poporodnem obdobju, ko dojis, so vcas mislil, da ne mors zanosit, pa lahko (vendar spet ni tok pogosto).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#128 zlata ribica

zlata ribica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 53

Objavljeno: 29. september 2008, 16:06

Najbolj varna zaščita je A4 list x^x
med ženskimi koleni, da ne bo pomote x:Dx x:Dx


provzaprov naj bi nastopila ovulacija celo med 2 in 9 dnem po menstruaciji, no vsaj tko so nas v šoli učili x;)x čeprav je tusta, sredinska varianta, najpogostejša. Odkloni pa rodijo, al pa splavijo.
Knaus-Oginova je res ena izmed naravnih metod, pol maš še na "merjenje temperature" ipd, vendar nobena ni zanesljiva 100% (tut KT, niti kondom ne!).
100% zaščita je vzdržnost. Ostalo je pa gemblanje x:o)x

Vsak zase mora pogruntat, kaj mu ustreza, kaj je optimalno zanj(o), je pa zmer kaka kolateralna škoda :sori:



Verjetno misliš 2-9 dan po koncu menstruacije, al kaj? Ker potem, tisti 9 dan v bistvu pride na sredini ciklusa, če mu prišteješ dneve menstr., pride tam nekje 14- 15 dan. 2 dan po menstr, pa je verjetno tako bolj izjemnega slučaja. Kot je bilo pri meni pred leti in se je spočel moj prvi otrok. x:)x
Itak pa nobena metoda ni 100% zanesljiva, razen vzdržnosti seveda. x;)x Pa ti uspeva?

Lep pozdrav!

#129 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 29. september 2008, 17:05

Zakaj vzdržnost. Saj so še druga zadovoljstva v sferi tej. -)

#130 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 29. september 2008, 17:27

Večini uporabnic se ne zgodi nič.
Negativni učinek doživi zelo malo uporabnic.
Nobena seveda noče le - tega doživet sama.
Isto bilo z viagro. Umrlo kar nekaj uporabnikov.
Prodaja se pa naprej. So pa mogoče uporabniki/uporabnice malce bolj informirani.
Da ni vse tako kot pravijo zdravniki, farmacevti, ... "promotorji".

#131 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 29. september 2008, 17:40

Meni se pa zdi, da je iz tega ratal neki medijski pomp in delanje panike. Od tega pa itak mediji živijo.
Moje osebno mnenje pač.

Se strinjam.

Sicer pa za tiste, ki pazijo (čeprav moje mnenje o tem ni lih...no, pustimo) oz. tiste, ki hočejo zanositi:

Ovulacijski kalkulator:
http://www.babycente...tion-calculator


Pa še predvidena menstruacija:
http://www.pinkperiod.com/Data.asp

Kle so pa še "VARNI DNEVI"
http://www.justeves....fe_period.shtml
Ki jih NI, je pa pač mal manjša možnost.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#132 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 30. september 2008, 07:48

Verjetno misliš 2-9 dan po koncu menstruacije, al kaj? Ker potem, tisti 9 dan v bistvu pride na sredini ciklusa, če mu prišteješ dneve menstr., pride tam nekje 14- 15 dan. 2 dan po menstr, pa je verjetno tako bolj izjemnega slučaja. Kot je bilo pri meni pred leti in se je spočel moj prvi otrok. x:)x
Itak pa nobena metoda ni 100% zanesljiva, razen vzdržnosti seveda. x;)x Pa ti uspeva?

Lep pozdrav!

ne, menstruacija se vedno šteje od prvega dne, ko jo dobiš. Torej je teoretično možno, da zanosiš od drugega dne menstre dalje (ker jajčeca ne dozorevajo eno za drugim, nekatera dozorevajo sprotno (hkratno, istočasno-večplodna nosečnost), res pa je, da procentualno gledano, jajčeca večinoma dozorevajo eno za drugim (vendar pa ne zmeraj, ne zmer pri isti ženski). Ma kaj hočem povedat; da nič ni ziher/gotovo; tut če si imela do sedaj vse tik-tak po sporedu, to še ne pomeni, da boš imela tak vozni red tudi v bodoče - je dost podobno dogajanju na borzi, kjer pretekli donosi niso jamstvo za prihodnje x:o)x

Kaj če mi uspeva, vzdržnost misliš?
Ma kaka vzdržnost xrolleyesx treba je najt nek optimalni način zase (pa še ta se z leti spreminja, pa smo spet pri tem, kako nič ni stalno) :vio: ž


**********
matr znam jst dobr mešat meglo xcivx x;)x
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#133 zlata ribica

zlata ribica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 53

Objavljeno: 30. september 2008, 13:43

Ja, dobro si to raztolmačila. Smo take, ki sekamo iz povprečja, pa je. Glede vzdržnosti pa, imaš popolnoma prav. Najti optimalen način zase.
Uživaj!
Pozdravček, zlata ribica

#134 24sončnica

24sončnica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 2. oktober 2008, 14:47

http://24ur.com/spec...a-hrvaskem.html

še en današenj link 1.9.

?

#135 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 13. april 2009, 17:33

pred tremi meseci sm prenehala z jemanjem in od takrat nimam menstruacije (pms in bolečine so, krvavitve pa ne). nevem...upam, da se mi bo kmalu uredilo.(je imela katera iste težave po prenehanju jemanja?) vem pa, da jih ne bom več jemala. kemija je kemija. pa tud stranski učinki niso fajn. sicer pa tud od vsake posameznice odvisno kako vpliva na telo.


3 mesece brez menstruacije.. :wOOt: pa še nisi šla do svoje ginekologinje...sj ne morem verjeti...
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#136 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 14. april 2009, 07:36

pred tremi meseci sm prenehala z jemanjem in od takrat nimam menstruacije (pms in bolečine so, krvavitve pa ne). nevem...upam, da se mi bo kmalu uredilo.(je imela katera iste težave po prenehanju jemanja?) vem pa, da jih ne bom več jemala. kemija je kemija. pa tud stranski učinki niso fajn. sicer pa tud od vsake posameznice odvisno kako vpliva na telo.

ahm... kemija je kemija, pa se kj zravn... :o|o: nbena "zascita" ni 100% in brez posledic... kj pa nosecnost (pms+bolecine-mensturacija) :inocent:
no ja, mogoc se je pa res sam hormonom mal pobrkalo... k niso dobil neki kr so bli navajeni dobit... svoje doze! zdj majo pa abstinencno krizo in ti gladovno stavkajo... :vragec:

karkoli je ze... itk, da se ti bo porihtalo! xsrcx :palec:

upam.

:detelca:
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#137 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 14. april 2009, 13:01

Chantall, tudi jaz nisem dobila menstruacije še 3 ali 4 mesece po prenehanju jemanja. jemala sem jih pa tudi 3 leta, normalno, je pač en čas ni bilo. in še trajalo je res dolgo, kaj vem, tudi kakšna 3 leta, da se mi je ciklus spet normaliziral na 28 dni.

ne splača se žret tablet, res ne. :palec: pametna odločitev. :palec:

#138 Tomas de Torquemada

Tomas de Torquemada
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 14. april 2009, 19:58

Same vrle skavtinje :2src:

Tako je, ženšče naj ne konzumira kapsul naj ne uporablja svinjskega meha ki si ga gospodar natika na udevje, temveč naj zaplodi in porodi veliko zdravih krščenih duš, enega naj posveti v svečeništvo, ,ostali pa pač kakor se stanu pritiče.
Mens sana in Inquisitio hispana
Gloria in excelsis Deo

Glória in excélsis Deo
Et in terra pax homínibus bonæ voluntátis.
Laudámus te, benedícimus te, adorámus te, glorificámus te,
Grátias ágimus tibi propter magnam glóriam tuam,
Dómine Deus, Rex cœléstis, Deus Pater omnípotens.
Dómine Fili Unigénite, Iesu Christe,
Dómine Deus, Agnus Dei, Fílius Patris:
Qui tollis peccáta mundi, miserére nobis;
Qui tollis peccáta mundi, súscipe deprecatiónem nostram,
Qui sedes ad déxteram Patris, miserére nobis.
Quóniam tu solus Sanctus, tu solus Dóminus, tu solus Altíssimus, Iesu Christe,
Cum Sancto Spíritu in glória Dei Patris. Amen.

#139 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 15. april 2009, 18:49

3 mesece brez menstruacije.. :wOOt: pa še nisi šla do svoje ginekologinje...sj ne morem verjeti...

Ma dej Lisbona xrolleyesx
Kar Chantall opisuje je zelo pogost pojav, tako da je tvoja šokiranost pretirana.
Sicer pa ginekolog (Pušenjak) pravi, da po 3h mesecih šele obiščemo ginekologa (prej ne) in da ponavadi ne predstavlja večjega problema (še posebi pa ne, če si bila prej na tabletkah).
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#140 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 29. maj 2009, 13:50

:O: Kot bi rekla Ksenia: fakec
Ja, jst sm yarina b.p. jedla (in celo plačevala, ker takrat je bla plačljiva, ne vem a je zdje še tut) 2 leti. Sicer sem oralno kontracepcijo jedla nepretrgoma 6,5 let. Ko sem se odločila za premor, sem menstro dobila normalno, točno kot švicarska urica x:Dx
Sam tko kt kle (in drugje) berem, sem zgleda mela srečo x8Dx
Zdej oralkontraceptivov ne jem več, mal zarad candide, mal zarad tošla, mal zarad EMŠA, od zdele dalje zarad zdravja xDDx sej so še druge metode na voljo x^x :palec:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#141 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 29. maj 2009, 14:22

:O: Kot bi rekla Ksenia: fakec

:eek: na kaj si me spomnila :palec: tole pa dolgo nisem izrekla... fakec (uuu paše)... hvala ker si me nasmejala

#142 Dancerka

Dancerka
  • D član
  • Št. objav: 561

Objavljeno: 29. maj 2009, 15:57

zaradi tabletk yarina postala paralizirana

Bayer, farmacevtska družba, ki proizvaja tabletke yarina, je ustanovila ''hitro, nebirokratsko'' pomoč za Celine v vrednosti 200.000 švicarskih frankov. Poudarili pa so, da gre za dobrodušno potezo, prav tako pa so ji ponudili finančno pomoč, če se o tem ne bi govorilo.

:vragec: :xx!: gnilobe

to je sam en primer. bog ve koliko jih je še. za povrh se pa lahko še doda vse živali, na katerih so bile te tablete testirane, očitno za prazen nič (kar je itak dejstvo, da so ta testiranja popolnoma brezvezna, sam butasta raja še zmer misli, da ma kaj od tega). ma za kozlat.


Oh shit...

A to je isti Bayer ki promovira in hoče Evropi uturit gensko spremenjeni riž?! :eek:

ja super... :eek:

Pol sm js mela res še srečo.. z enimi drugimi.. sam manjše stranske učinke, pa tud zoprne.. :eek:

#143 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 29. maj 2009, 16:14

Biznis je biznis :xx!:

Kapitelizem... kaka sreča, da te imamo... :vragec:

#144 Sprenger&Kramer

Sprenger&Kramer
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 1. junij 2009, 20:56

Same vrle skavtinje :2src:

Tako je, ženšče naj ne konzumira kapsul naj ne uporablja svinjskega meha ki si ga gospodar natika na udevje, temveč naj zaplodi in porodi veliko zdravih krščenih duš, enega naj posveti v svečeništvo, ,ostali pa pač kakor se stanu pritiče.


Imprimatur!, je vzkliknil Vrhovni Pastir, kajti tiskala se bodo ta navodila, ki se tičejo tistih aktivnosti, ki jih ne moremo izvajati brez žaljenja Najvišjega. Če se človek že poniža do ravni avtomatona izvajajoč mehanske gibe, ki jih spremlja nekakšno ječanje, naj bo to vsaj ad majorem Dei gloriam, da naraste ecclesie corpus prav tako kot se napihne grešna posoda, ki potrebuje očiščenje od zakramentov.
Verba vana aut risui apta non loqui.
Zmaga: Io, Galileo dovessi lasciar la falsa impressione che il sole sia il centro del monde e che non si muova e che la terra non sia il centro del mondo e si muova. La detta falsa dottrina e contraria alla Sacra Scrittura.

#145 Sprenger&Kramer

Sprenger&Kramer
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 1. junij 2009, 21:10

Naj še dodava, da sveti Bonaventura pripominja, da zlodej preprečuje prokreacijo ne intrinzično z napadom na organ, pač pa ekstrinzično prek zekletih zeli, kamnov ali inkantancij, s čimer se strinja tudi Peter iz Palude.
Verba vana aut risui apta non loqui.
Zmaga: Io, Galileo dovessi lasciar la falsa impressione che il sole sia il centro del monde e che non si muova e che la terra non sia il centro del mondo e si muova. La detta falsa dottrina e contraria alla Sacra Scrittura.

#146 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 1. junij 2009, 21:29

V Franciji pa ženske po 33. letu, pa tudi 33letnice in vse mlajše kot 33 let nimajo s kontracepcijo nobenih težav. Če hočjo met otroka, si morjo itaq od ust odtrgat. :o|o: . Ne trdim... ampak tko sm slišou x:o)x
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#147 Tomas de Torquemada

Tomas de Torquemada
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 2. junij 2009, 18:52

Najboljša kontracepcija je eviracija za heretike, pri navadnih krščenih dušah, pa Gabrijel iz Janduna priporoča poparek iz volčje češnje in živega srebra
Mens sana in Inquisitio hispana
Gloria in excelsis Deo

Glória in excélsis Deo
Et in terra pax homínibus bonæ voluntátis.
Laudámus te, benedícimus te, adorámus te, glorificámus te,
Grátias ágimus tibi propter magnam glóriam tuam,
Dómine Deus, Rex cœléstis, Deus Pater omnípotens.
Dómine Fili Unigénite, Iesu Christe,
Dómine Deus, Agnus Dei, Fílius Patris:
Qui tollis peccáta mundi, miserére nobis;
Qui tollis peccáta mundi, súscipe deprecatiónem nostram,
Qui sedes ad déxteram Patris, miserére nobis.
Quóniam tu solus Sanctus, tu solus Dóminus, tu solus Altíssimus, Iesu Christe,
Cum Sancto Spíritu in glória Dei Patris. Amen.

#148 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 4. junij 2009, 09:05

Najboljša kontracepcija je eviracija za heretike, pri navadnih krščenih dušah, pa Gabrijel iz Janduna priporoča poparek iz volčje češnje in živega srebra

Bohtenimarad, ne veš, da glih belladonna (aka volčja češnja) deluje močnejše, kot španska mušica, poleg tega še tripaš? Pa zelo zelo hitro si overdose xcivx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#149 Sprenger&Kramer

Sprenger&Kramer
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 128

Objavljeno: 4. junij 2009, 16:10

Bohtenimarad, ne veš, da glih belladonna (aka volčja češnja) deluje močnejše, kot španska mušica, poleg tega še tripaš? Pa zelo zelo hitro si overdose xcivx

Ko je Blaženi Albert razkrinkaval coprniško enklavo, ki se je posluževala te nesvete zeli, se mu je razkrilo, da se že omenjeni nečedki goste s surovimi dojenci vpijoč v Luno na Cvetne nedelje noč, zato se sprašujemo od kod vednost o tej blasfemični rastlini.
Verba vana aut risui apta non loqui.
Zmaga: Io, Galileo dovessi lasciar la falsa impressione che il sole sia il centro del monde e che non si muova e che la terra non sia il centro del mondo e si muova. La detta falsa dottrina e contraria alla Sacra Scrittura.

#150 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 5. junij 2009, 07:56

Pa te res nima rad, Cvetna je že precej mimo x;)x
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0