Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Peticija PROTI kadilskemu zakonu v Sloveniji


  • Prijavi se, če želiš komentirati
547 komentarjev na to temo

#476 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 7. december 2007, 01:25

sem, ja!
ker mi je bilo tako receno iz strani ljudi, ki studirajo v italiji.
saj sem sproti povedala, kar je bilo takega.
ampak vmes si zgleda spustila par postov ali strani, ker:

potem je prisla Ruby in nas razsvetlila z ostalimi podatki, ki so bili drugacni, ces, da niti slucajno.
potem je prisel se nekdo in povedal, da se na jugu baje sploh ne spostuje.
potem...
potem sem malo zgubila pregled.
skratka: nimam pojma.
ne sledim vec, obrni se na koga drugega za update.

imam itak svoje mnenje o italijanih, ki je cisto neodvisno od kolicine dima, ki ga napuhajo.
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#477 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 7. december 2007, 01:30

imam itak svoje mnenje o italijanih, ki je cisto neodvisno od kolicine dima, ki ga napuhajo.

:irs: :inocent: x:Dx
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#478 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 7. december 2007, 01:35

Jaz sem tudi skozi trdila,da italijani tega zakona ne bodo spremenili pod nobenim pogojem ali boljše rečeno še zelo,zelo dolgo ga ne bodo spremenili.
Samo očitno moja trditev ni bila dovolj ker si vedno trdila svoje in šele pol si začela malo dvomit da mogoče je le res.
Sicer je pa zdaj to čisto nepomembno.
Koliko pa upoštevajo ta zakon na J??Nimam pojma.....

#479 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 7. december 2007, 10:58

Jaz sem tudi skozi trdila,da italijani tega zakona ne bodo spremenili pod nobenim pogojem ali boljše rečeno še zelo,zelo dolgo ga ne bodo spremenili.
Samo očitno moja trditev ni bila dovolj ker si vedno trdila svoje in šele pol si začela malo dvomit da mogoče je le res.
Sicer je pa zdaj to čisto nepomembno.
Koliko pa upoštevajo ta zakon na J??Nimam pojma.....


cebelica, ne pretiravaj, vedno trdila nisem kaj dostikrat, ker sem se itak javila samo ene 5x vsega skupaj takrat v najbolj inkvizicijskih momentih, pa mislim, da nisem glede italijanov vsakic skakala v zrak...no saj ni vazno.
kdaj ga pa bodo spremenili, ce ga zelo zelo dolgo ne bodo spremenili? imas kaksne insajderske informacije? x;)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#480 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. december 2007, 10:59

v najbolj inkvizicijskih momentih

x:Dx x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#481 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 7. december 2007, 11:11

A da je bil bog zakajen, ko jih je ustvarjal?
Ugibam samo. x:o)x



menim, da jih je bog ustvaril predvsem zato, da ostalim ljudem po evropi ni dolgcas.
(... in jih tudi dal na mejo s slovenijo, da se mi naucimo, kako sebe ne jemati tako resno, ista lekcija velja za avstrijce, francozi pa jih imajo zato za sosede, da jim ego ne zraste prevec. nisem prepricana glede svicarjev,
ampak menim, da jih je enostavno zelel malo razveseliti in istocasno postavil nekoga blizu za kontrolo kvalitete cokolade :vragec: )

skratka: italijanov ne gre resno jemati zunaj podrocja kulinarike in estetike ter vsakovrstnih umetnosti nasploh. niti slucajno se ni za zgledovati po njih, ker prepogosto spreminjajo politicno mnenje in srednje zbalansiran clovek dobi rahle napade shizofrenije, nicesar v njihovem politicnem sistemu, se najmanj pa kak zakon, pa ni za jemati prevec strogo in dobesedno, ker sploh ni stos v tem. oni samo radi pokazejo, da vejo, za kaj se gre, ne zelijo pa v bistvu kaj dosti spreminjat zivljenja. se vedno govorijo v lirah, pa je zdaj ze 7 leto mimo, odkar jih nimajo, da ne govorimo o tem, da se jih pol obnasa, kot, da rimski imperij se obstaja. xDDx

Jaz jih imam zelo rada, skratka, da me ne bi kdo narobe razumel.... lustni so! In pametni,
samo z neko drugo inteligenco kot npr. skandinavci... vec je noter duse,
zato se pa prej zakvackajo x:o)x xcivx

Predvsem, ker se znajo zabavat, ker znajo najti prave prioritete in ker
se ne pustijo motit v tem svojem filmu so mi vsec,
in mi grejo zaradi tega obcasno seveda tudi na zivce,
saj sem slovenka, soseda ... in mi morajo it na zivce!
To je v opisu delovnih nalog x;)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#482 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 7. december 2007, 11:17

tinka....sem istega mnjenja ko santos in to je vse x;)x
glede tvoje trditve da bodo italijani spremenili zakon in da že delajo na temu pa lahko rečem samo to da si skozi trdila svoje in šele zdaj praviš da mogoče sem imela le prau

#483 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 7. december 2007, 11:33

menim, da jih je bog ustvaril predvsem zato, da ostalim ljudem po evropi ni dolgcas.
(... in jih tudi dal na mejo s slovenijo, da se mi naucimo, kako sebe ne jemati tako resno, ista lekcija velja za avstrijce, francozi pa jih imajo zato za sosede, da jim ego ne zraste prevec. nisem prepricana glede svicarjev,
ampak menim, da jih je enostavno zelel malo razveseliti in istocasno postavil nekoga blizu za kontrolo kvalitete cokolade :vragec: )

skratka: italijanov ne gre resno jemati zunaj podrocja kulinarike in estetike ter vsakovrstnih umetnosti nasploh. niti slucajno se ni za zgledovati po njih, ker prepogosto spreminjajo politicno mnenje in srednje zbalansiran clovek dobi rahle napade shizofrenije, nicesar v njihovem politicnem sistemu, se najmanj pa kak zakon, pa ni za jemati prevec strogo in dobesedno, ker sploh ni stos v tem. oni samo radi pokazejo, da vejo, za kaj se gre, ne zelijo pa v bistvu kaj dosti spreminjat zivljenja. se vedno govorijo v lirah, pa je zdaj ze 7 leto mimo, odkar jih nimajo, da ne govorimo o tem, da se jih pol obnasa, kot, da rimski imperij se obstaja. xDDx

Jaz jih imam zelo rada, skratka, da me ne bi kdo narobe razumel.... lustni so! In pametni,
samo z neko drugo inteligenco kot npr. skandinavci... vec je noter duse,
zato se pa prej zakvackajo x:o)x xcivx

Predvsem, ker se znajo zabavat, ker znajo najti prave prioritete in ker
se ne pustijo motit v tem svojem filmu so mi vsec,
in mi grejo zaradi tega obcasno seveda tudi na zivce,
saj sem slovenka, soseda ... in mi morajo it na zivce!
To je v opisu delovnih nalog x;)x


Heh,
vsak ima svoje mnenje...v glavnem Italijani so top v svetu glede mode, kulinarike in še marsičesa, da ne omenjam slikarje, kiparje...ipd.
Skratka svet brez Italijanov bi bil dolgočasen. xDDx
Pustimo stat politiko, ker itak ta je v k**** po celem svetu. V Sloveniji pa politiki še zdaleč ne bojo segli do gležnja Italijanskim..... x;)x
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#484 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 7. december 2007, 11:42

Joooj cebela xcivx

NAK. NIC 'SELE ZDAJ PRAVIM, DA MOGOCE SI IMELA PRAU'
saj ti pravim, da me je ze Ruby razsvetlila kaksne 3 tedne nazaj, in zato sem ze takrat priznala svojo ocitno zmoto.
skratka: popolnoma jasno sem povedala, da sem zivela v zmoti!

Kdaj sem jaz bila tu obvescena o napacnosti svojih informacij in kaj si mislim o zakonu pa sta dve razlicni stvari.

ce ne verjames, da sem ze 23.11. rekla, da imam ocitno napacne informacije, glej Rubyin odgovor
na moj post 19.11. o tem, da kot vem v Italiji poskusajo spremenit zakon:


Slabo veš, na srečo, Tinka :sori:
Čez slaba dva meseca bodo 4 leta, odkar je v Italiji stopil v veljavo protikadilski zakon.
In? Takrat zaradi pregovorne italijanske nekoherentnosti in leženosti do zakonov nihče ni nanj stavil pol pipe tobaka. Pa se je zakon prijel! x^x :palec: Od začetka so se nekateri pritoževali, nekaj peticij je bilo, ampak je k sreči mimo in je nekajenje v vseh javnih prostorih samoposebi umevno, kajenje pa outsiderstvo.
Kar se tiče juga Italije, ja, je kak izgred, vendar bolj izjema kot pravilo. Nikar ne pretiravajte!



Ruby-ocitno res slabo vem. To so mi povedali ljudje, ki v Italiji studirajo...hvala za informacijo :palec:



a bo zdaj konec tega brencanja o tem, kdaj sem jaz zvedela, da je v Italiji zakon takintak in kako se ga kdo drzi?
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#485 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 7. december 2007, 11:51

Heh,
vsak ima svoje mnenje...v glavnem Italijani so top v svetu glede mode, kulinarike in še marsičesa, da ne omenjam slikarje, kiparje...ipd.
Skratka svet brez Italijanov bi bil dolgočasen. xDDx

:palec: :palec:

Italijani so na top lestvici na estetckem področju....lepota... x:)x
Tukaj jim mi ne sežemo niti do kolen.Drugače pa glede kvalitete in kakovosti so pa bolj švoh....

tinka nisem rekla,da ti ne verjamem samo takrat ko sva si midve tistih par posou odgovarjale si ti skozi trdila svoje in očitno pol si spremenila mnenje....sicer pa ni bleme....

#486 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 7. december 2007, 11:57

:palec: :palec:

Italijani so na top lestvici na estetckem področju....lepota... x:)x
Tukaj jim mi ne sežemo niti do kolen.Drugače pa glede kvalitete in kakovosti so pa bolj švoh....

:wOOt:
A se ti sploh zavedaš kam si zdaj treščila ? xrolleyesx

Ne vem kje ti kupuješ, morda pri Kitajcih ?! x:o)x x:Dx
Italijan dela za nižji ter višji sloj. Kljub temu še danes se ne more z njimi kosat nobeden v tem svetu. Če boš plačala boš imela kvaliteto. In je prav, da se kvaliteten izdelek ceni, glede na to koliko sranja se prodaja okoli...Ostalo brez veze debatirat oz. komentirat. x;)x
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#487 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 7. december 2007, 12:06

cebelica, meni je vse kul, samo na zivce mi gre, da govoris, da sem kot sele zdaj nekaj 'priznala', kar sem ze dolgo nazaj rekla in potem nekaj spikas brez zveze - zato pac crno na belem.

mi je pa lustno, da se s santosom strinjas, tudi, ce se on v osnovi z mano, kot da bogdnedaj, da
bi se ti direktno z mano x:o)x


p.s.
kvaliteta in kakovost je eno in isto. kvaliteta je le tujka za kakovost.
in se strinjam s santosom, da je italijanska rokodelska kvaliteta super.
ce je iz italije.
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#488 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 7. december 2007, 12:10

cebelica, meni je vse kul, samo na zivce mi gre, da govoris, da sem kot sele zdaj nekaj 'priznala', kar sem ze dolgo nazaj rekla in potem nekaj spikas brez zveze - zato pac crno na belem.

mi je pa lustno, da se s santosom strinjas, tudi, ce se on v osnovi z mano, kot da bogdnedaj, da
bi se ti direktno z mano x:o)x
p.s.
kvaliteta in kakovost je eno in isto. kvaliteta je le tujka za kakovost.
in se strinjam s santosom, da je italijanska rokodelska kvaliteta super.
ce je iz italije.

x;)x :palec:
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#489 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 7. december 2007, 12:14

pa se nekako posredno le vsi strinjamo in imamo radi x;)x :palec:
mnogo bolje kot v temi o bogu, kar mi da misliti!!! xcivx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#490 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 7. december 2007, 12:20

:wOOt:
A se ti sploh zavedaš kam si zdaj treščila ? xrolleyesx

Ne vem kje ti kupuješ, morda pri Kitajcih ?! x:o)x x:Dx
Italijan dela za nižji ter višji sloj. Kljub temu še danes se ne more z njimi kosat nobeden v tem svetu. Če boš plačala boš imela kvaliteto. In je prav, da se kvaliteten izdelek ceni, glede na to koliko sranja se prodaja okoli...Ostalo brez veze debatirat oz. komentirat. x;)x

Jaz v Kitajsko trgovino nikol stopla še ker mi je..... :xx!:
Tukaj se pa ne strinjam.
Jaz ogromno hodim v Italijo tako da Italijane poznam kar dobro.
Poglej jaz sem imela za kupit pohištvo za stanovanje.Sem šla pogledat v Italijo in moram reč da glede lepote jim ni kos.....čudovite kuhinje,spalnice,dneune,kopalnice in seveda poleg tega so bile tudi astronomske cene.
Do zdaj vsakič ko sem nekaj kupila v Italiji in je bilo zelo lepo in tudi zelo drago se mi je stvar uničla.
Pol sm pa šla pogledat pri nas v lesnino in res je da glede estetike je ko noč in dan ampak na koncu sem pohištvo vzela pri nas kljub temu da ni bilo tako zelo lepo.Je pa kvaliteta.Sem pač tega mnenja.
Je pa res,da je zdaj v Italiji višji in nižji sloj.Neke sredine ni.....

#491 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 7. december 2007, 14:46

:vragec:

NEKADILCI UZHIVAJO V PRAZNIH NEZAKAJENIH LOKALIH,
KADILCI PA UZHIVAMO PREHLAJENI DOMA NA BOLNISHKI

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#492 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 7. december 2007, 16:21

Najbolj nagravžno mi je bilo, ko sem prišel v Italijo (se ne spominjam točno kje)v začetni fazi tega zakona in zagledal primitivne kadilce, ki so čepeli zunaj pred lokalom s cigareti, nato so jih kr metali na tla pred lokalom kljub temu, da so bili tam pepelniki. Tukaj se vidi kultura določenih posameznikov. Verjemite, da to ni bil lep prizor...tisoč ogorkov kr na tleh. xrolleyesx Bedaki x:o)x

Jaz sem take primitivce videl tudi pri nas... xrolleyesx
Possible—but highly unlikely.

#493 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 7. december 2007, 16:26

:vragec:

hvala bogu de ste opazil
temu se reche civilna nepokorshchina
in she vech jih bo potleh
pa to je shele zachetek
she hudo zhal vam bo zaradi tega zakona.... x:Dx x:Dx x:Dx
zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#494 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 7. december 2007, 16:57

KADILCI PA UZHIVAMO PREHLAJENI DOMA NA BOLNISHKI

Kdo pa te sili, da kadiš? xrolleyesx
Possible—but highly unlikely.

#495 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 7. december 2007, 16:59

Kdo pa te sili, da kadiš? xrolleyesx

:vragec:

hehe
mam frenda k je shele zdej zacheu kadit
de se lahko z nami druzhi.... :vio: :vio: :vio:
aja...pa na bolnishki je..... xsmx

zlomk.....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#496 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 7. december 2007, 18:34

V bistvu poznam ta primer v Bangkoku, kjer se ne sme kadit iz preprostega razloga: folk teče, fitnes, otroci v glavnem tam se dogajajo vsa športna dogajanja. In ker je pač zelo kulturen place naj se ne bi smelo kadit iz samega spoštovanja do tega parka. In po mojem je v Neaplju podobna zadeva. x:)x


To b pa rad vidu, kje s ta park vidu.....jest ga nisem, prav povsod se je kadilo še v restavracijah smo ga pržgal po jedi. Drgač je pa v BKK cigaret osvežitev po vsej svinjariji, ki jo vohaš in vdihuješ. Ko se z avionom spuščaš proti mestu vidiš samo ogromno temno kupolo, mesta sploh ne, šele ko v samo svinarijo avion prileti zagledaš počas tud stavbe. Si opazil kako kožo imajo domačini, vse neki izpuščaji, samo zaradi svinjarije v zraku. Za cigaret se v vsem tem zračnem dreku noben ne sekira.Javni delavci na cestah in cestninskih postajah delajo v maskah. Ti pa meni o parku v BKK, kjer se ne kadi....jaz sem bil v nekaj parkih, povsod se je, pa tud po parkih v Pattayi, Chai Maiu in drugod.....res pa je, da lansko leto nisem uspel v Tajsko oditi, edin če se je v enem letu oaza sred BKK ja nardila, bom januarja preveril....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#497 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 7. december 2007, 18:51

To b pa rad vidu, kje s ta park vidu.....jest ga nisem, prav povsod se je kadilo še v restavracijah smo ga pržgal po jedi. Drgač je pa v BKK cigaret osvežitev po vsej svinjariji, ki jo vohaš in vdihuješ. Ko se z avionom spuščaš proti mestu vidiš samo ogromno temno kupolo, mesta sploh ne, šele ko v samo svinarijo avion prileti zagledaš počas tud stavbe. Si opazil kako kožo imajo domačini, vse neki izpuščaji, samo zaradi svinjarije v zraku. Za cigaret se v vsem tem zračnem dreku noben ne sekira.Javni delavci na cestah in cestninskih postajah delajo v maskah. Ti pa meni o parku v BKK, kjer se ne kadi....jaz sem bil v nekaj parkih, povsod se je, pa tud po parkih v Pattayi, Chai Maiu in drugod.....res pa je, da lansko leto nisem uspel v Tajsko oditi, edin če se je v enem letu oaza sred BKK ja nardila, bom januarja preveril....

Tukaj imaš Link-park v samem srcu Bangkoka !

V bistvu sem tuhtal, če bi slikal tisto tablo pred vhodom tega Parka pa mi ni ratalo.

Hodiš po Bangkoku pol urce pa že imaš cel ovratnik črn, pa bog ne daj, da imaš belo majico oz. srajico. x:Dx
Zato jaz, ko se nahajam v Bangkoku sem raje v hotelu kje na kakem tridesetem štuku na terasi v kakem bazenu na odprtem pod lepim sončkom. x:Dx
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#498 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 7. december 2007, 22:18

TAKO KOT JE MORA OSTAT!!!!

#499 druidka

druidka
  • D član
  • Št. objav: 5 105

Objavljeno: 7. december 2007, 23:58

TAKO KOT JE MORA OSTAT!!!!

pa kaj tebi ni jasno? xrolleyesx :o|o: :o|o:
... svet pripada tistim,
ki verjamejo v svoje sanje ...

#500 druidka

druidka
  • D član
  • Št. objav: 5 105

Objavljeno: 8. december 2007, 00:32

Bom šla iz protesta še jaz enega skadit. x:o)x

:OO!: bad Mysti

a greva skupi :fiju: xsmokex :inocent:
... svet pripada tistim,
ki verjamejo v svoje sanje ...




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0


    Facebook (1)