Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Alpinizem in športno plezanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
158 komentarjev na to temo

#101 Nordika

Nordika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 042

Objavljeno: 21. september 2008, 08:22

Včeraj sem pa po dolgem času plezala x:px . Dons sem full zadovoljna - včeraj pa malo manj, ker me je en kamin čist zjeb%$## :V:
Porabili smo 5 ur do vrha smeri :eek: in na koncu sem bila čist crknjena, pe še prva dva raztežaja smo malo falil semizdi x:o)x
mal sem se zamislila in bo treba več frikat xDDx , sej zdej se začenja sezona x;)x Pa celo pot so mi šli Ramonsi po glavi - zato jih posvečam vsem - ampak v drugi temi xsuperx
Support bacteria, they're the only culture some people have!

#102 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 8. februar 2009, 19:02

No, kako nam gre x?x x?x

Jaz sem že na stopnji, da je začela koža z mene frčat, pa da se kažejo mini zatiski x^x
Baba nora! x:Dx x:Dx

...mela full pavze po unih mojih začetniških poskusih v naravi,
potem se pa spravila na plastiko,
se naučila varovat še na kaj drugega kot le na un grigri za lenuhe x:Dx
pa ta tedn se moram končno spokat pas kupit, ker do sedaj sem se samo na dobrodelnost drugih šlepala :inocent:
pa brez panike - še skoz sem totaln svaljk x;)x

Uživajte!! xrosex
... Say what you mean
And mean what you say ...

#103 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 24. februar 2009, 19:29

No, se bom pa sama s sabo tu not pogovarjala
xnckrivx x:Dx

Nabavla končno nekaj svoje opreme.
Hotela seveda cenejšo, ker nisem prav noben profi in niti ne kaže, da bom kdaj postala x:Dx
potem pa začela pomerjat, komplicirat, skrbet za udobje, cincat ...
in pristala na zame verjetno kar preveč solidni opremi.
Torej končno imam svoj Ocunov pas
Pa udobne Katance, ker mi neke sadomazo finte niso preveč pri srcu
Tekoč magnezij za na plastiko
Še eno luštno torbico :2src: (=babe! xrolleyesx x:Dx ), kakšno vponko, komplet bo počasi treba nabavt...


Med tem cajtom sem še nekako zlezla eno totalno fejk 6a
Sprobala kako je, če te na dvoraztežajni malodane tema ujame :o|o:
Pa kako je, če so klini skor na 5m in cikcak zabiti :o|o:
Pa abzajlat se x:px

...drugač bolečin je vedno manj,
tehnika ... a ja, a obstaja tud to pr plezanju?? x:Dx
še, še bo treba lezt! x;)x
... Say what you mean
And mean what you say ...

#104 mia_mia

mia_mia
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 23. marec 2009, 10:57

No, kako nam gre x?x x?x

Jaz sem že na stopnji, da je začela koža z mene frčat, pa da se kažejo mini zatiski x^x
Baba nora! x:Dx x:Dx

...mela full pavze po unih mojih začetniških poskusih v naravi,
potem se pa spravila na plastiko,
se naučila varovat še na kaj drugega kot le na un grigri za lenuhe x:Dx
pa ta tedn se moram končno spokat pas kupit, ker do sedaj sem se samo na dobrodelnost drugih šlepala :inocent:
pa brez panike - še skoz sem totaln svaljk x;)x

Uživajte!! xrosex


Malce te bom popravila -> grigri ni naprava za lenuhe, ampak zelo kvalitetno varovalo v športnem plezanju, če ga uporabnik zna uporabljati. V nasprotnem primeru je ta naprava lahko zelo nevarna, prav zaradi nepravilnega uporabljanja. Grigri je odličen tudi za samovarovanje ipd.
Varovanje na reverzota, reverzinio-ta, zvončka,... imajo druge prednosti in slabosti, ampak ne bi šla v detajle. :)

Pravo plezanje se začne in konča v glavi.

#105 mia_mia

mia_mia
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 23. marec 2009, 11:04

No, se bom pa sama s sabo tu not pogovarjala
xnckrivx x:Dx

Nabavla končno nekaj svoje opreme.
Hotela seveda cenejšo, ker nisem prav noben profi in niti ne kaže, da bom kdaj postala x:Dx
potem pa začela pomerjat, komplicirat, skrbet za udobje, cincat ...
in pristala na zame verjetno kar preveč solidni opremi.
Torej končno imam svoj Ocunov pas
Pa udobne Katana, ker mi neke sadomazo finte niso preveč pri srcu
Tekoč magnezij za na plastiko
Še eno luštno torbico :2src: (=babe! xrolleyesx x:Dx ), kakšno vponko, komplet bo počasi treba nabavt...


Med tem cajtom sem še nekako zlezla eno totalno fejk 6a
Sprobala kako je, če te na dvoraztežajni malodane tema ujame :o|o:
Pa kako je, če so klini skor na 5m in cikcak zabiti :o|o:
Pa abzajlat se x:px

...drugač bolečin je vedno manj,
tehnika ... a ja, a obstaja tud to pr plezanju?? x:Dx
še, še bo treba lezt! x;)x


:) Sem se kr nasmejala ob prebiranju tega posta... tako kot bi brala večino žensk ob svojem prvem nakupu... da ne bo predrago, da bo vizualno privlačno in da ne bodo tiščali...

Glede na to, da si si kupila plezalnike Katana (Lasportiva) ne vem ali si kupila še model, ki se razteza ali novejši model, ki se naj ne bi toliko raztezal.
Tiste bolečine pri raztegovanju plezalnikov so pač potrebne, če se plezalnik raztegne tudi do 3 št. in če vzameš prevelikega ne moreš tako izrabiti tehnike - nog in stopanja po podlagi.
Glede pasa: v športnem plezanju ne pride tako do razlike ali imaš pravi pas zase ali ne, to pride do izraza, ko dobesedno ves dan sediš v njem in če ni pravi, te vse tako boli, da je joj. Večina pa ima začetniško srečo. :)

Vsekakor ti želim veliko uspehov na tvoji plezalni poti.

#106 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 23. marec 2009, 20:10

Ohoj xDDx

jaz pa že skoraj obupala nad tole temo in se naveličala pogovarjanja sama s sabo! x:Dx

Malce te bom popravila -> grigri ni naprava za lenuhe, ampak zelo kvalitetno varovalo v športnem plezanju, če ga uporabnik zna uporabljati. V nasprotnem primeru je ta naprava lahko zelo nevarna, prav zaradi nepravilnega uporabljanja. Grigri je odličen tudi za samovarovanje ipd.
Varovanje na reverzota, reverzinio-ta, zvončka,... imajo druge prednosti in slabosti, ampak ne bi šla v detajle. :)

Pravo plezanje se začne in konča v glavi.

Aja, ne vzet tega resno. Interna šala x;)x
Je pa trenutno tako, da večinoma imam ploščico, osmico al pa če zasedejo vse, pač varujem na polbiča (da ne bo pomote - to, da se mi vrv zvija pod rokami, mi ni ravno fetiš, ampak se da).
In raje ne menjam preveč varoval. S tem mislim to, da raje ne grem nazaj na grigri, da slučajno ne bi potem kdaj na reverzotu potem zaj* pa spustila štrik, kadar ne bi blo treba! A ne x;)x
... sem pa - priznam, ravno včeraj prav sanjala, da bi imela raje grigri v rokah, ker mi je en z malo večjo kilažo non stop odletal, pa čakal, počival, si ogledoval smer ...
Mislim, da so mene na koncu bolj bolele roke zaradi varovanja, kot pa njega zaradi plezanja x:Dx x;)x

Na drugo ti pa kimam!

P.S.: Kaj je zvonček?

:) Sem se kr nasmejala ob prebiranju tega posta... tako kot bi brala večino žensk ob svojem prvem nakupu... da ne bo predrago, da bo vizualno privlačno in da ne bodo tiščali...

Glede na to, da si si kupila plezalnike K. (Lasportiva) ne vem ali si kupila še model, ki se razteza ali novejši model, ki se naj ne bi toliko raztezal.
Tiste bolečine pri raztegovanju plezalnikov so pač potrebne, če se plezalnik raztegne tudi do 3 št. in če vzameš prevelikega ne moreš tako izrabiti tehnike - nog in stopanja po podlagi.
Glede pasa: v športnem plezanju ne pride tako do razlike ali imaš pravi pas zase ali ne, to pride do izraza, ko dobesedno ves dan sediš v njem in če ni pravi, te vse tako boli, da je joj. Večina pa ima začetniško srečo. :)

Vsekakor ti želim veliko uspehov na tvoji plezalni poti.

No, tnx, vsaj kje sem bolj babja x:Dx
Samo ne vem ... meni npr. to, kar se zadnje čase dogaja - da se folk začne z nekim športom ukvarjat in je potem totaln svaljk, upedenan pa za ne vem kakšne pare in po tazadnjem katalogu malo mimo!
Še pred nami so lezli v hribe, plezal ...
pa je bla flanelasta majca, volnena jopa, štrik, ki je bil drugače za krave vezat in pa doma narejen cepin dost dobra oprema!
In dobro so lezli!
Zej pa če nimaš ne vem kakšnega windstoperja, pa ne vem koga boga vse ... kot da ne moreš niti štartat?!
Ma :xx!: ne bi preveč o tem, ker me samo razpištoli! Pa tudi, da ne bom preveč nekam v levo zbezljala x;)x

No, in tko - jaz svaljek - sem pač upala, da bom za prve kuplene plezalke (prej sem plezala s sposojenimi prevelikimi K.) dala neko normalno cifro, ker se mi zdi že bogakletno in sebi v totalen posmeh, da bi z ne vem kakšnimi specjalkami vletela npr. na 5b cmihat in sopihat.
Drugič- nisem hotela dati preveč tudi zato, ker se mi zdi, da za prve plezalke itak ne veš, kaj si nabavu. (Ok, se pozanimaš na netu, kupiš kar je najboljše in kar najbolj priporočajo - ampak tega se zaradi prve točke izogibam). In tako se raje zafrknem za manj keša kot pa za (pre)več.
(Pa še to je, da imam totalno razvajene tačke, pa še nič kaj ženske, ampak široke in tko se spet ponudbe kar zoža)
Tretjič pa ...
Kaj že???
Aja, brez veze se mi je že sedaj na začetku tlačit v ne vem kakšno mini cifro, če itak to, kar jst lezem, bi verjetno kdo drug šel s sobnimi patikami!
Ok, malček karikiram, ampak mislim, da osebno razlike med plezalkami, pol cifre gor/dol, kakorkoli ... ne bi čutila. V smislu, da bi z drugimi ne vem kok bolje zlezla. Kvečjemu manj, če bi me bolj tiščale, ker bi potem samo razmišljala, kako me vse boli. In niti ne vem, če se res tok čuti ta razlika. Vsaj na smereh pod 7 po moje ne. Ne vem, no, popravi me, če piham mimo.

Aja, pa še to, da pokomentiram - "da so očem všečne".
Priznam, guilty ol ouvr!!
Ko je že kazalo, da bom mogla neke rozaste al vijolične nabavit, se mi je totalno stemnilo pred očmi in sem dala raje še dobrih 20 evrotov več, pa nabavla K.! Karkoli samo roza pa rdeče ne! x:Dx x:Dx
Seveda je bilo to pod pretvezo, da bom raje usnjene nabavla, ker čez čas ne bi rada imela nekih smradulj iz umetnega usnja na tacah x:Dx x;)x


S plezalkami sem torej zadovoljna. Itak so isti model, kot sem jih imela že prej, samo niso mi prevelike. Tiščijo me pa ravno tok, da jih moram dat po plezanju dol in z njimi ne morem kot npr. nekateri še okrog hodit, pa varovat v njih. Razmišljala sem tudi o pol št. manjših, ampak ko mi je hotela po parih minutah v trgovini noga crknt not, sem si rekla, da ni vredno!
Drugače so pa K. verjetno en bolj udobnih modelov... In bolj raztegljivih, vem.
Če se bodo še utegnili, bodo pa pač za v hribe, pa na daljših smereh ne bom tok razmišljala Kaj je meni tega treba?! x:Dx x;)x
Ponucala jih bom tako ali drugače!
Aja, pa se mi zdi, da če se ti dandanes zgodi, da npr. kupiš plezalke/pas, karkoli! kar ti ne odgovarja, da se potom vsehmožnih oglasih... da vse še lepo naprej prodat, zdilat.

Še nekaj!!
Ko sem jih kupovala in cincala ali naj pol cifre večje /manjše, sem si potem tako nekako razlagala:
če plezalke full tiščijo in so potem še tak model, da se full raztegne - valda se bodo raztegnile.
Ampak če že na začetku niso totalno tesne, potem se ti ne utegnejo tok?!


Pas je pa super! Kar sem pač visela/odletela/zihrala... v njem je totalno udoben!
Ok, imam pač začetniško srečo x;)x
Je pa vseeno fajn to, če se ga pač že v trgovini probat, pa se nekam obesit z njim ...




Tko nekako.
Imam strečo, da imam ponavadi okrog sebe vedno take, ki več vedo od mene.
In da sem učljiva.
Drugače pa saj vidiš - nič ne bom (pre)pametna, ker sem totalno zelena.
Uživam, se učim, treniram ...
in to je to.


Tnx za dobre želje!
Pa fajn bodi!
:flowerface:
... Say what you mean
And mean what you say ...

#107 mia_mia

mia_mia
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 23. marec 2009, 23:50

Hejla,

Kaj je zvonček?


eden izmed pripomočkov za varovanje. :)


Samo ne vem ... meni npr. to, kar se zadnje čase dogaja - da se folk začne z nekim športom ukvarjat in je potem totaln svaljk, upedenan pa za ne vem kakšne pare in po tazadnjem katalogu malo mimo!
Še pred nami so lezli v hribe, plezal ...
pa je bla flanelasta majca, volnena jopa, štrik, ki je bil drugače za krave vezat in pa doma narejen cepin dost dobra oprema!
In dobro so lezli!
Zej pa če nimaš ne vem kakšnega windstoperja, pa ne vem koga boga vse ... kot da ne moreš niti štartat?!
Ma :xx!: ne bi preveč o tem, ker me samo razpištoli! Pa tudi, da ne bom preveč nekam v levo zbezljala x;)x


Hmmm, ne bi gledala s temi očmi na te zadeve.
Moraš se zavedati, da se tudi doktrina alpinizma iz leta v leto posodablja, popravlja predvsem v smeri varnosti alpinistov. Če imaš čas vzami v roke knjigo Klic gora ali kakšno kroniko alpinizma. Boš videla zakaj se stvari izboljšujejo, zakaj se naprava nadomesti z boljšo, zakaj se...
Glede oblačil je zelo dobro napisana knjiga, ki se je trenutno ne spomnim, gre pa o tem kako se oblačiti, in po tej logiki ne rabiš najboljšega windstoperja ali česa podobnega, ampak pomembna je slojnost oblačil,...

Ljudje pred 100 leti niso lezli smeri, ki jih danes lezejo naši alpinisti. Vsekakor ti priporočam malce branja alpinističnih knjig, v njih je toliko dobrega branja, če te zanima.

No, in tko - jaz svaljek - sem pač upala, da bom za prve kuplene plezalke (prej sem plezala s sposojenimi prevelikimi Katana) dala neko normalno cifro, ker se mi zdi že bogakletno in sebi v totalen posmeh, da bi z ne vem kakšnimi specjalkami vletela npr. na 5b cmihat in sopihat.
Drugič- nisem hotela dati preveč tudi zato, ker se mi zdi, da za prve plezalke itak ne veš, kaj si nabavu. (Ok, se pozanimaš na netu, kupiš kar je najboljše in kar najbolj priporočajo - ampak tega se zaradi prve točke izogibam). In tako se raje zafrknem za manj keša kot pa za (pre)več.


:D, Katana je eden izmed dražjih plezalnikov, če se ne motim stane okoli 90 evrov. :)
Prznam, da imam sama tudi relativno drage plezalnike na nogah in imam jih, ker so to to. Vem katero št. potrebujem za kam. Medtem, ko imam za na "plastiko" - notranje stence kr ene plezalnike, z luknjo na vsaki strani.
Kadar pa plezam kakšne lahke smeri za segrevanje, plezam kr v gojzerjih, ker sem prelena za preobuvanje, sploh če so velike police ali ekstra šalce.


Aja, brez veze se mi je že sedaj na začetku tlačit v ne vem kakšno mini cifro, če itak to, kar jst lezem, bi verjetno kdo drug šel s sobnimi patikami!
Ok, malček karikiram, ampak mislim, da osebno razlike med plezalkami, pol cifre gor/dol, kakorkoli ... ne bi čutila. V smislu, da bi z drugimi ne vem kok bolje zlezla. Kvečjemu manj, če bi me bolj tiščale, ker bi potem samo razmišljala, kako me vse boli. In niti ne vem, če se res tok čuti ta razlika. Vsaj na smereh pod 7 po moje ne. Ne vem, no, popravi me, če piham mimo.


Problem mehkih plezalk je, da se upogibajo in jih ne moreš izkoristiti za plezanje. Po francoski lestvici do 6a ne bo problema s prevelikimi lezti. Tako, da se ne sekiraj.

Uživam, se učim, treniram ...
in to je to.


Točno tako! :)

To temo je popravil/a mia_mia: 23. marec 2009, 23:52


#108 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 24. marec 2009, 07:43

Hejla,


eden izmed pripomočkov za varovanje. :)

Ma ne no?!
Sorry, lih toliko mi pa nese pamet. x;)x
Samo nisem pa lih ziher, da vem kako zgleda.



Hmmm, ne bi gledala s temi očmi na te zadeve.
Moraš se zavedati, da se tudi doktrina alpinizma iz leta v leto posodablja, popravlja predvsem v smeri varnosti alpinistov. Če imaš čas vzami v roke knjigo Klic gora ali kakšno kroniko alpinizma. Boš
videla zakaj se stvari izboljšujejo, zakaj se naprava nadomesti z boljšo, zakaj se...
Glede oblačil je zelo dobro napisana knjiga, ki se je trenutno ne spomnim, gre pa o tem kako se oblačiti, in po tej logiki ne rabiš najboljšega windstoperja ali česa podobnega, ampak pomembna je slojnost oblačil,...

Ljudje pred 100 leti niso lezli smeri, ki jih danes lezejo naši alpinisti. Vsekakor ti priporočam malce branja alpinističnih knjig, v njih je toliko dobrega branja, če te zanima.


Sej nisem cikala na alpinizem. (Sorry, mogoče sem kaj zavajajoče napisala.)
O alpinizmu itak nimam pojma, ker se ne ukvarjam z njim.
Ok, zlezem že kam tudi z derezami, če je treba, pa mam za ziher cepin, ma zato to še ni alpinizem.
Za izboljšave pa itak da sem!!
Pa itak je varnost prva.
Sem pa splošno sem bolj mislila na recmo temu nekatere rekreativce.
Oziroma na preseravanje, če ni potrebno!
Enkrat šla s firbca na Šmarno pogledat pa me je hmal kap utrofla - ko da bi odprla katalog od Igluja.
Pa ne vem, če se za na un kucelj res rabi vsa ta roba.
Pa zakaj kupit najdražji bajk,
če ga po rabiš, da se v Lj na faks furaš?
In zakaj zapolnjevat trgovine s kvazi športno opremo, ki je lahko tudi pravi klump?
itd itd itd
No ... pa saj je vseeno.




:D, Katana je eden izmed dražjih plezalnikov, če se ne motim stane okoli 90 evrov. :)
Prznam, da imam sama tudi relativno drage plezalnike na nogah in imam jih, ker so to to. Vem katero št. potrebujem za kam. Medtem, ko imam za na "plastiko" - notranje stence kr ene plezalnike, z luknjo na vsaki strani.
Kadar pa plezam kakšne lahke smeri za segrevanje, plezam kr v gojzerjih, ker sem prelena za preobuvanje, sploh če so velike police ali ekstra šalce.

Ja, pri nas so mislim da 90.
Dala sem pa 75.
Drugač pa ja, plastika jih full nese.



Problem mehkih plezalk je, da se upogibajo in jih ne moreš izkoristiti za plezanje. Po francoski lestvici do 6a ne bo problema s prevelikimi lezti. Tako, da se ne sekiraj.

Si predstavljam.
Sej pa nč ne sekiram, ker za to, kar sem jih jaz sposobna uporabljat, so čisto fajn. In preden bom pogruntala, kaj bi blo fajn, da bi bilo drugače, bom itak verjetno te prej uničila




Točno tako! :)



Ajde, fajn bodi. :flowerface:
... Say what you mean
And mean what you say ...

#109 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 24. marec 2009, 08:05

Aja a lih tko, za moj lasten fibec bi mi pa mogoče zaupala, kaj za ene plezalke imaš?
Oziroma v kok manjšo cifro se daš??


Pa lep dan še naprej! :flowerface:
... Say what you mean
And mean what you say ...

#110 mia_mia

mia_mia
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 24. marec 2009, 15:49

Aja a lih tko, za moj lasten fibec bi mi pa mogoče zaupala, kaj za ene plezalke imaš?
Oziroma v kok manjšo cifro se daš??


Pa lep dan še naprej! :flowerface:


Model je Miura (rumeno črne od Lasportive - verjetno si jih opazila). Zaenkrat imam še dovolj tesno (majhno) številko, da sem z njimi zadovoljna, ampak naslednji bodo definitivno za pol št. manjša. :)

Lep dan tudi tebi. ;)

#111 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 24. marec 2009, 21:18

Model je Miura (rumeno črne od Lasportive - verjetno si jih opazila). Zaenkrat imam še dovolj tesno (majhno) številko, da sem z njimi zadovoljna, ampak naslednji bodo definitivno za pol št. manjša. :)

Lep dan tudi tebi. ;)

He, he, prav v kosteh sem čutila, kaj boš rekla! x:Dx
Ne da sem jih opazila, še sedaj cedim sline, ko vidim koga, da jh ima x;)x

Mogoče next time,
če bom pridna,
pa če bom sploh kdaj kaj bolje lezla,
če ne, je itak brez veze.

A po imaš model na ježka?
Ker na vezalke je menda bolj zelenkast (al rumeno-zelenkast) ...
Btw kako je pa z raztezanjem tega modela?
... Say what you mean
And mean what you say ...

#112 mia_mia

mia_mia
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 25. marec 2009, 00:57

He, he, prav v kosteh sem čutila, kaj boš rekla! x:Dx
Ne da sem jih opazila, še sedaj cedim sline, ko vidim koga, da jh ima x;)x

Mogoče next time,
če bom pridna,
pa če bom sploh kdaj kaj bolje lezla,
če ne, je itak brez veze.

A po imaš model na ježka?
Ker na vezalke je menda bolj zelenkast (al rumeno-zelenkast) ...
Btw kako je pa z raztezanjem tega modela?


:)
Miura, ki sem jo nazadnje kupila (lansko leto) se mi je raztegnila bolj kot tista, ki sem jo imela od prej (dve leti nazaj kupljeno). Lahko rečem, da prav ne maram kupovati novih plezalk, ker tisti začetki raztegovanja doma ob gledanju TV-ja in potem v steni niso niti malo prijetni. Samo se mi zdi, da se sorazmerno hitro raztegnejo in prilagodijo nogi in zato jih ne zamenjam. Enostavno nimam živcev, da grem testirati nek drug plezalnik in po nekem času ugotoviti, da mi stopala preveč trpijo.

Sem pa imela na nogi tudi Katano, sem jo raztegovala za kolegico, ki ne mara tega in lahko rečem, da so mi tudi odgovarjale po obliki. Cenovno so pa tako tu tu in meni bolj sedejo vezalke kot ježki, pa čeprav je več prednosti v ježkih, ampak si ne morem pomagat - navada je železna srajca. :)
Hja, moja Miura ni na ježke, je na vezalke. Res je bolj zelenkasta, ampak to so že detajli. :)

#113 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 6. maj 2009, 11:19

Čavči,
samo malo bom preluftala tole temo,
če bo še kdo prišel kaj pokomentirat ...


...no, jaz sem se totalno zatrapala!
Ja v plezanje seveda x:Dx x;)x
Pa full sem vesela, ker če si priden, plezaš vsaj za vikend, se kar pozna napredek.
Sedaj kar vsakič pade kakšna 6-kica (6a, 6a+),
počasi se učim lepše gibat, se postavljat v ravnotežje...
plate mi sicer še delajo probleme ...
ne cvilim več tok zarad vpenjanja in plezanja naprej...
kolena so pobuškana, roke skrivam za hrbet ... x:Ix


Skratka FAJN JE!! x:px
... Say what you mean
And mean what you say ...

#114 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 17. maj 2009, 19:47

Na bolje gre.
Vpenjam.
Ni me strah.
Prešla sem na šestkice.
... če bom še naprej tako lezla, bo kmalu treba dat plezalke pretoplat (smajli s šobo do tal)



Uživajte! x;)x :flowerface:
... Say what you mean
And mean what you say ...

#115 Andreja:)

Andreja:)
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 753

Objavljeno: 19. maj 2009, 19:17

Bravo! Objavljena slika

#116 Weezard

Weezard
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 313

Objavljeno: 19. junij 2009, 16:53

plezam 6a,6b, strah me je...

--==[ x X x ]==--


#117 Nordika

Nordika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 042

Objavljeno: 26. junij 2009, 20:44

Oo waw bravo vsem! Jst tolk mal plezam, da mi kvečjemu rata kakšna lahka 5ka :o|o:
i wish I could do more xcivx
Support bacteria, they're the only culture some people have!

#118 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 18. avgust 2009, 21:52

Plezanje x:)x :palec:

Ena prigoda iz "davnih" let: Se prpele legendarni Sabla na Turnc. S traktorjem. Skoč s traktorja, kar v blatnih škornjih zleze Platke (pa ne vem, če jih ni celo soliral), pa hajd nazaj na traktor in domov. Tolk o opremi. Kdor ma filing ma filing pa karkol že ma na nogah. x;)x

Resno, mislim, da nekateri pretiravate z opremo. V resnic tam do dobre sedmice ni čist nč važn, kakšne plezalke maš, sam da ti približn pašejo na nogo. Pomembne so čist druge stvari: kombinacija občutka za gibanje v steni, relativne moči (moč mišic glede na telesno težo), ravnotežja in psihe - vse to ful odtehta razliko v kvaliteti opreme - ta se res pozna šele v najtežjih smereh. Tko da se prvih par let res nima smisla preveč ubadat s tem - škoda časa in dnarja. Sam čimveč plezat, pa čimbolj uživat v tem! xDDx

#119 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 8. september 2009, 19:03

Prišla pokukat, če kaj plezate x;)x

Pa samo tole lahko rečem:
To, Iknee! :palec:



...
Jst v glavnem uživam, ko je le cajt.
Pa totalno sitnarim, če ne grem vsaj enkrat na teden kam lest x:Dx
Sicer res nisem nič od nič,
ampak filing pa je, filing x:px

sem pa v tem cajtu ugotovila, da je mene tud včasih strah.
Previsnih.
In tud vsake 6a oz. 6a+ si ne upam naprej zlest...
(za 6b itak ne vem, a zlezem, al ne (verjetno ne :o|o: ) ker bi mi jo mogu kdo prej vpet x:Dx )

Se pa še kar učim.
Pa obožujem večraztežajne.


Aja!!!!! Pa končno sem si svojo opremo nabavla! x:Dx



...
nič, uživajte x;)x
... Say what you mean
And mean what you say ...

#120 Weezard

Weezard
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 313

Objavljeno: 10. september 2009, 07:02

Resno, mislim, da nekateri pretiravate z opremo. V resnic tam do dobre sedmice ni čist nč važn, kakšne plezalke maš, sam da ti približn pašejo na nogo.

Po eni strani se strinjam z napisanim. Sploh za čiste začetnike ni tolk pomembno, še posebi ne pretiravat s ful premajhnimi ciframi.
Po drugi strani pa, ko plezam kako smer z minimalnimi stopi, se mi pozna s katerimi plezalkami plezam in tako ne morem rečt, da je vseen, čeprav plezam max. 6b.

Pomembna je vsaka stvar, ki vpliva na plezanje. Težko je plezanje vržt v kalup in stresat enovrstična pravila, je preveč kompleksno, vsaka smer je zgodba zase, tako kot vsak plezalec. Za nekoga, ki vse "poročka" plezalke verjetno res niso tak faktor.

--==[ x X x ]==--


#121 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 10. september 2009, 09:31

Po eni strani se strinjam z napisanim. Sploh za čiste začetnike ni tolk pomembno, še posebi ne pretiravat s ful premajhnimi ciframi.
Po drugi strani pa, ko plezam kako smer z minimalnimi stopi, se mi pozna s katerimi plezalkami plezam in tako ne morem rečt, da je vseen, čeprav plezam max. 6b.

Pomembna je vsaka stvar, ki vpliva na plezanje. Težko je plezanje vržt v kalup in stresat enovrstična pravila, je preveč kompleksno, vsaka smer je zgodba zase, tako kot vsak plezalec. Za nekoga, ki vse "poročka" plezalke verjetno res niso tak faktor.


Aja no, sej meni je v bistvu tud važno, kakšne plezalke imam na tacah. :inocent:
Enkrat, ko sem si ene sposodila, še do stene nisem prišla, kaj šele kaj splezala, ker so me tok svinjsko tiščale! x:Dx x:Dx
Hecam se malo x;)x

Sicer pa sej ni važno. Vsak zase naj bi že vedu kako pa kaj, kaj hoče imet od sebe ...
meni je važno da migam, uživam in se po otročje obnašam, ko mi uspe kakšno novo težavno zlest x:Dx
Tko. Zej se mi pa ne da več o tem nakladat x;)x



P.S.: Petek o petek, kje si, da se gre plezat xcivx
... Say what you mean
And mean what you say ...

#122 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 14. november 2009, 10:23

Tomaž Humar je preminil v Himalaji.
Večni spokoj in mir, svojcem pa iskreno sožalje.
:C:

#123 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 14. november 2009, 11:01

Gozdni Joža :C: iskreno sožalje svojcem xvrtcx

#124 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 16. november 2009, 20:09

Sama sem si rekla,da ne bom nič komentirala o smrti Tomaža Humarja!
Jaz moram priznat,da ko sem to izvedala sem solzo spustila.Njega mi je zelo žal. :C:

Največji uspeh slovenskega alpinizma:

Če pogledamo ekipno je po mojem južna stena Makaluja+zahodni greben Everesta!Če pa pogledamo v parih pol bi pa rekla Prezelj/Štremfelj (Kanč, 1991) in pa Furlan/Humar (Ama Dablam, 1996) in seveda Humarjev solo v Daulagiriju (1999).

Če mene vprašate jaz bi dala največjo vrednost Humarjevemu solo v Daulagiriju (1999) in to zato,ker je solo kar pomeni,da je vse odvisno od tebe in da si prepuščem sam sebi....

Jaz osebno sem dostikrat gledala dokumentarce o eskstremnem alpinizmu in gledam jaz folk,ki plezajo po ledenikih brez zaščite brez nič.Od vrvi ne duha ne sluha ma kaj si mona?Sama sem takšne ljudi smatrala za totalne norce....

Nekako ne dojamem mentalitete ljudi,ki se ukvarjajo profesionalno s tem!!To ti je lahko vsak korak usoden.Joj....

Ma res zelo mi je žal za Tomaža!

Moje sožalje vsem bližnjim!!

#125 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 17. november 2009, 00:07

Evo, še celo v Times-u člank o Tomažu:
http://www.timesonli...icle6917896.ece

Je pa zanimivo, če greste pol spodi brat komentarje, za razliko od naših samo eden kritično/negativno nastrojen, ostali vsi zelo spoštljivi. Sicer zdej če sklepam po porny-ju, je to verjetno zato, ker ni šlo za reševanje iz njihovega žepa... :inocent:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0