Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sprejeti samega sebe


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
449 komentarjev na to temo

#151 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 22. december 2007, 12:02

Sprejmeš se, ko se dobro počutiš.
Ko imaš zdravo - "nenaduvano" samozaupanje v sebe.
Ko za to tudi kaj narediš, delaš. Ko živiš zase, ne za druge.
Ko ti "kaj bodo pa ljudje rekli, si mislili" NE pomeni totalno NIČ.
Ko ti NIHČE več NE zmore "nabijat" občutkov krivde in Te čustveno izsiljevat.
Ko si pravičen do sebe, drugih. Čustveno uravnovešen.
Treba delat na sebi, živet "kreativen" slog. Porabit čim manj časa za neumnosti in nepomembne stvari.

LP

#152 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 22. december 2007, 12:16

:palec: :palec: :palec:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#153 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 22. december 2007, 12:31

Sprejmeš se, ko se dobro počutiš.
Ko imaš zdravo - "nenaduvano" samozaupanje v sebe.
Ko za to tudi kaj narediš, delaš. Ko živiš zase, ne za druge.
Ko ti "kaj bodo pa ljudje rekli, si mislili" NE pomeni totalno NIČ.
Ko ti NIHČE več NE zmore "nabijat" občutkov krivde in Te čustveno izsiljevat.
Ko si pravičen do sebe, drugih. Čustveno uravnovešen.
Treba delat na sebi, živet "kreativen" slog.



xyesx xyesx xyesx


Porabit čim manj časa za neumnosti in nepomembne stvari.

Klele na konc me je pa zjebal. Ene neumnosti, ki jih počnem, se mi zdijo ful pomembne ... :vio:
LP


http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#154 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 22. december 2007, 12:44

"Klele na konc me je pa zjebal. Ene neumnosti, ki jih počnem, se mi zdijo ful pomembne ..."

Vsak bik ma svoj štrik. Vsako tele ma svoj vesele.
Treba met razpucano glede prioritet v glavi.
Kar je za nekoga neumnost. Za drugega NI. Smo si različni.

xsmx

#155 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 22. december 2007, 12:55

"Klele na konc me je pa zjebal. Ene neumnosti, ki jih počnem, se mi zdijo ful pomembne ..."

Vsak bik ma svoj štrik. Vsako tele ma svoj vesele.
Treba met razpucano glede prioritet v glavi.
Kar je za nekoga neumnost. Za drugega NI. Smo si različni.

xsmx


Če dovoliš eno opazko, nevezano za tale post - opažam, da si mal nehu skrbet za prepoznavnost (presledki x:o)x ). In odkar je temu tako, te precej raje berem. Vidiš, tud pri teh zadevah ma vsak tele svoj vesele; men je tvoja stara prepoznavnost predstavljala oviro. :vio:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#156 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 22. december 2007, 12:58

jaaa, to tudi jaz ze stalno zelim povedat, pa vedno pozabim!
odkar je Tantra nehal pisat enacaje namesto besede 'je',
in zmanjsal presledke, ga skoraj popolnoma razumem!!! :2src: xcivx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#157 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 22. december 2007, 12:59

Sem postal prijazen. In začel odstranjevat "ovire".

xsmx

#158 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 22. december 2007, 13:00

xsrcx

(ti se kar hecaj, samo je res)
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#159 Lunatica

Lunatica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 22. december 2007, 13:55

Sem postal prijazen. In začel odstranjevat "ovire".

xsmx

tudi meni je zdajšnji način pisanja boljši, bolj razumljiv, si pa še vedno ti, tako da se za prepoznavnost ni treba bati :palec:
Love is my only point to be alive...love is my God

#160 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 22. december 2007, 14:12

Sem postal prijazen. In začel odstranjevat "ovire".

xsmx

zdej se še naučiš sam pritisnit na toleObjavljena slika in se naučiš citirat druge :P
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#161 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 22. december 2007, 15:07

Pišem zaradi lastnega veselja.
Vaša mnenja me ne zanimajo.
Se pa prilagajam vašim željam b.p.
Ne bo mi zaradi tega "padla krona z glave".

xsmx

#162 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 22. december 2007, 15:16

Vaša mnenja me ne zanimajo.


in to rece model na debatnem forumu xcivx x:Xx
s takimi se se sprickat ne da posteno :2src:

meni si vseeno fajn, tudi, ce te to ne zanima! :vragec: x;)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#163 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 22. december 2007, 16:51

Wau Tantra,pa res napredek,pišeš o sebi.......le tako naprej :palec: ! x:o)x

#164 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 22. december 2007, 17:22

"V vsakem pogledu sem boljši in boljši.
Napredujem vsak dan bolj in bolj"

Tako nekako Emil Cue:
Upravljanje s samosugestijo - samosugestijami.

Kdor se ceni, prvo ceni lastno mnenje o sebi. Ne kaj si drugi mislijo o njemu.
Lastno mnenje o sebi, "težnost" v svojem središču je osnova
za zmagovalno kombinacijo posameznika. Ko gre za zdravo samospoštovanje.
In še kaj drugega.

xsmx

#165 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 22. december 2007, 18:39

"Pravijo, da se lastna hvala pod mizo vala, ampak so minili časi, ko sem v to (slepo) verjela … Kdo te bo pa pohvalil, če se niti sam ne znaš?! Kdo te bo cenil, če se sam ne ceniš?! Prepotentnost je eno in tega ne podpiram, zdrava samozavest pa je nekaj popolnoma drugega. Zdrava samozavest, ki marsikomu manjka …"

http://ksenija.argen.../05/samozavest/

To sem jaz
Verjamem vase (10 člankov)
http://www.tosemjaz....9/category.html

#166 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 24. december 2007, 13:10

Tale misel- nasvet ima eno manjšo pomanjkljivost...če je nekdo deloval ne vem koliko let po nekakšnih vzorcih v svoji podzavesti -bo težko storil korak , ki ne bo pogojen s temi istimi -če se ne sooči s temi vzroki preteklega delovanja.
Zavestno na zavestni stopnji brez analize vzrokov se stori bolj malo- ker pač nismo roboti in naše misli so pogojene in ne delujejo na tlesk s prsti. Odločitev je lahko le miselna struktura, samo brez določenih sprejemanj in pogojeno s tem tudi ozaveščanjem ter morda spreminjanjem vzrokov našega delovanja- je uresničitev tiste želje bolj težka zadeva.


Vaše misli so zelo negativne in samouničevalske, v vaših besedah vidim samo tisti zlobni začaran krog,ki so vsi ujeti v njem. isto kot bi rekel debeli človek ne more shujšati, res je težko, stopiti iz tega kroga. debeli človek je nesrečen, zakaj je nesrečen, ker je debel in ker je debel si teši žalost ponavadi s sladko hrano,da mu vsaj za malo časa nekaj dobrega, ampak ko se naje se spet sekira in obtožuje zakaj je storil to in to gre naprej in neprej in naprej dokler se ne konča slabo ali dokler človek ne spozna da se mora spremeniti.
človek če se želi pozdraviti mora narediti nekaj zase tudi če ni lahko, ampak povedati to današnjemu človeki je zelo težko saj vse pričakujejo takoj in prec. če so bolani grejo k zdravniku,ki jim prepiše zdravila, da so naslednji dan že lahko v službi. Ok, super, navidezna resničnost jaz temu pravim, izgledate dobro, ampak povem vam vaše telo je še vedno bolano samo vi to ne čutite. Če se zeliš resnično pozdraviti, moraš dati vse od sebe, da boš dal vse od sebe rabiš energijo veliko energije, če boš brskal po preteklosti je nikoli ne boš imel saj boš spet padel v tisti začaran krog. Ljudje se morajo naučiti odpuščati. Ko se naučijo odpuščati ponavadi ne rabijo preteklosti.
za danes je treba živeti, danes moraš biti pozitiven, čeprav se je včeraj porušil svet, bodi vesel da si preživel, amak ne ne ne ljudje grejo misliti na včeraj, kako bogi so , kaj vse so izgubili, kaj vse bi lahko naredili, pa čeprav imajo danes cel svet pred sabo da ga zgradijo ponovno, bolj pametno, bolj veselo, včerajšnega dneva ni več ,nikoli ne bo prišel nazaj, pa čeprav se še toliko trudite, bolečine in dogodki nikoli niso isti.
ljudje so roboti nimajo svojim misli čeprav mislijo, ljudje skačejo na tlesk s prsti, zvonec v tovarni za zvoni točno ob dvanajsti. naenkrat se vse ustavi in vsi grejo jesti.to si naredil včeraj to si neredil dan prej to si delal celo leto prej....... ustavi se poglej okoli sebe , kaj vidis ta trenutek, ta trenutek velja in samo ta trenutek.in samo ta trenutek lahko spremeniš, ne moreš spremeniti preteklosti, kajti ta je že odšla, prihodnost si lahko zamisliš amak nikoli ne veš če pride. torej zakaj izgubljati ves ta nepotreben čas v drugih časih če lahko živiš v današnem času, in tudi samo danes lahko sprejmeš samega sebe, ne moreš ga jutri kajti to je samo iluzija.

#167 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 24. december 2007, 20:11

Zdajšnost je ok.
V zdajšnosti je pa dober met tudi vizijo, vizije za naprej.
In pa definirane cilje, podcilje (poklicne, zasebne). Kateri nas ženejo naprej.
Le - ti so motivacijska sila, da se vztraja in realizira načrtovano...

#168 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 25. december 2007, 08:11

Vaše misli so zelo negativne in samouničevalske, v vaših besedah vidim samo tisti zlobni začaran krog,ki so vsi ujeti v njem.

Zdaj ne vem- ali midva živiva v istem svetu , ali bereva iste črke...pojma nimam- kaj sem dejal samouničevalskega in negativnega. Sem samo realen ...očitno je tukaj s teboj nekaj zelo narobe !!


isto kot bi rekel debeli človek ne more shujšati, res je težko, stopiti iz tega kroga. debeli človek je nesrečen, zakaj je nesrečen, ker je debel in ker je debel si teši žalost ponavadi s sladko hrano,da mu vsaj za malo časa nekaj dobrega, ampak ko se naje se spet sekira in obtožuje zakaj je storil to in to gre naprej in neprej in naprej dokler se ne konča slabo ali dokler človek ne spozna da se mora spremeniti.
človek če se želi pozdraviti mora narediti nekaj zase tudi če ni lahko, ampak povedati to današnjemu človeki je zelo težko saj vse pričakujejo takoj in prec. če so bolani grejo k zdravniku,ki jim prepiše zdravila, da so naslednji dan že lahko v službi. Ok, super, navidezna resničnost jaz temu pravim, izgledate dobro, ampak povem vam vaše telo je še vedno bolano samo vi to ne čutite. Če se zeliš resnično pozdraviti, moraš dati vse od sebe, da boš dal vse od sebe rabiš energijo veliko energije, če boš brskal po preteklosti je nikoli ne boš imel saj boš spet padel v tisti začaran krog. Ljudje se morajo naučiti odpuščati. Ko se naučijo odpuščati ponavadi ne rabijo preteklosti.
za danes je treba živeti, danes moraš biti pozitiven, čeprav se je včeraj porušil svet, bodi vesel da si preživel, amak ne ne ne ljudje grejo misliti na včeraj, kako bogi so , kaj vse so izgubili, kaj vse bi lahko naredili, pa čeprav imajo danes cel svet pred sabo da ga zgradijo ponovno, bolj pametno, bolj veselo, včerajšnega dneva ni več ,nikoli ne bo prišel nazaj, pa čeprav se še toliko trudite, bolečine in dogodki nikoli niso isti.
ljudje so roboti nimajo svojim misli čeprav mislijo, ljudje skačejo na tlesk s prsti, zvonec v tovarni za zvoni točno ob dvanajsti. naenkrat se vse ustavi in vsi grejo jesti.to si naredil včeraj to si neredil dan prej to si delal celo leto prej....... ustavi se poglej okoli sebe , kaj vidis ta trenutek, ta trenutek velja in samo ta trenutek.in samo ta trenutek lahko spremeniš, ne moreš spremeniti preteklosti, kajti ta je že odšla, prihodnost si lahko zamisliš amak nikoli ne veš če pride. torej zakaj izgubljati ves ta nepotreben čas v drugih časih če lahko živiš v današnem času, in tudi samo danes lahko sprejmeš samega sebe, ne moreš ga jutri kajti to je samo iluzija.



xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#169 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 25. december 2007, 13:47

Zdaj ne vem- ali midva živiva v istem svetu , ali bereva iste črke...pojma nimam- kaj sem dejal samouničevalskega in negativnega. Sem samo realen ...očitno je tukaj s teboj nekaj zelo narobe !!

poglej prijatelj jaz vidim svet tako:
realnost- je vsakemu človeku drugačna, kaJTI VSAK ČLOVEK ŽIVI V SVOJEM SVETU.
jaz sem videla negativnost v tvojih besedah in tako pač je.
ko vidiš kozarec napolnen z vodo točno do sredine, kaj boš rekel????? da je kozarec na pol prazen ali boš rekel da je kozarec napol poven, v tem se razlikuje realnost. v obeh primerih SE ZDI REALNO. TO JE SAMO NAVIDEZNA REALNOS!!!!!!! Realnos je odvisna od uma. kozarec je napolnen z vodo in tko pač je ni važno ali je nappol prazen ali polen, samo da jein to je resnica.Ljudje se preveč ukvarjajo z realnostjo ne pa z resnico. ampak resnica je najboljpomembna za obstoj posameznika.
To kar se ti je zgodilo v preteklosti se je pač zgodilo, lahko ti je samo dobra šola in če vidiš pretklost kot dobro šolo lahko danes začneš s svojo službo.imaš dober temelj, lahko zgradiš hišo. Če vidiš preteklost kot nekaj slabega, se boš vedno hotel vrniti nazaj in popraviti stvari ki se jih ne da, ker so se pač že zgodile.Nobenega trenutka se ne da povrniti, nobenega čustva.nič. lahko samo raste ali umira.Če živiš, da bi popravil ali da bi izhajal iz preteklosti, imaš slabo vest, najraje bi se pogreznil v zemljo od sramu.skrivaš se pred ljudmi, kmalu začneš kriviti druge za svoje trplenje in spet si ujet,niti približno ne vidiš svoje šole,kaj šele službe Samo smililijo se sami sebi .ljudje so prešibki da pi se ukvarjali s svojo preteklostjo ko so mentalno bolani, saj to jih dela mentalno bolane. Začeran zlobni krog.Rabijo nov dan nov dih novo pamet čisto se morejo spremeniti in to se lahko zgodi samo DANES.BODI SREČEN DANES! NE ŠPARAJ SREČE ZA JUTRI!

#170 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 25. december 2007, 13:54

"V vsakem pogledu sem boljši in boljši.
Napredujem vsak dan bolj in bolj"

Tako nekako Emil Cue:
Upravljanje s samosugestijo - samosugestijami.

Kdor se ceni, prvo ceni lastno mnenje o sebi. Ne kaj si drugi mislijo o njemu.
Lastno mnenje o sebi, "težnost" v svojem središču je osnova
za zmagovalno kombinacijo posameznika
. Ko gre za zdravo samospoštovanje.
In še kaj drugega.

..in zakaj je evolutivno gledano sploh pomembna "zmagovalna kombinacija posameznika", ce se iz porazov vec naucimo kot iz zmag???
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#171 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 25. december 2007, 14:11

"..in zakaj je evolutivno gledano sploh pomembna "zmagovalna kombinacija posameznika", ce se iz porazov vec naucimo kot iz zmag???"

"J" poraze tam, kjer so dosegljivi uspehi in rezultati.
Je pa vsekakor modro "proučiti padce - njihove vzroke, okoliščine,...".
Jih v bodoče imeti čim manj. Jih fleksibilno korigirat sproti.
Kolikor to seveda gre. )

#172 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 25. december 2007, 14:28

"..in zakaj je evolutivno gledano sploh pomembna "zmagovalna kombinacija posameznika", ce se iz porazov vec naucimo kot iz zmag???"

"J" poraze tam, kjer so dosegljivi uspehi in rezultati.
Je pa vsekakor modro "proučiti padce - njihove vzroke, okoliščine,...".
Jih v bodoče imeti čim manj. Jih fleksibilno korigirat sproti.
Kolikor to seveda gre. )

...nisi me razumel... zakaj je zmagovanje sploh pomembno... ce ne isces vec potrditve v zunanjem svetu???
...sam sebi se pa tudi ni smiselno dokazovati, razen ce dvomis vase... ampak v tem primeru se itak nisi sprejel... dokler je zmagovanje pomembno se po mojem clovek ni sprejel...
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#173 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 25. december 2007, 14:42

...nisi me razumel... zakaj je zmagovanje sploh pomembno... ce ne isces vec potrditve v zunanjem svetu???

V materialni sferi je potrjevanje potrebno. Da se izbori osnovne pogoje za življenje.
Da nisi večna "ovca". In večno odvisen od "mezde", katero ti nekdo odmerja.

Ostalo je stvar "debatiranja".
"Zgubam" se še delodajalci ognejo, če je to le možno...

Žal, tako je. Tukaj pa govorimo o zdravi samozavesti...
Zaupanju vase, katero vodi v življensko uspešnost (zasebno, karierno).

! "Duhovni element" naj razvija v sebi vsak sam. Sam s tem ne "težim" nobenemu...

LP

#174 Audente

Audente
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 575

Objavljeno: 25. december 2007, 15:05

Tantra, a ti namenoma ne citiraš?


"Zgubam" se še delodajalci ognejo, če je to le možno...



...tole je tudi stvar debate, največkrat zgube najbolje pridejo skoz...za nič dela isto plačilo, sorry.

#175 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 25. december 2007, 15:10

Mišljene so zgube, že po zunanjosti. Komunikaciji.
Urejeni, ubogljivi, pridni so vedno zaposljivi. V kolikor tudi kaj znajo.

Izjema so ljudje s priznano invalidnostjo (eno od kategorij). Na kateri delodajalec koristi državne ugodnosti... Ko zaposli tako osebo, osebe. Običajno za kaka enostavna dela.

LP




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0