Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Merkur potuje nazaj ta mesec


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
1420 komentarjev na to temo

#101 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 23. januar 2003, 01:00

Pa res, Marsa, toliko smo govorili o retro Merkurju,
nič pa pravzaprav o vplivu retro Jupitra in Saturna.

Čeprav seveda, tema je retro Merkur...

Astra
Per aspera ad astra

#102 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. januar 2003, 01:00

Seveda... Astra...
Ker je bila tema ze (primerno) odprta, sem ta ponovni polozaj oz. gibanje ponovno postnila in pac spet sem.
Ne bi pa zganjala preplaha za vsako retrogradno gibanje vsakega planeta.... pri merkurju je vseeno bolj smiselno, ker lepse lahko spremljamo vse skupaj...

Nismo spet tako pomembnega vpliva pripisovali, je pa res, Intruder, da je tole morda malo kontradiktorno - ker ce namrec lahko ful vpliva vsak asteroidek, ki se pojavi v blizini ali malo izven, kako ne bi vsi skupaj cutili kaksrnegakoli (sploh pa motenega) gibanja nebesnega telesa, ki je najblizje Soncu?
Osebno merkurjevo gibanje ful cutim (pa nisem ne dvojcek ne devica, niti nimam asc v teh znakih, niti ga nimam na kotih, res pa je, da imam v devici mc in da je v devici vladar horoskopa - a sodim, da to ni to - cutim ga najverjetneje zaradi eksakt trigona z asc in zaradi konj. z Luno - in marsom, soncem).
Torej - so tudi pomembnejsi aspekti, vsekakor pa absolutno lahko spremljamo in opazujemo vse, kar se v tem trenutku dogaja oz. je "na voljo" na nasem nebu...
In - ali ni to najboljsi nacin in super primer - opazovati, spremljati nekaj sproti in imeti moznost sproti analizirati, primerjati...
Nekoc astrologi niso imeli interneta, torej ne toliko baz, fidbeka etc... Zdaj pa se je to tako razsirilo, da ti prakticno vsak zna povedat o mesecevih vozlih cele romane, ne steka in ne prepoznava pa vpliva merkurja (ali celo lune).

Mislim, da je poleg tega, da se gre v ekspanzijo, se vedno potrebno iti tudi v globino in se predvsem nauciti locevati pomembno od nepomembnega in pomembnejse od manj pomembnega.

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#103 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 23. januar 2003, 01:00

Marsa, se strinjam, tudi sama močno čutim Merkurjeve tranzite.
Retro Saturn in Jupiter sem omenila prav zato, ker so mi všeč te poglobljene debate.

Glede vplivov, ki jih omenja Intruder, vse, kar omenja je zanimivo, samo vedno več je tega
in tooooliko vplivov, da se včasih več ne znajdem.

Astra
Per aspera ad astra

#104 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. januar 2003, 01:00

Saj - o tem govorim... treba je biti dojemljiv in elasticen za novosti in si vedno pustiti nekoliko prostora v svojih interpretacijah za te zadeve (podobno kot si vecina pusti prostor po kosilu za sladkarijo)... Hocem reci - vedno se lahko pojavi nekaj, kar bo ze ugotovljeno nekoliko spremenilo - v koncni fazi pa seveda dopolnilo...
In jasno, da je pozitivno in res spodbudno, da dajemo nekoliko pozornosti tudi taksnim, za obravnavo ne tako interesantnim in atraktivnim pojavom oz. aspektom - ki pa seveda prav tako mocno delujejo, vendar se tu najverjetneje ze vpletejo v posameznikova osebna polja in tako delujejo predvsem na teh, osebnostnih nivojih...

In stekam, seveda, tudi meni je vcasih dolgocasno in passe' polagati nevemkoliko pozornosti na eno navadno dolgocasno sonce ali merkur... a tukaj imam zanimivo primerjavo... namrec... ali nekdo, ki rise roze, res ne more videti vec lepote v rozi in se jo trudi razbijati v imenu nekaksne abstrakcije... In ali zna sploh eno navadno rozo napraviti (naslikati, narisati, ustvariti) taksno, da bo res zarela?
Ali bo moral slikati popolne abstrakcije, da bodo njegove slike "in" in on se vedno v aktualnem tiru?
Sodim, da je tako tudi tukaj... Kaj vse se jemlje v obravnavo pri interpretacijah, vidim..
Dbest, svaka cast!!!
vendar pa - ali smo sposobni ob tolikem stevilu dreves sploh se opaziti, da smo vendarle v gozdu??
Objavljena slika

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#105 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 23. januar 2003, 01:00

Dragi moji, merkur ne potuje vec nazaj ta mesec... haha uzivajte v tocnosti vasih ur, nepregorevanju racunalnikov, urejenem prometu, in nikar se ne zbudite iz sladkih sanj...:)

"When the power of love Replaces the love of power Man will have a new name: God." Sri Chinmoy
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#106 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 24. januar 2003, 01:00

Hja, o nepregorevanju racunalnikov... men danes vse skupaj se bolj crkava, kot ponavadi.Objavljena slika
Aja, a ma to, da se danes ze cel dan tko cudno, shvohotno pocutim, pa da se mi roke tresejo... tud kaj veze s temle Merkurjem? Ali bolj s soncem v Vodnarju? Ali z nicemer??



Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#107 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

Kar se računalnikov tiče - informacijski mrk 25.01.03
v stilu črv itd.
je po moje Merkur še pokazal svoje rožičke Objavljena slika
in naredil še en preval...
Stanka
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#108 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

Merkur ima rozicke, Saturn pa ima roge... ;)

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#109 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

Intruder pravi:
"Stanka edino Merkur nima ne vem kakshne blazne aspekte v tej 2003. Ostalo je vse izkvadroponirano, horroskop."

Če je *horrorskop izkvadroponiran* boš pa borbeno dokazal vse te krompirchke v 2003...

Z najboljšimi željami
Stanka
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#110 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

Marsa lahko se pohvalim s Tavelkim Rogatcem, da mi dela kvadrat natalno, tranzitno in progresirano... in to s Sončkom Objavljena slika
do junija, ko gre v Raka Objavljena slika
...samozavest, prehladi, čudne kožne alergije itd.
pa mi je šla moja vila po gobe!
Stanka
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#111 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

Eh... Stanka... daj no... Ze pred Junijem... bos videla.
Sicer tole ne sodi k RMerkurju, a vseeno - zdajle sem pomislila ob temle, kar si nastela... Ce ti je vsec crna barva v kombinaciji z zeleno, si obvladaj oniksek, ki ga nosi v kombinaciji z aventurinckom, se posebej pa ti priporocam piramidico iz oniksa, ki si jo daj v blizino racunalnika oz. v prostor, kjer se najvec zadrzujes.
Pocakaj (medtem meditiraj, notranje zdravljenje, ustvarjanje ipd.), okoli marca, po svojem Soncu, pa si malo prestudiraj zadeve, ki bi rada pocela, pa si nekaj nacrtuj... ali pa "deluj" po sistemu cakanja - a pozornosti na priloznosti.


Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#112 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

Marsa Hvala, tole si bom pa zdaj sprintala in upoštevala. Objavljena slika Objavljena slika
Lani mi je na polno luno v avgustu znan g. Astrolog Saturna tako poudarjal v mojem horoskopu, da baje bom šele junija vedela kaj hočem v življenju in da je čisto normalno, da se zdaj iščem... Objavljena slika
ah grem veselo na delo nazaj, ne pustim se temu Saturnu, ki mi zdaj tak nerodno pleše tam po MC! Pacek!
Objavljena slikaStanka.
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#113 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

Zkaj pacek, se ti mesha? To pomeni, da je ze vse okej... Potem je ze prav tako - sicer bi morda kaj PREZGODAJ hotela aktivirati... ker se ni zrelo, te pac (v tem primeru) telo ustavi... in pa sam dnevni ritem.
Jo - you're wellcome... Objavljena slika kristali so res mega (in za stos poskusi imeti aventurin s sabo npr. k zobarju ali k sicer bolecemu posegu - surprise! - tudi za bolecine v zelodcu je dbest... mislim, da sem celo odprla temo na forumu aventurin... pa ce te zanima, si preberi, ker je fajn tudi za kozho/obnavljenje celic in tudi za alergije...).


Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#114 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

Razumem. Ko bo pravi čas, bom razumela zakaj je Saturn to delal...
hvala, maš prav, ne da se prehitevati Stanka
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#115 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

Ha, še precej nas je tu, če gledam pokowcevo temo Mi vsi, ki imamo ASC v sramežljivi Devici. Objavljena slikaTorej skupaj uživajmo okušajmo sladkosti kvadratnega Saturna na MC in ga analiziramo...Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika
Stanka
kje pa je Dr.G, ga pogrešam...
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#116 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. januar 2003, 01:00

"Mi" pa imamo MC v virgici... ;))
Pa Plutoncka gor... Objavljena slika

Dr.G.? Zanimivo, Stanka - ravno vceraj sem pomislila nanj, bogve kje da je zdaj.

Blablabla?
merkur? huh.. se dobro.. prava tema torej...
ceprav - morda bi morali odpreti temo: merkur potuje (s polno paro) naprej! --->
[:o)]

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#117 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 29. januar 2003, 01:00

včeraj računalniki katastrofa -toliko o direktnosti MerkurjaObjavljena slika
priznam, da žongliranje s papirji pa gre bolj gladkoObjavljena slika
Stanka
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#118 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 29. januar 2003, 01:00

Stankaa, če se ti zdi, da ti dela aspekt s Saturnom težave,
pomisli, kako se počutim jaz, ki se mi Pluton sprehaja čez
natalni Saturn...in še kar nekaj časa se bo...malo naprej..
..pa malo nazaj...pa spet naprej...

Objavljena slika

Astra
Per aspera ad astra

#119 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 29. januar 2003, 01:00

astra, včeraj sem omenila svoj Saturnček... in sem dobila odgovor, da brez skrbi, da bo takoj po Saturnu pa kakšna opozicija se našla...

Se pravi, če smo črnogledi, vedno lahko najdemo razloge, ovire, prepreke, namesto da bi:
Hopa, in skočili čez
ali vsaj videli lučko na oni strani
pa jo še drugim prižigali...
borbeno iščem Sonce Stanka
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#120 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 29. januar 2003, 01:00

Stankaa, narobe si razumela...
Se mi zdi, da je bil že čas, da se nekaj spremeni.
In da bodo te spremembe koristne...
Sam, zakaj tako doooolgo traja?

Objavljena slika

Astra
Per aspera ad astra

#121 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. april 2003, 20:38

Od danes, 26. 4. 2003 (od 13:54) - je Merkur spet retrograden in bo njegovo gibanje taksno do 20. maja.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#122 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 26. april 2003, 22:03

Ma to ni res...vedno bolj me začne mikati...le kaj meni pravijo zvezde za tozemeljsko življenje...
Hmm; le kaj mi je storiti?

#123 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 26. april 2003, 23:32

hjokl in ravno zdele ,ko rabm najbolj zaletno komunikacijo Vsega....hmmm, bo treba zdele Mislt 2x več, heeeee x:Dx x:Dx

#124 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. april 2003, 10:51

Sanjalica - ko te bo tolk zamikalo, da ne bos mogla vec brez tega, bos tocno vedela, kaj ti je storiti... x;)x

Poki - zato je treba pa prej 'spravit pod streho' dolocene stvari...
Sicer pa poleg tega, da je nam tezje, vse zivo privre na dan - in ne privrejo samo slabe stvari - morda dobimo ponovno kaksno moznost - jaz tudi tako gledam retro gibanje planetov... Kot neka sansa nova tudi... Ce necesa se nisi razcistil ali obdelal, se ti to nazaj potem pojavlja, tudi na takle nacin (retro gibanje planetov) ...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#125 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 27. april 2003, 12:39

Poki - zato je treba pa prej 'spravit pod streho' dolocene stvari...
ČE JE V PREDOBDOBJU KAJ ZALETA, SE VEDNO DA PREVENTIVA GOJIT

....vse zivo privre na dan  JAAAAAAAAAAAA  in ne privrejo samo slabe stvari JAAAAAAAA - morda dobimo ponovno kaksno moznost  JAAAAAAAA - jaz tudi tako gledam retro gibanje planetov... Kot neka sansa nova tudi... Ce necesa se nisi razcistil ali obdelal, se ti to nazaj potem pojavlja, tudi na takle nacin (retro gibanje planetov) ...
JAJ AJA JAJ JAJA JA JA JAAAAAAAAA

:palec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0