Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Homeopatija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
651 komentarjev na to temo

#126 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. julij 2005, 21:40

<{POST_SNAPBACK}>pa morajo bit to grenke rozice?

Pelinaste x:Dx

#127 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. julij 2005, 08:48

<{POST_SNAPBACK}>
PS: kasj pa je svedska grencica?

http://www.lunin.net...?showtopic=2889 :palec:

*

Prijazna Julijana mi je poslala sulfur (proti alergijam) xsrcx.
napisala mi je se nekaj napotkov, v katerih primerih vse lohk uporabljamo.

me pa zanima se vec, cimvec - ce kdo kaj ve, bi prosila se za kake infote.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#128 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 10. julij 2005, 12:30

me pa zanima se vec, cimvec - ce kdo kaj ve, bi prosila se za kake infote.

Tukaj, glej pod Skin Disorders

#129 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 10. julij 2005, 12:35

<{POST_SNAPBACK}>http://www.lunin.net...?showtopic=2889 :palec:

*

Prijazna Julijana mi je poslala sulfur (proti alergijam) xsrcx.
napisala mi je se nekaj napotkov, v katerih primerih vse lohk uporabljamo.

me pa zanima se vec, cimvec - ce kdo kaj ve, bi prosila se za kake infote.

Marsa, začni si z žveplenkami cigarete prižigat, pa boš požveplana, kot vinski sod x:Dx

#130 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. julij 2005, 12:37

x:Dx haha Stane!!! :D

Thanx kroki! x:Xx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#131 julijana

julijana
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 034

Objavljeno: 11. julij 2005, 21:34

Sulfur:
Pri:
1.-dolgotrajnem nahodu z gnojnim izcedkom, ki razžira kožo pod nosom in se lahko vleče čez celo zimo.Nos je večkrat neprehoden.pPacienta srbi in peče kož, posebno po kopanju.Sulfur navadno dajemo po prehladih, ki so bili pred tem zdravljeni z antibiotiki. -SLOVENSKO HOMEOPATSKO DRUŠTVO-SHD
2.-kašelj je suh ali vlažen, z gnojnim izpljunkom.Bolnika občasno duši, ima suha usta in je žejen.Najslabše je zjutraj, a tudi ponoči bolniku ne gre ravno dobro.Stanje se mu poslabša na toplem, po telesnem naporu, kopanju, globjem dihanju, govorjenju in ležanju._(SHD)
3.-Težave v klimakteriju- Po celem telesu je pekoč občutek.Stopala žarijo in jih moli izpod odeje, da bi se ohladila. Bolnica je izčrpana po vročinskih navalih, ki jim sledi potenje, posebno ob 11.uri dopoldne.
Odpor ima do kopanja;težave se poslabšajo po kopanju.Pojavljajo se srbeči izpuščaji, ki po praskanju začnejo peči. (SHD)
Iz knjige Homeopatija-dr. Andrew Lockie pa to:
1.-Vitalnost-zdravilo iz žvepla predpisujejo pogosteje kot katerokoli drugo homeopatsko zdravilo.Pripomore k večji vitalnosti in zdravi dolgotrajne bolezni.
2.-Težave s kožo-v kitajski in zahodni medicini ga že od nekdaj uporabljajo pri težavah s kožo, pleničnem izpuščaju, temenicah, aknah, luskavici,izpuščajih, krastah in garjah.
3.-Zdravje žensk-predpisujejo ga pri boleči in neredni menstruaciji.Blaži glavobol, razdražljivost in nespečnost pred menstruacijo, pa tudi vročinske valove, vrtoglavico in potenje v menopavzi.Zdravi tudi glivične okužbe in vnetje mehurja.
4.-Zdravje moških-predpisujejo ga pri impotenci in težavah z erekcijo, ki jo spremljajo ostre bolečine v penisu in srbečica na glavici penisa. Pomaga tudi pri vnetju penisa in prostate.
5.-Prebavne težave-lajša napenjanje, spahovanje, slabo prebavo, napihnjenost, bruhanje in drisko.
6.-Težave z dihanjem-pomaga zdraviti kašelj in prehlad ter prepreči, da bi se razvila v bronhitis ali pljučnico.
xsrcx xsrcx xsrcx
fish is mute-fish knows everything-G.B.

#132 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. julij 2005, 07:55

xokx

xsrcx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#133 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 6. avgust 2005, 19:46

<{POST_SNAPBACK}>Ostane mi samo še stanetova sol.  :o|o:  x:o)x

Ne zezaj, pa hitro povej, kaj te že muči, da ne bom po vseh naslovih iskal :o|o:

#134 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. avgust 2005, 09:32

To je v redu, da baje, ker je lahko to le vzporedni simptom kakšne druge težave. Sedaj se pa hitro spomni in si naštej, kaj vse te je, ali te še muči. Ne izpusti ničesar, niti najmanj pomembne težave, recimo suhe kože, prhljaja, belega toka, teže, zgage, tresenje statične elektrike itd.
Vse torej, pa da vidiva za kakšno neravnotežje gre.

#135 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. avgust 2005, 09:44

Sedaj pa še hitro povej kje in kako se prehranjuješ s posebnim poudarkom na razmerje med surovo in kuhano hrano in porabo soli, vegete in drugih jušnih dodatkov.

#136 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. avgust 2005, 10:00

<{POST_SNAPBACK}>Sm vsejed, jem tudi meso. Jem večinoma doma, malico v službi (ki je btw zanič  :vragec: ). Večinoma kuhano ja ... surovo edino sadje pa kakšna zelenjava (korenje, kumare, paradižnik itd.). Slanih stvari ne maram posebej, a solimo kot v vsakem navadnem gospodinjstvu (v nasprotju s tvojo doktrino). Verjetno bo potrebno to res zamenjat, ane?

Aja, pa nora sem na sladke zadeve, predvsem čokolado.

Si že kaj pretežka kljub svoji mladosti?
Kaj pa tablete, kaj vse uživaš?

#137 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. avgust 2005, 10:26

<{POST_SNAPBACK}>6 kg mam preveč.  :o|o:

huh, kaj vse jemljem ... od uradne medicine: metotrexat, sulfasalazin in naklofen
te poste bom potem brisala

No, teh šest kil ni problem, tablete ti pa nažirajo sluznico. Ne moreš brez njih ali jih jemlješ zato, ker zdravniki tako pravijo?

#138 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. avgust 2005, 10:43

Dobro, da ne bova dolgovezila, tvoj problem je enak, kot pri vseh, malenkost nepravilna prehrana in to v glavnem v soli, kar ti je povzročilo debalans med kalorijami in elektroliti. Verjetno se ti je stanje poslabševalo ali celo začelo v zadnjih štirih letih, ko je naša vlada podvojila jodiranje soli.
Moj nasvet tako poznaš, če se boš odločila, da ga upoštevaš, ti pa priporočam, da si omisliš za začetek darilni paket, ki je tako privlačen, da ti bo že pogled nanj ogrel srce, saj boš v designu videla simboliko Luninega neta z Marsino sliko, lesene igračke so pa tudi lepe, predvsem pa koristne.
Z dvemi mesečnimi dozami boš gotovo odpravila zgago in te manjše probleme in dobila občutek, če bo pa potrebno pa še potegneš z enim šestmesečnim paketom in bi po vseh pravilih že morala biti v ravnotežju.
Jaz bi na tvojem mestu pričel z lizanjem kar tako, predvsem, ko te prime zgaga in s kakšnim sveže pripravljenim zelenjavnim ali sadnim sokom, posoljenim po okusu. Ko kuhaš sama, seveda kuhaj po pravilih biodiete, ko pa ješ zunaj, si pa vse dosoljuj po malem, pa bo.
Za nek strogi post in prehod na usklajevanje s presnojedstvom pa imaš še vedno čas, če ne bo šlo drugače.

#139 delphina

delphina
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 15. oktober 2005, 17:38

homeopatija :2src:
Ja, da povem še moje kratko življensko poročilo, mogoče bo pa kumu prišlo prav. Že od rojstva imam hudo obliko neodermitisa. Že kot otrok nisem spala, ker sem praskala. Naša ta moderna medicina mi je že od malega predpisovala kortikosteroidene kreme, tako da imam še zdaj porozno kožo. Pri 17,5 letih se mi je stanje drastično poslabšalo-srbelo je za znoret, luske spadale iz mene. Razširila se mi je na cel obraz-no v glavnem povsod sem imela krastice, rdečiso in luskice. Raje bi umrla, kot sem to penašala,nič spanja, očitajoče pogede. Nakar meni ena medicinska sestra v bolnici (močne migrene-sum tumorja) reče naj grem k homeopatinji. Pa sem te šla, če mi že niso več pomagae, kremice, pa inekcije. Sama študiram zdaj naravoslovno temo, tako da verjamite bi prej verjela v vse božje hormone, ki so mi jih v rito našibali, pa v VSE tablete pa kreme, kot pa neke homeopatke kuglce. Nakar začnem s homeopatijo. Stanje se je močno poslabšalo, kot je homeopatinja povedala, za tem pa takoj izboljšanje. Na ta način se že zdravim več kot 3 leta. Stanje se še ni umirlo, Ampak vsaj poleti nosim kratke hlače in majice, ker nimam več ničesar. Pozno jeseni, pa pozimi še imam ampak niti blizu ne tako kot sem imela. Tudi zdaj imam bolj težke dneve, ampak vem da se s homeopatijo zdravi dalj časa. Ne morete verjet kakšna je razlika. Ne verjemem v placebo efekt (moj primer)-ker sploh nisem v to verjela. Bila mi je samo zadnja rešilna biljka.
Sem pa že pred vsem tem tudi uporabljala, kako leto himalajsko sol(nisem je sicer uporabljala zaradi bolezni) ampak ker ni je bla dobra-nisem občutila ralike, bi jo še uporabljala, samo je precej draga.

Upam,da bo moja izkušnja komu pomagala x;)x
lp

#140 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 29. december 2005, 19:37

dr. Tomaž Hribernik iz Predvora


xvrtcx xrainbowx

#141 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 29. december 2005, 21:26

xvrtcx xrainbowx



Čeprov ga ne poznam grozno.Vidu na dnevniku :sori:

#142 drago40

drago40
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 10. januar 2006, 02:36

dr. Tomaž Hribernik iz Predvora
xvrtcx xrainbowx

Sem bil pri njemu 6x .... razen 100k sit izgube nisem imel druge "koristi". :blackeye:

Vseeno naj mu bo lahka zemljica ... xvrtcx

#143 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 10. januar 2006, 19:05

O, Boh,

vse dobro,
samo jst tudi poznam primer, k je dost plačal, kakšnega posebnega efekta pa ni blo.
To pa zato, ker se ni poglobil v človeka in je preko druge osebe ugotavljal kaj in kdo pacient sploh je.
To pa tud ni to,ne.Vsak sam zase najbolj ve.....
Družinske anamneze sopa sigurno dodatno poglavje.

#144 Hambo

Hambo
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 44

Objavljeno: 10. januar 2006, 23:13

Vsak pozna tudi takšne primere. Bolniki smo na žalost tudi velikokrat žrtve šarlatanov. Ljudje smo na žalost taka vrsta bitij, da izkoriščamo tegobe drugih. Kaj naj rečem ... srečna bodi, da se tebi ni potrebno zatekati k takim stvarem. x;)x :palec:



Se povsem strinjam.
Kakšno leto nazaj sploh nisem vedel, koliko ljudi izkorišča stisko obolelih. Sploh ne obsojam nekoga, ki kupi avto in ga čez nekaj dni proda naprej ter zasluži nekaj denarja, obsoja pa tiste, ki izkoriščajo največje stiske ljudi...

#145 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 13. januar 2006, 13:42

Me pa resnično veseli, da si boljši! :palec:
Zdaj moram še jaz najti pravo zadevo zame, pa bo. x;)x xsrcx

Si jo že, le zavedaš se še ne.

http://www.svet-je-l...5&i=4368&t=4367

#146 Hambo

Hambo
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 44

Objavljeno: 13. januar 2006, 18:39

Me pa resnično veseli, da si boljši! :palec:
Zdaj moram še jaz najti pravo zadevo zame, pa bo. x;)x xsrcx



Seveda boš!!!
Sem prepričan, saj imaš dovolj poguma in vztrajnosti ter se ne predaš kar tako...
Prisluhni instinktom, vendar pa ne izklopi povsem razuma.
Tudi sam ti resnično želim, da bi uspelo...


:palec: :palec: :palec:

#147 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. marec 2006, 15:24

ali lahko nekdo zrihta arniko (nekaj)? :8):
(*ce mas pogoste poskodbe, plavice in taksno)

Nimam ideje, kje to dobit sicer.

thanx. :8):
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#148 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 29. marec 2006, 16:30

Ali rabiš tinkturo arnike ali posušeno arniko? xcivx :vio: :vio: x?x x?x x?x xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#149 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. marec 2006, 17:11

ne homeopatsko varianto (zato pa je v oklepaju: nekaj).
drugac to v olju pa tem lohk dobim. ampak thanx! x:Xx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#150 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 29. marec 2006, 20:11

Marsa, Arnika D6 lahko kupis v Avstriji v lekarni. V Italiji pa imajo potence C5.
To je arnika v nizki potenci in vsestransko uporabna za vse poskodbe z modricami , odrgninami itd.
Ce je ne bos dobila, mi javi, moj moz gre jutri v Avstrijo, pa jo lahko prinese.

Prijazen pozdrav, Mojca




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0