Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Jeza


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
82 komentarjev na to temo

#1 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 9. oktober 2002, 01:00

En dogodek, ki mi je dal misliti...

Par tednov nazaj sem šla s prijateljico in nečakinjo na morje. Moja draga nečakinja je bila nekaj tečna - no, jaz temu rečem, da meče bodice iz sebe... :))

Nekaj časa sem jih sprejemala. Potem pa se mi je zdelo že malček brezveze... V čem je poanta njene jeze? Vedela sem, da ni jezna name, ker ni imela razloga, da bi bila. Pa še morje je videla! ;)

Kakorkoli že: rekla sem ji, da jo lepo prosim, da naj mi pove, če je jezna name, da bova razčistili. In, če ni, da jo prosim, naj ne stresa jeze name, če jeze do mene NE čuti.

Vprašanje, ki se mi pojavlja:
vam uspeva vedno vedeti na koga in zakaj ste jezni...? Kako jezo izraziti?

:))))

Veliko sreče in veselja!

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#2 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 9. oktober 2002, 01:00

Najbrz necakinja ne mara tvoje prijateljice.

Kadar si jezen, potem moras vedeti na koga si jezen ali kaj te je razjezilo ce ne, mislim da si primer za psihiatra. Kar atko bez razloga pa ne mores biti jezen.
Ja sam ka mali pao s lipe

#3 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 9. oktober 2002, 01:00

V povezavi z mojo prijateljico bi lahko bilo le ljubosumje, kajti vem, da jo ima izredno rada. To me ne skrbi... ;))) :)))
Naslednji dan sva se z mojo sestrico pogovarjali o tem in mi je razložila, da je njeno hčerko ujezil nek dogodek v šoli.

A to ni bilo moje vprašanje...

Zanima me, če se oz. kako pridete do tega, da se zaveste, na koga in zakaj ste jezni?
In potem naslednji korak: kako jezo izraziti...?

Hvala! :)))

Suzana


*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#4 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 9. oktober 2002, 01:00

jaz se že kr lep čajt učim jezo razložit sebi, zakaj je do tega sploh prišlo, zakaj sem tako reagiral, zakaj sem tako to občutil .... iščem vzroke, če so vzroki pravično utemeljni glede samega izražanja potem razložim osebi tale zakaj´....pa tut če menim, da jo bom s tem užalil.
sem pač pristaš izražanja.

pokowc

#5 someone

someone
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 9. oktober 2002, 01:00

quote:
Zanima me, če se oz. kako pridete do tega, da se zaveste, na koga in zakaj ste jezni?




bom poskušal z mojega stališča razložit:

torej meni je zelo pomembno dejstvo, da se sploh zavedam jeze in sploh, da se zavedam od kje prihaja

odkar mi je "jasno" , da prihaja iz mene, jo vedno, ko jo začutim raziščem

zavedam se tudi, da mi koristiti ne more in zato se je hočem znebiti

najprej se mi je zdelo to zelo težko (lahko bi rekel, da sem tlačil to jezo-kar verjetno tud ni dobro), no kasneje je bilo te jeze vedno manj in vse lazje jo je/bilo odpravljati.

Rezultati tega se kažejo na vseh področjih mojega življenja in seveda najbolj v meni samem.

no, da ne bom bluzil spet, da odgovorim na tvoje vprašanje suzi:

kako pridem , do tega , da se zavem na koga in za kaj sem jezen ?

meni je v bistvu vedno jasen razlog moje jeze (jaz), bolj pomembno mi je potem ugotoviti (odvisno od situacije) mojo "šibko točko" v vsem tem. Kaj na MENI je takega, da me to jezi. In tako se bistvu zavem svoje "šibke točke" in jo poskušam odpraviti.


no, nevem če sem ti sploh odgovoril, ampak trudil sem se...



LP

#6 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 9. oktober 2002, 01:00

To je spet tisto.. zgodi se dogodek, ki ga lahko vidimo negativno, nekaj nerazciscenega je v nas, nekaj zaradi cesar, potem vidimo tisti dogodek negativno in nas lahko razjezi.. Drugace pa je samo dogodek pac..

Ali vem kaj me jezi.. velikokrat tudi ne vem.. Sem za psihiatra, Volk? Vem to, da me nikoli ne more razjeziti nekaj kar ni v meni.. Partner ali kdorkoli me ne more razjeziti, ker on je tam (zuanj mene), jaz sem tukaj.. lahko me s svojim dejanjem samo spomni, na nekaj narazciscenega v meni, zaradi cesar sem potem lahko jezen. Zato je partner nase ogledalo, ker nam "slika" nase tezave.. Priznam, da velikokrat poiskusam najti vzrok, pa ga ne najdem..

Vem tudi to, da mi takrat odteka energija, da z jezo kaznujem samega sebe, da je tudi dejansko, teoreticno in prakticno nemozno biti jezen na kogarkoli drugega, kot nase... VEDNO!! Toliko znam analizirati, da res vidim, da se jezim nase.. samo vcasih ne vem tocno na kaj v meni... V bistvu vem.. ampak ne cisto detaljno, ne vem, kaj v zivljenju, je povzrocilo to, da se mi tisti dogodek zdi kot negativen. Katere okoliscine so botrovale temu.. :))

Kako jezo izraziti? Recimo vcasih jo pac pokasira.. kdor je takrat najblizji.. :))) Samo se izogibam temu.. kolikor se le da.. Drugace pa si recem STOP.. in poiskusam ugotoviti od kod je prisla in zakaj.. in ce mi uspe.. potem si govorim, da gre zdaj to ven iz mene.. ce pa ne najdem vzroka.. potem pa iscem, dokler ne najdem...

Pomaga tudi stedje do 10, predno to izrazis.. ampak to ne pomeni, da potlacis.. zelo pomaga tudi "Tea bo" ali tek (sport) in globoko dihanje.. Poiskusite biti jezni in dihati globoko.. To je nemogoce! Ko zacnes dihati globoko.. vecji del tega vsega pade ven.. se ne potlaci.. Sicer se je pa bolje malo zdreti na nekoga in se potem opraviciti, kot pa potlaciti..

CMOKEC Tjazy
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#7 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 9. oktober 2002, 01:00

Ja sem že nekje napisala kako jo daš ven. GLobok počasen vdih zkozi nos, globok dolg počaen izdih skozi usta. Dihaš ne vem najmanj petkrat, oz, dokler ne občutiš olajšanja. Na ta način čistiš iz sebe vse negativno, kar se te dotakne. Je učinkovito. Zelo.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#8 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 9. oktober 2002, 01:00

Hvala za odgovore! :))

Izgleda, da se bolj ali manj vsi sukamo nekje tukaj... Kaj ni lepo ugotoviti, da lahko z vsakomer najdeš skupno točko? :))

To temo sem odprla, ker me je zanimalo, če kdaj premišljujete o tem. Meni je bilo to, da sem "itak jaz kriva za vse" že precej močen vzorec. Sedaj se zavedam, da gre le za neko odprto in neprečiščeno rano.

Fascinantno! :) Hvala vam, ker ste delili svoje misli! :)

...VSEM SKUPAJ IN VSAKOMUR POSEBEJ: HVALA!...

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#9 strelka

strelka
  • D član
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 9. oktober 2002, 01:00

Je kar res kar ste napisali.
Se mi pa tudi zgodi, da sicer vem na koga sem jezna, a se mi ne zdi, da bi to svojo jezo stresala naokoli. No, pa jih včasih slišim, kaj je s teboj, kaj ti je... Hočem povedat, da se jeze vedno ne da skrit, tudi če hočeš in jo je potem deležen tisti, ki nima pojma za kaj sploh gre. Tudi med otroki včasih rečem, madonca so danes zoprni , glasni, tečni... Pa se malo ustavim, pomislim in se velikokrat zalotim, da sem jaz tista (no, vreme je tudi včasih krivo), ki nima vse pošlihtano.
strelka

#10 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 10. oktober 2002, 01:00

Čestitam vsem, ki se držite teoretičnih navodil, kako krotiti svojo jezo, kakor ste to predstavili zgoraj.
Meni kaj takega, žal, ne uspe vedno.
Veliko uspeha pri obvladovanju negativnih duševnih stanj vam želim tudi v prihodnje.

bigm
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#11 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 10. oktober 2002, 01:00

Včasi je tako težko krotiti jezo, na žalost jo ponavadi kasira tisti, ki je v bližini in pri katerem se upam, največkrat pa ta ni nič kriv. Najtežje mi je takrat ko sem fizično utrujen. Seveda mi na koncu vedno rata umiriti to jezo, lahko pa traja predolgo. V stanju jeze pa nikoli ne morem ugotoviti vzroka zanjo, najprej se moram umiriti, šele potem lahko analiziram. Vedno pa mi ni jasno zakaj se razjezim, so pa vzroki ponavadi čisto drugje kot sam končni povod za jezo, to je ponavadi kaka brez vezna malenkost. Kot povsod pa se lahko tudi skozi jezo učimo.

Poznam pa še drugo jezo, ki je del nekega procesa. Ko deblokiram kakšno blokado, ki jo nosim sabo, po samem spoznanju in razumevanju blokade ponavadi pride jeza na karkoli že, je pa ta jeza notranja in jo ne stresam navzven. To je zame pozitivna jeza, ker mi pomaga prebroditi blokado, za jezo pa pride sprejemanje in takrat jeza sama od sebe izgine. Včasih mi pomaga da sem jezen na koga drugega ali na okoliščine, vsaj za trenutek, da se malo potolažim, saj na koncu vedno vidim da sem jezen nase.

___________________________________________________________________________
AndrejObjavljena slika

>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#12 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 10. oktober 2002, 01:00

Jeza,ki se ustvari v meni, je odziv na impulze okolice in na moje neskladje z njimi,....kaj čem, nisem še usklajen.Objavljena slika



_________________________
Glej naprej,če se le da...
Glej naprej, če se le da,...

#13 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 10. oktober 2002, 01:00

Se v celoti strinjam z Andrejem!!
lp CAt

#14 strelka

strelka
  • D član
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 10. oktober 2002, 01:00

Vsakdo se zna razjeziti - to je enostavno. Toda razjeziti se na pravo osebo, do prave mere, ob pravem času, za pravi namen in na pravi način - ni enostavno. ARISTOTEL

Pa še kako je to res!!Objavljena slika

strelka
strelka

#15 wananga

wananga
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 38

Objavljeno: 11. oktober 2002, 01:00

Vsak človek, ki nam prekriža pot ponavadi v nas vzbudi določeno čustvo,pa naj bo jeza, strah, žalost, veselje...Dotakne se čustva, ki je nastal v tvojem ranem otroštvu in ga nisi še ozavestil, predelal in opustil. Ženski liki ponavadi reflektirajo odnos matere, moški pa očeta.Zato se vprašaj kdo v tvoji družini se je podobno obnašal kot oseba, ki je trenutno vzbudila v tebi določen občutek. Pošteno si odgovori, ozavesti svoje občutke iz tistega obdobja, pojdi skozi bolečino ali jezo-še enkrat jo podoživi... na koncu pa skušaj odpustiti skozi srce tisti osebi,če ne veš kako, predaj svetlobi. Če boš poskušal odpuščati v glavi ne bo uspešno, ker bodo prihajali vedno novi ljudje, ki bodo v tebi vzbujali vedno močnejša čustva - vzorec se bo ponavljal in bo vedno intenzivnejši. Zato je potrebno odpuščati skozi srce z ljubeznijo.Ta odvzame moč "temi".Potem si osvobojen Objavljena slika

Angeli nas spremljajo!

#16 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 11. oktober 2002, 01:00

ne zameri mi, nesramno odkrit semObjavljena slika
moram se sprožitiObjavljena slika




Pokowc

#17 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 11. oktober 2002, 01:00

jezo in ljubosumje
Poglejmo si kaj se vedno pri takih dogaja :

večkrat občutijo pomanjkanja poguma in moči, kakšenkrat mislijo da sploh se ne znajo uveljaviti
v sebi čutijo nakopičeno jezo in omledelo jezo in notranji pritisk, s katerem mislijo da se morajo na vsak način dokazovati, potem reagirajo na dogodke tako zaslepljeni od jeze in dejanja postajo ne samo nesmislena ampak tudi škodujejo osebi in tistem ki to nardi, s tem seveda občutijo nevoljo do seksualnosto,v sebi hud nemir in brez vsakega pogona ali volje.
Rada bi pa nevejo kako to krotiti …. Ker se vedno znova ene in iste stvari zgodijo
nakar obupajo nad sabo, ali pa mislijo da morajo to vkrotit s tem da na tiho pozirajo jezo. Kar spet ni dobro,ker jezo na tak način se neda krotiti – se to pokaze drugac – na kozi ali pa v obliki bolezni.

Veckrat se tudi dogaja da hocejo uveljaviti svojo voljo, kar pa pri drugih ni lahko in dobijo nezalezljeno proti akcijo, s tem da osebi voljo strejo in s tem povrocijo misel, da v bistvui lahko vsak pocne tako kakor hoce, kar seveda zaboli in potem so zopet jezni in celo kruti.

Poskusimo najprej takole, prvi postopek bo ta da bo treba jezo spaviti ven. To je zelo pomebno kajti takole ni mozno objektivno misliti z jezo v sebi in se to enostavno tudi ne da.

Nacine kako bi to jezo spravili iz sebe, je vec.
Tudi jaz sem jo imela - to je bilo hudo obdobje, ker je pravzaprav le pikica potrebno, da dobesedno eksplodiras, na drugi strani pa zaradi notranjega nemiru sem spravljala druge v nemir in se kregala. Zacela sem sebe opazovati, in si zapisovati kdaj postajam nemirna, kaj so vzroki zato in pri katerih ljudjeh. Zacela sem nameno analizirati vse pojave. To pomaga da ugotvis vzroke in si vnaprej priprvljen. No mene je naprimer strasno motila aroganca, posebej pa ljudje ki so solili pamet, in pri ten trdili stvari za katere sem vedla da nimajo prav. V jezi jih nato nisem dala niti moznost da jih poslusam ampak sem jim rezala vbesedo kar seveda pelje do tega da nastane spor.
No kaj hocem povedati s tem – ce vzamemo zadnji primer. Analizo lahko tako naredimo, da se sprasujemo le zakaj me to vznemirja, ali Kaj imam jaz od tega da imam jaz prav? Ali Ali nebo mogla ziveti tudi s tem da dam drugim prav, naredim pa konec koncev le po svoje.
Velko tega dela te pelje do tvoje bistvene notrajnosti , z katero pomocjo odkrijes marsikaj, katere se dosedaj nisi zavedala. Tudi jaz sem tako prisla konec koncev do tega da izvor vsega tega je to, da me v otrostvu nobeden nihotel poslusati, da je jeza bila ze v otrostvu prisotna, ker so stasrsi hoteli uveljaviti svojo voljo, moja pa ni stela prav nic. S takimi stvari je treba selj ali prej razscistiti ,ker delamo podzavestno veliko stvari, ki se drugace nezavedamo. V astrologijo se naprimer to pokaze z kvadrati ali opozicije na katere je treba delati, da dosezemo stanje ki bo za NAS! Zadovoljiv in z ozdravljene tega lahkopostanemo harmonicni ljudj e in po drugi strani nad ludje zacnejo spostovati in do neke mere tudi imeti radi.
Zivljenje je ucenje do smrt, ne samo na osnovi snovi ki jih predamo iz knjig ampak tudi ucenje s tem da se moramo sami opazovati in podajati posebno pozornost tem pojavim ki nam poczrocijo hude probleme.Menim da so problemi zato,da jih resujemo ne pa da jih se nahranimo z drugim slabih lastnosti. Delo sam sabo in očiščenje lastnih slabih lastnosti, predpostavlja pogoj da ljubimo najprej sebe in da ko ostanemo se radi pogledamo v ogledalo. Tako dalec moramo priti da so lahko nasmejemo lastnih neumnih napak in ne da smo zaradi tega jezni. Ljubiti sebe,kot harmoncno oseba daje plodno zemlje za ljubezen do drugih. Vecina ljudji se tega ne zavedajo in »jokajo« da niso srecni, da se jim zgodi vedno eno in isto. Brez tega podtopka ne bo slo ce hocemo ali nocemo pot konec koncev vedno pripelje do istega rezultata.

Ko se po prvemkoraku zavedamo lastnih sibkih tock, se postopimo razmislanja na kaksen nacin bi spravilo to jezo ven iz sebe. Ni koristno da izbruhnemo takoj pri mizi,ali pa da samo cakamo da pride oseba cez vrata da se zapeljemo do doticne osebe in se obnasama kot furje ali orkan. Zakaj ne?
Pogeljmo si kaj se dogaja v cloveku v momentu jeze. Telo sam okrepi s tem da pumpa ven adrenalin,s tem mora nase srce vec delati in otripa kot da bi znorel. Zacnemo krepko dihati in cel telo je v nemirnem stanju, umsko pa se spomnimo stvari ki so poleg stvari zaradi katere smo se razjezili se sto drugih stvari ki nas tudi motijo. Vendar te pristranske stvari nimajo nivec zveze z problematiko.
Edino kar naredijjo da pospesujejo jezo. V jezi so veliko ljudje tako bili zmozni naredit grozljive stvari, o katerem potem s groznjo berejo ljudji v casopisu. Dejstvo je da jeza nedopusca obkjektivnoocenjevanje problematike. Zato resevenaje v jezi neke problematike nebo pripeljalo do resitve ampak kvecemu do vecjih problemovm, prepira ali sovrastva. In kaj imamo od tega, da se spremo z osebo ki jo ljubimo- nic. Nekega dne odide in ostanemo sami. Fino!
V tem stanju se vrnemo zopet nazaj k prvem koraku – namrec razmisljamo zakaj smo jezni? Zakaj smo ljubosumni? Kaj je naredil clovek da imamo vzrok zato? Kaj je res storil? Ali smo samo zato jezni ker se je v nasih glavi pojavilo neke domneva? Ali je ta domneva opravicena? Zakaj ni opravicena?
Primer pedantni ljudje gre zamuda strasno na zivce! Dostikrat opazim moskega ki svojo zensko dobesedno nadere ker je prisla na zmenek prepozno. Namesto da bi jo vprasal, ce je imela tezave?
V zadnjem primeru je odvrnila da avtobusi zamujeja in ni mogla priti. Sedaj se sprasujem ali je on zaradi tega ker jeona zamudila, kaj na slabsem. V bistvu je izgubil le 10 min lepega casa z njo, ker bi joimel v njeni blizini. In kaj se? Nic. Zakaj se torej razburjati, ce s tem nismo nic pridobili. Ljubosumni ljudje gredo se dalje, z zamudo ocitajo prevaro, Siguren je »imela nekoga« zato je tudi zamudila.
Od kod pa ve? Ali jo je videl? Ali je morda res to? Ali je to samo porod domislije! Vrsto takih pojavov je ogromno rezultat je isti – ko se srecamo se kregamo- zmenek postane zoprn in tako dalje .
Obrnimo drugace, poskusamo razumeti drugega. Zakaj si slabo volje? Povej mi o tezavah,morda ti bo bolje. V takem casu ko zivimo je pomembno si vzeti cas tudi za drugega in mu ponujati moznost da se izpove.
Sedaj sem spomnila bibliografije znanega ustanovitela Virginia records. Tudi on je imel tezave z jezo,sepoleg tega je oven in to ga spravilo vsakic iz tira. Kako on kroti jezo so ga sprasevali – kaj ce je tedaj v sestanku – enostavno pravi – kadar se razjezim zapustim sestanek in grem pred vrati spijem kozarec vode se usedem in se pomirim nato nadalujem sestanek. Veliko ljudji so ga kopirali, veliko so njegove osebne metode uporabljali – zakaj ker delujejo in to v naso kkorist in v korist drugih.
Kaj pa ce se nikakor ne moremo umirit – potem gremo in se ukvarjamos sportom. Zacetka jaz tega nisem storila, ampak sm hodila na hrib in ko sem prisla na vrh sem zijala na ves glas. Uff to je bilo dobro. Drugi boste rekli – ja kaj bodo pa drugi rekli – saj ta je pa »odstekana! Ja so rekli in to celo meni
» a se ti mesa punca?! Nato sem samo rekla »ste bili kdaj besni?« O ja pravi sem ja » No, in ....
Zasmejali so se in razumeli. Od sedaj me pozdravlajo ko tecem na hrib J)
Morda ti ali ti nebos to storil ravno ,si raje nadela teniske in tekla. Drug se bo vsedel na kolo in ga gonil dokler bo mogel tretji bodo igrali tenis in drugi sli na aerobiko, starejsi pa zavili na samotnopot in se dolgo sprehajali, kar tudi umiri.
Pomembno je da se jeze znebimo. Ko se vrnemo kaksenkrat celopozabimo na toda smo bili ujezni, drugi pravijo ok drugic. Tretji se bodo res vsedli in hoteli razscisti. Rascistimo tako da povemo osebi da biradi z njimskupaj nasli pot ki bo za oba zadovoljiva. Ni dobro zaceti pogovor z ocitkom » ti tole pa jaz neprenesem« Jezo po tistemko smo jo analizirali in jo krotili in s tem da damo drugim moznost da povedo svoje prisido boljsih rezultatov. Morda ne prvi dan, ampak drugic intretjic bo pomagalo k boljsem razumevanju.
Obstaja pa se en plat ki vodi veniz godlje - namrec ta si dragoceni cas ki smo ga zapravljali za jezo in skrbi – lahko sedaj za stvari ki so nam pomembni – in vsak ima voje interesse – za enega je to morda bila zelja po nadaljni izobrazbi – tretji bi se rad ukvarjal z hobijem – ko zacnemo na tempodrocu razmisljati naj bo se tako neumna se zacnejo vrata odpirati . Prvic zato ker sebe spostujemo in ljubimo drugic pa zato ker smo slabo energijo sprevrnili v nekaj pozitivnega.
Zveni enostavno kaj ne ? Ni - pomeni delo, delo za boljso prihodnost.

#18 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 11. oktober 2002, 01:00

Jupi, čestitam! Tole je bil pa že kar pravi esej. Težko, da si kaj
izpustila, kar pomaga jezo spraviti s sveta. Meni je najbližja metoda
hoja v hrib. Uspešna pa je tudi meditacija, česar ti nisi omenila. Verjamem,
da poznaš tudi to metodo, vendar pri tako obsežnem postu, kakor si nam ga
naklonila, pa res ne moreš čisto vsega naštet. Veselje je brat tvoje misli.
Uspešno še naprej.


bigm
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#19 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 11. oktober 2002, 01:00

Jupi, sem prebrala Objavljena slika
CAt


#20 someone

someone
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 84

Objavljeno: 11. oktober 2002, 01:00

Jupi wrote
quote:
Zivljenje je ucenje do smrt, ne samo na osnovi snovi ki jih predamo iz knjig ampak tudi ucenje s tem da se moramo sami opazovati in podajati posebno pozornost tem pojavim ki nam poczrocijo hude probleme.Menim da so problemi zato,da jih resujemo ne pa da jih se nahranimo z drugim slabih lastnosti. Delo sam sabo in očiščenje lastnih slabih lastnosti, predpostavlja pogoj da ljubimo najprej sebe in da ko ostanemo se radi pogledamo v ogledalo. Tako dalec moramo priti da so lahko nasmejemo lastnih neumnih napak in ne da smo zaradi tega jezni. Ljubiti sebe,kot harmoncno oseba daje plodno zemlje za ljubezen do drugih. Vecina ljudji se tega ne zavedajo in »jokajo« da niso srecni, da se jim zgodi vedno eno in isto.



Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika




LP

#21 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 11. oktober 2002, 01:00

Jupi.. ne bi moglo biti bolj res.. hvala..


Tjazy

*** Svet je narejen preprosto! ***

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#22 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 11. oktober 2002, 01:00

quote:

Jeza,ki se ustvari v meni, je odziv na impulze okolice in na moje neskladje z njimi,....kaj čem, nisem še usklajen.



E to je prava definicija klasične jezeObjavljena slika.


Ejga Tjazy, ne vem Objavljena slika. Te ne poznam.
Ja sam ka mali pao s lipe

#23 Mimi

Mimi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 11. oktober 2002, 01:00

Sem vcasih precej jezne sorte, znam pa se prav fino pogovarjati o tem, kako se da fino skulirati... Objavljena slika

Jezo in podobna svoja vzdusja pa sicer sama najbolje blazim s pozitivnimi afirmacijami, dihanjem, pomaga pa tudi kaksen kristal.

Vcasih gre za presenetljiva in celo... na prvi pogled nesmiselna ozadja.

Ampak... clovek, ki je Oven, ki je nagnjen k razdrazljivosti, v sinteticnem oprijetem zivordecem puliju...

Kdo ne bi bil eksploziven v taksni opravi... ;)
Na taksne okoliscine nikoli ne pomislimo...


mimi


"Zvezde se ne sramujejo, da se zdijo kresnice". Tagore

#24 Star12

Star12
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 58

Objavljeno: 16. oktober 2002, 01:00

Suzanček...

"mogoče pa je tista jeza...jezica...je bila...ker ona ni več zaželjena bila, da ni bila več v središču pozornosti in jeza, je obsedla njo, namesto, da bi jo dala ven..." jaz že vem.. he he he, sem bila zraven"

Zavedati se jeze...uf, ta je še težja..glej moj ednini problem je,da se jeze ne zavedam, ko sem jezna, mislm namreč, da pač moram tako odreagirati in, da to ni jeza...gre za osebno prepričanje, da pa le imam jaz prav in ne oni...

jeza je v bistvu iz mojega pogleda, neka reakcija, na stvari, ki mi niso nikakor po volji, da se pač ne strinjam z nečem in takrat...vse vzkipi v meni..če sploh kdaj.. ha ha ha

Rada te imam!



Simsi
Simona-simsi

#25 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 16. oktober 2002, 01:00

Hvala vsem za mnenja! Hvala, ker ste delili sebe! Objavljena slika

Simsi... Primer, ki sem ga opisala, se je dogodil en petek, ko je imela Majch popoldan šolo in sva bili zmenjeni, da gre z menoj domov. Najprej sva šli na kavo z mojo bivšo sodelavko, potem pa do Alenke in ker nismo vedele, kam bi se dale v Ljubljani, smo se odpeljale do morja. Šle smo pa samo me...
Sigurna sem, da smo bile samo me, ker nas je takrat zaparkiral en avto, ki je (baje) pripadal ribiču. Uspele smo priklicati redarja (mu še kavo dolgujemo Objavljena slika), ki je zbudil moškega, ki vozi pajka.

Verjetno bi takrat Majch pustila, da še malo bluzi, a mi je šlo na živce, da otresa jezik brez veze. Jo razumem, ker sem bila v njenih letih malodane ista, a vseeno...
Za tisti dan mi je bilo dovolj...

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0