Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Prepričanja glede zdravilcev, terapevtov itd...


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
343 komentarjev na to temo

#26 Kristina11

Kristina11
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 501

Objavljeno: 21. november 2010, 09:33

Kako egoisticni znamo biti ljudje..pricakovati, da nam je nekdo dolzen nekaj narediti zastonj...pa makar SAMO posredovati energijo...ker pac je to BOZJI blagoslov.Mar ni blagoslov tudi to, da zjutraj vstanes, gres na delo..pa vseeno zato pricakujes placilo...Pa naj smo, so se taksni duhovnezi, se kako zivimo v materialnem svetu, v katerem se pretaka tudi energija denarja. Vse deluje nekako takole..JAZ TEBI...TI MENI
lp

#27 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 21. november 2010, 10:26

Kako egoisticni znamo biti ljudje..pricakovati, da nam je nekdo dolzen nekaj narediti zastonj...pa makar SAMO posredovati energijo...ker pac je to BOZJI blagoslov.Mar ni blagoslov tudi to, da zjutraj vstanes, gres na delo..pa vseeno zato pricakujes placilo...Pa naj smo, so se taksni duhovnezi, se kako zivimo v materialnem svetu, v katerem se pretaka tudi energija denarja. Vse deluje nekako takole..JAZ TEBI...TI MENI
lp


saj pravim, gre bolj za družbeno preureditev.... kar obenem pomeni preureditev zavesti.
en od temeljev bi bila lahko npr. preureditev pojmovanja lastnine, pa priznavanje in upoštevanje talentov posameznika,
ter sklepanje krogotoka izmenjave talentov. to so v bistvu do neke mere že precej dosanjane ideje,
po svetu obstajajo cele skupnosti, kjer se živi bolj ali manj na ta način.
tu potem ne gre toliko za to, da bi zdravilec delal zastonj, temveč da vsi delajo "zastonj", oz. delajo, kar je potrebno
in to počno na osnovi skupnosti. podobno kot indijanci x:Dx

#28 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 21. november 2010, 10:31

Ja- temeljno je seveda to- družbena zasnova, kot temelj , ki pogojuje delovanje...

lepo bodiObjavljena slika


Matjaž


jou, in dokler bo zdravilec primoran kot posameznik uveljavljati se v družbi, in se bo na ta način videl kot izoliranega,
tudi sam ne bo mogel zares rasti, se učiti...
med drugim, ker gre potemtakem prioriteta konkurenčnemu načinu razmišljanja, in ne sodelovanju ter izmenjavi.
patentiranje, najsibo imena podjetja, ali načina zdravljenja, je v tem smislu popolnoma kontraproduktivno,
pa čeprav današnjemu zdravilcu navidezno kaj drugega sploh ne preostane.

#29 Kristina11

Kristina11
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 501

Objavljeno: 21. november 2010, 15:25

u potem ne gre toliko za to, da bi zdravilec delal zastonj, temveč da vsi delajo "zastonj", oz. delajo, kar je potrebno
in to počno na osnovi skupnosti. podobno kot indijanci



xyz..si me pa dobro nasmejal...in zdravilci naj zacnejo z indijanskim samarijanstvom...no, nekateri ze zdaj delamo napol zastonj...jaz sem takoj za...samo indijanci nad menoj se ne bodo strinjali...Bi pa rada spoznala nekoga, ki je zaposlen, po sluzbi pa ...zdravi druge...Ce ne drugega, bi svojim pacientom ali strankam senkaval utrujenost.
lp

#30 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 21. november 2010, 15:35

saj pravim, gre bolj za družbeno preureditev.... kar obenem pomeni preureditev zavesti.
en od temeljev bi bila lahko npr. preureditev pojmovanja lastnine, pa priznavanje in upoštevanje talentov posameznika,
ter sklepanje krogotoka izmenjave talentov. to so v bistvu do neke mere že precej dosanjane ideje,
po svetu obstajajo cele skupnosti, kjer se živi bolj ali manj na ta način.
tu potem ne gre toliko za to, da bi zdravilec delal zastonj, temveč da vsi delajo "zastonj", oz. delajo, kar je potrebno
in to počno na osnovi skupnosti. podobno kot indijanci x:Dx


Jah, Indijanci ... danes to večinoma deluje le še v zelo omejenem obsegu, ker se njihova tradicionalna skupnost ruši in spreminja. Sem bila priča, ko se je neka indijanska mama na glas pritoževala, da to, kar dandanes za svoje obrede zahtevajo medicine women (ene vrste šamanke), je pa že res too much - za obred prehoda deklice je vsaka od njih (za obred morajo biti pa štiri) zahtevala od dekletove družine po en nov šivalni stroj, še malo, pa bodo zahtevale po nekaj sto zelencev. Objavljena slika
To, kar opisuješ, je verjetno nekoč res delovalo v tem smislu, mislim pa, da je to možno le v manjših skupnostih, kjer so socialni odnosi bolj neposredni in produkcijski odnosi sorazmerno preprosti.




#31 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 21. november 2010, 16:10

nista me razumeli, dragi moji. indijanci so bili samo slikovni primer,
v smislu plemenske enotnosti, kot je delovala skozi daljše obdobje, in ne toliko oz. zgolj dandanes.

mišljeni pa so bili konkretni projekti, ki se izvajajo, in, kot sem že napisal, skupnosti, ki že dandanes tako agirajo.

tu en link, kjer je opisan en od tovrstnih sistemov:

http://en.wikipedia....Trading_Systems

#32 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 21. november 2010, 16:11

Pa smo spet pri sistemu.....Kot sem že napisala i bom morala še verjetno miljonkrat poudarit, je sistem, v katerem živimo mi, že preživet, zato se je treba malo potrudit in tale sistem spremenit, pa kaj hočemo, če je v glavah ljudi že vse toliko vcepljeno, da nimaš kaj......Hvala bogu, da obstajamo še ljudje, ki se zavedamo tega in vemo, da je treba tukaj stvari spremeniti, ker drugače se tole res ne bo dobro končalo.
Včasih je meni dovolj, da mi za povračiolo kdo podari nasmešek. Sliši se banalno, ampak tako je.
Ko bodo tukaj začeli določeni ljudje malo razmišljat, potem se bomo o tem lahko pogovarjali dalje, do takrat pa.....

bom napisala kot Matjaž.....

lepo bodite.....xvrtcx

Mojca
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#33 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 21. november 2010, 16:13

Kdo od vas je pripravljen v službi delati zastonj ?
Boste lahko zastonj preživeli ?

Pravemu zdravilcu je prioriteta pomagati pomoči potrebnemu človeku.
Zamislite si, da greste k nekomu po pomoč, a ima ta oseba za sabo en kup finančnih problemov. Ali lahko nudi potem popolno pozornost pacientu, ko pa je v mislih pri svojih problemih ?
Energija mora vedno krožiti. Ko bojo ukinili denar in plače, potem bomo vsi delali in jemali vse zastonj.

#34 Kristina11

Kristina11
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 501

Objavljeno: 21. november 2010, 17:11

Ja, sistem se bo prej ali slej izkazal za prezivetega, do takrat pa moramo vsi ziveti v tem...V tem sistemu je denar ena izmed nujno potrebnih...energij, da clovek lahko funkcionira...Lepo, da si zadovoljna z nasmeskom kot placilom...nebi se pa smejala, ce bi kot placilo za svoje storitve ali za svoje delo dobivala izkljucno smehljajcke...ker ce drugemu ne, tebi sami nebi bilo do smeha..
lp

#35 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 21. november 2010, 17:30

kdo je rekel izključno?????
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#36 Kristina11

Kristina11
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 501

Objavljeno: 21. november 2010, 17:40

Ja, no...ce bi alternativci delali zastonj, brezplacno..bi ziveli od...hmm...cesa ze...
Sistem je tak, kot je...skozi zgodovino vemo, da se je spreminjal, tudi trenutni je nemogoce, da funkcionira v nedogled. Vem, kaj si mislila reci...za usluge ti je ljubse, da dobis smehljaj, kar je tudi lepo in prav tako. Samo nekdo, ki se bavi izkljucno in samo z zdravljenjem in pomocjo drugih, NE MORE preziveti, ce se mu samo smehljajo v zahvalo..Naj razmisljam tako ali drugace, poloznice in obveznosti moram poravnati, razen v primeru, da se misljenje tistih, ki mi jih posiljajo spremeni...in mi jih nehajo posiljat...Objavljena slika

#37 swamisan

swamisan
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 21. november 2010, 22:01

V "GROBEM" se strinjam s FREE ... razen v 6. točki ...
tam gre za nekaj drugega in to bom osvetlil :

Govoril bom o terapevtu energetiku in o klientu

Vsa zadeva je precej preprosta. Učinek in trajnost terapevtovega dela je precej omejena s klientom samim.
Nek človek zboli zaradi načina življenja. Prične se z miselnimi vzorci ....
Nekdo ali neka situacija spremeni naš miselni vzorec npr. v razočaranje ... žalost ... ljubosumje ... jezo ... bes ... etc
Miselni vzorec potem sproži močna čustva ... v telesu se poruši harmonija in nastane kaotično ... telo s takim stanjem ne zna ravnat ... posledično pade imunski sistem in potem zbolimo. OK - nič novega.

Vse kar lahko naredi terapevt "energetik" in jaz bi mu raje rekel INFORMATIK je, da na nek način uredi-zloži informacije ki jih je klient prejemal iz okolice in jih ima razmetane ...
Ko se "zložijo" te informacije, jih kaotični klient lahko prične zopet interpreti na "zdrav" način ... torej začne zopet funkcionirat ...
Saj odpiranje blokad in vozlov je ravno to.
Zdravilec v klientu vedno le vzpostavi začetno stanje, da le ta lahko zopet prične pravilno delovati. Od tukaj naprej se vsak klient zdravi sam ...

In če potem klient ne spremeni načina življenja, načina delovanja, pogleda na okolico ... se v najkrajšem času "ZASMOTA" sam nazaj. In za to ni kriv zdravilec, temveč klient.

Za terapevtovo napako gre v primeru, ko klientu ne razloži zakaj je sploh zbolel. Klient enostavno mora spoznat svojo odgovornost v celotnem procesu ...



ZATO ves čas trdim, da si je za klienta potrebno vzeti čas, se pogovoriti z njim, raziskat ozadje ...

#38 swamisan

swamisan
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 21. november 2010, 22:24

KRISTINA : Kako egoisticni znamo biti ljudje..pricakovati, da nam je nekdo dolzen nekaj narediti zastonj

JOJ kako imaš prav. Nihče nam ni ničesar dolžan. Tudi mi nismo nikomur.
Ti kot kristjanka ... polna jezusa ... a zdaj kar naenkrat ni več smiselno nekomu pomagat brezplačno ...

Osebno "zopet poudarjam, da gre za moje osebno mnenje" sem mnenja, da je smiselno ljudem pomagat brezplačno. Če kak klient tega ne zna pozitivno ceniti, je to njegova osebna pot ... tudi karmične posledice so njegove.
Veliko ljudi si enostavno ne upa poiskat pomoč, ker enostavno nima denarja ...

in potem naprej

Kje pa piše, da moramo pomagati vsakemu ... mi se odločimo ... in z odločitvijo prevzamemo tudi odgovornost ...
Kje pa piše, da smemo pomagati vsakemu .... od kod pa vemo kakšno karmo je prinesel, kaj se je prišel učit ... etc.


In tisti, ki zaračunava svoje delo kot neko storitev, se sigurno ne vpraša po vsem tem .... malo pocopra in potem enostavno pokasira ... jebiga guidek ...

#39 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. november 2010, 22:40

cer matjaz

itaq, si mislm kar cem , hope so.
ok ,tvoj pogled. jst se recimo trudim da citiram tako, da je drugim lazje. ce se tebi ne zdi, pac ni treba.

oz, si kar ti mislis da mene muci. - je razlika.


motivacijo sem dobil, ker si napisal tole: "ce nisi denarno motiviran, tvoje delo ne more biti uspesno!" - kar je nonsens. odvisno pri komu pac.
denar nima veze s uspehom, razen kolikor ga je potrebno za to, da se samo delo lahko opravlja.
danes so ljudje, ki delajo kar delajo izkljucno iz tega, da delajo dobro; cash je povsem postranska zadeva in se z njim ne ukvarjajo, ce ni nujno potrebno in jim tudi ni nikarsna motivacija, temvec zgolj sredstvo. motiviraniap so iz povsem drugih razlogov. ce bi jim motivacija denar, bi delali kaj drugega, dosti bolj finacno donosnega, pa ne.
Med zdravilci so tudi taksni, ki delajo povsem brezplacno in zdravljeni sam donira, poplaca ce tako cuti in zeli. Nekaterim taksnim zdravilcem gre na tak nacin financno povsem dobro ali celo odlicno. In to so dejstva.
kakor kdo! verjetno sodis po sebi.

Obstajajo zelo razlicne vrste zdravljenja, pomoci in svetovanja ljudem. Menim, da zelo veliko ljudi zdravi druge ljudi, jim pomaga na razlicne nacine. Tako ali drugace, bolj ali manj ozavesceno.
Obenem ti mene ne poznas in tudi ne ves, koliko sem jaz pomagal ljudem in na kaksne nacine. Kot tudi ne koliko je bilo v tem mojega prostovoljnega dela.
Lahko pa ti povem, da sem v zivljenju vec delal prostovoljno kot za denar! In sem verjetno med redkimi ljudmi. Kaj komu pomeni delo in kaj prostovoljno, pa sedaj ne bom debatiral.
Jaz vem da nicesar ni moje, ker vse kar imam je bozja milost! Nic ne bom odnesel in dobil tocno toliko kolikor mi pripada in potrebujem.
Koliko pa se je potrebno odpreti pretoku in na kaksen nacin, pa je druga stvar. Sam sem v tem precej bos, nespreten, ali kot pravis celo, da se "delam" neumnega.
O financah bolj kot ne priznam, da nimam pojma. Verjetno tudi zato nima veliko.

Ce je lahko tudi nekdo, ki ne dela za denar, temvec je denar posledica njegovega dela. Denar pa je nic drugega kot oblika dolocene energije, ki ima svojo vrednost v dolecenih okvirjih.
Nekdo dela brezplacno in dela kvalitetno. Ker dela kvalitetno, dobi sredstva da to opravlja se naprej. Verjames ali ne? Ali ti konkretno napisem zdravilca?

Po tem kar si napisal si lahko mislim, da tvoje voluntersko delo ni imelo primerne vspodbude, namrec na svetu je zares ogromno ljudi, ki delajo voluntersko, med tem ko za denar delajo povsem druge stvari.
Eventuelno je lahko hoby tudi recimo samo 2 uri dnevno. Te dve uri pa clovek opravlja svoje delo dobro. Nekateri imajo popoldanski sp, nekateri delajo brezplacno. Ne moremo reci, da od vseh delo ni profesionalno ali dobro opravljeno kajne.

Motivacija cloveka obstaja na zelo razlicnih ravneh. Denar je najverjetneje na zadnjem mestu od vseh motivacij sploh! In na prvem zgolj zaradi prezivetja. Saj ga po eni strani sploh ne moremou vrscati vec med motivacijo, temvec v nujnost zaradi tega, ker se manifestira kot posledica in ne izhaja iz ljubezni ter navdiha.

ne. a ti spis s strahom, da bos prezivel, ker ne zaupas visjemu jaz, da bo poskrbel zate, brez, da se trudis nekaj delat (za denar) za cemer ne stojis s srcem?

ne razumem v kontektsu kaj trdimk kr ne poznam? konkretno?
odmikas se od vprasnja oz, spreminjas temo.

kaj mi ni dostopno? zakaj v tem nisem sprejemljiv? kaj pa ce ti nisi? namrec ti si iskal mnanja tule in si jih dobil. kdo je nesprejemljiv torej?

enako. vsi pomalem imamo neka svoja prepricanja.

kritiziras sistem ki ga sam prakticno podpiras in zivis.
Kruh kupim z doloceno garnacijo! V kolikor je oporecen lahko poklicen prisojne sluzbe. Koga lahko poklice clovek, ki pride k tebi ali k nekemu zdravitelju na terapijo in ni zadovoljen?
Ce gre k zdravniku se lahko pritozi dolocenim insitucijam... in se izvrsi nadzor.
Kaksen bo mozen uspeh, ce pristojna sluzba ugotovi da je kruh zares sporen in zdravnikovo delo ugotovi kot neprimerno, kruh dajo na analizo, zdrvniak odstavijo. Koliko pa lahko nekemu zdravitelju ali terapevtu stopijo na prste in kdo ga kontrolira? - Torej o tem sem govoril! In mislim, da ti je povsem jasno o cem govorim, al pa se delas "neumnega" x;)x

nisi odgovoril - ali ti mora clovek ki pride k tebi na terapijo verjetni na besedo in mu garancije ne mores ponudit?
Ne me narobe razumet, ne iscem carovnic, ampak sam si iniciral tole debato, v kateri pac povem kar mislim.

aha, priznam, to sem spregledal kar se tebe tice. ampak debata ni bila samo o tebi, temvec splosno in spreseval si tudi splosno.


ne, to so tvoji zakljucki, ker morda nisi dovolj sprejemljiv za moje pisano, ali pa se nisi poglobil v pisano dovolj. Pomoje.
ha ha zdej pa ze ragiras... x:o)x tole so cist tvoje projekcije, ne moje. namrec tudi sam sem bil pri kar nekaterih zdraviteljih, se zdravil in se tudi sam v tej smeri izobrazeval, pa tudi poznam kaksnega, ki mi je kar vredu x:Dx ene pa sele spoznavam. :palec:

sorry, sam tule nisem nikogar zalil niti mislil zaliti. to so cist tvoje projekcije zdej in tvoje dojemanje mene.
lahk pa ti tut jst kej napisem kako tebe dojemam, ce te zanima, a so zato tule na forumu druge teme, pa tut tega ne pocnem rad.

spraseval si splosno in pisal sem splosno. ce si kje bolj najdu not, al pa sem te vzel v kontekst, ni bilo osebno misljen.
me pa veseli, da si se eventuelno zamislu in ugledal se kaksne nesprejet del tebe, zgleda no. ce pa se motim, pa pac se.
pa hvala meni, sebi, x:Dx k sm si vzel cas in energijo odgovarjat na tvoja vprasanja, v tvoji temi oz. za sodelovanje x:Dx :palec:
pa hvala tebi, da si odprl temo, da sm lahk pisu o tem kar sem.


Free- misli kar se ti zdi...
tvoja pravica, čeprav odrejenje oblikoslovja na forumu se mi dozdeva paše v domeno Marse in če te kaj moti, ne piši...

.ne bom ti tukaj razlagal kaj te muči,

Drugače pa- hotel sem ti povedati, da (kje si dobil motivacijo- cash????) mora človek biti "cel - ves" v neki stvari, ki jo hoče izvajati, če jo hoče kvalitetno...Če si razdvojen na več koncih, je potem vsekakor tako znanje, kot tudi izkušnje- vprašljivo. In to ti malce težje sodiš, ker tega ne počneš. Volonterizem- sem že napisal - ker ima oseba delo na drugem koncu (obvezno za preživetje) ostane bolj malo zdrave volje in energije za tisto kar dela volontersko. Če si v terapevtskih zadevah VES, težko opravljaš še kaj drugega. Hoby sistem pa je hoby sistem in potem ne pričakuj profesionalnega odnosa, kot tudi ne zahtevaj odgovornosti...
in verjetno tudi nihče ne bo od tebe zahteval plačila...

..a spiš s pištolo v dlani?'

Zakaj potem nekaj trdiš, če ne poznaš??'

Je sveta resnica, če tebi ni dostopno...Verjetno pa je tebi tudi problerm sprejemanja orenk problem, imaš izgotovljena prepričanja, za katera misli, da so nujno resnična. Nekaj se jih zavedaš, nekaj pa tudi ne...

Kako pa bi ti resil zadevo z garnacijo? Kaj ti garantiras cloveku, kipride k tebi po storitev? Ti mora verjet na besedo?

Ali plačaš kruh taktrat, ko ga poješ ali takrat, ko ga kupiš? Enostavno- odgovori...

lp


Fajn bi bilo Free, da bi malce bral VSE, če že komentiraš . Napisal sem tudi, da terapije delam brezplačno...a bo v redu...ali si slep...

Argumenov pa tako ni...gledaš enostransko- terapevt bi moral biti na prani, zdravnika iz tega koncepta vzameš ven, ker so DOBRI.

V redu, saj pravim, da vsak opravlja svoje delo, vendar ti bi rad naredil zdravilce terapevte za nek poseben razred, za kateri naj bi veljal povsem drug režim, kot za ostale poklice, kjer gre za posledično približno enke namene. Najbolje, da vse terapevte spraviš v geto, kjer bodo na vodi in zraku, dokler medicina in znanost ne potrdi vsakega njihovega primera kot uspešnega- potem dobi sendvič...Sodiš .....Saj je lepo da komentiraš, vendar so tvoji komentarji destruktivni, tvoje igranje nekakšnega kalimera- šefa foruma pa dokaj smešno. In zahtevaš ( v samem sebi, ) da vsak kima tvoji sodbam...Dovoli malce liberalizacije, vsak v temi, ki je nisi ti odprl...In te nihče ne sili, da sodeluješ s tvojim pisanjem.
Beri tisto kaj je kdo napisal, beri vse in potem komentiraj. Če ne, pa napiši, da smo vsi razen tebe butli, neiskreni, lažnjivi, nevedni, .... in bodi srečen....zdaj pa si daj duška, me opljuvaj itd...polepšaj si nedeljo...
Nekaj pa bo držalo- tebe ne komentiram več, ker se enostavno ne da, razen, če bi bil tvoj klon....pa nisem.
Lepo bodi

Matjaž



#40 swamisan

swamisan
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 259

Objavljeno: 21. november 2010, 22:49

REKEL BI TAKO :

Če je nekdo prepričan, da je prav pokasirat, je v sebi najbrž našel razloge za to.
V bistvu ni nič narobe in nič ni prav.
Tukaj smo, da imamo izkušnje in najdemo smisel.

NA VSO SREČO ni nujno, da bomo jutri enakega mnenja.



ljubim vas .... xsrcx xsrcx xsrcx xsrcx xsrcx

#41 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. november 2010, 22:53

xsmx

odlicno! :palec: kako na mestu komentar!! cist ob pravem trenutku!

Kako egoisticni znamo biti ljudje..pricakovati, da nam je nekdo dolzen nekaj narediti zastonj...pa makar SAMO posredovati energijo...ker pac je to BOZJI blagoslov.Mar ni blagoslov tudi to, da zjutraj vstanes, gres na delo..pa vseeno zato pricakujes placilo...Pa naj smo, so se taksni duhovnezi, se kako zivimo v materialnem svetu, v katerem se pretaka tudi energija denarja. Vse deluje nekako takole..JAZ TEBI...TI MENI
lp



#42 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. november 2010, 22:58

ja... motivi pa so tisti, so pommembni in za katerimi stoji kreacija z namenom vzgoje! :palec:
pac splosno idealizirano, a v praksi pa ponekod ze realizirano. torej NI iluzija, ampak vzgled!
:palec:

meni je jasno, pa nic mi ni jasno. v praski sem pa se prevec dalec od tega, zal.

saj pravim, gre bolj za družbeno preureditev.... kar obenem pomeni preureditev zavesti.
en od temeljev bi bila lahko npr. preureditev pojmovanja lastnine, pa priznavanje in upoštevanje talentov posameznika,
ter sklepanje krogotoka izmenjave talentov. to so v bistvu do neke mere že precej dosanjane ideje,
po svetu obstajajo cele skupnosti, kjer se živi bolj ali manj na ta način.
tu potem ne gre toliko za to, da bi zdravilec delal zastonj, temveč da vsi delajo "zastonj", oz. delajo, kar je potrebno
in to počno na osnovi skupnosti. podobno kot indijanci x:Dx



#43 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. november 2010, 23:06

Temelj je visji jaz in dusa. Druzba in ureditev ter sistem je dogovor in okvir. Prilagajmo se sistemu ne zaradi sistema, temvec obratno. Torej sistem prilagajamo nam.
Zato ga tudi spreminjamo z lastno pobudo in zato hkrati (kot pravis) je pogoj, tistemu ki ni kreator, hkrati pa tudi ni pogoj tistemu, ki je kreator!
Kreatorji smo pa tako in tolk kot vidis da smo, zato pa potem do ene mere potrebujemo terapevte in zdravitelje. x:o)x

Ja- temeljno je seveda to- družbena zasnova, kot temelj , ki pogojuje delovanje...



#44 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 21. november 2010, 23:09

to maš prav, free...amapk fora je v tem, da če človek ne pošteka, da je kreator, potem dela neumnosti...pa smo tam, kjer smo....
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.

#45 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. november 2010, 23:10

:palec: da, vsak se odloca sam. verjetno ni zlo boljse ali zlo slabse odlocitve.

ze to, da si priznamo, je nekaj in je dober povod, ki vodi k zdruzevanju podobno mislecih in nujno k spremembi!

jou, in dokler bo zdravilec primoran kot posameznik uveljavljati se v družbi, in se bo na ta način videl kot izoliranega,
tudi sam ne bo mogel zares rasti, se učiti...
med drugim, ker gre potemtakem prioriteta konkurenčnemu načinu razmišljanja, in ne sodelovanju ter izmenjavi.
patentiranje, najsibo imena podjetja, ali načina zdravljenja, je v tem smislu popolnoma kontraproduktivno,
pa čeprav današnjemu zdravilcu navidezno kaj drugega sploh ne preostane.



#46 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. november 2010, 23:14

Mislim da isces crnobele odgovore. - ces, ali bomo tako, ali bomo pa tako. na nekaj pa se moramo "naslonit"...
Ce zelis premisli ali je temu res tako in ce je to dovolj. Nocem bit samopomemben zdej al kej, sam predlog pac.
je pa res, da se verjetno vsi na kaj "naslanjamo" :8):

u potem ne gre toliko za to, da bi zdravilec delal zastonj, temveč da vsi delajo "zastonj", oz. delajo, kar je potrebno
in to počno na osnovi skupnosti. podobno kot indijanci



xyz..si me pa dobro nasmejal...in zdravilci naj zacnejo z indijanskim samarijanstvom...no, nekateri ze zdaj delamo napol zastonj...jaz sem takoj za...samo indijanci nad menoj se ne bodo strinjali...Bi pa rada spoznala nekoga, ki je zaposlen, po sluzbi pa ...zdravi druge...Ce ne drugega, bi svojim pacientom ali strankam senkaval utrujenost.
lp



#47 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. november 2010, 23:20

ja... morda.
mislim pa, da v debati ne gre zato, mislim da je xyz zgolj nakazal model skupnosti, ki ga ima lahko na vidiku in postopkih posameznik. oz, h kateremu lahko indivudalno stremi.
vsaj jaz sem tako razumel.

Jah, Indijanci ... danes to večinoma deluje le še v zelo omejenem obsegu, ker se njihova tradicionalna skupnost ruši in spreminja. Sem bila priča, ko se je neka indijanska mama na glas pritoževala, da to, kar dandanes za svoje obrede zahtevajo medicine women (ene vrste šamanke), je pa že res too much - za obred prehoda deklice je vsaka od njih (za obred morajo biti pa štiri) zahtevala od dekletove družine po en nov šivalni stroj, še malo, pa bodo zahtevale po nekaj sto zelencev. Objavljena slika
To, kar opisuješ, je verjetno nekoč res delovalo v tem smislu, mislim pa, da je to možno le v manjših skupnostih, kjer so socialni odnosi bolj neposredni in produkcijski odnosi sorazmerno preprosti.


aja no, al pa ne... (govorim sebi, za prejsnji post).

sicr pa ja zanimivo :palec: podobno je v svetu ze precej casa... razlicne bolj ali manj zaprte skupnosti. eko vasi itn.
to se deloma prenasa tudi v sodobne sistem (recimo izmenjava eko kmetov med potrosniki v avstriji in franciji, ki se izogibajo prodajnim verigam).
pri nas se to se dogovarja.
sicer pa je v tudi neka navadna trznica en model, ki se izogiba trgovski verigi in jih tudi zato radi ohranjamo. :palec: ki pa se pac ohranja izmenjavo s pomocjo denarja.

nista me razumeli, dragi moji. indijanci so bili samo slikovni primer,
v smislu plemenske enotnosti, kot je delovala skozi daljše obdobje, in ne toliko oz. zgolj dandanes.

mišljeni pa so bili konkretni projekti, ki se izvajajo, in, kot sem že napisal, skupnosti, ki že dandanes tako agirajo.

tu en link, kjer je opisan en od tovrstnih sistemov:

http://en.wikipedia....Trading_Systems



#48 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. november 2010, 23:30

Aleluja!!!! xyesx x8Dx
men je to v praksi cist tesko.
pa mislim da tudi mnogim, ceprav veliko ljudi ve in cuti da so potrebne spremembe. in tudi se dogajajo, kolkr se.
mislim pa, da rabimo prave vizionarje, liderje, ljudi ki zanjo po taki poti. mi "ovcke" pa bomo sledili z malo nasega vnosa, kot taki mali mini lidercki... pa ceprav samo zase, pa za svojo macko ali psa, vnuka al pa teto. x:o)x ce si bomo dopustil spreminjat se.
Mene so sam polna usta. x:Dx

Pa smo spet pri sistemu.....Kot sem že napisala i bom morala še verjetno miljonkrat poudarit, je sistem, v katerem živimo mi, že preživet, zato se je treba malo potrudit in tale sistem spremenit, pa kaj hočemo, če je v glavah ljudi že vse toliko vcepljeno, da nimaš kaj......Hvala bogu, da obstajamo še ljudje, ki se zavedamo tega in vemo, da je treba tukaj stvari spremeniti, ker drugače se tole res ne bo dobro končalo.
Včasih je meni dovolj, da mi za povračiolo kdo podari nasmešek. Sliši se banalno, ampak tako je.
Ko bodo tukaj začeli določeni ljudje malo razmišljat, potem se bomo o tem lahko pogovarjali dalje, do takrat pa.....

bom napisala kot Matjaž.....

lepo bodite.....xvrtcx

Mojca



#49 saraya222

saraya222
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 21. november 2010, 23:33

hello everyone :D x:) pismo jaz se morem na vse to navadit še:)
STAY IN LOVE, LIGHT AND MUSIC! :*

#50 moytsa

moytsa
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 21. november 2010, 23:34

ja, ampak sara, priča boš vsakovrstnemu razpravljanju in kreganju za nesmiselne stvari...welcomex:)x:vragec:
MI SMO DEL UNIVERZUMA, UNIVERZUM JE DEL NAS, VSI SKUPAJ SMO ZDRUŢENI V CELOTO IN SMO DEL DRUG DRUGEGA, KAJTI SKUPAJ TVORIMO PERFEKCIJO, KI JE NEPONOVLJIVA, TOREJ SMO VSI IN VSE ENO!!!!
NI RAZLIK MED LJUDMI, NIZKIH IN VISOKIH LJUDI, NI RAZLIKOVANJA IN JE SAMO ČISTA BIT.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (3)

Člani: 0 - Gosti: 3 - Skriti člani: 0