Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Šamanizem


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
330 komentarjev na to temo

#76 HollowSelf

HollowSelf
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 9. september 2012, 23:44

Če misliš 500 evrov/min potem bi se jaz vprašal kdaj si bil posvečen, ker evro obstaja samo par let...in od takrat, ko obstaja to za moje pojme ni mačji kašelj...torej ne vem kaj hočeš s tem povedat...da si multimilijonar ali misliš na dinarje kjer smo itak vsi bili milijarderji dokler niso skenslal par nul...Objavljena slika

Zaradi neznanja, neustreznih besed, boljšega razumevanja mi uporabljamo pojme kot so delčki duše, fragmenti duše, ločenost duše, povezava z dušo, itd...Ali misliš, da se skozi posameznika izraža cela moč duše...Objavljena slika Tehnični detajli so full jeba zadeva...evo majhen odlomek...eno od teh niti smo mi poimenovali srebrna nit...ko se pretrga, človek ode u večna lovišta...po zemeljskem tolmačenju...Objavljena slika

...There are two major threads which connect the Monad, through the soul, with the man or woman in incarnation. One the Sutratma, the thread of life, is anchored in the heart. It comes directly from the Monad, reflected through the soul, and is fixed in the heart center at the right-hand side of the body. It is reflected through that etheric center to the physical heart and into the bloodstream, which, as you know, is the purifying stream which carries the energy of life to every part of the body. While the lifeblood is pumped correctly through the body and is kept free of poisons, the physical body displays all its ability and accuracy of movement and expression. So, too, the connecting body, the astral-emotional body and the mental body are dependent on the life thread, the Sutratma, for their existence and correct function.

There is another thread, called, indeed, the Antahkarana. This thread in anchored in the center of the head, and through these two threads the threefold expression Monad, soul and physical-plane man or woman, live their lives. These two threads inform all of these and, in a downward flow, bridge the gaps between, first, Monad and soul, and secondly between soul and its reflection, the man or woman on the physical plane.

Eventually, a third thread is built by the man or woman him/herself through the interaction of soul energy, and eventually, monadic energy, through the physical apparatus: the thread of creativity. These three threads wound together eventually produce the bridge between the three levels of existence....

Kar se pa teme same tiče pa ne mislim pametovat, ker sem dobil neke informacije, ki predstavijo določene dogodke oz. stvari v čisto drugačni luči...bistvo sem pa že omenil oz. nakazal...Objavljena slika


Jaz se ne mislim vtikovat med vas tri, bi pa samo vprašal, če si dobil kakšne informacije o meni ? Malo sem zmeden sedaj :)

#77 HollowSelf

HollowSelf
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 9. september 2012, 23:52

.

To temo je popravil/a HollowSelf: 9. september 2012, 23:53


#78 Liam

Liam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 172

Objavljeno: 10. september 2012, 05:51

A lahko poveš kaj te muči...Objavljena slika Piše približno, če se vzame 90 min ali več to ni evro na minuto...kaj ko bi raje šel talat klofute psihiatrom ali vedeževalcem...privat psihiatri imajo postavko tudi 100 evrov/ura...potem pa lahko v isto vrsto postaviš še maserje, vse alternativce, joga društva in ne vem kaj še vse...oni tudi pričajo podobne bajke, "čarajo" podobne stvari in kao nategujeji folk...po tvojem tolmačenju...

Pa pazi, da ne naletiš na kakšnega takega, ki malo bolj obvlada kakšne mae geri, mavashi geri ali kaj podobnega...če slučajno ne poznaš izrazov...Objavljena slika

traditional ( itkf ) karate kick mae geri full contact fini - YouTube


No ja si se saj malo izjasnil da prodajaš bajke naivnežem , sicer pa nevem kako si me razumel mislil sem da se boš malo nasmejal ti pa strašiš z nekakšnim majgerijem .Ajd ne rečem da nimam svoje vrste heca takoj se pa vendar ni treba počutit ogroženega .
Nič me ne muči , rad pa včasih malo podrezam take in drugačne "mojstre" ;)
Circumstance has no value. It is how one relates to a situation that has value. All true meaning resides in the personal relationship to a phenomenon....what it means to "
Christopher McCandless


#79 Liam

Liam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 172

Objavljeno: 10. september 2012, 06:03

Fizikalno sem ja, duševno pa se počutim zelo omejen. Izoliran od doživljanja okolice in sebe, svojih čustev, misli. Enostavno ne morem odpreti energijskih poti v moje bitje..


Fizikalno ja , zato je telo in so čutila... da se doživlja okolico . Odpiranje energijskih poti in podobno matranje ni potrebno si pa lahko enostavno odprt do vsega kar se dogaja , čustev misli... vsega . Za to ni potrebno nič delat saj se vse že dogaja samodejno . Delovanje ti samo zamegli pogled na to kar je .
Tao govori o tem nedelovanju .
poglej si mogoče ti sede - http://www.zbudise.n...g/tao-te-ching/
lp
Circumstance has no value. It is how one relates to a situation that has value. All true meaning resides in the personal relationship to a phenomenon....what it means to "
Christopher McCandless


#80 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 10. september 2012, 08:03

No ja si se saj malo izjasnil da prodajaš bajke naivnežem , sicer pa nevem kako si me razumel mislil sem da se boš malo nasmejal ti pa strašiš z nekakšnim majgerijem .Ajd ne rečem da nimam svoje vrste heca takoj se pa vendar ni treba počutit ogroženega .
Nič me ne muči , rad pa včasih malo podrezam take in drugačne "mojstre" ;)


To je tvoja interpretacija...kar so za večino ljudi bajke, so lahko za kakšnega posvečenca bolj skrite resnice...Objavljena slika

Nisem se počutil ogroženega, energije pa niso bile podobne hecu, ampak nekaterim drugim stvarem...tehnično gledano tudi nisem strašil z mae gerijem, ampak sem dal samo kao asociacijo na tvojo glede klofute...

Jaz nikjer ne trdim, da sem mojster...gledano iz strani tapravih mojstrov (mojstri modrosti) sem pač samo malo naprednejši učenec...na nekem takem nivoju pač, da so mi zaupali določene stvari pa da vidijo kako se bom odrezal...x:)x

Jaz se ne mislim vtikovat med vas tri, bi pa samo vprašal, če si dobil kakšne informacije o meni ? Malo sem zmeden sedaj :)


Če vzamem ta primer...pametovanje z raznimi zen pesmicami pač nima velikega smisla, vsaj po mojem mnenju...problem je kao v energijskem ščitu, ki si ga je človek sam postavil...Če sem bolj natančen stik z dušo je povzročil, da se je osebek začel zavedati določenih slepil na eterični, astralni, mentalni ravni...V ezoteriki se temu reče maya, slepila, iluzija...vsak nivo ima pač drugačen pristop reševanja...

Če povem drugače...vsak človek, ki hoče vzpostaviti stik z dušo (poglobiti vez), mora iti skozi območje, ki bi se najbolje opisalo kot megla na različnih ravneh...To meglo pa sestavljajo planetarna, osebna in kolektivna slepila...na planetarna slepila človek skoraj nima vpliva, ker so povezana s kozmičnimi ciklusi...nekatera slepila in miselne tvorbe so še iz "zgodovinskih časov"...bolj ko človek razpršuje, osvetljuje, ipd. ta slepila (srednja pot), bolj se pred njim razsvetljuje in odpira pot, da lahko vidi kam mora iti...manj ko je teh slepil, hitreje se vzpostavlja oz. poglablja vez z dušo...Je pa fora, da če človek duhovno ni dovolj razvit, tudi ne bo zaznal določenih slepil...Recimo človek, ki deluje čisto instinktivno (živalsko) pač ne bo padal na čustvena slepila (astral), ampak na tista ki spadajo pod eterično raven...Soočanje s slepili namreč pomeni, da se dve nasprotni sili začneta mešat, vplivat na osebnost, pojavijo se pari nasprotij (belo, črno), itd...Naprednejši človek lahko vodi bitko na treh frontah...Različna psihična stanja so samo posledica teh dogajanj...Je pa to zelo jeba proces skozi katerega mora vsak človek...

Vse kar je bilo bistveno za tebe, se ti je že povedal...podan ti je bil vzrok, glavni problem in približno nakazana smer...Kaj več pa ne mislim pametovat o tem primeru, ker se nimam za šamana...Naj še drugi malo pametujejo, konec koncev je to le forum...x:)x

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#81 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 10. september 2012, 19:59

Evro na minuto , pa kje si to ceneno postavko našel.


Tu se pa moram postaviti za Brezota. Ima pač neko tarifo, ki se meni ne zdi nič posebnega. Podobna cena kot ostale "terapije", najsibo z energijami ali pa npr samo masaža. Plus je, da ima to objavljeno, tako da vsak vidi in ve. Ne pa tako, ko prideš nekam (recimo k zobozdravniku, da ne ostanemo ravno pri terapevtih), pa ne veš, ali boš pustil tam za eno večerjo ali kar cel dopust. Koliko storitev danes plačamo? Ali je normalno, da testenine v restavraciji stanejo 12 EUR?

Kdor želi, potrebuje njegovo pomoč, se bo sam odločil in to plačal. In če je to njegova dejavnost, od katere živi, pač ne more tega početi zastonj. Bajke ali ne, stvar posameznika in njegove odločitve.

In sedaj seveda obvezen PS, preden me napadete - ne, ne poznam ga. Vidim pa, da si tukaj vzame čas in odgovori, celo napiše veliko stvari. Mogoče se vam zdi brezveze, nekateri pa se šele učimo in nam pride prav nekaj teorije na kupu. Pa čeprav jaz velikokrat veliko tega, kar se tukaj piše, (še:) ne dojemam najbolj.Objavljena slika

To temo je popravil/a anne: 10. september 2012, 20:04

Life begins at the end of your comfort zone. 


#82 Liam

Liam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 172

Objavljeno: 11. september 2012, 09:11

čudovita modrost ...
lahko delujemo ... ali pa ne ...

ampak ... vedno gremo skozi različne možnosti ... skozi vse možnosti ... to je smisel, gledan skozi vse lajfe kot celoto ...

če bi samo prebrali vse modrosti, bi sicer poznali modrost, nebi pa imeli izkušenj ...
in tukaj smo, da imamo tudi izkušnje ...
da spoznavamo modrost skozi izkušnje ...
da izkušamo modrost ...

Seveda nič ni za brez veze , niti brezvezne stvari :)
Circumstance has no value. It is how one relates to a situation that has value. All true meaning resides in the personal relationship to a phenomenon....what it means to "
Christopher McCandless


#83 Liam

Liam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 172

Objavljeno: 11. september 2012, 09:47



Tu se pa moram postaviti za Brezota. Ima pač neko tarifo, ki se meni ne zdi nič posebnega. Podobna cena kot ostale "terapije", najsibo z energijami ali pa npr samo masaža. Plus je, da ima to objavljeno, tako da vsak vidi in ve. Ne pa tako, ko prideš nekam (recimo k zobozdravniku, da ne ostanemo ravno pri terapevtih), pa ne veš, ali boš pustil tam za eno večerjo ali kar cel dopust. Koliko storitev danes plačamo? Ali je normalno, da testenine v restavraciji stanejo 12 EUR?

Kdor želi, potrebuje njegovo pomoč, se bo sam odločil in to plačal. In če je to njegova dejavnost, od katere živi, pač ne more tega početi zastonj. Bajke ali ne, stvar posameznika in njegove odločitve.

In sedaj seveda obvezen PS, preden me napadete - ne, ne poznam ga. Vidim pa, da si tukaj vzame čas in odgovori, celo napiše veliko stvari. Mogoče se vam zdi brezveze, nekateri pa se šele učimo in nam pride prav nekaj teorije na kupu. Pa čeprav jaz velikokrat veliko tega, kar se tukaj piše, (še:) ne dojemam najbolj.Objavljena slika

Znanje je praktično v tehničnem smislu , življenja samega se pa ne da naučit ker teče samodejno po naravni poti .
Guruji in razni terapevti govorijo obratno , predavajo o večih nivojih življenja kar njih same takoj postavi na nek deveti učenca pa nekam v tretji nivo. Na ta način seveda lahko zaslužijo tudi nekaj denarja kar me ne moti ker je popolnoma isto kakor da bi delali zastonj .V nobenem primeru namreč ljudi življenja ne morejo naučiti , tega se ne da .
Lahko ga pa poznaš brez da se ga učiš .
Prerekat se o urnih postavkah je nesmiselno ravno tako tudi o tem ali naj terapevti ali guruji učijo zastonj ali ne , vzrok njihovega početja je namreč pri večini v nerazumevanju.
Ma če drugače ni bilo razvidno da sem pisal v sicer svojevrstnem načinu heca je lahko po tem da evro na minuto zagotovo ni cenena postavka.
Circumstance has no value. It is how one relates to a situation that has value. All true meaning resides in the personal relationship to a phenomenon....what it means to "
Christopher McCandless


#84 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. september 2012, 11:57

Znanje je praktično v tehničnem smislu , življenja samega se pa ne da naučit ker teče samodejno po naravni poti .
Guruji in razni terapevti govorijo obratno , predavajo o večih nivojih življenja kar njih same takoj postavi na nek deveti učenca pa nekam v tretji nivo. Na ta način seveda lahko zaslužijo tudi nekaj denarja kar me ne moti ker je popolnoma isto kakor da bi delali zastonj .V nobenem primeru namreč ljudi življenja ne morejo naučiti , tega se ne da .
Lahko ga pa poznaš brez da se ga učiš .
Prerekat se o urnih postavkah je nesmiselno ravno tako tudi o tem ali naj terapevti ali guruji učijo zastonj ali ne , vzrok njihovega početja je namreč pri večini v nerazumevanju.
Ma če drugače ni bilo razvidno da sem pisal v sicer svojevrstnem načinu heca je lahko po tem da evro na minuto zagotovo ni cenena postavka.


Vidim, da marsikaj ni jasno...tapravo znanje gre ponavadi skupaj s paktičnim delom, drugače je bolje, da se reče teorija...

Življenja samega se res ne da naučiti, lahko pa se človeku poda smernice, se mu razloži stvari, ki jih sam ne opazi, nauči določene življenske trike, ipd...Kako to zgleda v praksi. Bom vzel za šolski primer človeka, ki mi je bil zelo zanimiv in simpatičen. Par let se je zdravil zaradi nespečnosti, depresije in ne vem kaj še vse...Sem samo 2x govoril z njim in "zmutio" neke čira čara, podal določene vaje ala proces prisotnosti (Matjaževo verzijo)+ še nekaj močnejšega zraven...in človek mi po enem mesecu sporoči, da prvič nekaj čuti, da se nekaj dogaja, mu na plano prihajajo čustva izpred mnogih let, itd. Pozabil sem omeniti, da je bil že pri parih terapevtih in ni nič čutil, nobene energije, nobenih mravljincev, ipd...da mogoče pa bo kaj iz tega in da je počasi začel malo zaupat v alternativo. Valjda mu marsikaj kar se je dogajalo na astralu nisem povedal, ker ne bi razumel...in to je bil človek iz čisto drugega konca SLO, da sem se že jaz čudil zakaj je sploh prišel v LJ...

In če se gremo malo matematične računice...10 tedenski proces prisotnosti+ ostalo v primerjavi z nekaj letnim zdravljenjem+ zdravila...Dobil sem manj kot 50 evrov za kakšne 4 ure vse skupaj, ne me spraševat zakaj...torej 50 evrov proti par tisočakom kolikor stanejo samo zdravila...pa pustmo stranske učinke in doktorske postavke na miru...kaj je ceneje in kaj je dolgoročno bolj koristno...x?x Seveda je vse odvisno skozi katere oči se gleda, skozi oči osebe ali oči zavarovalnice, zdravstva...x;)x

Moram omeniti, da je bilo treba to osebo samo malo porinit naprej, potem se je pa videlo ali res hoče kaj narediti za sebe ali ne. In ta osebek je bil pripravljen, seveda je šele kasneje dobil malo več volje, ko je videl da se nekaj vendarle dogaja, itd...

Isto je pa pri gurujih (govorim o pravih, ne kvazi in teh, ki se nekaj grejo)...oni delujejo čisto po enakem načinu...v življenje posameznika se vtaknejo toliko kot on sam dovoljuje, kolikor je pripravljen delat in kolikor karma dovoljuje. In ko človek že malo obupa, se zgodi kakšna vizija ali pa čudna zadeva, ki da človeku spet za mislit, kaj pa če je vendarle na pravi poti...Kar se govorjenja o nivojih tiče, se to uporablja samo zaradi lažjega razumevanja in predstave...Kaj se pa grejo nekateri terapevti, zdravilci, šamani ali ljudje na duhovnih delavnicah pa ni moj problem in me tudi ne zanima...Kdor vsaj malo razume ezoteriko tudi ve, da se tapravo znanje dobiva na čisto drugačen način, vsaj zaenkrat še...Tapravi guruji delujejo na učenca tudi v podzavesti, mu telepatsko prenašajo znanje, ga poučujejo na astralu in še marsikaj več...

Urna postavka...bom malo po svoje pretolmačil. Pri meni je omenjena besedica "približno" kar lahko pomeni tudi 50 centov ali manj na minuto...Bom vprašal malo drugače, koliko stane privat inštrukcija iz joge, plesa, matematike, učenja računalništva, avtošola, itd...x?x Koliko računajo razni vedeževalci, šlogarji, ljudje ki se ukvarjajo z izganjanjem črne magije, delanjem ljubavnih urokov, itd...x?x Če primerjam s cenami, ki jih imajo na duhovnih delavnicah al pa na kakšnih sprostitvenih delavnicah in kaj ljudi dejansko učijo, se že jaz sprašujem kakšen osel sem, ker ljudem govorim in kažem o dosti bolj globokih in dolgoročno koristnih stvareh...Kot pravi moj učitelj na notranjih nivojih, to je pač faza skozi katero moram iti, da se naučim določene stvari...in valjda obstajajo tudi dogovori in stvari, ki se jih ne da meriti z denarjem...ampak pustmo to na miru...dejstvo je da obstajajo določene bolj globoke stvari, ki jih razume samo duša ali višje vodstvo...

Obstaja še drug vidik kar se denarja tiče...nekateri mislijo, da mora biti duhovnost zastonj...Ja, logično bi bilo, kaj pa recimo kopija materiala, izdaja knjig, najem prostora, prevoz do tja in nazaj...Isto je pa pri alternativi...Nekomu je težko dati 20 evrov za 30 min prave tuina masaže, za prehranske dodatke pa lahko takoj odšteje 100 evrov. In valjda zakaj bi človek plačeval za učenje meditacije in podobne bullshite, če je vse v knjigah. Ja je, kaj pa ko se malo sreča z astralom, izventelesne izkušnje, vidi auro...Ja najbolje da gre psihiatru al pa kakšnemu, ki je bolj domač v meditativnih vodah in ve kaj se dogaja. In ker je psihiater zastonj, naj bi tudi tisti drugi človeček pomagal kao zastonj al pa za đabe...saj to je dobro delo, si bo nabral dobro karmo, itd...značilno mišljenje za nekatere...

Grem na bistvo, da ne odugovlačim...komur je težko dati malo več denarja za stvari. ki mu res pomagajo pač še ni pripravljen na določene stvari. Ne pravim, da je treba zdaj zmetat veliko denarja, treba je uporabljat zdrav razum. Kozmos zmeraj poskrbi, da se zgodijo malo čudne stvari- ali pride nasproti človek, ki naredi veliko ali koristne stvari za primerno (sprejemljivo) ceno ali pa kar pride nepričakovani priliv denarja, dodaten zaslužek, ipd...Zdi se mi tudi zanimivo, da je nekaterim padlo v oči samo besedna zveza "en evro minuta", kaj pa ostalo kjer je lepo razloženo in piše še marsikaj več...tudi, da se lahko človeka pouči ali naredi stvari, ki se jih v večini primerov ne in ki spadajo med okultna oz. ezoterična znanja. Ali pa da je vse stvar dogovora, da je to samo okvirni cenik...To meni zelo veliko pove o odnosu človeka do denarja, kakšno mišljenje ima o nečem, kaj pričakuje, pod kakšnimi slepili je človek in še marsikaj več...Jaz osebno sem šel čez to fazo in so mi te cake zelo poznane...

Maserjem, v savno, na počitnice, ipd. se tudi ne hodi vsak dan. Nekaj časa se špara denar potem se pa gre, pri alternativi je pa podobno. Problemi ne nastanejo kar čez noč (razen, če ni nesreča), ampak rabijo čas. Komu pa človek medtem posveča pozornost je pa druga stvar. In kakor je meni znano se pri nekaterih alternativcih, da zmenit tudi za kasnejše plačilo...Se mi zdi pa zanimivo, da hitreje in bolj s srcem dajo preprosti ljudje, tisti ki že tako nimajo nič ali pa imajo malo ali pa kakše mamce s kmetov kot pa kakšen meščan al pa tisti, ki imajo več denarja. Videl na ostalih primerih in storitvah ne mojih...Taki so ponavadi tudi bolj odprti in so tudi bolj pripravljeni kaj naresti za sebe...

Se strinjam, evro na minuto ni poceni postavka za naše razmere...se je pa treba vprašati za kaj se gre, kaj vse je že vključeno v storitev, a je kaj gratis, a je kaj popusta na količino (št. obiskov), a to človek res potrebuje, ali bi mu res koristilo, koliko je sam pripravljen prispevati v času in denarju, itd...In kar je po tej logiki še malo bolj paradoksalno, nekatere linije 090 prav lepo cvetijo, tarifa pa v večini primerov malo čez 1,5 evra/min...Potem naj pa razume tisti ki lahko...x:)x

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#85 Liam

Liam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 172

Objavljeno: 11. september 2012, 19:34

Kaj točno želiš povedat ?
Sem od vedno pristaš naravne poti .Depresija ali kaj drugega ko se enkrat zrihtaš sam ti bo jasno za vedno , dokler se ne te pač rihtajo drugi za dnar alpa zastonj.
Lepo bodi .
Circumstance has no value. It is how one relates to a situation that has value. All true meaning resides in the personal relationship to a phenomenon....what it means to "
Christopher McCandless


#86 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. september 2012, 20:14

Kaj točno želiš povedat ?
Sem od vedno pristaš naravne poti .Depresija ali kaj drugega ko se enkrat zrihtaš sam ti bo jasno za vedno , dokler se ne te pač rihtajo drugi za dnar alpa zastonj.
Lepo bodi .


Da je treba zenovske zgodbice najprej razumet...drugače so samo inspiracija za kakšen dan ali več...potem pa še v prakso prenest to kar pravijo...Zgleda, da ne razumeš najbolje zenovskih zgodbic o srednji poti in o tao dinamiki...

Bom vprašal drugače, koliko depresivcev, pijancev, džankijev ali ostalih je bilo čisto samih sposobno iti čez proces kao "ozdravitve"...zakaj pa obstajajo podporne skupine, terapevtski pogovori, literatura na te teme, prijateljski pogovori, itd...x?x Včasih, ko nekdo ne more spat kakšne 2-3 dni al pa, če nekdo že res hoče narest samomor, je bolje da vzame tabletko za spat al pa kakšen antidepresiv...Takrat ni pomembno ali je to naravno ali ne, važno, da se možgani, oči malo spočijejo...pri samomorilskih nagnjenjih pa upočasni misli ali se jih preusmeri drugam...Nekateri rabijo par dni da se sestavijo skupaj, nekateri tedne ali meseca, nekateri pa leta...In ne boš verjel hitreje okrevajo tisti, ki imajo kao dobrega inštruktorja ali mentorja...pa naj bo to v obliki frenda, doktorja ali alternativca...

Včasih je bolje, če človek ne pametuje preveč o stvareh o katerih ne ve skoraj nič ali zelo malo, nima dosti izkušenj s tem ali pa s takimi ljudmi...Nekateri deprsivci so zelo občutljivi...tudi na besede...zato je treba zelo paziti kaj se govori, v kakšnem tonu in še marsikaj drugega...od tega je zelo odvisno ali bo pridobil moralo za soočanje s problemi ali pa se mu bo zbilo še tisto kar jo ima...Včasih pa rabijo tudi brco, ampak je treba izbrati pravi trenutek...x:)x

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#87 HollowSelf

HollowSelf
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 12. september 2012, 12:33

Hvala vam za vse odgovore, me veseli, da so ljudje na svetu, ki vedo toliko stvari.

Moje iskanje glede KAJ se je zgodilo in ZAKAJ je zaenkrat končano, če nebi bilo tega foruma, nebi bilo.

Spoznal sem gospo, ki mi je razjasnila določene stvari. Sedaj lahko končno grem naprej.

Peace

#88 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 12. september 2012, 14:46

Me veseli, da si prišel do odgovora.

Life begins at the end of your comfort zone. 


#89 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 12. september 2012, 19:17

Hvala vam za vse odgovore, me veseli, da so ljudje na svetu, ki vedo toliko stvari.

Moje iskanje glede KAJ se je zgodilo in ZAKAJ je zaenkrat končano, če nebi bilo tega foruma, nebi bilo.

Spoznal sem gospo, ki mi je razjasnila določene stvari. Sedaj lahko končno grem naprej.

Peace



peace Objavljena slika

And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#90 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 12. september 2012, 19:34

Torej si HollowSelf spet WholeSelf x;)x , ja super, če si to uspel poštimat. Drugače pa sem včeraj delala na vrtu popoldne do teme, pa še danes v prvih kapljicah dežja dve uri in sem ravno razmišljala o celovitosti človeka. Počutila sem se super, v stiku z zemljo in naravo, se človek počuti spet "doma". No, recimo x;)x

#91 HollowSelf

HollowSelf
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 13. september 2012, 18:25

Torej si HollowSelf spet WholeSelf x;)x , ja super, če si to uspel poštimat. Drugače pa sem včeraj delala na vrtu popoldne do teme, pa še danes v prvih kapljicah dežja dve uri in sem ravno razmišljala o celovitosti človeka. Počutila sem se super, v stiku z zemljo in naravo, se človek počuti spet "doma". No, recimo x;)x


V bistvu še nisem prišel do točke, ko bom osvobodil od vse blokad. Vendar pa vem KAJ je sploh povzročilo vse to. In sedaj ko vem vzrok lahko grem končno na naprej.

Hehe, ja.. ko si CEL, potem nehaš iskati. Ampak le živiš :) In to je najboljše - le živeti. :P

Spomnim se tega občutka, ko si eno z naravo. Oziroma, ko prejmeš energijo, ki jo narava daje brezpogojno. Le na sebičnost moraš pozabiti :P

najbrž si res večkaj izvedel ...
naprej pa greš šele, ko spremeniš del življenja, ki te ovira ...
to pa ni neposredno povezano s tvojo dušo ali njeno razdrobljenostjo ...
gre za tvoj način življenja ...


Ja, vendar si včasih lahko precej ne-močen pri spremembah. Še posebaj, če te omejuje nekaj kar ni tvoje - recimo tuja energija..

#92 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 13. september 2012, 20:41

V bistvu še nisem prišel do točke, ko bom osvobodil od vse blokad. Vendar pa vem KAJ je sploh povzročilo vse to. In sedaj ko vem vzrok lahko grem končno na naprej....

Ja, vendar si včasih lahko precej ne-močen pri spremembah. Še posebaj, če te omejuje nekaj kar ni tvoje - recimo tuja energija..


Fino, ti vsaj ne bo treba iskati kakšnih šamanov po ameriki...potem pa lahko daš kakšno feedback informacijo koliko smo ostali kaj zadeli pri vzrokih oz. pri tistemu kar smo nabluzili...recimo v procentih al pa izazih četrtinka, polovička, tri četrt...

Pa ne mi rečt, da je za vse krivec tuja energija...ne pozabit, da se mora tuja energija pripopat na kakšen analogen programček v podzavesti, da lahko obstane, drugače se sploh ne mora pripopat...in spet smo pri negativnih podzavestnih programih...Če se program ne odstrani ali malo reprogramira, se naslednjič lahko pripopa kaj drugega s podobno vibracijo...x:)x

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#93 HollowSelf

HollowSelf
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 14. september 2012, 13:39

Fino, ti vsaj ne bo treba iskati kakšnih šamanov po ameriki...potem pa lahko daš kakšno feedback informacijo koliko smo ostali kaj zadeli pri vzrokih oz. pri tistemu kar smo nabluzili...recimo v procentih al pa izazih četrtinka, polovička, tri četrt...

Pa ne mi rečt, da je za vse krivec tuja energija...ne pozabit, da se mora tuja energija pripopat na kakšen analogen programček v podzavesti, da lahko obstane, drugače se sploh ne mora pripopat...in spet smo pri negativnih podzavestnih programih...Če se program ne odstrani ali malo reprogramira, se naslednjič lahko pripopa kaj drugega s podobno vibracijo...x:)x


Ne morem dati te informacije, lahko pa le rečem, da ste vsi prispevali modre besede. In če bi me vprašal koliko drži pri teh besedah, ki si jih napisal bi ti rekel 100%. Pač zavedam se, da nisi tvezil nekaj na pamet in da si hotel DOBRO. To je to kar šteje.

Jaz razumem, kako sem lahko fasal tujo energijo. Kadil sem pač zadevico, ki je na globjih delih mojega bitja omogočila nekakšen portal za potovanje drugih entitet do mene. Jasno mi je tudi, zakaj se je vse začelo zgrinjat nadme, ko sem srečal svojega Jaza..

Ful je lažje, če razumeš KAJ in ZAKAJ. Še enkrat, veseli me, da sem našel ta forum :D

#94 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 14. september 2012, 17:26

Ne morem dati te informacije, lahko pa le rečem, da ste vsi prispevali modre besede. In če bi me vprašal koliko drži pri teh besedah, ki si jih napisal bi ti rekel 100%. Pač zavedam se, da nisi tvezil nekaj na pamet in da si hotel DOBRO. To je to kar šteje.

Jaz razumem, kako sem lahko fasal tujo energijo. Kadil sem pač zadevico, ki je na globjih delih mojega bitja omogočila nekakšen portal za potovanje drugih entitet do mene. Jasno mi je tudi, zakaj se je vse začelo zgrinjat nadme, ko sem srečal svojega Jaza..

Ful je lažje, če razumeš KAJ in ZAKAJ. Še enkrat, veseli me, da sem našel ta forum Objavljena slika


Saj ni treba dajati informacij, dosti je bilo to kar si napisal. Kakšna travca, alko al pa droge pa niso glih priporočljive, če misli človek kaj letat po drugih sferah. Razen, če ni res na nivoju pravega šamana in je tudi v "zadetem" stanju sposoben obdržat nadzor nad dogajanjem. Podobno kot je Iknee omenjala...za njih je ayahuasca kot obični sok za nas...Objavljena slika

In ti si hotel iti kar šamanom pa se še o čistih osnovah nisi pozanimal...Objavljena slika

By the way tuje energije (druge entitete) predstavljajo samo okoli četrtinski delež...Povedano drugače oni so krivec samo za okol 25% tvojih problemov, ki si jih izpostavil...Tako da ne moreš zvaliti vse krivde na njih...So pač videli odprta "vrata" v auri in so malo pogledali kaj je na drugi strani. Mogoče se pa potem niso znal več vrnit, so malo zalutal, zabluzil al jim je pa na drugi strani postalo bolj domače...malo heca...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#95 Liam

Liam
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 172

Objavljeno: 15. september 2012, 12:48

Da je treba zenovske zgodbice najprej razumet...drugače so samo inspiracija za kakšen dan ali več...potem pa še v prakso prenest to kar pravijo...Zgleda, da ne razumeš najbolje zenovskih zgodbic o srednji poti in o tao dinamiki...

Bom vprašal drugače, koliko depresivcev, pijancev, džankijev ali ostalih je bilo čisto samih sposobno iti čez proces kao "ozdravitve"...zakaj pa obstajajo podporne skupine, terapevtski pogovori, literatura na te teme, prijateljski pogovori, itd...x?x Včasih, ko nekdo ne more spat kakšne 2-3 dni al pa, če nekdo že res hoče narest samomor, je bolje da vzame tabletko za spat al pa kakšen antidepresiv...Takrat ni pomembno ali je to naravno ali ne, važno, da se možgani, oči malo spočijejo...pri samomorilskih nagnjenjih pa upočasni misli ali se jih preusmeri drugam...Nekateri rabijo par dni da se sestavijo skupaj, nekateri tedne ali meseca, nekateri pa leta...In ne boš verjel hitreje okrevajo tisti, ki imajo kao dobrega inštruktorja ali mentorja...pa naj bo to v obliki frenda, doktorja ali alternativca...

Včasih je bolje, če človek ne pametuje preveč o stvareh o katerih ne ve skoraj nič ali zelo malo, nima dosti izkušenj s tem ali pa s takimi ljudmi...Nekateri deprsivci so zelo občutljivi...tudi na besede...zato je treba zelo paziti kaj se govori, v kakšnem tonu in še marsikaj drugega...od tega je zelo odvisno ali bo pridobil moralo za soočanje s problemi ali pa se mu bo zbilo še tisto kar jo ima...Včasih pa rabijo tudi brco, ampak je treba izbrati pravi trenutek...x:)x

Si že malo aroganten s temi svojimi izkušnjami .
Izkušnja ni vse in je vedno stara, in niti ni toliko pomembna ko se gre za poznavanje človeka . Sebe ali druge kakšna je razlika in kaj pomeni drugi ? da bi to razumel izkušnje niso potrebne .
Pomaga pa če poznaš čas.
lepo bodi.



Circumstance has no value. It is how one relates to a situation that has value. All true meaning resides in the personal relationship to a phenomenon....what it means to "
Christopher McCandless


#96 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 15. september 2012, 13:08

Si že malo aroganten s temi svojimi izkušnjami .
Izkušnja ni vse in je vedno stara, in niti ni toliko pomembna ko se gre za poznavanje človeka . Sebe ali druge kakšna je razlika in kaj pomeni drugi ? da bi to razumel izkušnje niso potrebne .
Pomaga pa če poznaš čas.
lepo bodi.


Recimo, da imaš doma babico, ki zaradi bolezni postane nepokretna in začne nositi plenice...Ko se bo poscala in posrala, bo treba to zamenjati...po možnosti tako da se ne bo umazalo rjuh in ostalega...Recimo da poznaš babico v nulo, plenice pa nisi nikoli menjal...Kaj ti bo tukaj pomagalo poznavanje časa...da bo prišel nekdo drug in opravil delo...Objavljena slika

Če nisi nikoli delal s psihotiki, depresivci in ne vem kakšnimi ljudmi, tudi ne moreš poznati določenih cak, kako odreagirat v različnih situacijah, kaj svetovati, ipd...po karakterju jih pa lahko poznaš zelo dobro...Tudi če jih poznaš ne vem kako dobro, ne moreš nikoli vedeti kaj jih lahko prime v prihodnosti...Največ dogodkov iz črne kronike se zgodi prav med znanci ali ta domačimi...

A boš trdil, da izkušnje niso potrebne...hočeš poizkusiti v praksi...kakšnih par nočnih z džankiji v nočnem zavetišču...samo potem se ne pritoževat, če ti bo kdo grozil, napadel, poškodoval z iglo, nožem....zakaj pa misliš da ima vsak poklic prakso, pripravništvo, uvajanje al pa kaj podobnega...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#97 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 15. september 2012, 16:14

Nisem vsega bral, s tem se vsekakor strinjam. :palec:
Seveda, recimo nekaterim ljudem je močna pijanost rešila življenje, med tem ko ga je drugim ogrozila. Ni črno belo. Pomemben je trenutek, nevezanost na določena prepričanja in pravila, temveč rajši fleksibilnost ki se prilagaja potrebam, skozi uvid zavedanja.

Bom vprašal drugače, koliko depresivcev, pijancev, džankijev ali ostalih je bilo čisto samih sposobno iti čez proces kao "ozdravitve"...zakaj pa obstajajo podporne skupine, terapevtski pogovori, literatura na te teme, prijateljski pogovori, itd...x?x Včasih, ko nekdo ne more spat kakšne 2-3 dni al pa, če nekdo že res hoče narest samomor, je bolje da vzame tabletko za spat al pa kakšen antidepresiv...Takrat ni pomembno ali je to naravno ali ne, važno, da se možgani, oči malo spočijejo...pri samomorilskih nagnjenjih pa upočasni misli ali se jih preusmeri drugam...Nekateri rabijo par dni da se sestavijo skupaj, nekateri tedne ali meseca, nekateri pa leta...In ne boš verjel hitreje okrevajo tisti, ki imajo kao dobrega inštruktorja ali mentorja...pa naj bo to v obliki frenda, doktorja ali alternativca...

Včasih je bolje, če človek ne pametuje preveč o stvareh o katerih ne ve skoraj nič ali zelo malo, nima dosti izkušenj s tem ali pa s takimi ljudmi...Nekateri deprsivci so zelo občutljivi...tudi na besede...zato je treba zelo paziti kaj se govori, v kakšnem tonu in še marsikaj drugega...od tega je zelo odvisno ali bo pridobil moralo za soočanje s problemi ali pa se mu bo zbilo še tisto kar jo ima...Včasih pa rabijo tudi brco, ampak je treba izbrati pravi trenutek...x:)x



-

Zakaj še so resnice "različne":

Če se kdo ukvarja z zdravljenjem, teče skozi njega določena energija v smeri ki je dobra zanj in druge (idealni pogoji). Temu primerno se na različnih nivojih oblikujejo določene miselne forme (pomoč vodnikov) ki pripomorejo zdravilcu da se skozi te forme lažje iin bolj prilagojeno prilagaja potrebam tistih ki naj bi jih zdravil. V praksi bi to pomenilo več idej v smeri opravljanja dela, več vpogleda, več intuicije v smeri opravljanja dela, itn.
Če se kdo ukvarja s čim drugim (recimo slikanjem), teče skozi njega eventuleno drugačna energija, ki se tiče njegovega dela, njegove dharme in se tako njegovo mišljenje prilagaja potrebam njegove dharme in skozi njega tečejo določene druge energije, prebliski, uvidi, itn, ki pripomorejo v njegovem spustu energije v svet.

Oba v mentalno polje dobivata določeno energijo, ki se prilagaja delu ki ga opravljata. Nek standarden primer je, ko je nekdo v službi v precej drugačni energiji kot pa potem, ko v službi ni več; vsaj dokler privat življenje ne postane bolj predano tudi opravljanju dela.
Tudi od tod izvirajo "različne resnice" ki se s poglabljanjem sčasoma lahko začnejo srečevati v skupnih točka in uvidih.

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#98 HollowSelf

HollowSelf
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 70

Objavljeno: 18. september 2012, 06:53

Saj ni treba dajati informacij, dosti je bilo to kar si napisal. Kakšna travca, alko al pa droge pa niso glih priporočljive, če misli človek kaj letat po drugih sferah. Razen, če ni res na nivoju pravega šamana in je tudi v "zadetem" stanju sposoben obdržat nadzor nad dogajanjem. Podobno kot je Iknee omenjala...za njih je ayahuasca kot obični sok za nas...Objavljena slika

In ti si hotel iti kar šamanom pa se še o čistih osnovah nisi pozanimal...Objavljena slika

By the way tuje energije (druge entitete) predstavljajo samo okoli četrtinski delež...Povedano drugače oni so krivec samo za okol 25% tvojih problemov, ki si jih izpostavil...Tako da ne moreš zvaliti vse krivde na njih...So pač videli odprta "vrata" v auri in so malo pogledali kaj je na drugi strani. Mogoče se pa potem niso znal več vrnit, so malo zalutal, zabluzil al jim je pa na drugi strani postalo bolj domače...malo heca...Objavljena slika


No.. Šamani obvladajo tudi energijsko delo in s tem posledično energijsko čiščenje. Mogoče me je prav zaradi tega vleklo k šamanom..

No po informacijah, ki mi jih je posredovala ena prijazna gospa je nekdo ali nekaj postavil nekakšen "urok" name z namenom, da me blokira.
Zato vem zakaj me je tista kletka nekako zaprla v moji viziji, ko sem srečal svojega Jaza. Takrat sem bil najbolj odprt, saj je pretok energije bil precej neomejen.
Nevem ce sem kdaj omenil, šlo pa je za to, ko sem se srečal s svojim Jazom sva le strmela en v drugega, ko pa sem naredil korak proti njemu pa je bilo, kot da bi stopil na neko energijsko mino, past.. Ko sem naredil korak je iz ničesar prišla ven lesena kletka in me potegnila noter kot črna luknja, ko se je zaprla sta se dve srebrni verigi ovili okoli nje in se prekrižali, zaklenili.

Point je, da sem po tem dogodku začel izgubljati vitalno energijo, vezi in ljubezen.. S časoma je vse postalo praznina, nekako nisem mogel več dostopati do energij, namreč vse to je blokiralo mojo srčno čakro..

Zelo dolgo mi ravno ta del s kletko ni bil jasen, sedaj mi je.

#99 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 18. september 2012, 08:49

No.. Šamani obvladajo tudi energijsko delo in s tem posledično energijsko čiščenje. Mogoče me je prav zaradi tega vleklo k šamanom..

No po informacijah, ki mi jih je posredovala ena prijazna gospa je nekdo ali nekaj postavil nekakšen "urok" name z namenom, da me blokira.
Zato vem zakaj me je tista kletka nekako zaprla v moji viziji, ko sem srečal svojega Jaza. Takrat sem bil najbolj odprt, saj je pretok energije bil precej neomejen.
Nevem ce sem kdaj omenil, šlo pa je za to, ko sem se srečal s svojim Jazom sva le strmela en v drugega, ko pa sem naredil korak proti njemu pa je bilo, kot da bi stopil na neko energijsko mino, past.. Ko sem naredil korak je iz ničesar prišla ven lesena kletka in me potegnila noter kot črna luknja, ko se je zaprla sta se dve srebrni verigi ovili okoli nje in se prekrižali, zaklenili.

Point je, da sem po tem dogodku začel izgubljati vitalno energijo, vezi in ljubezen.. S časoma je vse postalo praznina, nekako nisem mogel več dostopati do energij, namreč vse to je blokiralo mojo srčno čakro..

Zelo dolgo mi ravno ta del s kletko ni bil jasen, sedaj mi je.


Energijsko čiščenje zavzema samo del postopka in se dogaja usput, to ni glavni del procesov...Čeprav jaz ne bi uporabil izraz čiščenje, ampak presvetljevanje, devitalizacija ipd., to pa v praksi obsega več kot samo energijsko čiščenje...odvisno pač od nivoja na katerem se dela..

Me pa zanima kdaj je rekla, da gre za urok...potem ko si povedal za kletko ali pred tem...Objavljena slika Ali je uporabila določene jasnovidne sposobnosti ali pa je le na podlagi povedanega sklepala o čem se gre...Objavljena slika

Jap, naletel si na darkersko mino, ampak to še ne pomeni, da ti je nekdo naredil urok v tem življenju. Kaj pa če so kakšne neporavnane zadevce z dark side iz prejšnjih lifeov in je bilo to pač samo plačilo...Tisti, ki leta blizu duše zna namreč sprožiti oz. pospešiti "birokratske" zadevce iz preteklosti, ki se tičejo določenih pufov...Seveda, če verjameš v prejšnje life...

Namig...večji del te kletke se nanaša na dejanja iz tvojo pretekle karme- pogodbe, dogovore, obljube...By the way tudi na astralu obstajajo taka minska polja, ki so povezana z določenimi darkerskimi bitjeci, holografskimi slepili, iluzijami, ipd...tukaj se namreč pojavi vprašanje ali si tudi v resnici srečal svoj Višji Jaz ali samo tako vizualno oblikovano darkersko mino...Guruji učijo, da se v mediatcijah ne sme zaupati samo očem, ampak da je treba za preverjanje nekaterih stvari uporabiti tudi druge pripomočke oz. čutila...ampak pustmo te magijske bajke na miru, ker niso glih šamanske bajke...

Predpostavljam, da si nekaterim privat povedal več (določene pomembne detajle), ki jih na forumu nisi omenjal...Če boš še naprej nadaljeval s pričanjem kakšnih takih čudnih detajlov, potem bo tvoja začetna zgodbica dobila čisto druge značilnosti, pomen in nakazala še marsikaj drugega...Povedano drugače vede ali nevede si nas usmeril v čisto drugo smer ala slepo ulico, ampak nekateri smo "opazili prometne znake in prečekirali zemljevid" in se temu izognili...tehnično gledano gre pa smer potovanja še zmeraj po tisti potki, ki sem jo omenil...In predpostavljam, da ne samo jaz...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#100 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 18. september 2012, 09:00

Fant išče pomoč, ne vem če je point v tem, da se ga secira do konca. Tudi mene zanima, kako in na kakšen način bi mu pomagal nekdo od vas tukaj gor?
Tako, da se bo našel nazaj?

And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0