Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Knjige s področja duhovnosti 2


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
826 komentarjev na to temo

#751 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 5. september 2008, 09:43

ja... kaj pa vem... je bil bolj instanten izum

#752 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 5. september 2008, 09:48

Mogoče, ampak sama radovednost se mi zdi premalo. Gotovo je bilo še kaj v ozadju. Pa četudi ni bilo nič več kot zgolj radovednost, v bistvu ne spremeni ničesar. Prej ali slej cigareti in druge škodljive razvade morajo odpasti pri samorazvoju.

crap, pol ne morem podpisati pristopne izjave za v tvojo (recimo) skupino "pot samorazvoja". crap crap. zdaj si grem pa vzet kramp in po glavi ... kaj zamujam. malo samokaznovanja ne škodi. x:Dx

ampak ni mi jasno ... in zdaj bom to povedala naglas ... res mislijo, da če jejo samo "čisto" hrano, ne konzumirajo kave, niti čaja ne, ne kadijo, ne poslušajo "žaganja" in podobne muzike (ki tudi kao niža en. nivo xrolleyesx), ampak samo zvončke ipd. ... uporabljajo samo naravno kozmetiko ali sploh ne ... in sploh in oh vse ... čisto in energetsko ter in all ways neoporečno ... da bodo rešili svet ... i think not ... x:)x resnično. lahko gremo vsi bit vegiji, nekadilci, vse ... ampak ZIHER se bo nekje porušilo NEKAJ! ker mora biti VSE. pa dalo bi se živeti v sožitju, lepo ... brez gledanja pod prste ... brez teh vojn ... koliko problemov bi odpadlo ... potem bi se pa res družili ... iz oči v oči ... ne pa s temi besednimi vojmani.

peace. xrainbowx

ja... kaj pa vem... je bil bolj instanten izum

spirale so kul. x:)x

#753 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 5. september 2008, 09:51

...poslušajo samo zvončke, hahaha.

#754 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 5. september 2008, 12:42

medtem ko srkajo okusni šampanjec .. nebesa. :vio:

#755 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 5. september 2008, 12:59

medtem ko srkajo okusni šampanjec .. nebesa. :vio:


Mal dvomim, da poslušajo zvončke in srkajo šampanjec. Blj me skrbi, da se niso skuhal.

Ker, če je, kva že:

manj si duhoven = nižja vibracija

in obratno

blj si duhoven = višja vibracija,

se bojim, da če z duhovnostjo pretiravaš, pride tvoja vibracija slej ko prej v področje mikrovalov in ker vemo, da telo vsebuje ene 80% vode in ker vemo, kakšen je odziv molekul vode na mikrovalovanje, zna met pretiravanje z duhovnostjo za posledico skuhanga duhovneža, kar bi znal bit kr sitn, za skuhanga duhovneža, sploh pa dvomim močno, da skuhan duhovnež lahko posluša zvončke in srka šampanjec.

:eek:
:vio:
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#756 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 5. september 2008, 13:03

jooooj, kera definicija. x:Dx :palec:

aja, drugače sem pa mislila, da so spirale tiste, ki srkajo šampanjec, medtem ko poslušajo zvončke. x:Dx

#757 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 5. september 2008, 14:22

Kajenje in pO5ebej alkohol sta od hudicha, pa tudi sexualne devijacije. Psiha je namrech od hudicha.

ena naših danšnjih slavljenk pravi:

Evil exist only in hearts of men.
Not in books and not in nature.

:vragec: x:Dx

#758 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 5. september 2008, 15:03

Eh, ti si od hudiča

#759 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 5. september 2008, 15:21

Pozabil si povedat, da je Makaja tud egozatripan "guru", leader sekte. Ki včasih dela s svojimi učenci (ponižnimi ovčkami) kot s psmi. Čeprou pa verjetn to rabjo, ker drgač pač ne bi bli več z njim. Ni pa lahko od njega it stran - kolega, ki je bil njegov "bližnji učenec" 8 let, je mel kar dost problemov, ko ga je zapustil. Tud mene so enkrat hotel nanovačit, pa mam hvala bogu dober nos za ljudi in sem ga poštekal v 5 minutah.
To je WARNING za Makajo. Knjiga pa sicer ni slaba.

Kako pa veš, kako se obnaša s svojimi učenci in učenkami? A si bil kdaj tam? Ljudje, ki so z njim niso ponižne ovčke, kolikor sem uspel videti in doživeti. Zahodnemu zblaznele umu pa se itak vsaka predanost učitelju ali učiteljici zdi klečeplazenje ponižnih ovčk, ker to je odšlo skoraj popolnoma v pozabo.

Da so sekta? Ja; a iz tega sledi, da je sekta vsaka organizirana skupina ljudi. Sekte so običajno verske ločine, Komaja pa ni verska skupnost.

Knjiga ni slaba, človek, ki jo je napisal, in ljudje, ki to kar uči, živijo, pa so slabi? Zanimivo.
Possible—but highly unlikely.

#760 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 5. september 2008, 16:37

Tako vero kadilci že itak imate. Ampak energija se vam ne viša.

A mi prosim lahko razložiš od kot tebi to vedenje?
Kako si prišel do tega?
Si to ugotovil sam, si kje prebral, ali kaj?


Mogoče, ampak sama radovednost se mi zdi premalo. Gotovo je bilo še kaj v ozadju.

Zakaj je radovednost premalo?
Zakaj bi moralo biti še kaj?
Velika večina jih začne kadit iz radovednosti, zaradi posnemanja.
Razne duševne stiske ki si jih omenjal nimajo nič s tem.
Primerjal si tudi droge in cigarete in pri tem pozabil na nekaj - da je nikotin droga ki povzroča najhujšo zasvojenost.
Predno pa modruješ po svoje o uporabi drug za doseganje posebnih duševnih stanj(ne za dvig zavesti na nek višji nivo!!) pri šamanih nekaterih staroseldkih narodov, raje kaj preberi o tem.


Pa četudi ni bilo nič več kot zgolj radovednost, v bistvu ne spremeni ničesar.
Prej ali slej cigareti in druge škodljive razvade morajo odpasti pri samorazvoju.

Ne seri.
In argumentiraj, ne podajaj samo nekih svojih trditev.
Ena kontra trditev - samo opustitev kajenja in... :vio: ...škodljivih razvad še ni dovolj za samorazvoj.



Kako pa veš, kako se obnaša s svojimi učenci in učenkami? A si bil kdaj tam?

Ljudje, ki so z njim niso ponižne ovčke, kolikor sem uspel videti in doživeti.

Kako pa ti veš da niso?
Si bil ti kdaj tam?


Zahodnemu zblaznele umu
pa se itak vsaka predanost učitelju ali učiteljici zdi klečeplazenje ponižnih ovčk, ker to je odšlo skoraj popolnoma v pozabo.

:eek:
Predanost je klečeplazenje ponižnih ovčk.
Razumevanje učitelja, če ga že rabiš, in iskanje lastne poti je pa nekaj drugega kot to.


Pa... x:Dx ...predno me kdo obtoži da komentiram nekaj o čemer nimam pojma - če ne sodelujem v debati, še ne pomeni da ne berem. :inocent:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#761 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 5. september 2008, 17:22

A mi prosim lahko razložiš od kot tebi to vedenje?
Kako si prišel do tega?
Si to ugotovil sam, si kje prebral, ali kaj?

Preprosto čutim. In mislim, da mi ni treba poudarjati, da nisem edini. Se mi pa prav zdi, da bodo sledile razne relativizacije tega mojega odgovora... To pa gotovo zato, ker sploh ne uporabljamo občutenja.

Zakaj je radovednost premalo?
Zakaj bi moralo biti še kaj?
Velika večina jih začne kadit iz radovednosti, zaradi posnemanja.
Razne duševne stiske ki si jih omenjal nimajo nič s tem.

Seveda imajo. A ni to duševna stiska, ko hočeš biti enak ostalim s posnemanjem samodestrukcije, in če povem s tvojo najljubšo živaljo, hočeš biti zgolj še ena ovca v tropu, ki kadi, a niti ne ve, zakaj?!

Ne seri.
In argumentiraj, ne podajaj samo nekih svojih trditev.

Tudi argumentiram, a ne vidiš. Si pa tudi sam napisal, zakaj morajo cigareti in druge škodljive razvade odpasti pri samorazvoju: "Primerjal si tudi droge in cigarete in pri tem pozabil na nekaj - da je nikotin droga ki povzroča najhujšo zasvojenost." Samorazvoj je tudi to, da se rešimo zasvojenosti, kajti zasvojenost vleče dol in ne pusti rasti. Dovolj tehten argument?

Kako pa ti veš da niso?
Si bil ti kdaj tam?

Ja, sem bil.
Possible—but highly unlikely.

#762 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 5. september 2008, 17:23

Začni raje z "Pot k sreči" in "Razsvetljeni človek", bo ti "Učbenik življenja" bolj razumljiv.

Meni je Kojc enkraten prav zaradi tega, ker je daleč pred drugimi vse to razumel in napisal

xrainbowx xyiyax


Seveda. In potem ti pride pridigar mrežnega marketinga in izda Skrivnost, The Secret, eno in edino skrivnost, največji misterij življenja. Ali pa si izmislijo neko hudo besedo á la transurfing ali kaj že... Samo, da zgleda novo, uau in sploh nekaj, kar nam bo spremenilo naša bedna življenja. Za vedno.

OK, niti Kojc ni odkril nič novega, je pa to razumel. Čeprav mi še vedno ni jasno, kako je ob vsem tem lahko kadil... xnckrivx


Ta izjava - je razumel - se mi zdi malo bosa.
Kako lahko kdo trdi - pa ne samo za Kojca, za kateregakoli avtorja, da je razumel ?
Kdo lahko o tem presoja?
Samo podal je svoj pogled, svoje videnje tega o čemer je pisal.
Ali je razumel ali ne, in če je, ali je razumel pravilno, to ve samo on.
Njegovi pogledi so ti lahko všeč ali ne, lahko se z njimi strinjaš ali ne, in to je vse.

The Secret - to je res sekret, knjiga in tudi film.
Prežvečil nekako oboje, iz firbca, čeprav sem nekje izjavil da ne bom.
Ampak - ali niso v bistvu vse knjige o duhovnosti neke vrste The Secret?
Podajajo(ali prodajajo) nek pogled na življenje, na duhovno rast in razvoj.
Ampak kako to uporabiš, kato deluje nate, je pa odvisno od tebe.
Je zanimivo le kot primerjava pogledov, več ne - moje mnenje.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#763 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 5. september 2008, 17:39

Preprosto čutim. In mislim, da mi ni treba poudarjati, da nisem edini. Se mi pa prav zdi, da bodo sledile razne relativizacije tega mojega odgovora... To pa gotovo zato, ker sploh ne uporabljamo občutenja.


Čutiš, to je v redu.
Da nisi edini ki tako čuti seveda tudi drži.
Amapak da čutenje še ni dejstvo se boš pa tudi strinjal, menda?
In da je dejstvo da mnogi čutijo drugače boš tudi priznal?
Zdaj razpravljati o tem čigavo čutenje je pravo, bi bilo neumno.
O tem ali ti nekaj jemlje energijo ali ne, odloča samo tvoj odnos do tega, ne predmet sam, to je pa moje mišljenje.
In čutenje... x;)x

O duševnih stiskah - če tisto kar sva oba omenila lahko tako imenujemo.
Biti odrasel ali jim vsaj skušati biti podoben, pripadati neki skupini, skozi to smo šli vsi, na več načinov, ne samo s cigaretami.
Da ne naštevam kako... xrolleyesx :o|o: x:Dx
Nekaj od tega je ostalo, nekaj smo pozabili, opustili itd... x8Dx

Glede zasvojenosti s cigaretami oz. nikotinom je pa Nosorog odgovoril.
Nimam temu kaj dodat.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#764 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 5. september 2008, 18:44

Eh, ti si od hudiča

ja? :vragec:

#765 Titania

Titania
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 34

Objavljeno: 5. september 2008, 18:59

še ena božanska knjiga xsrcx

Objavljena slika

Opis vsebine:
Resnično tvoj je samo ta trenutek > V njem se nahaja tvoja moč, zaklad tvojega življenja in dar ozdravljenja > Vodnik za samouresničenje

Knjiga, kakršna je ta, ugleda luč dneva le enkrat na vsakih deset let, ali pa celo samo enkrat na vsako generacijo. Je pravzaprav več kakor knjiga; preveva jo živa energija, ki jo lahko občutite, ko jo vzamete v roke. V njej je moč, da v bralca zaseje globoko izkustvo. Eckhart Tolle je zmožen tega, česar so bili zmožni vsi veliki učitelji: pokazati nam, v preprostem in jasnem jeziku, da so pot, resnica in luč v nas samih.

Že od prve strani je jasno, da je pisec tega dela, Eckhart Tolle, učitelj in razsvetljevalec današnjih dni. Ne zastopa nobene posebne vere, doktrine ali gurujstva; njegovi nauki zaobjemajo samo srčiko, bistvo vseh drugih izročil - krščanskega, hindujskega, budističnega, muslimanskega, poganskega, in ni v sporu z nobenim izmed njih. Zmožen je tega, česar so bili zmožni vsi veliki učitelji: pokazati nam, v preprostem in jasnem jeziku, da so pot, resnica in luč v nas samih.


Iz vsebine:

Uvod (Izvor te knjige, Resnica, ki je v nas)

Niste zgolj vaš um (Največja ovira na poti k razsvetljenju, Kako se osvoboditi izpod jarma uma, razsvetljenje - dvig nad misel, Čustva so odziv telesa na vaš um)

Zavedanje - pot iz bolečine (Nehajmo si prizadevati bolečino v sedanjosti, Pretekla bolečina: kako raztopite bolečinsko jedro, Istovetenje ega z bolečinskim jedrom, Izvor strahu, Egovo iskanje celosti)

V globine zdajšnjega trenutka (Ne iščite sebe v umu, Naredite konec iluziji časa, Vse kar je zdaj, Ključ do duhovne razsežnosti, kako priti do moči sedanjega trenutka, Opuščanje psihološkega časa, Brezumnost psihološkega časa, Trpljenje in vse slabo izvira iz časa, Kako najti življenje izza vašega življenjskega položaja, Vse težave so slepila uma, preskok v evoluciji zavesti, Radost bivanja)

Kakšnih zvijač se poslužuje um, da bi se izognil zdajšnjemu trenutku (Izguba sedanjega trenutka je temeljno slepilo, Običajna neozaveščenost in globoka neozaveščenost, Kaj iščejo?, Kako premagati običajno neozaveščenost, Konec nezadovoljstva, Kjerkoli že ste, bodite z vsem svojim bitjem, Notranji namen vašega življenjskega potovanja, Preteklost v zavestni navzočnosti ne more preživeti)

Stanje zavestne navzočnosti (Ni tisto, kar mislite, da je, Ezoterični pomen čakanja, Lepota se rojeva iz miru navzočnosti, Kako uresničiti popolno zavestnost, Kristus: resničnost vaše božje prisotnosti)


Super knjiga - hvala za predlog!

#766 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 5. september 2008, 19:27

ja? :vragec:


oz. od hudicha


P.S.

zanjimivo:

Objavljena slika

mislim pa da žal oz. zhal (še) ni prevoda v slovenščino. Pa saj anyway nima veze ker we are the best tut tko.

#767 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 5. september 2008, 19:37

.......

Tudi argumentiram, a ne vidiš. Si pa tudi sam napisal, zakaj morajo cigareti in druge škodljive razvade odpasti pri samorazvoju: "Primerjal si tudi droge in cigarete in pri tem pozabil na nekaj - da je nikotin droga ki povzroča najhujšo zasvojenost." Samorazvoj je tudi to, da se rešimo zasvojenosti, kajti zasvojenost vleče dol in ne pusti rasti. Dovolj tehten argument?


.......


hja....sicer se strinjam s tabo v vsem ostalem, zato sem citiral samo ta del.
Torej...ne vem sicer kaj te žene v tole čistunstvo glede tobaka, samo jebiga, ni čisto tako.
Res, da so cigarete telesu škodljive, res da povzročajo eno najhujših oblik zasvojenosti, prav imaš, da nam
kakršnakoli zasvojenost odžira energijo ter otežuje samorazvoj....vendar tobak po naravi ni zaviralec razvoja in
čeprav so ljudje z njegovo industrijsko proizvodnjo, pakiranjem v mrtva drevesa in dodajanjem plastike učonkovito
izničili njegove svete obredne lastnosti, kljub vsemu temu še vedno ni nekaj kar bi preprečilo samorazvoj, če me razumeš...
Lahko te prezgodaj ubije, a če te ne imaš še vedno možnost razvoja. Ena stopnja razvoja je tudi odhod iz fizičnega telesa,
torej vsekakor nehaš kaditi prej ali slej a ne... x;)x
Sam osebno poznam marsikakšno zelo razvito bitje in tu pa tam kakšen od njih tudi kadi. Kar seveda ni dobro za pljuča,
kaj čmo...
Norost je vcasih najvecja modrost…

#768 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 5. september 2008, 21:49

oz. od hudicha


P.S.

zanjimivo:

Objavljena slika

mislim pa da žal oz. zhal (še) ni prevoda v slovenščino. Pa saj anyway nima veze ker we are the best tut tko.

kaj zdaj Ananto kopiraš? :vragec:

tole zgodbo si prebral?

#769 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 6. september 2008, 06:16

Super knjiga - hvala za predlog!


:o|o:
Ja... xrolleyesx
Odkrivanje tople vode... :inocent: x8Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#770 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 6. september 2008, 08:58

Kako pa veš, kako se obnaša s svojimi učenci in učenkami? A si bil kdaj tam?

Ja, bil, in videl na lastne oči.



Ljudje, ki so z njim niso ponižne ovčke, kolikor sem uspel videti in doživeti.

Mogoče ne ponižne, vsekakor pa zavedene, "hipnotizirane" in z opranimi možgančki.



Zahodnemu zblaznele umu pa se itak vsaka predanost učitelju ali učiteljici zdi klečeplazenje ponižnih ovčk, ker to je odšlo skoraj popolnoma v pozabo.

Nič nimam proti predanosti pristnemu duhovnemu učitelju. Najti takega izmed vseh novodobnih volkov je res pravi blagoslov!
BTW - če si kdaj srečal Makajo - si opazil, da so njegove oči podobne volčjim?



Da so sekta? Ja; a iz tega sledi, da je sekta vsaka organizirana skupina ljudi. Sekte so običajno verske ločine, Komaja pa ni verska skupnost.

Mislil sem na sekto v negativnem, "žargonskem" pomenu te besede, ne po slovarski definiciji.



Knjiga ni slaba, človek, ki jo je napisal, in ljudje, ki to kar uči, živijo, pa so slabi? Zanimivo.

Ja, to je kar pogost pojav. Papir namreč vse prenese. V dejanjih in življenju pa ni vedno lahko sledit idealom, ki se jim v trenutkih navdiha zapišejo. Zanimivo, ne?

#771 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 6. september 2008, 10:18

kaj zdaj Ananto kopiraš? :vragec:

tole zgodbo si prebral?


Se zdi pač tako posrečen način pisanja x:Dx

prebral, ja. res nepozabna zgodba... zelo duhovna, hehe, a na malo drugačen način.

by the way... za tiste, ki imajo pomisleke... "ass" pomeni "mula".

#772 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 13. september 2008, 08:57

Ja, bil, in videl na lastne oči.

No, jaz sem tudi bil tam in kolikor sem videl, se z njimi korektno obnaša.

Nič nimam proti predanosti pristnemu duhovnemu učitelju. Najti takega izmed vseh novodobnih volkov je res pravi blagoslov!
BTW - če si kdaj srečal Makajo - si opazil, da so njegove oči podobne volčjim?

Aha, pa smo tam! Pristen duhovni učitelj -- kako pa veš, kdo je pristen? Če kdo ni sposoben občutiti prosvetljenega človeka in tako neposredno zaznati njegovo pristnost, bo nujno štartal iz sebe in iz svojih pričakovanj in bo za pristne razglasil tiste, ki ustrezajo nekim pričakovanjem, kakšen naj bi pristen učitelj bil in kaj naj bi počel. In vendar je resnica drugačna. Več učencev je skozi različne šole in obdobja poročalo vedno enako: pristen in prosvetljen učitelj bo vedno sesul tvoja pričakovanja in tvoje projekcije vanj; skratka, tvojih pričakovanj, kakšen bi moral biti, ne bo izpolnil. Zato ima Makaja volčje oči. Če si pa kdorkoli dovoli biti odprt in občutit, karkoli je že za občutit, lahko ugotovi samo dvoje: ali je ta učitelj pristen ali ne.

Potem je še nekaj tukaj. Ni nujno, da če prepoznaš nekega učitelja kot pristnega, da se z njim v vsem strinjaš. Vsak ima še vedno svojo osebnost in se skozi to izraža; sámo nestrinjanje in različnost v pogledih, ga ne naredi nepristnega.
Possible—but highly unlikely.

#773 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 13. september 2008, 11:19

Aha, pa smo tam! Pristen duhovni učitelj -- kako pa veš, kdo je pristen?

Verjeten milost božja, da ti je to dano. Da razlikuješ kaj je "true" in kaj je "false". Jst sem najbrž to mal "podedoval" od svoje mame. Kadar je koga pogledala v oči, ji je blo precej jasno, kaj ta oseba je. Kot mulc ji dostkrat nisem verjel, ampak sem sčasoma ugotovu, da je zmeri mela prav - se je potrdilo v dejanjih te osebe. In enako intuicijo mam tud sam. Nisem to mel zmeri (oz. bolje rečeno, nisem tega poslušu zmeri), z izkušnjami in opazovanjem pa se je zelo izostrilo. Ampak nikomur ne vsiljujem svojga mnenja. Pač tko deluje zame. Vsak pa nej sledi svojmu občutku in gre skoz svoje izkušnje.
Sicer pa je baje vse za neki dober, tko da tud če je tvoj učitelj "false", boš na konc iz tega potegnil neko lekcijo. (ne govorim zate osebno, ampak na splošno.)

Več učencev je skozi različne šole in obdobja poročalo vedno enako: pristen in prosvetljen učitelj bo vedno sesul tvoja pričakovanja in tvoje projekcije vanj

Temu ni nujno tko. Pač izkušnja nekaterih. Marsikdo ma in je mel tud drugačne izkušnje.


Zato ima Makaja volčje oči.

He, he, še enkrat si jih dober oglej.

#774 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 13. september 2008, 11:53

He, he, še enkrat si jih dober oglej.

Jih gledam vsak dan na platnici Erosa i logosa.

Ah, intuicija. Lahko je pisati in razglabljati o njej, a jo živeti praktično je drugo. Treba se je naučiti. Po moje je Makajev pogled v tebi sprožil neko reakcijo, zato mu projiciraš volčje oči. Kajti, nekaj je tudi značilnost mojstrov: hočejo uničiti vse staro v nas, vse napačno in neduhovno. To jim je v pogledu. In že sama njihova prisotnost v prostoru sproža v ljudeh reakcije. Mi pa smo tako poistoveteni z našo navlako, temu rečemo jaz, moja volja, moja svoboda itd. Ni čudno, da se ob prosvetljenih ljudeh počutimo ogroženi (razen ljudi, ki so v občutenju, ki so odprti, sprejemajoči, ki ne držijo zidu in obrambe).
Possible—but highly unlikely.

#775 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. september 2008, 12:16

hecn... volcje oci.

ne poznam modela, tko da ne morm nc rect..
mi je pa v uch skocil to....

ker res...
nekdo je (po svojih delih al cem) recimo ful topla oseba (kao)... al pa kej.....
potem pa te vcas kar zmrazi, ko ga pogledas v oci. ki so recimo pa cist hladne, al, kar je se hujse, nekako mrtve.

*sicer sme pa tle po x mescih, k me je zanimal, kaksne strastne debate so v knjigah o duhovnosti nekam zadnje cajte. xDDx
in vidm, da ste chike tud ze obdelal in vse. x:o)x xDDx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (3)

Člani: 0 - Gosti: 3 - Skriti člani: 0