Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Knjige s področja duhovnosti 2


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
826 komentarjev na to temo

#776 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 13. september 2008, 12:24

Kajti, nekaj je tudi značilnost mojstrov

Zame Makaja tud pod razno ni mojster. Konkretno glede njega mi je blo sicer že vse jasno v prvi minuti tel. pogovora z njim, ko sva se menila, kdaj se dobiva... nekako takole z njegove strani: "Znaš, uvijek sam bio najbolji u svemu, bla bla bla...". Skratka človek, ki je še poln samga sebe. Je pa res, da sem cenil njegovo odkritost, ko sva debatirala o enih stvareh glede njega... čeprav je tud tist bla bolj samohvala, ampak ok, je bil vsaj iskren, za razliko od mnogih "gurujev", ki pod krinko duhovnosti počnejo marsikej... seksualne zlorabe, manipulacije, nadvlada itd.

#777 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 13. september 2008, 12:35

potem pa te vcas kar zmrazi, ko ga pogledas v oci. ki so recimo pa cist hladne, al, kar je se hujse, nekako mrtve.

Makajine oči niso mrtve niti pod razno; so pa hladne, ja, in predirne-hipnotične (sicer name brez vpliva, ker nisem kupu njegove "zgodbe"; na svoje "učence" pa verjetno lahko hudo močno vpliva, kukr hoče).
Ampak to je že bolj tema za tist drug topic, govorica oči...

#778 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 20. september 2008, 21:38

tiziano terzani: še en krog na vrtiljaku
Objavljena slika

#779 Titania

Titania
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 34

Objavljeno: 9. december 2008, 19:52

Aurobindo: Joga spanja in sanj

#780 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 10. december 2008, 14:01

Aurobindo: Joga spanja in sanj

U, a tole je že prevedeno? (jst mam angleško verzijo: The Yoga of Sleep and Dreams: The Night-School of Sadhana)

#781 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 23. november 2010, 20:35

Se že v naprej opravičujem, če tema ne spada sem.
Zanima me sledeče, če bi mi lahko svetovali kakšne knjige za branje v stilu recimo Edgarja Cayceja, Martina Kojca, Marjana Ogorevca, Tadeja Pretnerja, Živorada Mihajlovića Slavinskega,... Potreboval bi naslove kakšnih dobrih knjig na podobne teme, katere pisatelje mi še priporočate, itd.
Hvala!

To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#782 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 23. november 2010, 20:44

Se opravičujem, sem spregledal to temo :inocent:

To temo je popravil/a sakatumi: 23. november 2010, 20:44

To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#783 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. november 2010, 20:45

Nič hudega, kot vidiš, je vse zrihtano. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#784 Kristina11

Kristina11
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 501

Objavljeno: 23. november 2010, 20:48

Barnara ann brenan...ima dobre knjige...poskusi z njo
lp

#785 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 23. november 2010, 22:10

Se že v naprej opravičujem, če tema ne spada sem.
Zanima me sledeče, če bi mi lahko svetovali kakšne knjige za branje v stilu recimo Edgarja Cayceja, Martina Kojca, Marjana Ogorevca, Tadeja Pretnerja, Živorada Mihajlovića Slavinskega,... Potreboval bi naslove kakšnih dobrih knjig na podobne teme, katere pisatelje mi še priporočate, itd.
Hvala!



Pa ne mi rečt, da si vse to prečital...To so bolj lagane knjigice...čeprav se nekaterih od teh ne da glih razumet če ni tudi izkušenj...Objavljena slika

Bolje bi bilo če bi povedal kaj konkretno te interesuje...Objavljena slika Tukaj imaš link pa prebrskaj, se sigurno najde kaj pametnih zadevic...

Zanimive Www Strani S Področja Duhovnosti Objavljena slika

Jap, Barbara Ann Brennan...Objavljena slika...tiste dve knjigici, ki sta kao v slovenščini sta pa vredni ogleda...če drugega ne zaradi slikic...so full lepe...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#786 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 28. december 2010, 12:52

lagane,nelagane knjigice,meni so všeč.slikice pa kar sam glej.

mogoče kdo ve,kje bi lahko kupil tibetansko knjigo življenja in umiranja?sem brskal po netu,pa še tam kjer je bila,stran več ne deluje.

To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#787 Kristina11

Kristina11
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 501

Objavljeno: 28. december 2010, 13:13

Jaz imam Tibetansko knjigo mrtvi...al umiranja.
Koliko ponujaš? Objavljena slika

#788 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 29. december 2010, 07:08

lagane,nelagane knjigice,meni so všeč.slikice pa kar sam glej.


What.s that suppose to mean...x?x To ti je podobno kot bi se hotel učiti anatomijo brez slikic notranjih organov, živčevja, kosti...x:Dx

Včasih slikica pove več kot besede...najprej preglej, preberi potem pa komentiraj...pa no hard feeling...xg:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#789 veragre

veragre
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 5. januar 2011, 18:30

ali je kdo že bral Ključi do vesolja - Uglasite se z močjo in modrostjo vesolja, ter spoznajte starodavne skrivnosti ?

ali je ta knjiga realna - meni se zdi nekoliko pravljica za lahko noč :) - pa brez zamere, če kdo ne misli isto


#790 Boyana

Boyana
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 69

Objavljeno: 9. januar 2011, 20:15

James Van Pragh - ZDRAVLJENJE ŽALOSTI
Knjiga ki je kar ne moreš odložiti. V njej avtor, ki je svetovno znam medij, razkriva, kako uničujoča žalost zaradi izgube lahko poživi naše življenje, ga na novo osredini in preoblikuje v izredne priložnosti za rast. Z njo se zavemo, kako smo vsi povezani v večjo stvarnost med videnimi in nevidenimi svetovi. Opozarja nas, naj ne žalujemo po splošno veljavnih normah, pač pa po svoje, ob svojem času, ter nam ponuja tvorne napotke pri posameznih korakih žalovanja.

Boyana


#791 Gost_la_bella_*

Gost_la_bella_*
  • Gost

Objavljeno: 14. januar 2011, 12:59

Zagotovo Knjiga psi - Eros !!!


...čeprav sem bila "srečna" se v življenju nikoli nisem prav našla ... prebrala sem ogromno duhovnih knjig in upala, da bom končno dojela tisto nekaj kar mi še manjka, nekaj kar me bo izpopolnilo ... ampak spoznala nisem nič kaj novega ... potem pa sem v roke dobila knjigo psi ... že po prvih straneh mi je bilo jasno, da je drugačna... ko pa sem jo prebrala do konca sem ostala brez besed ... zdaj sem končno dojela svoj "smisel"... in nehote je postalo moje poslanstvo, da o njej spregovorim, ko je le mogoče ...:)
Prijateljice, mama in celo mož so prav tako navdušeni ... zdaj samo še čakam, da zrasteta moja otroka, da še njima podarim izvod ... :)

lep pozdrav!

#792 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 14. januar 2011, 13:15

danes sem si izposodil knjigo Caroline Myss: Posvečeni dogovori.
predgovor in uvod sta zaenkrat obetavna, bomo videli, kaj bo v nadaljevanju. Čeprav imam občutek, da je ena izmed knjig, ki ponuja "vse odgovore" na življenjska vprašanja in ponuja schnellkurs do sreče...srčno upam, da se motim x:)x ker po drugi strani pa čutim, da je to tisto, kar moram prebrati, da me nekaj žene, da sem izbral točno to knjigo...
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#793 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 21. januar 2011, 15:24

je prebral kod Secret od Rhonde Byrne?

#794 lioncourt1

lioncourt1
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 15. maj 2011, 14:48

Pred kakšnim letom sem od ene gospe dobil v poklon knjigo "Učbenik življenja": Martin Kojc. V bistvu je po svetu zelo znan avtor, pri nas pa je pozabljen. Zelo zanimivo branje, v bistvu učbenik, ki ga je napisal že dolgo časa nazaj, a ga očitno niso sprejeli, mogoče za tiste čase preveč naprej. Priporočam:)

Če se česa bojimo, mislimo, da bo prišlo do nečesa česar ne želimo. Torej je strah pred boleznijo najzaneslivejše sredstvo, da res zbolimo.

#795 web bird

web bird
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 58

Objavljeno: 1. marec 2012, 12:24

Zanimiva knjižica kratkih in poučnih zgodb za odrasle iz življenja Širdi Sai Babe, sicer indijskega sodobnika Mahatme Gandija.

261 Sai Babovih božanskih iger je priročen povzetek, ali kot pravi sam avtor, pomoč devotijem za spominjanje 261 čudežev Širdi Sai Babe. Nekateri viri, iz katerih je avtor zbral zgodbe, so težko dosegljivi. To so na primer biografija šri Sai Babe avtorja Narisimhe Svamija in desetletja stari izvodi revije Sai Leela. Avtor ne poskuša tolmačiti čudežev, temveč pusti bralcu, da sam spozna njihovo univerzalno sporočilo. V današnjem času, ko smo vsi prezaposleni, ta knjiga ponuja bližnjico pri dnevnem čaščenju, saj bralec lahko na hitro prebere kratko zgodbo, ali pa skrbno prebira, razmišlja in meditira o Sai Babovih čudežnih dejanjih, medtem ko čaka na avtobus, ali ko želi izkoristiti prosti trenutek.

dr. Marianne Warren

avtorica knjige Unravelling the Enigma: Shirdi Sai Baba in the Light of Sufism

Več o knjigi in pregled:tukaj.
Web Bird

#796 web bird

web bird
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 58

Objavljeno: 1. marec 2012, 12:28

Knjigo "Samospoznanje" je napisal Svami Abhedananda, ki ga širša slovenska javnost pozna kot avtorja knjige "Kako postanem jogi".

Delček iz knjige:

V sedanjem obdobju skepticizma in materializma je le malokomu mar za poznavanje svojega resničnega Jaza, ki je božanski in nesmrten. A poznavanje resničnega Jaza je bilo vedno glavna tema vedantske filozofije in religije. Celo v njenih najstarejših zapisih, Upanišadah, ki tvorijo dele vedskih spisov, zasledimo, kako goreče so iskali in povzdigovali samospoznanje oziroma atma džnano . Veliki vidci, omenjeni v Upanišadah, so odkrili in učili, da je poznavanje Jaza temelj vsega znanja, bodisi v znanosti, filozofiji ali religiji. Vsak iskren iskalec znanja, ki si želi intelektualnega, moralnega ali duhovnega razvoja, se mora torej najprej naučiti razlikovati med duhom in materijo, med dušo in telesom, in nato spoznati vsevedni božanski Jaz, ki je večni temelj univerzuma.

Za več o sami knjigi in ogled: tukaj.
Web Bird

#797 Silvia P.

Silvia P.
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 6. april 2012, 06:52

Pred kartkim sem prebrala knjigo Ti povem zgodbo? To so v bistu kratke zgodbe, ki jih terapevt pripoveduje svojemu pacientu. Čudovite, iskrive zgodbe, polne modrosti, ki resnično odpirajo oči. Ko sem brala nekatere od zgodb sebe zagledala v luči, kot se še nisem videla. Knjiga me je kar potegnila vase in sem jo prebrala v eni noči. Sploh se nisem ustavila. Pisatelj sam zapiše, da so to zgodbe, ki otroke uspavajo, odrasle pa budijo. Zgodbe črpajo iz grških mitov, zenovskih modrosti in japonskih modrosti in imajo res zdravilno moč. Saj to se verjetno smešno sliši, ampak jaz sem res vesela, da sem jo prebrala, ker mi je za določene stvari odprla oči, predvsem pa me je napolnila z dobro voljo in optimizmom. No, pa televizijo sem nehala gledat (že preden sem prebrala knjigo), tako, da lahko tudi temu delno pripišem svoje pozitivno počutje x:)x .

#798 Mantaray

Mantaray
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 11. maj 2012, 10:06

Mene je lani čisto navdušila 'Bodi kar hočeš in vzemi kar hočeš' od C. Prentissa, ker ti res pomaga spremeniti naša skozi leta osvojena toga prepričanja. Avtor zagovarja, da se čisto vsak trenutek rodi nova priložnost za napredek, spremembo in da lahko iz vsake najmanjše priložnosti, ki jo pravočasno in ustrezno izkoristimo, iztisnemo nepredstavljivo več, kot bi si lahko sploh mislili.


Nabavila sem jo od založbe Cangura. Vidim, da jo imajo trenutno v akciji, 25% je znižana. PriporočamObjavljena slika
http://www.cangura.c...tby=&sortorder=

#799 web bird

web bird
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 58

Objavljeno: 1. oktober 2013, 09:56

- "Življenje je skrivnost. Prizadevamo si najti nekakšno pojasnilo s preučevanjem narave, a narava nas le še bolj zmede."

- "Ko sovraštvo izgine, izginejo ljubosumnost in vsa druga sebična čustva, ki jim pravimo negativna. Kaj ostane?"

 

Iz knjige: Samospoznanje (Svami Abhedananda)


Web Bird

#800 web bird

web bird
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 58

Objavljeno: 1. oktober 2013, 10:04

"Nobeno sebično srce ne more biti zares hvaležno. Nobena duša, ki deluje izključno v osebno korist, ne more vstopiti v duha radosti in veselja, in noben človek, ki gleda zgolj na lastno ugodje in udobje, ne more sodelovati v glasbi veselja. Zato hvaležno srce raje sprejema dobro v življenju kot pa nekaj, kar vodi v iskanje lastnega dobička in zanemarja hvaležnost."

 

Iz knjige: Darilo zdravega razmišljanja & Bodi hvaležen (Christian D. Larson)


To temo je popravil/a web bird: 1. oktober 2013, 10:05

Web Bird




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0