Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Fanatičnost

fanatik fanatičnost dogma religija duhovnost dvom komunikacija spoštovanje

  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
157 komentarjev na to temo

#76 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 1. avgust 2013, 12:07

zakaj pa mora biti vedno gor in dol in ne v katero smer? tudi sama narava ne deluje na gor in dol ampak vse okoli nas.

glih to mi ni všeč,ko govrijo sem na višjem nivoju ali sem na nižjem,dej naj en pove kaj so te nivoji. a je naša enegija postavljena samo gor in dol ali je vse okoli nas

 

Ko bodo v šoli začeli učiti, da je luna, sonce, Mars in ostali planetki na levi ali desni strani...in ko bodo ljudje na splošno tako govorili, takrat bom tudi jaz začel uporabljat to terminologijo...dokler pa najprej pravijo uzri se v nebo in šele nato na levo ali desno...do takrat je pa za moje pojme gor- dol primarna beseda...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#77 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. avgust 2013, 13:01

no, poglej, in tu spet pričneš. negiraš mojo izkušnjo in se postavljaš v položaj vsevedneža.

 

še enkrat: jaz sem izkusil, in bilo je čudovito. a na neki točki sem šel naprej,

in postalo je še dosti bolj izpolnjujoče. 

 

To samo še enkrat nakazuje na to, po mojem mnenju, da nisi še izkusu direktnega služenja Krišne, čeprav se ti zdi, da si.

 

ti mi mojo lastno izkušnjo odrekaš in to samo zato, ker verjameš, da tvoje lastne meje veljajo za vse ostale.

ne spoštuješ mojega pričevanja ter mi podtikaš lastna verovanja.

 

Ne odrekam tvoje izkušnje in spoštujem tvoje pričevanje, sam ob tem pravim, da to ni to kar ti misliš, da jaz počnem, razen če se motim.

 

če si še enkrat prebereš izjave članov foruma glede fanatizma, ti lahko postane marsikaj jasno.

 

 

 

spet. in ta pot je začrtana v knjigi, za katero verjameš, da je sveta in v besedah ljudi,

za katere verjameš, da so sveti.

obenem verjameš, da se ta pot nanaša na vse, da je torej absolutna

in si jemlješ pravico do apliciranja te poti na vsakega človeka.

 

Še enkrat, spoštujem tvoje mišljenje, a hkrati obveščam, da moje mnenje ni na podlagi slepe vere, vsaj zdi se mi tako. 

 

niti na misel ti ne pride, da bi znala biti božja pota malo bolj raznovrstna, barvna, celo nedoumljiva...

ne pride ti na misel, da mogoče ni vse zapisano v neki knjigi oz. besedah nekih takoimenovanih gurujev.

 

Za vsa živa bitja velja isti princip, da le s služenjem Boga, ki je en in edini in iz katerega izhajamo vsa živa bitja, lahko dosežejo izpolnitev svojega srca (atme), ampak to služenje pa je dano od Boga različno, glede na vsako različno individualno živo bitje.  

 

ne znaš niti obrazložiti, po kakšnem kriteriju razlikuješ med božjo besedo in lastno fantazijo.

 

To sem ti že parkrat odgovoril. Razumem in spoštujem pa da imaš glede tega dvom. Pač, mam velik fanatičnosti še.



#78 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 1. avgust 2013, 13:54

To samo še enkrat nakazuje na to, po mojem mnenju, da nisi še izkusu direktnega služenja Krišne, čeprav se ti zdi, da si.

 

 

Ne odrekam tvoje izkušnje in spoštujem tvoje pričevanje, sam ob tem pravim, da to ni to kar ti misliš, da jaz počnem. 

 

 

Še enkrat, spoštujem tvoje mišljenje, a hkrati obveščam, da moje mnenje ni na podlagi slepe vere. 

 

 

Za vsa živa bitja velja isti princip, da le s služenjem Boga, ki je en in edini in iz katerega izhajamo vsa živa bitja, lahko dosežejo izpolnitev svojega srca (atme), ampak to služenje pa je dano od Boga različno, glede na vsako individualno živo bitje.  

 

 

To sem ti že parkrat odgovoril. 

 

 

....Sam mgd ...sorrčy z vsem spoštovanjem do tvojih občutkov...ampak res je, da ves čas isto odgovarjaš...a tudi isto poveš ne glede na različnost in globino vprašanj, ki ti jih niza xyz in ostali....

 

Razumem v kaj si ti prepričan...in tudi razumem, da te morda ne vznemirjajo drugačne vrste globin vprašanj , sam na takšen način nepopolnih in enostranskih odgovorov ne pojasniš ostalim bistvenega, ki jih zanima, da bi te spolh lahko bolj razumeli...

 

Bistvo debate je kaj odkriti, kaj dognati, poiskati širjave...in pot do tam je tudi pomebna...ne moreš kar s tvojim končnim ciljem začeti ....pa pričakovati, da je drugim iz nasprotnega brega...tvoja daljava enako lahkotna.......

 

Ne vem mogoče treniraš potrpežljivost članov ....drugega kot nestrpnost potemtakem ne moreš pričakovati yes.gif  .. (čeprav jo mnogi ne pokažejo, ko v bistvu uletiš z enim in istim v teme , ki se vsebinsko sicer odvijajo čisto drugače kot si ti sam zamišljaš)...tako, da je včasih tud dobro premisliti preden se lotiš pisanja na takšen način ..koga predstavljaš...zakaj vztrajaš...komu koristiš ipd....

 

Besede v odgovoru zgoraj, ki si jih namenil xyz-ju ;

-ni to to kar ti misliš, da jaz počnem (ne pojasniš pa zakaj tako misliš in kako)

-ni na podlagi slepe vere....(spet ne pojasniš kakšne direktne izkušnje imaš ipd)...

 

Skratka, če začneš nekaj razlagati in trdiš ...potem bi bilo smiselno na vprašanje tudi odgovarjati na način...da se več vložiš...

Predlagam ti, da poskusiš potem na vse ali nič -izhajati iskreno iz sebe samega...tako , da podrobno napišeš dogodke, občutenje , tvoja razmišljanja, pot kako in zakaj ter kaj te je v to prepričalo....

Sicer se tvoje trditve berejo kot nek cincu -mincu na pol...in od tega vsega skupaj dosežeš samo nasproten efekt...

 

Kot pravim ne mi zamerit to moje iskreno mnenje (v nekih drugih temah sem z zanimanjem kaj prebrala )...sam tukaj  pa v bistvu tudi mene zanimajo  odgovori na tista vprašanja, ki jih je xyz sestavil....

Pa ni nekakšen namen naganjati se tukaj kdo ima prav...ampak se s konstruktivno debato približati novim obzorjem...če smo že skupaj v tem...a ne ...škoda stranic v prazno...

 

Hari om...rainbow.gifyinyang.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#79 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. avgust 2013, 16:19

Domoljubka, če nekdo izkusi kapljico sreče direktnega služenja Krišne, tega ne more pozabit, opustit ali zamenjat za karkoli drugega. Če to res velja ali če celo velja za vse, pa prepuščam izkušnjam vsakega posameznika smile.png Hare Krišna



#80 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 1. avgust 2013, 16:49

Ko bodo v šoli začeli učiti, da je luna, sonce, Mars in ostali planetki na levi ali desni strani...in ko bodo ljudje na splošno tako govorili, takrat bom tudi jaz začel uporabljat to terminologijo...dokler pa najprej pravijo uzri se v nebo in šele nato na levo ali desno...do takrat je pa za moje pojme gor- dol primarna beseda...tongue.png

torej če v šolah učijo površno,jih boš ti podpiral ali kaj.kako pa potlej naj človek vidi resnico če še tisti ki se imajo za duhovne učitelje raje držijo ljudi v nevednosti,sam zato da so oni bolj pametni.?

zakaj pa pol sploh uporabljaš čarobno KUGLO IN NE PRAVOKOTNEGA KRISTALA?

jojo brezo,v časih je bolje če premisliš prej predno kaj napišeš, saj je televizija tudi že v 3dbiggrin.png



#81 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 1. avgust 2013, 17:20

To samo še enkrat nakazuje na to, po mojem mnenju, da nisi še izkusu direktnega služenja Krišne, čeprav se ti zdi, da si.

 

ja, to je meni jasno, mgd, ker sem pred tem sam tako gledal na ljudi, ki so izjavljali podobno, kot jaz izjavljam sedaj.

in to mnenje ti popolnoma prepuščam.

nič ne pridoda k pogovoru, če ti jaz začnem sedaj razlagati o mojih izkušnjah, 

ker se le-teh ne da prenašati skozi besede.

 

lahko pa še dodam, da jaz krišne nisem izločil iz svoje zavesti, ker se da od njega marsičesa naučiti...

pravim zgolj, da je krišna en aspekt, ne pa vseobsegajoča resnica. takšno je moje mnenje.

 

 

Ne odrekam tvoje izkušnje in spoštujem tvoje pričevanje, sam ob tem pravim, da to ni to kar ti misliš, da jaz počnem, razen če se motim.

 

 

Še enkrat, spoštujem tvoje mišljenje, a hkrati obveščam, da moje mnenje ni na podlagi slepe vere, vsaj zdi se mi tako. 

 

poglej, eno objavo pred tem si podal tole izjavo:

"Ne da verjamem, vem, da je tako, ampak ne za pot, ki sem si jo jaz izbral, ampak za pot služenja Boga kot jo On daje vsem živim bitjem.  "

in tudi sicer si že ničkolikokrat izjavil, da je v služenju krišni najvišja sreča.

ali je to slepa vera ali ne -o tem jaz na tem mestu ne bi sodil... sploh, ker je glede na definicijo vere

vsaka vera slepa, sicer ne bi bila vera :-)

 

skozi tovrstne izjave namreč ne praviš ničesar drugega, kot to, da je verovanje, katero si sprejel,

najboljše za vse ostale.

ker za nas, poslušalce, je tvoj opis pač verovanje... mi imamo, če si uspel zaslediti, drugačna verovanja.

 

Za vsa živa bitja velja isti princip, da le s služenjem Boga, ki je en in edini in iz katerega izhajamo vsa živa bitja, lahko dosežejo izpolnitev svojega srca (atme), ampak to služenje pa je dano od Boga različno, glede na vsako različno individualno živo bitje.  

 

 

To sem ti že parkrat odgovoril. Razumem in spoštujem pa da imaš glede tega dvom. Pač, mam velik fanatičnosti še.

 

v tem se na nek način strinjam. bi celo rekel da, če boga definiram kot vseprisotnega oz skupstvo vsega,

sploh ni druge opcije kot služenje bogu...

in povrh tega, kot je že, mislim da shamannamo, omenil... če je bog vse, potem konec koncev bog služi samemu sebi,

oz je samemu sebi smisel in bistvo.

to vidim vse kot zanimiva, med drugim tudi filozofska vprašanja.

 

poglej... v shrimad bhagavatamu je npr rečeno, da demoni skozi svojo demonskost služijo bogu,

in da je ta odnos konec koncev željen s strani boga (ker je le-tega volja vsemogočna)

in da ta odnos tako demone kot boga na svojevrsten način osrečuje. in da so glede na to demoni bhakte, na svoj način.



#82 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 1. avgust 2013, 17:49

Domoljubka, če nekdo izkusi kapljico sreče direktnega služenja Krišne, tega ne more pozabit, opustit ali zamenjat za karkoli drugega. Če to res velja ali če celo velja za vse, pa prepuščam izkušnjam vsakega posameznika smile.png Hare Krišna

 

..Ja Mgd ok...ampak daj opiši nam za vse , ki to ne vedo... to kapljico sreče.... služenja Krišne....smile.png....

 

Kdaj občutiš to kapljico na sebi...

Ima zate ime in prispodobo?

Kakšne barve je...morda vonja...okusa....tona...?

Kdaj te kapljica najbolj oprha...

Kolikokrat v težkih trenutkih, ko se ti kaj  zgodi...te ta kapljica pozdravi...kako...na kakšen način....?

 

...probaj povedati mal več  kot to...da samo obstaja...

 

...Povej nam zakaj misliš, da ni nekdo , ki se sezuje in pleše po dežju pa poje ....I'm singing in the rain....oponašajoč Gene kellya ali pa

Fred Astaira icon1_wink.gif  ....enako srečen kot ti , ki poješ Hare Krishna....(jst sem oboje probala...in oboje me je enako osrečevalo...zdaj sem  že mal zrastla...pa tud mal pazim, da lih po cesti ne plešem kadarkoli...pa kjerkoli...icon_smile_clown.gificon_smile_big.gif  ...zato grem rada na srečanja pet Hare Krishna...in sem tud full happy....ampak spomnem pa se, da me je oboje osrečilo...pač človek izbere dogajanje glede na primernost časa in lajfa, ki ga fura....

 

...Hare Krishna smesko.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#83 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 1. avgust 2013, 18:23

Če bi mgd kakšni bejbi zapel, kaj ga mantra, bi ga tud tle mi lahk kej razumel  greenstars.gif  loveshower.gif



#84 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. avgust 2013, 12:17

nič ne pridoda k pogovoru, če ti jaz začnem sedaj razlagati o mojih izkušnjah, 

ker se le-teh ne da prenašati skozi besede.

 

S tem si le še dodatno potrdil, da absolutnih spoznanj nimaš, iz česar tudi sklepaš, da jih nihče drug nima in ne more imet, kar je tvoja fanatičnost iz katere tudi druge označuješ za fanatike, do česar imaš seveda pravico :) 

 

poglej, eno objavo pred tem si podal tole izjavo:

"Ne da verjamem, vem, da je tako, ampak ne za pot, ki sem si jo jaz izbral, ampak za pot služenja Boga kot jo On daje vsem živim bitjem.  "

in tudi sicer si že ničkolikokrat izjavil, da je v služenju krišni najvišja sreča.

ali je to slepa vera ali ne -o tem jaz na tem mestu ne bi sodil... sploh, ker je glede na definicijo vere

vsaka vera slepa, sicer ne bi bila vera :-)

 

skozi tovrstne izjave namreč ne praviš ničesar drugega, kot to, da je verovanje, katero si sprejel,

najboljše za vse ostale.

ker za nas, poslušalce, je tvoj opis pač verovanje... mi imamo, če si uspel zaslediti, drugačna verovanja.

 

Zarad tega pa sem napisal, kar si očitno spregledal, čeprav tudi citiral, da ne da verjamem, ampak da vem, da je tako. Vem pa tudi, da je za nekatere ta moja izjava opis mojega verjetja, za kar imajo seveda pravico. 

 

v tem se na nek način strinjam. bi celo rekel da, če boga definiram kot vseprisotnega oz skupstvo vsega,

 

sploh ni druge opcije kot služenje bogu...

in povrh tega, kot je že, mislim da shamannamo, omenil... če je bog vse, potem konec koncev bog služi samemu sebi,

oz je samemu sebi smisel in bistvo.

to vidim vse kot zanimiva, med drugim tudi filozofska vprašanja.

 

poglej... v shrimad bhagavatamu je npr rečeno, da demoni skozi svojo demonskost služijo bogu,

in da je ta odnos konec koncev željen s strani boga (ker je le-tega volja vsemogočna)

in da ta odnos tako demone kot boga na svojevrsten način osrečuje. in da so glede na to demoni bhakte, na svoj način.

 

Ja, njega vse osrečuje, nas pa le če delujemo v skladu z njegovo željo za vsakega izmed nas posebej. 



#85 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. avgust 2013, 12:21

..Ja Mgd ok...ampak daj opiši nam za vse , ki to ne vedo... to kapljico sreče.... služenja Krišne....smile.png....

 

Kdaj občutiš to kapljico na sebi...

Ima zate ime in prispodobo?

Kakšne barve je...morda vonja...okusa....tona...?

Kdaj te kapljica najbolj oprha...

Kolikokrat v težkih trenutkih, ko se ti kaj  zgodi...te ta kapljica pozdravi...kako...na kakšen način....?

 

...probaj povedati mal več  kot to...da samo obstaja...

 

Tega ne govorim javno, ampak le tistim, ki so že začutili, onkraj dvoma, da obstaja.

 

...Povej nam zakaj misliš, da ni nekdo , ki se sezuje in pleše po dežju pa poje ....I'm singing in the rain....oponašajoč Gene kellya ali pa

Fred Astaira icon1_wink.gif  ....enako srečen kot ti , ki poješ Hare Krishna....(jst sem oboje probala...in oboje me je enako osrečevalo...zdaj sem  že mal zrastla...pa tud mal pazim, da lih po cesti ne plešem kadarkoli...pa kjerkoli...icon_smile_clown.gificon_smile_big.gif  ...zato grem rada na srečanja pet Hare Krishna...in sem tud full happy....ampak spomnem pa se, da me je oboje osrečilo...pač človek izbere dogajanje glede na primernost časa in lajfa, ki ga fura....

 

...Hare Krishna smesko.gif

 

Ker ni isto, ker sreča služenja Krišne se čuti v atmi, onkraj telesa in uma.



#86 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 3. avgust 2013, 12:37

Ponavljaš se kot stara plošča bore.gif



#87 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 3. avgust 2013, 13:28

S tem si le še dodatno potrdil, da absolutnih spoznanj nimaš, iz česar tudi sklepaš, da jih nihče drug nima in ne more imet, kar je tvoja fanatičnost iz katere tudi druge označuješ za fanatike, do česar imaš seveda pravico smile.png

 

 

Zarad tega pa sem napisal, kar si očitno spregledal, čeprav tudi citiral, da ne da verjamem, ampak da vem, da je tako. Vem pa tudi, da je za nekatere ta moja izjava opis mojega verjetja, za kar imajo seveda pravico. 

 

 

Ja, njega vse osrečuje, nas pa le če delujemo v skladu z njegovo željo za vsakega izmed nas posebej. 

 

ja, nekako se mi ne zdi ravno smiselno predstavljati, da je en človeček celo vesolje pogoltnil...

ampak vem obenem, da obstaja ničkoliko primerov ljudi, ki verjamejo prav to.

si pač en od mnogih, ki meni, da boga drži za jajca.



Ponavljaš se kot stara plošča bore.gif

jep.



#88 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. avgust 2013, 13:58

ja, nekako se mi ne zdi ravno smiselno predstavljati, da je en človeček celo vesolje pogoltnil...

ampak vem obenem, da obstaja ničkoliko primerov ljudi, ki verjamejo prav to.

si pač en od mnogih, ki meni, da boga drži za jajca.

 

Bom probu še z enim primerom. Maš kopno in morje. En ki še ni bil v morju in stoji na kopnem, ne more vedeti kakšen občutek je v morju. Ampak če stopi malo noter, bo opazil kategorično razliko med kopnim in morjem, brez dvoma ali slepe vere. To seveda ne pomeni, da pozna celo morje, v vse detajle, ampak ve pa kaj je morje in kaj je kopno. Na podoben način, z našimi omejenimi čutili, umom in intelektom ne mormo spoznat nečesa kar je onkraj njihovega dometa. Lahko pa vidiš, čutiš, slišiš, vonjaš, razmišljaš... s svojimi večnimi čutili, ki se prebudijo po milosti Boga, onkraj začasne in omejene zaznave. Takrat točno poznaš razliko med omejeno in neomejeno zaznavo, čeprav tudi ko gledaš prek neomejene zaznave, ne moreš rečt, da si vidu vse, ker absolut je neomejen, ampak hkrati veš, da to ni fantazija omejene zaznave, ker se hkrati zavedaš tudi omejenih čutil, ki so sedaj v čisto drugačni, podrejeni vlogi. Čeprav ne morš rečt, da veš vse, ker je neomejeno, ne morš tud rečt, da ne veš, ker jasno vidiš kaj je kaj in kaj te lahko izpolni in kaj te ne more. Glede na to, da je Bog vsemogočen, ga lahko po njegovi milosti poznaš v celoti in hkrati ne. Pri njemu so vse kontradiktorne kvalitete v čudoviti harmoniji. Bolj ko spoznavaš to neomejeno čudovitost, rajš ga imaš in bolj si srečen. Tako je Bog hkrati srečen z demoni in hkrati ne, ker on ma čiz drgačno vizijo in lahko vse harmonizira. Sam tega se ne da razumet z omejenimi čutili. 



#89 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 3. avgust 2013, 14:50

Jao mgd kaj ko bi v "tvoji sekti" povprašal za kakšno drugo mnenje...po možnosti kakšno strokovno...in po možnosti kakšnega takega človečka (gurudžija), ki ni pod takimi slepili kot ti...biggrin.png

 

Svoje lastne občutke+ skupinska slepila si projeciral na podobo o Bogu...zdaj pa drugim, ki nimajo teh slepil tupiš v glavo kakšen je Bog...Ali povedano po domače skozi svoje filtre prepričuješ druge kakšen je Bog, kaj hoče, kakšna je njegova narava, itd...

 

Ne zdi se mi smiselno govoriti, če nekdo občuti srečo al pa radost ob petju Hare Krišna mantre, da je to kao edina pot do sreče. Pijanček bo doživel isti občutek, ko mu bo nekdo podaril ali kupil kakšno litrco zastonj. džanki bo doživel srečo, ko bo dobil drogo zastonj in se ga zafiksal. Ženska, ki je noro zaljubljena v nekega tipčka, bo postala srečna že s tem, ko ga bo samo slišala po mobiju kaj šele, ko ga bo videla...Sreča je namreč odvisna tudi od stanja uma in nivoja zavesti...biggrin.png

 

Če bi ti res spoznal Boga vsaj deloma, potem bi tudi delno razumel njegovo neosebno obliko+ vse kar gre zraven...ne pa da tupiš drugim, da je to oseba...to je samo en vidik...kao jin varianta...drugega dela pa zgleda, da sploh še nisi okusil al pa videl v zadovoljivi meri, ker drugače ne bi govoril takih "budalavštin"...

 

PAMTI...bhakti joga je za ljudi, ki so večinoma pod vplivom čustev...taka pot ni glih primerna za ljudi, ki so bolj mentalno naravnani ali pa razumski...za njih obstaja druga pot....Padel si pač na "klasične cake" na tej poti...preveč se zanašaš samo na čustva, občutke brez višjega x faktorja, ki je obvezen na duhovni poti in ki bi ti to lahko malo bolj interpretiral...biggrin.png 

 

Zgleda, da se je xyz že zdavnaj naučil lekcije, ki jih ti sploh ne razumeš al pa nočeš...Raje ga vprašaj koliko časa je mantral "maha mantro" in kaj se mu je zgodilo, da je prišel do takega spoznanja kot ga je nakazal zgoraj...Sigurno mu je padla kakšna cigla na glavo in ga malo prosvetlila. Al se mu je pa kakšen bel duhec prikazal in naredil pitaj Boga šta. Če drugega ne, vsaj malo "opral možgane"...biggrin.png 


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#90 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. avgust 2013, 16:16

Jao mgd kaj ko bi v "tvoji sekti" povprašal za kakšno drugo mnenje...po možnosti kakšno strokovno...in po možnosti kakšnega takega človečka (gurudžija), ki ni pod takimi slepili kot ti...biggrin.png

 

Sprašujem.

 

Svoje lastne občutke+ skupinska slepila si projeciral na podobo o Bogu...zdaj pa drugim, ki nimajo teh slepil tupiš v glavo kakšen je Bog...Ali povedano po domače skozi svoje filtre prepričuješ druge kakšen je Bog, kaj hoče, kakšna je njegova narava, itd...

 

Ne, ker je total onkraj vseh mojih predstav, občutkov in slepil. 

 

Ne zdi se mi smiselno govoriti, če nekdo občuti srečo al pa radost ob petju Hare Krišna mantre, da je to kao edina pot do sreče. Pijanček bo doživel isti občutek, ko mu bo nekdo podaril ali kupil kakšno litrco zastonj. džanki bo doživel srečo, ko bo dobil drogo zastonj in se ga zafiksal. Ženska, ki je noro zaljubljena v nekega tipčka, bo postala srečna že s tem, ko ga bo samo slišala po mobiju kaj šele, ko ga bo videla...Sreča je namreč odvisna tudi od stanja uma in nivoja zavesti...biggrin.png

 

Ne gre se tuki za isto srečo. Ena je začasna, druga večna.

 

Če bi ti res spoznal Boga vsaj deloma, potem bi tudi delno razumel njegovo neosebno obliko+ vse kar gre zraven...ne pa da tupiš drugim, da je to oseba...to je samo en vidik...kao jin varianta...drugega dela pa zgleda, da sploh še nisi okusil al pa videl v zadovoljivi meri, ker drugače ne bi govoril takih "budalavštin"...

 

Ne gre se tuki za jin in jang tega sveta. Neosebni aspekt Boga je neomejena, onkraj zaznave vseh čutil in uma, zlatkasta svetloba, ki te odreš vseh telesnih in mentalnih problemov. Tud Bog ni navadna oseba, kot mamo izkušnje v tem svetu. Neosebni aspekt je sij njegove večne oblike. Ma svojo voljo tud. In vsemogočnost. Ljubezen do vseh, itd.

 

PAMTI...bhakti joga je za ljudi, ki so večinoma pod vplivom čustev...taka pot ni glih primerna za ljudi, ki so bolj mentalno naravnani ali pa razumski...za njih obstaja druga pot....Padel si pač na "klasične cake" na tej poti...preveč se zanašaš samo na čustva, občutke brez višjega x faktorja, ki je obvezen na duhovni poti in ki bi ti to lahko malo bolj interpretiral...biggrin.png 

 

Bhakti joga nima zveze s tem kolk je kdo pod vplivom čustev ali razuma. Bhakti joga je primerna za tiste, ki so jih pritegnile Božje kvalitete. 

 

Zgleda, da se je xyz že zdavnaj naučil lekcije, ki jih ti sploh ne razumeš al pa nočeš...Raje ga vprašaj koliko časa je mantral "maha mantro" in kaj se mu je zgodilo, da je prišel do takega spoznanja kot ga je nakazal zgoraj...Sigurno mu je padla kakšna cigla na glavo in ga malo prosvetlila. Al se mu je pa kakšen bel duhec prikazal in naredil pitaj Boga šta. Če drugega ne, vsaj malo "opral možgane"...biggrin.png 

 

Kolk časa je kdo mantral mahamantro še ne pove ali je tudi okusil direktno naklonjeno služenje Boga. Glede na njegovo pisanje, ga po mojem mnenju zavestno še ni. 



#91 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 3. avgust 2013, 19:35

Zgleda, da se je xyz že zdavnaj naučil lekcije, ki jih ti sploh ne razumeš al pa nočeš...Raje ga vprašaj koliko časa je mantral "maha mantro" in kaj se mu je zgodilo, da je prišel do takega spoznanja kot ga je nakazal zgoraj...Sigurno mu je padla kakšna cigla na glavo in ga malo prosvetlila. 

 

ne samo ena :D

 

je pa praviloma tako, da ljudje zamenjamo en objekt oboževanja z drugim... in tako furamo naprej svoj fanatizem,

na "drugih nivojih" ;-) :P



#92 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 3. avgust 2013, 19:54

Sprašujem.

 

Slabo sprašuješ...pa odvisno koliko si zadovoljen z odgovori...zlasti če niso v skladu s tvojimi prepričanji...ali si vzameš čas, jih prečekiraš, analiziraš...biggrin.png

 

Ne, ker je total onkraj vseh mojih predstav, občutkov in slepil. 

 

A hočeš povedati, da govoriš nekaj kar sploh ne razumeš...biggrin.png

 

Ne gre se tuki za isto srečo. Ena je začasna, druga večna.

 

Sreča je sreča...začasna ali večna to so samo izrazi za približen opis...večna sreča je šele takrat, ko se človek osvobodi izpod zakona karme, do takrat je pa vse začasno...biggrin.png

 

Ne gre se tuki za jin in jang tega sveta. Neosebni aspekt Boga je neomejena, onkraj zaznave vseh čutil in uma, zlatkasta svetloba, ki te odreš vseh telesnih in mentalnih problemov. Tud Bog ni navadna oseba, kot mamo izkušnje v tem svetu. Neosebni aspekt je sij njegove večne oblike. Ma svojo voljo tud. In vsemogočnost. Ljubezen do vseh, itd.

 

Jin- jang ni omejen samo na ta svet...kdor je v kontaktu s svojo dušo lahko spozna tudi neosebni aspekt...v kolikšni meri, to je pa drugo vprašanje...biggrin.png

 

Bhakti joga nima zveze s tem kolk je kdo pod vplivom čustev ali razuma. Bhakti joga je primerna za tiste, ki so jih pritegnile Božje kvalitete. 

 

Obstajajo tudi druge oblike joge...recimo karma joga...ta je še bolj izrazita za tiste, ki jih pritegnejo Božje kvalitete...Kaj ko bi se najprej malo pozanimal preden izjavljaš take čudne...to je že bilo omenjeno, ampak zgleda da slabo učiš lekcije...biggrin.png

 

Kolk časa je kdo mantral mahamantro še ne pove ali je tudi okusil direktno naklonjeno služenje Boga. Glede na njegovo pisanje, ga po mojem mnenju zavestno še ni. 

 

Tipična greška duhovnjakov...zanašajo se samo na besede in tisto kar piše...ne zaznajo pa energije, ki je v ozadju...Kaj ko bi šel malo v meditacijo in skušal začutit...mogoče bi bil presenečen...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#93 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 3. avgust 2013, 21:21

..Ja Mgd ok...ampak daj opiši nam za vse , ki to ne vedo... to kapljico sreče.... služenja Krišne....smile.png....

 

Kdaj občutiš to kapljico na sebi...

Ima zate ime in prispodobo?

Kakšne barve je...morda vonja...okusa....tona...?

Kdaj te kapljica najbolj oprha...

Kolikokrat v težkih trenutkih, ko se ti kaj  zgodi...te ta kapljica pozdravi...kako...na kakšen način....?

 

...probaj povedati mal več  kot to...da samo obstaja...

 

yes.gif

Zelo dobra vprašanja...Lahko pa še opišeš kako se loči večna sreča od začasne...biggrin.png

 

 

Tega ne govorim javno, ampak le tistim, ki so že začutili, onkraj dvoma, da obstaja.

 

Ker ni isto, ker sreča služenja Krišne se čuti v atmi, onkraj telesa in uma.

 

Ene in iste fraze...onkraj telesa, čustev, uma...In kako se to čuti v atmi...icon1_question.gif  A lahko opišeš z zemeljskimi besedami...icon1_question.gif

 

Če pa ni za javnost potem pa tudi ostalega ni treba omenjati...Kaj človečku pomaga poslušanje o bajkah, če ni podnapisov al pa razlage zraven...pa nismo svi tako pametni...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#94 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. avgust 2013, 21:24

Slabo sprašuješ...pa odvisno koliko si zadovoljen z odgovori...zlasti če niso v skladu s tvojimi prepričanji...ali si vzameš čas, jih prečekiraš, analiziraš...biggrin.png

 

Sprašujem, da preverim in tudi, da se kaj novega naučim.

 

A hočeš povedati, da govoriš nekaj kar sploh ne razumeš...biggrin.png

 

Hotu sm povedat, da nisem projeciral svojih občutkov in slepil na Boga, ker je onkraj vseh mojih občutkov in predstav. 

 

Sreča je sreča...začasna ali večna to so samo izrazi za približen opis...večna sreča je šele takrat, ko se človek osvobodi izpod zakona karme, do takrat je pa vse začasno...biggrin.png

 

Ja.

 

Jin- jang ni omejen samo na ta svet...kdor je v kontaktu s svojo dušo lahko spozna tudi neosebni aspekt...v kolikšni meri, to je pa drugo vprašanje...biggrin.png

 

Neosebni aspekt ni ločen od osebe Boga. 

 

Obstajajo tudi druge oblike joge...recimo karma joga...ta je še bolj izrazita za tiste, ki jih pritegnejo Božje kvalitete...Kaj ko bi se najprej malo pozanimal preden izjavljaš take čudne...to je že bilo omenjeno, ampak zgleda da slabo učiš lekcije...biggrin.png

 

Karma joga je primerna za tiste, ki si želijo materialnih dobrobiti, sedaj in v naslednjih življenjih. 

 

Tipična greška duhovnjakov...zanašajo se samo na besede in tisto kar piše...ne zaznajo pa energije, ki je v ozadju...Kaj ko bi šel malo v meditacijo in skušal začutit...mogoče bi bil presenečen...biggrin.png

 

Kot sem reku, zavestno še ni okusil, po mojem mnenju.



#95 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 3. avgust 2013, 21:31

Bog je res vse zakompliciral 4fvgdaq_th.gif



#96 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. avgust 2013, 21:31

Ene in iste fraze...onkraj telesa, čustev, uma...In kako se to čuti v atmi...icon1_question.gif  A lahko opišeš z zemeljskimi besedami...icon1_question.gif

 

Pomirjujoče prijetno in nahrani te notranje.



#97 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 3. avgust 2013, 21:36

Lepo zapečen šnicl 91.gif



#98 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 4. avgust 2013, 07:14

 če nekdo izkusi kapljico sreče direktnega služenja Krišne, tega ne more pozabit, opustit ali zamenjat za karkoli drugega. Če to res velja ali če celo velja za vse, pa prepuščam izkušnjam vsakega posameznika smile.png Hare Krišna

 

Saj v hare krišna organizaciji obstaja več gurujev, ki so trdili enako na svojih predavanjih, potem pa kao "padli" in zamenjali tole direktno služenje z običajnim življenjem, s tem da so se prej še dobro materialno osigurali, verjetno na račun vernikov brez dvoma. smile.png

Dvom je čist dobra stvar in kaže predvsem to, da oseba, še zna razmišljati samostojno in kritično, ter se je ne da voziti okoli.


Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#99 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 4. avgust 2013, 07:25

Hotu sm povedat, da nisem projeciral svojih občutkov in slepil na Boga, ker je onkraj vseh mojih občutkov in predstav. 

 

Sprašujem, da preverim in tudi, da se kaj novega naučim.

 

pol pa mogoče dobr preberi teli 2 svoji misli... in sam sebe kej upraš.

dobr bod pozoren na tisto, da je bog onkraj vseh tvojih občutkov in predstav.

ker če je tko, potem tvoje slepo služenje njemu in še prepričevanje drugih v nekaj, kar je onkraj tvojih občutkov in predstav... dobi pomoje en mal čuden smisel.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#100 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 4. avgust 2013, 08:40

Pomirjujoče prijetno in nahrani te notranje.

 

To ne velja za atmo, ampak za nižja subtilna telesa...atma že ima te kvalitete...atma jih samo prenese navzdol kot neke vrste posrednik oz. distributer...biggrin.png

 

Se mi zdi, da ti celo teorija šepa, potem bi pa celo praktični del učil druge...No ja, vsaj nasmejat znaš ljudi...smeh je pol zdravja...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif






Prav tako označeno z eno ali več teh ključnih besed: fanatik, fanatičnost, dogma, religija, duhovnost, dvom, komunikacija, spoštovanje

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0