Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Fanatičnost

fanatik fanatičnost dogma religija duhovnost dvom komunikacija spoštovanje

  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
157 komentarjev na to temo

#126 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. avgust 2013, 21:23

ne mislim ... zavedam ...

ti tvoji indijčki so v veliki meri zafiksani ... 

in potem blodnjam pod drogo pripisujejo duhovnost ...

ko pa pogladaš njihovo zavestno stanje, so daleč od tega ...

 

Ja, očitno se ti tko zavedaš :) 



#127 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. avgust 2013, 21:40

če si iz indije, še ne pomeni da si zavesten ...

vsak si lahko reče guru ...

lahko so si guruji med seboj ... pa nič več ...

pri nas najbrž prepotenciramo besedo guru ...

guru pomeni učitelj ... 

 

 

indija in okolica je predvsem področje z opiati ...

in to razloži večkaj ...

 

in potem so veseli, če se prilepijo kakemu zahodnjaku in ga učijo ...

ne podcenjujem njihovega znanja, pa tudi precenjujem ga ne ...

 

in seveda, to je moj osebni pogled ... 

 

Ja, tvoj osebni pogled :)



#128 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. avgust 2013, 22:42

v zadnjih dnevih sem bluzil o martiniju z ledom in jagodo ... heee

in potem sem si po dolgem času res zaželel točno tak martini bianco (čisto možno, da si ga je zaželel krišna v meni ) ... pa ga nimajo v hoferju, naprej pa se mi ni dalo peljat ... laugh.png

in vseeno mi je kaj si o tem misliš ...

 

Po mojem mnenju si si ga zaželel ti pod vplivom lažnega ega, ne Krišna v tebi.

 

povabil bom krišno, da ga okusi z mojim jezikom ... in sigurno mi bo hvaležen

 

Lahko ga povabiš, sam kokr jz vem on ne sprejema alkoholne pijače, tko da jo bo spoštljivo odklonil. 

 

sicer pa se vsi tvoji frendi guruji fiksajo z vsem drugim močnejšim ... od trave do haša ... 

in potem halucinirajo in mislijo , da poznajo krišno ....

 

Ne vem od kje tebi to, ampak moji Guruji niti alkohola ne pijejo, kaj šele da bi se fiksal s čim močnejšim. 

 

Moje izkušnje so, da že če samo sedim v njihovi prisotnosti, pridem izpod vpliva uma in s tem vseh problemov in možnih halucinacij in prijetno začutim kdo sem in čigav sem in kaj me lahko zares izpolni in kaj ne.

 

ne mislim ... zavedam ...

ti tvoji indijčki so v veliki meri zafiksani ... 

in potem blodnjam pod drogo pripisujejo duhovnost ...

ko pa pogladaš njihovo zavestno stanje, so daleč od tega ...

 

Jz mislim, da če jih boš malo bolje spoznal, boš spremenil svoje mnenje. 

 

če si iz indije, še ne pomeni da si zavesten ...

 

Se strinjam.

 

vsak si lahko reče guru ...

 

Ja.

 

lahko so si guruji med seboj ... pa nič več ...

 

Ja.  

 

pri nas najbrž prepotenciramo besedo guru ...

guru pomeni učitelj ... 

 

Ja, Guru na splošno pomeni učitelj. 

 

indija in okolica je predvsem področje z opiati ...

in to razloži večkaj ...

 

in potem so veseli, če se prilepijo kakemu zahodnjaku in ga učijo ...

ne podcenjujem njihovega znanja, pa tudi precenjujem ga ne ...

 

in seveda, to je moj osebni pogled ... 

 

Verjamem, da se ti bo tvoj osebni pogled še malo nadgradil, če jih boš še malo bolje spoznal, če boš hotu seveda. 



#129 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. avgust 2013, 22:52

stari ... s krišno sva komunicirala že davno tega ...

kaj pa ti veš, kaj ma "on" rad ...

 

zato ti povem : hvaležen je za kak martini, pa zraven en čik ...

 

ne boj se ne zanj in ne zame ... biggrin.png

 

Ok.



#130 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. avgust 2013, 08:08

Pa sočutni so tud, moji Guruji.



#131 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. avgust 2013, 08:38

fajn .. kaj pa čutijo ???

v čem so sočutni ... ?

kaj imaš v mislih s tem ?

 

Čutijo trpljenje drugih in jim ga želijo iz ljubezni odpravt. 



#132 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 5. avgust 2013, 08:44

»Kadar govorite o resničnosti, poskušate ubesediti neizrazljivo, zato so vaše besede gotovo napačno razumljene. In ljudje, ki berejo svete spise kot izraz resničnosti, postanejo neumni in kruti, saj ne sledijo svoji zdravi pameti, marveč tistemu, kar menijo, da pravijo njihovi sveti spisi.«

 

»Ne škoduje različnost naših dogem, ampak naš dogmatizem... Gotovost je zlo. Duhovni človek pozna negotovost - duhovno stanje, ki je fanatiku nepoznano.«

 

(De Mello)


~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#133 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. avgust 2013, 09:18

»Kadar govorite o resničnosti, poskušate ubesediti neizrazljivo, zato so vaše besede gotovo napačno razumljene. In ljudje, ki berejo svete spise kot izraz resničnosti, postanejo neumni in kruti, saj ne sledijo svoji zdravi pameti, marveč tistemu, kar menijo, da pravijo njihovi sveti spisi.«

 

»Ne škoduje različnost naših dogem, ampak naš dogmatizem... Gotovost je zlo. Duhovni človek pozna negotovost - duhovno stanje, ki je fanatiku nepoznano.«

 

(De Mello)

 

A pol to kar De Mello tukile pravi, v skladu s tem kar pravi, tudi ni resničnost?



#134 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 5. avgust 2013, 09:44

A pol to kar De Mello tukile pravi, v skladu s tem kar pravi, tudi ni resničnost?

Začutim, kaj je res. Čeprav besede in misli ne morejo neposredno biti sama resničnost. Ne vem.

Ne vem tudi, kakšen je tvoj "v skladu s tem kaj pravi" (ne vem kaj tebi pravi). Zame je on bil nekdo, ki je predvsem prebujal v smislu nakazovanja na človekove iluzije, zablode in na to, kaj nismo. Želel, da okusimo resničnost. Ni postavljal nobenih pogojev. Le "pel svojo pesem", kar lahko nekdo, ki umre sebe.


~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#135 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. avgust 2013, 10:16

Začutim, kaj je res. Čeprav besede in misli ne morejo neposredno biti sama resničnost. Ne vem.

 

Ja, besede in misli nekoga, ki ni spoznal resnice seveda ne morejo biti sama resnica, ampak tist, ki pa je spoznal, pa so tudi njegove besede in misli o resnici nerazlične od resnice. Tud to se da začutiti.

 

Ne vem tudi, kakšen je tvoj "v skladu s tem kaj pravi" (ne vem kaj tebi pravi).

 

Z besedami govori o tem kaj je in kaj ni resnica in hkrati, da se resnice ne da opisati z besedami. In pri tem uporabi besedo gotovo in hkrati kasneje pravi, da je gotovost zlo. Samega sebe kontradiktira.

 

Zame je on bil nekdo, ki je predvsem prebujal v smislu nakazovanja na človekove iluzije, zablode in na to, kaj nismo. Želel, da okusimo resničnost. Ni postavljal nobenih pogojev. Le "pel svojo pesem", kar lahko nekdo, ki umre sebe.

 

Zame pa nekdo, ki še ni spoznal resnice, čeprav je sebe in druge zavajal glede nje. Fanatik, ki druge označuje za fanatike, brez da bi se zavedal, da je sam le druge vrste fanatik. 



#136 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. avgust 2013, 11:04

tvoja resnica je tvoja interpretacija tvojega zornega kota ... tega čemur praviš resnica ... 

ampak to ni nekaj absolutnega ...

in ta tvoja resnica se vseskozi spreminja

vsak trenutek je drugačna ...

dokler tega ne opaziš, jemlješ svoj pogled kot dokončen in absoluten ... ne toleriraš in ne sprejemaš ničesar drugega ... to je fanatizem ...

 

vse te pričkarije tukaj so viharjene ... brainstorming ... z namenom sprožit nova spoznanja v sebi ...

 

Pr men se ja.



#137 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 5. avgust 2013, 11:16

Sama sem tud prenekatero njegovo izjavo vzela preveč dobesedno, se spomnim, "Zavedanje" mi je bla ena prvih takih knjig (pred dvajsetimi letiicon1_lookround.gif) in me je kr zdrmala, sem se zelo upirala. Zgleda, da zdaj marsikaj in marsikoga mehkejše sprejemam in se ne kočim več toliko na kontradiktornosti, no, kdaj pa kdaj še kar, ampak ne tako strastno. Ker kontradiktornost ne nakazuje, da nekaj ni res..., saj je vendar vse spremenljivo in redko v celoti razkrito.

Men je on daleč od fanatika, sploh ker je svoja spoznanja večino spravljal v luštne zgodbice. Osho mi je recimo bolj "trd", ampak to je vse subjektivno, je naš okus. Kakor ne more prepoznati prebujenega, nekdo ki to ni.

 

Sicer pa ni toliko bistveno sploh, ker slehernik za časa življenja ne more hkrati biti v celoti realiziran..


~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#138 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. avgust 2013, 11:23

Sama sem tud prenekatero njegovo izjavo vzela preveč dobesedno, se spomnim, "Zavedanje" mi je bla ena prvih takih knjig (pred dvajsetimi letiicon1_lookround.gif) in me je kr zdrmala, sem se zelo upirala. Zgleda, da zdaj marsikaj in marsikoga mehkejše sprejemam in se ne kočim več toliko na kontradiktornosti, no, kdaj pa kdaj še kar, ampak ne tako strastno. Ker kontradiktornost ne nakazuje, da nekaj ni res..., saj je vendar vse spremenljivo in redko v celoti razkrito.

Men je on daleč od fanatika, sploh ker je svoja spoznanja večino spravljal v luštne zgodbice. Osho mi je recimo bolj "trd", ampak to je vse subjektivno, je naš okus. Kakor ne more prepoznati prebujenega, nekdo ki to ni.

 

Sicer pa ni toliko bistveno sploh, ker slehernik za časa življenja ne more hkrati biti v celoti realiziran..

 

Kaj pa je pol bistveno, če je sploh bistveno?



vsak se spreminja ... pa če želi ali ne ... je kozmični princip ...

 

Aja, pol je naša volja pogojena?



#139 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 5. avgust 2013, 11:30

Kaj pa je pol bistveno, če je sploh bistveno?

Zakaj to mene sprašuješ? Sebe vprašaj kaj je to zate..


~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#140 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. avgust 2013, 11:41

Zakaj to mene sprašuješ? Sebe vprašaj kaj je to zate..

 

Ok, sem se že. Pa zate? Sprašujem, ker si ga lih že omenila.  



vse je bistveno ... in na neki točki je pomembneje kot na drugi ...

 

in naša volja ... tudi svobodna volja, je še kako pogojena s trenutnim stanjem zavesti ...

 

svobodno voljo dostikrat želimo zlorabit ...

 

kozmično varovalo je, da ne uporabljamo več svobodne volje, kot imamo zavesti ...

 

Aja, še celo varovani smo? Zakaj pa?



#141 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. avgust 2013, 12:03

ker si učenec in šele zoriš ...

in tudi zato ti mama ni dovolila brcat žoge ob prepadu ... 

ker je bila na svoj način tvoj vodnik, učitelj in angel varuh ... 

 

A nisi nekje drugje rekel, da zlorabe, napake, grehi ne obstajajo? Kakšen smisel ima pol da me nekdo varuje? Pred čem? In če mi nekaj ne dovoli, kakšno svobodno voljo imam pol sploh? In če sem jaz vse, kot pišeš drugje, pol sem jaz tako učenec kot tudi mama kot žoga kot prepad. Kakšen smisel ima da kot mama varujem sebe kot učenca, če napake, zlorabe, grehi itak ne obstajajo? 



#142 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. avgust 2013, 12:24

v vsakem trenutku se lahko odločiš, da ne želiš vodnika ... da ne želiš angela varuha ...

je tvoja odločitev ... s takojšnjim delovanjem ...

 

tvoja odločitev je, kako se želiš učit ...

univerzum ti nudi pa optimalno varianto učenja posebej zate ...

 

Ja če si prej reku, da če si želim ali pa ne, da se moram spreminjat, ker je tak kozmični princip. In ko sem te vprašal, če je pol moja volja očitno pogojena, si napisal, da ja, ker sem varovan (pred zlorabo) in da mi nekaj tudi ni dovoljeno, čeprav nekje drugje pišeš, da zloraba ne obstaja. Zdaj pa praviš, da se lahko tudi odločim ne imet vodnika? A pol moja volja le ni pogojena? Čeprav naprej spet praviš, da se lahko odločim kako se želim učit. A je pol moja volja pogojena s tem, da se moram nujno učit, kar prej praviš, da ni nujno, da se lahko tudi odločim ne imet vodnika. In če sem jaz univerzum, kot pišeš drugje, v čemu je smisel da sebi kot učencu dajem optimalno varianto učenja? Učenja česa? Sej če nekaj že znam (kot univerzum, kot učitelj, kot vodnik) pol se mi ni treba učit ne, ker itak že vem, a ne? 



#143 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. avgust 2013, 13:18

laugh.png laugh.png laugh.png  .... če če če

 

če bi moja mama kolesa imela, bi bila avto ... wink.png

 

Ja, pol se rad tkole izmakneš. Ok, kakor želiš. 



#144 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. avgust 2013, 14:01

najprej obdelaj to kar sem ti povedal ...

sicer boš vse pozabil ...

 

Po obdelavi, se mi tvoje izjave med seboj preveč kontradiktirajo, kar sem poskusil prikazati tudi tebi in v zvezi s čimer sem te vprašal še za dodatno razlago, a je žal še nisem dobil ali pa je še ne razumem. 



#145 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. avgust 2013, 14:59

potem tudi nadaljevanja ne moreš razumet ... 

 

Zakaj pa pol ne razložiš kontradikcij?



#146 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. avgust 2013, 15:25

Ok, pol pa prosim vsaj tole razloži.

 

tvoja odločitev je, kako se želiš učit ...

univerzum ti nudi pa optimalno varianto učenja posebej zate ...



#147 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. avgust 2013, 17:05

Sicer pa ni toliko bistveno sploh, ker slehernik za časa življenja ne more hkrati biti v celoti realiziran..

 

Seveda je lahko, sej Bog je vsemogočen in vsemilosten. Ni nam treba samo prehajat iz ene oblike depresije v drugo, lahko smo tud srečni, če ga mamo radi, kar sploh ni težko, glede na to kakšen je.



#148 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. avgust 2013, 17:53

ko prideš v mojstersko področje, ves vpliv vodnika, učitelja in tvojega varuha zbledi in se skrči na duhovno in zavestno svetovanje ...

in večina jih v tej fazi pade nazaj ... se delno izgubi ... se ne znajde ( v zavestnem smislu )

 

In kaj je to duhovno in zavestno svetovanje? In zakaj jih večina v tej fazi pade nazaj, se delno izgubi, se ne znajde (v zavestnem smislu)?



#149 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. avgust 2013, 18:56

vsega ti ne bom povedal danes ... laugh.png

 

Ok, kakor želiš. Ampak a ne bi rajš že danes, ker kaj če, Bog ne daj, do jutri že padeš nazaj?



#150 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. avgust 2013, 20:28

potem pač ne boš izvedel ...

 

sicer pa poznam svojo pot in poznam svoje naslednje lajfe ...

ne še glih vseh detaljev, pa vseeno ...

 

Ok.







Prav tako označeno z eno ali več teh ključnih besed: fanatik, fanatičnost, dogma, religija, duhovnost, dvom, komunikacija, spoštovanje

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0