Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Samospoznanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
1282 komentarjev na to temo

#151 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 13. januar 2014, 22:37

evo nekaj...kar je spoznanje...in ne samospoznanje...zadovoljne ženske res obstajajo...a to je tud znanstveno raziskano....in potrjeno...zanimivo...ni kajylflower.gif



#152 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 13. januar 2014, 22:52

Zakaj Krišna v temi samospoznanje? Ker mi nismo materija (fizično in subtilno telo), ampak večno, zavestno, blaženo živo bitje, duša, ki je od Krišne, ki je izvor vsega in vsakogar. 



#153 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 14. januar 2014, 09:25

Zakaj Krišna v temi samospoznanje? Ker mi nismo materija (fizično in subtilno telo), ampak večno, zavestno, blaženo živo bitje, duša, ki je od Krišne, ki je izvor vsega in vsakogar. 

saj je to vse lepo in prav....sam te ne razumem zakaj tega ne predstaviš na tak način da bi te vsi razumeli in sprejemali....in nonstop prihaja do konfliktov glede tega...se mi zdi....da če nas drugi ne razumejo....pol tud sami sebe prav ne razumemo...no....skoz ego že....skoz to....o čem pišeš....pa neylflower.gif



#154 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 14. januar 2014, 11:22

kaj pa pomeni  < niti ne moti> al te ali te ne

jaz pač povem kaj me zmoti takrat,tisti trenutek in se ne bom pretvarjala,raje se obrnem na tistega ki me  iritira tisti momen kot potlej poslednično na nekoga drugega....

nikoli nisem rekla da zdaj pa z njim ne bom debatirala pač mu pa povem svoje, kaj pa on pol vidi v mojem stavku sebe ali mene je pa njegov problem,mu vsaj mal možganske celice hitreje delajo....



je bil joke....o tem bi se dalo debatirati na veliko drugače...

 če te nekdo iritira, je problem pri tebi - največkrat. Najprej se obrni nase. 



#155 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 14. januar 2014, 11:32

tud če sam koga iritiraš....je problem v tebiylflower.gif



#156 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 14. januar 2014, 11:36

itak si vse sam kriv ... tongue.png

ko boš lastni nič spoznal....ti bom to tud verjelylflower.gif



#157 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 14. januar 2014, 11:40

toplo vodo prodajaš...za burekylflower.gif



#158 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 14. januar 2014, 12:12

Hvala, da mi pomagate samospoznavati wink.png



#159 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 14. januar 2014, 12:29

Hvala, da mi pomagate samospoznavati wink.png

 

tukaj imaš bližnjico biggrin.png

 

http://www.astrocaff...paign=Book728-5



#160 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 14. januar 2014, 12:39

O, ne, nič me ne boš pošiljal drugam laugh.png



#161 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 15. januar 2014, 19:46

mgd ok, odvisno v kateri dimenziji živiš ja, kjer ljudje zdaj živijo vsaj te ljudje okoli mene imajo fizično telo, kot pravim odvisno kako dojemaš svet....

in te ljudje okoli mene, verujejo v boga brez imena,ta bog je imel sina jezusa, potelj so drugi ki verujejo v alaha in drugi verujejo v satana itd. in ker vsi te ljudje obstajajo in jih ne moreš izbrisati, se mi zdi zelo otroško pač za nekoga na tvoji ravni,pač izjavit, da je krišna tisti ta pravi.

ker v končni fazi nima veze kdo je čigav bog, ampak koliko ima vsak posameznik razvito zavest in in koliko vsak posameznik pozna sebe. dokler vsak ne bo poznal sebe tudi boga ne more..... 



#162 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 15. januar 2014, 21:05

mgd ok, odvisno v kateri dimenziji živiš ja, kjer ljudje zdaj živijo vsaj te ljudje okoli mene imajo fizično telo, kot pravim odvisno kako dojemaš svet....

 

Sej ni problem če maš fizično telo, problem je sam če se z njim zmotno poistovetiš, tj. da misliš, da si svoje telo, namesto duša, ki je v njem. Ker pol skrbiš le za potrebe telesa, ne pa tudi za pravega sebe. Če skrbiš samo za avto, ne nahraniš pa voznika, pol ne bo dobr. Zato ljudje, ki ne vejo kdo so in s tem kakšne so njihove potrebe, ne skrbijo zase in ker niso izpolnjeni, hočejo to vrzel zapolnit s prekomernim telesnim zadovoljevanjem kar slej ko prej preraste tudi v grešne aktivnosti kot so jedenje mesa, rib, jajc, pitje alkohola, kave, cigarete, druga mamila, nezakonski seks, kockanje, goljufanje itd. vse v iskanju zapolnitve notranje luknje, ampak to nikol ne bo mogoče, le še poveča jo.

 

in te ljudje okoli mene, verujejo v boga brez imena,ta bog je imel sina jezusa, potelj so drugi ki verujejo v alaha in drugi verujejo v satana itd. in ker vsi te ljudje obstajajo in jih ne moreš izbrisati, se mi zdi zelo otroško pač za nekoga na tvoji ravni,pač izjavit, da je krišna tisti ta pravi.

 

"Oče naš, ki si v Nebesih, posvečeno bodi tvoje ime..." (pomeni, da verjamejo v Ime Boga, sam vprašanje, če so kdaj poizvedeli o njem in če so dobili prav odgovor, ker ime Boga pozna le Bog in tisti, ki ga poznajo po njegovi volji). Jezus je sin Boga ja, tako kot mi vsi, ker izhajamo iz Boga, ki je izvor vsega in vsakogar. Razlika je, da se Jezus zaveda svojega odnosa z Bogom, nekateri pa smo nanj pozabili, zato nas je prišel iz sočutja spomnit. Bog, Alah, Krišna je eno in isto. Bog je vrhovno bitje, Alah je največji in to je Krišna, kjer so razodeti še nadaljnji detajli. Glede na globino odnosa z Bogom, je ta razodet. Ponoči npr. pešec vidi majhno svetlobo v daljini. Čez čas vidi vedno večjo luč in sliši tudi zvok. Čez čas vidi avto iz katerega sije ta luč in znotri tudi voznika itd. Že od začetka je gledal v eno in isto stvar, le da je detajle spoznaval ščasoma. Isto je pri spoznavanju Boga. Na konc spoznaš, da je Bog, izvor vsega, Krišna.  

 

ker v končni fazi nima veze kdo je čigav bog, ampak koliko ima vsak posameznik razvito zavest in in koliko vsak posameznik pozna sebe. dokler vsak ne bo poznal sebe tudi boga ne more..... 

 

Se strinjam, ampak sebe ne moreš spoznati brez milosti Boga, tako kot ne moreš videti svojega obraza brez pomoči ogledala. Niti ne moreš poznat samega sebe brez da poznaš svoj odnos z Bogom, ker od njega nisi ločen. S spoznavanjem Boga spoznavaš tudi sebe in s spoznavanjem sebe spoznavaš tudi Boga. Mi smo od Boga. 



#163 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 15. januar 2014, 21:13

mgd ... a veš, da je tudi krišna prihajal na zemljo na sex turizem ... ??? biggrin.png

seveda ve, saj je tud njega nategnil biggrin.png  biggrin.png  biggrin.png



#164 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 15. januar 2014, 21:19

ker ga je presenetil, mu je govoril da ga nekaj hara, pa trepljal ga je po rami...  biggrin.png 

 

zdej pa ne vem, ali so to bili prijetni ali pa boleči spomini, k je iz tega ratala neka mantra.. laugh.png



#165 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 15. januar 2014, 21:35

Ne sam res, v Vedah piše, da je Krišna meu ne vem koliko lubic, unih pastiric, njegove grupies so bile gopije, ali neki tacga. 

 

ne bod malenkostna... če jih je imel, jih je pač imel. sej ga ni treba v vsem posnemat.tongue.png

tut jezusa so na križ prbil, pa to ne pomeni, da so zdej to mokre sanje vsakega kristjana.inno.gifpartyy.gif


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#166 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 15. januar 2014, 21:47

Ja, pa pri religijah je ravno posnemanje point. Boga prestavit ven iz človeka in ga častit, posnemat.....preko posrednikov. 

 

ma religije si itaq usak tko razlaga, kuker njemu paše...


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#167 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 15. januar 2014, 22:20

sej o tem govorim,ne vem katerga MGD misli,ker kokr jaz poznam krišno ni imel teh zapovedi,ki jih mgd omenja, celo v vojno je šel ko je videl da bodo človeške duše drugače pogubljene.sam to je že tema o krišni,mogoče bi res lahko odprli novo temo krišna in se tam kregali kakšen in kako ga dojemamo.....



#168 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 15. januar 2014, 22:25

Sej ni problem če maš fizično telo, problem je sam če se z njim zmotno poistovetiš, tj. da misliš, da si svoje telo, namesto duša, ki je v njem. Ker pol skrbiš le za potrebe telesa, ne pa tudi za pravega sebe. Če skrbiš samo za avto, ne nahraniš pa voznika, pol ne bo dobr. Zato ljudje, ki ne vejo kdo so in s tem kakšne so njihove potrebe, ne skrbijo zase in ker niso izpolnjeni, hočejo to vrzel zapolnit s prekomernim telesnim zadovoljevanjem kar slej ko prej preraste tudi v grešne aktivnosti kot so jedenje mesa, rib, jajc, pitje alkohola, kave, cigarete, druga mamila, nezakonski seks, kockanje, goljufanje itd. vse v iskanju zapolnitve notranje luknje, ampak to nikol ne bo mogoče, le še poveča jo.

 

 

"Oče naš, ki si v Nebesih, posvečeno bodi tvoje ime..." (pomeni, da verjamejo v Ime Boga, sam vprašanje, če so kdaj poizvedeli o njem in če so dobili prav odgovor, ker ime Boga pozna le Bog in tisti, ki ga poznajo po njegovi volji). Jezus je sin Boga ja, tako kot mi vsi, ker izhajamo iz Boga, ki je izvor vsega in vsakogar. Razlika je, da se Jezus zaveda svojega odnosa z Bogom, nekateri pa smo nanj pozabili, zato nas je prišel iz sočutja spomnit. Bog, Alah, Krišna je eno in isto. Bog je vrhovno bitje, Alah je največji in to je Krišna, kjer so razodeti še nadaljnji detajli. Glede na globino odnosa z Bogom, je ta razodet. Ponoči npr. pešec vidi majhno svetlobo v daljini. Čez čas vidi vedno večjo luč in sliši tudi zvok. Čez čas vidi avto iz katerega sije ta luč in znotri tudi voznika itd. Že od začetka je gledal v eno in isto stvar, le da je detajle spoznaval ščasoma. Isto je pri spoznavanju Boga. Na konc spoznaš, da je Bog, izvor vsega, Krišna.  

 

 

Se strinjam, ampak sebe ne moreš spoznati brez milosti Boga, tako kot ne moreš videti svojega obraza brez pomoči ogledala. Niti ne moreš poznat samega sebe brez da poznaš svoj odnos z Bogom, ker od njega nisi ločen. S spoznavanjem Boga spoznavaš tudi sebe in s spoznavanjem sebe spoznavaš tudi Boga. Mi smo od Boga. 

oprosti mgd v ničemer se ne morem strinjat s tabo...

danes ne morem razlagat,bom jutri ....



#169 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 15. januar 2014, 22:36

astralne vojne........wink.pngwink.png



#170 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 15. januar 2014, 23:24

Bajke o Krišni so večplastne...za djeca u vrtiču, različne vrste šolarčkov, odrasle ki naj bi bili kao pametni...tongue.png

 

Kaj pa bajke, ko oseba začne malo bolj prihajat v stik s svojo dušo in začne čutiti potrebe človeštva, se ji začne razodevat Božji plan za naš planetek, itd...ali bo sodeloval pri temu in napredoval ali pa ne in bo stagniral...tralala...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#171 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 16. januar 2014, 09:37

ma religije si itaq usak tko razlaga, kuker njemu paše...

 

Ja. In enim paše, da drugim tupijo, da je edino njihova razlaga pravilna. Pa čeprav jim skušajo dopovedat, da je religija zavajanje. Če nekomu, ki se religije oklepa in jo verjetno v tem stanju svoje zavesti tudi rabi, tupiš, kako je to brezzveze, si na istem kot tisti, ki tupi, da je pravi Bog tisti bradati oča tam zgoraj nad Vatikanom in ne Krišna ali Alah ali Jahve ... 



#172 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 16. januar 2014, 11:43

Poglejte v temno ogledalo pa se boste spoznali...Hahaha

To kar resnično ste je zelo težko doživeti v stanju zavesti,

oh šit....Pa saj to ste!!! Samo to. To je zreducirano čist vse kar je treba vedeti.

Samospoznaje je v današnjem času lahko samo nekaj kar povezujemo

z delom in funkcioniranjem v sistemu v javnem življenju.

Kaj si? Kaj bi rad postal? Kaj delaš, kaj počneš?

Si torej to ti? A je sosedov Tonči?

A se je res smiselno spopadati z vprašanjem Kdo sem v resnici? Kaj pa resnica,

ki jo vsak dan čutim vidim, tipam? Odgovor...Kopija,

kopije...Vsak je neka kopija, v vsem pogledu! Samo poglejte naša

obnašanja, vedenje...Smo res tako posebni individualisti kot mislimo,

da smo...Kam nas je samospoznaje pripeljalo? Mogoče v slepo ulico,

kjer smo obdani z ideali, projekcijami tolažbe za naša brezvezna bivanja,

melanholije in obupa...

Kaj pravite? Bomo začeli lomit led ali kaj fuckers!!!


dReAM

 

 

 


#173 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 16. januar 2014, 12:24

Poglejte v temno ogledalo pa se boste spoznali...Hahaha

To kar resnično ste je zelo težko doživeti v stanju zavesti,

oh šit....Pa saj to ste!!! Samo to. To je zreducirano čist vse kar je treba vedeti.

Samospoznaje je v današnjem času lahko samo nekaj kar povezujemo

z delom in funkcioniranjem v sistemu v javnem življenju.

Kaj si? Kaj bi rad postal? Kaj delaš, kaj počneš?

Si torej to ti? A je sosedov Tonči?

A se je res smiselno spopadati z vprašanjem Kdo sem v resnici? Kaj pa resnica,

ki jo vsak dan čutim vidim, tipam? Odgovor...Kopija,

kopije...Vsak je neka kopija, v vsem pogledu! Samo poglejte naša

obnašanja, vedenje...Smo res tako posebni individualisti kot mislimo,

da smo...Kam nas je samospoznaje pripeljalo? Mogoče v slepo ulico,

kjer smo obdani z ideali, projekcijami tolažbe za naša brezvezna bivanja,

melanholije in obupa...

Kaj pravite? Bomo začeli lomit led ali kaj fuckers!!!

 

 

blink.pngopica.gif   

 

zapis uma, ki je hotel biti večji od samega sebe in se je zapletel sam vase griny.gif



#174 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 16. januar 2014, 13:25

blink.pngopica.gif   

 

zapis uma, ki je hotel biti večji od samega sebe in se je zapletel sam vase griny.gif

 

icon_smile_big.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#175 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 16. januar 2014, 16:23

blink.pngopica.gif   

 

zapis uma, ki je hotel biti večji od samega sebe in se je zapletel sam vase griny.gif

Jaz sem pršel nazaj nagajati. biggrin.png






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0


    Facebook (1)