Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vse možno


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
297 komentarjev na to temo

#151 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 27. februar 2019, 20:41

Pa nč od niča no ... rolleyes.gif  


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#152 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 28. februar 2019, 07:30

Pa nč od niča no ... rolleyes.gif  

icon26.gif sleepy.gif biggrin.png


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#153 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 406

Objavljeno: 28. februar 2019, 07:36

Saj to preposluši nooooo, meni za ljubav ... vem, da ti bo všeč ....love3.gif

 

Govor Vinka Möderndorferja na Prešernovi proslavi; 07.02.2019


https://4d.rtvslo.si...H5BtEYlrQV3Pfdk

A daj... sleeping.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#154 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 28. februar 2019, 12:42

A daj... sleeping.gif

 

 

ohmy.png  sad.png  sorry.gif  wizard.gif

 

 

rainbow.gif  a170.gif   


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#155 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 3. marec 2019, 22:07

pojma nimam kdo je maruša majer ylflower.gif

 

maruša majer je pomoje pička, ki se ji je zelo pametno izogibat na daleč, razen, če nisi sadomazohist, k zavestno (?) rine v pizdarije, travme, depresije, obsmrtna doživetja, vstajenja od mrtvih, metamorfoze, levitve in levitacije... ...

skratka... je na poti, da bo čez 50 let nekdo, ki ga bo "vredno oboževati".

kot. npr. nežo maurer ali koko šanel.

 

no eto, iz domoljubkinega posta je razvidno, da nisem gledala prešernove proslave ... in še ene par gledaliških predstav in še marsičesa drugega. Vse možno, tud to. ylflower.gif

 

eh...

nisi niti ažurna bralka

https://liza.aktivni...dlje-od-branja/

https://www.dnevnik.si/1042791186

http://veza.sigledal...aj-dal-intervju

https://www.vecer.co...in-zdaj-6655221

https://www.delo.si/...e-da-99255.html

... ...

btw...

jes tut ne. z gledališči vred. učasih mi je clo mal žal. (žal)

so fucking what?

pardon...

so what (by borut pahor, hahahahahahaha)


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#156 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 8. marec 2019, 04:48

Glede tematike o karmi;

Karma ni (in nikdar ni bila), zakon kaznovanja in ne deluje po principu oko za oko. To so omejene človeške percepcije, ki jih človek nato projicira na višje zakone stvarstva.. ker pač on/ona tako razmišlja in deluje, pričakuje da tudi višji zakoni tako delujejo.. V resnici pa je popolnoma drugače.

Karma ti znova in znova ponuja enake situacije, kjer boš lahko padel v enake skušnjave ali pa evolviral naprej.. ko čez tako lekcijo evolviraš naprej, se ti cela paleta preteklih izkušenj/dogodkov, ne pojavlja več v tvojem življenju..

Tako da tat ponavadi ni kaznovan od karme na način, da bo zato on okraden, ampak mu življenje znova in znova ponuja priložnosti za kaj novega ukrasti.. In karma mu to še najbolj ponuja takrat, ko se že spreobrne na novo pošteno pot in ko misli da se je že spremenil in da je on že mnogo več od tata.. in ravno tukaj je prava točka izbire! Dokler si nečesa ne upaš narediti, ker se bojiš kazni, to pomeni le, da v sebi hrepeniš po temu še naprej.
Zato karma potrpežljivo daje vsakemu ogromno časa in izkušenj, da se lahko slej kk prej vsak sam v sebi odloči da si "tega" ne želi, da razišče izvor in naravo vzgibov v sebi in jih odstrani,spremeni lastne poti in evolvira..
Če karma ne bi nudila teh možnosti ponavljanja lastnih slabih vzgibov, se oseba ne bi zmogla prepoznati kot to kar je, kar resnično je, kar pa so iluzije ki jih imaš o sebi..

Vsekakor duša vstopa v široko paleto izkušenj, kjer se izkusi tako v vlogi žrtve kot v vlogi zlodeja.. Ampak karma vsakemu ponuja na pot le tiste izzive ko jih kot to kar trenutno je, najbolj rabi. Torej če se je nekdo nekje ujel, mu znova in znova ponavlja to izkušnjo, da jo ponavlja tako dolgo, dokler ne dojame kje se je ujel/a, na kakšen način in s katerimi deli sebe se je ujel/a..

Zato bo nekdo, ki ga maltretira partner, znova in znova izbral enakega partnerja, dokler ne dojame..

Morilec bo znova in znova postavljen v nove priložnosti ponoviti to dejanje..

Nekdo ki se prenajeda z neko hrano, bo znova našel tega v obilju na svojem pladnju, dokler ne bo zbral v sebi dovolj moči in modrosti v sebi, da bo lahko rekel ne hvala in svobodno šel mimo in naprej. Če bi karma nekomu v zdravilo ponudila le lakoto, ta oseba ne bi pozdravila tistega globljega osnovnega vzgiba v sebi.. tega lahko do konca pozdravi le ko se sooča z nečim kar mu je prej bila skušnjava, da lahko stopi naprej od nje in jo preraste..

Seveda vsaka taka osebno obarvana karmična pot, potegne za sabo specifike in posebnosti, ki so posebnosti te poti.. kriminalec pač ne more ravno sproščeno živeti.. ni mu ponavadi dano imeti srečne zdrave družine ipd.. Vseeno pa v tej paranoji, ko ves čas pričakuje izza vogala, da ga nekdo zasleduje/lovi, vseeno tudi kriminalci razvijajo neverjetno intuicijo in filling za ljudi in znajo ljudi zato instantno prebrati.. In teh sposobnosti nekdo ki je priden poslušen državljan ponavadi ne razvije. Toraj tudi na takih poteh so zametki višjih učenj in lekcij.. Vseeno pa so spodnje in zgornje omejitve vsake take karmične poti in če duša želi naprej v bolj napredne izkušnje, mora poprej prečistiti določene vzgibe iz sebe, da lahko nato stopi naprej na nove ravni izkušnja, novih bolj zanimivih realnosti..
...

"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#157 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 8. marec 2019, 16:44

Ja sej. To sama sem že poprej v lajfu velikokrat razumela ... na različnih razpotjih sem čutila te zadeve in velikokrat uporabila te modrosti življenja.

 

Sem ravno enkrat letos debatirala z enim znancem, ki je zdravljen alkoholik ... in ponavadi so ZA - nato čisti abstinenti.

Zdaj ali je preiskušnja že to, da črtaš takšne in podobne situacije ... ali je preiskušnja to, da moraš večkrat mejbi napr. zaradi službene poti sedeti s poslovnimi partnerji na poslovnem kosilu in večerji, ki je ponavadi obogatena z alkoholno pijačo in biti nonstop napr. na preži ... ali je preizkušnja ravno to, da popiješ kozarček in te nato ne zanese v neravnovesje, se naučiš kje je zdrava meja ?

Sama menim, da je mejbi slednje ... ker si ustvaril harmonijo in meni se zdi, da je ravno to naša naloga na Zemlji ...  se pa vsak nato sam odloči bodisi po naključju, notranjem prišepetovalcu ali čem tretjem ... smile.png

 

Ali pa zdaj, če sebe vzamem v primer.

Bom spet o bolezni - (upam, da nisem fajn tečna s tem) -  sam to me pač zadnje čase najbolj okupira v razmišljanje;

Eno za drugim za tretjim sem se nalezla te respiratorne viroze in bakterij, ki zdaj kosi na stotine Slovencev ... Dvakrat mi jo je prinesel domači član, ker pač potuje tudi po tujini in se nahaja službeno v množici ljudi, dvakrat pa sem jo skoraj 100% staknila v zdravstvenih ustanovah, nazadnje v bolnici, ko sem morala opraviti en nujni pregled na aparatu na katerega sem bila naročena 4 mesece - že enkrat preložila pregled - v drugič ni blo šans manjkat, ker bi me fliknili iz čakalne vrste. Skratka pregled je bil nujen v tej verigi sodelovanja pri zdravljenju.

 ...  In že več kot 40 dni odkar ne morem normalno funkcionirat ... ni da ni bilo ...

in zdaj kaj sem se iz tega lahko naučila -

Kaj mi je bilo tega potrebno ?

Pač brez tega aparata ne bi vedela, da imam anomalijo ledvice, ta je spet povezana s primarno boleznijo - skratka visok pritisk ni vedno izmišljarija ali nepravilna prehrana in kaj podobnega, je posledica tudi drugačnih vzrokov, kot smo vajeni spregat in razumet ...

Ker sem se vedno otepala zdravil za visok pritisk - zdaj, ko so mi pokazali rezultate in povedali kaj si bom dolgoročno naredila, če zdravil ne jemljem - sem seveda pred preizkušnjo in dilemo ... Izbira je seveda moja ... postavljena sem pred dejstva .

Če jemljem zdravila - bodo morda kdaj še kakšni drugi stranski učinki, če ne jemljem - bojda tvegam odpoved ledvic in vse ostalo ... ki pa je pri moji bolezni sistemsko ...

Hočem povedat heba so te odločitve za katere v naprej sami nismo toliko pametni ...

Prav odgovorno jemljem vse skupaj, ozaveščam in razmišljam - pa še zmeraj nisem dovolj pametna ... Žal .

Čista tombola bo to ... naj sama pametnujem ali naj vseeno zaupam zdravstvenim strokovnjakom, ki se ukvarjajo s tem in imajo več znanja ter izkušenj s tovrstnimi pojavi?

 

In človek tudi ponavlja napake seveda ... včasih prav doživim tist de žavu, ko mi je znano - ampak, če se ti še tako zazdi, da si ozaveščen, kdaj ne moreš ali pa še ne znaš prav.

In zdaj kaj je tu karma ? blush.png

Kot rečeno jutri sem povabljena na zadevo, ki se me tiče in na kateri bo prav gorovo 1000 ljudi  ... zakuska ipd ...

Moja letošnja izkušnja mi govori - ne hodi, ker nisi še v formi ... in množica ljudi - množica potencialnih okužb, ki zdaj razhajajo zame, ki sem zdaj totalno zdrmana - ni pametna ...

Po drugi strani pa moja duša želi bit prisotna ( upam, da ni ego icon27.gif  ), govori mi - ni ok, da sem toliko časa izolirana in tudi prav bi bilo glede na to kar me zanima, da sem tam - ker karantena doma je postala nemogoča in mi tudi že črpa voljo ... 

Zdaj, če ostanem doma - potem mejbi ne reskiram glede ponovitve bolezni ... sam kdo ve, lahko se še tako sama pazim, pa mi nato spet eden od bližnjih domačih kaj prinese, grem na banko in ... in bo dvojna izguba ...icon_smile_clown.gif 

Če grem  - lahko, da bom naredila kaj za svojo atmo  - kar vemo, da je odločilnega pomena pri zdravju  ... vprašaj pa, če jo dobro odnesem - glede na prejšnje izkušnje, ko sem se odguncala med folk in rezultat nato ni bil Ok ...

A se lahko tako naštelam, da ne skasiram - ali je to samo moja iluzija želje glede na čas viroz, ki hara ?

Maaa, pišuka no ? cool.png

 

Glas  - razumem kar si razlagal, ker sem sama istega mnenja - da smo tu zato, da se učimo - sam kaj, ko je v vsakdanu tudi toliko drobnih reči, ki vplivajo na razplet večjih ... in čarobne kugle nimam - pameti, znanja pa tudi ne vedno dovolj ... včasih imam kakšne simbole in intuicijo ... drugič spet ne ...  nekatere napake so pa kot izgleda usodne  ...hypnodisk.gif

 

L.p.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#158 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 8. marec 2019, 19:28

To z virusi je zelo obsežna tematika.. Jaz sem na tej tematiki delal 10 let, da sem vse kar je tukaj pomembno, korak za korakom dojel, ta spoznanja utelesil, nato kasneje pa še celostno sliko dojel in od takrat več ne zbolevam za virozami..

In jaz osebno si želim biti konstantno izpostavljen vsem virusom, da se moj imunski sistem lahko posodablja, podobno kot se posodablja antivirusni sistem pri računalniku.
Drugače jaz osebno zase vem, da nas nobeni zlobni virusi ne napadajo, zato se tudi ne branim pred njimi.. Če zboliš za virusom, je to znak, da imaš telo v neravnovesju in v nezdravem/neharmoničnem stanju.. in virus ti le pomaga, da ti pokaže na naravnovesje v tebi, pa še pomaga ti skozi ta bolezenski proces, spucati dočene stvari iz organizma..

Ampak če imaš ti telo trajno v neravnovesju, zaradi bolezni, ki jo še ne zmoreš odpraviti, potem je to malo drugačna zgodba.. Če rabiš specifični odgovor, vprašaj kaj je namen tvoje duše "iti ali ne iti"?
Potem pa opazuj kaj boš dobila nazaj.. čez dan, čez običajne dogodke, kak dogodek, pesem, karkoli lahko nenadno pritegne tvojo pozornost in ti pokaže nekaj zate, da pač dojameš kaj skozi sinhronicitete prihaja kot odgovor zate nazaj, za to kar si vprašala.. bodi pozorna še na sanje, lahko pa tudi odpreš kako knjigo trikrat in s prstom pokažeš na naključni odstavek.. 😉

Jaz zaznavam pri tebi dvakrat ne. Toraj ne ostati doma in ne iti tja.. ampak obakrat pride ne zaradi negativnega programa v tebi, to ti onemogoča biti v ravnovesju in ustvarjaš si odvečne potenciale, zaradi strahov na eni strani in zaradi odvečnega hrepenenja na drugi..

Jaz zase vem kaj bi naredil.. ampak to kar deluje zame, zate seveda nebo.. tako da se poveži, vprašaj in se odpri za odgovor, ter dovoli dan, dva ali tri da se ti odgovor počasi razodane..

"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#159 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 8. marec 2019, 20:57

Karma ti znova in znova ponuja enake situacije, kjer boš lahko padel v enake skušnjave ali pa evolviral naprej.. ko čez tako lekcijo evolviraš naprej, se ti cela paleta preteklih izkušenj/dogodkov, ne pojavlja več v tvojem življenju..

 

Izkušnje se lahko še vedno ponavljajo, spremeni se pa odnos in odziv na njih....

 

Tudi če se človek nekaj nauči, se situacije lahko ponovijo...ni nujno da se mora tak človek še kaj naučit, lahko pa drugim pokaže kako se s tem soočat...Skratka obstajajo tudi druge lekcije kot "nekaj se naučit"...

 

Domy...v zdravstveni šoli učijo, da ledvica vplivajo na pritisk...kako točno že to funkcionira sem pozabil...tako da ja, včasih so vzroki za probleme čisto drugje kot človek misli...

 

Kar se pa infekcij in virusov tiče...včasih se tudi preko viroze ali kakšnih čudnih vročinskih stanj odplačuje karma...Mogoče zato da se hitreje odplača, ker človek ne zna drugače ali pa kaj drugega...

 

Recimo kolegica ni približno 10 let vzela nobene tabletke, bi bila nič bolna...ko je začela ozaveščati neke globoke stvari jo je pa zvil v zelo kratkem času- vročina 39, kašljanje, smrkanje, bolečine  in to za 3 tedne vse skupaj. Čeprav je vzela kao full močne tabletke (za svaki slučaj), ni pomagalo nič. Pa dela za farmacijo, ima dostop do tabletk ki jih mi povprečneži glih nimamo, je bila tudi full proti tabletkam. Zdaj ali je to naključje, momentalni padec imunskega sistema ali pa kaj drugega...

 

Tudi mene je dve leti nazaj zvilo na podoben način, malo pred njo, se mi je celo malo smejala, mi pametovala....Ko je pa njo pa ni več bila tako pametnega, porušila se ji je cela miselnost pa še več...Sem pa takrat ko sem bil bolan imel prav vizije zakaj približno sem zbolel- nekaj je bilo pač zaradi čisto fizičnih vzrokov, nekaj pa "mističnih", od kdaj (čas Atlantide), skupinska karma, itd...Tako da jaz osebno ne verjamem več nobenim zgodbicam. Drugi naj si pa sami ustvarjajo svoj mnenje...

 

Zanimivo da omenjaš ledice...jaz bi na tvojem mestu mogoče naredil analizo ali "ozaveščaš" stvari oz. delaš na sebi na "pravilen" način ali pa imaš kakšen čuden program, prepričanje v sebi v podzavesti, da moraš preko bolezni izravnavat določene stvari...Pa glede na to da so ledvice povezane z mehurjem in strahci, bi bilo dobro pogledati še v smeri tega puzla...Pa ne me razumet, da je treba medicinske izvide zanikat. So pač čisto lep pokazatelj trenutnega stanja...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#160 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 9. marec 2019, 01:33

domoljubka, želim ti čimprejšnje okrevanje. clover.gif  ylflower.gif

--------------------------

 

kar se tiče karme, smisla, nalog, ciljev, resnice, samoizpopolnjevanja ... ne verjamem v noben kozmični plan. Kot popolni nevernik imam enak problem kot popolni vernik. Ne morem, ne znam razložit zakaj več v nič ne verjamem. Enostavno se je zgodilo. Kot je bilo rečeno, pred razsvetljenjem sekaš drva in po razsvetljenju sekaš drva. Edino, kar mi je pomembno je, da so dnevi, leta itd, znosni. To večinoma dosežem s tem, da me dogodki ne spravljajo preveč iz tira. In da ohranjam en minimalen občutek vsesplošne bližine in podobno. Seveda mi gre to slabo od rok, tako da bom mogoče (iz čist pragmatičnih razlogov) spet začela verjet v karmo. Tako kot so si jo predstavljali že davno pokojni modreci, se razume. ylflower.gif

 

upam, da se ti to ne bo zgodil. viola poboldano.

škoda bi blo. pomoje seweda.

zakaj?

točno to, torej NIČ je tisto, kar nas definira, po našem vsesplošnem dojemanju.

kaj je vmes med tabo in mano, če npr. sediva na kufetu?

nič, bi rekli nekako. al pa zrak, al pa whaterver.

torej, če ne bi bilo niča, bi bla midva skupi zlimana, hahahahah.

in če ne bi blo niča, bi bla zlimana tut z vsemi kitajci in njihovo škart robo. pa z slavolokom zmage in nagrobnikom stalinu... ...

ampak okej... nič imamo :-)

in kje je zdej tisto, kako smo vsi eno?

jah... sej zrak ni nič. je v njem cel kup speče energije raznoraznih imen.

in kaj je kufe, k ga mava na mizi druzga, kt energija s frekvenco, da jo tretiramo kot materija?

živel nič, hahahahah.

šibam, pozno je. no, lahko nič.

pa lahko nič,


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#161 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 9. marec 2019, 02:09

domoljubka, želim ti čimprejšnje okrevanje. clover.gif  ylflower.gif

--------------------------

 

kar se tiče karme, smisla, nalog, ciljev, resnice, samoizpopolnjevanja ... ne verjamem v noben kozmični plan. Kot popolni nevernik imam enak problem kot popolni vernik. Ne morem, ne znam razložit zakaj več v nič ne verjamem. Enostavno se je zgodilo. Kot je bilo rečeno, pred razsvetljenjem sekaš drva in po razsvetljenju sekaš drva. Edino, kar mi je pomembno je, da so dnevi, leta itd, znosni. To večinoma dosežem s tem, da me dogodki ne spravljajo preveč iz tira. In da ohranjam en minimalen občutek vsesplošne bližine in podobno. Seveda mi gre to slabo od rok, tako da bom mogoče (iz čist pragmatičnih razlogov) spet začela verjet v karmo. Tako kot so si jo predstavljali že davno pokojni modreci, se razume. ylflower.gif

 

biggrin.png ... U-poštevanka tebi se pa tako nasmejem zmeri res ...  zadeneš ta point tako na easy skoz humor - ampak ti da za mislit ves tekst   ...

Ja in res, da bi nam bili le dnevi, leta trenutki znosni - da se ne bi spravljali iz tira ...OK2.gif

Hvala ti za lepe želeje ...

 

To z virusi je zelo obsežna tematika.. Jaz sem na tej tematiki delal 10 let, da sem vse kar je tukaj pomembno, korak za korakom dojel, ta spoznanja utelesil, nato kasneje pa še celostno sliko dojel in od takrat več ne zbolevam za virozami..

In jaz osebno si želim biti konstantno izpostavljen vsem virusom, da se moj imunski sistem lahko posodablja, podobno kot se posodablja antivirusni sistem pri računalniku.
Drugače jaz osebno zase vem, da nas nobeni zlobni virusi ne napadajo, zato se tudi ne branim pred njimi.. Če zboliš za virusom, je to znak, da imaš telo v neravnovesju in v nezdravem/neharmoničnem stanju.. in virus ti le pomaga, da ti pokaže na naravnovesje v tebi, pa še pomaga ti skozi ta bolezenski proces, spucati dočene stvari iz organizma..

Ampak če imaš ti telo trajno v neravnovesju, zaradi bolezni, ki jo še ne zmoreš odpraviti, potem je to malo drugačna zgodba.. Če rabiš specifični odgovor, vprašaj kaj je namen tvoje duše "iti ali ne iti"?
Potem pa opazuj kaj boš dobila nazaj.. čez dan, čez običajne dogodke, kak dogodek, pesem, karkoli lahko nenadno pritegne tvojo pozornost in ti pokaže nekaj zate, da pač dojameš kaj skozi sinhronicitete prihaja kot odgovor zate nazaj, za to kar si vprašala.. bodi pozorna še na sanje, lahko pa tudi odpreš kako knjigo trikrat in s prstom pokažeš na naključni odstavek..

Jaz zaznavam pri tebi dvakrat ne. Toraj ne ostati doma in ne iti tja.. ampak obakrat pride ne zaradi negativnega programa v tebi, to ti onemogoča biti v ravnovesju in ustvarjaš si odvečne potenciale, zaradi strahov na eni strani in zaradi odvečnega hrepenenja na drugi..

Jaz zase vem kaj bi naredil.. ampak to kar deluje zame, zate seveda nebo.. tako da se poveži, vprašaj in se odpri za odgovor, ter dovoli dan, dva ali tri da se ti odgovor počasi razodane..

 

Hja,  tud jaz že od malega borbam na tem področju imunosti ... in moja hčer isto ...

Sama prebolevala kot otrok bronhitise, angine in preden so mi določili, da je že kronična oblika - so me poslali v zdravilišče V Herceg Novi v Meljine, ki so slovele kot podnebno območje za premagovanje takih bolezni ...

In res jupej ... s sedmimi leti odšla tja z avionom - za mesec in pol ...  pa od takrat presekala s tem ...

Skozi srednjo šolo in skozi obdobje druge polovice dvajsetih let sem bila zdrava kt dren ... Ukvarjala sem se vsak dan s 15 km tekom in ostalimi športi ... in to je bilo to ...

Potem se pa je začelo zopet z rojstvom moje bejbike ... ker po njeni operaciji, nekje po 10 mesecih bolnišnice, ko sva prišli domov je njena odpornost padla, boh ne daj, da so jo kdaj še zapovrh cepili proti čemu ...  ni da ni bilo žurk doma ... na mnoga leta

In kadar je bila v vrtcu ali kasneje v šoli je že čez nekaj dni staknila virozo  ... jaz pa juhu za njo vse po vrsti in to prebolevala na nogah ...

 

Tudi nad vse ljubo delovno mesto sem mogla nekoč zamenjat - ker pač moj organizem ni prinesel bombandiranja s bilokakvimi virusi 

in tudi zaradi hčere, ki je čakala v srednji šoli in po srednji na operacijo srca nisem smela ničesar domov prinašat ...

Ker dogajal se je stalni začaran krog stanja ... Še pobrali se nisva od enega - se je že drugi nekje našel ... delali sva na odpornosti ampak lej šolsko okolje je bilo pravo gojišče vsega ... In kot ugotavljaš, če si zdrman na enem področju zdravja in še ne izgradiš odpornost  - težko premaga organizem vse skupaj kar ga napada ...  

 

Zdaj kakšni vzroki za virozo bi lahko bili zdaj ... vbistvu vem za enega, ki je garant icon1_rolleyes1.gif  ... Tale naš domači tuđinac, ki ves čas frgoče po svetu in ki mi je že 2x v kratkem prinesel s poti virozo, se pač nikoli do konca ne pozdravi, ko pride sfrkan mu še ni jasno kaj mu še je  - naslednji dan pa se pokaže da ima grlo pekoče, pa nos zamešen  - zboli - dobi antibiotik pa okrog naprej leta ... in seveda je stalni prenašalec v to okolje... izgovor pa business ... ker očitno se njemu nič hudega ne zdi ...

icon1_exclaim.gif Klinc ewo ukrep ; Prepoved bližine sem se odločila za v bodoče ... pa sam zase skrbet zaenkrat - bi rekla naša Cookie in dihat ...vdih - izdih ...smile.png

 

Eko, za drugi del dileme iti ali ne iti ... si pa dobro ugotovil ... dobro zaznavaš ...

Res je to, v povezavi z dogodkom sem se pozno zvečer nagnila, da ne grem ... doma pa tudi ves čas ne bom ostala ... sem preštela formo in ugotovila, da me množica ravno ne bo spočila.  Kljub hrepenenju bo potrebno ves dan ostat na nogah, pa v bistvu boljše, če se naspim in doma nato vnašam vse te zdravilne recnije ... Tam pa bo hrana v množici ljudi, vprašaj kaj bo na okrasne krožnike priletelo in res dvomim, da bi jo ves dan v tej gužvi dobro odnesla ...  Mislim, da bo boljše, če tokrat vseeno izberem naravo, kljub temu, da so me še zvečer klicali, da naj vseeno pridem ... sam res ne vem, če bi to vzela za simbol pritrditve ... icon_smile_shy.gif ...

(Možno pa, da je to res negativni program strahu - mah, res ne upam na vse kar se je že do zdaj dogajalo reskirat  )

 

In ja ... če mi bo kdaj kaj povedalo kako in kaj v danem trenutku  - bodo to sanje ... ufff ja, čez tole jaz marsikaj izvem ...

Napr, sem dan nazaj sanjala drevo blizu bolnišnice (pljučni oddelek) in na tem drevesu so bile velike veje - na deblu in teh vejah pa je povsod rastla bela, velika neoporečna cvetača ... Sem jo poskušala doseč in nato sem jo razpolovila ... Imela je pač takšno lepo obliko kot možgani - ampak beli ... pa je nisem odnesla domov - vrnila sem jo tako strahoma na mizo poleg drevesa ...

 

No, sem nekako razvozlala tole - upam, da uspešno ...bucktooth1.gif ... če ne pa fajn, da si me spomnil na simbolike v pojavnosti ... poznam to ...  včasih sem bila bolj pozorna in igriva na vse to ...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#162 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 9. marec 2019, 02:58

Izkušnje se lahko še vedno ponavljajo, spremeni se pa odnos in odziv na njih....

 

Tudi če se človek nekaj nauči, se situacije lahko ponovijo...ni nujno da se mora tak človek še kaj naučit, lahko pa drugim pokaže kako se s tem soočat...Skratka obstajajo tudi druge lekcije kot "nekaj se naučit"...

 

Domy...v zdravstveni šoli učijo, da ledvica vplivajo na pritisk...kako točno že to funkcionira sem pozabil...tako da ja, včasih so vzroki za probleme čisto drugje kot človek misli...

 

Kar se pa infekcij in virusov tiče...včasih se tudi preko viroze ali kakšnih čudnih vročinskih stanj odplačuje karma...Mogoče zato da se hitreje odplača, ker človek ne zna drugače ali pa kaj drugega...

 

Recimo kolegica ni približno 10 let vzela nobene tabletke, bi bila nič bolna...ko je začela ozaveščati neke globoke stvari jo je pa zvil v zelo kratkem času- vročina 39, kašljanje, smrkanje, bolečine  in to za 3 tedne vse skupaj. Čeprav je vzela kao full močne tabletke (za svaki slučaj), ni pomagalo nič. Pa dela za farmacijo, ima dostop do tabletk ki jih mi povprečneži glih nimamo, je bila tudi full proti tabletkam. Zdaj ali je to naključje, momentalni padec imunskega sistema ali pa kaj drugega...

 

Tudi mene je dve leti nazaj zvilo na podoben način, malo pred njo, se mi je celo malo smejala, mi pametovala....Ko je pa njo pa ni več bila tako pametnega, porušila se ji je cela miselnost pa še več...Sem pa takrat ko sem bil bolan imel prav vizije zakaj približno sem zbolel- nekaj je bilo pač zaradi čisto fizičnih vzrokov, nekaj pa "mističnih", od kdaj (čas Atlantide), skupinska karma, itd...Tako da jaz osebno ne verjamem več nobenim zgodbicam. Drugi naj si pa sami ustvarjajo svoj mnenje...

 

Zanimivo da omenjaš ledice...jaz bi na tvojem mestu mogoče naredil analizo ali "ozaveščaš" stvari oz. delaš na sebi na "pravilen" način ali pa imaš kakšen čuden program, prepričanje v sebi v podzavesti, da moraš preko bolezni izravnavat določene stvari...Pa glede na to da so ledvice povezane z mehurjem in strahci, bi bilo dobro pogledati še v smeri tega puzla...Pa ne me razumet, da je treba medicinske izvide zanikat. So pač čisto lep pokazatelj trenutnega stanja...

 

Hja vem za en faktor, ki je pri meni zelo močan ...

Čustva bemu ...

Včasih, ko kaj dogaja so ta čustva zame prav sizifovo delo ...

akcija - reakcija  ...flowers.gif

 

Niso to neke imaginarne zadeve - so kar realne ... ne rečem pa, da na podlagi izkušenj in prakse kdaj ni zrasel kakšen dvom, ki se je usidral kot strahec za bodočnost pa to, pa ono ...

Ker mnogo let ni da ni bilo od nič pravega spanca, pa tu so bile odgovornosti, ki sem jih sama šteglala ... in se mi je ta pretirana skrb in čuječnost razrasla ... Glede na to, da so bili ventili, ki sem jih skozi lajf imela za avtohtone blokirani in ne v moji osebeni domeni ... sem si tako skoraj vedno utrujena in neprespana nabila tole neharmonijo v organizmu ...

Po TKM-ju mi je ena zdravnica po pregledu takoj videla, da ponoči premalo spim ... Je rekla, da to povzroča nepravilno delovanje ledvic in ogenj v telesu - kar se je kasneje izrazilo za enega od sindromov, ki so mi ga prfočkali ...

Drugače pa so zdaj videli stenozo arterije ledvic in pa pomanjšano ledvico od zadnjega izvida izpred dveh let ...to pa spet spregajo v povezavi z glavnim sindomom, ki mi hebe ves organizem -  sistemskega obolenja vezivnih tkiv ... in na to sklop drugih zadev ...

Tak da ja, se dogaja ... in kot zgleda bom imela ohaj za poštimat ... razen če ne bom tako kot tale naš Toni ... samo vežbala u p.m vežbala ... pa trljala rukom oko glave, pa do pojasa s hladnom vodom, dogovorila se sa umom ... i tako  ...biggrin.png

 

P.S.

ahahah ... ko sem že pri njemu -

Glas,  ewo vmes je tale Toni postal pravi hit na balkanu ... sem se smejala njegovemu intervjuvu na Bosanski Tv ...

sex, žene, vitalnost, um, vjera ...

https://www.youtube....h?v=BR0szX7Ii0g


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#163 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 9. marec 2019, 10:33

Domy, PONOČ je TREBA SPAT. Ne, ni nočnih in dnevnih tipov ljudi! So samo nočne in dnevne živali, ljudje pa spadamo med dnevne, brez izjem. Tega veliko ljudi ne ve dobro in to močno podcenjujejo. Sledijo sesutje hormonalnega sistema, težave z ledvicami (ki so močno vključene v regulacijo sistema, niso samo za za odvajanje urina), sistemske in avtoimunske bolezni, težave s srcem (razne aritmije ipd.) ... O tem bi se dalo napisat knjigo, tule bom čisto na kratko, ker me še ful dela čaka. Tole sicer najbrž veš, mogoče pa ne veš, kako zelo je to pomembno (sicer bi na prvo mesto, pred vso dohtarijo in alternativo, postavila spanje od 22h naprej): V glavi (v liniji 3. očesa navznoter v središče lobanje) imamo eno majhno žlezico češariko (epifizo). Ona sprejema informacije o svetlobi od vidnega živca, lahko razlikuje različne valovne dolžine svetlobe, ki se v naravi spreminjajo tekom dneva in glede na to uravnava delovanje ostali hormonskih žlez in živčevja, ki naprej uravnavajo delovanje celotnega telesa ... (hormon, ki ga izloča, je melatonin, a ni vseeno, ali ga vzamemo kot tableto ali ga izloči češarika!) Zato ni vseeno, ali spimo podnevi ali ponoči. Idealno je iti spat s kurami in vstati ob zori, ampak to ni ravno izvedljivo za večino od nas, je pa pomembno, da spimo vsaj med 11. uro - po možnosti še prej - zvečer in 4. uro zjutraj. Tega spanca ti nič na tem svetu ne more nadomestiti in telo ga nujno potrebuje za normalno delovanje. Če z umetno svetlobo ponoči dneve in dneve in celo leta motiš regulacijo delovanja celotnega organizma, ima to neizogibno posledice! Nisi nočni tip. Nekaj v tvoji psihi / sistemu je narobe, če imaš močno težnjo k menjavanju dneva in noči. Razišči in zrihtaj to, TO JE OSNOVA. Drugače se nikoli ne boš pozdravila in bo šlo samo na slabše, ne glede na to, koliko energije, časa in  denarja boš zmetala za razna taka in drugačna zdravljenja.



#164 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 9. marec 2019, 12:51

Vem Iknee, tole imaš popolnoma prav ... čisto vse kar si napisala glede spanja  ...

Kot pribito;  Vse od A-Ž kar si napisala.

Fajn, da si tako povzela - za vse tiste, ki ne spimo ob določenih urah ... ker to je prvi pogoj za zdrav organizem ...

 

 Pri meni se je moten spanec pojavil žal z bejbikinim rojstvom in dolgotrajno boleznijo ...

Takrat sva bili nekaj let po bolnišnicah - najprej takoj po rojstvu neprekidoma eno celo leto... Imela je prirojen izpah kolkov in sva šli direktno iz porodnišnice na otopedijo v lj, od tam pa v Valdoltro ... Ne vem, če veš in če si videla kdaj otroka na ekstenziji - skratka bila je vertikalno tri mesece obešana nanjo takoj po porodnišnici, vmes so ji pacali še gipse za equinovaris - s tem je visela na tej napravi najprej tri mesece - nato pa sem se zaradi neefektivnega zdravljenja z njo premestila v Valdoltro, od koder pa sva vse do njenega 10 meseca vsak dan vlekli še horizontalno ekstenzijo - za konec pa v finišu še težka operacija, nato 3 mesece lorencov mavec v raznoški do pasu - in nato še 4 mesece šinc v raznoški  ... Skratka shodila je šele pri dveh letih in pač v vsem tem sem bila 24 h poleg - ponoči pa se je s temi napravami dogajalo. Vsakič, ko se je ekstenzija snela v spanju, sem morala skočit in to poštimat, sicer jo je utež potegnila sunkovito k stranici postelje ... Spala sem z enim očesom odprtim ves čas veliko let ... pa saj veš najbržda, da po bolnicah ni miru ... ne ponoči ne podnevi ... doma pa še do srednje šole in še po tem veliko žurkanja zaradi bolezni, ravno ponoči določena nega  ... 

No zdaj je že ta moja hčerinčka damica, sva poštimali ohaj zadev -- vsemu temu je botroval drugačen stil življenja in spanja, da ne pišem vsega ... moj organizem je - se reče temu ritmu podlegel in zdaj že nekaj let, ko ni več teh problemov niham ...

Največjo napako naredim ja s tem, ko si preložim kakšno pisarijo in delo na mirne večerne ure - vmes pa se crtlam s to blaženo tišino in zadevami, ki me zanimajo ... To je pa bila nekako navada skozi vso moje življenje tudi zaradi določenih okoliščin edini ventil, ki sem ga lahko uporabila - ampak imaš prav, to moram, če ne milom pa silom zdaj nujno spremeniti v korist spanja zaradi vsega kar mutim v organizmu ...

In ja vem, včeraj sem si privoščila spet eno daljšo noč  ... res, da sem udušila eno knjigo, ki jo podnevu tako skoncentrirano ne bi mogla  ...  Ampak ja, imaš prav ... ne bi to smelo bit na račun spanca  ...

Saj zna bit že precej boljše, sploh zdej, ko poletni čas prihaja ... takrat rada vstajam  zgodaj zjutraj ... meditiram ... grem še pred odhodom od doma na jutranji zrak ... ampak ste slišali z menoj vred - vsi kolovratneži brezvezno čuječi  - v disciplino se bo treba spravt in poštimat melatonin ... za zmeraj ... in ne samo v intermecu !!!!! ... icon1_thumbup.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#165 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 9. marec 2019, 13:48

Vem in razumem ... za nazaj. Meni je pred nekaj leti enkrat kapnilo, ko me je sinova dohtarca pogledala in rekla: "Pa kako, hudiča, zmorete takole?"  In jaz sem to najprej vzela kot kompliment, pa ni bilo mišljeno tako. Precej strogo in resno me je pogledala in mi direkt povedala, da delam škodo sebi in na dolgi rok vsej svoji družini. Ker to, da si spodkopavaš temelje zdravja, enostavno ni OK, pa je vseeno s kakšnim razlogom in motivom. 

"Kaj pa naj?" sem jo vprašala.

In je rekla: "Kaj narediš, da avto spelje?"

Debelo jo pogledam (A se tale zeza???): " Valda, v prvo, kaj pa?"

"No, pa dajte še v svojem življenju v prvo! Kaj je za vas osebno, za vaše lastno počutje in zdravje zdaj ključno? Temu dajte prednost pred VSEM ostalim, drugače bo vaša mašina obtičala."

Mi je dala res mislit. In je kar pomagalo, najbrž mi je celo rešilo zdravje in dalo moč za podporo in reševanje cele situacije v družini.

Mislim, Domy, da je zate nočno spanje (redno, brez izjem, ne nekajkrat na teden) prva prestava! Pa če se zdi še tako fajn ponoči kaj v miru prebrat, napisat etc. Cena za to je absolutno previsoka, a se ti ne zdi?



#166 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 9. marec 2019, 15:18

Eeee draga iknee, ja ... Odnaša nas reka  ... sam kot, da se kdaj ne znamo drsajoče prepustiti njenemu toku ...

Ozirajoč v skrbi - v akciji kdaj zamenjamo smer ... pa s tistim kravljem proti valovom hlastamo po zraku ...

 

Thanks  in... Drži se tudi ti rainbow.gifclover.gif ... 


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#167 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 9. marec 2019, 20:23

Nimam časa za obširne odgovore glede virusov.. Sem pa nek text nekje enkrat opazil, ki zelo dobro povzema to kar sem sam odkril.. Če ga najdem ga pripnem.

Domy v enem od prejšnjih postov si omenila "ozdravljene" alkoholike, ki nikdar ne smejo več poskusiti alkohola.. to je tipični primer površinsko odpravljenega vzroka.. Žal večina ljudi ni pripravljena za celostno globinsko ozdravljenje. Če greš malo globlje in prepoznaš programe in vzgibe, ki so te silili v neko odvisnost, jih lahko preprogramiraš, ozdraviš tudi prenese vzorce od prednikov ali nasploh od kolektivnega človeškega.. Ko odstraniš te vzgibe se lahko odkriješ kot kar sploh si kot izvorno bitje.. tukaj izkusiš pristnost in tako izpolnjujoče kvalitete, ki ti jih nobena substanca ne more dati.. In zato če to v svojem življenju izkušaš kot običajno kvaliteto bivanja, lahko nato probaš tudi nekaj kar ti je poprej bila odvisnost in vidiš, da ti to nič več ne more dati.. saj vse to že imaš in še mnogo več.
Le tako se dejansko ozdravi odvisnost, vse ostalo je površinsko flikanje in preureditev celotnega življenja za uspešno bežanje pred resničnimi notranjimi vzroki..

Glede sanj drevesa in pljuč, pa si prvi del dobro povezala.. ja tudi jaz sem takoj videl pljuča.. ampak jaz vidim še drugi del: cvetoča meni namreč predstavlja pljuča in ne možganov. Če cvetačo prerežeš na pol dobiš levo in desno pljučno krilo, prav vidiš glavni pljučevod, ki se razdeli v manjše cevke in nato na koncu bronhiji (krona cvetače).

Glede nato da cvetače nisi želela nesti domov, mi to govori, da še ne zeliš ozdravljenja. Če se imaš dejansko kaj za naučiti čez bolezen ne vem? V največ primerih so to le globoki občutki biti nevreden, se ne ceniti dovolj in še kaj..
Vedno lahko izbereš ozdravljenje!
Ni se potrebno "učiti" le skozi bolezen..

Skratka pljuča, imunski sistem, tudi bela barva, kar so spet bele krvničke, ki spet predstavljajo moč imunskega sistema.. itd

Malo si vzami te informacije in idi sama s tem sinhrono še malo globlje.. 😉

"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#168 Damijan Ditner

Damijan Ditner
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 505

Objavljeno: 9. marec 2019, 23:01

Nimam časa za obširne odgovore glede virusov.. Sem pa nek text nekje enkrat opazil, ki zelo dobro povzema to kar sem sam odkril.. Če ga najdem ga pripnem.

Domy v enem od prejšnjih postov si omenila "ozdravljene" alkoholike, ki nikdar ne smejo več poskusiti alkohola.. to je tipični primer površinsko odpravljenega vzroka.. Žal večina ljudi ni pripravljena za celostno globinsko ozdravljenje. Če greš malo globlje in prepoznaš programe in vzgibe, ki so te silili v neko odvisnost, jih lahko preprogramiraš, ozdraviš tudi prenese vzorce od prednikov ali nasploh od kolektivnega človeškega.. Ko odstraniš te vzgibe se lahko odkriješ kot kar sploh si kot izvorno bitje.. tukaj izkusiš pristnost in tako izpolnjujoče kvalitete, ki ti jih nobena substanca ne more dati.. In zato če to v svojem življenju izkušaš kot običajno kvaliteto bivanja, lahko nato probaš tudi nekaj kar ti je poprej bila odvisnost in vidiš, da ti to nič več ne more dati.. saj vse to že imaš in še mnogo več.
Le tako se dejansko ozdravi odvisnost, vse ostalo je površinsko flikanje in preureditev celotnega življenja za uspešno bežanje pred resničnimi notranjimi vzroki..

Glede sanj drevesa in pljuč, pa si prvi del dobro povezala.. ja tudi jaz sem takoj videl pljuča.. ampak jaz vidim še drugi del: cvetoča meni namreč predstavlja pljuča in ne možganov. Če cvetačo prerežeš na pol dobiš levo in desno pljučno krilo, prav vidiš glavni pljučevod, ki se razdeli v manjše cevke in nato na koncu bronhiji (krona cvetače).

Glede nato da cvetače nisi želela nesti domov, mi to govori, da še ne zeliš ozdravljenja. Če se imaš dejansko kaj za naučiti čez bolezen ne vem? V največ primerih so to le globoki občutki biti nevreden, se ne ceniti dovolj in še kaj..
Vedno lahko izbereš ozdravljenje!
Ni se potrebno "učiti" le skozi bolezen..

Skratka pljuča, imunski sistem, tudi bela barva, kar so spet bele krvničke, ki spet predstavljajo moč imunskega sistema.. itd

Malo si vzami te informacije in idi sama s tem sinhrono še malo globlje..

 

Kako, bi pa zgledalo, celostno, in globinsko ozdravljenje?

 

Ko, prepoznaš, programe, in vzgibe, ki so te silili, spoznaš, da te niso silili, temveč, je bila to tvoja volja, prav kakor abstinenca, ali pa pitje.......

 

 

 

Domoljubka, zate pa tole, recimo, zdravje je eno, na tvojem mestu, ne bi žongliral.........

Če do zdaj, nisi uspostavila imunskega sistema, po naravni poti, potem začni jemati tablete......

 

Nisem zagovornik, niti medicine, niti alternative.....včasih pač, enostavno moraš reči, bobu bob


Damijan D


#169 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 10. marec 2019, 00:29

Ko nekdo preveč pije, se je treba vprašat zakaj...Večinoma se gre

 

1. za čisto fizične vzroke

-mrzlo pivo ali kakšen kozarček nekoga bolj odžeja kot kozarec vode al mu pa glih zapaše po kakšnem delu...

-fizična (telesna)odvisnost od kakšne alkoholne substance

-navade, kultura

 

 

2. raznorazne programe, prepričanja, vzorce

-kozarček alkohola da se prebijejo določene blokade ala strahci in človek dobi pogum- recimo da moški pristopi do ženske, da človek postane bolj zgovoren, premaga sramežljivost, itd.

-strah pred soočanjem s problemi v real lifeu

-bežanje pred odgovornostjo

-manjvrednostni kompleks, nizka samopodoba

-lahko ima žena podzavestno agresijo do moža in mož pije zato da se izravna "družinska matrica" ali obratno

-itd.

 

3. oseba ima na sebi pripopane "elementarije", raznorazne dušice, ipd., ki ga silijo v pitje

 

Vsaka številka ima svoj pristop....tako da se ne gre samo za "reprogramiranje"...In ko "ozdravljeni alkoholik" razreši stvari v zadovoljivi meri na vsakem področju potem mu ni problem spiti kakšen kozarček ali dva in potem nehat. Skratka ne pade več v "alkoholično" pitje, ker ima nekako nadzor nad določenimi stvarmi...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#170 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 10. marec 2019, 07:34

Nimam časa za obširne odgovore glede virusov.. Sem pa nek text nekje enkrat opazil, ki zelo dobro povzema to kar sem sam odkril.. Če ga najdem ga pripnem.

Domy v enem od prejšnjih postov si omenila "ozdravljene" alkoholike, ki nikdar ne smejo več poskusiti alkohola.. to je tipični primer površinsko odpravljenega vzroka.. Žal večina ljudi ni pripravljena za celostno globinsko ozdravljenje. Če greš malo globlje in prepoznaš programe in vzgibe, ki so te silili v neko odvisnost, jih lahko preprogramiraš, ozdraviš tudi prenese vzorce od prednikov ali nasploh od kolektivnega človeškega.. Ko odstraniš te vzgibe se lahko odkriješ kot kar sploh si kot izvorno bitje.. tukaj izkusiš pristnost in tako izpolnjujoče kvalitete, ki ti jih nobena substanca ne more dati.. In zato če to v svojem življenju izkušaš kot običajno kvaliteto bivanja, lahko nato probaš tudi nekaj kar ti je poprej bila odvisnost in vidiš, da ti to nič več ne more dati.. saj vse to že imaš in še mnogo več.
1) Le tako se dejansko ozdravi odvisnost, vse ostalo je površinsko flikanje in preureditev celotnega življenja za uspešno bežanje pred resničnimi notranjimi vzroki..

Glede sanj drevesa in pljuč, pa si prvi del dobro povezala.. ja tudi jaz sem takoj videl pljuča.. ampak jaz vidim še drugi del: cvetoča meni namreč predstavlja pljuča in ne možganov. Če cvetačo prerežeš na pol dobiš levo in desno pljučno krilo, prav vidiš glavni pljučevod, ki se razdeli v manjše cevke in nato na koncu bronhiji (krona cvetače).

2) Glede nato da cvetače nisi želela nesti domov, mi to govori, da še ne zeliš ozdravljenja. Če se imaš dejansko kaj za naučiti čez bolezen ne vem? V največ primerih so to le globoki občutki biti nevreden, se ne ceniti dovolj in še kaj..
Vedno lahko izbereš ozdravljenje!
Ni se potrebno "učiti" le skozi bolezen..

Skratka pljuča, imunski sistem, tudi bela barva, kar so spet bele krvničke, ki spet predstavljajo moč imunskega sistema.. itd

Malo si vzami te informacije in idi sama s tem sinhrono še malo globlje..

1.

Drži, drži po mojem vse to ...

Z Brezom niti ne govorita različnega jezika ...

Vzroki za odvisnosti ali pa, če vzamemo kakršnikoli drugo problematiko - so vedno lahko različni in če se ne zakopljemo v vzroke se ponavadi zakodirajo v podzavest ... in od tam izbruhnejo iznenada ali pa kapljajo ob priliki na plano ... Če se ne razrešijo te okoliščine opažam res, da tisti, ki imajo s tem problem in samo bežijo od dela na sebi in na problematiki - le zamenjajo eno odvisnost za drugo ... ali pa se zapletejo celo v podporno mrežo raznih soodvisnosti, da še sami ne opazijo kako in kdaj ...

No, tale znanec o katerem sem govorila je bil strasten kadilec, ker je imel probleme z zdravjem je moral prenehati - nato je pospešil konzumiranje alkohola in ko mu je čez nekaj let še to naškodilo je vse skupaj opustil ... alkohola kot rečeno ne popije več niti kapljice, da bi se discipliniral in zaflikal svojo samopodobo, pa je začel na moč pretiravati z delom ... zraven je navrgel prehransko motnjo ... pri delu je vpletel virtualo - na katero se je dobesedno nalimal,  ... tako, da ima vedno kaj pri roki kar ga maši  - in ni potrebno povedat, da si ne zna omogočit en dan življenja brez tega ... delo ga sicer zadovoljuje - je  še uspešen v tem, vendar pa ne opaža, da ne počne čisto nič drugega več ... in da ga tudi nič drugega ne zanima ...

Vse skupaj je zapakiral v paket delovnih obveznosti ... in tako se mu zdi, da ni kaj o tem za razmišljat - da je to nujno in normalno .

 

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

2.

No tole z mojimi sanjami - pa sama čutim takole ;

Drevo je raslo ob bolnišnični stavbi pljučnega oddleka ... ( Dvojna simbolika nujnega kisika za telo ; Drevesa so naši daritelji kisika in znanja skozi čas, povezani tako z zemljo kot z duhovno sfero, prav tako pa je pljučni oddelek v bolnišnici pač prostor, kjer se obravnavajo in zdravijo pljučne bolezni ) Mislim, da to drevo, ki je raslo poleg vhoda v bolnišnico igra vlogo opozorila glede pomanjkanja kisika in dihanja pri meni - še zlasti sedaj ob tej respiratorni virozi, ki je še kot izgleda nisem prebolela. Spomnem se še, da sem to drevo opazila najprej čez cesto in me je pritegnilo zaradi nenavadnih plodov na njemu - zato sem jih šla od blizu pogledat . Veliko drevo z vejami je bilo na gosto zaraščeno s cvetačo, ki je imela res ogromne in bele plodove ... Nekdo od zaposlenih (vendar ne v uniformi), je postavil mizo pod drevo in te plodove spravljal nanjo, pa za trenutek odšel od tam - zato se mi je zdelo, da ne smem kar tako vzeti plodov ... vendar sem vseeno eno cvetačo med temi, ki sem jo opazovala odstranila iz drevesa in jo prerezala na pol . Spomnem se še, da sem med sanjami sama sebi razlagala, da ima cvetača na drevesu - cela takšno moč in nafrlulano obliko kot možgani - prerezana pa kot pljuča .

Torej gre za oboje . Da moram vključiti možnost, ki se mi kaže - bela, velika, trdna cvetača je začetek nove prilike, ki je na povezanem drevesu obeh sfer ponujena kot čudež  ... Glede na to, da sem vseeno polovico cvetačnih pljuč občudovala, si jo želela - pa dala nazaj in odšla, ker se mi je zdelo, da ni moje - pomeni, da moram bit ob dogajanju za življenje ( lahko tudi, da je povezano z zdravljenjem) verjetno bolj pozorna na iznenadne okoliščine, ki se mi ponujajo kot čudež, da moram vklopit ob takšni priložnosti budno tako um kot fiziko - ter zajemat s polnimi pljuči --- ker polovica pljuč ne bo dovolj, da prepričano usmerim svoje dejanje  ... s polovico bom imela občutek, da nekaj kar se mi ponuja ni zame ... ne bom prepričana, ker me bo zalotil dvom in strah ...

 

Sva kar na podobni frekfenci ane ? wink.png

 

... Ok ... sam naspat se še moram - da bom sploh lahko tisto - "Veni, vidi, vici " ....laugh.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#171 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 10. marec 2019, 08:57

 
Kako, bi pa zgledalo, celostno, in globinsko ozdravljenje?
 
Ko, prepoznaš, programe, in vzgibe, ki so te silili, spoznaš, da te niso silili, temveč, je bila to tvoja volja, prav kakor abstinenca, ali pa pitje.......


Zasvojenost se tretira kot bolezen in vsaka bolezen ima veliko pristopov ali načinov (o)zdravljenja..

Če pa pogledaš malo širše so zasvojenosti vbistvu le simptom moderne družbe.. toraj simptom duhovno osiromašene družbe. Toraj bolezen je duhovno osironašena družba, simptomi tega pa so, zasvojenosti, kriminal, narcisizem, psihične bolezni, itd.

Saj kaj dajo droge, alkohol idr? Mogoče kanček sreče, trenutno radost, več poguma, čustveno sprostitev.. v osnovi pa malo več energijskega pretoka čez telo, trenutno odprtje določenih centrov v mozganih.. toraj nekaj majhnih radosti, saj vsaka duša ve kako se bi naj počutila v svojem naravnem stanju, zato so težnje po teh stanjih, vbistvu hrepenenja duše.. A vseeno dajo droge, alkohol ipd, le nek pridih tega, ne dostavijo ravno željenega, vsekakor pa ne na dolgi rok.. Z temi substancami želi oseba na silo pridobiti nekaj (ukrasti), namesto da bi to dosegla po naravni poti preciscenja, ureditve življenja, odnosov, aktivacij ustreznih centrov in duhovnega odprtja.. in to je potem TRAJNO.

In ko pa v ta stanja vstopaš že naravno, potem ti "pripomočki" v obliki omame ne koristijo več, te prej ovirajo..

Ampak zasvojenci niso edini v taki družbu, ki imajo problem, ti le nakazujejo na širši problem družbe.. Povprečni posameznik te moderne materialistične družba ima enak ali še večji problem kot pač nek zasvojenec.. Tu je srž te problematike. Saj je bolezensko stanje tisto kar moderna družba imenuje za normo bivanja in je duhovno revno stanje, stanje ki je kao "normalno, zdravo, splošno sprejemljivo.. itd"

"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#172 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 10. marec 2019, 14:40

...Veliko drevo z vejami je bilo na gosto zaraščeno s cvetačo, ki je imela res ogromne in bele plodove ... Nekdo od zaposlenih (vendar ne v uniformi), je postavil mizo pod drevo in te plodove spravljal nanjo, pa za trenutek odšel od tam - zato se mi je zdelo, da ne smem kar tako vzeti plodov...


Čez to vidim te osnovne blokade, ko se nekdo "ne čuti dovolj vreden". V ozadju pa je seveda še kolektivni religijski program "prepovedanega sadeža", kar le še ojača osebne programe.. Vse mentalne zgodbe zakaj ni bilo dobro vzeti in vsi scenariji so le postransko dogajanje, nekako mora pač um ustvariti "logičen" scenarij, ob dejanju ki nima naravne logike.. saj ti je bil jasno ponujen sedež ozdravljenja. Kokektivna pljuča ti dajo sedež majhna nova pljuča zate.

Jaz osebno bi splezal na drevo in si utrgal svoj sedež, ker bi me verjetno pritegnil..
Ti si vseeno imela duhovne pomočnike, ki so ti sadeže nastavili celo na mizo, da bi jih lažje sprejela.. Saj se že v osnovi ve, da miza ponuja mimoidočemu, da si lahko vzame.. toraj da si niti tukaj še vedno ne upaš vzeti, so ti občutki nevrednosti res globoki..
najverjetneje 😉
Moj pogled..

"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#173 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 10. marec 2019, 15:17

Kaj pa vem Glas ...  bom razmotrila kot praviš tud ta vidik .icon1_thumbup.gif

Je pa res, da tud ti nabržda ne bi lih stopil recmo v mimo videni sadovnjak z lepimi hruškami in splezal na drevo pa jih trgal sam zato, ker so tisti, ki obirajo recmo šli en mal na kosilo ...icon_smile_big.gif

Bi rekla ob upoštevanju občutkov znotraj sanj, da mi že od samega začetka ob pristopanju na teritorij ni bilo lagodno ... kot ok, grem pofirbcat kakšno je to drevo ... tiste, ki delajo pa ni bilo lih za motit ... so se kasneje odmaknili in takrat sem razpolovila cvetačo  ... vendar občutek, da nisem vprašala - če sploh lahko - mi je potem narekoval vrnitev cvetače na mizo, ki je bila delovna površina - ne miza za goste  ...

Pač če nekaj ni 100% moje, lih ne vzamem brez dovoljenja  ... pa ne vem, če gre tu za občutek manjvrednosti ... element etike, ane ? ... icon27.gif...( ahahah - sej skoz poslušamo, da nismo več v komunizmu tongue.png )

  Mejbi pa bi morala izustit sam tist- A si lahko postrežem ?... pa sem bila preveč okupirana z ogledovanjem pojava in še tisti so prehitro v delovni vnemi nekam odšli ...

Eeeee. pa sej v tem bi bil tudi lahko keč sporočila icon26.gif

 

biggrin.png ... ahah , bova medva diplomirala na tej cvetači v katero nisem bila čist prepričana  ... maš pa prav, da je kdaj v lajfu dobro tud  - kt pravi Grumf iz mojga Alan Forda tongue.png

af6r4elx.jpg

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#174 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 10. marec 2019, 16:46

Kako, bi pa zgledalo, celostno, in globinsko ozdravljenje?

 

Ko, prepoznaš, programe, in vzgibe, ki so te silili, spoznaš, da te niso silili, temveč, je bila to tvoja volja, prav kakor abstinenca, ali pa pitje.......

 

Domoljubka, zate pa tole, recimo, zdravje je eno, na tvojem mestu, ne bi žongliral.........

Če do zdaj, nisi uspostavila imunskega sistema, po naravni poti, potem začni jemati tablete......

 

Nisem zagovornik, niti medicine, niti alternative.....včasih pač, enostavno moraš reči, bobu bob

 

Hvala enako Damijan ...

Sicer sem res bolj nagnjena k naravni pomoči pri zdravljenju - vseeno pa je potrebno zaupati strokovnemu kadru ... prvič brez diagnostike in brez dodatnih specifičnih pregledov bi bilo po mojem nemogoče odkrit podrobnosti ...

Vse to kar pa se tu pogovarjamo - alternativa, samopomoč  se pa itak lahko dopolnjuje  ... 

Lahko sam izvajaš in brklaš po vzrokih - ni nobene škode za uradno medicino ... dokler kombiniraš oboje, kjer se da ...

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

P.S.

Poleti je prišel nek zdravilec, ki ima tu v Lj delavnice skupaj z eno našo znanko ... pa sem bila povabljena malo z njim se pomenit  ...

Dela s tehniko  Infinity Alignment

http://infinity-alignment.com/

 

 Jean Marc ... živi v Angliji

... če kdo kaj pozna Glas, Brezo  ?

Pač ugotovil tiso kar sem si že sama itak sproti razlagala - blokade zaradi preteklega dogajanja --- ok, razumljivo...

 

Je pa potem navrgel, da moram jest meso vsak dan ... ker kao rabim neke specifične aminokisline pri premagovanju avtoimunske  ...

hmmm sleepy.gif  ... No tole se pa nisem potem mogla odločit ...

Poskušam poiskat še druge alternative ... zdaj, če bom uspešno pokombinirala ... ne vem še ...

(Sem dala povdarek zdaj na konopljine proteine, grahove proteine ... en preparat moram še raziskat v to smer )


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#175 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 10. marec 2019, 19:37

P.S.

Poleti je prišel nek zdravilec, ki ima tu v Lj delavnice skupaj z eno našo znanko ... pa sem bila povabljena malo z njim se pomenit  ...

Dela s tehniko  Infinity Alignment

http://infinity-alignment.com/

 

 Jean Marc ... živi v Angliji

... če kdo kaj pozna Glas, Brezo  ?

Pač ugotovil tiso kar sem si že sama itak sproti razlagala - blokade zaradi preteklega dogajanja --- ok, razumljivo...

 

 

 

Ne poznam...Sem pa na brzino malo prečekiral...Nimam feelinga, da bi bil ta pristop kaj dosti učinkovit za tebe. Glede razvojne stopnje sta na približno isti ravni. Če so ti že kao govoril o blokadah a so ti tudi omenili na kaj se nanaša...Meni osebno pojem "blokada" ne pomeni nič...Ker potem se te stvari samo ozavesti, sprocesira in stvari bi se morale izboljšat...

 

Lahko ti dam samo namig glede avtoimunske glede na trenutno stanje...recimo da je vzrok 50:50- fizično- "mistično"...Probaj gledat malo v smeri podzavestne agresije do nekaj, določenih obljub iz preteklosti in en "prijateljček" (mogoče je zraven njega še kakšen), ki je povezan z določenim predelom, ki ima veliko funkcijo pri tvorjenju obrambnih krvničk. Skratka energijsko ti izčrpava tisti predel....

 

Pa tista cvetača meni bolj daje asociacijo na pljuča, žalost, srčna čakra, timus- zelo pomembna žleza za tvorjenje obrambnih telesc zlasti limfociti T 

https://sl.wikipedia...wiki/Limfocit_T

Za žalostjo pa se skrivajo raznorazni vzorci- strahci, agresija, prepričanja, itd...

 

Skratka meditacija, čuječnost, opazovanje misli, na koga se jeziš...in mogoče ti bo naredilo kakšen flash...poptem pa samo ozavestit, sprocesirat, izravnat karmo...i ima da je bolje...Zvuči simpl, praksa je pa jeba...

 

Pa najbolje je kombinirat uradno medicino in alternativo, ne se preveč zanašat samo na eno ali drugo...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0