Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

~ Kava ~


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
398 komentarjev na to temo

#301 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 9. julij 2005, 10:01

ka pa teb spet ni jasn :inocent:
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#302 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. julij 2005, 10:09

<{POST_SNAPBACK}>ka pa teb spet ni jasn :inocent:

Da imate Savinjčani mehko vodo za kafe kuhat x:Dx

#303 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 9. julij 2005, 10:11

aja ups x:Ix puzabla....se pravi črna, močna, z dodatkom apnenca....
s hepi zdej
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#304 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. julij 2005, 10:40

<{POST_SNAPBACK}>aja ups x:Ix  puzabla....se pravi črna, močna, z dodatkom apnenca....
s hepi zdej

:o|o: x:Dx

#305 amber

amber
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 926

Objavljeno: 9. julij 2005, 13:54

Na vsake tolko časa mi zadiši...v bistvu mi zlo dobr zadiši takrat, ko se jo na frišno zmelje... xDDx
Doma je ne pijem nikol x8Dx, pri sosedih je pa vedno odlična...Tašča mi skuha najbolšo...pa mal smetance, posipana s cimetom, ingverjem... xDDx x;)x

Zanimive so mi te nove kave s karamelo...sicer je še nisem pila na tak način, ampak po moje je odlična! :palec:



#306 wanesa

wanesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 1 744

Objavljeno: 9. julij 2005, 19:30

pri meni ni jutra brez kave.Obvezno x!x Da se zbudim xDDx Pijem jo vedno z mlekom in brez sladkorja.Čez dan pa zelo redko x:)x x;)x
Per il mondo tu sei nessuno,
ma per qualcuno tu sei il mondo

#307 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. julij 2005, 19:45

<{POST_SNAPBACK}>pri meni ni jutra brez kave.Obvezno x!x Da se zbudim xDDx Pijem jo vedno z mlekom in  brez sladkorja.

:mex: x:Dx

#308 AlenaU

AlenaU
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 195

Objavljeno: 10. julij 2005, 16:12

vsako jutro, po zajtrku - velika skodelica turške kave z malo mleka
po hrani tekom dneva ali večera - mali espreso
občasno na klepetih - kapučino
skatka, sem kofetarka

#309 Ajda-

Ajda-
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 958

Objavljeno: 10. julij 2005, 22:03

Jst imam najrajš belo kavo x:px enkrat na dan (ne vem, možno da sem že pisala v to temo) , pa ne prepozno zvečer, pa dosti je tudi dni brez kave... pozimi pa imam rajši pravi čaj, črni seveda x:)x
Live and let live! Life is beautiful!!!!

#310 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 12. julij 2005, 13:29

ne,da si domišljam ampak je res,da zjutraj brez kave sploh ne funkcioniram.
Mora bit 'takratka'in brez sladkorja.

LP
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#311 Izraz

Izraz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 992

Objavljeno: 12. julij 2005, 14:03

Meni je kava ritual. x;)x Sploh zjutraj. Obvezen. x:o)x

Zjutraj jo spijem sama v miru, kolikor se le da ali pa s sodelavci v Zajčku. Samo zadnje čase se temu raje izognem, ker me ena natakarica prav zajebava in imava pogoste konflikte :8):
Mene je najdla, zjutraj, naročim kavo (druge mi že same takoj prinesejo x:Dx ), čakam, pridejo eni za mano, naročijo, DOBIJO!!!, jaz pa še kar čakam, dokler mi moja Škorpija ne prihrumi na plano in potem ni več povratka :eek: In me vsi mirijo, vsaj ta prvič so me, sedaj že vejo, da ni najbolje zanje :vragec:

No pa pustimo to, v lokalčkih kavica s smetano obvezno, naravno, kravjo. x^x Če je ni, sem čisto zbegana in mi potem sploh NIČ ne paše pit. Sami so si krivi. x;)x

Doma pa z mlekcom, pa še kak dodatek, ne to ni alkohol x:Dx eno, dve,...če je nizek pritisk ni omejeno koliko. x^x Ko pridejo prijatelji: Ali boste kavo? Je moje prvo vprašanje. In ko pridem jaz v goste:Ali boš kavo? Je njihovo prvo vprašanje in potem se debata lahko začne. x8Dx

Ko gremo ven, ponavadi prijateljčki pijejo alkohol, jaz pa natakarjem ob polnoči ali pa enih zjutraj morim z kavo, pa vodo. :eek:

Kaj češ, vsak po svoje. x;)x
Kako čemo? Lako čemo.

#312 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 12. julij 2005, 14:10

Dolgo cajta vztrajala ob beli kavi. Pol se je ta v lokalih nenormalno podražila, prešaltala na kapučino. :o|o:

Obupala ob večnem razlaganju natakarjem, da zame kapučino pomeni gosta mlečna pena na kavi z mlekom. :xx!:

Nato preskušala toleranco jezika s kavo z mlekom. :O:

Totalno obupala. Zdej pijem čaj. Če me morajo buditi od mrtvih, pa kratek espresso s par zrni sladkorja xrolleyesx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#313 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 12. julij 2005, 14:22

je, pa naucili so me, da je treba kavo zmesat se v hladno vodo in sele nato na kuhalnik.?


pa neeee tega delat! se opravicujem, ti kr ce ti tko pase, oziroma si tko naucen x^x

drugace pa ce jo das v mrzlo vodo pa sele nato v kuhalnik pa tko naprej ja zgubi tisto "pribitost" rata tko "vodena" (manjka mi besednega zaklada) x:px
js mam rada pa full sladkano, mam grenek lajf x:Dx
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#314 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 12. julij 2005, 15:31

ne pijem kave xnckrivx

mi je pa zelo vsec
in vonj in okus in izgled in ritual...samo me ne zbudi, me samo zelodec boli.
vcasih si jo lahko privoscim po jediedinokrat ko mi ni skodila, je bilo na portugalskem,
pila sem zelooo mocno in crno kavo ( kot jo tam pac delajo) in mi ni bilo nic!!!
neverjetno. mislim, da je drugace prazena.
zadnjic je brazilski doktor kave razlagal, da je zelo zdravilna, ce ni prevec prazena - kar bojda
pocnemo v evropi.
zjutraj pijem limonado, rahlo slano ( x;)x ) , nakar zelo mocen caj z malo sojinega mleka

ampak to je ze druga tema....
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#315 buća

buća
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 23. julij 2005, 13:25

hmmm...jutranja kava!
Zame je pitje kave kot nek jutranji obred ,brez katerega bol težko začnem dan. Prva stvar, ki jo zjutri nrdim je ta, da grem v kuhno in si zavrem vodo. Ponavad če kdo pride na obisk cukra nikol ne dam v kavo ampak dam cukr na mizo, naj si vsak sladka tok k hoče, ker so moje količine cukra v kavi nenormalno velike. Kavo trikrat zavrem, počakam da se kava usede in si nalijem. Dodam še malo mleka in to je moja kava. Najbolj uživam v kavi če mam mir, da ni nobenga doma. Ponavadi ob kavi preberem še časopis, zelo grda razvada ki pa je, je pa tist jutranji cigaret brez katerga ne morm. x^x

Če mi slučajno zjutri kava ne sede, si ponavadi skuham zeleni čaj, al pa kapučino. Nekaj časa sm pila kapučino, ker sm ugotovila da je pač to nek nadomestk za kavo. Tep se zdi, da pijš kavo pijš pa kapučino, ampak te oboje isto zbudi. Torej kapučino je biu moj placebo.
jebiga

#316 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 23. julij 2005, 13:27

:palec: ...hehe...točno to zdej počnem....sm si kavo skuhal x:px , čik nakuru x:px , pol pa bo počas treba začet živet.... x:o)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#317 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. julij 2005, 14:03

<{POST_SNAPBACK}>:palec: ...hehe...točno to zdej počnem....sm si kavo skuhal x:px , čik nakuru x:px , pol pa bo počas treba začet živet.... x:o)x

Si imel nočno službo :o|o:

#318 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 23. julij 2005, 14:08

Tud....sm mogu zaključit stvari pred dopustom, ne...... x;)x Kaj zaj, kdaj prideš kaj v MB....na kavo? :inocent: x:o)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#319 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. julij 2005, 15:09

Pridem x;)x

#320 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 23. julij 2005, 15:10

:palec:
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#321 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 23. julij 2005, 15:18

<{POST_SNAPBACK}>

Če mi slučajno zjutri kava ne sede, si ponavadi skuham zeleni čaj, al pa kapučino. Nekaj časa sm pila kapučino, ker sm ugotovila da je pač to nek nadomestk za kavo. Tep se zdi, da pijš kavo pijš pa kapučino, ampak te oboje isto zbudi. Torej kapučino je biu moj placebo.



Ne štekam kapučina in podobnih nadomestkov, ki jih streseš iz vrečice v vrelo vodo in voila. Zadeva sploh ne vsebuje kofeina...Mislim, v čem je pol fora pit ta zvarek??

Jz sm kofetarski odvisnik...Pr men ne pride druga v poštev kot Barcaffe classic v rdeči pakungi, brez kakršnihkol okusov po vaniliji al pa lešniku. Za pol velke skodelce zavrem vodo, nasujem tri žličke kave, enkrat povrem...nalijem v šalco, pa mleko...brez cukra.

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#322 buća

buća
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 24. julij 2005, 10:23

[quote name='devica' date='23. Jul 2005 ob 16:19']
<{POST_SNAPBACK}>Ne štekam kapučina in podobnih nadomestkov, ki jih streseš iz vrečice v vrelo vodo in voila. Zadeva sploh ne vsebuje kofeina...Mislim, v čem je pol fora pit ta zvarek?? [quote]


sj to je to..ugotovila sm, da sama sebe lahko nategnm in pijm kapučino in bo isti učnik k kava. no skor. to je brezakomliciran da bi napisala..pač placebo.
jebiga

#323 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 24. julij 2005, 11:08

Hm...jz se pa ne morm nategnt...Men je point v kofeinu, druga bi blo, če bi bla nora na okus. Tud glava me boli, če ne dobim svoje doze kofeina...Mogoče je tud to psiha: če vem, da pijem Kavo, pol sm zdrava, če je ne, pa nism...

Ampak, neeee...Sm se odvajala kave. En tedn sm bla ko cota.
Priznam:jz sm kofeinski odvisnik x^x

Hmmm, dons sm jo še brez mleka...pa mal orehovca zravn x:px

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#324 Izraz

Izraz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 992

Objavljeno: 16. avgust 2005, 22:48

sj to je to..ugotovila sm, da sama sebe lahko nategnm in pijm kapučino in bo isti učnik k kava. no skor. to je brezakomliciran da bi napisala..pač placebo


Ti pa si faca xDDx sama sebe nategnila, hi, hi x:o)x

Jaz tudi čez dan srebam brezkofeinsko kavo, pa se večina folka čudi, v čem je fora, je pa res, da večina niso kaki hudi kafetkarji, pa ne vedo... x;)x
Kako čemo? Lako čemo.

#325 KAJA_Z

KAJA_Z
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 169

Objavljeno: 17. avgust 2005, 06:16

Ne pijem kave, razen ob posebnih priložnostih. Nočem postati odvisna od nje. Drugače pa mi je všeč kava s čokolado in smetano. mmmmmmmmljjjaask... x:px




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0