Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kruh


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
165 komentarjev na to temo

#101 opij

opij
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 988

Objavljeno: 7. maj 2004, 22:43

mlekec mi pa vedno paše -pred mačkom (oz.po)v hekto litre
vsaj tri dni x:Dx x:o)x
Vsaka ovira je priložnost.

#102 Ria

Ria
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 8. maj 2004, 11:37

Ta ržen mi pa ni preveč uspel. Tko je trd k kamen. Mogoče bi morala bl redko oz. tekoče, mehko testo narest. Eksperimentiram z metodo preizkušanja pač. x:)x Mogoče je pa kej za zobe dobr, da grizeš k ... Naivni optimist. x;)x

#103 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. maj 2004, 11:44

Marsa, sej kruh spečt ni tko težko. ...

Ria - xDDx - res je, samo brez pecice moras priznati, da je nekoliko tezje... x:o)x x;)x

... ga je bilo dovolj.... x8Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#104 Ria

Ria
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 8. maj 2004, 11:47

Marsa, priznam, kako pa to, da nimaš pečice, excuse my ignorance. V stanovanju moraš met jogi pa šporhet. A jogi maš? Hecam se. x:)x

#105 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. maj 2004, 12:09

Ria - imamo stedilnik, to ze, samo je res bolj bogi, star, pecica pa naj bi bila kao se delujoca, samo se raje izognemo kaki eksploziji (plinska pecica), tako da odkar smo tu (2 leti), je se nismo uporabili.
Sicer pa Mitja pece dbest kruh (jaz pa sem les za testo, kljub veneri v biku) - v enem od podnajemov sva imela dbest krusno pec, staro, pravo in tedaj smo skoz kaj pekli. To je pa res nekaj najboljsega! :palec: x^x x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#106 Ria

Ria
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 8. maj 2004, 12:32

Marsa, ja, to je zelo modro, se izognt neprilikam. Sej boste enkrat tut to reč zamenjal. Venera v Biku pa sicer ni neposredno vezana na peko kruha, pove pa, da si ti bolj zveste narave. x;)x lp x:Ix

#107 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 8. maj 2004, 23:46

Imela sem obdobje, ko nisem hotela probat nic drugega kot bel kruh, sedaj pa obozujem rcnega, rzenega,... Se najboljsi pa mi je rzen toast, ki ga malo popecem.. x:)x
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#108 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 9. maj 2004, 00:52

odkril sem novi kruhek; Alpski hlebček

x;)x Kaksen? ..opisi, da probamo..
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#109 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 9. maj 2004, 11:02

....jaz pa sem les za testo, kljub veneri v biku...

Marsa :palec: :palec:

Se Ena skupna tocka.

Mene pa kvas ne mara xrolleyesx :o|o: :O: . Se lahko pohvalim v kuhinji, vse vrste testa- prva liga, vleceno testo ti nategnem cez celo stanovanje, kvaseno pa ne! :vragec: :V:

Mama rekla-nisi prava Slovenka- ne obvladas potice... :eek: xrolleyesx :o|o: :C:


Kvas me pa res ne mara. Ko sem bila se majhna me je tudi nona nagnala iz kuhinje kadar je pekla- ces da ubijem kvas! :eek: :inocent: :O:

Zmeraj je rizik, ko kvas uporabljam :eek:


Zadnje case smo presaltali na koruzno pogaco. x:px x:px x:px
Prevec dobra, ce pa jo nasednji dan se malo v toster das, tako zadisi, da bi clovek celo zmazal :eek: :8): x:Ix x^x
Aja, moja venera je pa v Tehtnici x?x

#110 Ria

Ria
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 9. maj 2004, 11:29

Aja, moja venera je pa v Tehtnici.

Umirjena, premišljena, stremi po popolni združitvi, po čustvenem ravnotežju. Ne prenaša samote. Čustvo zaživi predvsem v legalnih zvezah. Zvestopa iz prepričanja kot tudi iz občutka za pravično. Veliko ji pomeni videz, lepota ljubljene osebe. V primeru krize skuša razumeti.

Dober tek, čas je za štedilnik, ... x:)x

#111 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. maj 2004, 11:55

Oj, Ria, thanx za mnenje.. :vio: :8): ...
Zvesta? Hmmm, zdaj ze, nisem pa po defoltu (bila) taka, sem imela ljubimce in vec tipov hkrati in tko, tako da... ni glih bik tule prisel tolk do izraza.. ;) Razen uzivancija, strast itd... (sicer venera eksaktni trigon uran na mc)...
Meni venera kar se tice prehranjevanja tolce ven, pa za neke stvari sem se kar toga in pocasna, celo trmasta (kar sicer nisem, tako na splosno), sicer pa meni venera bolj predstavlja vrednote itd., pa ker je v 6., bolj nacin mojega delovanja in odnosa do telesa, zdravja, kot pa zdaj kaksna kuharija (kljub luni v 4.). ;)

Ruby, jaz pa gledam, kako to, isto, ce venere ne mores imeti v biku, je pa podobno (ceprav malo drugace), ker je prav tako doma.
Sicer pa - to, kar ti je lepo napisala Ria. :vio: x:Xx
jap pa bolj po storasto in robustno (s svojo venero ;))... :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#112 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 9. maj 2004, 14:06

[quote name='pokowc' date='9. May 2004 ob 13:16'] Alpski hlebček [/QUOTE] črne sorte je, hrusta, ni pretirano trda skorja,majhen in ugodna cena;ni tk kisel kot koroški, majo ga v merkatorju. [/quote]
Super, grem danes probat.... x;)x
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#113 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 9. maj 2004, 14:20


Aja, moja venera je pa v Tehtnici.

Umirjena, premišljena, stremi po popolni združitvi, po čustvenem ravnotežju. Ne prenaša samote. Čustvo zaživi predvsem v legalnih zvezah. Zvestopa iz prepričanja kot tudi iz občutka za pravično. Veliko ji pomeni videz, lepota ljubljene osebe. V primeru krize skuša razumeti.

Dober tek, čas je za štedilnik, ... x:)x

Hvala Ria :palec: :palec: :palec:

Bo kar drzalo! x^x x^x

#114 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 9. maj 2004, 14:34

Aja,

Veliko ji pomeni videz, lepota ljubljene osebe. V primeru krize skuša razumeti.

hja, samo,da yarad negovanja lepote, partner ne nastrada x:Dx

#115 Ria

Ria
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 10. maj 2004, 07:07

No, v devetih mesecih se ti po teoriji kvantne medicine zamenjajo v organizmu prav vsi atomi.

Atomi al celice, v čem je razlika. :sori: pa lp x:)x

#116 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 10. maj 2004, 09:35

Zamenjujejo se atomi v molekularnih strukturah, kar pomeni, da arhitektura celice ostaja, zamenjujejo se le zidaki. Ker pa so celice iz organskih struktur, ogljikovodikov, se mora pri odhajanju sproščati enaka energija, kot se porablja pri zidanju, kar lahko pomeni, da je stabilnost zgradbe energetsko neodvisna, kjub stalnemu obnavljanju. Morda bi se dalo na ta način razložiti tudi nadaljevanje življenja odrasle osebe brez hrane, kajti vse sestavine ogljikovodikov so tudi v zraku. x^x :eek: :sori:

#117 Ria

Ria
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 10. maj 2004, 19:05

Torej elektroliti delujejo na nivoju atomov, in če je struktura celice neodvisna od izmenjave, torej elektroliti nimajo nobene zveze s strukturo celice, ampak, ... :sori: z elektriko. Ali elektroliti potem omogočajo to, da imaš več energije in nič drugega. Če teoretično posredno zaradi boljše naelektrenosti in pravilnih ph-jev lahko tudi shujšaš ... torej, vplivajo tudi na strukturo in zgradbo. Elektrika v celoti in izključno ne more biti edina odgovorna za zdravje celice, ali bi teoretično lahko živeli le od vode in soli. Mal me je zaneslo, ampak skušam ugotovit kako na mikronivoju celica zarad soli ugotovi, zdej se moram pa pozdravt. Thx & lp x:)x

#118 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 10. maj 2004, 19:47

Ti že ime samo pove, da so elektroliti nekaj v zvezi z elektriko x:Dx
Da, to so nevidne žičke v tvojem telesu, ki prevajajo električno energijo, tvorijo diode, kondenzatorje, tranzistorje, upore in kar je še te navlake v elektroniki. x;)x
Seveda niso edini odgovorni za življenje, so pa nujen predpogoj. :sori:
Tudi, ko se tvoj špehec pretvarja v glukozo in v alkohol, da lahko zgori v celici v CO2 in H2O in sprosti toplotno, gibalno in električno energijo, so zraven. x;)x
Itd, čisto navadna kemija, brez čudežev :xx!:
Česa se pa moraš pozdraviti, da ti ni začela zdrava sol že čistiti kakšna kronična vnetja :8):

#119 Ria

Ria
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 10. maj 2004, 19:53

Itd, čisto navadna kemija, brez čudežev.
Česa se pa moraš pozdraviti, da ti ni začela zdrava sol že čistiti kakšna kronična vnetja

Ma nismo vsi v kemiji doma. Sej vem, sej so mi že večkrat rekl, da preveč kompliciram. Kaj jst vem, kaj bi pozdravla, no, npr. ščitnico (ki kao hipofunkcionira), sicer pa bolj splošno sprašujem. Mogoče mam pa še depresijo zraven, dons sigurn :C: Ciao.

#120 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 10. maj 2004, 20:03

Hipo, hiper, vseeno, zdrava sol ti bo vzpostavila ravnotežje, toda ne v enem tednu. Ne bodi neučakana. Tudi depresija, ki je kaj :8):, na pol prazna baterija x^x bo odšla.
Zjoči se, da pospešiš gibanje elektrolitov in izločanje vode :C: :palec:

#121 Ria

Ria
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 10. maj 2004, 20:11

:C: :C: :C: :C: :C: :C: :C: :C: :C: :C: x:)x

#122 miha25

miha25
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 38

Objavljeno: 7. januar 2006, 22:30

Z kolegom sva debatirala, da je v polnozrnatem kruhu dodana barva in da povečini ni to pravi polnozrnat kruh . Kje na gotrenjskem dobiti dober kruh- brez primesi utrjeval, emulgatorjev, barvil itd...

Ker si želim sam speči (vasj občasno) kruh me zanima:

Z kvasom ali brez?
Kaj menite o pekaču kruha ...jhe ali ni uporaben! hvala!

Če pa je že kaka sorodna tema prosim za link.

Hvala za odgovor!

#123 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. januar 2006, 23:29

Miha, tvojo temo sem zdruzila z obstojeco, pa si poglej po temi, morda je kaj uporabnega zate. :palec:

tule pa se seznam vseh tem, ki obravnavajo kruh. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#124 miha25

miha25
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 38

Objavljeno: 7. januar 2006, 23:56

Hvala marsh!!!

To temo je popravil/a miha25: 7. januar 2006, 23:57


#125 zaspanko

zaspanko
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 142

Objavljeno: 8. januar 2006, 18:39

...pečem kruh :palec: x:Dx x:Dx x:Dx ..... ne ne nič pekača za kruh in vse avtomatizirano... he he ...
x;)x x;)x x;)x .. kruk delan z rokami in srcem je slajši.... x:)x x:)x x;)x ..... x:px x:px x:px
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz :-)




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0