Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kruh


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
165 komentarjev na to temo

#76 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. maj 2004, 20:01

Koliko tehta?

#77 Ria

Ria
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 4. maj 2004, 21:21

O, halo. Tehta en kg. Zdele bo že dve uri na 65. Po moje je že. x:)x Ga bom kar ven dala počas.

#78 Ria

Ria
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 4. maj 2004, 21:32

nekako ne morem pa se navaditi na koroški črni kruh (kisel)
mi je preveč lepljiv, kisel, premalo slan....

Men je pa glih ta dober. Sam ne vem kako postane kisel. A je to kej zarad moke al se kej doda not? A kdo kej ve? V Avstriji pa v Nemčiji sem vedno jedla kisel kruh. Tko je nekak ... frišen ... Se priporočam, če kdo ve kako to pride. V Sloveniji še nisem naletela na takega, tapravga, k jst mislim. x:)x Vnaprej hvala.

#79 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. maj 2004, 21:40

O, halo. Tehta en kg. Zdele bo že dve uri na 65. Po moje je že.  x:)x  Ga bom kar ven dala počas.

Daj, pa da vidimo :8): x:px x:Dx

#80 Ria

Ria
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 5. maj 2004, 06:55

Stane, no, da povem. (1 kg moke, kvas, tri čajne žličke h.soli, 1 č.žl. skladkorja, dve žlici kisle smetane, 0,7 l mlačne vode) 15 min na 250, pol pa še 2,5 ure na 65. Dobr je izpadlo. Pečen je. Skorja ni predebela, kar mi je všeč. Okusen je. Sem polnozrnatga naredila, zato mogoče zgleda pač tak bl temen pa zrnat, mogoče bi bil bel lepši... Men je dobr! Je čez noč počival in se ohlajal, zdele sem ga pa kar mal več ... z avocadovo kremo. (avocado, sol, limona, hren, soja omaka, pa vse skupi tko zmečkat, da pride tak grob namaz). Thx for sharing x:)x Aja, še to, kako je to v kemiji, a se sladkor pa sol uničta med sabo :sori: Npr., če bi tako izotonično limonado delal z mal soli pa mal sladkorja.

#81 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 5. maj 2004, 09:11

Me veseli, da ti je uspelo, le za te tvoje tri žličke ne vem, koliko to je. Na 1kg moke gresta 2 epruveti pa še malo, da je 2%. To je tudi pri kruhu zelo važno, da ga ne boš preveč pojedla. Saj veš, na zgornjo mejo okusa. V tem je tudi cel štos debelosti.
Ampak, da boš ja pazila na temperaturo, če ne, bo slan, kot hudič in ti boš mislila, da si dala preveč soli, jo boš zmanjšala in to ne bo več to. Razumeš?
Seveda si lahko napitke tudi sladkaš. Zaradi kemije ne bo nič, toda, ne pozabi, da je sladkor energetska bomba, čiste kalorije.
No, ja, čisto zagreniti si pa tudi ni treba življenja x:Dx :palec:

#82 Ria

Ria
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 5. maj 2004, 18:24

Ampak, da boš ja pazila na temperaturo, če ne, bo slan, kot hudič in ti boš mislila, da si dala preveč soli, jo boš zmanjšala in to ne bo več to.

Stane, hvala za odgovor, se učim počas, aha, 2%. Edin tega stavka pa ne razumem čist. To mi je jasn, da je treba solit pod 65 stopinj, a si to mislu? :sori: Pol te pa še prosim, če mi lahko odgovoriš na topicu zdravje/folna kislina. Ta sol me zdej itak zanima. Za sladkor tko sprašujem, ker na žalost ostane kemijsko znanje na čist osnovnošolski ravni, škoda, da se eni predmeti ne ponavljajo skoz do faksa ... Sicer pa se pa brezproblema brzdam pri tem (za razliko od včasih). Zdej samo še guštiram. Seveda si privoščim kej delicioznega npr. tiramisu dvakrat na leto, pa Lindor kroglico na teden (povprečje), no, dovolj o čokoladi ... Thx & lp, x:)x

#83 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 5. maj 2004, 19:34

Da, temperatura 65°C je zelo važna. To je temperatura pasterizacije, pri kateri predpostavljam, da se biokoda, sol in Cvitamin, spremeni v natrijev askorbans, konzervans, ki občutek slanosti podvoji. Tvoja normalna reakcija bi bila, da razpoloviš naslednjič dozo soli, kar pa je s stališča biodiete napaka, saj pride do debalansa med kalorijami in elektroliti in ti bi za isti vnos elektrolitov v organizem morala pojesti dvakrat več kruha, torej dvakrat več kalorij.
Seveda se pri peki kruha temu popolnoma izogniti ne moreš, važno pa je, da narediš "škode" čim manj. Najmanj je boš pa seveda naredila, če boš pekla neslan kruh :xx!:
Zakaj pa še v kruh cuker tišiš, mi pa tudi ni jasno x:Dx x;)x
Saj bo, glej, da boš drugače zaužila dovolj surove zdrave soli, pa bo.
Se bo pač malo bolj zavleklo to nadomeščanje zalog elektrolitov, ampak v devetih mesecih se gotovo napolniš :8):

#84 Ria

Ria
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 5. maj 2004, 19:56

Zakaj pa še v kruh cuker tišiš, mi pa tudi ni jasno x:Dx  

Super si razložu! x:)x
Men tut to ni jasn.....sem črtala cukr iz recepta za kruh. Mislim, halo? Thx. Aja, zanimivo tole o zalogah, se mi je odprlo še eno vprašanje: jst bi rada (seveda) čimprej napovnla moje elektrolitske zaloge (please!!!), a devet mesecev to traja??? V bistvu bi se dal tut potico npr. tkole sušit ... Thx & lp x:)x

#85 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 5. maj 2004, 20:09

No, v devetih mesecih se ti po teoriji kvantne medicine zamenjajo v organizmu prav vsi atomi in tudi iz prakse to opažam, da je res tako. Toda, to je maksimum za najtežje primere, drugače se pa s trimesečno biodieto stanje že močno spremeni. Seveda odvisno, koliko boš dosledna.
Potice pa le soli, toda glej, da boš tudi tam pazila na temperaturo, kolikor se bo dalo.
Kakšen že imaš cilj, sploh :8):

#86 tashyka

tashyka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 543

Objavljeno: 5. maj 2004, 20:13

naj naj naj boljši je jelenov al pa martinov kruh...domači so pa naj naj naj slabši ker ni nikol dost soli not xDDx x^x x:Dx ...
NE STORI DANES TISTEGA, KAR LAHKO JUTRI PRELOŽIŠ NA POJUTRIŠNEM...

#87 Ria

Ria
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 5. maj 2004, 20:39

Kakšen že imaš cilj, sploh :8):

Stane, zdi se mi, da sem ful neki izčrpana. In se sploh ne morem k seb spravt. Nisem več tko, da rečem, da sem to jst. Pa taka sem že par let. Stres in to. Pa zdravniki pravjo, da imam vse v mejah normale. No, mogoče ščitnica, da bolj počasi dela. (en zdravnik pravi tko, en pa, da je vse v redu). Moj cilj je, da se mi telo regenerira, lasje, koža, oči, energija, ... Nimam težav s težo ali da bi to bil moj problem. No tiste dve kilci sta odveč, ampak to me niti ne tare. x:)x

#88 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 5. maj 2004, 21:18

Kaj pa potem jamraš kot verna duša, sem mislil, da se že za na plažo pripravljaš in bi rada na hitro kakšno kilo dol vrgla x;)x
Te pa razumem, brezvoljnost in tako brez energije, pa občuteh strahu pred stresom, pa potne roke morda, pa statična elektrika, kak beli tok za povrh, pa suha koža, lomljivi lasje in nohti itd.
Same zgodbe, ki jih vsak dan poslušam, tako da ne misli, da si kdo ve kakšna izjema.
Začela si in vsak dan bo boljše. Ti pa priporočam, da še kakšne dihalne vaje ubereš, kakšno metodo s kristali, ali pa kaj druga, kar ostali lunatki pravijo, vse ti lahko pomaga v hitrosti pridobivanja nove energije. Ne vem sicer, kaj bi ti poleg biodiete najbolj ustrezalo, ker se na te zadeve ne spoznam najbolje, ampak na tem forumu najdeš nasvetov veliko ali pa vprašaj koga direktno, tako kot si mene za sol.
Družba je zares prijetna in z mnogo raznega znanja, tako da boš gotovo našla še kaj zase.

#89 Ria

Ria
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 5. maj 2004, 21:44

Ouki-douk. x:)x

#90 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 7. maj 2004, 20:01

Kaksen kruh uzivamo...?

Bel, crn, polbel,koruzni, rzen, polnozrnat, domac....


Ce js svez je fino, en dan star tudi zaleze.

Pa vsaj 1kg na dan ga pojem, vcasih tudi vec.

Pa tudi ce ga ne jem, mora biti.Drugace se mi zdi, da nekaj manjka... x^x

#91 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. maj 2004, 20:05

Fak! :xx!:
Glih sem razmisljala, da shit, ko nimam dovolj kruha doma - zagledam na vrhu opozorilno 'Kruh'! :o|o:
(in '... da nekaj manjka...')... :o|o:

Kateri?
Vsak :2src:

... :V: (ker ga ni dovolj)...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#92 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 7. maj 2004, 20:10

Fak!  :xx!:
Glih sem razmisljala, da shit, ko nimam dovolj kruha doma - zagledam na vrhu opozorilno 'Kruh'!  :o|o:
(in '... da nekaj manjka...')... :o|o:

Kateri?
Vsak  :2src:

... :V: (ker ga ni dovolj)...

Ja, v teh primerih je clovek (vsaj jaz, no) kot mali otrok: ravno tisto bi jedel, cesar nima. x:Dx

#93 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 7. maj 2004, 20:18

Prosi Rio, da ti ga speče x:Dx

#94 Ria

Ria
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 7. maj 2004, 22:00

Ma ne boste verjel. Ne vem kaj mi je. Dons, mislim ta moment bo pečen. Res. Kar neki sem obsedena. Tokrat je pa ržen, pa brez soli. Pa brez sladkorja. x;)x Bom pol po namazu solila. x:Ix Pa ta lepš diši k prejšn. Pa še mal sezamovih semen sem dala not. Bom zjutraj guštirala. x:)x Marsa, sej kruh spečt ni tko težko. Sam mal je treba počakat, to je problem, če si lačen. lp x:)x

#95 opij

opij
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 988

Objavljeno: 7. maj 2004, 22:02

ajdov z biftkom mmmmmmm x^x
Vsaka ovira je priložnost.

#96 Ria

Ria
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 7. maj 2004, 22:05

... s putrom pa z biftkom ... x;)x

#97 opij

opij
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 988

Objavljeno: 7. maj 2004, 22:08

... s putrom pa z biftkom ...  x;)x

sliiiiiiineeeee :2src:
Vsaka ovira je priložnost.

#98 Ria

Ria
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 7. maj 2004, 22:11

:2src: :2src: :2src: pa rdeč vinček :2src: :2src: :2src:

#99 opij

opij
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 988

Objavljeno: 7. maj 2004, 22:17

ne to je že preveč zame-evo kuuuuhinjjaaaaaa x:Dx
Vsaka ovira je priložnost.

#100 Ria

Ria
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 50

Objavljeno: 7. maj 2004, 22:36

... to je že preveč  zame ...

Lahko pa tut mlekca za tvojga mucka na sliki, sicer pa pravjo, da ni dobr mešat mleka pa mesa, tko, da priporočam biftek pa vinček. ok? x;)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0