Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kundalini


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
168 komentarjev na to temo

#76 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 5. oktober 2005, 22:35

:vio: oprosti , malo nas precenjuješ , sem lih s treninga :switz: pa slovarja tujk nimam pr seb....tisto kar vsi vedo , sama ne vem


*
men so razložil, da je joga nidra- jogijsko spanje...tako ta pravo ..sproščeno x:px


*joga bhakti- je pa pot ljubečega delovanja, na vseh področjih, delat vse stvari z radostjo in predanostjo


*******************

na slovenskem trgu knjigc in informacij so mi osebno najbolj sedle misli Pavleta Mateja Raka- on to krasno opisuje brez nepotrebnih tujih izrazov.
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#77 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 6. oktober 2005, 08:21

Pa sem pobrskala doma, še najbolje - t.j. na enem mestu so opisane tehnike kundalini "dviga", pa tudi krya joge v knjigi Kundalini Tantra, podrobno in obsežno.
lp
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#78 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 6. oktober 2005, 08:33

<{POST_SNAPBACK}>
skozi vsa pomembna vrata v lajfu gremo sami... tko je tud pri kundaliniju...  ne glede na to, s kom se zdruzimo, povezemo... (ce se) in se nam zgodi... ---> pridemo in odidemo vseen sami... xyesx
iscemo svojE polovicE (namenoma mnozina, ker sicer se vezemo... moja polovica v casu xx je bila taksna in taksna, moja polovica v casu yy pa je drugacna, druga...).
Nic ni konstantnega in dokoncnega...


Se podpišem pod tale post
xyesx xyesx xyesx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#79 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 6. oktober 2005, 10:29

joga bhakti- je pa pot ljubečega delovanja

Saj pravim: natanko to pomeni devocija - predanost. Ti si še lepše napisala.
Teh jog je veliko. Vendar je treba biti pri praksi previden. najbolje je iti v kakšen tečaj, saj je tega pri naas dovolj. Knjiga je knjiga, a nikoli ne more nadomestiti primernega trenerja (trenerke, da me punce ne fentajo :bomb: zaradi moškega šovinizma). Ko se ti kaj zalomi, je dobro, da je nekdo pri roki.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#80 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. oktober 2005, 10:36

se ti ne - zalomi. xyesx

super primercek.... imela sem blazno visok pritisk (kot sem omenla)...
nardila sem lohk cist vse vaje iz onih skript, RAZEN stoje na glavi. ni mi ratal, cez zletela, na hrbet, tko da me je tud dushil, se udarla ob stol in tako dalje. xDDx
In - nekje opazim podatek, da naj tisti, ki imajo probleme s srcem oz. visokim pritiskom, ne delajo te vaje. x^x in jaz je itak nisem MOGLA. xyesx
Potem pa 1x, po tem ko sem jogo ze dolg delala (in se mi je tud pritisk vmes porihtal, vendar nisem zarad tega razloga), spontano, pac pichil me je, brez kakega pomisleka ali namena... se kar na koncu vaj pa se na glavo postavla. kar tko, v prostoru, ne ob zid, brez kakih priprav, povsem in totalno impulzivno - PASALO je tedaj kot zakljucek na serijo vaj.
In mi je ratal, brez tezav... od tedaj dalje lohk stojim na glavi 20 minut, ce hocem, govorim zraven, se smejem...
ja pa hecen filing vcas.... ne ves, kako si pravzaprav v prostoru... ni tko da si na glavi in da je zdaj vsa ta tezha... neznansko si lahkoten in lebdec in ce bi se ufural, bi se ti lohk zdel tud da si pravokotno na steno. torej da ne stojis na glavi na tleh, pac pa na steni, tko ven strlis. x:Dx

tko da, ce ne gre, itak ne gre.

najbrz pa res ni tko, da bi kar vsakdo se sam sel, podobno kot se redki sami ucimo dvorocnega igranja klavirja brez dneva glasbene sole. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#81 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 6. oktober 2005, 11:28

Objavljena slika

...

#82 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 6. oktober 2005, 23:47

Lepa slikica.
Vidim Marsa, da si se kar nadelala. :switz: Nam kabalistom je prihranjeno mnogo tega, ker imamo veliko potrebnega že v sebi. x:Dx Ustreznica kundalini se pojavlja v vseh duhovnih tradicijah vseh kontinentov. samo zaradi modnosti vzhoda in jogisjke prakse imamo ravno kundalini ves čas na umu (a malo manj v sebi).
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#83 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. oktober 2005, 23:49

<{POST_SNAPBACK}>Lepa slikica.
Vidim Marsa, da si se kar nadelala.  :switz: 

ma nagarala ko crna zvina. :P

ja, lepa slikca. :palec:

ja, tko kot pravzaprav vse, al pa da ne bom krivicna, vecino.
(na jeziku, a ne v srcu dost)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#84 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 7. oktober 2005, 08:52

Hvala, hvala

Slika prikazuje, kako si je treba vizualizirat prehod energije v možgane...
Pa to lahk traja tud več mesecev... mislim to nadzorovanje in razumevanje....

#85 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 7. oktober 2005, 09:50

Kolikor vem, ne gre smao za vizualizacijo. Malce sem bral o jogi in kolikor sem razbral, je za dvig kundalinija treba kar dobro garati. Tisočlisti lotus ni dosegljiv zgolj z neko vizualizacijo. Vem pa za delavnice, kjer se to natanko tako gredo in razen dobrega občutka (ki je posledica sugestije) ni nič konkretnega. Vse duhovne dtracicije imajo svoje ustreznice učinku dviga kundalinija. Pri nobeni tradiciji se tega ne opravi z levo roko.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#86 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. oktober 2005, 10:08

sem napisala, de je to tud zlo telesna izkusnja... ki te lohk povsem izmuci. garanje..... odpelje te tolk, da sem jaz recimo mislila, ko se mi je prvic (in nekako 'samodejno') to zgodil, da bom umrla... da me kap zadeva... jaz sem recimo VIDLA (x!x) Plutona... xyesx
celo strah me je blo... v delcku sekunde, ker se nisem upala preboja naredit, se mi je zdel, da gre lohk sam se v smrt tole naprej... pol sem se pa kar prepustila, odpustila misli, sam nagonsko dalje dihala, pa se je ta preboj zgodil smooth......... pomislila sem, da sem pred vrati sveta, pekla, hades.... in.......pol pa sam preboj.
vas zanima, kaksen je 'zgledal' Pluton? xDDx
tezko mi bo tole zdaj povedat.... pioskusim... bil je 'kovinske' zlatozelene barve, nek kot obraz, kot neka maska (podobna kot, ce kdo pozna, karta Zavest - as mechev - v oshovih kartah - s tem da poudarjam, da to ni mogla bit moje oblikovanje te predstave, kajti teh kart tedaj nisem poznala in jih nikoli videla), le da je bila iz... hm... 'tekoce' snovi... plinasto tekoce... s kovinskim filingom... tak vsemogocni, vsepresegajoci 'obraz', neulovljivega elementa........ nic strasljiv....... sem pomislila, 'zaveznik', spremljevalec skozi 'vrata'.

tko je blo.....
nikol potem ni blo vec tko dramaticno, niti ne vec tko mocno - to je bilo, sklepam, zato, ker tedaj pravzaprav nisem vedela, kaj se mi dogaja, nisem mogla si rpedstavljat, kaj se bo zgodil.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#87 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 7. oktober 2005, 10:14

Po vsem kar sem prebrala, zahteva res dolgotrajno disciplinirano garanje.
Marsa, aloh vprašam!?,...se ti je to "zgodilo" med jogijsko asano?,meditacijo.. ?
lp x:)x
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#88 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. oktober 2005, 10:17

v bistvu nekako po.... izvajanju joge.... ko sem ali sproti - izvajala se dihalne vaje (nic kaj dost drugacne kot sicer).... hm, je bla ena vaja dihanja na cakre (kar v bistvu je meditacija, ja), v bistvu, pa sem najbrz s tem 'sprozila'.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#89 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 7. oktober 2005, 10:34

:palec: ....sej v tem je "keč".....pa kr sama...pršla do tega :palec:
Jest sem sicer "polna" teorije"....praksa nula! x:)x Če boš mela voljo, čas....vzemi v roke knjigo Kndalini tantro...načeloma maš vse not! x:)x
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#90 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. oktober 2005, 10:50

hm... saj je vseeno kako pridemo do tega.
Morda sem povedala, da mam obratno logiko, nekak....
sem mela probleme v sol vcas zato, recimo pri matematiki... ck, odgovor!!!!
a kako sem pa prisla do njega? prepisala, prisepnili?
potek sem kar 'pozabila', sploh se ga nisem zavedala - TAKOJ sem bla GOR. :)
pol so sele vmesne faze.

ce ste brali castanedo - kot to, ki vrzes namero, se 'preslikas' pol tja... no tko jaz furam...
zazhenem namero, pol se pa stvari 'VMES' zgodijo....

no to nima zveze, sorchy...
hotla sem rect, da to je tko kot z meditacijo - saj meditacija je vse, pravzaprav..... lohk se sam usedes, pa je... lohk gres na tecaj, lohk mal po knjigah pobrskas...
je pa res, da tole je zlo mocno, cist stekam (in tud dam kar prav), da ni kul da bi kar vsakdo sam se tkole mal sel.....
ker se lohk ornk prestrasis, tud ce ves, ker je tko nekaj odstekanega in pravzaprav nekontroliranega, da je kar schtraufenpacht.
kot nekaksen bozjastni napad (naj mi oprostijo epileptiki, ce primerjam, ob tem, da pojma nimam, kako slednji zgleda - a tko si mal rpedstavljam), sam da tle je UM se kako zavesten, vse ti je kristalno jasno, ko se dogaja..... mislila sem bolj, po moci dozivljanja.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#91 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 7. oktober 2005, 10:59

Ja "vem" da ti "tko" furaš! :palec:

Zase vem, da se bom tega enkrat lotla, če me ne bo "prej" presenetl......vse ob svojem času a ne? x:)x
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#92 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. oktober 2005, 11:05

Ti mas ze v osnovi drugacen pristop - pri tej zadevi mislim..
Ti mas vec znanja o tem, kot sem ga jaz tedaj imela. To ni odvec, morda je lahko ta izkusnja potem se polnejsa, ker je manj 'zadrzkov'... jaz sem zdaj to podrobno ze mal pozabila, a ne dvomim, da sem mal 'bremzala', vsaj v zacetku.
ja, morda pa se bo tud teb kar 'zgodil', kto men - sam v tem primeru pa bos ze velik vedla, bo to torej cist dbest (saj pr men je tud blo, ce ne bi bla na tej stopnji, se mi pac ne bi zgodil xDDx).
Bom si 1x najbrz ogledala tud tiste buklce, thanx :palec: xDDx, nenazadnje da vidim, kako tam opisujejo in tako dalje.... xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#93 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 7. oktober 2005, 11:08

No vidiš, podobno se dogaja z mojim sinom, ki ima diskelsijo, on je pri matematiki zelo dober, kar pove odgovor, razlaga je pa potem taka, da misliš da se laže, kako to sešteva in odšteva in komplicira, morda se to že bolj čuti drugje, recimo kar nekaj naredi, pa rečeš, od kje ti pa to zdaj in potem začne nekaj razlagat x:Dx kar nekaj x:Dx
Zadnjič je prijel mačka in rekel, opa boli jo noga, me je v kolku zabolelo glihkar x:Dx

Dočim jaz pa vse by the book :xx!: pol pa teorije dosti, v praksi pa nič

#94 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 7. oktober 2005, 11:10

Aha! x:)x (bukvice pa to).....jest ti pa definitivno javim, če oz ko mi "pride " :palec: x:)x
lp
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#95 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. oktober 2005, 11:11

aha cat - tu se skoz hecam, da mam e-disleksijo, sme pa zadnjic postekala, da dejansko jo mam - nenadoma sem se spomnila, ko sem videla ene cifre in glih v povezavi s tem.
namrec, skoraj vedno (x!x) se zmotim v povezavi stevilk 2 in 9.
si zapisujem telefonsko cifro (tud ce gre sam za 'zapisovanje v glavo'), narobe povem... 92... 29... vedno zamesam... prav tile dve cifri....
da o crkah ne govorim. ;)
sam tu ni sam zato, kot receno, je od hitrega tipkanja, predvsem, sam veckrat je pa po mojem tud to razlog.
aja, in velk stvari delam z levo roko tud, morda ma kaj zveze.

*

Daj, Silki, nujno, me zlo zanima, kako pa drugi to dozivijo. xDDx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#96 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 7. oktober 2005, 11:37

Mene nekaj zainteresira, in potem preberem vse možne variante,....razum chekira, analizira po svoje,....notranjost po svoje...in gremo....ne morem, da ne bi vedno našla neko "logičnost"....preprosto včasih "čutim da vem",...hecno ne. x:px

Marsa, cat,....kaj točno sta s tem mislili?!
lp
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#97 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. oktober 2005, 11:43

ne stekam, s cim Silki? :8):
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#98 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 7. oktober 2005, 11:43

Jaz sem se zgolj navezala na Marsino razlago o matematiki. Mislim pa , da so težave, ali pa 'bolezni' včasih tudi razvita določena intuicija, ki se potem 'normalnim' ljudem zdi čudna in je kao bolezen. Recimo pri disleksiji je tako, da včasih pri branju fantič izpade zelo ubogo, ima pa razvito neko čutenje, da zelo hitro zakapira človeka, preprosto ve kaj je z njim, ali kako mu pomagati. velikokrat mi reče, mami jaz VEM in zdaj vem, da res VE :palec: pa je še mali x:)x

#99 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. oktober 2005, 11:45

uh kolkrat so mene 'zatrli' z "bujno domilsjijo"... xrolleyesx
vse je blo to: sem vidla to in ono, vedla to in ono, se spomnila tega in onega (recimo tramvaja v LJ, *gmajn* v LJ)... to sem bla sam 'tolk sfantazirana'. :|||

ce bi rekla da vidim plutona, bi pa ze kje bla tkole mal, mogoce :P ;)
(ce ne bi bla jaz :vtz: x;)x).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#100 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 7. oktober 2005, 11:50

Jaz naprimer pa hočem vse razumsko, kot da grem po drugi poti. Tako morda jaz vidim razliko med Marsino in tvojo potjo Silki, enim se zgodi, dovolijo, eni pa hočemo vse prej razumeti in potem sami sebe zabremzamo, ker razum ustavi, kao ne, saj ni mogoče, ali strah kaj vse bo... No morda sem narobe delala primerjavo z vama, jaz bolj lahko tole za sebe ugotovim, da sem jaz taka.

Sem bila že na nekaterih delavnicah, no pred kratkim na neki šamanski delavnici s prebojem, pa mi je že vse brenčalo po glavi in okoli mene se je že vse vrtelo, čudne frekvence amapk, jaz sem bila še vedno zafiksirana v glavi, razum je imel kontrolo. (nekak je šlo za izventelesno izkušnjo, ki je jaz seveda nisem doživela).
:vragec: x:Dx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0