Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Drugačni otroci


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
143 komentarjev na to temo

#76 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. oktober 2003, 11:47

Res, jaz pa sem vedela, da bos vedela (ali se ti lahko zdi), da bom rekla, da je model. x:)x x:Dx x:Xx
Saj pravim, ko sem ga videla, tistic pac cisto na hitrico, sem opazila, da je velik in tak poseben, samo ne po videzu ali kaj, ampak ker je bil kar tako malo zase in vse, nisem pa hotela prevec riniti vanj ali kaj takega... Se mi je zdelo, da kar nic ne komplicira, takoj pokaze, ce mu kaj ni vsec, sem opazila celo, da je zelo trmast... Po nekaksni govorici telesa in tko... Nic se ne spreneveda, normalno vse razume, kot bi bil kak odrasel... ne ves, kam bi ga uvrstil, kar pa ni zaradi kaksne posebnosti, pac pa zato, ker ni ne vec otrok niti ni se cisto odrasel.. Pubertetnik pac. x:)x :palec:
Ma, bodi vesela in kot tudi takole vidim iz tvojih komentarjev ima totalno nadzvocne prebliske in domislice.
Res fajn, da te tak otrok uci (kajti itak smo ze postekali, da se starsi od otrok ucimo in tudi moramo uciti).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#77 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 21. oktober 2003, 11:54

Kaj naj rečem...na pa mam svojo ribico... xrolleyesx ...ki bi malo sem...pa malo tja... xrolleyesx x:Dx

Včeraj bla fuuul zadovoljna...bila na svetu šole...kjer smo pripravili predavanje strokovnjakov...za učitelje...kako delati z otroki s posebnimi potrebami...pa tut kako jih vključiti...med sošolce...
Ena ful pozitivna klima... x^x
pridem domov...z onim yessss...občutkom...pa mi moj dragi sin sporoči...da je ugotovil...da ne želi biti vrtnar... :xx!: ..da je dolgo razmišljal...in se trudil na praksi..ampak zdaj komaj ve...kakšno delo je to...in to ni za njega...
Pravi...mami oprosti...vem, da se trudiš...ampak jaz tega res ne želim delati v življenju...to je za babe... xrolleyesx xrolleyesx

Kaj pa zdaj x?x x?x

Nič...šel bi na drugo šolo...ker se on tukaj ne bo učil za nekaj...do česar mu ni... xrolleyesx xrolleyesx ...in konec...
Pravi...dajmo probat na drugi šoli...saj enkrat bom našel nekaj...kar mi bo res všeč...bom pa mal šole menjal...in videl...
Pravi...veš...neko reklamo delajo o poklicih...pa potem šele na šoli...pri praksi vidiš...kaj te čaka...in jaz bom dober šele takrat...ko me bo nekaj res veselilo...pravi...ne skrbi zame...saj men možgančki delajo...sam včasih to kar vem...težko razložim ...
In potem...za konec...pa saj lahko vprašaš..."one tam zgoraj"...boš vidla...da imam prav...
"ONE TAM ZGORAJ"... :eek: :eek: :eek: ...pravi...eh, mama...kolk stvari ti ne veš... xrolleyesx xrolleyesx ...

Zdaj...se bom čist odklopla....pa se bo prava rešitev že pokazala... x^x

Astra
Per aspera ad astra

#78 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. oktober 2003, 12:34

He, saj... :o|o: Pol pa se pregovarjaj z Ribico.... kot se ves in znas... Jaz sem tudi imela te fore...
Preprosto smo preotrocji ali kaj.. pa da bi se tam pri 14, 15 odlocal, kaj da pa zdaj bos...
Ga cisto stekam...
Sam tebe pa tud, da vcasih pop*****. x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#79 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 21. oktober 2003, 16:45

:vragec:


x:o)x x:Dx x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#80 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 22. oktober 2003, 15:10

Aakhut...saj bi se lahko šla v tvojem stilu...in vprašala...kaj pa je TVOJA mama počela...ko je tebe nosila...pa se mi ne ljubi...

Mi je pa v zadovoljstvo...ko se spomnim nate...ki si bil tolk perspektiven otrok...pa takooooo pameten...pa imaš v bistvu končano osnovno šolo..in nič več...tako kot moj Jan...s tem, da je pred Janom še celo življenje...zate pa je pr tvojih letih...že mal pozno...

Astra
Per aspera ad astra

#81 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 22. oktober 2003, 15:17

:vragec:


na tole pa pade tozba za obrekovanje...
pa skopiru sm ga, tko da tut che brishesh mam ceu komplet...
:vragec: :vragec: :vragec: :vragec: :vragec:
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#82 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 22. oktober 2003, 15:21

x:Dx x:Dx x:Dx

Astra
Per aspera ad astra

#83 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 22. oktober 2003, 15:24

:vragec:


:xx!: :xx!: :xx!:
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#84 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 22. oktober 2003, 15:36

:vragec:


ma spet se nben noche z astro ukvarjat...pa mora neki srat po netu
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#85 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 22. oktober 2003, 15:38

:vragec:


x:Dx x:Dx x:Dx
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#86 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 22. oktober 2003, 15:48

:vragec:

vish k ne morsh met pojma...
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#87 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 22. oktober 2003, 15:49

:vragec:


pach...
mashchevanje zavrnjene stare babe...
jebiga


jebijo :xx!: x:Dx


:vragec: :xx!: :xx!: :xx!:
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#88 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 22. oktober 2003, 15:52

:vragec:


A. I.

na chrn poshtrihana bjonda....hehe...vemo kera....
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#89 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 22. oktober 2003, 19:00

Dragi moj aakhut!

Takih kot si ti kar nekaj poznam. Druge žalijo po tekočem traku, sami pa so nekam močno občutljivi.

Se ne bi morda držal načela, ki ga pozna tudi Judaizem:"Ne delaj drugim tega, kar ne maraš, da bi drugi počeli tebi"!?
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#90 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 22. oktober 2003, 19:33

:vragec:


se nism jst zacheu sprdat... :xx!:


:vragec: :xx!: :xx!: :xx!:
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#91 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 22. oktober 2003, 20:47

Bigm... :palec:

x:Dx x:Dx x:Dx

pa je končno tut Astrina slikca objavljena...

x;)x

Astra
Per aspera ad astra

#92 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 22. oktober 2003, 21:11

Astra! x:)x
Dobila si izrednega učitelja in on je dobil čudovito mamo.
Ma - prebiram zdaj tole in nekako ne najdem besed. Oslarij, ki jih je zdaj nakracal Aakhut pa itak ne :vragec:

Če pa se povrnem k naslovu teme: kako sprejemam drugačne otroke - sem pri sebi vedno pomislila - ubogi starši...zdaj pa ne vem, če bi več tako razmišljala.
Dana jim je še drugačna možnost, tudi to, da spoznajo otroka bolje, globje in dajo in dobijo vrnjeno čisto ljubezen.
Ne vem kako bi reagirala, če bi bila na tvojem mestu. Najprej verjetno panika, strah..potem pa verjetno tako kot ti. Verjetno. Ne vem. Lahko ti samo čestitam.
Iz tistega kar si imela si potegnila najboljše. To zmorejo samo veliki ljudje(po srcu)

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#93 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 22. oktober 2003, 21:44

:vragec:


ne vem, od kje ji ideja,
da vse kar objavim, je njej namenjeno... :xx!:



:vragec: :xx!: :xx!:
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#94 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 22. oktober 2003, 22:56

:vragec: , meni se zdijo ene slikce, neukusne in ne na mestu.

astra x:Dx ql!
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#95 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 22. oktober 2003, 22:58

:vragec:


men tut eni texti :xx!:


:vragec: :xx!:
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#96 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 24. oktober 2003, 11:14

Hej folk, tema je Drugačni otroci!

Nisem nič pila, kadim ne, fiksam se ne, rada spijem kako kavico pa zeleni čajček. Sploh pa med nosečnostjo ni bilo nič narobe. Komplikacije so se začele ob smrti mojega očeta (konec 8. meseca nosečnosti) ter ob porodu (dolgotrajen porod, pomanjkanje kisika, pa še okoli vratu ovita pokovnica). Po porodu nedefinirane srčno-dihalne motnje.

Totalni poden, da gre nekdo očitat eni materi, da ga je pila, kadila, oziroma ga svirala kako drugače..skratka da je ONA kriva...Aakhut rada berem tvoje poste, ampak tule si pa malo preteral!

Sicer smo pa bili mi zadnjič pri psihologu. Totalni šok, ženska ni mogla verjeti, da je to isti otrok,..
baje do sedaj v našem okolišu ni še nihče, ki je bil uvrščen med "otroke s posebnimi potrebami" teh vrst zapustil.
Sedaj pa se je spremenil tudi zakon, kot je Astra že večkrat omenila (ja, vem v praksi so pa še težave!) ki odpira posebnim otrokom na široko vrata v redno šolanje. Sploh pa je naš mali tako neobičajno napredoval (tisti, ki berete moje poste, veste, ne v pol leta, praktično v enem dnevu, thanks to Stephen Turoff!!) da so nam vrata na sedaj na široko odprta. Lahko ga preusmerimo v redni vrtec, pa eno leto kasneje damo v šolo itd. Skratka x:)x x:)x x:)x :palec: x!x

Pa še malo mojega realnega skeptika: vem, da to ni možno pri vseh okvarah, ampak se vedno da marsikaj narediti.

Hm, če bi danes delali takšne teste, kot jih pri takih 3-4 letnih otrocih, koliko odraslih mislite, bi jih uspešno rešilo??


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#97 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. oktober 2003, 11:44

MucaMaca! :palec: :palec:

Pusti Aakhuta - pac, provocira - itak pa najbrz sploh ni niti malo nate letelo tole, niti morda na nikogar... Samo malo je zleht vcasih....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#98 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 24. oktober 2003, 12:29

Mucamaca... x:Xx :palec: ...ni vrag, da neb zmogli...

Eh, aakhut...če provocira...pač mora računat s tem...da bo tut sam sprovociran.. :xx!:

Sicer pa... :palec:

Astra
Per aspera ad astra

#99 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 24. oktober 2003, 13:26

MucaMaca :palec: :palec:

#100 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 24. oktober 2003, 14:28

x:Xx o, hvala vsem x:o)x !

Si mislite kakšen užitek je gledati takole napredujočega otroka in spremljati njegove vragolije...
Že prej je imel neobičajno razvit smisel za humor.. sedaj pa sploh! Sicer pa se včasih res vprašam, v čem je meja drugačnosti. Saj so popolnoma drugačni lahko tudi zelo inteligentni in nas na določenih področjih prekašajo.

Danes, ko želimo od otrok to, da se čimprej prilagodijo storilnosntemu šolskemu sistemu, pa nadalje še takšnemu življenju, je čedalje več "drugačnih" otrok, pa tudi odraslih!

xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0