Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kdo ve za kako dijeto ?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
204 komentarjev na to temo

#101 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. december 2003, 17:25

Marsa, ne razumeš. Seveda ste kul, ampak jaz vam nimam kaj novega več povedati. Saj lahko o mojih odkritjih in trditvah razpravljate tudi sami, če želite.
No, ja, do Novega leta še tudi lahko katero rečemo, potem pa grem malo še druge solit. Saj forumov po svetu je dovolj.
Za nasvet v osebnih težavah pa me tako lahko vsak domov vpraša. Le moj naslov mora ročno vnesti, ker vaše povezave nekaj "štekajo", verjetno imate slabe programerje.
Špelco, če je res v Ameriki, bi pa prosil, če na embalažo pogleda in prebere, koliko joda je v ameriški jedilni soli. Jo poznaš?

OK. Tudi prav, Sstane. :) Srecno! :palec:
Da lahko o tvojih trditvah razpravljamo tudi mi sami?
Ja, lahko - ampak najbrz raje o svojih...
... no, vseeno pa je fino, da si nas nekoliko razsvetlil... zdaj vsaj vemo, kje te najti in tele info. :)

Hmm katero povezavo pa si mislil (da shteka) - LNF ali tvojo (tvoj sajt) - ki jo je treba vpisati takole, da se odpre: http://www.salesalute.com/ ?

Nekje sem zasledila, da si spraseval - ja, seveda lahko das povezavo - samo vpisi v taki obliki, da se bo res povezalo. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#102 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. december 2003, 17:48

Marsa, kako misliš, da se bo res povezalo? Kaj ti se preko mojega naslova, ki si ga napisala, ne moreš povezati? Poizkusi in povej, kakšno je zadnje sporočilo na mojem forumu.

#103 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. december 2003, 19:26

Sstane - a se hecas? Saj se tu ne utegnem prebrati vseh objav, kaj sele nanje komentirati.

www.salesalute.com - tole se ne odpre, a ne - direkt od tule (brez da bi si skopiral)?
http://www.salesalute.com - tole pa se, a ne? :palec:
Poglej razliko v zapisu. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#104 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. december 2003, 21:07

Marsa, pustiva to. Poizkusi le razumeti, kaj sem vam hotel dokazati, pa verjetno res tega ne znam, kot pravi Bern. Morda bi moral začeti z vprašanjem o jodu, ki sem ga postavil za konec.

Na svidenje!
stane

#105 loncek1

loncek1
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 201

Objavljeno: 20. december 2003, 21:55

...izguba maščob?
Manjši vnos kalorij kot je poraba. :vio:

#106 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 16. januar 2004, 23:53

Jej manj, a bolj dobro x:px x^x x:px

http://www.salesalut.../forum_main.asp

#107 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 17. januar 2004, 10:44

Računaj kalorije


x:Dx + x:px = :o|o: lakota

#108 tiana

tiana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 167

Objavljeno: 17. januar 2004, 11:15

Izogibaj se diet! Dolgoročno spremeni način prehranjevanja. Pridobi na mišični masi, ta je največji porabnik kalorij. Zmanjšaj vnos ogljikovih hidratov in povečaj vnos beljakovin. Predvsem pa se je treba v glavi rešiti odvisnosti od hrane! Če se poslužujete diet, boste celo življenje samo hujšali in se redili, tega pa verjetno nočete.

#109 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 17. januar 2004, 12:17

[quote name='sstane' date='18. Dec 2003 ob 15:47'] [quote name='sstane' date='18. Dec 2003 ob 14:49'] Free, ne obračaj, nikoli nikomur nisem rekel, da je on "glup"sogovornik, .... [/QUOTE]
No, pa sem se spet nekaj naucil! x:)x
hvala in prijeten dan ti zelim! [/QUOTE]
Upam, da ne samo tega, da je obračanje prepovedano? Tega se res sicer lahko naučiš, ostalo pa moraš hoteti tudi razumeti. [/quote]
ma ne tega glede obracanja, temvec tistega kar sem ti pisal, pa sem sebi,
da je potrebno podati tako da te drugi razumejo, pa me ocitno ti nisi razumel,
saj mislis, da jaz nekaj obracam in da kao mislim, da so drugi glupi x:Dx x;)x
nikakor ne, govoril sem tako, zaradi lazjega razumevanja (kot primer) stekas??
noben ni glup!

#110 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 17. januar 2004, 13:06

[quote name='free' date='17. Jan 2004 ob 12:18'] [quote name='sstane' date='18. Dec 2003 ob 15:47'] [quote name='sstane' date='18. Dec 2003 ob 14:49']
(kot primer) stekas??
noben ni glup! [/quote]
Kaj pa oni z rogom, ko kadi ko turk :sori: x^x :sori:

#111 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 17. januar 2004, 18:20

Ali pa znana francoska dieta-Mon žri!

x8Dx :palec:

#112 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. januar 2004, 11:13

NOVO NOVO NOVO NOVO

LM BIODIETA*  

Specialna devetmesečna
metoda hujšanja za ženske
na osnovi dognanj kvantne medicine,
upoštevanju luninih men in kontrolirani
uporabi biokodiranih elektrolitov.

Paket LM BIODIETA vsebuje:

1. knjiga SALESALUTE
2. Lunin koledar z dnevnikom
3. 9 mesečnih doz biokodiranih
  elektrolitov SALESALUTE

Cena paketa 100 EUR

Če nam s pravilno vodenim
dnevnikom dokažete, da niste
uspeli shujšati, vam vrnemo denar!

OPOZORILO!

V času devetmesečnega hujšanja boste
prihranili na hrani najmanj 500 EUR,
obnova garderobe pa vas utegne stati tudi dvakrat več!



#113 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 29. januar 2004, 17:19

in kaksna je zdaj situacija...?

a je kdo kaj shujsal? ali ste vsi debeli in slani?

sstane vidim, je se tukaj, ceprav se je ze pred mesecem poslovil... x;)x x:Dx

mi gre malo na zivce, sem brala tole: imam dieto, potem neki opisi o jodu, to ni dobro, to je dobro, prevec tega, premalo onega...onegavljanje je dobro, sol je zdrava...ampak samo zdrava sol... :8):

ne vem, ce ti da kdo dieto je res tako, kot je napisala mateja:

povejte, kaj in kako!
tocno!

zjutraj to in to, pa potem to in to, pa to in to. pa se malo tega in onega, brez tistega in totega. mislim: konkretna dieta! ( no ja...to je bila zdaj ilustracija, da se ne bo kaksen pameten vragec na moje besede obesil x;)x )
ker do zdaj se ni bilo nikjer nic konkretnega receno...zal. a ima kdo sploh kaksen konkreten nasvet?
pa ne za provokatorje, za pridne jedce...
x:)x x:o)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#114 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 29. januar 2004, 17:23

Tinka, v soboto izide nova številka revije RINA, tam boš morda našla to, kar iščeš :inocent:

#115 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 29. januar 2004, 17:37

ma saj ni hude panike...samo vcasih malo zgubim potrpljenje, ker si mi nejasen...saj jaz tudi rada bluzim, ampak
se mi zdi, da znas solit pamet, pa ravno ne zadosti, da bi jaz postala od tega kaj bolj pametna....

ne me narobe razumet,
se zelo rada ucim, ampak mora biti snov bolj konkretna, kot splosne trditve o tem in onem...
se mi zdi, da si dostikrat pokroviteljski brez razloga in da odgovarjas z vprasanjem na vprasanje.
ce samo ti ves, o cem govoris, jaz pa te ne razumem dobro, potem debata zal ni mozna,
in takrat je ze vseeno ce sploh govoris na glas, ce se edino ti sam razumes...to me frustrira.
vrzes zrnce soli-seme-eno vprasanje, sprovociras, nakar se nekdo zapali, ti pa se obrnes za enih 168 stopinj in serviras enega od tvojih filozofskih citatov...to me moti.

stagniram na znanju o soli, medtem, ko mi stalno dajes obcutek, da bi ze toliko in toliko morala 'vedeti', 'razumeti', 'se nauciti' iz tvojih postov. no, te moram razocarat...nisem dosti bolj pametna, ker te ne razumem zadosti dobro...
to me moti, ker bi te rada. :sori:

no, toliko...pa brez zamere, sem ti morala to povedat ravno zdaj, ker sem prisla do tega zakljucka.
sibam ven, ce ti slucajno ne odgovorim, je to zato, in ne, ker te ignoriram. lep vecer!
in do kmalu... x:)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#116 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 29. januar 2004, 18:02

Tinka, žal imaš vse prav, kar govoriš in nisi edina, ki mi je to povedala naravnost.
Nerodno je to, da ne morem iz svoje kože ali pa se ne znam drugače izražati, sol je pa tako globoko vsidrana v bistvo človeka, da vsaka narobe postavljena beseda vzbudi odpor.
Pregovorov s soljo imaš nič koliko, ampak najbolj asociativen je tisti, povezan z glavo in pametjo, ki takoj vzbudi sum, da se iz koga norce briješ.
In, če rečeš z eno besedo, sol je zdravilo za vse, je narobe, če pa dva stavka poveš, je pa že ogenj v strehi, češ, kaj o soli nam hočeš pridigati, o soli? in je zopet konec.
Seveda pri komu vzbudi averzijo že pomisel, kaj pa če je vse res, kaj bom pa jaz počel, če je vse v soli, o čem bom pa jaz predaval itd.
In, če bi si upal pomisliti, da je sol nekdo namerno naredil užitno na pol iz ekonomskih razlogov, bi mu priznal na eni strani genialnost, na drugi strani bi ga pa obtožil za največjega zločinca nad človeštvom.
V srcu pa verjamem, da gre le za nesrečen slučaj, kot že toliko drugih v zgodovini človeštva.
Zato te prosim, bodi prizanesljiva z mano, ker me vsako nerazumevanje spravlja v obup.

#117 tiana

tiana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 167

Objavljeno: 29. januar 2004, 19:11

Tinka! Nekaj mojih nasvetov glede prehranjevanja. Ne odločaj se za bilokako dieto, ampak dolgoročno spremeni način prehranjevanja. Te hitre dijete povročijo v glavnem izgubo mišične mase, od količine mišične mase pa je v glavnem odvisno koliko ti telo porablja, ko se ne gibaš. Priporočam: 3 krat na teden po eno uro ukvarjanja s športom (kaj ti je pač všeč), zelo pomembno je da ješ zjutraj, da se telo aktivira, jej več obrokov po malo. Ne vem kakšne imaš prehranjevalne navade, tako da ti težko točno svetujem. Če te zanima bolj konkretno, ti bom napisala, da ne bom zdaj nekaj brezveze zdaj pisala. Se pa kar spoznam na takšne stvari.

#118 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 29. januar 2004, 23:12

Tiana, pa daj vseeno eno kuro, dokler Tinka ne pride s šihta :sori: x^x :sori:

#119 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 29. januar 2004, 23:46

.Ne odločaj se za bilokako dieto, ampak dolgoročno spremeni način prehranjevanja.  ... .. .

:palec:

#120 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 30. januar 2004, 00:06

xokkx

#121 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 30. januar 2004, 03:07

Tinka! Nekaj mojih nasvetov ...

Tinka
ja, in zakaj veckrat po malo, kot pravi tiana:
zato, ker ce smo ze zelo lacni se obrok, ki ga uzijemo pospeseno pretvori v sladkor!
sladkor pa pac redi! - torej zato je bolje veckrat manj.
mnogo ljudi v pisarnah dela prav to; da cel dan nic ne jedo, potem pa se napokajo.
no, tako sem prebral, xbookx kar pa je res pa xnckrivx

verjetno to velja tudi pri suhih ljudeh??

#122 tiana

tiana
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 167

Objavljeno: 30. januar 2004, 08:29

Tudi jaz nisem neki strokovnjak za to področje, sem pa veliko prebrala. Lahko pa potrdim tudi iz lastnih izkušenj, da je res to, kar piše stroka. Sem suha, zdrava in najbolj važno - vedno sita. Včasih (8 let nazaj sem bila pa debela in vedno lačna, ha, ha). V daljšem obdobju sem brez kakega stradanja- izključno šport in sprememba prehrane shujšala za 13 kg. Najbolj pomembno pa je, da to težo tudi držim že dolgo obdobje in se ne pojavljajo neka nihanja. Najbolj od vsega odsvetujem diete. Ker enkrat se vsaka dieta neha, potem pa je logično, da boš s svojim načinom prehranjevanja spet prišel na isto težo. Potem se začne začarani krog in lahko celo življenje stradaš.

#123 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 30. januar 2004, 09:21

Hej HEJ!
Hvala za odgovore, tiana, free, sstane...
sama tudi nisem pristas diet in instant hujsanj, da se razumemo. imam malo prekomerne teze, ki sem prepricana, da se jo lahko znebim, ce se le malo (bolj) potrudim. sem se vedno dosti ukvarjala s sportom, do akega leta-dveh nazaj, ko sem zacela sedece delo.
rezultati so pac ocitni....mi ustreza jesti veckrat po malem, tako, da to ni problem. se bom potrudila in malo spremenila sistem, pa bo v redu, prepricana sem...ker nisem ravno ekstremno prevelike teze, sportam pa tudi rada x:)x

sstane, s tvojo soljo ni nic narobe, tudi nimam nic proti tvoji strasti o soli. edino kar me moti, je to, da stvari komuniciras na
ali zelo povrsinski, poeticen nacin (s citati ali retoricnimi vprasanji), ali pa s podatki, ki so samo izrez nekega vecjega znanja,
in mi kot taki nic ne pomenijo...ne morem kapirat stvari, ce so samo delno predstavljene, zal. kar me pa v bistvu najbolj moti, je,
da ti nekako pricakujes, da te (kot bralec tvojih postov) razumem. ce pa se kaksno super sarkasticno pripombo navrzez, mi pa sploh
dvigne sol v krvi.... x:Ix
zato ne obupati nad mojim nerazumevanjem, ampak se mogoce poskusaj potruditi, da bos bolj razumljiv za sirse mnozice.
vsekakor bos dobil feed-back, ce ti pa ne znese, pa bom pac brala dalje, vcasih razumela, vcasih znorela... :palec: x:)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#124 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 30. januar 2004, 10:04

Tinka, tako čisto po domače, poznaš užitne in neužitne gobe?
Vidiš, jodirano jedilno sol lahko uvrstiš med neužitne gobe.
Brez soli pa človek ne more.
Kaj sedaj?

#125 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 30. januar 2004, 10:13

ja ne vem, recimo....dobis nejodirano sol...?
in to je na primer.....zdrava sol? :8): x:o)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0