Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sanje in sporočilnost le-teh


  • Ta tema je zaključena Ta tema je zaključena
- - - - -
382 komentarjev na to temo

#101 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 10. september 2002, 01:00

quote:

Hoj, jaz imam veliko "norih" sanj. Ko pa je ravno tema tu in so sanje sveže... Mama in oče v kuhinji čisto tiho. Ne sme se hoditi, vse je grozljivo tiho. Oče nekam gre, dosti je...Da naj gremo na kosilo....samo jesti ne... odprem omaro, polno majhnih plavih lončkov, ki se spreminjajo v platoje jajc....če tisto vzamem na skrivaj in izginem v sobo bo kul...
no, tole...
Cat





Tukajle gre za osvoboditev od starševskih prisil.
Vsi poznamo to, kako starši pogosto obvisijo na otroku, da povejo "svoje mnenje" - ki je potem pogosto le še ponavljanje starih stališč.

ZATO BOŠ TEŽKO DELALA PO SVOJE IN URESNIČEVALA SVOJ ZNAČAJ pod budnim očesom staršev (ali moža ali --- nekoga, ki se pač počuti poklican, da komentira tvoja dejanja, kako se "nosiš" ipd.).

Rezultat tega namreč je, da delaš VEDNO MANJ in ne "bolje", kot mislijo tisti, ki delijo tovrstne vzorce.


Torej:
sanje te opozarjajo, DA URESNIČUJEŠ ŽELJE, KO SI "SAMA" ALI TEDAJ, KO SI Z LJUDMI, KI TE NE OVIRAJO (ko nekoga spoznaš, ti nikoli ne reče, kakšna moraš biti, temveč spoznava, kakšna SI!).
Nisi šla v svojo sobo v sanjah - morda lahko greš kam drugam.
V gozd na sprehod, k nekomu na obisk, posediš pred računalnikom. Ali pa greš v svojo sobo, meditiraš - in potem, ko veš, "kaj bi", najdeš trenutek, ko lahko greš tje, kjer tisto nekaj uresničiš.


POTEM pa boš lahko prišla nazaj.
Potem boš PRENESLA, da starši (in drugi) vidijo.
Ja, prav imata;
Pišče se razvija varno za lupino - do določene velikost in zrelosti.

Potem že zna odkočiti, da ohrani svoje življenje, ki si ga izbere.
In veselo čivka - ampak dovolj daleč od tistih, ki bi ga ogrozili.

Ti si zdaj na stopnji, KO ZAMISLI SPRAVIŠ V INKUBATOR, V RAZVOJ.
NASLEDNJA stopnja bo šele URESNIČEVANJE.

Lahko si napišeš nekaj zamisli - ker jih je očitno kar nekaj (modri lončki).

Nace

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#102 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 10. september 2002, 01:00

Jah, kaj naj rečem...ne more biti bolše razloženo!!
Sej čutim, da bo šlo pri meni v kratkem za 'preobrazbo', sicer še nič ne vem kako in kaj... vem pa, da vsak dan zvem nekaj novega, da imam odprta ušesa in oči in sestavljam mozaik...ko bo tehnica prevagala se bo začelo. Haha, sej preveč gledam ZF filme
Hvala vam, ker z vašo pomočjo to dosegam!
Cat

#103 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 10. september 2002, 01:00

quote:

Jah, kaj naj rečem...ne more biti bolše razloženo!!
Sej čutim, da bo šlo pri meni v kratkem za 'preobrazbo', sicer še nič ne vem kako in kaj... vem pa, da vsak dan zvem nekaj novega, da imam odprta ušesa in oči in sestavljam mozaik...ko bo tehnica prevagala se bo začelo. Haha, sej preveč gledam ZF filme
Hvala vam, ker z vašo pomočjo to dosegam!
Cat




Hvala, Cat.
Dovoli, da te popravim.
Ni res, da bo pri tebi prišlo v kratkem do preobrazbe.
pri tebi JE PRIŠLO pred kratkim do preobrazbe.
Dogaja se TA TRENUTEK.
Ta je tisti - PRAV NIČ TI NI TREBA ČAKATI.
Res pa je, da se odvija kot ZF film.
Se pravi, začne se pri ideji - ki si jo nisi priznala, pa so ti pokazale sanje, kaj se je skuhalo v podzavesti.
To, da toliko stvari prihaja do tebe - to gre predvsem za OPAŽANJE, ZAZNAVAŠ RAZLIKO, vse tisto, kar se dogaja v okolici dorugače kot doslej.
Je pa res, da se v jajcu valijo nove stvari in pod lupino ne vidiš, kako piščanček raste - zato misliš, da se bo to šele zgodilo.
Torej odgovorno živi že ta trenutek, ker se ravno zdaj pretvarjajo geni v piščanca - torej ideje v dogajanja.

Nekaterih zavor, kot sem ti prej opisal, pa ti ni treba upoštevati, izogni se jim - dokler ne dozoriš, ko boš vsem na ogled (z atrenutek, a bo življenje že plavalo naprej in te preobrazilo v naslednji trenutek, za nianso drug sadež...).
Imej se - lepo. Živeti polno je danost.

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#104 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 11. september 2002, 01:00

Danes so se moje sanje zaključili z zgradbo:
POglej,to je naša nova cerkev (zgradba). Na desni strani (kot gledam v njo) je muslimanska mošeja, na levi je naša cerkev (katoliška).
Pogledam, in vidim, da se skupaj držita kot sodoben blok s fasado iz rdečih opek, na desni strani je turn, stolp okrogel - bolj kot valj (naj bi bila mošeja?!) - zdaj se čudim, da ni bila kupola.
Na drugi strani je bil majhen ozek zvonik kot v kakih kičastih hišah na severu iz prejšnega stoletja.
Videlo se je, do kod je ena in druga, toda zidova sta bila spojena in fasada se je nadaljevala. Mošeja je imala tudi stolpič iz opeke, katoliška cerkev, kjer sem bolj ugibal, kje je križ, pa črni stolp - kot pri stari bakreni kritini.

Najbrž jaz tehtnica spet nekaj združujem v sebi - kar drugi ločijo na dva pola?!

Zdajle sem pomislil, lahko bi bil to moški in ženski princip - no, sem mislil, da je to že za mano?!
Dve kulturi?
Kdo ve.
Nekaj starejšega, pri nas bolj uveljavljenega in nekaj novejšega - s podobnim izvorom?
Zahodno in vzhodno? Npr. filozofija, medicina...
V moji glavi se bo šele pokazalo. Morda kaj čisto brez veze. Toda nekdo me je opozoril - mi pokazal, "kaj so zgradili" - se pravi eden, ki je bil med graditelji ali vsaj živel tam blizu.

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#105 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 11. september 2002, 01:00

Zdravo sanjski mojster;)
Sej ne, da bi bombandirala zdej lunin.net vsako jutro s svojimi sanjami, ampak intenziteta je zelo močna (jaz se sanj sploh nisem spomnila...)in zato bom napisala še te.
Z otroci smo šli na obisk k neki znani družini, parkirali smo povsem na robu prepada, ko smo bili že nekaj časa tam, je začel pihati grozen veter in jim je odprl steno (bila je iz belega lesa). Oni so skušali to skriti, kot da ni nič, mi smo potem vljudnostno odšli in šele takrat sem videla kako blizu prepada je avto parkiran in potem smo se zbasali notri, jaz sem zaprla oči in na silo hitro speljala in uspelo nam je priti nazaj na cesto...
Cat

#106 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 11. september 2002, 01:00

quote:

Zdravo sanjski mojster;)
Sej ne, da bi bombandirala zdej lunin.net vsako jutro s svojimi sanjami, ampak intenziteta je zelo močna (jaz se sanj sploh nisem spomnila...)in zato bom napisala še te.
Z otroci smo šli na obisk k neki znani družini, parkirali smo povsem na robu prepada, ko smo bili že nekaj časa tam, je začel pihati grozen veter in jim je odprl steno (bila je iz belega lesa). Oni so skušali to skriti, kot da ni nič, mi smo potem vljudnostno odšli in šele takrat sem videla kako blizu prepada je avto parkiran in potem smo se zbasali notri, jaz sem zaprla oči in na silo hitro speljala in uspelo nam je priti nazaj na cesto...
Cat




Cat, najprej hvala za zaupanje.
Seveda lahko pišeš sanje vsako jutro na lunin net.
Zakaj pa ne?
No, če jih bo veliko, ti bom odgovoril na tiste, ki so pomembne, ali pa našel rdečo nit med njimi in jih razložil, kot da prikazujejo razvoj.
Kadar bom imel čas, pa voljo, pa polne baterije...
(Lahko opaziš, da me kdaj kakšen mesec kar preprosto ni - potem pa sem tukaj večkrat na dan...).

No, zdi se mi, da moram malo improvizirati.
Namreč tvoje sanje mene spominjajo na zlagane odnose.
KI SI JIH KONČNO SPOSOBNA VIDETI!!!

Saj razumeš, na kaj namigujem.
Lepe frizure, besede, ki jih izrečejo vsakemu gostu, pred pol ure ali trikrat na dan pobrisana miza in tla, mož in žena ki sta v odnosu, kot da ni nikoli nič narobe med njima...
Življenje pa je kot vreme: noben ne verjame, da ko je sončno, vedno sije sonce.
Nihče ne verjame dvema oblakoma na nebu, da bosta celo življenje samo drug z drugim tudi v mislih...

No, nakladam.
Ampak povem ti tole:
LJudje, ki jim rečemo materialisti ali dvomljivci ali kakorkoli - niso taki brez razloga.

Ko gledaš duhovno, vidiš več.
In otroški svet, če so ti predstavljali starši, kot da vse vedo in je vse tako, kot ti povejo - ta otroški svet se spremeni in vidi, da je življenje nihanje in valovanje, ne pa bela stena ali zloščena plošad.

Tisto, kar modri zna, je to, da zna iz neželjenega stanja priti čimprej v prijetno razpoloženje, v tvorno življenje in se ne ustavlja predolgo v samopomilovanju in v nečem: kaj se mi je zgodilo, kako in zakaj...

REšuje tudi ta vprašanja, toda medtem stopa naprej. SReča nove ljudi, doživi nove dogodke in vidi, DA JE POVPREČJE VREDU, TUDI V SLABIH DNEH.

Torej:
prišli ste k prijateljem na obisk - ki ste mislili, da jih poznate.
Za steno se dogaja marsikaj. Ker si že čuječa, si to začutila. Kot v Herryju Potterju - si to kdaj pa kdaj zaznala samo ti, tvoja družina pa (še) ne.

Šele, KO SI TO VIDELA, si opazila, kako blizu prepada sta tudi vidva z možem - kako so njegove misli drugačne.
Kako ODPOVEJO vse naučene in v preteklosti uporabljane poti
in je treba ujeti pot, ki si se je domislilia iz intuicije - pri zaprtih očeh...

Da ne rečem, da je lahko bila možu tudi ženska tam všeč - in si ti to čutila, on ti je pa prikrival.
Vendar menim, da v tem primeru ne gre za to - temveč, da vidiš več - duhovno, tudi kar se dogaja v ozadju njihovih misli - misli drugih ljudi - torej izza scene.
Tudi v tvoji glavi, Cat , se dogaja marsikaj, kar drugih nikoli ne bodo izvedela. Razen, ko nam prijateljsko zaupaš...
Vendar ti boš vedela, da je to normalno in ne boš namerno skrivala - če gre le za ugled in ne npr. za prizanašanje bolečine tistim, ki še ne razumejo, da je življenje gibanje.
Tudi plejada vedno novih in novih misli in zamisli.
Imej se lepo, (tudi zdaj, ko vidiš in boš videla več in več - pa boš še bolj srečna, kot si bila kdajkoli - ker si v toku življenja),
Nace

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#107 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 11. september 2002, 01:00

Ja, Nace imaš preveč prav ;)) Stvar se res dogaja...in res je kot v ZF filmih.. Neverjetno. Sanjam, čez dan doživim, oziroma razkrinkam marsikaj v zvezi z mojim partnerjem, težko verjamem, piše mi Teja, kot da je začutila, pogledam še na net in vidim tvojo razlago, kot bi si sama samo obnovila dogodke današnjga dne. Neverjetno!! Zaenkrat se samo sprašujem, zakaj ljudje ne govorijo po resnici? Zakaj mi želijo prekrivati? Smešno...
Nace, svaka ti čast!!!

Če nimaš nič proti in ostali tudi ne, bi še kdaj kaj napisala, ker me je potegnilo v vrtinec in to izrazito čutim.

Lep dan vsem na luninem netu in sebi tudi želim!
Cat

#108 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 11. september 2002, 01:00

Edino, Nace kar bi še napisala, v sanjah ni bilo zraven nobenega moškega, prej bi morda čutila, da se je oni moški zanimal zame...no, pa vendar avto lahko tudi pomeni partnerja, ne? Se motim?
Cat

#109 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 12. september 2002, 01:00

quote:

Ja, Nace imaš preveč prav ;)) Stvar se res dogaja...in res je kot v ZF filmih.. Neverjetno. Sanjam, čez dan doživim, oziroma razkrinkam marsikaj v zvezi z mojim partnerjem, težko verjamem, piše mi Teja, kot da je začutila, pogledam še na net in vidim tvojo razlago, kot bi si sama samo obnovila dogodke današnjga dne. Neverjetno!! Zaenkrat se samo sprašujem, zakaj ljudje ne govorijo po resnici? Zakaj mi želijo prekrivati? Smešno...
Nace, svaka ti čast!!!

Če nimaš nič proti in ostali tudi ne, bi še kdaj kaj napisala, ker me je potegnilo v vrtinec in to izrazito čutim.

Lep dan vsem na luninem netu in sebi tudi želim!
Cat




Hvala, Cat.

Ja, lepo si me opozorila: tvojega moškega sem jaz kar videl zraven, čeprav si napisala: z otroki smo šli...
Le zakaj tako varčuješ z besedami?

Tista razlaga: "Da ne rečem, da je lahko bila možu tudi ženska tam všeč - in si ti to čutila, on ti je pa prikrival.
Vendar menim, da v tem primeru ne gre za to..." - No, vidiš, potrdila si, da to ni to - temveč prva (in obširna) razlaga.

Avto in partner? Mislim, da ti v tem primeru avto predstavlja orodje, s katerim si omogočiš priti naprej. To pa so ljudje, računalnik, metode, karkoli, lahko tudi svinčnik in papir, ali kamen, ki ga doživljaš s kristalnimi sposobnostmi...
No, kakorkoli, ostanem pri gornji razlagi. Nove sanje pa ti lahko povedo še več, tudi tisto, kar si še ne priznaš - morda zato, ker je nekoliko drugačno od tistega, kar si bila vajena, kar ti je bilo domače doslej.

Le kje je tvoj mož?
Si se odločila s svojimi sposobnostmi pobegniti naprej. Ga boš s širše dimenzije opazovala, v kako ozkem (materialističnem) krogu se giba on - ti pa si dobila krila, lahko poletiš, kamor želiš, opazuješ, kar ti koristi pri duhovni rasti...

Veš kaj sem se še spomnil: Sanajala si modre lončke. To, kar počneš, je, da jih polniš z vsebino. Kar pomeni: ŽIVI! Srečuješ vsebino, iz katerih nastajajo jajca, kar pomeni res pridobitev v življenju.
Učenje se res nikoli ne neha. Se veseliš vsega, kar ti prihaja naproti?! Seveda, kajne!
Nace

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#110 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 12. september 2002, 01:00

O Nace, skopa sem z besedami, ker sploh v danem trenutku nisem pomislila na moškega. V bistvu celo življenje živim sama, kljub otrokom, se nekako bojim navezati na koga. Saj poznaš tisto pesem Neže Maurer o trhlih drevesih.... (vidiš, ravno tega nočem, da bi 'jamrala' po forumih in z novimi besednimi zvezami nevem kolikokrat opisovala svoje 'žalostno' življenje, hehe hec...) Zdaj ne rabim več razlagat preteklosti, vendar me sanje očitno spomnijo, da bo treba kaj tudi razčistiti in ne zatiskati si oči. Zgleda gledam na življenje skozi neke filtre, kot bi bila zavita v vato. Do sebe sem perfekcionistka in to pričakujem tudi od drugih in ko se ne skladajo z mojo podobo jih kratkomalo 'odžagam' in se čudim svetu in ljudem. To so morda lažnivi odnosi, ki jih omenjaš... Gledam morda jaz na ljudi prestrogo?
Danes ponoči nekako zavestno nisem sanjala, zanimivo ne, se mi je kar zdelo, da ne bom...edino kar se spomnim je moja slika. (v resnici razstavljam eno sliko na neki razstavi). Ljudje so jo pohvalili in šele takrat se je tudi meni zdela kul. hm... Velikokrat se mi zadnje čase sanja, da vozim avto...zadnjič sem s prikolico vozila po ozkih strmih poteh...vedno so zraven otroci, nikoli pa ni partnerja, kot da ga v podzavesti še nisem sprejela, čeprav v resnici nekdo obstaja.
Cat

Hvala za ukvarjanje z menoj!
;))

#111 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 12. september 2002, 01:00

No, jaz pa vedno sanjam v zvezi z vodo.Najbolj so mi ostale v spominu sanje izpred petih let.Z bivšim možem sva se peljala z avtom skozi našo ozko vasico.Kar naenkrat je pričela v avto dreti voda, vsepovsod okoli naju sama voda.Stanovanjska hiša kjer sva stanovala je bila cerkev.Vedela sva,da morava priti do tja.On je vztrajal z vožnjo naprej,jaz pa sem ga stalno prigovarjala naj gre nazaj.Po dolgem času prigovarjanje je le popustil in peljal vzratno.
Kaj pomenijo te sanje? Samo te so mi ostale toliko časa v spominu.

#112 machina

machina
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 12. september 2002, 01:00

to so ene sanje, ki se mi zdijo vredne omembe: s priajteljico dva potovali. bili sva na trajektu in govorili o nekem fantu, ki je bil tudi prisoten. kar naekrat sva bili v nekem pristanišču in čakali manjši trajekt, da prideva na drugo stran. dolgo smo ga čakali(še nekaj ljudi) in dosti kasneje, kakor bi mogu prit, je prišel. Ljudje na tistem trajektu, so točno vedeli, da moramo priti na tisti trajekt in je bilo še dosti, več kot preveč prostora in nekaj nas je zafrkaval trajekt.. in že da se bo ustavil... zapluje stran.. in kar naenkrat sva se s prijateljico znašli na nekem čolnu z nekim možakarjem, ki nama je rekel:"nič, punce, nimamo kej, moremo it tako... " naju je bilo grozno strah, da bi nama kaj naredil, pa še tema je bila. kar naenkrat je bil še en možakar zraven in moj brat. sem ga stisnila v objem, da bi ga zavarovala in hkrati zavarovala tudi sebe. ko smo bili že skoraj pri obali, so bile v vodi neke ovire. bili smo že 2 metra od obale in srce mi je prelilo olajšanje, ampak sem se zbudila... :)

#113 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 13. september 2002, 01:00

Lunca:
quote:

No, jaz pa vedno sanjam v zvezi z vodo.Najbolj so mi ostale v spominu sanje izpred petih let.Z bivšim možem sva se peljala z avtom skozi našo ozko vasico.Kar naenkrat je pričela v avto dreti voda, vsepovsod okoli naju sama voda.Stanovanjska hiša kjer sva stanovala je bila cerkev.Vedela sva,da morava priti do tja.On je vztrajal z vožnjo naprej,jaz pa sem ga stalno prigovarjala naj gre nazaj.Po dolgem času prigovarjanje je le popustil in peljal vzratno.
Kaj pomenijo te sanje? Samo te so mi ostale toliko časa v spominu.



Živijo, Lunca.
Zelo zanimive sanje.
Ki zadevajo marskiga na njegovi ljubezenski poti.
Voda - so čustva.
Z možem sta živela skupaj in kmalu ugotovila, da se marsikaj "ne spodobi". Cerkev po mojem predstavlja odrekanje telesnim užitkom. On bi bil zato. Recimo: Samo golo občevanje, potem pa čimprej spet svetniški cilj.
Ti na to - kot ženska seveda ne - nisi pristala. Ne moreš biti posoda za praznenje moškega. HOtela si čustva in užitek. Z drugimi besedami: vzemiva si čas. Za naju. TEdaj naju ne briga, kaj v cerkvi (javno) zagovarjajo, odgovorna sva le drug drugemu.
Voda je drla v avto, mož se je zavedal pritiska čustev, a kot moški bi "to tako, kot je mislil pri sebi, da tudi drugi".
Ti si hotela svoj svet in pregovorila moža, da živita svoje čustveno življenje.
Vprašanje pa je, koliko ti je uspelo - namreč, ali "ti mož samo popusti" ali je resnično uvidel,da je lepota doživljanja mnogo večja, če gre po poti, ki mu jo pokaže žen(sk)a.

P.S.: -Glede na to, da sanj še nisi pozabila, lahko proces še traja. V tem primeru je na mestu, da svojega moškega občasno opozoriš: ali nama ni bili tedaj in tedaj (ali zdaj) lepo, ko sva bila le jaz in ti -in se vedla, kot da imava neskončno časa. Gradiva svoj svet neglede na druge ljudi, vzore. Moški se navadi - po korakih spoznavanja!?
Nace

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#114 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 13. september 2002, 01:00

Cat:
quote:

O Nace, skopa sem z besedami, ker sploh v danem trenutku nisem pomislila na moškega. V bistvu celo življenje živim sama, kljub otrokom, se nekako bojim navezati na koga. Saj poznaš tisto pesem Neže Maurer o trhlih drevesih.... (vidiš, ravno tega nočem, da bi 'jamrala' po forumih in z novimi besednimi zvezami nevem kolikokrat opisovala svoje 'žalostno' življenje, hehe hec...) Zdaj ne rabim več razlagat preteklosti, vendar me sanje očitno spomnijo, da bo treba kaj tudi razčistiti in ne zatiskati si oči. Zgleda gledam na življenje skozi neke filtre, kot bi bila zavita v vato. Do sebe sem perfekcionistka in to pričakujem tudi od drugih in ko se ne skladajo z mojo podobo jih kratkomalo 'odžagam' in se čudim svetu in ljudem. To so morda lažnivi odnosi, ki jih omenjaš... Gledam morda jaz na ljudi prestrogo?
Danes ponoči nekako zavestno nisem sanjala, zanimivo ne, se mi je kar zdelo, da ne bom...edino kar se spomnim je moja slika. (v resnici razstavljam eno sliko na neki razstavi). Ljudje so jo pohvalili in šele takrat se je tudi meni zdela kul. hm... Velikokrat se mi zadnje čase sanja, da vozim avto...zadnjič sem s prikolico vozila po ozkih strmih poteh...vedno so zraven otroci, nikoli pa ni partnerja, kot da ga v podzavesti še nisem sprejela, čeprav v resnici nekdo obstaja.
Cat

Hvala za ukvarjanje z menoj!
;))




Slika predstavlja tebe, karkoli je že gor, en del tebe, tvojega življenja.
Lepo ti pove tvoj opis tole:
SAMA NE MOREŠ VEDETI, KDAJ SI DOVOLJ DOBRA.
V sanjah so ti drugi povedala in ti si jim verjela.
Sama pa si lahko pomagaš tako, DA SE PIRMERJAŠ.
Ne s tem, kar naj bi bilo - v idealnem, temveč, kaj je v realnem.
Vse, kar delaš bolje in več - se lahko full "nosiš" - če me razumeš.
Ne tako, da druge od sebe odbijaš, ker niso tako popolni. Temveč v tem, DA ČUTIŠ PRAVICO UREDITI SI ŽIVLJENJE NA SEBI LASTEN NAČIN.
Če sem razumel, potem nekako ne moreš razumeti, zakaj so drugi lahko s toliko napakami ali v tako lenem alikakšnem stanju.
Torej en del življenja je tvojega, en del deliš z nekom. V tistem delu zahtevaj toliko, "kolikor pač lahko dobiš".
Seveda pa imaš pravico, da tisto "manj" ne vpliva na tvoje življenje in se lahko zaščitiš. Doslej si ubrala pač to svojo pot. Morda niti ni slaba, saj ti omogoča, da uspeš v tistem, kar želiš.
Le - če poveževa več stvari, življenje je sestavljeno in mnogih podpodročij. Zato daj dihati - recimo v prostem času, tudi tistim, ki jih zatiraš - npr. da kar nekaj nepremišljeno narediš, da skačeš v trenirki naokoli, če si sicer rada urejena, da torej skačeš iz podosebnosti v podosebnost glede na zunanje potrebe, kaj želiš v danem trenutku doseči (ali pa nič - in naj se dogaja...).

Počasi se zavedaš torej tegale: so še druge vrednote v življenju od tistih, ki si jih videla.
Ker se bojiš izgubiti, kar si zgradila, se ti zdi življenje v dvoje sila nevarno.
Morda je res. RAzen, ko postaviš mejo, do kod in kdaj ima nek moški vpliv nate. Npr. ali delaš svojo službo doma ali "greš nekam".

Sam menim, da tvoj način ni slab:
moškega imaš, si zgoraj napisala, sama pa imaš izbran življenjski stil.
Torej: da bivata vsak na svojem mestu, in se srečujeta ravno toliko, da vama je prav in ko se že ovirata, se imata kam umakniti - povečati razdaljo. To je idealno, mnogo bolj, kot da bi se ti spustila trajno na nivo, ki ga ne maraš.
Ampak ponavljam: tam, kjer "si lahko privoščiš" si občasno daj duška - na nivoju kot je povprečje. DA obnoviš moči.
Otroke - ki jih vzgajaš od majhnega, imaš dovolj pod nadzorom, da ne motijo tvojega stila, so ga od začetka vajeni in te ne skušajo spreminjati - zato si njih sprejela.
Torej boš sprejela tudi moškega, ki te ne bo želel spreminjati - nihče pa ni dolžan se prilagajati tebi bolj kot želi. Srečuješ se torej le v tistem, kar in ko vama je skupno. Individualno - a ocenjuj se bolj pogumno v dobrem (primerjaj, kje dosegaš več).

Se pa tudi v osebnosti ves čas pregrajujemo: staro izginja, raste novo, kar se nam zdi dobro, ohranjamo, kar ne želimo, pustimo, da zamre... Česar si se zavedala, bo naredilo prostor za novo vsebino.
Imej se lepo!
Nace

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#115 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 13. september 2002, 01:00

Machina:
quote:

to so ene sanje, ki se mi zdijo vredne omembe: s priajteljico dva potovali. bili sva na trajektu in govorili o nekem fantu, ki je bil tudi prisoten. kar naekrat sva bili v nekem pristanišču in čakali manjši trajekt, da prideva na drugo stran. dolgo smo ga čakali(še nekaj ljudi) in dosti kasneje, kakor bi mogu prit, je prišel. Ljudje na tistem trajektu, so točno vedeli, da moramo priti na tisti trajekt in je bilo še dosti, več kot preveč prostora in nekaj nas je zafrkaval trajekt.. in že da se bo ustavil... zapluje stran.. in kar naenkrat sva se s prijateljico znašli na nekem čolnu z nekim možakarjem, ki nama je rekel:"nič, punce, nimamo kej, moremo it tako... " naju je bilo grozno strah, da bi nama kaj naredil, pa še tema je bila. kar naenkrat je bil še en možakar zraven in moj brat. sem ga stisnila v objem, da bi ga zavarovala in hkrati zavarovala tudi sebe. ko smo bili že skoraj pri obali, so bile v vodi neke ovire. bili smo že 2 metra od obale in srce mi je prelilo olajšanje, ampak sem se zbudila... :)


Menim, da sanje opisujejo graditev odnosa med moškim in žensko. O tem, kako privlačni zna biti "nek tuj moški", posebej nekdo iz sanj ali drugi, ki ga le bežno opaziš.
Potem pa ali ga nočeš videti takega, kot je, ali pa je "nedostopen", kar pomeni, da ga gledaš le v neki vlogi. Misli potem ustvarjajo občutek, da bi se morale "zgoditi" okoliščine. Toda drugi praviloma ne mislijo na tvojo srečo in tvoja čustva - - zato počakaš na naključja. No, med tem hrepenenjem se zaveš svojih korenin, tega, česar so te doma naučili oz. kar si videla doma.
Zaveš se vrednosti življenja, ki ga poznaš.
Vendar četudi potem nekega moškega "poznaš", vidiš in spoznaš, da ti je intimno povsem tuj. Misli le nase in se ravna po nagonu, ti pa si bila prepričana, da bi lahko mislil le nate in "že vse znal".
Ni dovolj v življenju, da čakaš, da "se nekako prepleza čez težave, ovire", temveč ob vsaki oviri pomisli, da se ljudje za hip ustavijo. TEDAJ pa je čas, da poveš, kar želiš in preusmeriš ljudi k zadovoljitvi svojih potreb: učijo se in v času, ki ti je na razpolago, povej, "kako se mi zdi prav, prijetno", v smislu: ali lahko to takole.
Kajti - če bi bila bolj pogumna, bi te lahko manjši čoln odpeljal do trajekta - morda bi morala le reči. Torej izdelaj si nek načrt, da boš vadila dajati predloge in opazovala, kaj moraš narediti, da jih upošteva/jo in kdaj te gladko zavrnejo. Seveda bodi potrpežljiva in najprej "omeni" v katero smer kaže želja, potem pa predlagaj: ali bi lahko to zdaj (druga stopnja)...

Gre za acijo in počitek - ki se izmenjujeta. Daš, vplivaš in opazuješ odziv, sprejemaš. Najbrž si preveč pasivna, tvojega hrepenenja, ki ni izrečeno pa nihče ne zna pre/brati. Besede, navodila manjkajo v tej zzgodbi.
Nace

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#116 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 13. september 2002, 01:00

Vidiš Nace, 'debatiranje' s tabo, v meni odkriva nove dimenzije razmišljanja. Zelo se mi dopade in razmišljam o sebi na nov drugačen način in ni mi vsiljen. Ob prebiranju neštetih knjig o duhovni rasti, sem večkrat dobila občutek, da mi razlagajo kako naj bi se počutila. Tu pa gre za reševanja, to mi je všeč. O sebi sem mogoče razmišljala celo preveč in sem se vrtela v krogu, nujno rabim sveže poglede na določene stvari, ker se tako 'premaknem' naprej. Zato, hvala ti!
Neverjetno me zanima povezovanje naše psihe, podzavesti,..z dejanjskim 'budnim' življenjem. Marsikaj je mogoče. Zgleda grem čez zanimivo obdobje razkrivanja sebe...danes sem sedela na sedežnici, vendar ljudje nismo sedeli v dejanskih stolih in bili privezani, ampak smo sedeli na vrvi in se držali z rokami na vrv tako, da smo si naredili zanke okrog rok - če bi slučajno padli, da nas še nekaj zadrži... bil je prekrasen dan - modro nebo, kot pozimi v gorah - močna modra in sveže, skoraj mrzlo, vohala sem svež zrak! Potem se iz dimnika, ne vem recimo neke tovarne privali gost črn dim. Bližam se temu dimu, točno sem razmišljala, joj stran, stran, vendar kam, ne morem. Šla sem v dih, bilo je popolnoma črno, čisto nič se ni videlo. V hipu sem se umirila, grem skozi, zdaj drugega ne morem. Trdno sem se prijela in se nasmehnila. Ja zdaj se dogaja, zdaj gre zares. Z veseljem sem se peljala skozi in brez problema prišla 'ven'...Potem bi morala, sicer ne vem z razumom povedati kako 'zaviti' po drugi poti - pri drevesu desno, vendar sem šla jaz pri drevesu levo... nekakšen 'kontrolor' mi je vpil naj ne hodim tja, vendar sem jaz vedela, da grem lahko tja in bila sem srečna in tudi on se je smejal, kot da bi spoznal, čež moram vas usmerjati tja na desno in hvala bogu, da greste nekateri tudi tja na levo?!?!
Preden smo šli na to sedežnico, sem srečala žensko z svetlimi lasmi in sem ji premene las pobarvala vijolično?!?
Cat

#117 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 15. september 2002, 01:00

quote:

Vidiš Nace, 'debatiranje' s tabo, v meni odkriva nove dimenzije razmišljanja. Zelo se mi dopade in razmišljam o sebi na nov drugačen način in ni mi vsiljen. Ob prebiranju neštetih knjig o duhovni rasti, sem večkrat dobila občutek, da mi razlagajo kako naj bi se počutila. Tu pa gre za reševanja, to mi je všeč. O sebi sem mogoče razmišljala celo preveč in sem se vrtela v krogu, nujno rabim sveže poglede na določene stvari, ker se tako 'premaknem' naprej. Zato, hvala ti!
Neverjetno me zanima povezovanje naše psihe, podzavesti,..z dejanjskim 'budnim' življenjem. Marsikaj je mogoče. Zgleda grem čez zanimivo obdobje razkrivanja sebe...danes sem sedela na sedežnici, vendar ljudje nismo sedeli v dejanskih stolih in bili privezani, ampak smo sedeli na vrvi in se držali z rokami na vrv tako, da smo si naredili zanke okrog rok - če bi slučajno padli, da nas še nekaj zadrži... bil je prekrasen dan - modro nebo, kot pozimi v gorah - močna modra in sveže, skoraj mrzlo, vohala sem svež zrak! Potem se iz dimnika, ne vem recimo neke tovarne privali gost črn dim. Bližam se temu dimu, točno sem razmišljala, joj stran, stran, vendar kam, ne morem. Šla sem v dih, bilo je popolnoma črno, čisto nič se ni videlo. V hipu sem se umirila, grem skozi, zdaj drugega ne morem. Trdno sem se prijela in se nasmehnila. Ja zdaj se dogaja, zdaj gre zares. Z veseljem sem se peljala skozi in brez problema prišla 'ven'...Potem bi morala, sicer ne vem z razumom povedati kako 'zaviti' po drugi poti - pri drevesu desno, vendar sem šla jaz pri drevesu levo... nekakšen 'kontrolor' mi je vpil naj ne hodim tja, vendar sem jaz vedela, da grem lahko tja in bila sem srečna in tudi on se je smejal, kot da bi spoznal, čež moram vas usmerjati tja na desno in hvala bogu, da greste nekateri tudi tja na levo?!?!
Preden smo šli na to sedežnico, sem srečala žensko z svetlimi lasmi in sem ji premene las pobarvala vijolično?!?
Cat




Živijo, Cat!
Zelo dobro ti gre.

Podzavest se razkriva tudi skozi sanje.
Gre nekako za to, da zavest lahko posega v dogajanje. Posebej ko se odločamo sprejeti ali ne, izbrati to ali ono možnost.

Toda vedeti moramo, kaj se dogaja v podzavesti in si potrebe, ki tam obstajajo - priznati!
Nadzoruje večji del življenja kot zavest in pazi, da vse lepo teče...

Vrv - je bolj nestabilna kot stoli z varnostnim pasom, pa tudi bolj preprosta.
lepo so ti sanje pokazale, da si zdaj na videz bolj izpostavljena. Toda ti uživaš, kljub preprostejšemu dogajanju si zavarovana za primer, ko padeš.

To je tisto, zaradi česar so starši zasrkbljeni, ko otroci odrastejo. Zdi se jim, da živijo tvegano. Toda oni so -varovani. To mimogrede.

Torej, privali se tisti dim - iz civilizacije. Morda iz kake tovarne, službe, kjer veljajo prisilni medosebni odnosi, ki človeku dušo zatirajo. Velja le še tisto, kar je "treba", vse ostalo se nam zamegli.

No, Cat, zdaj vidiš že več, tudi veš že več. Preprosto si sprejela čas, ko te je zajel dim in počakala, da pride čas, ko boš spet svobodna pod jasnim nebom, v sožitju z Naravo.

No, mnogo ljudi boš v realnem življenju videla v tem dimu - zdaj boš razumela, ZAKAJ TAKO MALO VIDIJO! Preprosto bi preveč trpeli, če bi razmišljali, da tam nekje zunaj obstaja jasno nebo in naravni odnosi. Četudi je na vrvi "bolj tvegano", pa je bolj zdravo in bolj naravno.

NO, povedati sem hotel, da si mirno počakala, da čas reciva službe mine in si vzameš čas zase.

Ko bi zavila desno- right, v pravo smer - bi bili LJUDJE zadovoljni.
Toda resnični napredek ustvarijo ljudje, ki gredo LEVO. Nimamo radi, ko koga opazujemo na tej poti. Saj veš, kaj pomeni, da nekaj narediš z levo roko. Nekako tako, kot da je to slabo.
Gre pa v jedru za to, da je to originalno, poskušaš, izumljaš, zato stopaš PREVIDNO OZ. POČASI, delaš napake in se UČIŠ.

Na desni je možno kaj izboljšati, ampak le tisto, kar je že tam. Česa novega ljudje, ki živijo po pravilih, ne odkrijejo...

POleg tega si tudi ti kot oseba - na levi veliko bolj originalna, enkratna in neponovljiva. Nisi več človek, ki igra njemu namenjeno vlogo, temveč živiš iz duše. Morda bodo rekli, da se težko prilagodiš, toda v tvoji družbi je vedno zanimivo in vedno greš naprej.

Blondinka pove isto zgodbo:
Pritegnila bo moški pogled s to svojo opremo. Toda tebi to ne zadostuje. Zanima te, kaj se dogaja v njej, kako prevaja energijo. Osvetlila si jo z duhovno vijolično energijo. Torej je postalo pomembno, kakšno energijo nekdo oddaja, njegove vibracije - ne pa, kakšna je njegova lupina.
Seveda si to ti: ne pridobiš drugih ljudi s tem, kakšna si videti, temveč s tem, kako se ob tebi počutijo, kako "vibriraš".
Duhovnost je v tem primeru način, kako pokažeš in udejanjiš govorico svoje duše.
Zaradi tega so možni pristni odnosi - s tistim delom drugega človeka, ki je pod pokrivalom. Išči torej v drugih ljudeh ta del - in poglej preko zunanje podobe. Nenadoma se znajdeš v drugačni energiji. Začutiš nekako: saj smo vsi na POTI, zakaj se ne bi podpirali.
Vsak je toliko individualen, da si v bistvu ne konkuriramo - vse nas nekam pelje, pri tem pa se potrebujemo, ko delamo po svojih najboljših močeh (to bo naslednja stopnja).
Še bodo zanimive sanje.
Nace





Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#118 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 16. september 2002, 01:00

Hvala Nace! Zelo pomagajo tvoji opisi.
Cat

#119 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 16. september 2002, 01:00

Hvala Nace za odgovor, izgleda,da si specialist za sanje in se zdaj vsi obračajo nate.Precej zadeto.Mogoče sem predolgo časa upala,da se bo odnos z možem popravil,če temu lahko tko rečem.
Vendar naj povem,da živiva vsak zase in mislim,da sva ta vzorec že predelala,zato se mi o vodi nič več ne sanja.
Kaj pa ti misliš,da sanje o zobeh res napovedujejo bolezen?Tko so včasih rekli stari ljudje? Verjetno se to navezuje še na druge stvari?
Ali si se ti razlage o sanjah učil, ali je to povezano precej z intuicijo?
Precej se lahko naučimo tudi iz takih in podobnih tvojih razlag.
Hvala in lep dan želim.

#120 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 18. september 2002, 01:00

Eto, spet se v sanjah pojavlja vrv...je tu mišljena nevarnost, oziroma riziko?
..spet sem bila v šoli, vendar drugačni... (velikokrat se mi sanja o tem, čeprev nisem imela nobenih težav s šolo). Ženska, ki je predavala, mi je bila nesimpatična, predvsem sem bila nesimpatična jaz njej. Sicer sem imela nekakšno srečo, ni me vprašala, pač pa je eno dekle moralo na tablo, ki je bila oddaljena in postavljena na oder, napisati neko formulo. Zelo dolga formula, ki ni vsebovala številk, ampak črke, ki so se seštevale, v oklepajih, na potenco....na koncu je bilo napisano neko žensko ime (meni čisto nič ne pove...) Ker nisem videla kako je ime napisano, sem šla na oder pogledati in takrat sem začutila nevarnost. Na kakšen način, nimam pojma, za odrom je bila napeljana vrv in nekako sem skočila nanjo. Vrv je nihala s precejšnjo amplitudo, potem se je umirila, spodaj pa se je pojavl slon. Stegoval je svoj rilec proti vrvi in jaz sem se mu komaj umikala... Potem sem ne nagnila dol in ga ugriznila v uho (v tistem trenutku se je nekako spremenil v divjega prašiča?!), občutila sem obupen smrad in dlake v ustih in izpljunila... Zaslišalo se je nekakšno tuljenje in ugotovila sem, da slon ni preveč pogumen, saj se je skril za trenutek pod nekakšen nasip....Razmišljala sem ali naj skočim ali si polomim kosti...Za odrom, tam kjer je bila napeta vrv so bile nekakšne tribune (kot v cirkusu?!) in tam so se začeli zbirati ljudje. Poznala sem jih in prosila, naj pokličejo gasilce, vendar so gledali skozme, kot da me ne slišijo, ali ne želijo slišati... Jezna sem bila. Potem skok ni bil več zelo važen, znajdla sem se na tleh in tekla na drugo stran nasipa (bila sem na desni, spet sem šla na levo). Tam so bili ljudje, stekla sem do majhne odprtine in se zagozdila notri. Pomislila sem, da se bojim tesnih prostorov, vendar mi je bilo tokrat prijetno. Počasi sem se toliko sprostila, da sem zlezla naprej. Bil je rov, vendar je bilo vse polno sob. Sklenila sem, da se zaprem v kopalnico in stuširam. Preden sem šla v kopalnico, me ustavi neki moški, in celo koketiram z njim.. Potem grem spet ven. Nekako se pomešam med ljudi, zgleda gre res za cirkus, saj nastopata dve eksotični plasalki. Nič skrbeti saj sta bili oblečeni ;)), slekli sta si 'samo' maski iz obrazov...To je bilo meni v prid, saj so vsi obnemeli in strmeli vanju (kot, da je nemogoče, da sta tam ravno oni dve), jaz pa sem postala neopazna....

Se zahvaljujem uredništvu lununega neta, da me ne 'ustavlja' ob razlaganju sanj, saj mi pisanje zelo koristi, posebej pa kakšen odziv mojstra Naceta, ki povzroča spremembo v mojem obnašanju ali spoznavanju same sebe.
Hvala vsem!
Cat

#121 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 18. september 2002, 01:00

Pozdravljeni!
Tudi jaz se ponovno oglašam zaradi sanj. Danes sem sanjala o beli tkanini, v katero sem neskončno dolgo vrezovala asimetrične vzorce.
(kao za angleške vezenine) in kamor koli sem pogledala vse se je bleščalo od beline. In prav nič ni kazalo, da bom kdaj z delom končala...
Pozdravček vsem


natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#122 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. september 2002, 01:00

quote:
... Se zahvaljujem uredništvu lununega neta, da me ne 'ustavlja' ob razlaganju sanj, ...
*Cat


Cat - zakaj bi ustavljali? Saj to je zelo dobrodoslo - nizanje sanj v tocno to temo.
Se nikoli ni LN brisal posta (razen v izjemnih primerih, kot npr. ponavljanje istih vprasanj, odpiranje novih tem z isto tematiko, nesreca pri postanju, kjer se je kaj dvakrat izpisalo ipd..).
Cim je post avtorski, v "pravi" temi, ni zaljiv ali kakorkoli motec za druge, ne vidiva nobenega razloga, da bi kogarkoli kakorkoli "ustavljala".
Pravzaprav je bil namen LN, da bi v Chatu vsako jutro govorili o sanjah pretekle noci, pa se to nekako ni prijelo.
Pa imamo zdaj to temo, kjer je to - in prijaznega in znalskega Naceta, ki mu je v veselje poglobiti se v nase filme.

Tako da - ti kar postaj, kolikor zelis.
Vec bos napisala sanj, bolj bos utrdila mojo napoved za ta mesec in to obdobje. ;)))

Ko smo pa ze pri sanjah...
Te dni sanjam ljudi, ki jih srecam, ko se mi nekam mudi... Vsak bi me rad nekako zadrzal, mi kaj ponuja, itd... ustavim se ob necem (hisa?), kamor pa nimam namena vstopiti... pa povrsna sem zanalasc, ne zelim se zabetonirat in sem v pripravljenosti za odhod.. nekako je cesta tako postavljena, da grem malo v hrib.. tako nekako vhrib stojim in ravnokar se bom odrolala gor naprej po poti.
To so vse sami moski, ki jih srecam... Ampak je hecno, ker so tako nekako znani, pa jih potem ne morem opredelit, kateri bi zdaj to bili. A kot da jih poznam.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#123 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 18. september 2002, 01:00

Hehe, Marsa, sej nisem mislila, da bi mi kdo kej zbrisal
Bolj sem to napisala v opravičilo in zahvalo, ker lahko to tu opisujem in celo dobim odgovore.
Cat

#124 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 19. september 2002, 01:00

Nace živjo, vprašala bi te, kaj ti misliš o sanjah, tko kot so včasih rekli, če sanjaš sneg, zob, sovo in podobno.Vsi ti so bili po starih sanjskih bukvah znanilci smrti, bolezni oz.nevšečnosti.Dva dni že sanjam nekaj podobnega.Prejšnji večer so me v sanjah ustavili policaji in namesto,da bi pihala, sem morala narediti kepo iz snega in jo pociljati skozi tunelček, kot na mini golfu.Prav smešno.Danes zjutraj pa sem se zbudila s kristalno jasnimi sanjami o sovah, ki so frčale okrog mojega balkona in samo ena in to čisto bela sova se je vsedla na streho in gledala na balkon.Moj prijatelj jo je podil stran.
Zelo žive sanje. Kaj ti misliš, oziroma kdo drug o tem.

#125 machina

machina
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 19. september 2002, 01:00

hvala, Nace.. res.. najlepša hvala... eh, še vedno ta odnos med žensko in moškim :) ..moje sanje so zmeraj iste.. :)) pasivna sem preveč, sploh nočem motit drugih s svojimi zahtevami, jih nočem spreminjam in to je verjetno, kar me potem nardi takšno, da potem niti nočem več stika z njimi... lepo se imej!!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0