Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sanje in sporočilnost le-teh


  • Ta tema je zaključena Ta tema je zaključena
- - - - -
382 komentarjev na to temo

#76 machina

machina
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 19. julij 2002, 01:00

jaz sem sanjala, da sem hodla po stopnicah, bile so lesene in so se majale, so se kmalu sesule.. sem iskala druge in tudi tiste so se sesuvale... kaj je to spet povezano kaj s čustvi? noben me ni hotel poslušati, ko sem jom govorila, da se sesuvajo.. so hodlo po njih in govorili:"ma ja..." kot da to nič takega.. aja, in sekala sem drevesa v drugih sanjah.. kaj to pomeni?

#77 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 31. julij 2002, 01:00

machina: Objave: 6 Objavljeno : 19/07/2002 ob 00:57:47
----------
jaz sem sanjala, da sem hodla po stopnicah, bile so lesene in so se majale, so se kmalu sesule.. sem iskala druge in tudi tiste so se sesuvale... kaj je to spet povezano kaj s čustvi? noben me ni hotel poslušati, ko sem jom govorila, da se sesuvajo.. so hodlo po njih in govorili:"ma ja..." kot da to nič takega.. aja, in sekala sem drevesa v drugih sanjah.. kaj to pomeni?

Odgovor:
Odločila si se, da boš nekaj dosegla.
Iz podatkov, ki si jih imela, nisi prišla do izbranega cilja. Ali pa morda ni bilo primerno okolje.
Poskusila si na drug način, pa tudi ni šlo.
Ljudje zamahnejo z roko, ker te nočejo razumeti. Zato, ker problem ni njihov. Gre za področja, kjer "čas celi rane".
Vendar je zate to zelo pomembno.
To, da si "pričakovala" njihovo pomoč, kaže na to, da si uporabljala poti, ki meniš, da jih uporabljajo drugi. Pa to ne deluje - najbrž niti pri njih, pri sebi boš pa tako in tako morala nekoliko individualno pot.
Tako, da si sama zgradiš stopnice...

Tisto o sekanju dreves - da, lahko bi bilo povezano.
Namreč - namesto, da vlagaš trud, boš direktno prišla do cilja in - pozabila na čustva.

To v odnosu do ljudi pomeni, da ne boš sočutna, temveč preprosto povedala, kaj hočeš!!!


Ob tem sem se spomnil nekega cimra, ki je veljal za uspešnega zapeljivca. Želel sem, da mi pomaga na poti do punce, da me nauči, kako ravnati.
Nekoč sem ga peljal na kosilo, kjer sva srečala mojo sošolko.
Ni mi pomagal, temveč se je postavil v vlogo mojega tekmeca...
Kajpak, da sem mu zameril.
Mislil sem celo, da bi bilo dobro, da bi iz svojih izkušenj napisal nekaj, kar bi nam, neizkušenim koristilo. Pa se mu ni zdelo vredno.

Če pogledam z današnjega stališča na to temo:
Vsi smo tako nevedni glede medosebnih odnosov.
Učenje tega tudi ni zadosti institucionalizirano.
Vsak naj se znajde, kakor ve in zna.
Ko imajo težave drugi, zamahnemo z roko.
Tako pustimo vtis, da mi to vemo, pa se nam ne zdi vredno govoriti in pomagati.
Resnica je drugačna:
Ne vemo in to prekrijemo.

Omenjeni cimer je imel tedaj "obdobje, ko je žele dokazati svoji prejšnji punci, da tudi on lahko..." Torej iz bolj nizkih nagibov. Še dobro, da ni bil zares moj mentor, bolje, da sem se več let pozneje sam znašel...

A bi učitelji bili vseeno na mestu.
Zato je meni vedno bolj pomebno, zaradi česa nekdo nekaj reče kot to, kaj reče.

Machina, tako ti predlagam, da gradiš svojo pot, pa ne kot "vse na novo", temveč:
drugače kot tvoja okolica.
V knjiga boš našla mnogo poti do srca tujega človeka.

Takoj preidi na BISTVO. Ne zamujaj se pri posameznih besedah, ki ti jih nekdo reče v real lifu - temveč ugibaj, kaj je pripravljen, v katero smer potuje. Tam imaš mnogo možnosti, da se "priklopiš" na njegovo pot in začutiš harmonijo v tistem, kar zavibrira tudi v tebi.

Če povem bolj na kratko:
sanjala si o zlaganih sporočilih o medosebnih odnosih.
Tvoja želja in notranja potreba pa je, da razumeš pot. To ti bo zagotovo uspelo.
Le nekaj časa boš rabila do tja.
Do takrat pa ugotovi, kje in kaj vse škripa v odnosih ljudi, ki te obkrožajo.

Takoj boš bolj samozavestna, saj boš ugotovila, da mnoge stvari znaš zastaviti drugače že na začetku.

Torej: ne pogovarjaj se z lupinami ljudmi, temveč z njihovim bistvom.

Lepo se imej - in napiši še svoje mnenje. (v sanjah pa se ti bo kazala tudi pot naprej - jih boš podelila z nami?)!


Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#78 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 31. julij 2002, 01:00

evya
Objave: 19 Objavljeno : 18/07/2002 ob 02:21:03
----------
nace hvala za to zanimivo razlago.glede tega da se meni zdijo te osebe zanimive-so se mi zdele v preteklosti-zdi pa se mi da pa se da gre tu za obojestarnsko zanimanje...v sanjah se mi res pojavljajo na raznoraznih krajih-od garaže,mojega lastnega doma,campa,avenije...
zavsestno ne razmišljam o njih...naš odnos je bil sicer zelo specifičen na nek način, vendAr pa smo se v zadnjem času očitno zelo distancirali.sploh ne vem,če še vedno obstaja neka vez med nami...
ali si vsaj približno predstavljaš naš nekdanji odnos?
špela novak

Živijo, Špela!
Lahko si zamišljam.

Toda predlagam ti, da razmišljaš ti.
Filmsko se odpelji "malo naprej z njimi". V mislih.

Praviš, da zavestno ne razmišljaš o tem.

Moja izkušnja z neko osebo, "ki je tako hodila za menoj, tudi v sanjah", je podobna. Vendar so se sanje ustavile šele, ko sem z več strani pogledal na odnos in na to osebo samo.
Mislim, da je bilo prelomno, ko sem v neki družbi spregovoril o vsem, kar mi je prišlo na površje iz čustev.

O dobrih in slabih plateh.
Slabe sem si sprva prikrival. (Vsak človek ima, po mojem, vsaj toliko slabih kot dobrih lastnosti, lahko pa jih ne uporablja...).

Odstalo ti je sporočilo.
Od teh ljudi.

Menim, da niso več "tvoji", da tudi vaša življenjska pot ne pelje skupaj naprej.
Je pa zelo verjetno, da tisto, kar si videla pri njih, prej ali slej doživiš z neko drugo osebo v nekih drugih pogojih.

Če povem drugače:
dovoli si sprejeti druge osebe v svoje življenje.

O "prebolevanju" ljudi, ki pustijo močan vtis, še to:
moja izkušnja je, da ob naslednjem človeku, ki je "pomembnem zame", mislim veliko o prejšnjem, in ga prebolevam.
Ko se ta drugi, "nadomestni" odnos prekine, je za tisto prej le še lep spomin...
Potem lahko grem svojo pot.
Razen v primerih, ko tudi ta "nadomestna oseba" pusti velik pečat in jo prebolevam v naslednjem kontaktu - prej ali slej se najde nekdo, ki je "samo tam, samo ogledalo" in ne pusti čustveno neizrečenih vsebin.

Gre tedaj torej za pričakovanja, ki se kažejo kot manipulacije zato, ker meniš, da so tiste osebe res tako močne,
v resnici pa živijo nekaj, kar boš tudi ti živela.

Recimo da je to skupina in so nekateri po parih.
Ti čakaš na svoj par - zato te prevzame vse, kar počnejo.
Ko imaš svoj par, je dobro, da narediš nekaj izletov na pododbnih krajih, da možgani dojamejo, da je "konec hrepenenja, ker je realnost že prišla".

Torej kar sanjaj naprej, piši si vtise, ki te prevzamejo, ko pa pride priložnost, pa jo seveda zgrabi - že zato, da greš v mislih naprej (in pazi na zaščito, če gre za intimna razmerja - previdnost ti oprostijo, naivnost pa vodi lahko do posledic, ki jih je treba zdraviti).

Toliko malo za razmišljanje.

Predlagam ti, da nam opišeš profil od ene od teh oseb...
Se najdeš osebno v njej ali v njej vidiš svojo pot?!

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#79 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 31. julij 2002, 01:00

Tadeja
Objave: 50 Objavljeno : 17/07/2002 ob 08:07:47
----------
Medtem, ko sem brala Nacetov odgovor, sem se spomnila sanj, ki so se zgodile pred par leti. Bilo je tako: hodila sem po nekem griču (lepo urejenem, živo zelene barve) Ko sem prispela na vrh, sem se znašla v gosti megli. Čez nekaj časa se je počasi razblinila. Zagledala sem zlato krsto, ki me je močno zaslepila, zraven nje pa gromozanski križ, v ozadju pa cerkvico. Potem je iz krste prišla neka ženska,zelo lepa. Sploh ni bila podobna mrliču. Rekla je, da čaka na svoj pogreb in naj hitro grem stran, ker bodo pogrebci kmalu prišli. Obrnila sem se in odšla stran. Ko sem bila že precej daleč, pa sem se še zadnjič obrnila in zagledala ljudi, ki so množično prihajali na pogreb.
Po teh sanjah sem se zbudila vsa objokana.


Še zdaj mi ne gre v glavo, zakaj sem sanjala takšne "verske sanje", če pa sploh nisem verna.

Tadeja, živijo.
Hvala za kompliment.
Tisto, da bi lahko s sanjami zaslužil - mislim, da imaš prav :)))
Saturn v ribah v 3 hiši se s tem kar strinja.
Mislim, da bom lahko to uporabil v poklicu, za katerega se pripravljam. Morda.
Sicer je pa za mene najlepše plačilo to, da v nekoga razlaga sede, saj je to dokaz, da pridemo na isto valovno dolžino.
Razlika med plačilom in prostovoljstvom je predvsem v količini:
za svojo dušo lahko žrtvujemo toliko in toliko časa, če gre za "službo2, pa po potrebi - tako rekoč neomejeno...

Vem, kaj si hotela reči reči in: najlepša hvala, Tadeja.

Tele tvoje sanje niso od muh.

Prav gotovo si žena v krsti, ki je vstala - ti sama.

Aha, zdajle sem dobil preblisk:
Krsta je v zlatu - zunanjost, lupina.
ženska notri pa je lepa in je vstala.
Najprej si videla - krsto, lupino.
To, kar so "iz tebe naredili starši, okolica".

Potem si se zavedla, da imaš dušo, da si v nečem enkratna in neponovljiva. In si VSTALA.
Vsatajaš še sedaj, prepričan sem.

Domnevam lahko, ni pa nujno, da izhajaš iz družine, kjer veljajo zunanja pravila, kjer šteje več materialno kot duhovno (nisi "versko vzgojena" to potrjuje), da ne rečem, kjer vlada malomeščanska morala.

Ti pa si se v nekem trenutku prebudila. Spoznala, da je pravo gibalo življenja skrito v človeku in NE NA njem.

Veš, v resnici si sanjala lep prizor.
Brez potrebe si jokala...

Minljivo in neminljivo življenje.

Krsto bodo odnesli - pogrebci.
Žena, ki je vstala in spregovorila s tabo nekaj besed, pa je pustila v tebi pečat.

Cerkvica s turni - duhovno, ki se dviga v nebo, v abstraktni del naših misli, v drugo dimenzijo, v duhovno v nas.

Če bereš kdaj o zelo uspešnih ljudeh ali o velezvezdah, to opaziš:
Nedavno je Oprah dejala, v neki oddaji sem slišal - kot vprašanje nekemu igralcu:
Kako ti dojemaš slavo? Slava je nekaj, kar se dogaja vzporedno z mano ali s tabo. To nisem jaz in nisem del slave. Jaz živim svoje življenje, osebnostno rastem itd - slava pa se dogaja ZUANJ MENE.

No, sklepam, da si se, Tadeja, oddaljila od vzorcev, ki, če izhajam iz zadnje misli, enačijo slavo in človeka, imetje in človeka, uspeh in človeka.

Ti najprej živiš ti.
Kar pustiš sledi za sabo in kar resnično šteje, jih pustiš v človeku.
Ne rečem, da materialno ni pomembno, toda ni samozadostno, potrebuješ dušo.
Veš, religija ni nekaj, kar nam neka cerkev vsiljuje, je predvsem pripoved o tem, kaj se dogaja v notranjosti človeka, o njegovih potrebah - res pa je, da to nekateri zlorabijo za svoje preživetje...

-
Zakaj ti je rekla, da pojdi hitro stran?
Najbrž si bila v puberteti.

POJDI STRAN OD MATERIALNEGA BLIŠČA IN URESNIČUJ SEBE.
Sebe boš nosila celo življenje s seboj, materialno pa pride in odide, je potrošni material, ki ga UPORABLJAŠ, da uresničuješ sebe, da prideš do ciljev, ki so v tebi - ni pa samo sebi namen.
Kar si zagotovo gledala v svojem okolju.

In ni namen IMETI PARTNERJA, temveč ŽIVETI V DANOSTI SOŽITJA.

Vidiš, to je tisto, kar jaz skušam dopovedati svojim bližnjim in vsem, ki mi prisluhnejo:
Če/ko si sam, ti nekaj MANJKA.
Ko imaš partnerja, ti tisto "nekaj" več ne manjka.

Toda ta "partner" od tebe potem zahteva čuda stvari, ki te:
oddaljijo od lastnega bistva,
ko igraš le še vlogo, lupino.

Vedno znova se skušam vračati v to: jaz sem jaz - sam sem nepopolen, nekaj mi manjka.
Od partnerja dobim le tisto, kar mi manjka in njemu dam, kar njemu manjka.
Vmes živiva vsak svoje življenje

To je za mene ideal.
Ki je tem bolj oddaljen, kolikor dlje živim v skupnosti.
Toda moja notranjost se ne da:
vsake toliko pogledam vase,
skušam dojeti, kaj mi manjka, "če sem sam" in predvsem tisto sprejeti od okolice.

Še to primerjavo ti dam:
Študentka v zadnjem letniku medicine:
hodi okoli v kavbojkah, vitka, z vsakim se ima čas pogovarjati vsaj pet minut.
Pa jo poglej čez deset let:
lahko da bo debela, nosila bo modne obleke, ne bo pozabila na šminko, uradno bo in zviška gledala, kot da je ona vedno v poziciji, ko rešuje tuje probleme kot zdravnica...
Kje je zdaj ona kot ona?
Je bila njena študentska poza manj vredna kot zdaj zdravniška?

Moje mnenje je:
živi naprej kot študentka, le da si privoščiš še vse tisto, kar si prej v pomanjkanju denarja nisi mogla.

Enako je v zakonu: živi kot samska oseba, le da ne "iščeš okoli, kar imaš poslej doma". Toda vsega nimaš doma in nekaj stvari je koristno še iskati "okoli".

Potem bo, manj bolezni, prebavnih motenj, depresij in nevroz, ki nastanejo zato, ker se "prilagajaš partnerju in pozabiš na sebe".
Še posebej, ko ti rečejo: glej, saj drugi tudi.
Zato še ni nič nemoralno, če človek pogleda vase. Za dejanja si odgovoren - in če si, bodi odgovorna za dejanja, ki si jih želiš v sebi, ne pa za nekaj, kar "spada k zlati krsti", kdo je notri, pa ni pomembno, pogrem bo enak.
Ko tisti notri VSTANE - SE ZAVEŠ, DA JE BIL NEKAJ POSEBNEGA: prejšnji pogreb in naslednji pogreb bo imel drugo "vsebino".

Tadeja, da zaključim:
razvijaj individualno pot, bodi prijazna do soljudi in bodi pozorna na to, kar teče med ljudmi, ne pa (morda kot tvoji starši?), kar lahko razkazuješ ljudem. RAzen kolikor je potrebno za zorenje osebnosti - da si občasno privoščiš...

Pri tem ne pozabi na učenje: vsega ti zdrava pamet ne pove, razvijaj se in rasti.

Pa nam sporoči kaj iz svojega lastnega življenja - nekaj, kar je samo tvoje. Boš videla, kako te obogati, ko daješ del sebe drugemu - podeliš izkušnjo, spozsnanje.

Še enkrat hvala in opazuj dalje svoje sanje, vnekem trenutku ti bodo sporočile: zdaj si tako zrasla, da se moraš dokazati v odnosu, da boš vedela, kje in kako rasti naprej.

V lepem življenjskem obdobju si, opazuj se in beleži si "postaje".

Solze pa pomenijo očiščenje, dale so ti moč, da greš na lastno pot.

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#80 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 31. julij 2002, 01:00

O SANJAH KOT TAKIH
Ob tem pa naj napišem še nekaj:
Zanimivo se mi zdi tudi, kako pogosto sploh NE UPAMO SANJATI.
Sanje sicer tečejo kar naprej, pondevi in ponoči.


Svojo hčerko najhitreje pripravim, da zaspi, kadar jo uspem prepričati, da pripre oči in "počaka, da se pojavijo slike" in mi o tem spregovori.
Seveda, kadar je preveč budna, ji ni do te igrice.
Pa tudi, če je preveč zaspana, pa želi še kaj početi, tudi ne.
Toda ta prehod od "gledanja slikic" pri zaprtih očeh in "pravih sanj" je zvezen.
Ko si dovolj naspan in greš v meditacijo, tudi lahko vidiš, KAKO SE MISLI ZRCALIJO V SLIKAH ALI PRELIVAJO VANJE.

Pa še nekaj se mi zdi:

Kadar si upaš živeti tako, kot hočeš, si več sanj dovoliš, kadar si podrejen, v starhu ali da je nekdo "nad tabo", so sanje drugačne, bolj simbolične in sam težko ujameš bistvo zase.
Ko pa se vendarle pojavijo, te skušajo na nekaj opozoriti, k nečemu spodbuditi ali ti pokažejo na neko povezavo.

Na nekem podzavestnem nivoju smo na nek način ves čas on-line - z ljudmi, ki so za nas pomembni.
Tedaj so povezave in sporočila še bolj pomembna - za medsebojno shajanje.

Uf, zdaj že nakladam.

Zdi se mi, da sem za danes napisal, kar je bilo potrebno pa še malce več...

#81 machina

machina
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 31. julij 2002, 01:00

Hvala, Nace..
sem zelo vesela, ker se toliko trudiš.. saj jaz se tudi.. se počutim kot hrček, ki stalno vrti kolo, a se nikamor ne premakne..
mogoče pa se ne trudim dovolj..
ja, o teh medosebnih odnosih sem precej razmišljala, zato so se verjetmo pojavili tudi v sanjah..
hm.. žal mi je, da se je tako zgodilo s tvojim cimrom.. mogoče pa še boljše.. če bi se zgodilo drugače, mogoče ne bi bil to, kar si zdaj..
vem, da hočem nekaj spremenit, a ne vem kaj, nekaj mi manjka..
vsekakor bom pisala še o mojih sanjah naprej..
hvala, da imaš toliko zaupanja vame.. to me okrepi..

Še enkrat hvala za odgovor.. pa še kdaj..

#82 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 9. avgust 2002, 01:00

hoj
bil na morju/počitnice in nekaj sanjal. bil je petelin, morda neka mešanca kokoši in petelina, vidu sm ga le izza profila, rekel sem mu, da naj gre stran, nekak mu nakazal pojdi, a on mi veleva, da ne gre, dokler ga ne mahnem´, pa reku sem mu še enkrat pojdi, tako kot si prišel, on pa po svoje vztraja.. nato se dvignem in ga počim z levo roko in izgine, še nekak vzporedno´ pa mi nakaže štiri zlata ovalna jajca.
znimivo kajne.
le kaj naj bi to pomenio?

pokowc

#83 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 9. avgust 2002, 01:00

Pozdravljeni!

Današnje sanje so bile zelo intenzivne. in prisotna so bila tudi čustva.
namreč, sanjala sem poplave.
Najprej, mi je nekdo - ne vem kdo, povedal, da je voda na Irskem poplavila dve termoelektrarni?! In moj odgovor se je glasil: ubogi ljudje, zdaj jih pa nič več ne bo grelo?!
(logike ni nobene)

Potem pa zavest, da voda poplavlja tudi pri nas. in opazovanje naraščajoče vode. in kdo ve zakaj sem vzela v roke metlo, da bi pometla pred pragom, saj voda vendar ne more poplaviti umazane preproge? (zdaj se mi zdi smešno, še zjutraj se mi pa ni!)
in ravnodušno, skoraj vdano čakanje, kdaj se bo voda vendar dvignila. (bila je umazana, rjava). in občutek neizogibnega, na kar sama pač ne morem vplivati...
Zbudil me je partner, ker sem bila očitno nemirna. me je pa še dolgo bolelo srce...

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#84 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 10. avgust 2002, 01:00

Spi se z zvezkom in svinchnikom;) Zelo je v redu imeti lucidne sanje. To je vhod v yoga-o. Obstaja (sem shel skozi) inicijacija
v lucidne sanje. Vadite lahko na Castaneda-in nachin.

Lahko namenoma imash vech dream scenarij. Obishchi (nas) na
alt.inner.circle alt.dreams.toltec news:alt.dreams.castaneda
news:alt.dreams.lucid http://groups.google.com na 'adc' se zgodi
da mochnejshi dreameri pridejo 'v obisk' 'padawanima'!

Normalno je imeti uchence 'na astralu', tudi tiste katere niste nikdar srechali na 'tem svetu'. Obstajajo grupe katere kar skupaj
lucidirajo!

Za sanje naj bo darkplanet Hypnos. Pa astrologija naj bi
manj imela z pravim sanjanjem. Deveta hisha pa to, 12ta.

http://207.88.74.110...rk.planets.html

Lucidno sanjanje lahko preberesh Taisha Abelar, Florinda
Donner, guru pa te vedno sanja;)

#85 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 18. avgust 2002, 01:00

NATALY
quote:

Pozdravljeni!

Današnje sanje so bile zelo intenzivne. in prisotna so bila tudi čustva.
namreč, sanjala sem poplave.
Najprej, mi je nekdo - ne vem kdo, povedal, da je voda na Irskem poplavila dve termoelektrarni?! In moj odgovor se je glasil: ubogi ljudje, zdaj jih pa nič več ne bo grelo?!
(logike ni nobene)

Potem pa zavest, da voda poplavlja tudi pri nas. in opazovanje naraščajoče vode. in kdo ve zakaj sem vzela v roke metlo, da bi pometla pred pragom, saj voda vendar ne more poplaviti umazane preproge? (zdaj se mi zdi smešno, še zjutraj se mi pa ni!)
in ravnodušno, skoraj vdano čakanje, kdaj se bo voda vendar dvignila. (bila je umazana, rjava). in občutek neizogibnega, na kar sama pač ne morem vplivati...
Zbudil me je partner, ker sem bila očitno nemirna. me je pa še dolgo bolelo srce...

natalija


Živijo, Natalija.

Voda te - spreminja.
Umazana preproga - tisto v lastni naravi, kar nisi uredila, posortirala, temveč hodiš po svojih - recimo nakaterih lastnostih ali navadah, ne da bi jih razvijala.
Potem pa si izvedela, da se na Zahodu nekatere stvari dogajajo.
Irska, kolikor vem, je dežela, ki zelo hitro napreduje v razvitosti, posebna gonilna panoga je ustvarjanje programov za računalnike.
No, recimo da se moraš v nečem MODERNIZIRATI.

En primer, ki mi pride na pamet in je banalen, je npr. uporaba kondomov pri spolnem odnosu.
Ravno tako modernejša uporaba računalnika, recimo gledanje televizije preko računalnika - s TV kartico.

No, to sta dva primera, ki naj ti povesta, da četudi je bilo "nekaj samo po sebi umevno", da te PODZAVEST OPOZARJA, DA JE ČAS ZA SPREMEMBO. Četudi bi po starem lahko "še šlo",
je bolje, da slediš zgledu z zahoda.

In ne misli, da je uporaba kondoma npr. za vsakega po npr. 15 letih zakona samoumevna.
Vendar je ni težko "upravičiti", ne pred partnerjem, ne sicer. PReprečiš mešanje sokov, zmanjšaš možnost za reakcije take in drugačne vrste in seveda ne tvegaš, če se partner po nesreči okuži na javnem stranišču.

Enako je s TV kartico - toda ti sama pri sebi ugotovi, kaj bi to lahko bilo.
MOrda gre za vodni sesalec, ker te podzavest opozarja, da je veliko prahu v zraku, ki ga vodni sesalec prefiltrira.

Na vsak način gre za nekaj novega, sprejeti v svoje življenje, četudi bi lahko šlo tudi na star način.
menim, da si o nečem že razmišljala - in zdaj je čas, da tisto nabaviš in začneš živeti, četudi "bi šlo še na star način".
Ali pa: smo že dolgo tako živeli.
Recimo tudi, da je nekaj, kar preprečuje prenos umazanije.

Bolje, da "kompiciraš" (posebej v odnosu z ljudmi, izmenjavo telesnih tekočin), kot da zdraviš posledice.
Ker te je bolelo srce, je možno, da si želiš nekaj, za kar nisi (bila) prepričana, da imaš soglasje (partnerja).
Zdaj ti podzavest "dovoli", oz. te roti, da pojdi naprej. Z zaščito.
Pri tem boš pa modernizirala svoj poged na svet.

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#86 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 18. avgust 2002, 01:00

POKOWC, 09/08/2002 ob 01:10:35
quote:

hoj
bil na morju/počitnice in nekaj sanjal. bil je petelin, morda neka mešanca kokoši in petelina, vidu sm ga le izza profila, rekel sem mu, da naj gre stran, nekak mu nakazal pojdi, a on mi veleva, da ne gre, dokler ga ne mahnem´, pa reku sem mu še enkrat pojdi, tako kot si prišel, on pa po svoje vztraja.. nato se dvignem in ga počim z levo roko in izgine, še nekak vzporedno´ pa mi nakaže štiri zlata ovalna jajca.
znimivo kajne.
le kaj naj bi to pomenio?
pokowc


Tole je povezano z neko punco, za katero se bojiš, da ti jo bo ali ti jo je speljal nekdo drug. Videti je, da ima drugačen pristop kot ti do punce, ki je zate pomembna (lahko, da si z njo, lahko, da ti je bila samo všeč, da si jo opazil ali slišal zanjo - ti že veš).

Torej bil je tvoj TEKMEC, od kateraga SI ZAŠČITIL neko punco - oz. si jo hotel imeti le zase. Ne tako, da bi povečal vložek pri njej, temveč, da si ali očrnil nekega fanta ali pa igral neko zaščitniško vlogo, da ni mogel več v njeno bližino.
Sam pa veš, ali gre za punco, ki jo imaš, ali za drugo, ki "bi jo še imel".
Morda se ji lahko tudi nekoliko bolj posvetiš, ji prisluhneš...

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#87 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 18. avgust 2002, 01:00

aha, nace, jah hvala ti, res:)
morda se je to zgodilo, zihr se je, hmmmmmm, ampak ta oseba ma očitno njega, ga pa zna določeno´ posesat´´,da je lahko z njim,Jaz na primer nisem mel poguma.....;pač zato sem se odstranil´ daleč tu ,da nisem v bližini, da bi ju vohal:)


pokowc

#88 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 18. avgust 2002, 01:00

quote:

aha, nace, jah hvala ti, res:)
morda se je to zgodilo, zihr se je, hmmmmmm, ampak ta oseba ma očitno njega, ga pa zna določeno´ posesat´´,da je lahko z njim,Jaz na primer nisem mel poguma.....;pač zato sem se odstranil´ daleč tu ,da nisem v bližini, da bi ju vohal:)
pokowc


kaj pa ce ti je tipo hotev pomagati?
kot, ce se odreces nje, dobis jajca iz katerih se bo zvalilo nekaj?
he he ;)

#89 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 18. avgust 2002, 01:00

eh ja, dovolj je, da vem Kaj Čutim , res. To mi zadošča, saj itak me spremlja energija˝ povsod kakor grem; podobe počasi izpuhtevajo to pa zato, ker jima očitno dopuščam tako ... vezo .
treba žvet naprej.

kar pa se tiče jajc´, seveda:), sedaj gradim na tem, da me takili občutek ne bo več poteptal; ko se pokaže interes, je treba tole vzdrževat, ne pa popuščat zaradi okolja ;)

Morda bom tole za vedno vsaj delček obžaloval, ampak to bo vsaj del mene :)

pokowc

#90 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 19. avgust 2002, 01:00

Pokowc
quote:

aha, nace, jah hvala ti, res:)
morda se je to zgodilo, zihr se je, hmmmmmm, ampak ta oseba ma očitno njega, ga pa zna določeno´ posesat´´,da je lahko z njim,Jaz na primer nisem mel poguma.....;pač zato sem se odstranil´ daleč tu ,da nisem v bližini, da bi ju vohal:)
pokowc


Hvala za odziv.
Zelo lepo.
Leva roka - pomeni torej, da si sprejel situacijo.
Tista štiri jajca pa pomenijo tole:

"Tisti fant" je pridobil energijo tisti punce po svoji in po tvoji liniji.
Podzavestno si se sprijaznil, da jo ima.

Sicer pa, kot sem rekel: pozornost (za naprej) moraš posvetiti nekemu dekletu in ne "tekmecu". V današnjih časih...

#91 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 21. avgust 2002, 01:00

Pozdravljen Nace!
vzela sem si nekaj časa za premislek, preden sem ti odgovorila. namreč, razlaga me je rahlo presenetila in ni kaj...morala sem jo premozgati.
Modernizacija...no tu si me pa dobil. edino kar mi pade na pamet je to naj vendar neham pisati ročno - s kulijem v blok...
čeprav sem prejšnja leta pisala preko računalnika, me zadnje čase nekaj bolijo oči in to počnem pač tako. in potem, ko se počutim bolje pretipkam....ja saj vem. ni dobro...
In še nekaj sem se spomnila. težko dovolim spremembam vstop v svoje življenje. ja, ponavadi mi kar odgovarja, da je tako kakor pač je. kakor, da bi se bala sprememb...in tudi tu mi je jasno, da življenje teče dalje...oz. kako naj dobre reči pridejo k meni, če jim ne dam prostora?
glede srca...hja res nekaj počenem proti soglasju partnerja...in se zavedam, da če me bo kdaj koli postavil pred izbiro... no ne vem, če bo srečen s tistim kar mu bo preostalo....
Nace, hvala še enkrat!
Lep dan še naprej

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#92 afrodita

afrodita
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 8. september 2002, 01:00

Nace, lep pozdrav!

Mene pa vznemirjajo sanje, ki sem jih imela že dve noči
zaporedoma. Ponavadi se sanj sploh ne spomnim, ampak tokrat
je bilo res živo. Skratka ..... pridem domov in v sobi zagledam
ogromno rogovilo, na njej pa vse polno ptic ŽIVO MODRE barve.
Bile so žive, ampak čisto tiho in pri miru. Ful čuden filing,
mi je prav srce razbijalo, ko sem se zbudila.......

Ali ima to kakšen pomen?

Že v naprej hvala za odgovor!

#93 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 9. september 2002, 01:00

Afrodita:
quote:

Nace, lep pozdrav!

Mene pa vznemirjajo sanje, ki sem jih imela že dve noči
zaporedoma. Ponavadi se sanj sploh ne spomnim, ampak tokrat
je bilo res živo. Skratka ..... pridem domov in v sobi zagledam
ogromno rogovilo, na njej pa vse polno ptic ŽIVO MODRE barve.
Bile so žive, ampak čisto tiho in pri miru. Ful čuden filing,
mi je prav srce razbijalo, ko sem se zbudila.......

Ali ima to kakšen pomen?

Že v naprej hvala za odgovor!





Živijo!
Mislim, da boš odslej "večkrat" sanjala.
Oz. se boš sanj zavedla (ki stečejo v povprečju vsako poldrugo uro za pet do deset minut).

Tale rogovila - hm, le zakaj ni drevo?
Nisi povezana z vsemi svojimi sposobnostmi, ki se jih zadnje čase zavedaš.
Tako nekako: recimo, da so te naučili (ali pa si dobila tako občutek, ko bereš o dosežkih ali uspehu tega ali onega), da človek usmeri energijo v eno področje.
Zdaj si zacvetela in opazila, da tvoji možgančki premorejo marskikaj, stotero sposobnosti imaš.
Vendar si še negotova to pokazati navzven.

Zato so ptičke tiho.
Ne gre toliko za čustva, bolj za intelekutalne sposobnosti.
Recimo, da boš odslej vadila, tudi tisto, kar se ti zdi "brez veze" ali pa "ni zame".
Primer je npr. nastop, recitacija, pisanje pesmice, eseja, pogovor z ljudmi, pri katerem ti ali sogovornik nekaj konkretno pridobi (dobra sogovornica).
Ali preprosto:
bolj raznovrstno se vključi v družbo, izmenjavo - naj bo to v tihem hotičku domače sobe recimo ob papirju, pismu, računalniku ali preprosto meditaciji (da dobiš smer);
Ali pa se dobesedno uči novih spretnosti in znanj.
Če hodiš v šolo, lahko izboljšaš ocene pri vseh predmetih oz. nabereš več znanja.
Gre za to, da boš lahhko usmerila pogled poljubno v izbrano področje.
V tem primeru lahko delaš z uro - da ti ne bo zmanjkalo časa.
Ker je barva modra, lahko nehaš tudi, ko "bi še vztrajala", če si si tako določila.
Kajti, čaka te tudi drug ptiček.
Ne zapiraj se v eno dejavnost.
Ker pa si še plaha, ne pretiravaj. Dopusti, da se razviješ v dnevih, tednih, mesecih...

Nace

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#94 afrodita

afrodita
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 9. september 2002, 01:00

Nace!

Čisto si me fasciniral! Neverjeten si!
Najlepša hvala, ker si si vzel čas zame
in mi odgovoril. Res se tole dogaja z mano
kar si opisal..... Upam, da bom tudi jaz
tebi lahko kdaj kakorkoli pomagala.

Želim ti vse dobro,

Afrodita

#95 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. september 2002, 01:00

Nace in Afrodita!
Čeprav se me tole nič ne tiče, vseeno "moram" komentirati; neverjetno, Nace - včeraj sem videla Afroditin post (pa ne imela nič časa se ukvarjati s Forumom), pa pomislila - kakšne odštekane sanje!
Zelo zanimivo! Tudi jaz sem dobila podobno asociacijo, ker so bili ptički tiho. A ti pa si to prevedel na vse plasti - modra barva - izražanje etc...

Da ne govorim o drugih razlagah (ampak poplave, voda, ljudje ipd... so nekaj običajnega zame, za moje sanje, tako to precej poznam, to pa je res bilo nekaj posebnega).

Resnično si Car na področju razlage sanj, Nace! Svaka ti čast! ;)

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#96 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 10. september 2002, 01:00

Afrodita, hvala.
Zares je čudovito, da nam današnja tehnologija omogoča dobiti spodbudo, ko jo potrebujemo.
Potem bodo ptički zapeli, ko bo rogovila ozelenela.
Zdaj so namreč prestrašeni, niso zaščiteni, nimajo se kam skriti - in vedo, da so lahek plen (da jih spet utišajo), če se oglasijo, ko nimajo naravne zaščite.
Mislim, da gre v tem primeru za ljudi, "ki razmišljajo v podobno smer" in se ob neki pripombi spomniš nanje.
Če drugače povem:
darove in sposobnosti, ko boš "pokazala navzven", boš že vedela, da je to del življenja in zato normalno, zato ne boš nikoli pomislila, "da bi se morala spremeniti", samo zato, ker nekdo ne prepeva svojega ptička - ali drži zaprtega in ujetega, kot si ga ti doslej.

--
Marsa, tudi tebi hvala.
Prav lepo, da daš kakšno pripombo - vidimo, da bediš nad našimi temami, kar je lep občutek.

Sicer jaz nisem videl v modri barvi - v tem primeru izražanja, temveč intelekt. Se pravi ne gre za čustveno izražanje, temveč za prevajanje za/misli v realnost. Podoba, ki se začne oblikovati v mislih.

Če je tako kot pri meni - potem lahko določen čas živiš samo v intelektualnem svetu (najbolj se spomnim reševanja matematičnih nalog - res ne vem, kaj bi odgovoril, če bi me kdo medtem vprašal, ali sem zaljubljen, kaj čutim - relevantno je bilo, kaj mislim...).

To, da se mora začeti počasi oglašati, pa sem sklepal zato, ker so tiho tile ptički.
Ko bo rogovila ozelenela, se bodo začeli eden pa po eden oglašati.
Prepričan pa sem, da pri sebi že mrmrajo.

Možno je celo, da bo za vsakega ptička našla po eno lastnost ali dejavnnost, ki jo bo želela začeti živeti - tale naša Afrodita.
Kako so pridne sanje, da so se pririnile na površje, da si jih opazila, kajne Afrodita.

Nace

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#97 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 10. september 2002, 01:00

Hoj, jaz imam veliko "norih" sanj. Ko pa je ravno tema tu in so sanje sveže... Mama in oče v kuhinji čisto tiho. Ne sme se hoditi, vse je grozljivo tiho. Oče nekam gre, dosti je...Da naj gremo na kosilo....samo jesti ne... odprem omaro, polno majhnih plavih lončkov, ki se spreminjajo v platoje jajc....če tisto vzamem na skrivaj in izginem v sobo bo kul...
no, tole...
Cat

#98 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. september 2002, 01:00

Morda to pomeni tudi, da imaš nekaj "v paci".
Da nekaj zori in se mora še razviti, ti pa to gojiš na tihem in to ljubosumno čuvaš in skrivaš.
Morda se v tebi poraja kakšna odločitev, za katero se bojiš, da bo prizadela starše (ali se z njo ne bi strinjala), pa recimo odlašaš s tem, da bi jima povedala.
Ali se bojiš, da bi ti, če bi za tvoje skrite sanje/načrte/vizije vedela, da bi ti to nekako odvzela", da bi se ti to razblinilo, da bi skratka s tem nekaj "pokvarila".

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#99 afrodita

afrodita
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 10. september 2002, 01:00

Nace!

Joj..... sem ostala brez besed.....
Zaradi tebe se počutim nekaj prav posebnega.
Hvala!

Afrodita

#100 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 10. september 2002, 01:00

Morda res skrivam marsikatero svoje zanimanje in želje....Hm... Jajca potemtakem - da se bo kaj razvilo najbrž....




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0