Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ko prizadanes cloveka....


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
158 komentarjev na to temo

#51 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 9. maj 2004, 08:11

pojva na chat da naum spet užaljenega frisa delou za marso... x;)x xchatx
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#52 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. maj 2004, 10:23

pojva na chat da naum spet užaljenega frisa delou za marso... x;)x  xchatx

x:Dx x;)x x8Dx :palec:

Tashyka, vcasih je lahko stor! ljubkovalno celo....
Tako je tudi s kozo, jaz pa stekam.
Samo vsak pa ne, jasno....
Nic hudega, saj si ji razlozila, da ni bilo tako misljeno, in to je to - zdaj se ne rabis nic vec zret in sekirat. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#53 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 9. maj 2004, 12:03

Nic hudega, saj si ji razlozila, da ni bilo tako misljeno, in to je to - zdaj se ne rabis nic vec zret in sekirat. :palec:

Ja, Marsa, prav imaš.
Jaz sem včasih tudi take sorte, da se sekiram, čeprav sem se že opravičila in razložila, kaj sem mislila. Potem pa še kar glodam in glodam ... Pa res ni potrebe.

#54 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 9. maj 2004, 12:10

Ej, sam sm pa ugotovila, da se nekateri ljudje ful radi delajo boge, in tud ko se jim opravičiš, ti še vseen hočjo vbijat občutek krivde... :angry:

Mislim, če se enmu opravičiš ( še posebej če ni blo namerno ) pa da ti je res žal, pol je nekak vljudno, da on sprejme opravičilo, ne pa da kuha mulo še tri dni, pa da uživa, ko te gleda, ko se plaziš tm za njim...

GRHHHHHHHH!!!

To ful sovražm, tk da, po navad, ko se opravičm, pa če se opravičujem taki osebi, pol ponavad zaključim svoje opravičilo s : pejt v p. m. :D

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#55 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. maj 2004, 12:15

Pika - jaz sem tudi bila taka vcasih. Pa nic ne 'pridobis' - v koncni fazi je isto - ce oni v tej tocki tega ne more stekati, morda kasneje itak ne bova vec prijatelja in zakaj nategniti se 500 takih situacij...
zelo velikokrat pa gre tudi za strategijo custvenega izsiljevanja, ki te oni potem na to drzi; primer - sem osorna do nekoga, mi je 'malo zal', malo razlozim, utemeljim, potem pa prec 'hopsala', ga dobim dozivotno za vrat, a vsakic je isto, cim recimo povem resnico ali sem malo bolj taf (kakrsna pa pac sem, ce je pa tako, da te pa to tako moti, se pa pac ne moremo druziti, sory), pa spet jovo na novo tole 'dvorjenje' ponovno pa ujckanje.
Ej, men se tega ne da, pa kaj potem, ce sem egoist, ce se onemu tako zdi, jaz ze vem, oni pa tudi, ce me je kdaj poslusal oz. je kdajkoli premlel v sebi in se morda vseeno za hip prestavil se 'cez' (na 'mojo stran')...
Tisti, ki je s sabo kul, nikoli ne zameri.
Ti sory, nekaj mi je vmes prislo, oni, ok, se boljse, meni tudi, ker sta na liniji...
A nekdo pa z ocitajocim glasom, itd., in potem naj jaz razmisljam, ali sem ga prizadela ali ne.
Ali ce mu reces - sory, samo to mi pa ni vsec kar si naredil...
Ali nisi mogel priti, a oni pa ti zameri, ker si ga zafrknil (v resnici si pa lahko imel bogve kaj)...

Mi je bilo pa 'zal', ko sem v kaksnih obdobjih v lajfu cutila, da 'grem jaz naprej', moji frendi nekateri pa ostajajo v tistih drugih dimenzijah, pa se mi je zdelo, da nas to neznansko oddaljuje...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#56 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 9. maj 2004, 12:16

Ej, sam sm pa ugotovila, da se nekateri ljudje ful radi delajo boge, in tud ko se jim opravičiš, ti še vseen hočjo vbijat občutek krivde... :angry:

Ja, hočejo nam ga vbijat (občutek krivde), na koncu si ga pa vbijemo sami. V bistvu si to pustimo vbit. Oni pa po moje zraven še uživajo - na nek način.

Kuhanje mule je po moje eno tako fino dejanje, za 'kontroliranje' drugih. En kuha mulo, drugi se pa tako fino matra, pa potem okrog njega še bolj prijazno skače, pa ima slabo vest, ....

V bistvu bi bilo fino, če ne bi nasedali na take finte, kadar se že opravičimo. Tisti, ki kuha mulo, jo kuha samo toliko časa, dokler se mu to obnese in zaradi tega od nas nekaj 'dobiva'.
Ko se mu ne obnese več, neha.


PS Marsa - sele zdajle vidm tvoj post. Strinjam se! :palec:
Jaz sem tudi imela priajtelja, pri katerem sem vedno padla na njegov žalostni fris. Pa se potem nekaj sekirala. Zdaj me to ne zanima več. Škodo sem delala sebi, on pa je žalosten fris nosil okrog včasih zaradi stvari, ki sploh niso imele zveze z mano, jaz sem se pa kar nekaj sekirala.

To temo je popravil/a pika1000: 9. maj 2004, 12:21


#57 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. maj 2004, 12:23

Ja, se strinjam zelo.

Oj, Devica, vidim, da sva istocasno odgovarjali, samo si ti bila hitrejsa. ;) Nisem opazila tvojega posta, pa vidim, da si v bistvu podobno pisala.
Ja, jaz sovrazim kuhanje mule, sama nikoli ne kuham mule, ker mi je skoda cajta - taka sem pa od majhnega.
Pac pa so mene cesto takole 'mucili', zato ne sprejmem niti ene dozice tega vec! :sick:

p.s. - ja, saj Pika, takole nekako dinamicno in hkrati smo zdajle pisale, Devica, ti in jaz). :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#58 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 9. maj 2004, 12:30

Jaz sem se včasih malo 'pomulila', ampak ugotavljam, da se ne splača. Ker se med muljenjem res brezeveze počutim. Očitno nisem dobro zverzirana v tem. x:Dx
Boljše, če direktno povem, kaj me moti.

Joj, v osnovni šoli je imela moja prijateljica vsake poletne počitnice do mene en 'kaj-me-briga-zate' odnos. Hodila je mimo mene - pa sva sosedi - kot da sem zrak. In nikoli ni povedala, zakaj se obnaša kot da mi je nekaj zamerila. Proti začetku pouka pa je bila spet prijateljica z mano.
Najprej me je tak odnos bolel. Potem pa sem jo sprejela tako kot je in se med počitnicami pač nisem več sekirala, kadar je 'zrakoplovila' mimo mene. x:)x

#59 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 9. maj 2004, 14:03

nevem, jest sm raj staršem reku kaj grdega kot pa prjatlom...morda ,ker je vse tam tko domače ...z leti to absolutno obrneš..paziš....in se spravš v kontrolo....

#60 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 9. maj 2004, 14:30

Ko je prijateljici umrl oce, je bila zalostna, nesrecna in cisto na dnu.
Prijatelji smo ji stali ob strani, jo tolazili,.... in delali vse, samo da bi jo "spravili" v normalno zivljenje..
Kmalu se je v njej namesto zalosti zacela nabirat jeza, uzaljenost in prizadetost.. Jezna je bila na oceta, ker jo je zapustil. Prizadeta je bila, ker je ostala sama z mamo in bratom..

Tako prizadetost clovek lahko tolerira, ceprav je tezko pomagat cloveku, ki je jezen na mrtvega cloveka.. Se zdaj vcasih govori o tem, kako je jezna nanj.. A mislite, da mu bo kdaj oprostila? :sori:
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#61 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 9. maj 2004, 14:38

Seveda mu bo...čas nardi svoje. Ko bo vidla, da ni to glih konstruktivno in da jo ta jeza sam premza...

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#62 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 9. maj 2004, 14:45

Eno je, če te ljudje prizadenejo, ker povejo naravnost kako stvar, drugo pa da te direkt jebejo v glavo


Hm, s temle 'jebenjem v glavo' je po moje tako. Odvisno kaj je nekomu to.

Omenila si, da je frendica rekla, kaj bi bilo če bi bil otrok tak kot ti.

Predstavljala sem si sebe, če mi kakšen od priajteljev reče kaj takega.
Mislim, da bi se oba narežala ob tem stavku.
Z nekaj prijatelji imamo tak način komunikacije, ki bi ga drugi vzeli kot 'jebenje v glavo', mi pa na ta način izražamo, da se v bistvu dobro poznamo in imamo nek svoj smisel za humor, ki bi druge verjetno prizadel, nam pa pomeni štekanje na posebnem nivoju.
Ne vem, če me razumeš, kaj sem hotela reči?

Gre za neko 'interno komunikacijo', ko nam določene besede, stavki, pomenijo nekaj drugega, kot naključnemu opazovalcu.

Ko med nami ni take komunikacije, se jaz resno vprašam, kaj je z nami - smo še pravi prijatelji. Med nami se hitro vidi, kdaj smo 'jezni' en na drugega. takrat komuniciramo zelo vljudno.

Tako.V določenih skupinah ljudi je lahko vljudna (z vidika opazovalcev) komunikacija tudi znak distance do določenega človeka.

-------------
SKA-Vi, po moje mu bo oprostila, ko bo dojela, da ni umrl nalašč. Ko bo njegovo smrt sprejela. Ko bo obdobje žalovanja mimo.

#63 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 9. maj 2004, 14:52

Res upam, da se bo "pobrala",ker se mi smili, da se tako muci.. :o|o: :sori: :sori:
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#64 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 9. maj 2004, 14:52

Gre za neko 'interno komunikacijo', ko nam določene besede, stavki, pomenijo nekaj drugega, kot naključnemu opazovalcu.

Poznam to...zelo dobro. Super zadeva , jasno.

Samo...vcasih se ti pa lahko zgodi, da se 'zareces' z osebo, ki ni s tega 'kroga'...pol pa pojasni ti to njej...ko ze skoraj vrti 1188 za stevilko LJ-Polje x;)x

#65 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 9. maj 2004, 14:54

Samo...vcasih se ti pa lahko zgodi, da se 'zareces' z osebo, ki ni s tega 'kroga'...pol pa pojasni ti to njej...ko ze skoraj vrti 1188 za stevilko LJ-Polje  x;)x

Ja, točno to! x:Dx

Se je tudi meni že zareklo. Potem sem pa morala pojasnjevati, da ženski sploh nisem izrekla žalitve, ampak FUL VELIKO pohvalo!

#66 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 9. maj 2004, 15:00

Mam filing, da si vidve gresta mal na živce! x;)x

Ni ravno nek ful prijateljski odnos, a?
Potem se res nima smisla preveč obremenjevat.

PS Mi se včasih 'jebemo' v glavo tudi z zelo resnim tonom!

Devica, zdaj, ko berem drugi post, mi je bolj jasno.
Če ti ni bilo do prijateljstva z njo, je pa druga stvar. Potem ni šlo za interne fore, ampak zgolj za to, da si pogltnila njeno 'jebenje' v glavo.
To pa ni prijateljstvo na način kot sem jaz pisala.

To temo je popravil/a pika1000: 9. maj 2004, 15:05


#67 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. maj 2004, 15:00

Samo...vcasih se ti pa lahko zgodi, da se 'zareces' z osebo, ki ni s tega 'kroga'...pol pa pojasni ti to njej...ko ze skoraj vrti 1188 za stevilko LJ-Polje  x;)x

Ja, točno to! x:Dx

Se je tudi meni že zareklo. Potem sem pa morala pojasnjevati, da ženski sploh nisem izrekla žalitve, ampak FUL VELIKO pohvalo!

Jo. xDDx
Ko je Tim v vrtcu rekel eno naso - LJUBKOVALNO!!- besedno izpeljanko, so otroci rekli, da je to grda beseda. x:Dx x:o)x x:px x:Xx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#68 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 9. maj 2004, 15:01

Ja, devica, saj smo razumeli poanto.
pika1000 je pac omenila, da je pri njej lahko tudi tako, jaz ponovil enako zase in svojo druzbo...tvoj primer je pac drugacen...ma razumemo ce poves enkrat x;)x

#69 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 9. maj 2004, 15:05

PS Mi se včasih 'jebemo' v glavo tudi z zelo resnim tonom!

pita Ivica dedu:

Deda, da li se ti i baka jos uvijek seksate?
Kako da ne, ali samo oralno - veli deda.
Kako je to oralno?
Ja velim baki "jebi se", a ona meni "jebi se i ti".


x:Dx

#70 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 9. maj 2004, 15:06

...ma razumemo ce poves enkrat  x;)x

... ma jest sm pa rabla, da mi dvakrat pove! x:Dx

#71 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 9. maj 2004, 15:08

Ja, ok, če te moje branje postov obremenjuje, pač ne bom več pisala o tem... Ampak jz sm to razumela, kot da Pika1000 ni točno razumela situacije v kateri sem se znašla in sm ji hotla to pojasnit, ker sem upala, da mi bo lahk kej povedala o tem in mi je...
In se ji zahvaljujem
Teb se pa ISKRENO opravičujem, ker si MORAL brat moje poste...

P.S. Če sam pomislim o kakih stvareh se ljudje pogovarjajo v čist neprimernih temah, pol me ni treba že kr skurcat, če jz kdaj kej povem...

Recimo tvoj post me je prizadel, če smo že glih v temi o prizadevanju ljudi...

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#72 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 9. maj 2004, 15:09

Aja sori obema, bom zbrisala svoja posta, ker vidm, da tule ljudje itak ne pomagate drug drugmu, ampak jih sam jebete v glavo...

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#73 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 9. maj 2004, 15:11

Ja, ok, če te moje branje postov obremenjuje, pač ne bom več pisala o tem... Ampak jz sm to razumela, kot da Pika1000 ni točno razumela situacije v kateri sem se znašla in sm ji hotla to pojasnit, ker sem upala, da mi bo lahk kej povedala o tem in mi je...
In se ji zahvaljujem
Teb se pa ISKRENO opravičujem, ker si MORAL brat moje poste...

P.S. Če sam pomislim o kakih stvareh se ljudje pogovarjajo v čist neprimernih temah, pol me ni treba že kr skurcat, če jz kdaj kej povem...

Recimo tvoj post me je prizadel, če smo že glih v temi o prizadevanju ljudi...

1. Bila je sala...mi ni nobena muka prebarati 500 strani dolgo knjigo, ne da bi mi bilo nekaj 'postov'...

2. To ni bilo nobeno 'kurcanje'...

3. Ce te je moj post prizadel...nisem ga napisal z namenom da bi te...zato se tudi ne bom opravicil, se nimam za kaj.

#74 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 9. maj 2004, 15:12

Devica, po moje ni panike!
Ja, jaz res nisem točno vedela, o čem govoriš. Fino je bilo, da si pojasnila. Ti imaš pač svojo izkušnjo, ki je jaz ne poznam, jaz pa svojo, o kateri sem se razpisala na osnovi nekaj tvojih zapisov.
Tale debata mi je bila čisto všeč.

Mislim, da krokodil ni imel namena, da bi se ti počutila prizadeto.

Mogoče je samo uporabil kako interno foro! x;)x

#75 soncnica

soncnica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 262

Objavljeno: 9. maj 2004, 15:14

Men gredo tudi na zivce tiste post varjante prizadetosti.....Pa zmoti me potem tisto pomankanje komunikacije med dvema clovekoma. Ce sama vidim, da sem nekoga prizadela, se mu opravicim in se ponavadi potrudim, da stvari nekako zgladim, ce je seveda interes na obeh straneh.
Tudi ce sem sama prizadeta oz. ce me prizadane nekdo drug, nikoli ne govorim grdih besed o cloveku. Zanimivo pa mi je, kako nekateri ljudje potem okoli sebe zgradijo nekaksen zid pred bolecino. Kar na enkrat jim gres na zivce, ne smejijo se istim foram,.....Sama res ne verjamem, da samo zaradi enega dejanja, besedne igre, vidis cloveka v cist drugacni luci.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0