Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ali so vas že obiskale Jehovove priče?


  • Ta tema je zaključena Ta tema je zaključena
- - - - -
580 komentarjev na to temo

#76 Izzy

Izzy
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 26. september 2004, 13:35

Vsi, ki znate udrihati po katoliški veri, ste zagotovo potomci partizanov in udbovcev. Tako da je bolje, da ste tiho, ker smešite sebe in svojo velecenjeno organizacijo NOB. Pa nimam proti nobeni veri popolnoma nič, ker imam prijatelje, ki so evangeličanske vere, pa tudi pravoslavne. Pa se odlično razumemo. Z Jehovci pa ne najdeš skupnega jezika. Da pa sexajo med sabo, pa tako vsi vedo. Marsikaj poznam iz ozadja te organizacije, tako da...


Res ne vem, kje si sedaj našla NOB, partizane, udbovce in zakaj si namenoma izpustila domobrance? Med verniki vseh skupnosti lahko najdemo dobre, slabe, povprečne, prijazne in hudobne. Vodstva vseh skupnosti pa so zame drhal, ki izkorišča naivnost in neznanje svojih podložnikov. Sam sem bil priča nečednostim, ki so se dogajale med Jehovci vendar ne dvomim, da se take in še hujše dogajajo tudi drugje, ja tudi med Katoliki. Za dokaz lahko navedem kar Avstrijo, kjer je v zadnjem času zapustilo Katolike že na tisoče ljudi zaradi takih in drugačnih spolnih škandalov. Semeniščniki so si le privoščili malce preveč razvrata.

Res da na spletni strani www.izobceni.streznik.org pišemo kritično predvsem o JP, vendar to nikakor ne pomeni, da si drugi ne zaslužijo podobnih kritičnih strani. Vesel bi bil, če bi vsaka skupnosti imela kaj podobnega.

LP

#77 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 26. september 2004, 13:37

jaz sem vedno, že kot otrok, na vprašanje če sem verna odgovorila:"Ja sem,verjamem v ljubezen, zvezde, naravo" in po toliko letih spoznavam znova in znova, da sem izbrala pravo "vero", že takrat...

#78 Kitty

Kitty
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 26. september 2004, 14:09

Fajn so, ja  x:)x . Določene stroge omejitve mene sploh ne motijo, kot npr.  to, da ne smeš kaditi, uživati drog, ... mene motijo tiste smešne : da si mora dati ženska ruto na glavo, če je sama z osebo nasprotnega spola, ker mu je tako manj privlačna, ipd...  x:Dx

Da nisi ti Jehovovih prič zamešala z muslimani? Muslimanke morajo imeti rute na glavi, Jehovke pa ne.

Nisem nič zamenjala, poba x;)x . Družinska prijateljica je Jehovova priča že 30 let in kadar pride k nam na obisk, si da vedno na glavo ruto, če je zraven kakšen moški. Ko sem jo vprašala za ta razlog, mi je dala ta odgovor. A misliš, da me je nategnila? x;)x x:Dx

#79 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. september 2004, 14:11

Res ne vem, kje si sedaj našla NOB, partizane, udbovce...

Ja.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#80 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 26. september 2004, 14:32

Da pa sexajo med sabo, pa tako vsi vedo. Marsikaj poznam iz ozadja te organizacije, tako da...

a?
je to normalno x:Dx
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#81 Izzy

Izzy
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 26. september 2004, 15:05

Da pa sexajo med sabo, pa tako vsi vedo. Marsikaj poznam iz ozadja te organizacije, tako da...


Bogdanka namiguje na urbano legendo, da se jehovci enkrat na leto dobijo v svoji dvorani, ugasnejo luči in skupinsko seksajo. Če bi zadeva držala, bi bilo verjetno v sloveniji danes 99% jehovcev in 1% ostalih x8Dx

#82 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 26. september 2004, 15:25

kaj, ma a res??!
prvič slišim, veš, huhu xrolleyesx x:Dx
ČUDN,da nism tega še slišau, očitno prav spretno skrivajo x:o)x
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#83 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 26. september 2004, 15:41

Je pa res tema za sproščanje tole :o|o: :inocent:

#84 Izzy

Izzy
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 26. september 2004, 15:48

na žalost je le legenda... x8Dx

#85 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 26. september 2004, 15:55

hah dobr ,da vem, da ne bom kaj spraševal ustrezno dalje x:Dx
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#86 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 26. september 2004, 16:53

Kar daj, nobena vera ne prepoveduje sexa vsem, le izbrancem x:Dx

#87 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 26. september 2004, 18:48

Jaz sem sedaj leto dni Jehovova priča. v rani mladosti sem bila v partiji. Bila sem tudi častna nosilka partizanske spomenice NOB 1941, nekajčasa celo tesna titova sodelavka. Tudi moj mož je bil v partiji, ker je bil dolga leta direktor. Ampak lani smo postali Jehovove priče in moram reči, da nam gre sedaj zelo dobro. Preteklost je preteklost, sedaj živim samo za Božje kraljestvo. Tudi obe hčeri, vnuki, vnukinje in pravnuki so Jehovove priče in so na to zelo ponosni. Lepo je spoznati Boga na tak ali pa drugačen način. Vesela sem, da sem po 70 letih ateizma spoznala Božjo ljubezen.
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#88 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 26. september 2004, 18:53

Deluješ pa še vedno po 'starem' sistemu, dej ki si ti JP, morjo bit še vsi okol tebe, čene so Objavljena slika in prej ste bli komunisti 1A, zdej ks i se pa spreobrnila so pa JP 1A, v obeh primerih je bilo pa vse drugo BAD :xx!: zate;

In zdej misliš da si ne vem kaj :xx!: , da so JP tisto pravo in nič drugega, tako kot si prej mislila za komuniste......jej, jej, jej :o|o:


#89 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 26. september 2004, 18:56

Jaz sem sedaj leto dni Jehovova priča. v rani mladosti sem bila v partiji. Bila sem tudi častna nosilka partizanske spomenice NOB 1941, nekajčasa celo tesna titova sodelavka. Tudi moj mož je bil v partiji, ker je bil dolga leta direktor. Ampak lani smo postali Jehovove priče in moram reči, da nam gre sedaj zelo dobro. Preteklost je preteklost, sedaj živim samo za Božje kraljestvo. Tudi obe hčeri, vnuki, vnukinje in pravnuki so Jehovove priče in so na to zelo ponosni. Lepo je spoznati Boga na tak ali pa drugačen način. Vesela sem, da sem po 70 letih ateizma spoznala Božjo ljubezen.

me veseli zate...tudi jaz sem spoznala, božjo, ljubezen samo brez JP.

partizanska spomenica iz NOB 1941 :eek: :eek: :eek: :eek:
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#90 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 26. september 2004, 18:59

. Lepo je spoznati Boga na tak ali pa drugačen način. Vesela sem, da sem po 70 letih ateizma spoznala Božjo ljubezen.

:palec:
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#91 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 27. september 2004, 07:09

Deluješ pa še vedno po 'starem' sistemu, dej ki si ti JP, morjo bit še vsi okol tebe, čene so Objavljena slika in prej ste bli komunisti 1A, zdej ks i se pa spreobrnila so pa JP 1A, v obeh primerih je bilo pa vse drugo BAD :xx!: zate;

In zdej misliš da si ne vem kaj  :xx!: , da so JP tisto pravo in nič drugega, tako kot si prej mislila za komuniste......jej, jej, jej :o|o:

Se popolnoma strinjam s Trudijem, vendar je v življenju že tako, da takrat, ko odkrijemo nekaj, kar nam super paše, želimo v to prepričati tudi druge. In sicer iz dveh razlogov:

1. ker se nam zdi, da lahko tudi drugi dosežejo neko super stanje in občutijo to, kar občutimo mi in

2. zato ker včasih nismo popolnoma prepričani v to, v kar varjamemo. S tem, ko potegnemo tudi druge v svoj krog, postane vsaka stvar, v katero verjamemo, še bolj verjetna.

Ampak v obeh primerih gre za prepričevanje v lastno nezmotljivost in za (včasih tudi prisilno) prevsmerjanje poti drugih.
Mi vsi pa že vemo, da ima vsak svojo pot. Indoktrinacije so vedno posledice sistemov v katerih živimo, In če si ti Andreja Anda Jagodič za to potrebovala več kot pol stoletja, potem ne bo nič hudega, če bomo mi za za nas pravilno odločitev(vkolikor je še nismo dosegli) , potrebovali še kakšno leto ali dve. x;)x

Zelo pa spoštujem tvoje spremembe in tvoja prepričanja, ki so očitno plod vseh videnih in doživetih sprememb v tvojem življenju. :palec:

#92 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 27. september 2004, 07:59

Ko pričneš piti iz kozarca znanosti, postaneš ateist, a na dnu čaše te čaka bog.
(menda Einstein, nisem siguren)
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#93 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 27. september 2004, 08:32

28. poglavje "Da Vincijeve kode" vsebuje nekaj zelo zanimivih pasusov o zgodovini krščanske Cerkve. Malo jasneje ti postanejo določene zadeve. V glavnem v zvezi z žensko vlogo. Pa še drugega je napisanega notri nemalo.

Če potem potegneš vzporednico z drugimi avtorji (o Sionskem priorstvu, o templjarjih, o Kumranskih zapisih, pa "Sveta kri in sveti gral" itd.), se počasi začenja svetlikati, kako gromozanska prevara in manipulacija je vse skupaj.

Pa brez verske nestrpnosti, seveda. Le informacije. Samo informacije.

Ali konec koncev ni Vodnarjeva doba?

In Opus Dei zamerja papežu mehkost in pretirano popiuščanje pri dogmi in krepostih.

In sveti Malahij je predvidel samo še dva papeža.

In Maji končujejo koledar z 2012.

Zanimivo, zanimivo!

V knjižnici sem videl novo knjigo (morda ni čisto nova?) o zgodovini katolištva. Hans Küng. Oporečnik, bi rekli. Po drugi strani pa človek, ki mu je bilo dosti dogme in je začel gledati po svoje. Ampak "po svoje" ne kot nek novinar, temveč kot ŠKOF. Kar pomeni, da je bil v karieri vpeljal v marsikatere resnice!

Zanimivo, vse bolj zanimivo!


(Tudi zato se mi zdi vse to premetavanje "Jehovci da ali ne" tako obupno brez veze. Anahronistično je, drugega nič. Naj živijo strpno do drugih in tudi mi živimo strpno do drugih, pa bo. - Jutri gre kurilno olje orenk gor bojda. To je trenutno večji problem. Pa osem tistih, ki ne rabijo več pasošev, v enem samem vikendu na naših cestah! Pa oblast, ki nas definitivno ne bo odpeljala v boljši jutri. Dajmo se ukvarjat s pravimi problemi.)

:palec: x:)x

#94 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 27. september 2004, 10:14

Sem Jehovova priča in me zanima, ali je še kdo takšen tukaj?

Ne nisem in ne bom.
Pri meni je bilo vedno tako, da sem pustila ljudem naj verujejo v kar hocejo, samo da mene ne silijo v to. Kar se pa tice Jehovih pric, sem dobila pa 2krat pravzaprav obcutek, da tezko sprejmejo odgovor NE. Na dom niso prisli ( zivimo tako, da ne morejo ), na cesti pa so ustavljali ja. Ceprav zadnje case tudi to ne.
Mislim, da je lepo, da imas neko vero, tudi da govoris o njej v razumnih merah. Jaz pac v to ne verjamem in bo po vsej verjetnosti tudi tako ostalo. O tem prepricanju na grobo vem, o cem se gre...

Verjamite v kar zelite, samo ne mucite druge s tem. Tudi jaz sem vegetarijanka in ne tezim ljudem, ki jejo meso, ces kako lahko. Podoben smorn.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#95 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 27. september 2004, 14:49

đizs....... xrolleyesx
ej, Miška, full dober hipi! x:)x
Mushi

#96 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 27. september 2004, 15:08

Ah...mislila sem, kar se tice TEZENJA!!!
Men ni zoprno, ce me nekdo ustavi in nekaj predstavi, blazno mi je pa zoprno, ce me v nekaj sili. Pa naj bodo to jehovci, bioenergetiki, rimokatoliki...kdorkoli. Naj verjamejo v kar zelijo, jaz verjamem v svoje in jih ne silim s tem. Prav tako imas ti vso pravico bit zoprna, ce bi ti jaz zacela govorit o bogih kravicah, ki morajo umret, zato, da so tebi zrezek. Tezenje pac.
Seveda ne primerjam vegetarijanstva z neko vero, ampak jaz sem se pac osredotocila na tezenje sredi Copove v Ljubljani. Na nic drugega.
Pa lep pozdrav.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#97 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 27. september 2004, 15:09

ej, Miška, full dober hipi!  x:)x

tenks x;)x
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#98 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 27. september 2004, 15:47

Te cisto stekam. :palec: x;)x
Sej je bila tu tema o vegetarijanstvu in vse. Pac eni imajo to za del zivljenja, pac zivljenski krog, da to tako gre.
Tako da...ne bom nobenemu gledala v kroznik in jim rekla:" groza, kako lahko jes meso". ne bo cist nobenega ucinka, samo nadlezna jim bom...Ce pa pride do pogovora o tem, pa seveda povem svoje mnenje.
Res pa je, da se tudi jaz ne morem zadrzat, ko vidim kako staro babo v pelcu, oziroma kaksna "kacja" al pa krokodilova jaknca...takrat pa nisem tiho. Pa tudi to me je ze teplo...

Ok sva malce zasle.... :sori: :palec:
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#99 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. september 2004, 16:02

.. Se popolnoma strinjam s Trudijem, vendar je v življenju že tako, da takrat, ko odkrijemo nekaj, kar nam super paše, želimo v to prepričati tudi druge. ...

To je zelo res in mislim, da se nihce ni poudaril prav tocno tega vidika, namrec - zakaj 'tezenje'.
ne gre samo za 'prepricati druge v' pac pa tudi za navduseno deljenje necesa, kar smo ranvokar sami ugotovili - no pac v nekaterih primerih, vcasih pa gre dejansko pac res za golo novacenje.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#100 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 28. september 2004, 06:16

...
vcasih pa gre dejansko pac res za golo novacenje.
...


Temu bi jaz dodal naslednje:

Brez novačenja večina podjetnosti ne bi nikoli zaživela. Še v vojsko so novačili in razne super ugodne ponudbe mobilnih telefonov po par SIT tudi niso drugo kot novačenje ("pridružite se nam, postanite naš naročnik za 24 mesecev, boste videli, kaj vse boste imeli od tega" itd.). Tega je murje.

Ampak jaz se čisto strinjam, da imam možnost pridružiti se k npr. Derbitelu ali stranki CCC ali klubu kupcev čevljev, imam pa tudi možnost ne priključiti se jim.

Moti pa me, da "novačenje" poteka tako, da te potem, ko že v prvih nekaj stavkih poveš, da te stvar ne zanima in se vljudno zahvališ za obisk, taista oseba še dve uri in pol mori, tensta in ti čita iz Biblije - preprosto zato, ker nisi dost prasec, da bi jo poslal v tri PM! Je to še zgolj "novačenje"? Ne bi se pridružil tej oceni.

Ergo, proti novačenju nimam čisto nič, proti lezenju pod kožo pa definitivno.

(Saj si me je zapomnila zato, ne dvomim.)

x:)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0