Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Horarna u praksi...


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
267 komentarjev na to temo

#151 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 11. februar 2006, 00:36

oona sem šele zdajle vidla x:)x hvala za komentar... sam me pa zanima kako se to vidi?

Venera, vladarica Ascendenta je v Kozorogu. Tujina je označena z 9.hišo, ki je v Dvojčku. Vladar Merkur je v Ribah in bo z Venero naredil sekstil. Venera je bila še pred kratkim retrogradna, zato spraševalka ni čisto prepričan, ali bo šla na to pot ali ne. Luna, mogoče res mama, je v opoziciji z Venero. Ona bo definitivno proti, vendar bo Venera in Luna naredila lep sekstil z Jupitrom, ki je naravni vladar tujine in 9. hise. Jupiter je v Skorpijonu, ki po mojih izkusnjah predstavlja tudi islamske dežele. Jupiter pa je tudi vladar 3.hiše. Ena druga stvar je. Merkur v Ribah bo naredil kvadrat s Plutonom, To ni najbolje. Predstavlja težke ovire, morda je vzrok denar. Nedvomno pa bo še kar nekaj komplikacij okoli tega, saj bo Merkur v Ribah vmes se retrograden.

Morda vam bo čudno, ker se ne oziram na orbise. Tako pač jaz gledam horarne karte. xsrcx

Vsekakor moraš sporočiti kako bo. x;)x
Dum spiro, spero.

#152 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 11. februar 2006, 12:51

ć.v.e.k.a. :palec: hehe drugače če bi blo samo od mene odvisno bi jaz takoj šla,... bomo vidl x:)x

oona hvala za razlago x:)x
denar skoraj ne bi smel bit problem... bolj kaj drugega verjetno...v bistvu tud ni še nič 100%, ni še namreč čist 100% potrjeno če bo skupina iz Slovenije gostovala (to gre za ene izmenjave), ampak naj bi, mene najbolj skrbijo starši-turčija pa ptičja gripa pa te stvari (vem kaka je moja mami-zmer pretirava) xrolleyesx , potem se pa bo to še najbrž pokrival z "družinskim" potovanjem v grčijo, to potovanje pa tud ni še določeno in rezervirano, se prav morm mal pohitet z omenjanjem mojega obiska Istanbula doma, da bodo prilagodil, po drugi strani pa nočm še omenjat, ker še nisem dost dobr seznanjena z vsemi stvarmi okoli potovanja...
sam ne bi smel komplicirat preveč, ker polnoletna bom, denar bo šou pa tud iz mojih prihrankov :vragec:

#153 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 11. februar 2006, 14:00

ć.v.e.k.a. :palec: hehe drugače če bi blo samo od mene odvisno bi jaz takoj šla,... bomo vidl x:)x

kov :vragec:


s tole ptičjo gripo je pa tako,da načrtov za letošnje poletje tudi sama ne delam.
Kamor nameravam je mokrišče pa eto...morda zopet panika zaradi ptičje gripe in ostanem doma.

Varno je varno čerav ni nikjer zapisano,da smo doma varni :xx!:

Ampak v Turčijo hmmmmm .... boš videla.
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#154 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 11. februar 2006, 14:15

Jaz mislim, da ne boš šla...

Prav gotoov si moj post spregledala...
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.

#155 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 11. februar 2006, 16:34

...

Ascedent Tehtnica, nakazuje, da si razdvojena in da se po eni strani želiš iti in po drugi oklevaš. Venera je v opoziicji z Luno in to poemni, da ti bo dejansko, ali mama prepovedala, ali pa dala take smernice, da ne boš šla. Merkur (vladar 09. hiše - POTOVANJE) je v široki konjunkciji z Uranom, kar pomeni, da bo prišlo še do spremebe, ampak zaenkrat zadeva ni ravno spodbudna.
beli Vran.


beli vran. res sm ga, sem mislna da samo odgovarjaš tasi in sem samo preletela. Hvala tud tebi za komentar x:)x
prišlo do spremembe? xrolleyesx jst sam upam d se bo na konc poštimal vse tko da om lahko šla. bomo vidl xrolleyesx

#156 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 11. februar 2006, 18:39

Aishah, da bi ti uspelo na potovanje! xcrossfingx xgoldfishx

Bilo bi super, če bi še Astrotalisman pošpegal kako bo kaj s tem potovanjem :medal:

Oona, kateri čas uporabljaš za interpretacijo/izdelavo horarca?
Aishin primer si, predpostavljam, gledala kar iz priložene karte?

Dobra tema.
x:)x

#157 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 13. februar 2006, 10:39

Kako meni kaže s spremembo? Gre končno na bolje?
13.2.2006,10.01, Kamnik.
Hvala!
lp
Cat

#158 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 13. februar 2006, 10:54

cat, fino bi bilo,če bi bolj natančno vprašala, spremembo glede česa?

lahko dobiš bolj natančen odgovor...

Astra
Per aspera ad astra

#159 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 13. februar 2006, 11:00

Oj, hvala za odziv. Spremembo v zvezi z samostojnostjo, delom, službo,..

#160 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 13. februar 2006, 11:09

cat, bom pogledala kasneje, zdaj se mi mudi...

Ure ne rabiš pisat, ker jaz vzamem uro, ko vidim vprašanje...

Torej, tisti, ki bodo morda pogledali, karto sem nastavila na 11:07, mb.

ker je to tema horarna v praksi, pa malo vadimo na primerih...

Astra
Per aspera ad astra

#161 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 13. februar 2006, 12:09

Živjo Cat,

(lepo po šolsko)

Simbolizira te asc. v Biku, kar pomeni, da si v določenih zadevah še vedno trmasta in da želiš vztrajti pri svojem - pač nerada popuščaš.

Služba je simbolizirana z Kozorogom (vladar 10. hiše) in s Saturnom, ki je retograden, kar pomeni, da se vračaš nazaj in da nekih stvari ne spustiš, ker si nanje navezana (vladar 10. hiše v 04. hiši).

Luna dela aplikativen kvadat z Marsom (vladar 07. hiše), kar pomeni, da sprememba prihaja, toda ne bo najbolj enostavna in soočiti z nekim moškim, ki ti bo iz tega pomagal.

aja in še to, Venera (vladarica ascedenta) je v Kozorogu, na samem vrhu 10. hiše, kar kaže, da si zelo navezana na sedanje delo in da ti bo ravno prej omenjeni moški pomagal k spremembi...


In še nasvet, horarano vprašanje mora biti vedno zastavljeno jasno in odločno!

To je moj vidik...
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.

#162 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 13. februar 2006, 12:31

Hvala beli Vran! :palec:
Razumem, da so odgovori bolj natančni, če so točno zastavljeni. V bistvu sem bolj spraševala, ali moram jaz kaj konkretnega narest (ker že nekaj časa ne naredim nič) ali počakati.
Ta služba mi daje neko sigurnost, varnost in komoditeto, čeprav se z ljudmi nekako ne ujamem in se ne morem izraziti, no nekako nismo čisto na isti valovni dolžini. Spremembo sem bolj mislila, ali naj se na vsak način poslušam tu uveljavit ali naj to opustim in zaćnem iskati drugo delo. To cincam že nekaj let!!!
Bi se dalo o tem moškem kaj več reči? Je to kakšen sodelavec, šefa, kakšen novi sodelavec? Sem v večini v povsem moški družbi, vendar kot rečeno mi ne odgovarja preveč.
Aha, malo sem pogledala sama in vidim, da si vzel mojo uro 10.01 (astra pravi, da bo vzela drugo uro), ko je asc še bik, tudi sicer so razlike, v astrinem primeru na MC ju ni več venera ampak sonce v konj z neptunom? Ali je to čisto individualno ali so kakšna pravila?
lp
cat

#163 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 13. februar 2006, 12:39

Glej Cat, saj tu je problem, tako sigurno si v to, da mora priti sprememba, ki si jo želiš. Ta moški je oseba srednjih let - ne morem pa trditi da je sodelavec.

Ne vem kako Astra dela, vendarle se vzame tista ura, ko se zastavi vprašanje (moje osebno mnenje).

Ne obremenuj se preveč, ker boš tu lahko ostala (v tej službi), spremembe pa so itak sestavni element...

beli Vran.

In še to, če nekdo pogleda karto za deseto uro in če nekoliko obvlada horarnoastrologijo, bo videl, daje ta uru čista ustrezna, da ne rečem prava.
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.

#164 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 13. februar 2006, 12:50

Ok, samo še nekaj, kdaj pa pride ta sprememba, konec leta, je tako? x:Dx No, pribljižno,... x:o)x
Sicer pa ful hvala!

#165 Liu

Liu
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 13. februar 2006, 12:51

se jest bi neki prasala, a bodo za mene kej bolj pametni cajti prsli - kdaj? glede ljubezni.....

hvala
Uspeh je drznim zagotovljen!

#166 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 13. februar 2006, 12:55

Ok, samo še nekaj, kdaj pa pride ta sprememba, konec leta, je tako? x:Dx No, pribljižno,... x:o)x
Sicer pa ful hvala!


aha

Draga Liuu, Luna teče v prazno (kar pomeni, da ne naredi nobenega apekta več), kaj to pomeni, da se moraš lotiti dela na sebi in da tisto jezo, ki jo čutiš do moških (Luna sep. kvadrat z Marsom9, daj ven in bo veliko bolje...


Samo upam, da ne bo sedaj prišlo spet cela gora vprašnj, ker resnično nimam toliko časa, da odgovarjam...
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.

#167 Liu

Liu
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 13. februar 2006, 13:32

aha

Draga Liuu, Luna teče v prazno (kar pomeni, da ne naredi nobenega apekta več), kaj to pomeni, da se moraš lotiti dela na sebi in da tisto jezo, ki jo čutiš do moških (Luna sep. kvadrat z Marsom9, daj ven in bo veliko bolje...
Samo upam, da ne bo sedaj prišlo spet cela gora vprašnj, ker resnično nimam toliko časa, da odgovarjam...

tnx beli vran...... x:Xx

ce pa bo kdo kej manj zaseden, pa lahko vranovo razlago se malo bolj dopolni.... hvala x;)x
Uspeh je drznim zagotovljen!

#168 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 13. februar 2006, 14:43

Aha, malo sem pogledala sama in vidim, da si vzel mojo uro 10.01 (astra pravi, da bo vzela drugo uro), ko je asc še bik, tudi sicer so razlike, v astrinem primeru na MC ju ni več venera ampak sonce v konj z neptunom? Ali je to čisto individualno ali so kakšna pravila?


me zanima Astra še tvoj odgovor, če boš res utegnila. namreč tudi asc dvojček - neodločnost, pa konjunkcija MC, sonce in neptun :eek: , če si seveda prav razlagam. Glede na to, da spraševalci niti ne postavljajo ure, predvidevam, da je ena od možnosti tudi ta, da tisti, ki odgovarja sam določi uro.)
lp
Cat

#169 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 13. februar 2006, 16:07

me zanima Astra še tvoj odgovor, če boš res utegnila. namreč tudi asc dvojček - neodločnost, pa konjunkcija MC, sonce in neptun :eek: , če si seveda prav razlagam. Glede na to, da spraševalci niti ne postavljajo ure, predvidevam, da je ena od možnosti tudi ta, da tisti, ki odgovarja sam določi uro.)
lp
Cat



:eek: tole meni ni všeč, ampak bom počakal na Astrino mnenje...
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.

#170 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 13. februar 2006, 16:10

Ja beli Vran, tudi meni je veliko bolj logično tvoje razmišljanje. :palec:
lp
Cat

#171 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 13. februar 2006, 17:33

Torej, vsak dela po svojem principu, ki mu najbolj odgovarja...
Moje izkušnje so take, da naredim karto na tisti trenutek, ko sem vprašanje videla in ga razumela, ne glede na to,kdaj je bilo zastavljeno...


Ampak, če je vran že naredil karto in jo razložil, mislim, da ne smem ničesar spreminjati...potem je vesolje že dalo odgovor in ga posredovalo preko njega...

Saj odgovor obstaja, samo mediji smo različni...

Ker je vranova karta veljavna, kar pokaže čas...potem je tudi z odgovorom vse ok.

Morda bi bilo smiselno, da ponovno ločimo temi...ena bi bila za odgovore, druga pa takole, kot je tukaj zastavljeno, bolj debata in izkušnje, ki se pojavijo pri tolmačenju horarne...


Astra
Per aspera ad astra

#172 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. februar 2006, 17:56

slucajno sem po stotih letih odprla tole temo (mislim splosno, 'horarna', mislim da mamo pa sicer ene 3 al kaj tacga)....
tako da nic ne sledim in nic, sam sem glih opazla tole 'dilemico' o uri, kdaj se jo postavi...

osebno mislim sledece (s tem da nisem strucko za horarno sicer):
vseeno je...
kar ti pac daje rezultate. xyesx x8Dx

sistemi niso sam sistemi, ki so mrtvi in zabetonirani (sploh ne v astrologiji, ki med drugim tud zato ni obravnavana kot eksaktna znanost).
ce jih uporabljamo, so sistemi z naso dodano vrednostjo, torej naso nadgradnjo. xyesx

ce te nekaj zanima in sem ravno jaz izbrani medij za to, je vseeno - vsaka posvecena obravnava bo dobra, prava.

podobno kot sicer - lohk mas kocha, lohk uporabljas placidus, pa clo equal....
astrolog ki bo posamezni sistem (v tem primeru hish) uporabljal, bo seveda prisel do dolocenega *zakljucka*...
oni 'na 2. strani' <torej 'stranka' ali obravnavani> pa bo seveda zadovoljen, ce bo ta <interpret> podal pravo interpretacijo, ne glede na to, ali jo bo potegnil iz vira *neptun*, *luna* ali *uran*. itd. (9zki..., ... ...)

xDDx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#173 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 13. februar 2006, 21:18

Tak kot si ti misliš že ne bo šlo.
pa pazi, da se pred prodajo avtu kaj ne zgodi, recimo nesreča ali kraja...

Astra
Per aspera ad astra

#174 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 14. februar 2006, 07:12

podobno kot sicer - lohk mas kocha, lohk uporabljas placidus, pa clo equal....
astrolog ki bo posamezni sistem (v tem primeru hish) uporabljal, bo seveda prisel do dolocenega *zakljucka*...
oni 'na 2. strani' <torej 'stranka' ali obravnavani> pa bo seveda zadovoljen, ce bo ta <interpret> podal pravo interpretacijo, ne glede na to, ali jo bo potegnil iz vira *neptun*, *luna* ali *uran*. itd. (9zki..., ... ...)

:palec:

Oni dan, ko sem se pripravljal za predavanje o astroloških hišah (in seveda sistemih), sem našel zanimivo misel mislim da Deborah Houldingove, prominentne ameriške astrologinje:
"Na koncu ni stvar uporabljenega sistema hiš, ampak interpreta."

Konec koncev sem srečal astrologe, ki sa horarne odgovore uporabljajo ne le Regiomontanusa (ki naj bi bil bojda "zapovedan" za horarno astrologijo, pa v resnici sploh ni), ampak tudi Placidusa, Alcabitusa in celo Campanusa, ki precej odstopa.

x:)x

#175 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. februar 2006, 08:42

"Na koncu ni stvar uporabljenega sistema hiš, ampak interpreta."

xyesx no saj... :palec:

Regiomontanusa (ki naj bi bil bojda "zapovedan" za horarno astrologijo, pa v resnici sploh ni)

aha tega nisem vedla, no zdi se dovolj logicno, da je nek sistem v enih primerih morda... prijaznejsi al kaj jaz vem...
sam pol pa da itak ni? x:o)x xDDx

*

Bobnar, sicer je b.v., da odgovarjam, ker nima zveze s horarno, sam sem glih opazla: jaz recem - rajs aprila. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0