Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Iskrenost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
380 komentarjev na to temo

#276 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 23. marec 2014, 12:46

Če imaš primerjanje sebe z drugimi ljudmi v smislu "jaz sem dobra - tisti drugi so slabi"  za resnico ( kje je tu iskrenost? scratchchin.gif ) ni nič čudnega, da ne moreš razumet "tistih drugih" - iz preprostega razloga, ker jih sploh ne vidiš skozi svojo lastno predstavo in vlogo, ki si jim jo sama dodelila glede na potrebe svojega ega in po vsej verjetnosti nimajo kaj dosti skupnega s tem človekom. V tem odnosu do sebe in drugih  ljudi ni niti dobrote, kaj šele iskrenosti.  

Če ona misli, da je boljša to drži, to je njena resnica. To je čista iskrenost do samega sebe. 

 

Ona sama vidi svoja dejanja kaj naredi in vidi dejanja drugih. 

 

 

S tem, da sam sebe pohvališ in, da si sam s seboj zadovoljen s tem ni prav nič ni narobe. Tisti, ki sam s seboj ne more biti zadovoljen 

s tem pa je res bolj narobe. Ker tisti, ki ni zadovoljen s seboj tudi ne more biti zadovoljen z drugimi. Najprej je pa potrebno imeti sebe 

rad. Če nisi zadovoljen s svojimi dejanji in kar počneš potem je čas, da nekaj spremeniš. Če ti misliš, da si boljši zaradi svojih dejanj 

se lahko brez vesti pohvališ.

 

Sebe ni potrebno metati stran. Človek je lahko zelo zadovoljen sam s seboj. 

 

Sploh če dela to iz srca in dobrote.



#277 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 23. marec 2014, 13:22

Če to delaš iskreno in s srcem nimaš nobene vesti. Tako je tudi Mayita napisala. Če se počutiš nekaj več je očitno, da 

si zadovoljna s tistimi stvarmi kar počneš. 

 

 

Mayita še počni to naprej. Ker to je tvoja prava smer. 

 

flowers.gif



#278 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 23. marec 2014, 13:25

Če ona misli, da je boljša to drži, to je njena resnica. To je čista iskrenost do samega sebe. 

 

Ona sama vidi svoja dejanja kaj naredi in vidi dejanja drugih. 

 

 

S tem, da sam sebe pohvališ in, da si sam s seboj zadovoljen s tem ni prav nič ni narobe. Tisti, ki sam s seboj ne more biti zadovoljen 

s tem pa je res bolj narobe. Ker tisti, ki ni zadovoljen s seboj tudi ne more biti zadovoljen z drugimi. Najprej je pa potrebno imeti sebe 

rad. Če nisi zadovoljen s svojimi dejanji in kar počneš potem je čas, da nekaj spremeniš. Če ti misliš, da si boljši zaradi svojih dejanj 

se lahko brez vesti pohvališ.

 

Sebe ni potrebno metati stran. Človek je lahko zelo zadovoljen sam s seboj. 

 

Sploh če dela to iz srca in dobrote.

 

Ravno zaradi te miselnosti je stanje v družbi takšno, kot je. Ker se je drugačnost zamenjala za SEM BOLJŠI od drugih.

To ni niti iskrenost, niti poštenje. Ljudje smo različni. Drugačni. Z različnimi, drugačnimi izkušnjami, vzorci, vzgojo, 

delovanjem..itd, itd...Vsakršno primerjanje z drugimi je predalčkanje..ali postavljanje sebe na mesto nad nekom.

Biti zadovoljen s seboj ni to, da se z nekom primerjaš. Ker tisti nekdo bo vedno nekje "boljši" ali "slabši".

Delovanje srca je sprejemanje. Sprejemanje tudi sebe, da sem takšen kot sem. In dovoliti drugim iti takšni, 

kot so. 


And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#279 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 23. marec 2014, 13:29

Ravno zaradi te miselnosti je stanje v družbi takšno, kot je. Ker se je drugačnost zamenjala za SEM BOLJŠI od drugih.

To ni niti iskrenost, niti poštenje. Ljudje smo različni. Drugačni. Z različnimi, drugačnimi izkušnjami, vzorci, vzgojo, 

delovanjem..itd, itd...Vsakršno primerjanje z drugimi je predalčkanje..ali postavljanje sebe na mesto nad nekom.

Biti zadovoljen s seboj ni to, da se z nekom primerjaš. Ker tisti nekdo bo vedno nekje "boljši" ali "slabši".

Delovanje srca je sprejemanje. Sprejemanje tudi sebe, da sem takšen kot sem. In dovoliti drugim iti takšni, 

kot so. 

 

Hm nisi razumela boljši smo vsi in vsi smo slabši. Samo dejanja povedo vse. 

Če ona nekaj dobrega naredi pa tisti ni niti hvaležen je lahko boljša zakaj pa ne? 

 

Govorim pa o dejanjih in o Mayiti. O tem kar je pisala. 

 

 

Vzorci in vzgoja je lahko ponavadi samo izgovor za človeka. 

 

Človek je tisto kar je in tista vzgoja je lahko le izgovor. Potem bi lahko rekli nek človek je 

ustrelil svojo punco zato, ker so ga tako doma učili. 

 

Ni tako, vedno ima izbiro, da ne bo ustrelil punce tudi če so ga doma tako učili. 

 

inno.gif 

 

 

TE IZGOVORI ZNAJO BITI VELIKI IZGOVORI. 



#280 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 23. marec 2014, 13:40

Vsi imamo slabe in dobre stvari. Tisto kar sem jaz pisala

je bilo nekaj drugega. kdor je razumel je razumel. Kdor ni pa ni. 



#281 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 23. marec 2014, 13:54

v bistvu smo vsi enaki ... in vsi smo bog ...

 

ostati ali odditi ... narediš kar želiš ... odločitev je tvoja ... tudi odgovornost in posledice, take in drugačne ...

nihče te ne ovira ... 

če misliš da te, vzami metlo in pometi v svojih mislih ...

 

 

Razlika je v tem če je nekdo res globoko v sebi zadovoljen sam s seboj živi bolj polno življenje, kot nekdo, ki ni. 

Nekdo mi je pisal, da vsi ljudje mislijo, da so najboljši ampak ni tako. Vsak človek nosi v sebi neko vest 

tudi Hitler jo je. In sigurno je Hitlerja razjedalo. 

 

Res so pravili, da ne bi imel vesti ampak po svoje vse se na koncu plača. 

Ponavadi je pa tako, da tisti najboljši ljudje

 

potegnejo najslabše. 

 

icon_smile_sad.gif

 

Samo se mi zdi, da tisti, ki potegnejo najslabše in so najboljši , da se vse vrne v resnico pa pravičnost

na koncu. 



#282 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 24. marec 2014, 00:09

Nimam besed! Ko enkrat spregovorim nisem več iskren,

ker največkrat mislim na čist drugo misel!

Najti pravo razmerje je skrivnost, saj te ljudje ne poslušajo zato,

da bi te ljubili ampak zato, ker jim pripoveduješ lepe zgodbice. 


dReAM

 

 

 


#283 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 24. marec 2014, 01:13

skrivnost...je iskrenostylflower.gif



#284 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 24. marec 2014, 10:21

Je pa še ena resnica tu na forumu se jih dosti izpostavi s svojim zasebnim življenjem, tako je če si že na forumu moraš vedeti, da 

bo kdo tudi kaj napisal, tega se ne more osebno vzeti. Ko se prijaviš moraš vedeti, kam si se prijavil. Ko kaj napišeš 

moraš vedeti, da bo sigurno kdo še kaj napisal. 

 

Sploh pa moraš vedeti kaj pišeš, ker če misliš, da bo to nate vplivalo pol ne piši. 

 

 

Pol ne jamraj.

 

 

Forum je namenjen zato, da se piše, tudi če nekomu nekaj ni všeč edino osebnih žalitev.

To je drugo. 

 

 

Samo če že neki napišeš pol ne bodi užaljen, ker si sam začel. 

 

 

huh.png huh.png huh.png  Tko, dahuh.png 

 

 

 

Če nekdo nekaj napiše in nekdo nekaj reče na to potem ne jamrat pa se jezit 

k to mi je res krneki . 

 

 

K SE SAM SPRAVIŠ NEKAJ NAPISATI POTEM TI NEKDO NEKAJ NAPIŠE POL SE ZARADI TEGA

NEKDO JEZI, PAH SAM SI KRIV KVA PA PIŠEŠ. 

 

ČE NE MOREŠ SPREJETI TISTEGA DRUGEGA KAJ NAPIŠE POTEM PA PEJT NEKAM. 

 

Ni moj problem.

 

 

 

flowers.gif flowers.gif flowers.gif

 

 

Ne vem, kako naj to napišem. Ta večni problem človeške komunikacije. Ker je bilo to že večkrat napisano, se ne morem znebiti občutka, da je povezano s tisto zadevo z Angelit (mogoče se pa motim). Če gre za to, pa če o tem pišeš, Abi (a lahko krajšamo tvoj nick?),  vidim problem v selektivnosti - mislim, da se je tudi tebi takrat zgodila krivica. Mislim, da so bile reakcije malo pretirane, pa da zaradi zelo podobnih zadev tebe kritizirajo, nekoga drugega pa ne. Če pa to ni to, mirno spreglej tale komentar ylflower.gif . Ne bom komentirala problema izpostavljanja intime, da se zadeva ne bo preveč razvlekla. 



#285 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 24. marec 2014, 14:02

Viš, to je pa meni mimo. Kakšne katarine, tule nihče ne sodeluje s tem nickom, pa tud predstavljal se nihče ni tako. Tole je sedaj s tvoje strani kaj, iskrenost ali ... ?


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#286 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 24. marec 2014, 14:04

Ne vem, kako naj to napišem. Ta večni problem človeške komunikacije. Ker je bilo to že večkrat napisano, se ne morem znebiti občutka, da je povezano s tisto zadevo z Angelit (mogoče se pa motim). Če gre za to, pa če o tem pišeš, Abi (a lahko krajšamo tvoj nick?),  vidim problem v selektivnosti - mislim, da se je tudi tebi takrat zgodila krivica. Mislim, da so bile reakcije malo pretirane, pa da zaradi zelo podobnih zadev tebe kritizirajo, nekoga drugega pa ne. Če pa to ni to, mirno spreglej tale komentar ylflower.gif . Ne bom komentirala problema izpostavljanja intime, da se zadeva ne bo preveč razvlekla. 

Ja tudi to je lahko ta krivica ali pa ne, odvisno kako so to ljudje dojemali. Samo moj namen pač ni bil, da želim Angelit in  kaj slabega

samo tudi sama se znam hecati pa zbadati , samo na svoj način in v dobre namene ne v slabe. Samo če so nekateri ta moj

način zbadanja razumeli pač slabo. Kot nekaj negativnega. Pač ne razumejo moj hec in moj način. 

 

Tisti, ki me poznajo razumejo moje hece in moj način, ki ni usmerjen v nič negativnega. Tudi jaz sem včasih 

preveč direktna. Tisti, ki mojo direktnost razumejo na tak način, da se skupaj kaj naučimo iz tega se ne sekirajo 

zaradi tega če se poglobim v njegovo zasebno življenje če mi kaj povedo o sebi. Tudi sama sem zelo 

direktna. 

 

Samo ta moj način je samo moj način samo če tega ne razumeš, sem pač odkrita in povem

to kar mislim in če dojame to nekdo kot nekaj slabega je očitno, da me ne pozna. 

 

 

Samo kako me nekdo razume pa kako me nekdo ne razume to zna biti zapleteno, tisti, ki razumejo 

pač razumejo, tisti, ki ne pa ne razumejo.

 

 

Kako jaz razmišljam in kako ti razmišljaš .....

 

 

 

 

Jah drugače je bilo napisano na splošno, če že pišeš o sebi valda pričakuješ , da bo nekdo

tudi kaj napisal kar ti tebi ne bo všeč. S tem se ni za sekirati to on misli, ti drugače misliš. 



#287 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 24. marec 2014, 14:12

Prav ima, nič ni vredno kreganja, le kadar se gre za kisik!

Pametno! Modrost izvira iz odločitve kdaj kaj vzeti in kdaj kaj pustiti!

 

Srečno!

iskreno danes sem se skregala z moji  zaradi katarine in me je nadru, da babe smo itak vse iste in da rabimo druga drugo in da naj grem že enkrat dol s tega neumnega računalika če se pol ne počutim dobro,  tukaj mene ne bo več  gor......torej bom poslušala mojega dobrega možička,zakaj bi se kregala zaradi neke neumne ženske......ali ja neumna sem jaz ker se tukaj v brezveze prepiram in tratim čas......



Katarina je neka baba tu saj veste, no big deal! Paralelni svet!wink.png

 

Viš, to je pa meni mimo. Kakšne katarine, tule nihče ne sodeluje s tem nickom, pa tud predstavljal se nihče ni tako. Tole je sedaj s tvoje strani kaj, iskrenost ali ... ?


dReAM

 

 

 


#288 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 24. marec 2014, 14:16

iskreno danes sem se skregala z moji  zaradi katarine in me je nadru, da babe smo itak vse iste in da rabimo druga drugo in da naj grem že enkrat dol s tega neumnega računalika če se pol ne počutim dobro,  tukaj mene ne bo več  gor......torej bom poslušala mojega dobrega možička,zakaj bi se kregala zaradi neke neumne ženske......ali ja neumna sem jaz ker se tukaj v brezveze prepiram in tratim čas......

Tukaj si tudi lahko samo zaradi sebe ne zaradi nje, pogovarjaš pa se lahko s tistimi, ki si želiš. 

Sploh pa še vedno lahko blokiraš in vidiš samo tisto kar ti želiš videti. 

 

Samo moraš pri sebi tudi malo razčistiti stvari. Če do tega ne prideš 

potem ti želim vso srečo. 

 

smile.png



#289 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 24. marec 2014, 14:23

none, itak je no big deal, zato si se pa tudi ti predstavil z imenom in priimkom, faco in vsem rolleyes.gif

 

Morda dotične to ne moti, morda se tudi ostalim forumašem to ne zdi nič posebnega, meni se pa še vedno zdi, da naj se vsak predstavlja sam, kolikor in kakor želi.


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#290 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 24. marec 2014, 15:06

enako horro-cb.jpg


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#291 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 24. marec 2014, 15:24

Imaš prav...Kršenje zasebni podatkov, sorry osebno ne poznam Katarine in se mi je zdelo,

da gre za kak anonim v paraleli med Mayito in to gospo zaradi kakšnih prerokov in podobno!

 

Mayita to ni bilo coool in morda bi bilo samo fair za vesolje, da tudi sama razgališ svoje dejansko ime...! Kazen mora biti....tongue.pnghuh.png

 

none, itak je no big deal, zato si se pa tudi ti predstavil z imenom in priimkom, faco in vsem rolleyes.gif

 

Morda dotične to ne moti, morda se tudi ostalim forumašem to ne zdi nič posebnega, meni se pa še vedno zdi, da naj se vsak predstavlja sam, kolikor in kakor želi.


dReAM

 

 

 


#292 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 24. marec 2014, 15:54

brez veze ...

če se želiš prepirat, se prepiraj ...

če se ne želiš prepirat, se ne prepiraj ...

ti si tista, ki se odločaš ...

 

če te kdo podjebava, te točno zato , da bi odšla ... ne daj se ...

 

Kakor ti pustiš 

 

.........

 

 

Če se pustiš potem se kregaj biggrin.png

Točno tko. 



#293 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 24. marec 2014, 16:04

Če gremo nazaj na iskrenost. Mami me je v življenju dobr naučila eno stvar, da najprej pometi pred svojim pragom pol pa pejt na drugega. Brez velikega filozofiranja menim, da moraš biti vedno prej do sebe iskren, če želiš biti tudi do drugih. Vedno se vse začne v nas samih. 

Velikokrat že na daleč vidim ljudi, ki lažejo sami sebi in ni čudno, da delajo to tudi drugim. Če vidiš dovolj realno te potem takšne stvari ne prizadanejo, ker veš, da tak človek pač noče priznati sam sebi svoje resnice ipd. Včasih je enostavno dobro pustiti času čas. 


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#294 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 24. marec 2014, 16:13

Če gremo nazaj na iskrenost. Mami me je v življenju dobr naučila eno stvar, da najprej pometi pred svojim pragom pol pa pejt na drugega. Brez velikega filozofiranja menim, da moraš biti vedno prej do sebe iskren, če želiš biti tudi do drugih. Vedno se vse začne v nas samih. 

Velikokrat že na daleč vidim ljudi, ki lažejo sami sebi in ni čudno, da delajo to tudi drugim. Če vidiš dovolj realno te potem takšne stvari ne prizadanejo, ker veš, da tak človek pač noče priznati sam sebi svoje resnice ipd. Včasih je enostavno dobro pustiti času čas. 

Če sebi ne lažeš tako tudi ne lažeš drugim te nima kaj prizadeti. Je pa res tudi žrtve se počutijo slabo

zaradi tujih napak. Slabo se pa počutijo zato, ker premalo verjamejo vase in preveč verjamejo 

drugim, kot, pa sebi. 

 

Lažje je verjeti drugim kot sebi. 

 

Tako je naučili so nas kako ljubimo druge nismo se naučili kako ljubiti sebe. 



#295 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 24. marec 2014, 16:14

1798310_618485881573455_1738811867_n.jpg

 

tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#296 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 24. marec 2014, 16:18

Ponavadi se pa tisti najboljši počutijo slabo. Ti pa povem zakaj to pa zato, ker vedno podvomijo v to, da mogoče pa nimajo čisto prav.

In na žalost na pol verjamejo sebi in na pol drugim. Ker tisti, ki so iskreni do sebe tudi znajo priznati, da delajo napako. 

 

Tudi znajo reči, da sem naredil nekaj narobe, nekateri to ne znajo priznati. 

Če nisi prepričan v sebe in če znaš reči, da tudi ti delaš napake 

 

hitro podvomiš vase. 

 

Ter hitro padeš v ta krog.  

 

Da se počutiš slabo zaradi onega drugega.  



#297 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 24. marec 2014, 16:28

Ponavadi se pa tisti najboljši počutijo slabo. Ti pa povem zakaj to pa zato, ker vedno podvomijo v to, da mogoče pa nimajo čisto prav.

In na žalost na pol verjamejo sebi in na pol drugim. Ker tisti, ki so iskreni do sebe tudi znajo priznati, da delajo napako. 

 

Tudi znajo reči, da sem naredil nekaj narobe, nekateri to ne znajo priznati. 

Če nisi prepričan v sebe in če znaš reči, da tudi ti delaš napake 

 

hitro podvomiš vase. 

 

Ter hitro padeš v ta krog.  

 

Da se počutiš slabo zaradi onega drugega.  

 

Ena od lekcij, ki sem se jih v življenju mislim, da že naučila :) 


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#298 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 24. marec 2014, 16:42

Ena od lekcij, ki sem se jih v življenju mislim, da že naučila smile.png

Ja pridna si. flowers.gif   Potem se pa lahko še naučiš to, da je zelo slabo če se počutiš slabo

zaradi tujega problema. Ker če se ti počutiš slabo potem škodiš le

sebi. 

 

Ker se ti počutiš slabo zaradi njegovega problema, ti nimaš problema. Moralo bi 

biti ravno nasprotno. Tisti se mora počutiti slabo ne pa ti. Ker ti nisi ta, ki bo reševala

njegov problem s tem, da se boš ti počutila slabo, da se bo on počutil zato boljše. 

 

Ko te bo spravil v slabo voljo, bo on boljše. 

 

Ti nisi nadomestilo za njegov problem. 



#299 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 25. marec 2014, 09:30

Silence is golden!

 

A je to takole mišljeno?

 



#300 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 574

Objavljeno: 25. marec 2014, 11:09

none, itak je no big deal, zato si se pa tudi ti predstavil z imenom in priimkom, faco in vsem rolleyes.gif

 

Morda
dotične to ne moti, morda se tudi ostalim forumašem to ne zdi nič
posebnega, meni se pa še vedno zdi, da naj se vsak predstavlja sam, kolikor in kakor želi.

 

 

 

To že .....da se predstavi vsak z imenom sam ...če si želi...

Velja pa to tudi za vse ostale podatke o nekom, ki jih osebno poznamo...

Ni verjetno fajn javno na netu prebrat naprimer, da je tvoj dragi nekega leta žongliral istočasno s teboj in še z  drugo ....

Namen tega pa je nedolžen?

A to in še mnogo drugih močnejšiih manipulativnih cvetk ... je pa nekaterim tukaj glede na oštrovidnost in iskrenost kar ušlo ?....whistling.gif

Reakcije naj bodo potem obojestranske...ne pa pristranske...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0