Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Odvisnost od mojstra


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
237 komentarjev na to temo

#101 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 5. julij 2005, 14:47

Pri osebnostni rasti je tako, da moraš tudi narediti tisto, kar si zamisliš. Ne moreš narediti načrt, kako se razviti, a realizacijo pustiti nekomu drugemu. Tem ljudem, ki samo delajo načrte (govorim za duhovnost), a ne naredijo nič, pravim prodajalci megle. Teh je kar veliko.
A zakaj bi moral verjeti v nekoga, da bi večno živel? Ker je to napisal Lorber? verjeti v drugega, pomeni prelagati odgovornost na drugega.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#102 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 6. julij 2005, 22:02

<{POST_SNAPBACK}>A zakaj bi moral verjeti v nekoga, da bi večno živel? Ker je to napisal Lorber? verjeti v drugega, pomeni prelagati odgovornost na drugega.


A je kdo omenu, da moraš? Zakaj pa bi moru? In zakaj bi prelagu odgovornost?

Gre bol za ... zagotovilo. Da tako pač je. Spoznanje Boga kot bitja, ki biva izven duše, je najzaneslivejše znamenje samostojnosti duše. In takšna samostojnost je tako večna.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#103 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 7. julij 2005, 08:59

Spoznanje Boga kot bitja, ki biva izven duše

Zakaj bi potreboval oddvojenega Boga? Bog je vse v vsem. V Kabali imamo metodo, pravzaprav način zrtja v svet, ki se mu reče "ljubeča pozornost, ki je neprekinjen tok občutja božje prisotnosti." Samo za Ego je Bog oddvojen, kajti Ego je iz prahu in v prah se povrne. Ego je orodje, ne osebnost. Samo egu teče čas in ego potrebuje zaznavo prostora in gibanja. A kot je bilo že pred 100 leti dokazano, so čas, prostor, gibanje in energija spremenljivke. S teorijo strun pa je dokazano, da sta energija in materija pravzaprav ena in ista vibracija, izražena na različne načine. Vse to je Bog, kajti Bog se neprekinjeno razodeva v večnem trenutku sedaj. Kakor hitro se Bogu pripišejo človeške lastnosti, to ni več Bog. V kabali trdimo, da Boga ni moč videti. lahko zaznamo samo njegov svetleči odsev. A to je že precej zapletena alegorija...
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#104 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. julij 2005, 09:09

<{POST_SNAPBACK}>Spoznanje Boga kot bitja, ki biva izven duše, je najzaneslivejše znamenje samostojnosti duše

ja pajade. :o|o:
ne kupim nikdar tega.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#105 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 7. julij 2005, 09:29

<{POST_SNAPBACK}>A je kdo omenu, da moraš? Zakaj pa bi moru? In zakaj bi prelagu odgovornost?

Gre bol za ... zagotovilo. Da tako pač je. Spoznanje Boga kot bitja, ki biva izven duše, je najzaneslivejše znamenje samostojnosti duše. In takšna samostojnost je tako večna.

in če sprejmeš da si del božanstva, da si del boga... da je bog ti?
sem nekje brala tole o bogu izven duše... itak da je bog izven mene tudi, ker je povsod, v najmanjši bilki... xsrcx

#106 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 7. julij 2005, 09:43

A je tu slučajno že kdo odvisen od Marse? x:Dx x:o)x x:Dx
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#107 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 7. julij 2005, 22:14

<{POST_SNAPBACK}>Zakaj bi potreboval oddvojenega Boga? ...


Zaradi samostojnosti, sevede.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#108 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 7. julij 2005, 22:19

<{POST_SNAPBACK}>Kakor hitro se Bogu pripišejo človeške lastnosti, to ni več Bog.


Ampak, a ne piše, da Bog ustrvarja človeka po lastni (sevede duhovni, saj je Bog Duh) podobi. Se pravi, da je najvišji smisu človeka biti Bogu podoben (iz podobe).
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#109 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 7. julij 2005, 22:22

<{POST_SNAPBACK}>V kabali trdimo, da Boga ni moč videti. lahko zaznamo samo njegov svetleči odsev. ...


To je res x^x ... bilo ... v časih .. pred Novo zavezo.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#110 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 7. julij 2005, 22:27

<{POST_SNAPBACK}>ja pajade.  :o|o:
ne kupim nikdar tega.


Kako mislš ... nikdar? :eek: V tem življenju, al tko na splošno, nikdar? Ma, kakor kol, star slovensk pregovor pravi, da se zarečenga kruha največ poje x:Dx
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#111 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 7. julij 2005, 22:29

<{POST_SNAPBACK}>sem nekje brala tole o bogu izven duše


Ker sem to že napisu prej x:)x
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#112 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 8. julij 2005, 06:54

pa v kakšni knjigi tud mogoče x;)x

#113 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. julij 2005, 08:28

<{POST_SNAPBACK}>Kako mislš ...  nikdar? :eek:  V tem življenju, al tko na splošno, nikdar?  Ma, kakor kol, star slovensk pregovor pravi, da se zarečenga kruha največ poje x:Dx

x:Dx to je pa res s temle zarecenim, zlo velikrat.
No, hotla sem sam rect (in ti to tocno ves), da bog nikakor ni zunaj mene - in ker je ze v meni, ne bom pac nikdar vec brez - in zato nikdar ne kupim tega...

Je podobno pravzaprav kot z ljubeznijo - jo imas v sebi... napaka, ki jo dela folk je, da jo iscejo zunaj sebe.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#114 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 8. julij 2005, 10:32

Se strinjam Marsa :palec:
Tudi Selkeni lahko pritrdim.
Emanuel, v čem je Nova zaveza, katere kanon je posledica politične odločitve, toliko boljša od Stare Zaveze? Ker jo je Lorber na novo napisal? Kakor hitro govoriš o Bogu kot nečem, kar je ločeno od človeka, si svojo osebnostno rast privedel ssamo do ravni prebiranja in navezanosti na določen duhovni nauk.

Ampak, a ne piše, da Bog ustrvarja človeka po lastni (sevede duhovni, saj je Bog Duh) podobi. Se pravi, da je najvišji smisu človeka biti Bogu podoben (iz podobe).

Najprej moraš natančno vedeti, kaj sploh V RESNICI piše. Imam to v hebrejskem originalu in verjemi, alegorični in metafizični pomen v mnogočem razširjata ta dobesedni zapis, namenjen množicam.

Zaradi samostojnosti, sevede.

O kakšni samostojnosti govoriš? Ti nisi samostojen, saj se zgolj odzivaš na okolico. Tisto, čemur rečeš, da je tvoja svobodna volja, je pravzaprav sistem moralnega akcelatorja, podprtega s trenutnimi okoliščinami. Ego ni namenjen, da je svoboden, temveč zato, da kadaver preživi. Za samostojnost je potrebno kar dobro "prešvicati". V trenutku, ko doživiš samozavedanje spoznaš, da si enkratni delček v celoti božanskega tkanja, ki se mu reče razodevanje popolnega, večnega in vseprisotnega Boga.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#115 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 8. julij 2005, 19:10

<{POST_SNAPBACK}>Emanuel, v čem je Nova zaveza, katere kanon je posledica politične odločitve, toliko boljša od Stare Zaveze? Ker jo je Lorber na novo napisal? Kakor hitro govoriš o Bogu kot nečem, kar je ločeno od človeka, si svojo osebnostno rast privedel ssamo do ravni prebiranja in navezanosti na določen duhovni nauk.


O kakšni samostojnosti govoriš? Ti nisi samostojen, saj se zgolj odzivaš na okolico. Tisto, čemur rečeš, da je tvoja svobodna volja, je pravzaprav sistem moralnega akcelatorja, podprtega s trenutnimi okoliščinami. Ego ni namenjen, da je svoboden, temveč zato, da kadaver preživi. Za samostojnost je potrebno kar dobro "prešvicati". V trenutku, ko doživiš samozavedanje spoznaš, da si enkratni delček v celoti božanskega tkanja, ki se mu reče razodevanje popolnega, večnega in vseprisotnega Boga.



"Bog seveda lahko s Svojo vsemogočnostjo naredi ali ustvari iz sebe duha s popolno modrostjo in močjo, in to v enem trenutku nešteto takih duhov - toda nobeden od takšnih duhov ni samostojen; njihovo hotenje in ravnanje namreč nista nič drugega kot samo Božje, ki mora nenehno pritekati vanje, da obstajajo, se gibljejo in ravnajo po Božji volji. Sami po sebi sploh niso nič, ampak so le trenutne Božje misli in zamisli.

Da bi sčasoma postali samostojni, morajo prehoditi pot materije ali determinirane in tako strjene Božje volje, na način, kot ga imate pred očmi na tej zemlji. In šele ko to opravijo, postanejo iz seme samostojni, svobodno misleči in prostovoljno delujoči Božji otroci, ki sicer tudi vedno izpolnjujejo Božjo voljo, toda ne ker bi jim jo vsilila Božja vsemogočnost, temveč jo spoznajo kot nadvse modro in se sami odločijo, da bodo ravnali po njej; šele potem so zaslužni za življenje in šele to jim daje najvišjo življensko blaženost in srečo."


Sem tole že enkat navedeu, se mi ne da delat povzetka, sem kar skopiru.

Kako moreš rečt da nism samostojen. In zakaj bi mogu švicat. Je Juzus učil, da je njegovo breme lahko, in njegov jarm mehak. Oziroma drugač povedan, kdor Boga nosi v postavi (zapovedih), mu je težak kot cel svet, kdor pa v ljubezni, mu je lahek kot perešček. Prav v tem pa je razlika med staro in novo zavezo.

In smisu vse (začasne) materije je v tem, da služi duhovnemu razvoju človeka, doseganju njegove samostojnosti.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#116 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 8. julij 2005, 19:24

<{POST_SNAPBACK}>Da bi sčasoma postali samostojni, morajo prehoditi pot materije ali determinirane in tako strjene Božje volje, na način, kot ga imate pred očmi na tej zemlji. In šele ko to opravijo, postanejo iz seme samostojni, svobodno misleči in prostovoljno delujoči Božji otroci, ki sicer tudi vedno izpolnjujejo Božjo voljo, toda ne ker bi jim jo vsilila Božja vsemogočnost, temveč jo spoznajo kot nadvse modro in se sami odločijo, da bodo ravnali po njej; šele potem so zaslužni za življenje in šele to jim daje najvišjo življensko blaženost in srečo."

In smisu vse (začasne) materije je v tem, da služi duhovnemu razvoju človeka, doseganju njegove samostojnosti.


a ni to smisel naše takoimenovane svobodne volje? saj nam ni ničesar vsiljeno... res pa je, da se ne zavedamo tega...
ma v kateri knjigi sem jst tole brala?
aja Kabalist, nekje si zapisal, da ne boš na forum pisal o določenih znanjih - danes sem vknjgii prebrala - citiram:
S posvečencem bi lahko živeli v intimnem prijateljstvu, vendar bi bili vseeno ločeni od globine njegove biti, dokler ne bi sami postali posvečenec. Lahko bi pridobili njegovo ljubezen in srce v najpopolnejšem pomenu besede, vendar bi skrivnost razkrili šele tedaj, ko bi zato dozoreli. Lahko bi mu laskali ali pa ga mučili; nič ga ne more prisiliti, da bi izdal nekaj, česar ne sme izdati, ker na stopnji svojega duševnega razvoja še niste pripravljeni na pravilen sprejem skrivnosti... konec odlomka
to mi je logično xsrcx ker še takšna informacija, ki je podana človeku, kateri ni zrel zanjo,ki ne ve, kaj naj z njo počne, mu lahko le škodi, ane?

#117 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 8. julij 2005, 19:58

<{POST_SNAPBACK}>
No, hotla sem sam rect (in ti to tocno ves), da bog nikakor ni zunaj mene - in ker je ze v meni, ne bom pac nikdar vec brez - in zato nikdar ne kupim tega...

Je podobno pravzaprav kot z ljubeznijo - jo imas v sebi... napaka, ki jo dela folk je, da jo iscejo zunaj sebe.


Ampak gre za spoznanje Boga. Ljubezen prepozna ljubezen, zato je tudi spoznanje Boga odraz človekove dosežene zrelosti in samostojnosti. In seveda tudi Jezusova inkarnacija služi temu cilju. Postavlja most čez prepad med Bogom in človekom, ki ga drugače ne bi bilo mogoče preseči. V tem smislu sem razumu, da tega ne boš nikdar kupla.

Sicer pa ... aja, saj res :sori: sori, sem pozabu , da se ne smem pregovarjat s tabo x:Ix :o|o:
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#118 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 8. julij 2005, 20:09

<{POST_SNAPBACK}>a ni to smisel naše takoimenovane svobodne volje? saj nam ni ničesar vsiljeno

to mi je logično xsrcx ker še takšna informacija, ki je podana človeku, kateri ni zrel zanjo,ki ne ve, kaj naj z njo počne, mu lahko le škodi, ane?


Tako materija kot svobodna volja imata pomen v duhovnem razvoju xyesx

Sveto pismo je pisano tako, da je podano vse, vendar pa vsakdo razume toliko, kot je sposoben razumeti. Je večplastno in podano v prispodobah. Kar pa kdo ne razume, mu tudi škoditi ne more. Po moje je brez veze študij, zadošča branje, brez razlag, in kolikor kdo razume, je ravno prav zanj.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#119 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 8. julij 2005, 21:32

Hojla Selene.
nisem šla vseh postov od ostalih brat, ker je čist preveč vsega, razpravljanja, da je joj. MOJE STALIŠČE OK:

VSE JE ENO IN ISTO, LE VSAK, KI JE POT RAZLAGAL, JO JE PAČ PO SVOJIH NAJBOLJŠIH SPOSOBNOSTIH. Zato vsako razlago od svetega pisma od vseh podobnih ta dolgih štorij, ki jim je blo dodajano, odvzemano, kot so si gospodje liderji ozemelj in ver sebi v prid zamislili, pa ne nazadnje C.G. JUNG al pa če primeš v roke TEČAJ ČUDEŽEV. Vse je en šmorn. Pol pa vzhodnjaki, ki PRISEGAJO NA ŽIVEGA učitelja, Bog ne daj, da bi kdo hodil svojo pot, pa smo ostali še pri Indijancih, ki so še najbolj človeško realni. Tri knjigice avtorja Don Miguel Ruiza ti kar precej odprejo oči.
Imamo izbiro, a je nimamo? Tole je spet SAMO MOJE SPOZNANJE, KI MI JO JE MOJE ŽIVLJENJE SERVIRALO.
VSE JE VNAPREJ DOLOČENO, KO SPOZNAŠ, KAKO DO POTANKOSTI JE V VESOLJU VSE UREJENO, NIMAM NOBENE IZBIRE, RAZEN:
- VDAM SE VODENJU NAJVIŠJI INTELIGENCI, KI ME VODI PO MOJI NAJBOLJŠI MOŽNI POTI.
- NE VDAM SE VODENJU IN ZATO JE MOJA POT DALJŠA, IN VSAK NAPAČEN KORAK, JE KORAK V TRNJE OB MOJI POTI, DA ME OPRASKA IN ZAČUTIM BOLEČINO TER POSTAVI NAZAJ NA PRAVO POT.

KAMENČEK PO KAMENČEK V MOZAIK MOJE SAMOURESNIČITVE, KAR MI JE NAPISANO V SCENARIJU ZA IGRO TEGA ŽIVLJENJA.
ODVISNOST OD MOJSTRA je kaj hitro, saj tisti, ki so leni, pridejo in mislijo, da lahko KUPIJO prosvetljenje, zdravje, duhovne korake. Pa ne gre, prej al slej se vse plača, pa ne z denarjem.

peace and love
Klinar

#120 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 9. julij 2005, 17:00

In zakaj bi mogu švicat.

Ti in tvoji citati! Pa še kako je treba švicati samo za spoznanje, da si del celote, da si delček neskončno bogatega tkanja. Seveda je lepo ves svoj drek vržti drugemu v obraz in se vsesti dol, ter čakati na odrešitev. A to je pot suženjstva. Verjetno nisi prebral Eksodusa, oz. ga nisi razumel in se ti ne sanja, zakaj je egiptovska sužnost pogubna za duha.

vse (začasne) materije

. Ni začasne materije. Vse je ena in ista, nespremenljiva substanca in samo zaradi naših čutil se zdi, da je začasna.

Jezusova inkarnacija

jezus ni lastnik nobene inkarnacije. Ni jezusove inkarnacije, kot ni tvoje in moje. To kar misliš, da je tvoje, je samo skup spominov, vode in špeha ter iluzije osebnosti, ki se zgolj odziva na okolje. A to ni nič slabega, ko se tega zavedaš in veš, kdo je v hiši osebnosti gospodar (grafična podoba črke Beit hebrejske abecede lepo nakazuje to dejstvo).
Za ostale duhovne poti razvoje ne morem izkustveno trditi, a za kabalistično pot vem, da je sestavljena iz zaporedja bolj ali manj neznosnih kriz in globokih (samo)spoznanj o naravi vesolja in lastnega mesta v njem. Branje o stotih razsvetljenih ni vredno piškavega groša, dokler ne narediš enega samega koraka v tej smeri.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#121 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 9. julij 2005, 17:57

<{POST_SNAPBACK}>
Ni začasne materije. Vse je ena in ista, nespremenljiva substanca in samo zaradi naših čutil se zdi, da je začasna.


To je res. Ampak vsaka materialna stvar ščasoma propade. Tako jaz razumem to besedo. Seveda, je pa posamezen atom stalen, dokler se ne spremeni v drugo obliko - spet kompliciram.

#122 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 9. julij 2005, 23:30

<{POST_SNAPBACK}>. Ni začasne materije. Vse je ena in ista, nespremenljiva substanca in samo zaradi naših čutil se zdi, da je začasna.


Sevede je materija začasna. Celo sam čas obstaja samo tam, kjer je materija. Ima materija svoj začetek, je Božja izmišljotina, in z materijo se je začel tudi čas, pred materijo niti ni bilo časa. Zato je tudi v naravi materije minljivost, to je smrt, in vse, kar je materialno se konča in propade. Kar pa ima začetek, ima tudi konec.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#123 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 9. julij 2005, 23:42

<{POST_SNAPBACK}>jezus ni lastnik nobene inkarnacije. Ni jezusove inkarnacije, kot ni tvoje in moje. To kar misliš, da je tvoje, je samo skup spominov, vode in špeha ter iluzije osebnosti, ki se zgolj odziva na okolje.


Saj ni mišleno lastniško, sploh ne gre za lastnino. V končni fazi (in začetni tud x:o)x ) je vse Božja last. Naj se drugač izrazm. To, da se je Jezus inkarniral, se pravi utelesil, ima pač svoj pomen. Je zdaj bol?

In moje je predvsem moja svobodna volja. Vse ostalo je pa "začasno" moje, mi je dano začasno v uporabo. In kot začasna lastnina v bistvu res Božja last.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#124 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 9. julij 2005, 23:53

<{POST_SNAPBACK}> Seveda je lepo ves svoj drek vržti drugemu v obraz in se vsesti dol, ter čakati na odrešitev. A to je pot suženjstva. Verjetno nisi prebral Eksodusa, oz. ga nisi razumel in se ti ne sanja, zakaj je egiptovska sužnost pogubna za duha.


Sem kdaj razlagu, da je treba čakt? Sem že omenu, da je Jezus učil, da je treba bit izpolnjevalec njegovega nauka, ne zgolj pošlušalec. Sploh ni nikjer govora o čakanju na odrešitev, ne vem, zakaj to omenjaš.

Verjetno je vse za kaj dobro. Nič ne motivira duše bolj kot pomanjkanje. Ni pogubno, ampak motivativno x^x .
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#125 nič

nič
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 10. julij 2005, 04:50

Živi in sprejemaj in nehal boš iskati.Vse pride.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0