Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Bog


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * - - 3 x ocenjeno
2615 komentarjev na to temo

#101 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. avgust 2006, 11:54

Stvaritev ni mogoča, samo pretvarjanje.

Če stvaritev ne bi bila mogoča, tudi NIČESAR ne bi bilo. In če ničesar ne bi bilo, se tudi nič ne bi moglo pretvarjati. Vse, kar je, je v prvi fazi odraz stvarjenja, in šele nato pretvarjanja.

Bog je vse, kar je, ustvaril iz samega sebe, iz svoje ljubezni. Ljubezen je razlog in pot stvarjenja. Iz ljubezni izide svetloba, iz svetlobe pa vsa materija. Svetloba je posrednik med duhovnim in naterialnim.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#102 anarhist

anarhist
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 571

Objavljeno: 29. avgust 2006, 11:57

Tole je malo podobno razpravljanju ali žnj obstaja ali ne. Če je nekdo
trenutno v stanju dojeti, da ima vsa energija v vseh oblikah in pojavnostih
skupno zavest, da smo vsi del enega bitja, potem so razlage odveč. Itak je
vse v zvezi s tem nemogoče razumeti kot samo človek. Če pa ne, potem pa so
debatiranja o tem ali je zemlja okrogla ali ploščata, morda kaj tretjega zanimiva, ja.....


Nekdo je zakapiral vprašanje teme.

Če stvaritev ne bi bila mogoča, tudi NIČESAR ne bi bilo. In če ničesar ne bi bilo, se tudi nič ne bi moglo pretvarjati. Vse, kar je, je v prvi fazi odraz stvarjenja, in šele nato pretvarjanja.

Bog je vse, kar je, ustvaril iz samega sebe, iz svoje ljubezni. Ljubezen je razlog in pot stvarjenja. Iz ljubezni izide svetloba, iz svetlobe pa vsa materija. Svetloba je posrednik med duhovnim in naterialnim.


Trditev, da brez stvarjenja ničesar nebi bilo, je posledica umenja časa.
Če ma kdo denarja odveč vzamem.

#103 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 29. avgust 2006, 12:06

:palec: Vse je iz Boga, in ne Bog iz vsega!


jaz vem, zakaj nekateri ljudje rečejo, vse je Bog.

saj v bistvu ni popolnoma narobe, vendar vseeno ni točno.

če doživiš neosebni samadhi dobiš občutek, kot da je vse Bog. to je delna transcedentalna realizacija. vendar potem kasneje, če si seveda iskren, lahko ugotoviš, da ni vse Bog. je pa res, da vsa energija emanira prav iz Njega. sploh Njegov sij lahko zmede veliko
pogojenih duš. tudi mene je :)

xDDx

#104 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. avgust 2006, 12:06

Ja se strinjam, saj nekako tako sem hotel tudi napisat, vse je bog, vsa živa snov vsa energija, in najbrž še marsikaj, kar sploh nismo sposobni dojeti, moti me samo ta del (ki si ga je najbrž zmislil človek), da je bog naredil človeka po svoji podobi.... halooo ...

In kaj te moti. Bog je Duh, in poduhovljen človek je po svoji naravi Bogu podoben. Zakaj tudi človek je duhovno bitje, in ne zgolj kup mesa z možgani.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#105 anarhist

anarhist
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 571

Objavljeno: 29. avgust 2006, 12:08

Ja se strinjam, saj nekako tako sem hotel tudi napisat, vse je bog, vsa živa snov vsa energija, in najbrž še marsikaj, kar sploh nismo sposobni dojeti, moti me samo ta del (ki si ga je najbrž zmislil človek), da je bog naredil človeka po svoji podobi.... halooo ...


In bog je rekel človeku: "Podvrzi si zemljo in ji gospoduj!"
Ego prevede: "Posekaj gozdove, posvinjaj reke, pobij ostale oblike živega in z njihovim mesom utišaj besede svojega želodca."
Tako je začel človek izpolnjevati božjo voljo.
Če ma kdo denarja odveč vzamem.

#106 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 29. avgust 2006, 12:09

In kaj te moti. Bog je Duh, in poduhovljen človek je po svoji naravi Bogu podoben. Zakaj tudi človek je duhovno bitje, in ne zgolj kup mesa z možgani.


ja to telo, ki nas obdaja, to definitivno nismo mi. mi smo duhovne duše, prekrite s tem telesom :)

#107 anarhist

anarhist
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 571

Objavljeno: 29. avgust 2006, 12:09

In kaj te moti. Bog je Duh, in poduhovljen človek je po svoji naravi Bogu podoben. Zakaj tudi človek je duhovno bitje, in ne zgolj kup mesa z možgani.


To torej pomeni, da je samo človek božje bitje?
Če ma kdo denarja odveč vzamem.

#108 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 29. avgust 2006, 12:11

In bog je rekel človeku: "Podvrzi si zemljo in ji gospoduj!"
Ego prevede: "Posekaj gozdove, posvinjaj reke, pobij ostale oblike živega in z njihovim mesom utišaj besede svojega želodca."
Tako je začel človek izpolnjevati božjo voljo.


ja človek brez transcedentalnega znanja ni sposoben razumet božjih besed.

dobro si napisal. ljudje manipulirajo s svetimi zapisi samo zato, da bi lahko nespodobno uživali.

#109 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 29. avgust 2006, 12:12

In kaj te moti. Bog je Duh, in poduhovljen človek je po svoji naravi Bogu podoben. Zakaj tudi človek je duhovno bitje, in ne zgolj kup mesa z možgani.


Emanuel, preberi si celoten potek debate, potem ti bo morda jasno, komentirati samo zadnji post ali del posta.... misli se pretakajo na svoji poti oblikujejo, misli so žive, če vzameš samo zadnjih nekaj besed in jih komentiraš.. potem... :vragec:

#110 anarhist

anarhist
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 571

Objavljeno: 29. avgust 2006, 12:17

ja to telo, ki nas obdaja, to definitivno nismo mi. mi smo duhovne duše, prekrite s tem telesom :)


Telo je človek, življenje v njem in okoli njega pa je naš pravi jaz.

ja človek brez transcedentalnega znanja ni sposoben razumet božjih besed.

dobro si napisal. ljudje manipulirajo s svetimi zapisi samo zato, da bi lahko nespodobno uživali.


Božjih besed?
Če je bog kdaj rekel človeku, naj si podvrže zemljo in ji gospoduje, se včlanim na učne urice baleta.
Če ma kdo denarja odveč vzamem.

#111 anarhist

anarhist
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 571

Objavljeno: 29. avgust 2006, 12:27

na nek način se strinjam. :)

vendar ne popolnoma :)

primer glinen lonec. glinen lonec je sestavljen iz gline. glina so pa v osnovi atomi. nekdo mora narediti glineni lonec, da mi lahko z našim vidom prepoznamo to kot glineni lonec. vendar če ta glinen lonec vržemo na sonce (če imamo tako moč :)) potem ta glinen lonec ne bo več glinen lonec , saj bo zgorel (uničen). res je, energija ne more iti v nič, lahko se samo pretvori,.... vendar glineni lonec mora en še vedno narediti, da je potem to lahko glineni lonec.

Bog ustvarja vesolje in vse kar v njemu obstaja, iz svoje energije.

vesolje ni večno, zato ker je to glinen lonec. enkrat bo Bog ukazal, da se ta svet uniči, vendar to ne pomeni, da bo uničena tudi Njegova energija, ki sestavlja to vesolje. pretvorila se bo samo v novo vesolje. Njegova energija je tako večna.

in potem bo ukazal, da se vesolje spet sestavi. :)

in tako pride nov veliki pok, če že kdo hoče temu tako rečt. vendar veliki pok je zelo nedifinirana zadeva in še zdaleč ne naključna :)

dobro jutro :)


Glede glinenega lonca...
Lonec ne nastane iz nič. Vsa tvoja razlaga je smiselna, ampak po tej logiki stvarjenje ne obstaja. O Gospodu kot šefu materije pa se mi zdi, da je to izgovor za nesprejemanje posledic svojih dejanj, ustvarjanja.
Še enkrat, če je bog ustvaril materijo, kdo je ustvaril njega?
Če ma kdo denarja odveč vzamem.

#112 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 29. avgust 2006, 12:37

Telo je človek, življenje v njem in okoli njega pa je naš pravi jaz.
Božjih besed?
Če je bog kdaj rekel človeku, naj si podvrže zemljo in ji gospoduje, se včlanim na učne urice baleta.


telo ni človek, od kje tebi to? živo bitje v človeški obliki pomeni, duša + materialno telo.

materialno fizično grobo telo + subtilni um, inteligenca in zmotni ego + duša, ki je večna. to je človek.

duša smo mi, materialno telo (telesa) je pa začasno. mi smo tako večni.

------------

jaz tudi mislim, da tega nikoli ni rekel, vendar se vseeno ne vtikujem v krščanske zapise, ker niti ne vem, a so še vedno verodostojni ali so že 1000x zmanipulirani zaradi različnih materialnih teženj.

lahko si pa vseeno razlagam, da je Bog s tem mislil človeku svatovat, naj zemljo uporablja na prav način, s pravim duhovnim znanjem.
edini gospodar zemlje je pa Bog sam.

#113 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. avgust 2006, 12:40

To torej pomeni, da je samo človek božje bitje?

Samo človek ima potencial popolne svobodne volje in postati Bogu podoben. Vse ostalo je zgolj pot stvarjenja človeka.

dobro si napisal. ljudje manipulirajo s svetimi zapisi samo zato, da bi lahko nespodobno uživali.

kar pa še ni dokaz, da je kaj narobe s temi zapisi, kot hoče dokazovat anarhist!
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#114 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 29. avgust 2006, 12:40

Telo je človek, življenje v njem in okoli njega pa je naš pravi jaz.
Božjih besed?
Če je bog kdaj rekel človeku, naj si podvrže zemljo in ji gospoduje, se včlanim na učne urice baleta.


Hja une balerine so jako mične.... je za premislit....

#115 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. avgust 2006, 12:44

Trditev, da brez stvarjenja ničesar nebi bilo, je posledica umenja časa.

x:o)x
Ne me hecat.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#116 anarhist

anarhist
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 571

Objavljeno: 29. avgust 2006, 12:47

telo ni človek, od kje tebi to? živo bitje v človeški obliki pomeni, duša + materialno telo.

materialno fizično grobo telo + subtilni um, inteligenca in zmotni ego + duša, ki je večna. to je človek.

duša smo mi, materialno telo (telesa) je pa začasno. mi smo tako večni.


Tista razčlenitev me ne zanima, ker je gotovo prepisana s kakšnih duhovnih knjig. Človek in miš se ne ločita po duši, ampak po telesu. Človek kot vrsta živega bitja, je razvrščen po telesu, ne duši. Materialno telo je človek.
Če ma kdo denarja odveč vzamem.

#117 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. avgust 2006, 12:47

Emanuel, preberi si celoten potek debate, potem ti bo morda jasno, komentirati samo zadnji post ali del posta.... misli se pretakajo na svoji poti oblikujejo, misli so žive, če vzameš samo zadnjih nekaj besed in jih komentiraš.. potem... :vragec:

Š xnckrivx e vedno mi ni jasno, kaj te tako moti pri tem, da Bog ustvarja človeka po svoji podobi
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#118 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 29. avgust 2006, 12:50

Glede glinenega lonca...
Lonec ne nastane iz nič. Vsa tvoja razlaga je smiselna, ampak po tej logiki stvarjenje ne obstaja. O Gospodu kot šefu materije pa se mi zdi, da je to izgovor za nesprejemanje posledic svojih dejanj, ustvarjanja.
Še enkrat, če je bog ustvaril materijo, kdo je ustvaril njega?


ne vem, če si dobro prebral moje besede, ali sem pa jaz tako čudno napisal, da si ti to potegnil ven iz mojih besed.

nima veze :)

tako kot lonec ustvari lončar, tako tudi ves materialni svet ustvari Bog. vendar lončar ne ustvari gline, ampak jo narava, vir atomov je pa božja zunanja energija. Bog pa ustvari svet izkjučno samo iz svoje energije. Lončar bi težko naredil lonec iz svojega kolena..... :)

Bog ni samo šef materije, ampak je materija del Njega. če je On večen, potem je tudi materija večna. spreminja pa obliko, to se strinjam. vse po Njegovi volji seveda.

Bog je večen, brez začetka in konca. in če je večen, potem ga ni noben ustvaril, ker že od vedno obstaja. to je težek oreh za našo materialno inteligenco..... neskončno trši od diamanta.

:)

#119 anarhist

anarhist
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 571

Objavljeno: 29. avgust 2006, 12:50

x:o)x
Ne me hecat.


Vedno svojo goni slavček. Se predam.
Če ma kdo denarja odveč vzamem.

#120 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. avgust 2006, 12:53

Tista razčlenitev me ne zanima, ker je gotovo prepisana s kakšnih duhovnih knjig. Človek in miš se ne ločita po duši, ampak po telesu. Človek kot vrsta živega bitja, je razvrščen po telesu, ne duši. Materialno telo je človek.

Tukaj se zlo motiš. Duša je stalno razvijajoča se entiteta. V mineralnem, rastlinskem in živalskem svetu se duše združujejo in kot take razvijajo na vse vičje nivoje vse do človeka, ki ima nato enovito dušo s popolnoma svobodno voljo.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#121 anarhist

anarhist
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 571

Objavljeno: 29. avgust 2006, 12:55

Bog je večen, brez začetka in konca. in če je večen, potem ga ni noben ustvaril, ker že od vedno obstaja. to je težek oreh za našo materialno inteligenco..... neskončno trši od diamanta.

:)


Točno tako je z vesoljem. Ne razumem, zakaj je težko dojeti, da je vesolje večno, za njegovega stvarnika pa smo vsi tako prepričani?

Samo človek ima potencial popolne svobodne volje in postati Bogu podoben. Vse ostalo je zgolj pot stvarjenja človeka.


Ne vem, od kje ti ta podatek.
Če ma kdo denarja odveč vzamem.

#122 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 29. avgust 2006, 12:55

uuu....vidim, da še kr filozofirate o nečem kar ne potrebuje besed....svaka vam čast, da se vam še da x:)x

#123 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. avgust 2006, 12:57

Bog ni samo šef materije, ampak je materija del Njega. če je On večen, potem je tudi materija večna.

S tem se pa ne morem strinjat. Bog je večen, materija pa ne. kar ima svoj začetek, ima tudi svoj konec. In kot taka materija oziroma materializem simbolizira končnost oziroma smrt.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#124 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 29. avgust 2006, 12:57

Ko nekdo vidi lepo in zanimivo novo stavbo, se ne sprašuje, če jo je ustvaril kakšen arhitekt, ampak se vpraša, kdo je arhitekt, ki jo je ustvaril. In ne blodi o tem, da je količina energije v vesolju pač konstantna, ki samo spreminja obliko. Za stavbo stoji načrt, ustvarjalna energija. S svojim malim umom pač lahko dojameš, da je stavbo najprej izrisal arhitekt, veličina stvarstva pa je prevelika, da bi lahko dojel veličino Stvarnika. Ker pa tega nisi sposoben dojeti, pač misliš, da ga ni. In tvoje razmišljanje je pač pogled nekoga, ki zanika vse (mogoče iz napuha), kar presega njegovo dojemanje, in vpije, da tistega, česar on ne more dojeti, pač ni.


Ne zanikam nič, verujem v Boga in še zdaleč nisem ateist. Razlika med mano in teboj je v interpretaciji Boga. Saj se v enem stavku trikrat zapecljaš... npr. v zadnjem stavku, kjer praviš, da je Bog nekaj kar presega človekovo dojemanje (ponižno sklepam, da me imaš za človeka in sebe za ne nadčloveka x:px) po drugi strani ga pa moraš dognati, če veš da je to njegovo delo, da je on Stvarnik. :eek: Če je Bog nedojemljiv moramo mi biti tiho in tele teme sploh ne bi smelo biti.

jaz govorim o personifikaciji... če si ti ne znaš Boga predstavlajti drugače, kot osebo, po možnosti moškega spola, je to tvoja hiba in ne moj napuh x;)x
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#125 anarhist

anarhist
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 571

Objavljeno: 29. avgust 2006, 13:00

kar pa še ni dokaz, da je kaj narobe s temi zapisi, kot hoče dokazovat anarhist!


Nič nočem dokazovat, sploh ne vem za kakšne zapise gre, sem pa so slišal pri maši in se mi je vtisnilo v spomin.

Tukaj se zlo motiš. Duša je stalno razvijajoča se entiteta. V mineralnem, rastlinskem in živalskem svetu se duše združujejo in kot take razvijajo na vse vičje nivoje vse do človeka, ki ima nato enovito dušo s popolnoma svobodno voljo.


Si gotov, da je zemlja edini planet v vesolju, na katerem obstaja življenje?
Če ma kdo denarja odveč vzamem.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (2)

Člani: 0 - Gosti: 2 - Skriti člani: 0