Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Osamljenost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
589 komentarjev na to temo

#126 konj

konj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 1. maj 2004, 12:05

[quote name='Vojko' date='1. May 2004 ob 11:58']
Sej poznaš tisto: SI TO, KAR MISLIŠ!
[/QUOTE]
Nismo takšni - kakršni mislimo, da smo -

ampak takšni,

kakršne so nas oblikovale naše lastne misli.






[/quote]
:palec:

Vojko, sej sem pravzaprav imela točno to v mislih...

Če imam več stvari v mislih, potem včasih kaj skrajšam, češ, da je to že tolk znano, da itak že vsi razumejo x;)x


Marsa, včasih se tud men utrga x:Dx

#127 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. maj 2004, 12:22

Saj, saj je bilo jasno:
Si to, kar MISLIS.
Torej - kakrsne so tvoje misli...
In nisi napisala - si to, kar SI mislis (da si)... :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#128 konj

konj
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 1. maj 2004, 15:59

Že res, pa je najbrž vseeno fino in prav, da je Vojko opozoril na razliko x;)x

Tud jaz znam bit včasih površna, sploh pri izražanju (in ponavadi tam kjer najmanj pričakujem x;)x ), pa je čist vredu, da kdo potem opozori. Smo pač ljudje različni, nekdo bo razumel tako kot jaz, drug pa mogoče malo drugače- z drugega zornega kota.

Ok, zdej pa res,

LP x:)x


#129 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 1. maj 2004, 20:06

Če je Bog ena sama Luč,
kako lahko veš kaj o njej,
če jo znotraj sebe, ti res ne vidiš?

Če je Bog en sam večen Mir,
kako lahko veš kaj o njem,
če mu znotraj sebe, res ne prisluhneš?

Če je Bog ena sama Ljubezen,
kako lahko veš kaj o njej,
če res niti sebe, ti ne ljubiš?

Če je Bog ena sama Resnica,
kako lahko veš kaj o njej,
če je v svojem srcu, ti res ne čutiš?

x:)x
Dum spiro, spero.

#130 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. maj 2004, 20:11

:palec: x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#131 Pixy

Pixy
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 312

Objavljeno: 2. maj 2004, 16:25

ZA VSAKIM DEŽJEM ENKRAT POSIJE SONCE  xrainbowx  :flower:

enkrat že...    

včasih prej.... včasih kasneje

do takrat pa ne smemo obupati....   xpolzx

temveč sami sebe bodriti, pozitivno misliti, upati,....  xrosex [/color]

se strinjam in še dobro je da je tako! x:)x

Je pa res da starejši kot si, več izkušenj kot imaš, lažje prebrodiš te občutke osamljenosti - pa ne zato ker bi postalo lažje, ampak preposto zato ker veš da mine. Sčasoma. In to zavedanje je tisti prvi žarek upanja, ki te potlej pripelje nekega dne v sončno jutro. x:)x

Dobro je tudi vedeti da nisi edini, ki imaš morda probleme z osamljenostjo in da ti ne laufa vse kot po maslu - dobro je preporosto zato ker veš da so bili ljudj še bolj na tleh in so se pobrali.
Vsak nosi v sebi to moč da se dvigne iz blata. Rzlika med poražencem in zmagovalcem je samo v tem da se je zmagovalec enkrat več pobral. Pa je tud imel padce, ampak - obupat nikar! (a je reku to en slovenski pesnik?).

hm,... da si to kar so te naredile tvoje misli? bo kar držalo, zato pa je mega da mamo te pozitivne afirmacije, ki nas bodo naredile...boljše? hm...ne, verjetno le srečnejše in zadovolnjejše in da bomo lažje funkcinonirali v družbi, službi...na splošno v svetu. In kaj je še pomebnejše kot to da smo na koncu dneva zadovoljni s sabo, če pa nismo pa kot je že blo rečeno za dežjem definitivno posije sonce x:)x ...vem iz lastnih izkušenj, in tudi da je ura pred jutrom najtemnejša, pol pa .... jutro in novo upanje...
Ne potrebuješ kril, da bi bil angel...

#132 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. maj 2004, 16:27

:palec: :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#133 skwo

skwo
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 430

Objavljeno: 2. maj 2004, 16:56

:8): zelo navdušena nad vašimi posti x!x x!x :palec: HVALA,vsakemu posebej hvala :palec: :palec: :palec: x!x (zaenkrat samo to,ker nimam časa)

#134 skwo

skwo
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 430

Objavljeno: 2. maj 2004, 17:07

[color=blue]Zakaj pa stradati??? Zakaj pa poginiti?? Ne vem, ali si tukaj mislila konkretno name ali si se samo tako izrazila?!?
Tvoj moto: ne smiliti se drugim???  xrolleyesx  Predlagam ti, da ga spremeniš: NE SMILITI SE SAMI SEBI.

samo izrazila sem se tako.to je še štos ,ki mi ga je povedal dedek,ko sem bila majhna-o ciganskemu konju...post pa v glavnem poznam tako,da ničesar ne ješ,zato me asocira na stradanje,če pretiravaš...
tu pa imaš čisto prav.vzorci starega razmišljanja,ker sem dobesedno živela čez 20 let za druge in očitno je ,da delam v napačni smeri.saj ko sem si dejala,da se ne bom več sekirala kaj si drugi mislijo in jim ne bom dala priložnosti,da bi se jim smilila,ker le takrat sem dobila-tako nekako rečeno-ljubezen.in tu je ta zanka.hvala saj si mi kar odprla oči s tem ,ko si mi napisala naj se ne smilim sami sebi.mislim,da to resnično počnem.samo sama tega nisem opazila saj ne jamram nikjer kot le tule,napišem svojo stisko..

#135 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 4. maj 2004, 12:10

Vedno manjkrat se čutim osamljeno takrat,
ko sem sama...
Stanka

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#136 alica

alica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 4. maj 2004, 12:18

kaj to pomeni "smiliti se"?

#137 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 4. maj 2004, 13:05

kaj to pomeni "smiliti se"?

smiliti se:
pa znas, to ti je tako:
vidis malog gladnog psica...zalis ga, pa mu kupis malo papice i das piti vode.
a moze znaciti i drugcije:
neko 'mora' nesto uraditi, pa se zali sto mu je tesko; i tako kazemo 'smiliti se' - 'zaliti se' samom sebi; umesto, da proguta i prihvati ono sta 'treba' da uradi i jednostavno uradi; on se zali samom sebi i gundza. x:Dx x:o)x

#138 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. maj 2004, 13:12

kad ti je za nekoga zao.... hmm. Kad se nekome nesto lose dogodi in kazes, joj, zao mi je... mi kazemo - smilis se mi...
Žaliti - morda?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#139 alica

alica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 4. maj 2004, 13:30

:palec: aaa...sažaljevati sebe (ili drugog) xrolleyesx tnx !!

Danes sam se hecnula še na 2 besede: enkratna-enokratna (u pisanju - "o" preveč x:Dx )

#140 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 18. september 2005, 18:28

Jaz sm tudi zelo osamljena.
Zadnje čase tudi fizično. V smislu, da včasih sm imela vsaj veliko ljudi okoli sebe pa sm se počutila samo... Sedaj sm pa res sama in blazno osamljena.

Ljudje me dostikrat razočarajo, ko niso za kar se izdajajo... Danes sm razmišljala, da je verjetbno problem v tem, da preveč pričakujem (si želim, potrebujem). Sama se trudim dajati sredico sredic (če se kdo še spomni te pesmi...). dajati najbolje...Tudi takrat, ko sm v slabi koži dajem, pač to kar takrat sm.
xrolleyesx

Najbolj me dela samo to, da me ljudje ne sprejemajo takrat, ko mi je hudo...KO nism nasmejana...Ko me kaj boli...

Malo sm se že navadila...Biti sama, imeti samo 1 osebo, ki ji povem vse. To je moj fnt. Hvala bogu, da imam vsaj njega.

To me dela res žalostno. Včasih imam občutek, da me osamljenost spreminja, da so moje poteze obraza postale bolj stroge, da drugače hodim.

Včasih imam filing, da se spreminjam v miš, da ne cvetim več.

Včasih...včasih je bilo drugače...
:ochko:
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#141 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. september 2005, 18:31

<{POST_SNAPBACK}>Jaz sm tudi zelo osamljena.
Zadnje čase tudi fizično. V smislu, da včasih sm imela vsaj veliko ljudi okoli sebe pa sm se počutila samo... Sedaj sm pa res sama in blazno osamljena. ...

:sori: :palec:

... mislim da ga ni, ki ne bi poznal tega.. vcasih je taka osamljenost lahko dejansko prav telesna.... zalostno tole....
se dobr, da mas vsaj net in lnf! :switz: xDDx :palec: x;)x

sploh dvojcku je najbrz dolgcas, ce stalno nekaj ne dogaja (saj si dvojcek, kajne?)...

pa cestitke, ko si nasla temo in se lepo prikljucila! x8Dx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#142 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 18. september 2005, 19:45

Marsa, dvojčk sm ja.
Sam je res da, ko tuki napišem mi je lažje. Potem ni samo v moji glavi in pa v srčku.

Mislim, da je osamljenost bolezen našega tisočletja.
Pa ne štekam zakaj je tko




xrolleyesx
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#143 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. september 2005, 19:49

ja, je lazje seveda. :palec: xDDx

saj je logicno, na nek nacin, da je tko, a ni?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#144 vanyuska

vanyuska
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 66

Objavljeno: 18. september 2005, 19:50

Jaz lahko tu podam svojo izkušnjo.

Že od kar sem na svetu se počutim hudo osamljeno, pa ni važno ali sem res sama ali sem v družbi. Pa sem se začela spraševati zakaj se mi to dogaja. In sem pogruntala, da vedno iščem potridev od drugih, da sem dobra, da sem ok. No, skratka, začela sem se obračati vase in ne več iskati potrditve od zunaj. Ful mi je všeč, da zdaj znam početi stvari sama in si hkrati ne želim, da bi to z menoj počel še kdo. Ko počnem stvari in vlagam sebe, se ne počutim več osamljeno. Vsaj tako pogosto ne. Pot je pa še taaaaaaaaaaaako dolga.

Ha?

#145 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 18. september 2005, 19:52

...jaz tut dvojcek pa nkol osamljen... tudi kadar sem sam..(je pa res, da mam individualista na asc.)... men je sam vazn, da mam vec informacij na voljo kokr sem jih sposoben razumet, da mozgancki klike delajo skoz... zdej al pa te informacije dobim od ljudi, iz filmov, knjig, muske, opazovanja... mi je pa dost vseen... jah pretirano custven res nisem opazam...
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#146 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. september 2005, 19:53

<{POST_SNAPBACK}>
Ha?

xokx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#147 untitled

untitled
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 080

Objavljeno: 18. september 2005, 19:54

pride in mine al se pa preprosto navadiš na to :inocent:
no zaj še mogoče bolj osamljeno počutim ko ni več tistega mama - otrok objema

#148 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 18. september 2005, 20:12

Ja sej jaz se tudi privajam.
Pa men je blo včasih fajn bit sama...Sm dost okol hodila sama (štopala sm, al sm si pa kr karto za vlak kupla pol pa okol harala pa pol mal štopala...).
Sam zdej imam pa občutek odtujenosti, tko nekako.

Sam jaz mislim, da je odtujenost posledica strahu pred tem, da bomo prizadeti, da nas bo bolelo. Vsaj pri meni je tako.
Jaz se vedno bolj umikam, ker me je strah, da bom spet prizadeta.

Ma sej najbrš sm si sama kriva, mi tudi Matija tko pravi...da sm premalo egoistična. in da je to razlog.
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#149 untitled

untitled
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 080

Objavljeno: 18. september 2005, 20:17

ja te čist kapiram, kr sem jaz nekak v podobni situaciji, ne pustim folku preveč blizu, kr pol dobim s hamrom po glavi :D

to da sem premalo egoist pa grem že sam sebi na živce :o|o:

#150 Onix

Onix
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 813

Objavljeno: 18. september 2005, 21:28

<{POST_SNAPBACK}>ja te čist kapiram, kr sem jaz nekak v podobni situaciji, ne pustim folku preveč blizu, kr pol dobim s hamrom po glavi :D

to da sem premalo egoist pa grem že sam sebi na živce  :o|o:


:palec: enako
Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo našel.
Kdor najde pot, bo cilj vedno nosil v sebi.
Nejc Zaplotnik




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0