Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

ljubezen do Boga


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
320 komentarjev na to temo

#101 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 4. september 2007, 12:51

Kuvrtat :2src:


En citat:
• Sovraštvo je žalost, ki jo spremlja ideja o zunanjem vzroku.
(Etika, knjiga III, Spinoza, Baruch, 1632-1677)
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#102 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 4. september 2007, 13:00

Normalno da ne moreš poznat stvari ki je nisi občutil.
Vendar pa lahko s spoznavanjem in kot praviš ti - razumevanjem - samega sebe greš čez to, tako da ostane samo spomin na preteklost.


Ja ne živet v preteklosti in ne begat v prihodnosti pač pa združeno z zavedanjem živeti tu in sedaj.
Brez podpisa

#103 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. september 2007, 14:24

Bog je včasih res jezen, iz brezpogojne ljubezni do nas. Vsa slava Mu!

Nitai Gouranga!

Hare Krišna!

#104 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 4. september 2007, 14:40

vSAK bOG DELA PO SVOJE! En križa svojega sina, drugi je najvišji, tretji je edini, četrti se bojuje, peti pleše. itd itd,....Naj ima vsak svojega Boga.

Moški je Bog, ženska je Boga:)))))))) :inocent:

#105 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 5. september 2007, 15:01

vSAK bOG DELA PO SVOJE! En križa svojega sina, drugi je najvišji, tretji je edini, četrti se bojuje, peti pleše. itd itd,....Naj ima vsak svojega Boga.

Moški je Bog, ženska je Boga:)))))))) :inocent:

ti pa boginja

#106 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 5. september 2007, 18:10

ti pa boginja

Kaj zdaj bom križana?

#107 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 5. september 2007, 18:13

Kaj zdaj bom križana?

:vragec:

krizha se sina.....po tradiciji.....ne hchere.... x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#108 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 5. september 2007, 18:42

:vragec:

krizha se sina.....po tradiciji.....ne hchere.... x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk...tralala

Hvala Bogu:)))))Uf sem zbolela, vse me bolu, ajjj ajj ajj..... :sori:

#109 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 5. september 2007, 18:43

Hvala Bogu:)))))Uf sem zbolela, vse me bolu, ajjj ajj ajj..... :sori:

:vragec:

kwa zej jamrash....predstavli si deb te krizhal.... x:Dx x:Dx

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#110 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 5. september 2007, 19:50

E mene res ne, preveč že bla križana v tem lajfu! Ampak če že.... saj smo vsi bratje in sestre, torej :o|o: vsi na križ, posebno Miciki bi prav prišlo, a?

#111 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 5. september 2007, 19:51

posebno Miciki bi prav prišlo, a?

:vragec:

no....brez skromnosti na tem mestu.......tudi nam.....tudi nam...... x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#112 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 5. september 2007, 19:55

E mene res ne, preveč že bla križana v tem lajfu! Ampak če že.... saj smo vsi bratje in sestre, torej :o|o: vsi na križ, posebno Miciki bi prav prišlo, a?

ma Prahba nisem pričakovala od tebe tole,križ ni za nobenega,že tako je dovolj kruto življenje

#113 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 5. september 2007, 19:58

ma Prahba nisem pričakovala od tebe tole,križ ni za nobenega,že tako je dovolj kruto življenje

:vragec:

dej....dej.....dej
kaj pa bozhja tolazhba

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#114 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 5. september 2007, 20:20

ma Prahba nisem pričakovala od tebe tole,križ ni za nobenega,že tako je dovolj kruto življenje

Ja res to ni od mene! Hecam seee........, da malo spremenim to temo, da nekam zaidemo.....resnica ne sme bit preveč resna! x;)x

:vragec:
dej....dej.....dej
kaj pa bozhja tolazhba
zlomk....tralala


Kaj zdej pa me ujčkaš x^x


Mici, kaj zdaj? Če je Jezus križan bil in s tem pomagal vsem nam, se pravi da moramo isto mi naredit, a?Oziroma tisti, ki vanj verujejo....tisti katerim učitelj je.
Zdaj razumeš zakaj imam raje jogo? x:)x

#115 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 5. september 2007, 20:22

Ja res to ni od mene! Hecam seee........, da malo spremenim to temo, da nekam zaidemo.....resnica ne sme bit preveč resna! x;)x
Kaj zdej pa me ujčkaš x^x
Mici, kaj zdaj? Če je Jezus križan bil in s tem pomagal vsem nam, se pravi da moramo isto mi naredit, a?Oziroma tisti, ki vanj verujejo....tisti katerim učitelj je.
Zdaj razumeš zakaj imam raje jogo? x:)x

:vragec:

no...pa sej....kar je narjen....je narjen
kwa se mamo zej kle spljoh she za matrat

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#116 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 5. september 2007, 20:23

:vragec:

torej na lokalnem forumu..... x:)x x:)x x:)x
tule nam bo prizanesheno..... x:Dx x:Dx x:Dx
bemu mick.....in ti trdish, da ni boga.... x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk....tralala



Ja res to ni od mene! Hecam seee........, da malo spremenim to temo, da nekam zaidemo.....resnica ne sme bit preveč resna! x;)x
Kaj zdej pa me ujčkaš x^x
Mici, kaj zdaj? Če je Jezus križan bil in s tem pomagal vsem nam, se pravi da moramo isto mi naredit, a?Oziroma tisti, ki vanj verujejo....tisti katerim učitelj je.
Zdaj razumeš zakaj imam raje jogo? x:)x

da imaš rada jogo,zato je bil križan

#117 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 5. september 2007, 20:25

da imaš rada jogo,zato je bil križan

:vragec:

juhuhu!!!!!
jst pa PARTY-je.... xsmx xbendx xsmx

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#118 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 5. september 2007, 20:27

Ja res to ni od mene! Hecam seee........, da malo spremenim to temo, da nekam zaidemo.....resnica ne sme bit preveč resna! x;)x
Kaj zdej pa me ujčkaš x^x
Mici, kaj zdaj? Če je Jezus križan bil in s tem pomagal vsem nam, se pravi da moramo isto mi naredit, a?Oziroma tisti, ki vanj verujejo....tisti katerim učitelj je.
Zdaj razumeš zakaj imam raje jogo? x:)x

Jezus ti prinaša ljubezen,ti si njegov otrok,naj si še tako ironična in nejeverna on skrbi zate

#119 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 5. september 2007, 20:30

Jezus ti prinaša ljubezen,ti si njegov otrok,naj si še tako ironična in nejeverna on skrbi zate

:vragec:

no....tule bi bila na mestu prilika o izgubljenem sinu
najprej ga fletno zhurat.....polo pa dedishchino pohopsat.... x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#120 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 5. september 2007, 20:35

ljubiš Ga, ker je privlačen.

ljubiš Ga, ker je to naravno oz. spontano zate.

ljubiš Ga, ker Ga hočeš zadovoljiti.

Tole zadnje; "ljubiš Ga, ker Ga hočeš zadovoljiti." mi deluje mal čudn.

Rekel bi kvečem obratno, zadovoljiti Ga hočeš, ker Ga ljubiš.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#121 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 5. september 2007, 20:45

kokr vem, je Jezus govoril, da je Božji sin, ne Bog sam.

Govoril je tudi "Jaz in Oče sva eno"
Pa o troedinosti.

Oče, Jaz kot Sin, in Sveti duh smo razločno eno in isto od vekomaj.

Oče v meni je večna ljubezen in kot tak pratemelj in resnična prasubstanca vseh stvari, ki napolnjujejo vso večno neskončnost.

Jaz kot Sin sem svetloba in modrost, ki izhaja iz ognja večne ljubezni. Ta silna svetloba je večna najpopolnejša samozavest in najjasnejše samospoznanje Boga in večna Beseda v Bogu, po kateri je bilo narejeno vse, kar je.

Da pa je bilo vse to mogoče narediti, je potrebna še silna Božja volja, in to je prav Sveti duh v Bogu, po katerem dobijo dela in bitja svoj polni obstoj. Sveti duh je velika izrečena beseda »Zgodi se!« –in zgodi se, kar sta sklenili ljubezen in modrost v Bogu.

In glejte, vse to je zdaj tu, v Meni: ljubezen, modrost in oblast! In tako obstaja le en Bog in ta sem Jaz in Jaz sem sprejel to telo le zato, da bi se lahko v vaši podobi pobliže razodel vam, ljudem te zemlje, ki sem vas ustvaril povsem po Svoji podobi iz prasnovi Svoje ljubezni, -in to se pravkar dogaja.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#122 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 5. september 2007, 20:53

ljubiš Ga, ker je privlačen.

ljubiš Ga, ker je to naravno oz. spontano zate.

Ljubezen do Boga je posledica spoznavanja Boga. Večje, kot je spoznanje, večja je tudi Ljubezen.

Ko se duša- to njen onostranski duh iz Boga zelo jasno vidi-v telesu, bodisi v rastlinskem ali živalskem, po potrebnem zorenju že sposobna povzpeti na višjo stopnjo življenja, ji njen onstranski duh, ki jo nenehno oblikuje, omogoči, da ji je za vnaprej neuporabno telo odvzeto in si lahko potem -že obdarjena z višjimi inteligencami- oblikuje novo telo, v katerem se lahko po daljšem ali krajšem času spet povzpne do višje inteligence življenja in dejavnosti in tako naprej vse do človeka, kjer bo kot že povsem svobodna, v poslednjem telesu dosegla popolno samozavest, spoznanje Boga, ljubezen do Njega in s tem popolno združitev s svojim onstranskim duhom, in ta združitev se imenuje novo rojstvo ali prerojenje v duhu.

Ko človeška duša doseže to stopnjo življenja, je popolna in je kot povsem samostojno bit in življenje ne more več uničiti in použiti najsplošnejša božanska vse-bit in vse-življenje.

Najzaneslivejše znamenje že dosežene življenske samostojnosti človeške duše je v tem, da spozna Boga in Ga celo na vso moč ljubi. Dokler namreč duša boga ne spozna kot bitja, ki biva zunaj nje, ko še slepa in nema ni osvobojena oblasti Božje vsemogočnosti, se mora še prav silno bojevati, da se teh vezi osvobodi. Toda takoj ko duša začne spoznavati Boga kot bivajočega zunaj sebe in ga začne po čustvu ljubezni do Njega bitnostno zaznavati, je že osvobojena vezi Božje vsemogočnosti in čedalje bolj pripada sama sebi; tako je samo-stvarnica svoje lastne biti in življenja in s tem za večno samostojna prijateljica Boga

(J. L.)
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#123 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 5. september 2007, 21:26

Kolker na hitr vidim mgd.. bi se mela midva pa kr velik za pogovarjat :)


ljubiš Ga, ker je privlačen.


sori.. ni cist tko.. je pa mogoce mel kej pri tem, da je pa ustvaril eno zlo privlacno bitjece.. ki ga pa ljubim ja.. pa ne sam zato, ker je privlacna.. :)

ljubiš Ga, ker je to naravno oz. spontano zate.


ja.. ne glih njega.. ampak tisto bitjece recimo.. pa res ljubim spontano.. mas prau..

ljubiš Ga, ker Ga hočeš zadovoljiti.


A da ljubim to bitjece ker jo hocem zadovoljit? Ravno obratno se mi zdi.... ker jo ljubim jo hocm zadovoljit.. ?! Se ti ne zdi to mal bolj logicno? Samo jo pa res hocem zadovoljit.. osrecit..

Ampak neki pa je mel Osho cist prau.. Bog najbolje zivi tm, kjer je beda.. pa naj bo to beda kot revscina al pa pa recimo custvena beda.. razocaranje.. ponizni ego.

Ce recimo nekoga fuuul.. ampak res... fuuul ljubis.. ti bog tud na misel ne pride.. ker zivis polno.. cist nicesar ni.. kar bi si lahko se zelel.. tisti je tvoj svet..

Ce pa je s tem clovekom kaj narobe.. pa se zlo hitro spomnis na boga.. pa ne ker ga tko ljubis.. ampak ker ti ni jasno zakaj ti je to storil.. ko je kaj narobe.. je kar naenkrat bog kriv.. ker zakaj bi sicer prosil njega.. da naj postavi zadeve nazaj kot so bile?!
To je v bistvu fuul lukavo.. ljudje smo lisjaki..

ko je neki narobe.. prosis boga, da uslisi tvoje zelje.. Zakaj bi prosil njega... ce ne bi mislil.. vsaj podzavestno.. da je on kriv? Da ti je on zjebal pac nekaj!?
Samo ne smes tega reci na glas.. bolje je reci, da ga ljubis.. ker tko ti mogoce lahko kaj pomaga..
Ce bi bil iskren.. bi ga mal nakuru.. zakaj se vtika tm k ga nic ne srbi?!

:)

Ehh.. mal mi je dolgcajt... sej bom priden.. :) sam privlacen pa res ni.. niti zadovoljit ga nocm.. ker res dvomim daje tak egoist.. da si zeli od mene zadovoljit.. mislim.. noro.. kako pa naj ga sploh zadovoljim? Sej to je nemogoce..

ok... se bom izogibal taksnih tem..

Ce je vse od boga.. kot tukaj pise.. potem je nesmisel kar koli poceti zanj.. ker v tem priemru.. bog del za boga.. kar je paradox.. torej bla bla... temu ni ne konca ne kraja.. !?

A ni lepse.. objet nekoga.. ki ga imas rad.. in tko najbolje obcutis boga.. ker je to res bozansko!
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#124 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 6. september 2007, 09:05

Tole zadnje; "ljubiš Ga, ker Ga hočeš zadovoljiti." mi deluje mal čudn.

Rekel bi kvečem obratno, zadovoljiti Ga hočeš, ker Ga ljubiš.

ja se strinjam. hvala ti za tole.

#125 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 6. september 2007, 09:35

Ljubezen do Boga je posledica spoznavanja Boga. Večje, kot je spoznanje, večja je tudi Ljubezen.

tud s tem se strinjam. bi pa dodal še to, da bolj ko Ga ljubiš, bolj Ga spoznavaš. eno gre z drugim.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0