Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

kam po smrti


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
96 komentarjev na to temo

#1 piščal

piščal
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 9. december 2007, 20:11

Mene pa zanima ena stvar, kaj se zgodi z ljudmi, ki jih ubijejo (vojne, itd...) in kaj z morilci...kaj se dogaja z dušami teh ljudi?

Ali mogoče kdo ve?

Lp

#2 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 9. december 2007, 20:13

Mene pa zanima ena stvar, kaj se zgodi z ljudmi, ki jih ubijejo (vojne, itd...) in kaj z morilci...kaj se dogaja z dušami teh ljudi?
Ali mogoče kdo ve?
Lp


To bi moral (prej morala,zdaj spremembe.... xrolleyesx ) Mici vedet!!

#3 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 9. december 2007, 20:19

Mene pa zanima ena stvar, kaj se zgodi z ljudmi, ki jih ubijejo (vojne, itd...) in kaj z morilci...kaj se dogaja z dušami teh ljudi?

Ali mogoče kdo ve?

Lp


V novejšem času je najbolj znano delo doktorja svetovalne psihologije in hipnoterapevta Michaela Newtona, ki klientom s pomočjo hipnoze pomaga ozaveščati vzroke njihovih težav. Pri svojem delu je s hipnozo kliente uspel popeljati tudi v prejšnja življenja. Kot amaterski zgodovinar je preverjal mnoga njihova pričevanja, ki so se nanašala na prejšnja življenja in ugotovil je, da so imena oseb, krajev, opisi dogodkov in pomembni datumi, ki so jih klienti navajali, resnično ustrezali zgodovinskim dejstvom. Kliente je s hipnozo pogosto popeljal celo v obdobje med dvema inkarnacijama in ugotovil, da so si njihova pričevanja sila podobna. Pripovedovali so, da so bili kot nefizične duše združeni v skupke, katere so vodile izkušenejše duše, ki so jim skušale pomagati čimbolj razumeti izkušnje iz preteklih življenj in jih pripraviti na novo inkarnacijo. Prav nobenega razloga ne vidim za to, da bi se z dušam morilcev in umorjenih dogajal kaj drugega, kot z ostalimi dušami. Seveda pa lahko M. Newton verjameš ali pa tudi ne. x:o)x
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#4 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 9. december 2007, 20:36

Tibetanska knjiga "življenja"

http://lkm.fri.uni-l...zetki/tkziu.htm

http://www.mimovrste...oche-mehka-2004

#5 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 9. december 2007, 22:18

To bi moral (prej morala,zdaj spremembe.... xrolleyesx ) Mici vedet!!

hvala ti za zaupanje,ampak tega pa ne vem.............hahahha

#6 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 9. december 2007, 22:29

hvala ti za zaupanje,ampak tega pa ne vem.............hahahha

bom vseeno odgovoril,se bom potrudil.Bog nam je naklonil milost in izrazil nam je veliko več;dal nam je ljubezen,da se lahko imenujemo Božji otroci.vsak,ki bi rad nekoč stal pred njim se očiščuje in postane čist,kot je on sam.Bog nam je dal postavo in kdor se pregreši{morilec},ravna proti postavi,greši.V bogu ni greha,tudi Božji otroci naj bi bili brez greha{umor}in kdor ostaja pri Bogu ne greši,kdor ni z njim greši.kdor ravna grešno pa je od hudiča.

#7 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 9. december 2007, 22:39

brez Jezusa ne moremo ničesar,dal nam je življenje,nebo drži nad nami in on je absolutni vladar neba in zemlje.vsi umremo,ampak važno je,da umremo v Jezusu,ker samo tako imamo možnosti,da bomo ponešeni v nebo.tule bi sedaj prišlo do odgovora kam gre vojak in kam gre morilec,ampak računam na razumevanje večine

#8 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 9. december 2007, 22:49

brez Jezusa ne moremo ničesar,dal nam je življenje,nebo drži nad nami in on je absolutni vladar neba in zemlje.vsi umremo,ampak važno je,da umremo v Jezusu,ker samo tako imamo možnosti,da bomo ponešeni v nebo.tule bi sedaj prišlo do odgovora kam gre vojak in kam gre morilec,ampak računam na razumevanje večine

če se prou spomnem, sem nekje enkrat bral, da je jezus reku: kjer sta dva ali več njih zbrani v mojem imenu, sem jaz sredi med njimi :o|o:
pa če se ne motm, so mel nacistični turisti po celi europi kot modni dodatek pas s šnolo, na kateri je pisal: GOT MIT UNS.
neki mi lih najbl ne klapa. najbrž zato, k sm naumn. :o|o:
sej ne rečem, da lih mal ne provociram, ampak po srcu sm pa dobr xsrcx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#9 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 9. december 2007, 22:53

če se prou spomnem, sem nekje enkrat bral, da je jezus reku: kjer sta dva ali več njih zbrani v mojem imenu, sem jaz sredi med njimi :o|o:
pa če se ne motm, so mel nacistični turisti po celi europi kot modni dodatek pas s šnolo, na kateri je pisal: GOT MIT UNS.
neki mi lih najbl ne klapa. najbrž zato, k sm naumn. :o|o:
sej ne rečem, da lih mal ne provociram, ampak po srcu sm pa dobr xsrcx

dobre in formacije

#10 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 10. december 2007, 07:33

Ok malo resno o tem.Meni je največ znanja o smrti dal budizem in sicer žal ne osebno učiteljeve besede,ampak literatura.Knjiga mrtvih in Tibetanska knjiga življenja in umiranja.Zelo podrobno opisuje kaj se dogaja z našo zavestjo že prvi trenutek,ko se ve, da bo smrt nastopila kmalu.Zanimivo je brati kaj se dogaja cel mesec z zavestjo umrlega še potem,ko zapusti telo.Stvar je zelo podrobno napisana,v kratkem povem le to,da gre za kot neke vrste potovanje,kjer igra zavest veliko vlogo.Umrli interpretira določene pojave,ki jih zaradi prehodnega stanja ponuja zunanje,kot neke privide,prikazni,katere so znak samo njegove predstave o tem,v bistvu tega ni.Umrli naj bi se zavedal tega stanja in celo poznal(budisti) prehodna vrata,katera ga čakajo,da se nekako ne ukvarja z prikazni.No podobno kot v življenju živosti na zemlji,reagiramo tudi brez telesa.Recimo,če si nekoga umoril,se počutiš krivega in zaradi tega občutka vlečeš nase veliko gneva.Znajdeš se v situacijah,ki odsevajo tebe,ker reagiraš nanje na podlagi občutka krivde.Isto naj bi bilo po smrti.Verjetno bi ta duša imela tak filing še dalje in s tem maximalno bremenila vse pojave z svojo interpretacijo,v tem primeru doživljala pekel kot stanje uma,ne kot kraj ali sodba.Pekel je stanje uma,ki se pojavi kjerkoli,neglede na to če si umrl ali ne.Krščanstvo ga napačno pojmuje,ustrahuje človeštvo s tem itaq da preveč,da bo sodba po smrti,kar je v bistvu malček resnice,ampak dobesedno ne,ker po smri je zadeva res v igri in zavest,um je ojačan in doživlja veliko signalizacij,ki so v bistvu prehodno stanje
Meni je tale filozofija budizma veliko pomenila,saj mi je zdaj malček bolj jasno kaj smrt sploh je.V bistvu je samo prehodno stanje,na katerega se je potrebno pripraviti.Zanimiva pa je razlaga pekla v budizmu,kot stanje uma.Kot se spovnem Lame Shenpena,ko je rekel da obstaja nekaj čez 40 vrst stanj pekla v umu.V to naj bi spadale depresije,krivde,samosodbe,itd itd,....To temo je za poglobit.

Malo popravim.Prikazni niso smatrane kot kake slabe energije,duhovi,ampak kot čisti proizvod možganov,ko umirajo.Ne znam dobro opisati,samo gre se za kemične procese v možganih,ki sprožajo določene halucinacije.

No,kam po smrti?Ne obstaja nek določen prostor,ker smo itaq vedno samo v sebi in to je edini prostor!Obstajajo pa določeni zunanji dražljaji,na katere lahko odragiramo,da si sami ustvarimo drugačen prostor,zmeraj v sebi.Včasih se zgodi,da prideš v totalno novi prostor in um takoj določi da si izgubil kontakt,ali pa zašel nekam drugam,vendatr to ni to,prišel si samo v prostor v sebi,ki ga doslej še nisi odkril,ki je prej bilo v podzavesti.Ja podzavest je drugi prostor v sebi.

#11 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 10. december 2007, 08:54

....Seveda pa lahko M. Newton verjameš ali pa tudi ne. x:o)x

ti verjameš? x?x
Objavljena slika

#12 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 10. december 2007, 22:21

Mene pa zanima ena stvar, kaj se zgodi z ljudmi, ki jih ubijejo (vojne, itd...) in kaj z morilci...kaj se dogaja z dušami teh ljudi?

Ali mogoče kdo ve?

Lp



No ja, kdo sevede ve, predvsem tisti, ki so na drugi strani, sam povejo bolj mal x:o)x
Al pa tud ne tolk mal, sam najti je treba x:)x

Recimo en del ene razlage

"Telo samo, kakršno je, kot mrtva materija ne bi moglo ničesar videti niti slišati, vohati in okusiti, če ne bi imelo žive duše v sebi. Telo je torej le zasilno orodje duše, seveda zgrajeno in urejeno tako, da ga duša lahko uporablja za zunanji svet. S pomočjo telesa torej lahko navzven gleda, posluša in občuti zoprno in prijetno. Lahko se premika z enega kraja na drugega in z rokami opravlja mnogovrstna dela.

Telesne ude usmerjata razum srca in njegova volja; kajti telo samo nima niti razuma niti volje, razen če duša zaradi svojih posvetnih in čutnih skomin sama preide v meseno in se v svojem mesu tako zelo izgubi, da v njem izgubi zavest svojega duhovnega jaza. Tedaj postane seveda tudi ves njen razum z voljo vred povsem mesen. V tem primeru pa je duša toliko kot mrtva in se ji zdi noro, če sliši kaj o čisti duhovni samostojnosti in duhovnem življenju po telesni smrti.

Toda celo takšna mesena duša po nadvse bolečem odpadu telesa v resnici ne umre, ampak živi naprej v svetu duhov; toda njeno življenje je potem prav tako borno kakor njeno spoznanje in samozavest v povsem duhovni sferi. No, takšna duša potem onstran seveda živi le tako kot v nekoliko svetlejših sanjah. Pogosto ne ve, da je že kdaj živela v katerem drugem svetu, ampak živi in ravna v skladu s svojo privajeno čutnostjo. In ko jo svetlejši duhovi, ki se ji razodenejo, opozorijo in jo poučijo, da je zdaj v drugem in duhovnem svetu, tega ne verjame ter zasmehuje in žali tiste, ki so ji povedali resnico.

Zelo veliko časa je potrebno, preden takšna posvetna in pomesenjena duša onstran doseže jasnejše spoznanje. Ko pa postaja čedalje svetlejša, se ji vrača tudi spomin po stopnji njene posvetlitve in potem lahko vidi, sliši in čuti vse, kar se dogaja na zemlji, nad zemljo in v zemlji.

Če pa duša že na tem svetu po duhovnem prerojenju postane popolna in s tem že tu zrela, ter jasno zaznava povsem duhovne in nebeške stvari, začne tudi pravilno in stvarno gledati na celotno materialno stvarstvo v sebi in ve za vse, kar se dogaja celo v luni in soncu, kaj so zvezde in čemu so bile ustvarjene ter kaj vse je na njih in v njih."


Na kratko, duša, ki je polna svetlobe, se znajde v svetlobi, temačna duša pa v temi. Stanje duše postane njena realnost.

Letos je bila izdana knjiga Onstran praga, ki pojasnjuje ta vprašanja. Iz vsebine:
"Tu je podan opis različnih oseb (Slaven mož, Gizdalin, Modna gospodična, Minister, Papež, Revež itn.) oziroma njihovih duš, kako se obnašajo v zemeljskem življenju, kako se obnašajo tik pred odhodom v onostranstvo, kako so sprejete na onem svetu in kakšna je tam njihova podoba, značaj in predvsem smer njihovega delovanja. Predvsem pri revežu naletimo na pravilno razumevanje Božje besede in temu ustrezno sledi tudi njegov položaj v nebesih."

Potem pa so še knjige, kot so Škof Martin - razvoj duše v onostranstvu; Robert Blum (te mislim da še ni v slovenščini); ali pa Kakšno je videti onostranstvo (tukaj pisec jemlje iz del Swedenborga, Lorberja in Mayerhoferja).

Zdaj pa lahko navališ x:)x
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#13 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 10. december 2007, 22:24

q
Na kratko, duša, ki je polna svetlobe, se znajde v svetlobi, temačna duša pa v temi. Stanje duše postane njena realnost.
q

to je le delno res.. ker duša namreč ko je že tako daleč da ve, da je duša kjer je ""realnost"), ne izključuje ostalega..
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#14 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 10. december 2007, 22:37

glede na to,da od sedaj dopuščam,da se sami odločate glede na število razlag,menim,da je moja ali butasta,ali dobra oponentov ni

#15 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 10. december 2007, 22:45

Pekel je stanje uma,ki se pojavi kjerkoli,neglede na to če si umrl ali ne.Krščanstvo ga napačno pojmuje,ustrahuje človeštvo s tem itaq da preveč,da bo sodba po smrti,kar je v bistvu malček resnice,ampak dobesedno ne,ker po smri je zadeva res v igri in zavest,um je ojačan in doživlja veliko signalizacij,ki so v bistvu prehodno stanje

Kot prvo, ko um odmre, pekel ne more biti stnje uma, saj uma ni več, ampak je samo še stanje duše.

Kot drugo, krščanstvo je mal širši pojem, kot se ti zdi, je treba mal pogledat za lupino. Najprej si mal poglej, kaj sploh ponuja krščanstvo na drugi strani plota, kot ga ti poznaš, preden (napačno!) razlagaš in ponavljaš za drugimi.

Oziroma, kot je napisal Lorber; kdor ima modrost, najde zlato tudi pod debelo plastjo prahu ceremnonialnosti.

q
Na kratko, duša, ki je polna svetlobe, se znajde v svetlobi, temačna duša pa v temi. Stanje duše postane njena realnost.
q

to je le delno res.. ker duša namreč ko je že tako daleč da ve, da je duša kjer je ""realnost"), ne izključuje ostalega..

Ko duša ve, da je duša, je že bolj svetla od duše, ki se tega ne zaveda.
To samo potrjuje mojo navedbo.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#16 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 10. december 2007, 22:45

She was only 4 years old, but what she said that morning struck me like a bolt of lightning.

"I know where people go when they die," she blurted out.

"Where do they go, princess?"

"They go back to normal."
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#17 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 10. december 2007, 22:54

Seveda je temelja človekova bit duhovna, materija je zgolj lupina, pot razvoja preko poti dvojnosti.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#18 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 10. december 2007, 22:55

The little girl she said to me
What are these things that I can see
Each night when I come home from school
And mama calls me in for tea
Oh every night a baby dies
And every night a mama cries
What makes those men do what they do
To make that person black and blue
Grandpa says their happy now
They sit with God in paradise
With angels wings and still somehow
It makes me feel like ice

Tell me theres a heaven
Tell me that its true
Tell me theres a reason
Why Im seeing what I do
Tell me theres a heaven
Where all those people go
Tell me theyre all happy now
Papa tell me that its so

So do I tell her that its true
That theres a place for me and you
Where hungry children smile and say
We wouldnt have no other way
That every painful crack of bones
Is a step along the way
Every wrong done is a game plan
To that great and joyful day

And Im looking at the father and the son
And Im looking at the mother and the daughter
And Im watching them in tears of pain
And Im watching them suffer
Dont tell that little girl
Tell me
Tell me theres a heaven
Tell me that its true
Tell me theres a reason
Why Im seeing what I do

Tell me theres a heaven
Where all those people go
Tell me theyre all happy now
Papa tell me that its so
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#19 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 10. december 2007, 22:56

"Kot prvo, ko um odmre, pekel ne more biti stnje uma, saj uma ni več, ampak je samo še stanje duše."


Naraven Um - Zavest je po Sogyalu Rinpocheju odsev Temeljne Svetlosti

(Stvarstva, Boga, ...; v drugih religijah).


Naraven Um - Zavest je Duša poimenovana v drugih religijah...



"Ko duša ve, da je duša, je že bolj svetla od duše, ki se tega ne zaveda.
To samo potrjuje mojo navedbo."


Podobno je po Sogyalu Rinpocheju.

S tem, da Budizem uporablja drugo izrazoslovje v Tibetanski knjigi Življenja in Umiranja.


Avtor knjige se glede religiozne usmeritve precej prilagaja Zahodu.

Poudarja, da NI potrebe menjavanja religije...

Enako tudi Dalai Lama...

Gre za to, da se posameznik sooči tako z Življenjem kot Umiranjem in Smrtjo.


Z mirom v sebi. Spravljenostjo s seboj, drugimi. Brez neg. čustev jeze, zamer, ...

Z max. možnim Zavedanjem situacije... v skladu z verovanjem, kateremu pripada...


Lep zgled nam bi lahko bil pok. metropolit dr. Alojzij Šuštar, na primer. In še kdo.

LP

#20 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 11. december 2007, 07:28

Kot prvo, ko um odmre, pekel ne more biti stnje uma, saj uma ni več, ampak je samo še stanje duše.


Eh,no,...um ne more umret takoj,nekaj časa se izvaja transformacija,no bolj prehod.Duša je vedno čista,svetlobna,um je tisti,ki jo hoče zameglit!

#21 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 11. december 2007, 09:19

Mene pa zanima ena stvar, kaj se zgodi z ljudmi, ki jih ubijejo (vojne, itd...) in kaj z morilci...kaj se dogaja z dušami teh ljudi?

x:o)x
Nisem še nikogar srečal, ki bi se vrnil in mi povedal. Postopek je pa za vse enak - tako za svetnike, kot zločince.
Kar je božjega, se povrne k božjemu. Kar pa je zemeljskega, pa se povrne v zemljo.
Kaj je umor? To je zgolj akcija na osnovi napačnih predpostavk ob pomanjkanju moralne zavore.
Misli in spomine drugih ljudi različni ljudje ujamejo na način, kot radijski sprejemnik ujame radijske valove. V zvezi s tem so delali raziskave in dejansko so ljudje imeli v podzavesti spomine nekoga drugega. A to niso bili konsistentni spomini, temveč fragmenti iz različnih časovnih obdobij. Ravno ta časovna pahljača dokazuje, da gre za nezavedno ujetje energij. Skozi proces osebnostne rasti (tisti del, ko se spustiš v klet zavesti), naletiš na te spomine in običajno jih predelaš brez posebne muke.
Vsekakor pa se ti ne izplača okoli tega izgubljati časa. Niti se ne obremenjuj, če si slučajno tokom svoje fizične izkušnje prestregel kakšen fragment takšnega spomina. To prinaša zgolj slabo počutje in izgubo dragocenega časa na račun nepomembnosti. Poskrbi raje zase.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#22 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 11. december 2007, 22:00

Eh,no,...um ne more umret takoj,nekaj časa se izvaja transformacija,no bolj prehod.Duša je vedno čista,svetlobna,um je tisti,ki jo hoče zameglit!

Duh je vedno čist in svoboden, ne duša. Duša v svojem razvoju postja vse čistejša in vse bolj poduhovljena (al pa tud ne :vragec: )
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#23 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 11. december 2007, 22:26

Hudiček!

#24 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 11. december 2007, 22:32

ti verjameš? x?x


Niti verjamem niti ne verjamem. Dopuščam pač možnost, da je tako.

glede na to,da od sedaj dopuščam,da se sami odločate glede na število razlag,menim,da je moja ali butasta,ali dobra oponentov ni



Butasta. Jasno.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#25 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 11. december 2007, 23:48

Čestitam, nasmejal/a/o si me do solz.. x:o)x
xsmx xsmx xsmx

dobro,vsaj nekaj,več itak nisi zmožen




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0