Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

kam po smrti


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
96 komentarjev na to temo

#26 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 11. december 2007, 23:48

Gandhi je menda tik preden je umrl pod streli atentatorja izrekel:

"Odpuščam Ti.

Ram".

In odšel iz tukajzemeljskega bivanja.

Ram je eno od mnogih imen Boga.

Bil je notranje duhovno pripravljen tako za življenje kot za smrt.

Kadarkoli, kjerkoli.

Odšel je spokojno z mirom v sebi.

V skladu s svojim verovanjem.


LP

#27 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 11. december 2007, 23:54

Tebi je itak vse jasno, se da razbrat iz tvojih besed. Lahko si plus napišeš.. xyesx

ne ,ne ,ne,prelahko bi bilo,zakaj si pa iz mojih besed želel napraviti vsesplošno veseljačenje

#28 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 12. december 2007, 00:09

Mogoče pa sem jaz tud pijanec, tako kot janko.. x;)x

saj obstajajo ljudje,ki ne znajo odgovoriti kaj so napisali,ne znajo stati za svojim početjem

saj obstajajo ljudje,ki ne znajo odgovoriti kaj so napisali,ne znajo stati za svojim početjem

sicer pa Pohorski dvor,Vojnik, BegunjeCerknica,a ne tam so tisti,ki jim je odpihnilo možgane

#29 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 12. december 2007, 00:22

Sem vesel zate, da si odkril svoj pravi jaz. Saj bo, korak za korakom.. :palec:

Ne, tam so ljudje, ki imajo vsak svojo zgodbo, o katerih ti nimaš pojma. Ampak imaš prav. Ti si zagotovo tisti, ki se jim lahko posmehuješ. Vidiš, že drugi plus - še eden pa bo zvezdica.. xcivx

pred 22 leti sem bil na pohorskem dvoru,si bil ti

#30 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 12. december 2007, 07:47

Wauu.... :palec: :palec: :palec: ,super,...


No Tantra,ok kaj se dogaja v trenutku,ko telo umre,to stanje,ko ga opisuješ za Ghandija.SAMO,pravi prehod nastane šele po fizični smrti,o tistem je govora.Budisti nekatere lame znajo predelati prehode brez da telo umre,zato obstaja tudi znanje o teh prehodih stanj.Jaz verjamem v to,čeprav nisem umrla,ker se mi zdi čisto ločigno,intuitivno sprejemam,da je to resnica,kar opisuje v Knjigi mrtvih.Meni štima to,ni pa moje izkustvo.Dobro pa je vedet.Mene je pritegnilo to,ker sem res skoraj umrla v tem lajfu,pa enostavno sem morala vedet to.

#31 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 12. december 2007, 08:51

"...Začenja se notranji proces...

...tu ni pravila in je vse odvisno od umirajočega..."

Sogyal Rinpoche

#32 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 12. december 2007, 09:09

če bi vedeli kje smo bili pred rojstvom...se ne bi spraševali....kam gremo po smrti x:)x

#33 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. december 2007, 09:41

Mene pa zanima ena stvar, kaj se zgodi z ljudmi, ki jih ubijejo (vojne, itd...) in kaj z morilci...kaj se dogaja z dušami teh ljudi?

Ali mogoče kdo ve?

Lp

vsak v naslednjem življenju žanje tisto kar je sejal v tem življenju. tisto kar ti pride v um v trenutku smrti (skupek vsega kar si počel v življenju), determinira tvoje naslednje rojstvo. lahko pa tudi dosežeš osvoboditev od cikla rojstev in smrti, če ti v trenutku smrti v um pride Bog.

da bi ti v trenutku smrti v um pršu Bog oz. da bi v trenutku smrti pomislil na Boga, je potrebno meditacijo na Boga prakticirati že tekom življenja. če ti ne uspe že v tem, lahko nadaljuješ v naslednjem od tam kjer si v tem nehal.

lahko pa ti osvoboditev uspe že tekom življenja (jivan mukti), ob smrti pa le zapustiš svoje telo.

#34 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 12. december 2007, 10:55

pred 22 leti sem bil na pohorskem dvoru,si bil ti

Uf, upam, da je bilo veselo. x:o)x
Glede na to, kako natančno poznaš vse vidike neskončnega Boga, kako vehementno ljudi obkladaš z raznimi opazkami, ker si kdo slučajno drzne dvomiti v dogme, katerim slepo slediš, kaj drugega niti ni bilo za pričakovati. x:o)x x:o)x
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#35 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 12. december 2007, 11:08

vsak v naslednjem življenju žanje tisto kar je sejal v tem življenju. tisto kar ti pride v um v trenutku smrti (skupek vsega kar si počel v življenju), determinira tvoje naslednje rojstvo. lahko pa tudi dosežeš osvoboditev od cikla rojstev in smrti, če ti v trenutku smrti v um pride Bog.


O Mgd

A če bi pa napisal tkole:

vsak v naslednjem življenju žanje tisto kar je sejal v tem življenju. tiste lekcije, ki jih še nisi absolviral do trenutka smrti (skupek vsega kar si počel v življenju), determinirajo tvoje naslednje rojstvo. lahko pa tudi dosežeš osvoboditev od cikla rojstev in smrti, če ti v trenutku smrti ni ostala nobena lekcija nepredelana.

pa ne bi blo v redu?
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#36 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. december 2007, 11:13

O Mgd

A če bi pa napisal tkole:

vsak v naslednjem življenju žanje tisto kar je sejal v tem življenju. tiste lekcije, ki jih še nisi absolviral do trenutka smrti (skupek vsega kar si počel v življenju), determinirajo tvoje naslednje rojstvo. lahko pa tudi dosežeš osvoboditev od cikla rojstev in smrti, če ti v trenutku smrti ni ostala nobena lekcija nepredelana.

pa ne bi blo v redu?

bi blo v redu ja.

#37 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 12. december 2007, 12:01

Uf, upam, da je bilo veselo. x:o)x
Glede na to, kako natančno poznaš vse vidike neskončnega Boga, kako vehementno ljudi obkladaš z raznimi opazkami, ker si kdo slučajno drzne dvomiti v dogme, katerim slepo slediš, kaj drugega niti ni bilo za pričakovati. x:o)x x:o)x

tudi ti veselo ponižuješ

#38 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 12. december 2007, 12:26

če bi vedeli kje smo bili pred rojstvom...se ne bi spraševali....kam gremo po smrti x:)x


Nadaljuj no,zanima me kaj imaš povedati :palec: :palec: :palec:

#39 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 12. december 2007, 12:34

Gandhi je menda tik preden je umrl pod streli atentatorja izrekel:

"Odpuščam Ti.


Eden izmed peščice, ki je gojil ljubezen do vseh,tudi tistih ,ki so streljali nanj, ker je vedel, da to počnejo, ker so bili tekom svoje "poti" v življenju zavedeni/zmanipulirani.Zato odpustitev,ljubezen in razumevanje xyesx .
Umru je vedoč, da z njim ni nič narobe, da je v osnovi uredu človek, ki bi ga ,če bi imel čas, odpravil od tega namena, ker bi mu pokazov resnico.

#40 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 12. december 2007, 12:40

Nadaljuj no,zanima me kaj imaš povedati :palec: :palec: :palec:

lohk tud nadaljuješ proces in postopoma sama doživiš sebe in svojo lokacijo, ki leži onkraj tvojega fizičnega in psihičnega telesa. popolnoma jasno doživetje tega kdo si, od kje si, kje si, od koga si itd. pa lahko doživiš le z bhakti jogo.

Hare Krišna.

#41 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 12. december 2007, 13:19

O Mgd

A če bi pa napisal tkole:

vsak v naslednjem življenju žanje tisto kar je sejal v tem življenju. tiste lekcije, ki jih še nisi absolviral do trenutka smrti (skupek vsega kar si počel v življenju), determinirajo tvoje naslednje rojstvo. lahko pa tudi dosežeš osvoboditev od cikla rojstev in smrti, če ti v trenutku smrti ni ostala nobena lekcija nepredelana.

pa ne bi blo v redu?


:palec: :palec: :palec:


popolnoma jasno doživetje tega kdo si, od kje si, kje si, od koga si itd. pa lahko doživiš le z bhakti jogo.

Hare Krišna.


xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#42 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 12. december 2007, 13:21

xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx

V bistvu bomo vedeli,ali je temu tako ali ne, šele ko bomo vedeli, kdo smo, kje smo in še vse ostalo. :8):

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#43 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 12. december 2007, 13:28

Hm Antonius,padamo v globoke debate s tem kdo sem,jaz sem,ampak v bistvu je to tako enostavno,da je ravno zaradi tega tako težko.Nevem zakaj komplicirat,dovolj za zapreš oči,si že v sebi,razen če maš kake psiho variante,pol problem ja,samo mislim da tega nimaš.

#44 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 12. december 2007, 13:36

tudi ti veselo ponižuješ

Samo priznanje sem ti dal, glede na to, da na več mestih izkazuješ svoje absolutno poznavanje božjih skrivnosti. Sicer ti malce ogledala ne more škoditi. x:o)x :vragec:
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#45 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 12. december 2007, 13:37

Samo priznanje sem ti dal, glede na to, da na več mestih izkazuješ svoje absolutno poznavanje božjih skrivnosti. Sicer ti malce ogledala ne more škoditi. x:o)x :vragec:


Da se ti ljubi ...
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#46 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 12. december 2007, 15:54

Da se ti ljubi ...

Še sam sem presenečen nad svojo stoično vztrajnostjo. Včasih moraš koga dobro stresti, da potem v njem prebudiš pozitivni pogon, kateri ga požene po poti navzgor.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#47 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 12. december 2007, 15:56

Še sam sem presenečen nad svojo stoično vztrajnostjo. Včasih moraš koga dobro stresti, da potem v njem prebudiš pozitivni pogon, kateri ga požene po poti navzgor.

shizof..

#48 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 12. december 2007, 16:42

:vragec:

jst se po smrti definitivno vrnem sem....k je ceu zhur
jebesh nebesa...pa mici v njih.... xrolleyesx

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#49 o.b.

o.b.
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 79

Objavljeno: 12. december 2007, 17:12

kamrkol, sam de me nau zebl, pa da so neomejene količine kafeta, kremšnit in cigaret x:o)x
If we don't know where we are going, we will probably end up somewhere else. ~L. J. Peter

Fantasy is an exercise bicycle for the mind. It might not take you anywhere, but it tones up the muscles that can. Of course, I could be wrong.
~Terry Pratchett

#50 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 12. december 2007, 19:01

kamrkol, sam de me nau zebl, pa da so neomejene količine kafeta, kremšnit in cigaret x:o)x

swašta...
jest sm pa že za cajta tegale žiulena večkrat šu po o.b.
pa ker me enkrat sprot ni zebl, pa čike sm meu, pa kufe je nasprot pršu, pa s kremšnito se jes tut loh lažem, ker je biu pir......
uglaunem, se je tolk zaulekl, da ni dost mankal, pa bi zdej že biu tam, kamor morem šele it po smrti :o|o:
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0