Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Odvisnost od substanc in nemoč

odvisnost droge tablete depresija tesnoba zasvojenost

  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
331 komentarjev na to temo

#76 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 31. december 2013, 16:44

Podpora ni nekaj kar se , da izkoriščati, brez problema lahko odkloniš če te nekaj prosi. Na žalost še vedno mislim, da je potrebno reševati 

najprej problem , ki je nastal pred drogo, potem pa drogo. Naprimer če je človeku umrl človek, ki ga je imel rad, se mora najprej naučiti 

zakaj se tako nagiba k tem spominom, zakaj se še vedno oklepa človeka, ki mu je umrl. Če je vzrok tam. Ko bo rešen tega sistema. ko bo 

odrešen bo pridobil moč , da se loti še droge . Odvisnosti v katero je zapadel zaradi tega vzroka. Takrat pa bo najbolj potreboval. Nekoga, da

mu stoji ob strani.

 

Droga zapolni praznino osamljenosti, bolečine , travme lahko iz preteklosti, ko se počuti slabo vzame , zato sem že sprva pisala , da droga

zapolni vse to kar nima, kar mu premankuje. Zato je potrebno praznino zapolniti z nečem dobrem, boljšem.

 

Če je človek že tako na dnu , na tleh pa mu potem se še nekdo odreče in pusti čisto prepuščenega sebi potem se lahko naredi, da ta človek

popolnoma obupa saj nima nikogar , s tem , ko ga tako zavržeš MU DOVOLIŠ, DA NAREDI SAMOMOR, ZANJ NI VEČ UPANJE.



#77 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 31. december 2013, 16:55

Iknee a si ti sploh prebrala knjigo? to je ena iz med knjig drugih, naslovov se ne spomnim. Pripoved? zate je to pripoved, ko opisuje ko se prodaja ko opisuje kako se njeni frendi pordajajo? in kaj vse počnejo da dobijo denar? verjetno si prebrala samo članek   v delu in na podlagi tega si podala mnenje.

brezo tudi ti nisi prebral knjige torej ne moreš soditi ali bo prav prišla.

sploh pa to ni nobena otroška knjiga marsikateri starš bi jo moral prebrati.....



#78 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 31. december 2013, 17:05

Poglej v slovar slovenskega jezika, kaj beseda pripoved pomeni. In nikjer nisem rekla, da knjiga ni dobra, pravim samo to, kar pač drži: v knjigi ni govora o tem, kako se je rešila drog, ker se pač ni. In v tem smislu knjiga ne ponuja nobenih novih spoznanj. Če pa koga zanima sama drogeraška scena, potem pa je to seveda v redu, poštena in odkrita pripoved.

Aboyanasnna, težava je v tem, da droge popolnoma zasedejo človekov um in čustva, dokler je človek na drogah, se tega, kar predlagaš (in je bistvu pomembno in ima smisel) sploh ne more lotiti,  sploh ne more delat na vzrokih svojega drogiranja. Ravno zato se ljudje tako težko losajo drog in pogovori in podpora enostavno ne delujejo. V človeku se mora nekaj zgoditi, en uvid, lastna odločitev od znotraj. O tem govorijo vsi ozdravljeni zasvojenci. Velikokrat sproži ta uvid šok ob soočenju z lastnim propadom ali izgubo nečesa zelo dragocenega. Negativno je včasih samo na videz negativno in to, kar imamo za pozitivno, ni vedno zdravilno. Bolezen je včasih začetek globljega zdravljenja in izguba včasih spodbudi, da poiščemo to, česar prej nismo hoteli videti in prepoznati.Tvoj pogled je zelo ozek in enostranski, čeprav ravno to očitaš drugim.



#79 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 31. december 2013, 17:11

Tudi sama sem večkrat pomislila, da bi si kaj naredila, sama sebi , ko sem bila res na tleh in v tistih trenutkih, ko si ves zjeban 

bi lahko napravil res marsikaj. Najbolj pa bi takrat rabila nekoga k verjame vame. V tistih trenutkih nihče v resnici ne bi rad bil 

sam. Zato jaz malo drugače gledam, ker sem tudi sama imela take trenutke. V alkohol, drogo, rezanje samega sebe te pripeljejo

taki hudi časi, ko si zbegan. Ko mora biti res nekaj hudo narobe.

 

Glede droge res nimam izkušenj, sem bila pa večkrat čisto na dnu in me je včasih tok zlomilo, da bi takrat lahko marsikaj naredil

iz sebe.



#80 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 31. december 2013, 17:11

prepričevat prepričanega je očitno tut ene vrste droga.

 

in poslušat bedake tut.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#81 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 31. december 2013, 17:16

Aboyanasanna, poglej v slovar slovenskega jezika, kaj beseda pripoved pomeni. In nikjer nisem rekla, da knjiga ni dobra, pravim samo to, kar pač drži: v knjigi ni govora o tem, kako se je rešila drog, ker se pač ni. In v tem smislu knjiga ne ponuja nobenih novih spoznanj. Če pa koga zanima sama drogeraška scena, potem pa je to seveda v redu, poštena in odkrita pripoved.

Aboyanasnna, težava je v tem, da droge popolnoma zasedejo človekov um in čustva, dokler je človek na drogah, se tega, kar predlagaš (in je bistvu pomembno in ima smisel) sploh ne more lotiti,  sploh ne more delat na vzrokih svojega drogiranja. Ravno zato se ljudje tako težko losajo drog in pogovori in podpora enostavno ne delujejo. V človeku se mora nekaj zgoditi, en uvid, lastna odločitev od znotraj. O tem govorijo vsi ozdravljeni zasvojenci. Velikokrat sproži ta uvid šok ob soočenju z lastnim propadom ali izgubo nečesa zelo dragocenega. Negativno je včasih samo na videz negativno in to, kar imamo za pozitivno, ni vedno zdravilno. Bolezen je včasih začetek globljega zdravljenja in izguba včasih spodbudi, da poiščemo to, česar prej nismo hoteli videti in prepoznati.Tvoj pogled je zelo ozek in enostranski, čeprav ravno to očitaš drugim.

 

Ne poznam knjige ampak kot pravim tudi sama sem imela take hude čase k bi lahko sebi kaj naredila pa ni važno ali je alkohol, droga ali kaj drugega 

tako, da iz moje strani vem kako so lahko stvari hude, da takrat ne razmišljaš ravno normalno. 

 

Zato tudi mislim, da lahko v drogo hitro padeš če imaš ravno tako priložnost.



#82 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 31. december 2013, 17:19

hej iknee samo ena plat zgodbe nikoli ni dovolj, in ja nisi prebrala knjige tko da ,ne vem kaj se greš tukaj.

 

Ja iknee tvoj post je najboljši,, ti si najbolj pametna, brez tebe bi bili vsi tle gor izgubljeni.



#83 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 31. december 2013, 17:25

Zavijanje v vato je ena najhujših zlorab, ki jih lahko nardiš otroku in verjetn en izmed najblj /če ne najblj/ pogostih vzrokov, zakva gre otrok v drogo.

 

icon25.gif

 

jp. se strinjam, če si mislu nekako tkole:

kdor otroke zavija v vato ...u resnici otrok ne zavija v vato... ampak samo šminka in skriva svoje nesposobnosti, k bi jih mogu s svojim uzgledom privzgojit otroku...


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#84 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 31. december 2013, 17:31

Iz moje strani poznam bolečine, k bi rad sebi kaj naredil predvidevam, da je pri drogi prav enako, ko se počutiš na tleh 

vzameš, da se počutiš bolje. Nimam izkušnje z drogami nisem padla tako globoko, da bi jemala še drogo samo vem kako

je, ko je res hudo. Ko ne vidiš smisla v ničemer, ko si nemočen , ko bi najrajši skočil čez balkon.

 

Samo to bolečino nekateri pač zamenjajo za drogo, nekateri za nekaj drugega.

 

Samo jaz poznam le mojo zgodbo in iz tega lahko kaj povem, ne vem pa vsega. Ker drogo nisem nikoli jemala 

niti poskusila nisem, jemala sem edino pomirjevala. Sama nisem želela zabresti še .....kam.

 

Se je bilo potrebno boriti, da prideš ven iz tega.

 

Tko, da bori se !!!!!!!!

 

wink.png 



#85 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 31. december 2013, 17:44

Sem prebrala knjigo, še film so nam predvajali v osnovni šoli. Tršice so tedaj govorile, da moramo to prebrat, videt, da nam bo jasno, kaj droga dela. Ma daj. Mene je po prebrani knjigi šele zamikalo probat. Tudi marsikdo drug je tako rekel. Tako da, naj jo pač prebere, kdor želi, ni pa neka uau anti drogeraška preventiva ali kurativa


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#86 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 31. december 2013, 17:45

hej iknee samo ena plat zgodbe nikoli ni dovolj, in ja nisi prebrala knjige tko da ,ne vem kaj se greš tukaj.

 

Ja iknee tvoj post je najboljši,, ti si najbolj pametna, brez tebe bi bili vsi tle gor izgubljeni.

biggrin.png

 

moja matka ima eno čist svojo novoletno čestitko. pravi tkole:

 

srečnga pa zdravga.... ... pa pravo pamet ylflower.gif

 

in btw...

jes pa knjigo sem prebral mensezdi pred ene 30 leti in če govorimo o isti knjigi... ni to nič druzga kot reklama za prbijanje z malim opozorilom, kam loh potegne, če se hoče neki samo enkrat probat...


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#87 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 31. december 2013, 17:58

prepričevat prepričanega je očitno tut ene vrste droga.

 

in poslušat bedake tut.

 

Ja tudi samo ne vem kaj mislijo drugi, bom zase rekla, jaz , ko pogledam kaj kdo misli se nekaj naučim , nikoli se ne jezim 

na drugo mnenje, to me ne jezi. Sprejmem drugo mnenje. Nekateri se tu gori jezijo eden na drugega. 

 

Preizkušajo moči, tudi Iknee je merila moči z mano samo jaz jo ne jemljem tko, jaz njo čist sprejmem se pač moti, ker 

pač ne pozna. Se ne jezim nanjo, ona se bolj name včasih jezi. Samo jaz z njo ne tekmujem. 

 

Jaz se od svoje depresije tudi učim, da ne porabim mojih živcev za brezvezne stvari, ki sploh niso pomembne.



#88 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 31. december 2013, 18:03

pa kaj vam je, glejte jaz sem podala naslov,zato da se spozna svet narkomanov, kako boš pozdravil narkomana, če ne poznaš njegovega sveta?

a sem rekla da je kurativa ali uau anti drogeraška preventiva,je pač knjiga in vsakemu prinese nekaj drugega. tisti pa ki se bo hotel drogirati, se pa itak bo pa če prebere tisoč knjig na to temo.

preberite knjigo če vas zanima drugače ne sodite komu prav pride in komu ne.



#89 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 31. december 2013, 18:08

pa kaj vam je, glejte jaz sem podala naslov,zato da se spozna svet narkomanov, kako boš pozdravil narkomana, če ne poznaš njegovega sveta?

a sem rekla da je kurativa ali uau anti drogeraška preventiva,je pač knjiga in vsakemu prinese nekaj drugega. tisti pa ki se bo hotel drogirati, se pa itak bo pa če prebere tisoč knjig na to temo.

preberite knjigo če vas zanima drugače ne sodite komu prav pride in komu ne.

Ja mayita te razumem samo veš kaj škoda tvojih živcev , poskušaj tiste živce in jezo porabiti, ko je nekaj res pomembnega.

Ti bo lažje. wink.png



#90 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 31. december 2013, 18:11

Jaz se zdaj učim kako , ne porabim toliko energije, živcev, jeze za brezvezne stvari je pa lažje tko. 

Je lažje živeti tko. 

 

em119.gif        icon_smile_wink.gif icon_smile_wink.gif



#91 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 31. december 2013, 18:26

hej iknee samo ena plat zgodbe nikoli ni dovolj, in ja nisi prebrala knjige tko da ,ne vem kaj se greš tukaj.

 

Ja iknee tvoj post je najboljši,, ti si najbolj pametna, brez tebe bi bili vsi tle gor izgubljeni.

 

biggrin.png

 Okej, potem se mi je samo sanjalo, da sem jo brala in v kinu je bila najbrž tudi moja dvojnica. Ali pa sem bila tako zadeta, da sploh nisem vedela, kaj berem in mi bo zdaj Mayita pojasnila, kaj tam not piše. (če je zares prebrala, hehe, pa tud če ni, si bo že kaj izmislila laugh.png )

A te ljubosumje daje? Ja, moj post je absolutno oh in sploh najnaj, ker ne morem lajkat lastnih postov, si bom zdajle, preden se poslovim od LNF in se grem poslavljat od letošnjega leta, pripopala en velik lajkec. Evo, Iknee medal.gif



#92 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 31. december 2013, 18:32

Iknee a si ti sploh prebrala knjigo? to je ena iz med knjig drugih, naslovov se ne spomnim. Pripoved? zate je to pripoved, ko opisuje ko se prodaja ko opisuje kako se njeni frendi pordajajo? in kaj vse počnejo da dobijo denar? verjetno si prebrala samo članek   v delu in na podlagi tega si podala mnenje.

brezo tudi ti nisi prebral knjige torej ne moreš soditi ali bo prav prišla.

sploh pa to ni nobena otroška knjiga marsikateri starš bi jo moral prebrati.....

 

Okol 15 let sem gledal džankije tako privat kot službeno...marsikaj videl, marsikaj slišal, naučio določene njihove trikove, manipulacije...tralala...Upam si celo trditi, da je to v knjigi blagi opis tega kar se vidi v real lifeu...pa tudi film je bil bolj blage oblike...

 

Ko bo tebi džanki zaradi abstinence grozil z nožem, kao okuženo iglo in ne vem kaj še vse, takrat pa uporabi zgornje nasvete...No way al se ga pusti, da odbluzi in se ga kasneje kje uhapsi al se pa takoj uporabi strokovne udarce...Džanki v abstinenčni krizi je sposoben svačega...Pa da ne govorim kako zgleda oživljanje al pa ko nekdo umre pred tabo zaradi overdose-a...kako zgledajo džankiji, ki so pošpikani po celem telesu al pa ko jim tkivo celo začne gnit in odpadat...Pa kaj vse se lahko dogaja pri temu. To se zelo težko opiše z besedami. Tudi pri filmih se izogibajo takih krutih prizorov...biggrin.png

 

Primer...

http://www.moski.si/...i-zivem-telesu/


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#93 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 31. december 2013, 19:20

Moje novo leto pa ne bo danes, ga bom prestavila za drugi dan icon15.gif danes ni dober dan.

Kakšen drugi dan bo kaj posebnega.

 

To mi je bilo obljubljeno. party.gif



#94 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 31. december 2013, 19:32

1. april? fish.gif

Ne samo danes mora nekdo delati mellow.png

 

Tko, da danes ne bo nič. eekblue.jpg eekblue.jpg eekblue.jpg eekblue.jpg unsure.png sad.png

 

z praznovanjem, danes je pač tko smotan dan.



#95 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 31. december 2013, 19:32

ja v glavnem zdaj se kregamo če je knjiga vredu ali ne otročje, namesto da mi kaj pametnega napisal.glupo.

sama imam izkušnje s tem že celo življenje izgubila nekaj dragih oseb, nekaterim uspešno pomagala.... tko da imete se lepo.

žal se nisem spomnila drugih naslovov in kot vedno se raja obesi na nekaj najbolj neumnega,sej še mal pa bomo spet govorili katera beseda kaj pomeni. samo da se vrti v krogu in da se ne pove nič.....



#96 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 31. december 2013, 19:38

ja v glavnem zdaj se kregamo če je knjiga vredu ali ne otročje, namesto da mi kaj pametnega napisal.glupo.

sama imam izkušnje s tem že celo življenje izgubila nekaj dragih oseb, nekaterim uspešno pomagala.... tko da imete se lepo.

žal se nisem spomnila drugih naslovov in kot vedno se raja obesi na nekaj najbolj neumnega,sej še mal pa bomo spet govorili katera beseda kaj pomeni. samo da se vrti v krogu in da se ne pove nič.....

Mayita jaz se strinjam s tabo samo se pa strinjam še s tem, da malo pretiravaš z besedami,  DA PUSTI ŽIVETI DRUGIM NAJ ŽIVIJO PO SVOJE.

po besedah sodeč se preveč obremenjuješ.



#97 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 31. december 2013, 19:42

ja v glavnem zdaj se kregamo če je knjiga vredu ali ne otročje, namesto da mi kaj pametnega napisal.glupo.

sama imam izkušnje s tem že celo življenje izgubila nekaj dragih oseb, nekaterim uspešno pomagala.... tko da imete se lepo.

žal se nisem spomnila drugih naslovov in kot vedno se raja obesi na nekaj najbolj neumnega,sej še mal pa bomo spet govorili katera beseda kaj pomeni. samo da se vrti v krogu in da se ne pove nič.....

 

Kdo je "raja"? Jaz? Ti? 

Ja, zašli smo malo. Nič novega in nenavadnega, sploh pa če bi pisali, da ja, imaš prav, ful dobra knjiga, dvomim da bi rekla "raja se spet obeša na neumnosti". Pač piši kar hočeš, pa drugim pusti isto.


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#98 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 31. december 2013, 19:46

brezo če bi bral moje poste bolj podrobno bi lahko videl da je moja mama umrla zaradi prevelike doze. točno vem kaj se dogaja tko da ne mi zdej tukaj pameti solit.....a zato ker je blaga oblika, to da se človek prodaja pedrom da se človek prodaja ok je blaga oblika tudi prav....in zato se je raje naj ne bere a bi raje prepustili sodbo  drugim.

ja poznam modela ki je mislil da je pomaranča in se je začel lupit......žal sem tudi sama bila otrok ulic,videla marsikaj, da ne povem koliko mojih  vrstnikov je na onem svetu prav zaradi drog.

mene ni zamikalo nikoli, mojo sestro pa in bratranca,sam na srečno nikoli nista zapadla notri totalno.zato ne govorite mi da ne vem.za sosede imam dom ki so podrejeni določenim substancam kjer se zdravijo taki ljudje vsak dan imam stik z njimi ker jim pomagam.....

tko da vidim kdo kar nekaj naklada in kdo tekmuje in kdo zares kaj ve.

razen domoljubkinih in aboyaninih postov nisem zaznala tiki kančka sočutja do sočloveka......



#99 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 31. december 2013, 19:53

brezo če bi bral moje poste bolj podrobno bi lahko videl da je moja mama umrla zaradi prevelike doze. točno vem kaj se dogaja tko da ne mi zdej tukaj pameti solit.....a zato ker je blaga oblika, to da se človek prodaja pedrom da se človek prodaja ok je blaga oblika tudi prav....in zato se je raje naj ne bere a bi raje prepustili sodbo  drugim.

ja poznam modela ki je mislil da je pomaranča in se je začel lupit......žal sem tudi sama bila otrok ulic,videla marsikaj, da ne povem koliko mojih  vrstnikov je na onem svetu prav zaradi drog.

mene ni zamikalo nikoli, mojo sestro pa in bratranca,sam na srečno nikoli nista zapadla notri totalno.zato ne govorite mi da ne vem.za sosede imam dom ki so podrejeni določenim substancam kjer se zdravijo taki ljudje vsak dan imam stik z njimi ker jim pomagam.....

tko da vidim kdo kar nekaj naklada in kdo tekmuje in kdo zares kaj ve.

razen domoljubkinih in aboyaninih postov nisem zaznala tiki kančka sočutja do sočloveka......

Ja vem Mayita, na tem forumu ne najdeš sočutja zato vem, kako se počutiš, tudi sama sem prišla sem, da bi iskala nekaj

dobrega pa sem dobila vedno samo take odgovore " DA ME JE SKORAJ KAP ZADELA" 

 

 

Zato ti predlagam, da se ne ukvarjaš s temi človečki, ljudje nismo roboti pa rabimo ljubezen, da smo nekaj vredni 

samo tudi veš, da tu ne boš našla sočutje, zato ti le predlagam, da se manj sekiraš za te človečke kar ti napišejo. 

 

Njihovo mnenje za tebe ne pomeni nič, ker te ne sprejmejo tako kot si in se vedno zaletavajo. Bodi pa ti boljša

nameni tistim svoje sočutje k so ga vredni smile.png

 

Prav zato se ne rabiš jeziti na njih, ni vredno res, tvoja energija tvoja dobra pomoč k pomagaš bo koristila

nekomu, k bo res rabil. birthday.gif  Hvala bogu, da te imajo tisti, k te imajo. 

 

Bodi srečna, ne jezi se. 

 

In vso srečo ti želim 2014.



#100 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 31. december 2013, 20:20

silica ne nisem mislila tega....sem jaz lepo pisala pa se je iknee obesila name nisem se sploh spuščala v druge poste....

in to da knjiga nekomu ni všeč me boli k, kar me je zmotilo je to da so se obesili na knjigo s tako nespoštljivostjo do zgodbe,a mislite da punca v knjigi ni trpela da si ne zasluži poslušanja, to me je zmotilo.sej ne govorimo o znastveni fantastiki ampak o življenju neke punce,ki lahko nekoč postane tudi vaša hčerka ali sin......al mislite da vaši otroci ne morejo podležti temu.....glede statistik imajo veliko več možnosti,ker je heroin zelo poceni,zadnje čase kokain vse se da dobiti že za prvim vogalom.....da ne govorim o novih drogah ki te pojejo pri živem telesu in ki so zelo poceni......

knjiga ni zanimiva ke tam ne opisuje kako se nekdo lupi, itd. nekako je bila napisana da se jo prikaže odraščujočim otrokom.in verjetno je bilo izpuščenih par detajlov.

pač ne prenesm laži.....in sprenevedanj... in to tudi povem....

namesto da bi stopili skupaj eni kontrirajo iz samega dolgčasa.







Prav tako označeno z eno ali več teh ključnih besed: odvisnost, droge, tablete, depresija, tesnoba, zasvojenost

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0