Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Odvisnost od substanc in nemoč

odvisnost droge tablete depresija tesnoba zasvojenost

  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
331 komentarjev na to temo

#101 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 31. december 2013, 20:46

brezo če bi bral moje poste bolj podrobno bi lahko videl da je moja mama umrla zaradi prevelike doze. točno vem kaj se dogaja tko da ne mi zdej tukaj pameti solit.....a zato ker je blaga oblika, to da se človek prodaja pedrom da se človek prodaja ok je blaga oblika tudi prav....in zato se je raje naj ne bere a bi raje prepustili sodbo  drugim.

ja poznam modela ki je mislil da je pomaranča in se je začel lupit......žal sem tudi sama bila otrok ulic,videla marsikaj, da ne povem koliko mojih  vrstnikov je na onem svetu prav zaradi drog.

mene ni zamikalo nikoli, mojo sestro pa in bratranca,sam na srečno nikoli nista zapadla notri totalno.zato ne govorite mi da ne vem.za sosede imam dom ki so podrejeni določenim substancam kjer se zdravijo taki ljudje vsak dan imam stik z njimi ker jim pomagam.....

tko da vidim kdo kar nekaj naklada in kdo tekmuje in kdo zares kaj ve.

razen domoljubkinih in aboyaninih postov nisem zaznala tiki kančka sočutja do sočloveka......

 

Jap, to je blaga oblika...Ko bodo pa nekoga ugrabili, ga zafiksal, da bo postal odvisnik, ga prisilili k prostituciji ali pa mu s pištolo na glavi grozili, bo pa težja oblika...gledano iz mojega zornega kota...tongue.png

 

Pa ne pozabit, da znajo biti nekateri džankiji vrlo opasni...predstavlji si da čakaš v križišču pred semaforjem in ti uleti nek tip s pištolo in te prisili, da mu daš torbico, denar al pa te vrže iz avta in odpelje avto...tudi to se po svetu dogaja, samo na srečo zaenkrat pri nas še ne...Pri nas so bolj "gentlemanski"- kradejo, vlamljajo, al pa kakšen bolj easy rop z nožem, iglo, ipd...tongue.png

 

Zgleda, da tudi ti ne bereš pazljivo...vsak džanki je zgodba za sebe...uporabijo se pač klasične oblike pomoči, glede podrobnosti se pa prilagaja posameznikom...Delati z njimi s trdo roko, še ne pomeni, da človek ni sočuten...V vojski se tudi ne dela v rokavičkah, ampak se človeka pripravi da preživi v combat situation pa to ne pomeni da inštruktor al pa sovojaki niso sočutni. In marsikdo ki preživi kakšen fight je na koncu celo hvaležen za tak drill...Mogoče bi morala malo ponovno naštimat (reset) svoje energijske senzorje, ker predvidevam da še zdaleč ne zaznavaš energije, ki stoji za posti, ampak vidiš samo besede in na podlagi tistega sklepaš...tongue.png

 

V duhovnih bukvicah so tudi zgodbice kako je duhovni učitelj učenca brcnil v rit al pa ga udaril s palico (ni pomembno zakaj), na koncu se je pa izkazal, da je bilo vse iz sočutja, da ga je rešil še pred večjim zlom...Tudi pojem "sočutje" je zelo širok in to kar ljudje ponavadi smatrajo pod tem, je samo majhen del tega...tongue.png

 

Namig...zdaj pa še enkrat preberi svoje poste, naredi malo analizo svojega lifea, vse to še malo poveži s svojo podzavestno agresijo do...tralala...in mogoče se ti bo kaj poblisknilo...biggrin.png  


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#102 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 31. december 2013, 21:05

Se popolnoma strinjam s tabo,brezo.žal mi je samo da nismo isto časno na isti ferkvenci

Uf brezo glede videnja ozadja, pa niimam besed.



#103 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 31. december 2013, 22:17

V glavnem danes ob polnoči se ga bo večina ljudi še malo bolj ekstra "zadrogiralo" s šampanjcem pa še s čim drugim...vključno z mano...tongue.png biggrin.png

 

happy-new-year-party-smiley-emoticon.gif


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#104 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 1. januar 2014, 16:15

ne morem napopat povezave, na youtubu so posneli lep video imenuje se chase & status- alive.



#105 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 1. januar 2014, 16:23

V tej temi se niti za trenutek nisem nameravala prepirat niti z Aboyanasanno, niti z Mayito. Pisala sem Binchy in ne njima. Onidve ne razumeta mojih postov, pravzaprav imam glede na njune odzive občutek, da prebereta samo tisto, proti čemur se lahko zaženeta in očitata pomanjkanje sočutja.  Binchy, ki zares doživlja dramo s svojcem na drogah, pa točno ve, o čem pišem. In to je meni edino, kar šteje tukaj. Če bi bil tukaj kak bivši džanki ali kdo od bližnjih svojcev kakega džankija, sem prepričana, da bi tudi razumel. Ker je včasih neskončno težje pomagati tako, da obmiruješ in se umakneš, kot vztrajati v podpiranju.  Ker je iti preko sebe v resnici dejanje prave nesebičnosti in ne obratno, kot očitata M. in A. Zato bom tukaj prilepila del izpovedi matere džankija (ki se je ozdravil in je materi neizmerno hvaležen za ta korak):

 

... Ko sem zadnjič šla od vas, ko smo se pogovarjali o tem, da ga bom pustila samega in ga nehala podpirati, sem imela občutek, da sem v tunelu in na koncu ni bilo videti nobene luči. Po glavi se mi je podila zmešnjava misli, na trenutke se mi zdelo, da se mi bo zmešalo. Del mene je kričal, moj otrok, moj otrok, če mu to naredim bo umrl, kaj, če si bo kaj naredil, ja, gotovo si bo kaj naredil, ali pa se zadolžil pri dilerju in ga bo on fental ... in sem ga videla ležati tam, mrtvega ... moj otrok!!! Požirala sem solze, ko sem trpala obleke v potovalko, brez reda, sploh ne vem, kaj sem metala not. Tresla sem se in slabo mi je bilo, imela sem občutek, da delam v popolnem nasprotju z vsemi svojimi prepričanju in občutki. In potem - NE, ne morem, moj otrok, ubogi moj otrok stati mu moram ob strani ne glede na vse... To so bili najhujši trenutki v mojem življenju. Potem se mi je pojavil glas, ne vem od kod, kot da ni bil moj, a zelo jasen glas: "Saj sploh ne pomagaš njemu, pomagaš njegovemu drogiranju! Del njegove drogeraške igre si! Izstopi in mu daj priložnost, da dobi direktno pomoč, ne stoj več na poti njegovi duši!" Potem sem začutila samo globok mir,  neko drugačno sočutje in ljubezen. V tistem trenutku sem vedela: ja, to je pravi korak. Čutila sem, da sem šla preko sebe, kot da bi stopila v nek drug svet, neko drugo zavest, dobila sem neko nenavadno moč, ki je prej nisem poznala. Kot bi se vse ure na skupini za svojce, ko nisem čisto verjela, kaj mi skušajo dopovedat in moje molitve v nočeh, ko nisem mogla spati od skrbi nekako poklopile. Spokala sem mu potovalko, jo postavila v predsobo in čakala, da se odpravi iz svoje sobe ven. Ko je bil na vratih, sem mu potisnila potovalko v roke, čisto mirno, in mu rekla: " Domov ne moreš več. Ali pristaneš na detoksikacijo in potem v komuno, ali pa pojdi po svoji poti, skrbi sam zase in se ne vračaj več." Pogledal me je, popolnoma presenečen, ko da me prvič vidi. začuda sploh ni komentiral. samo vzel je potovalko in odšel. Jaz sem ostala v popolni praznini. Ure dolgo sem samo sedela na stolu v kuhinji in bolščala v prazno. Ni se vrnil. Niti zvečer, niti zjutraj.  Četrti dan mi je napisal SMS: Pripravljen sem. Grem v komuno. Kar dolgo sem strmela v tista dva stavka, potem pa so se mi ulile solze olajšanja



#106 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 1. januar 2014, 18:29

ja ja,sej jaz sem pa samo navidezna hčerka,tabletomante,pijanke in narkomanke, ki je umrla, oziroma se ne ve ali so jo ubili z preveliko dozo,v glavnem moški je šel v zapor.....

vse je bilo po časopisih......



#107 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 1. januar 2014, 18:52

Binchy je prosila za nasvet kako bi lahko pomagala bratu, da se reši iz droge.  Ne zanikam tvoje travmatične izkušnje z mamo - ampak vseeno, Mayita, ko je umrla tvoja mama, si bila stara 10 let in seveda nisi bila v stanju niti razumet situacije, niti ji pomagat, to je bistveno drugačen zorni kot in tudi sposobnost delovanja, kot v Binchyjinem primeru, ko gre za dve odrasli osebi. To, da je moj dedek umrl za rakom, ko sem bila v srednji šoli, še ne pomeni, da sem jaz zdaj onkologinja in lahko kritiziram metode zdravljenja rakavih bolnikov. Lahko sicer povem svoje mnenje, če pa bom udrihala po metodah zdravljenja, ki jih predlaga nekdo drug, pa seveda ni nujno, da se bodo strinjali z mano in je precej mim, da bi se raburjala okol tega. Enako velja zate. 



#108 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 1. januar 2014, 19:07

V tej temi se niti za trenutek nisem nameravala prepirat niti z Aboyanasanno, niti z Mayito. Pisala sem Binchy in ne njima....

 

Samo majhen "intermezzo"...Imam feeling, da imata z mayito še določena "nerazščiščena posla" in gresta včasih na preveč osebni nivo...aboye se pa itak ne splača resno jemat zaradi določenih izjav (obnašanja) v drugih temah zlasti "depresija"...Pa tudi mene ni treba poslušat, kaj šele resno jemat, itak sem "otkačen" človeček...tongue.png biggrin.png

 

A je kdo kdaj čekiral sebe al pa bližnjega, če sploh pozna "ljubezen"...al pa če ima podzavestni strah pred ljubeznijo...še en velik jeba destruktivni vzorec nad katerim sem celo jaz bil presenečen...kaj vse se lahko zgodi, če se "inštalira" primeren programček glede tega...tralala...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#109 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 1. januar 2014, 19:20

Iknee ko je moja mama umrla sem imela 16let. In takrat sem že delala,krepko sem izkusila kako je biti v bližini nekoga,takega ki nima volje do življenja, tko da prosim prihrani si udrihanje čez mene.in tvoje naplete kako vse veš o meni....

nikjer nisem nič udrihala čez nič,te pa lahko spomnim da si se posmehovala naslovu knjige...ker se na drugo nisi ravno mogla spravit.tudi nisem delala slabe vesti,če si jo pa ti dobila pa raščišči pri sebi.

mogoče pa ti ne veš koga bereš in zaradi neprenašanja mene pač delaš kar pač delaš....



#110 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 1. januar 2014, 19:24

brezo kako pa to čekirš, ne razumem kako lahko čekiraš ljubezen drugega?



drugače se sliši zanimivo



#111 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 1. januar 2014, 19:26

scratchchin.gif en prdlog imam za I&M ... B bo verjetno rekel, da me ne preveč resno jemat tongue.png

 

ženski ... dajta se dogovoriti za eno tortico s kofetom ... ali karkoli pač jesta in pijeta ... in se pogovorita ... da se ne bosta jezili ena na drugo ... kar je bilo, je bilo ... kar je, je .. mislim, da bi lahko veliko pomagali ena drugi icon1_thumbup.gif



#112 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 1. januar 2014, 20:11

Ne Iknee ti se želiš prepirati in dražiti.

biggrin.png

 Okej, potem se mi je samo sanjalo, da sem jo brala in v kinu je bila najbrž tudi moja dvojnica. Ali pa sem bila tako zadeta, da sploh nisem vedela, kaj berem in mi bo zdaj Mayita pojasnila, kaj tam not piše. (če je zares prebrala, hehe, pa tud če ni, si bo že kaj izmislila laugh.png )

A te ljubosumje daje? Ja, moj post je absolutno oh in sploh najnaj, ker ne morem lajkat lastnih postov, si bom zdajle, preden se poslovim od LNF in se grem poslavljat od letošnjega leta, pripopala en velik lajkec. Evo, Iknee medal.gif

 

Včasih se mi zdi , da sama sebi lažeš, zakaj enostavno če nisi prebrala ne priznaš, da nisi prebrala?

To je pa res težko narediti.

 

Jaz v tvojih besedah najdem tudi nekaj svojega zato me včasih zanima kako gledaš in tudi z veseljem preberem samo velikokrat 

dobim občutek, da te nekaj blokira, sama vidiš kako potem izpadeš. Ti dražiš naprej, Mayita je samo izrazila svoje mnenje

in ti si jo pač začela napadati, ji je šlo na živce, ko ne sprejmeš njenega mnenja in enostavno " IGNORIRAŠ" kaj ti napiše.

 

Namesto, da bi začela razmišljati, da se mogoče motiš, na vsak način želiš dokazati svoje. Namesto, da bi jo poslušala

kaj je ona doživela pa se s tega kaj naučila, se ti začneš braniti. Po njenih besedah ti ni nič hotela dokler nisi ti začela 

tekmovati z njo. Pustila bi ji, da napiše kar želi in mogoče razmislila o tem.

 

Tudi jaz tebe začnem kdaj buckati, malo dražiti sploh zato, ker ne znaš sprejemati druge, ves čas samo blebetaš svoje. 

Ko nekdo kaj napiše svoje izkušnje iz svojega življenja , praviš, da to ni res, začneš napadati. Še vedno bi rada dokazala na svoj način, da to kar ona 

pravi, da sploh ni res. 

 

Jaz ne vem koliko si ti stara, ti pa lahko povem, da zame leta niso nikoli veljala. Res ni važno koliko si star, kako razmišljaš. 

Jaz tebe malo dražim, da bi malo dojela stvari, ker včasih na stvari gledaš s takim pogledom, tko ozko. Ko te berem

sem večkrat zasledila tak način razmišljanja vsi depresivni ljudje so enaki, vsi vzreditelji so enaki, vsi , ki se drogirajo 

so enaki. 

 

Kot, da bi kdo pisal pokvarjen članek..... 

 

V določenih besedah se celo strinjam ampak glej, da človeka pustiš prepuščenega samemu sebi mora biti tudi vzrok 

zato, zakaj ga pustiš samega. Ta vzrok tiči v otroštvu. Določnemu, bi mogoče koristilo, da ga pustiš samega saj ima 

tak in tak problem iz otroštva iz travm, iz ne vem česa ampak večina ljudi rabi bližino in podporo. 

 

In če nimaš sočutja sama do drugih in niti do sebe. 

 

Ti povem zase jaz brez 1 bližnjega ne morem živeti, smo ljudje k rabimo nekoga, prav nihče ni robot, vsi smo nemočni 

Pride situacija, ko tudi ti sama kdaj ne boš kaj mogla. Pišeš kot, da zmoremo vse. Mi smo lahko čisto prepuščeni 

sami sebi pa rešimo vse sami. Pa lahko neštetokrat rečemo, da lahko sami saj nič ne rabimo, imamo sebe in to je dovolj

po čisti resnici, smo ljudje in ni dovolj nam. Lahko se pretvarjamo, da ne rabimo podporo , ničesar. Ni tko

 

 

Prej, ko se boš naučila sprejeti, da rabimo nekoga, bolje bo zate. Tako, da lahko greš 100 krat hoditi v gore 

sama in se prepričuješ, da rabiš edino le sebe. Vedno boš prišla do tega, da rabiš še kaj. 

 

Človek ni narejen, da bi bil sam, zato tudi ne more vse sam. Človek je naravno in družbeno bitje. Za človeka so značilni naučeni obrazci vedenja.



#113 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 1. januar 2014, 20:58

Jaz, ko berem od Iknee kaj napiše, še kdaj kaj vprašam, kaj si pa to mislila, kaj si hotela s tem povedati.

Torej sprejmem čisto vse kar napišeš. Kdaj še posebaj vprašam, ko pa ne morem enostavno te moram 

malo dražiti, da malo začneš razmišljati. Da ni vse črno je še belo. 

 

To, da tekmujeta med sabo Mayita pa Iknee se mi zdi vse kot prej otročje, sry 

 

Razumem Mayito če se nekdo spravi nanjo na njene osebne stvari, da zna biti malo smotano

 

ampak to, da Iknee začneš še naprej dražiti na svoj način, sem malo razočarana nad teboj.

 

Leta sploh niso tok pomembna, nek odrasel človek je lahko tok bolj otročji. rolleyes.gif rolleyes.gif

 

Mayita , moj nasvet zate je, ko si v taki vlogi, ko te kdo ne jemlje resno, te napada ,se nehaj jeziti

in preprosto odnehaj, ker kaj več ne moreš narediti.

 

Mayita s tem, ko se jeziš, samo delaš veselje njej.

 

 

Iknee je pač zelo vesela, ko spravi nekoga v tako situacijo, samo Iknee malo si zamisli. Jaz se ne bi smejala. 

Če ti je to res smešno pol ne vem...........

 

To, da ti je smešno pa , da si dosegla svoje.

 

To ni uspeh. 

 

 

 

hvala lepa, da ste prebrali tudi moje danes, zdaj grem pa nazaj spat, 

 

 

bodite dobro, vse dobro :) 

 

icon16.gif icon16.gif icon16.gif icon16.gif



#114 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 1. januar 2014, 21:14

 bom pa nekaj povedala, kako je to pri meni: če se znajdem v situaciji, da izgleda, da sem z nekom v konfliktu, me zelo pogreje, če me dajo potem kar v isti čoln s tem človekom. Ker, ne, nisem, in nočem bit in za prepir je dovolj eden, in ne dva. 

 

ja sej kle je pa mali paradoks.

noben se ne bi kregal... ampak... bi pa svoje povedal in da bi njegova obveljala... da bi sam bil ta pametni ali da bi sam bil žrtev.

učasih so rekl, da ta pametni odneha in se čist strinjam.

in u situaciji, ko oba mislita, da imata prav (kar je vedno), še tolk bolj kapo dol tistemu, ki res zna odnehat, čeprou bi imel kej za povedat.

verjamem, da res vse pride okoli, čeprou to tistemu, ki je popustil in požrl use sranje in obtožbe (ki se znajo še nabirat, čeprou je že popustil) bolj malo koristi za ves ta čas, dokler ne pride vse okoli, ki zna biti tudi leta ali menda celo lajfe...


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#115 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 1. januar 2014, 21:24

To, da se smeješ na račun drugega, je vse kot prej pokvarjeno. To bolj iz zlobe. 



#116 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 1. januar 2014, 21:30

To, da se smeješ na račun drugega, je vse kot prej pokvarjeno. To bolj iz zlobe. 

 

no... k imaš glih post dolg eno vrstico in sem ga prebral...

pomoje je to na dolgi rok predvsem zelo neumno...

ali če rečem drugače... kej tacga počne samo nekdo, ki se ne zaveda, kaj sploh dela.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#117 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 1. januar 2014, 21:43

no... k imaš glih post dolg eno vrstico in sem ga prebral...

pomoje je to na dolgi rok predvsem zelo neumno...

ali če rečem drugače... kej tacga počne samo nekdo, ki se ne zaveda, kaj sploh dela.

Ma ne , tu najdeš kar nekaj takih, ko se bi samo zajebavali en iz drugega. To pač ni nič novega tukaj, točno vedo kaj 

počnejo. Ja na dolgi rok se ne obnese sploh pa , ko imaš vse v redu se še zajebavaš lahko, pa hecaš pa norčuješ, ko

je enkrat

 

s tabo kaj narobe se potem ne smeješ nič več. ker ni več smešno. 

 

Jaz se ne zajebavam na take načine, ker sem nekaj dala skozi , tisto kar ne bi hotela, da se meni dela, tudi

drugim ne delam. Edino če me drugi ne prosijo zato. To je spet drugo.



#118 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 1. januar 2014, 21:57

Mislim svoje misli in pišem to kar mislim, to, kar po mojih izkušnjah in vedenju deluje. Komunicirala sem predvsem z Binchy, dokler nista Aboyanasanna in Mayita začeli z zelo osebnimi sodbami o sebičnosti in pomanjkanju sočutja, ker sem podala drugačen pristop k zdravljenju narkomanov kot onidve. Z nekaterimi njunimi mnenji se strinjam, z nekaterimi pač ne. Jaz nimam problemov s tem, da se kdo z mano ne strinja, ampak eno je nestrinjanje, drugo so pa očitki na osebni ravni. In obe imata velik problem, kadar se kdo z njima ne strinja in takoj preideta v osebne očitke in obsojanje. Mayita je na primer čist popenila že samo zaradi preproste pripombe, da jaz "njene" knjige ne priporočam, ker v nji ni nič o reševanju iz drog (ker tudi res ni). Nič osebnega in napadalnega in žaljivega ni bilo v tistem postu, samo nestrinjanje glede knjige. In iz tega sta z A. naredili celo osebno štalo češ, da sem neiskrena, da lažem, da sem knjigo prebrala, v resnici je pa nisem ... no, to je meni smešno, sori punci. Norca se pa nisem delala iz Mayite, ampak iz njenega podtikanja, da mislim, da so moji posti naj naj ... v bistvu sem v šali samo priznala njeno podtikanje, kaj pa naj? V jok, pa na drevo?  Sicer pa rafalom žaljivk in podtikanj o sebičnosti, skrbi samo za svojo rit, pomanjkanju sočutja, lažnivosti, ignoranci, etc. lahko še kaj dodata, če hočeta, jaz si bom pa vzela pravico, da se vama smejem in tega vajinega sranja po meni ne jemljem resno. 



#119 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 1. januar 2014, 22:09

Mislim svoje misli in pišem to kar mislim, to, kar po mojih izkušnjah in vedenju deluje. Komunicirala sem predvsem z Binchy, dokler nista Aboyanasanna in Mayita začeli z zelo osebnimi sodbami o sebičnosti in pomanjkanju sočutja, ker sem podala drugačen pristop k zdravljenju narkomanov kot onidve. Z nekaterimi njunimi mnenji se strinjam, z nekaterimi pač ne. Jaz nimam problemov s tem, da se kdo z mano ne strinja, ampak eno je nestrinjanje, drugo so pa očitki na osebni ravni. In obe imata velik problem, kadar se kdo z njima ne strinja in takoj preideta v osebne očitke in obsojanje. Mayita je na primer čist popenila že samo zaradi preproste pripombe, da jaz "njene" knjige ne priporočam, ker v nji ni nič o reševanju iz drog (ker tudi res ni). Nič osebnega in napadalnega in žaljivega ni bilo v tistem postu, samo nestrinjanje glede knjige. In iz tega sta z A. naredili celo osebno štalo češ, da sem neiskrena, da lažem, da sem knjigo prebrala, v resnici je pa nisem ... no, to je meni smešno, sori punci. Norca se pa nisem delala iz Mayite, ampak iz njenega podtikanja, da mislim, da so moji posti naj naj ... v bistvu sem v šali samo priznala njeno podtikanje, kaj pa naj? V jok, pa na drevo?  

 

Hm Iknee vsi smo prebrali kaj si napisala, kako si se odzvala in vsak si pač misli svoje........ 

Tako so drugi tudi prebrali moje , folk si razlaga po svoje. Jaz pa sem napisala svoje.

 

Zame je to čisto nepomembna zadeva , ravno sem prišla na splet in pač prebrala kaj imate. Sem povedala

kaj si jaz mislim. Tu se pa pri meni tudi konča . Ne bom razpravljala s tabo zdaj to do jutri. Ker res nepomembna 

zadeva zame. če imaš slabo vest se pojdi Mayiti opravičiti če pa ne pa tudi prav. Ti že veš.... 



#120 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 1. januar 2014, 22:55

Iknee ko je moja mama umrla sem imela 16let. In takrat sem že delala,krepko sem izkusila kako je biti v bližini nekoga,takega ki nima volje do življenja, tko da prosim prihrani si udrihanje čez mene.in tvoje naplete kako vse veš o meni....

nikjer nisem nič udrihala čez nič,te pa lahko spomnim da si se posmehovala naslovu knjige...ker se na drugo nisi ravno mogla spravit.tudi nisem delala slabe vesti,če si jo pa ti dobila pa raščišči pri sebi.

mogoče pa ti ne veš koga bereš in zaradi neprenašanja mene pač delaš kar pač delaš....

 

V spominu sem imela en tvoj post, kjer si govorila o tem, da ti je mama umrla, ko si bila še otrok, pa da si od četrtega leta starosti živela pri mačehi, ki si jo klicala mama ... sori, včasih daješ mal nasprotujoče si informacije, ampak, lej, to so res osebne stvari, omenila sem to v kontekstu zdravljenja narkomanov - s tem kot njen otrok pač nisi mogla imeti izkušnje, ker se ni pozdravila, pa tudi ti ji nisi mogla pomagat, tudi pri 16 tih ne. Za pomoč pri zdravljenju narkomanov imajo bistveno večjo težo in uporabnost tiste izkušnje, kjer je odrasli človek pomagal in to uspešno. O tem sem govorila in pisala, ker se mi zdi, da je po tem Binchy spraševala. To nima veze s tvojim pisanjem, saj te takrat v temi sploh še ni bilo. Kar se pa posmehovanja naslovu knjige tiče, mi pa prosim citiraj, kje si to zasledila.   



#121 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 1. januar 2014, 23:02

brezo kako pa to čekirš, ne razumem kako lahko čekiraš ljubezen drugega?


drugače se sliši zanimivo

 

Če že govorite o šamanih...se igrate šamanske igre...potem je logično, da na podlagi tega človek sklepa, da naj bi taka oseba o tem tudi kaj vedela...Čekira se podzavestni vzorec...ali so človeku starši sploh znali pokazati ljubezen, ali sploh ima izkušnjo brezpogojne ljubezni, ali se je to lekcijo naučil v dovolj veliki meri da naredi korak naprej, ipd. In če jo nima se lahko zdownloada določene zadevce, da se prihrani par desetletij ali lifeov...in temu se reče magični (šamanski) trikovi...Seveda se potem začne pospešeno dogajat na vseh življenskih področjih...In ja, te zadevce so lahko full "otkačene". Niso pa glih za vsakega, če nima prej primerno pripravljenega terena...tralala...tongue.png biggrin.png

 

Drugače je pa Iknee za moje pojme na začetku napisala dost dobre pristope...podobne moji miselnosti in izkušnjam iz real lifea...zapletat se je pa začelo pri omembi knjige...Mayita je med vrsticami tudi nakazala par dobrih stvari, tisto o sočutju je bilo pa malo čudno opisano...in je prišlo do malo iskric...gledano iz mojega zornega kota...tralala...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#122 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 1. januar 2014, 23:40

jes bi se vrnil nazaj na temo.

 

torej...

načeloma se jes tut strinjam, da je komuna prava stvar in poznam kar nekej njih, ki so prišli iz komun in so zdej že leta (nekateri že 10 in več) čisti.

imajo tudi partnerje, otroke, službe... če smem njihov napredek ocenjevati po tem.

 

na osnovi spodnjega detajla od binchy pa sem kljub usemu priporočal povohat postavitev družine ali kej podobnega. zakaj?

tudi če gre v komuno, pa bi mu kaki uvidi še iz tega zornega kota lahko edinole pomagali tudi v komuni in kasneje v življenju.

seweda pa je jasno, da je tudi poboldani del verjetno samo del njegove igre žrtve ali še huje, če mu ni droga že do konca otopila vso razsodnost in čustva in mu žrtve niti ni treba več igrati, ampak jo samo še živi.

 

 

 

Problem pa je ta, da nima volje. Si želi, joče, ima ogromno sanj, močno željo po ozdravitvi in ni srečen ampak ga ovira res močna brezvoljnost in odlašanje, česar ne zmore premagat. Če so to stranski učinki substanc, ne vem.


 

 

in reku bi še nekej... kle smo usi tko zapeli na te komune, ampak kljub temu pa ni nujno to edini način.

vem, oz. bolje rečeno slišal sem, da so se nekateri "rešili" droge tudi z ibogainom. zdej ne vem, če se to kje pri nas še izvaja, odkar je bilo mislim da v MB ena piz..rija. Ne vem niti, če je do te štale prišlo zaradi pomanjkljivega poznavanja te "terpije" ali je bilo kej drugega.

poleg tega poznam še 2, ki sta se čisto na svoj način skopala ven. ampak prosim... to je res prej izjema kot pravilo in tukaj moram nujno dodati, da sta obadva zdaj pa worenk zrela za kako polje ali idrijo, ker ex. rugelj bi ju itaq verjetno zavrnil kot brezupna primera.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#123 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 2. januar 2014, 00:09

V spominu sem imela en tvoj post, kjer si govorila o tem, da ti je mama umrla, ko si bila še otrok, pa da si od četrtega leta starosti živela pri mačehi, ki si jo klicala mama ... sori, včasih daješ mal nasprotujoče si informacije, ampak, lej, to so res osebne stvari, omenila sem to v kontekstu zdravljenja narkomanov - s tem kot njen otrok pač nisi mogla imeti izkušnje, ker se ni pozdravila, pa tudi ti ji nisi mogla pomagat, tudi pri 16 tih ne. Za pomoč pri zdravljenju narkomanov imajo bistveno večjo težo in uporabnost tiste izkušnje, kjer je odrasli človek pomagal in to uspešno. O tem sem govorila in pisala, ker se mi zdi, da je po tem Binchy spraševala. To nima veze s tvojim pisanjem, saj te takrat v temi sploh še ni bilo. Kar se pa posmehovanja naslovu knjige tiče, mi pa prosim citiraj, kje si to zasledila.   

glej če tebi spomin peša ali če ne prebereš dobro,ne vali bal in ne govori da dajem nasprotujoče si informacije, vidiš tukaj te to podtikanje kjer hočeš doseči da me drugi ne bi jemali resno ali da bi mislili da lažem.nekaj trdiš o meni,pa nimaš blage veze o meni....

 

 

glede ostalega pa ker sem imela tako izkušnjo z mamo in prijatelji sem se kasneje vrgla pomagat zasvojencem in to uspešno seveda ne vedno.kot sem že prej napisala smo jih pokopali veliko.in to da sem videla kako moja mama propada in kako nima volje do življenja in kako se ubija ne pomeni da če ji nisem mogla pomamagat ker sem bila premlada da ne vem nič od tega.kar se ti tukaj tako trudiš nakazat. kakšne izkušnje pa imaš ti,glede narkomanov,da lahko rečeš,da je moj post brezpredmeten.

ja res je nisem jim mogla pomagat ker nisem imela izkušenj in tudi ni hotela pomoči. pa to ne pomeni da zdaj ne vem kako je živeti z narkomanom.

tole me pri tebi moti ko jaz dam neko izjavo ti praviš da ni dobra da je brezvezna da ne more pomagat binchy.glej mogoće tudi imaš prav glede tega. sam naslov je odvisnost od substanc in nemoč,in mislim da ne bo samo govora o binchy in njenem bratu.

 

kar sem pa mislila o sočutju ko ste govorili glede knjige,mogoče pripoved kot si jo označila ti in kot so jo dojemali drugi ki so jo prebrali in celo izjavili da jih je mogoče celo še bolj pritegnila k drogam,sem mislila pač vam se mogoče njen problem ni zdel vreden za omenjat.ker ne vem kaj bi moralo po vaše biti notri.Jaz pa ko se brala knjigo sem pač videla bolečino v vsakem karakterju,če problem ni velik za nekoga.ne pomeni da tisti ki je v problemu ne trpi iz dna duše.

 

pa še to kolikokrat sem jaz rekla da je treba brcnit koga v rit pa ste se vsi spravil name da kolk nimam čustvene inteligence.

nikjer nisem zanikala tvojega posta ali kogar drugega tukaj ker se strinjam z vami vsemi do neke mere.

 

jaz sem dojela binchin post tako da še ni tako na koncu da ima brat še voljo do zdravljenja,zato sem pač napisala kar sem.

če bi pa ona napisala da brat dela same proleme in da se je zdravil že neštetokrat,ker pri narkomaih se skoraj nikoli ne pozdravijo v prvo.če bi inchy to napisala bi ji jaz tudi svetovala isto kot ti in isto kot brezo.in po moje sem tudi ji....če bi dovolj dobro prebrali post.

zakaj sem se ti posmehovala,ker si tekmovala z mano,meni se tega ne da in sem ti zato rekla ok Iknee sej si najboljša.

 

jaz nimam nič proti tebi,ne prenesem pa hinavščine in podtikanj, in pazi da ne naletiš na nekoga ki se mu ne jebe vse kaj drugi pišejo, ampak te bo vzel resno lahko še koga spraviš da naredi samomor.

 

tukaj so vsi mislili da sem jezna ker sem ti odgovarjala na poste,jaz sem oseba ki rada razščisti do konca,ne maram nekih navlak ki bodo potlej po nepotrebnem spet skočile ven kjer niso niti mal primerne..

 

tko da govorila sem howk



#124 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 2. januar 2014, 00:12

Če že govorite o šamanih...se igrate šamanske igre...potem je logično, da na podlagi tega človek sklepa, da naj bi taka oseba o tem tudi kaj vedela...Čekira se podzavestni vzorec...ali so človeku starši sploh znali pokazati ljubezen, ali sploh ima izkušnjo brezpogojne ljubezni, ali se je to lekcijo naučil v dovolj veliki meri da naredi korak naprej, ipd. In če jo nima se lahko zdownloada določene zadevce, da se prihrani par desetletij ali lifeov...in temu se reče magični (šamanski) trikovi...Seveda se potem začne pospešeno dogajat na vseh življenskih področjih...In ja, te zadevce so lahko full "otkačene". Niso pa glih za vsakega, če nima prej primerno pripravljenega terena...tralala...tongue.png biggrin.png

 

Drugače je pa Iknee za moje pojme na začetku napisala dost dobre pristope...podobne moji miselnosti in izkušnjam iz real lifea...zapletat se je pa začelo pri omembi knjige...Mayita je med vrsticami tudi nakazala par dobrih stvari, tisto o sočutju je bilo pa malo čudno opisano...in je prišlo do malo iskric...gledano iz mojega zornega kota...tralala...biggrin.png

Jaz poznam stare obrede in ne nekih novodobnih magičnih šamanskih,tko da oprosti,ker sem vprašala....



#125 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 2. januar 2014, 08:54


jes bi se vrnil nazaj na temo.

 

torej...

načeloma se jes tut strinjam, da je komuna prava stvar in poznam kar nekej njih, ki so prišli iz komun in so zdej že leta (nekateri že 10 in več) čisti.

imajo tudi partnerje, otroke, službe... če smem njihov napredek ocenjevati po tem.

 

na osnovi spodnjega detajla od binchy pa sem kljub usemu priporočal povohat postavitev družine ali kej podobnega. zakaj?

tudi če gre v komuno, pa bi mu kaki uvidi še iz tega zornega kota lahko edinole pomagali tudi v komuni in kasneje v življenju.

seweda pa je jasno, da je tudi poboldani del verjetno samo del njegove igre žrtve ali še huje, če mu ni droga že do konca otopila vso razsodnost in čustva in mu žrtve niti ni treba več igrati, ampak jo samo še živi.

 

 

 

 

in reku bi še nekej... kle smo usi tko zapeli na te komune, ampak kljub temu pa ni nujno to edini način.

vem, oz. bolje rečeno slišal sem, da so se nekateri "rešili" droge tudi z ibogainom. zdej ne vem, če se to kje pri nas še izvaja, odkar je bilo mislim da v MB ena piz..rija. Ne vem niti, če je do te štale prišlo zaradi pomanjkljivega poznavanja te "terpije" ali je bilo kej drugega.

poleg tega poznam še 2, ki sta se čisto na svoj način skopala ven. ampak prosim... to je res prej izjema kot pravilo in tukaj moram nujno dodati, da sta obadva zdaj pa worenk zrela za kako polje ali idrijo, ker ex. rugelj bi ju itaq verjetno zavrnil kot brezupna primera.

Ja, meni se za globinsko razumevanje drogiranja zdita dve stvari kar koristni: postavitev družine in pa razumevanje, kako funkcionira igra "Žrtev, Preganjalec, Reševalec". Vsaka od teh vlog (tudi vloga Reševalca!!!) namreč vzdržuje človekovo drogiranje. To iz prakse poznajo tisti, ki res delajo z narkomani, v teoriji pa to zelo fajn opisuje že večkrat omenjeni Milivojević v svoji knjigi o narkomanskih igrah. Pri pomoči narkomanu moraš res vedet, kaj delaš, sicer se hitro lahko zapleteš v igro in lahko narediš več škode kot koristi.

Mislim, da se je sam skopat iz trdih drog zelo zelo težko, ne poznam nikogar, ki bi mu to uspelo popolnoma samemu oz. ob pomoči enega požrtvovalnega bližnjega. Kar še ne pomeni, da je nemogoče, je pa tako redko, da ima smisel spodbudit človeka v en resen celostni  program zdravljenja, ki vključuje spremembo okolja, strukturiran dan z delovnimi obveznostmi in ustvarjalnimi dejavnostmi, skupnost, terapevtsko podporo, duhovnost ... Poznam jih pa kar nekaj, ki so se sneli s trdih drog, a so zamenjali eno zasvojenost z drugo. Eden je postal alkoholik (in se je potem zdravil in ozdravil od alkoholizma), kar nekaj jih poznam, ki so postali obsedeni z "duhovnostjo" in čist odklopljeni od tukaj in zdaj - zelo podobno kot na drogah ... To je pač njihova pot, enkrat bodo že srečali sami sebe. Vsak ima svojo pot in nekaj se mi zdi pomembno vedet, če si v odnosu z zasvojenim ali mu nameravaš pomagat: ne moreš preko njegove lastne pripravljenosti,ne moreš preko njegove poti, človek mora za nek korak na svoji življenjski poti preprosto dozoreti, pogosto ravno skozi težave in bolečino. Velika modrost in veliko sočutje je vedet, kdaj pomagat in kdaj je bolje pustit človeka, da doživi svojo destruktivnost in pride do direktnega in najdragocenejšega spoznanja, ki mu ga noben pomagač ne more posredovati.







Prav tako označeno z eno ali več teh ključnih besed: odvisnost, droge, tablete, depresija, tesnoba, zasvojenost

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0