Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Atlantidski prstan


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
461 komentarjev na to temo

#376 mamika

mamika
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 25

Objavljeno: 20. junij 2008, 13:30

hvala... a je ok ce uporabm eno srebrno verižco z k je gor kovinski list?






iztok :wOOt:

V periodnem sistemu je kovina splošni izraz za določeno skupino elementov vključno s srebrom Ag (7 razred OŠ) od-do določene atomske mase. Laično.

#377 crusnik

crusnik
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 27. junij 2008, 12:22

je kaj narobe če prstan ne potemni?

#378 Ritomazasito

Ritomazasito
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 16. avgust 2008, 12:25

Hja tole je govora o atlantidskem prstanu. Zaradi njega sem skoraj ostal brez prsta. Toliko o prinašanju sreče.

Namreč, ko sem bil na morju z dekletom, sem se čofotajoč v vodi odločil, da prstan snamem s prstanca na sredinec saj bi mi drugače lahko padel dol in se izgubil na dnu morja. Prstan je šel lepo gor na sredinec in potem ga nisem snemal več cirka en dan. Doma pa mi je začel prst že počasi zatekati in
prijela me je panika saj ga nisem mogel sneti. Prstan sem poskušal sneti na vse možne načine, z raznimi žajfami do mrzlo ledene vode pa olje itd. Enostavno ni šel dol. Na žalost je bila ta dan še nedelja tako da ni imel noben zlatar odprt, ker baje ti lahko prežaga prstan, majo take napravce. V glavnem potem
so začeli paničarit še vsi okoli mene in mi je šlo že po glavi kako bom naslednja leta živel le še z devetimi prsti na rokah. Vsekakor bi šel do trgovine s prstani sreče z dvignjenim sredincem direkt do prodajalke pa bi me brigal kaj bi si mislila ko bi takole vstopil noter. No potem sem roko držal takole v stilu fakiča ker baje da gre potem vsa kri dol in potem sem probal še enkrat s prilom. T živalskimi mukami sem ga spravil dol tako da sem se drl Jaz sen KURENT! Jaz sen KURENT! ,hja štajerska vrača
pa pustimo to.

Moj prst si še zdaj ni upomogel in še upam si ne pomislit katera bi me še pogledala brez sredinca na desni roki saj je dostikrat izvrsten nadomestljiv pripomoček.

Zdaj pa naj mi še nekdo reče, da ta prstan prinaša srečo! Stal me je en kup živcev. Prstan sreče my ass. Naj gre v rit! Pa ne v mojo.

#379 pikovitka

pikovitka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 6. september 2008, 11:42

Živjo. Da malo obudim temo. Srebrn prstan imam kar nekaj let in nosim ga takrat, ko začutim, da ga moram nosit oz. se spomnim nanj. Pred kratkim sem ga zopet začela nosit po dolgem času. Tukaj na forumu sem prebrala, da ga je možno čistit s soljo, alufolijo in vodo. In sem sprobala ta način čiščenja. Rezultat? Hja, prstan je zdaj kot da bi ga stik z alufolijo "razžrl", malo hrapav na otip in nima tiste tipične srebrne barve, ampak je svetlejši. Je možno odpravit to, kar je naredila alu folija? Ali je prstan uničen? Kaj pa je potrebno narest, če je uničen? Ponavadi sem ga čistila samo s soljo in vodo v kristalnem kozarcu, postavljenem na sonce, zdaj pa sem sprobala še to s folijo in mislim, da to ni bila dobra ideja.

#380 pikovitka

pikovitka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 6. september 2008, 16:23

to mi je pa mal čudno .... :?:
Alu folija razžrla srebro ..nemogoče x:)x , kaj si z njo drgnila prstan al kako...


Nope, nisem drgnila. Na dno kozarca sem dala košček alufolije, čez stresla sol, dala prstan na sol in malo vode notr. Sem pa potem pozabila na prstan in sem ga pustila notri več kot 1 dan (šele tretji dan sem se spomnila). Mogoče je imelo to kaj zraven, da sem ga predolgo čistila. Ali pa ne bi smela dolit vode. Ko sem prstan vzela iz kozarca, je bil na foliji, kjer je prstan bil, odtisnjen vzorček, zato sklepam, da je ne bi smela uporabit.

To temo je popravil/a pikovitka: 6. september 2008, 16:24


#381 Mičo

Mičo
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 6. september 2008, 19:06

Srebro se zaradi H2S v zraku (vodi, hrani, ...) z žveplom veže v srebrov sulfid, ki je črn. Recept za čiščenje "sterling" srebra (zlitina z bakrom) je alufolija + soda (ali sol) + topla voda; reakcija poteče takole:

3Ag2S + 2Al --> 6Ag + Al2S3

Soda (oz. sol) je "slani most" za to reakcijo, ki je pravzaprav galvanski člen, kjer se na eni strani aluminij oksidira in na drugi strani srebro reducira. Alumini pa se uporablja zato, ker "bolj privlači" žveplo.

Kopel odstrani samo črn srebrov oksid, srebra samega pa ne raztaplja. Seveda je možno, da je bil prej močno oksidiran.

#382 pikovitka

pikovitka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 7. september 2008, 08:48

Srebro se zaradi H2S v zraku (vodi, hrani, ...) z žveplom veže v srebrov sulfid, ki je črn. Recept za čiščenje "sterling" srebra (zlitina z bakrom) je alufolija + soda (ali sol) + topla voda; reakcija poteče takole:

3Ag2S + 2Al --> 6Ag + Al2S3

Soda (oz. sol) je "slani most" za to reakcijo, ki je pravzaprav galvanski člen, kjer se na eni strani aluminij oksidira in na drugi strani srebro reducira. Alumini pa se uporablja zato, ker "bolj privlači" žveplo.

Kopel odstrani samo črn srebrov oksid, srebra samega pa ne raztaplja. Seveda je možno, da je bil prej močno oksidiran.

Hvala za razlago. Če bi bil prstan pred tem močno oksidiran, potem bi bil črn, ampak ni bil, samo leska ni imel. In če ni oksidiran in ta reakcija ne poteče, potem bi moral biti zdaj biti lep in nič hrapav. Samo problem je, da prstan ni tak... Je možno srebo "spolirat?"

#383 Mičo

Mičo
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 7. september 2008, 19:26

Najlažje je, da v Mavrici ali pa podobni trgovini kupiš Purol (pasta za ročno poliranje kovin). Nekaj ga stisneš na staro krpo in dobro zdrgneš.

#384 pikovitka

pikovitka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 9. september 2008, 10:40

Hvala Mičo, bom poskusla s purolom.

#385 Teyonas

Teyonas
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 53

Objavljeno: 15. september 2008, 00:03

ja še ena varianta je pa ta da je prstan kak ponaredek hehe - tudi to se dogaja.

#386 pikovitka

pikovitka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 18. september 2008, 15:39

Sem poskusila ne samo atlantidski prstan tud še drugi prstan ...odlično se mi je počistil..pa sveti se mi tudi x:)x
Očistil se je tud tisti skriti del..kjer npr. ne moreš z vato pa zobno pasto...

tako da ...res ne vem kaj je bilo s tvojim prstanom x:)x


Tud jaz ne vem, izgleda da prstan štrajka... Purol moram še nabavit, da poskusim, če se da kaj rešit.

Teyonas, dvomim, da je prstan ponaredek, ga imam že kar nekaj let, pa so to prve težave z njim. Se pa nikoli ne ve. Itak ni taprav atlantidski, torej tak, kot je nosorog omenil, da bi moral bit, je marketinška verzija.

To temo je popravil/a pikovitka: 18. september 2008, 15:40


#387 škratovka

škratovka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 12. oktober 2008, 15:12

Hojla!
Jaz sem na tem forumu popolnoma nova, me pa zanima kakšno funkcijo ima atlantidski prstan?
LP x^x

#388 Qvatebriga

Qvatebriga
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 13. oktober 2008, 21:28

mene je pa kr na1x zagrabl da moram met ta prstan - strela z jasnega -pa sem ga sla kupit, mal splahnla pod mrzlo vodo in ga dala na sredinec. potem so se pa zaceli bizarni dogodki: ljudje okoli mene so delali skrajno neumne napake - nelogicne, sitno je bilo to, da so posledice njihovih napak meni povzrocale dodatno delo, stres in pomanjkanje casa. Zato sem prstan cez noc pustila v slani vodi da bi se ocistil, ga nataknila na prst - kjer je deloval da se je zelo dobro usidral in ga je bilo skoraj nemogoce sneti (dobesedno) ampak bila stresirana in neprijazna (neobicajno) naslednji dan me je na cesti ustavila popolnoma neznana zenska rekoc da bi mi rada povedala resnico!?! cisti twilight zone. :O: od same groze sem prstan umivala pod tekoco mrzlo vodo, ga dala na luno (ni se bla polna) in sonce - potem sem - ja priznam- ko prava carovnica, z nihalom preverila ce lahko nosim prstan - odgovor je bil ne in sem ga potem se dva dni in dve noci pacala na luni in soncu - potem spet preverila moznost uporabe z nihalom - negativno, tako da sem ga podarila naprej. No tudi ta oseba je stvar preverila z nihalom: lahko ga nosi na desni roki mezinec in/ali prstanec in se pocutila odlicno - ni ga hotela vec sneti.
A se je ze komu zgodilo da je cutil tako mocan impulz, da kupi prstan, ki ga je potem zavrnil? :V:
Ima kdo nasvet mnenje?
Hvala.

#389 kala*

kala*
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 14. oktober 2008, 11:23

Za srebrne prstane tole s folijo in soljo fino deluje, za atlantidskega pa očitno ne preveč.

#390 zlata ribica

zlata ribica
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 53

Objavljeno: 14. oktober 2008, 21:28

Jaz sem začutila,da bi si spet nabavila atlantidski prstan. In sem ga res v eni zlatarni naročila, srebrnega. Potem sem čakala nekaj časa, da so ga izdelali in poklicali so me ravno v obdobju, ko sem bila v slabi koži. Sem imela občutek, kot da se je vse zarotilo proti meni. Prstan sem potem dobro umila po tekočo vodo, se z njim povezala in ga kar naslednji dan takoj nataknila. Nisem mogla verjeti. Osebe, ki so mi še prejšnji dan vampirsko črpale energijo, so se me izogibale, tudi njigov pogled je bil zmeden. Pravzaprav me niso mogle pogledat v oči. Pa tudi sicer, kar nek boljši občutek me je zaobjel, boljša samozavest, odločnost, ustvarjalnost, kreativnost.... stvari, ki so me prej morile, so se začele razpletati in dobivati drugačno sliko....
Po nekaj dneh, pa me je začel boleti prst, na katerem sem nosila prstan. Snela sem ga in prestavila na prstenc na levi roki. Tudi ta prst me je začel boleti po kake pol ure. Sem imela občutek, kot da se je neka energija skoncentrirala na tem mestu. Pa sem prstan za kak dan snela in zdaj je v redu. Ga pa ravno čistim na kameni streli, polni luni, soncu... In se veselim nadaljnega dogajanja in njegovega delovanja.
Lp, Zlata ribica

#391 škratovka

škratovka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 1. november 2008, 18:48

A mogoče kdo ve ali se da atlantidski prstan da naročit po internetu?

#392 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 1. november 2008, 19:35

A mogoče kdo ve ali se da atlantidski prstan da naročit po internetu?


sprašujem se, zakaj tega sama ne preveriš - vpišeš iskani pojem v iskalnik in ...
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#393 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 1. november 2008, 20:02

sprašujem se, zakaj tega sama ne preveriš - vpišeš iskani pojem v iskalnik in ...

googl je pač preveč komplicirana zadeva...dobiš preveč podatkov x:o)x x:Dx
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#394 škratovka

škratovka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 2. november 2008, 17:34

Ara trgovina...na bolha.com
Tam je oglas.

Drugje pa nisem zasledila.


hvala :palec: x:Ix

#395 crusnik

crusnik
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 22. november 2008, 16:31

nekaj me zanima. sem se že pozanimal ampak bi vseeno rad mnenje ljudstva :) pač ko prstan se deformira, pomeni da je zavaroval pred nečem. in ga je potrebno pokopat? v reko vrečt? kaj pa glede deformacije? a to pomeni recimo če je prstan v popolnem krogu orginalno...in zgubi obliko popolnega kroga...nevem..tak da ko ga zakotališ se zdi kot da bi šepal. če to šteje pod deformacijo se mi je deformiral pred par mesci...in jaz sem ga še kar nosil....funkcioniral je še..tak tak no..zato nisem mislil da bi bilo kaj hudo narobe. seveda dokler se na podlagi dogodkov ki sem jih komaj preživel, zamislil da nekaj ne štima tukaj.

zanima me še stvar delovanja. če sem prav razumel, prstanu daje moč oblika 6 piramid, 3 črte pa 2 trikotnika? namreč sem dobil idejo da bi izdela malo večjo tako zadevo. ne prstana seveda :D nekaj pač..nekaj ravnega ali nekaj. pa me zanima ali imajo ti liki slučajno kako določeno mero..kakšni so koti in podobno.. po opazovanju prstana je zelo težko razbrat kdaj gre za prave kote in kdaj ne..

bi pa zelo bil hvaležen če je kdo tu ali kdo pozna koga z dobrin znanjem iz področja energij, kristalov oz karkoli v zvezi z prstanom, prosim naj me kontaktira :)

hvala vnaprej

aja še nekaj. zlata ribica je prej omenila bolečino v prstu ko je nosila prstan. meni se je dogajalo isto. mogoče ve kdo zakaj? oz kaj bi naj to pomenilo?

#396 škratovka

škratovka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 25. november 2008, 14:03

nekaj me zanima. sem se že pozanimal ampak bi vseeno rad mnenje ljudstva :) pač ko prstan se deformira, pomeni da je zavaroval pred nečem. in ga je potrebno pokopat? v reko vrečt? kaj pa glede deformacije? a to pomeni recimo če je prstan v popolnem krogu orginalno...in zgubi obliko popolnega kroga...nevem..tak da ko ga zakotališ se zdi kot da bi šepal. če to šteje pod deformacijo se mi je deformiral pred par mesci...in jaz sem ga še kar nosil....funkcioniral je še..tak tak no..zato nisem mislil da bi bilo kaj hudo narobe. seveda dokler se na podlagi dogodkov ki sem jih komaj preživel, zamislil da nekaj ne štima tukaj.

zanima me še stvar delovanja. če sem prav razumel, prstanu daje moč oblika 6 piramid, 3 črte pa 2 trikotnika? namreč sem dobil idejo da bi izdela malo večjo tako zadevo. ne prstana seveda :D nekaj pač..nekaj ravnega ali nekaj. pa me zanima ali imajo ti liki slučajno kako določeno mero..kakšni so koti in podobno.. po opazovanju prstana je zelo težko razbrat kdaj gre za prave kote in kdaj ne..

bi pa zelo bil hvaležen če je kdo tu ali kdo pozna koga z dobrin znanjem iz področja energij, kristalov oz karkoli v zvezi z prstanom, prosim naj me kontaktira :)

hvala vnaprej

aja še nekaj. zlata ribica je prej omenila bolečino v prstu ko je nosila prstan. meni se je dogajalo isto. mogoče ve kdo zakaj? oz kaj bi naj to pomenilo?


Svetujem ti, da zakoplješ prstan v zemljo(po možnosti nekam kjer se nič ne koplje) in si kupiš novega. O ezoteriki(energijah in temu) vem jaz kar precej, vendar kotov na prstanu ne poznam. Obstajajo tudi atlantidski obeski. Bolečina v prstu je znak, da prstan še opija tvojo energijo in se splača potrpet na začetku. Pri meni, ko sem kupila ta prstan, sem ga samo očistila energij in, ko sem si ga nadela sva bila eno in zdaj ko ga enkrat na mesec očistim negativnih energij in ga nimam na prstu se počutim zelo neprijetno nago. Torej pri meni stranskih učinkov ni bilo. Želim ti veliko sreče! x:)x x;)x :palec:

#397 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 25. november 2008, 15:12

nekaj me zanima. sem se že pozanimal ampak bi vseeno rad mnenje ljudstva :) pač ko prstan se deformira, pomeni da je zavaroval pred nečem. in ga je potrebno pokopat? v reko vrečt? kaj pa glede deformacije? a to pomeni recimo če je prstan v popolnem krogu orginalno...in zgubi obliko popolnega kroga...nevem..tak da ko ga zakotališ se zdi kot da bi šepal. če to šteje pod deformacijo se mi je deformiral pred par mesci...in jaz sem ga še kar nosil....funkcioniral je še..tak tak no..zato nisem mislil da bi bilo kaj hudo narobe. seveda dokler se na podlagi dogodkov ki sem jih komaj preživel, zamislil da nekaj ne štima tukaj.

zanima me še stvar delovanja. če sem prav razumel, prstanu daje moč oblika 6 piramid, 3 črte pa 2 trikotnika? namreč sem dobil idejo da bi izdela malo večjo tako zadevo. ne prstana seveda :D nekaj pač..nekaj ravnega ali nekaj. pa me zanima ali imajo ti liki slučajno kako določeno mero..kakšni so koti in podobno.. po opazovanju prstana je zelo težko razbrat kdaj gre za prave kote in kdaj ne..

bi pa zelo bil hvaležen če je kdo tu ali kdo pozna koga z dobrin znanjem iz področja energij, kristalov oz karkoli v zvezi z prstanom, prosim naj me kontaktira :)

hvala vnaprej

aja še nekaj. zlata ribica je prej omenila bolečino v prstu ko je nosila prstan. meni se je dogajalo isto. mogoče ve kdo zakaj? oz kaj bi naj to pomenilo?


Takšna forma v večji obliki je bila že narejena; no pa pojdiva od začetka. Zgrešeno je že samo ime atlantidski prstan. Oblika prstana namreč izhaja iz plošče, imenovane atlanta ali luxor, katero so pred več tisočletji v Egiptu uporabljali kot zaščito pred škodljivimi sevanji. Polagali so jo na tla, manjše pa nosili okoli vratu na vrvici ali v obliki prstana na prstu (o tem piše slovenski radiestezist Igor Ziernfeld v svoji skripti Osnove radiestezije). Dejstvu, da je nosil atlantski prstan iz črne keramike, najden koncem 19. stoletja, naj bi se imel egiptolog Howard Carter zahvaliti, da ga ni zadelo »faraonovo prekletstvo« ob odkritju Tutankamonovega groba, ki je zahtevalo življenja večine tistih, ki so leta 1922 kot prvi vstopili v Tutankamonovo grobnico.

Iz skice atlante je razvidno, da je večina »atlantidskih prstanov«, ki jih prodajajo v Evropi, modificirana varianta originala, kar sem preveril tudi pri strokovnjaku za staroegiptovsko kulturo g. Borisu Muževiču (avtor knjig Energije piramid in Pozabljeni svetovi). Zaradi vibracij oblik, oziroma harmonične logike razporeda geometrijskih oblik na prstanu, na človeka pozitivno delujeta tako originalni atlantski prstan kot tudi večina njegovih izpeljank, ki so na voljo na trgu. V teku dveletnih eksperimentov z originalno in modificirano obliko atlant¬skega prstana, sem prišel do naslednjih zaključkov:

• Oba prstana imata ugoden energijski vpliv na človeka. Pri poskusih s štirimi prstani pa sem opazil sledeče: če si na prstanec in sredinec leve roke nadenem atlantska prstana, začutim v predelu vratu pojačano energijsko delovanje. Če potem na sredinec in prstanec desnice nataknem modificirana atlantska (»atlantidska«) prstana, se ta energija dvigne občutno više, v predel čela.
• Oba prstana je moč aktivirati po enakih postopkih kot kristale ali razne tradicionalne simbole. Ko je prstan aktiviran, je njegov učinek bistveno večji. Ker je ena od metod aktivacije tudi polnenje prstana z močjo volje in imaginacije, je logično, da ga vsaj delno lahko aktivirajo tudi tisti, ki nimajo potrebnega znanja o aktivacijskih tehnikah. To jim preprosto uspe z globoko vero v pozitivne učinke prstana.
• Oba prstana je moč aktivirati s simboli posameznih osnovnih elementov – voda, ogenj, zrak, zemlja. Za uporabo tega načina aktivacije prstana v zdrav¬stvene namene, je potrebno osnovno poznavanje okultne anatomije, oziroma reakcije telesa na presežek ali pomanjkanje posameznega elementa v telesu. Ko sem na primer aktiviral prstan z mentalno projekcijo simbola elementa ognja, sta bili posledica tega nespečnost in tako imenovane »vroče noge«.
• Pred negativnimi sevanji prstan ne daje popolne zaščite niti tedaj, ko je programiran. Kljub aktivnim oblikam na prstanu (pri modificirani varianti piramide, pri originalu pa trikotniki, ki so posredniki elementa ognja, ki je transformacijski) pa ta transformacija ne deluje tako intenzivno, da bi se prstan čistil sam. To lahko dosežemo le pri intenzivnih variantah programiranja, kakršno je npr. programiranje po metodah biorgonomije.

Francoski radiestezisti so odkrili, da originalna plošča atlanta deluje kot zaščita le nekaj časa; dokler se ne zasiti slabih energij. Kasneje začne, podobno kot kamena strela, tudi sama oddajati slabe energije, kar pa izniči dodatna forma na koncu trikotnikov. Originalna oblika je učinkovita zaščita le v obliki prstana. Jacques La Maya, avtor odlične knjige o vibracijah oblik z naslovom La medicine de l’habitat, v predmetni knjigi navaja, da je prstan atlanta celo polariziran. Nekateri senzitivnejši ljudje naj bi namreč čutili razliko glede na stran, kako ga na prst nataknemo; sam te razlike ne zaznavam.

Na področju prstov, kjer nosimo prstane, pa so tudi nekatere akupresurne točke; na kazalcu in sredincu obeh rok so točke, ki vplivajo na vid, na prstancu in mezincu pa so akupresurne točke, ki vplivajo na ušesa oziroma sluh. Ob tem moramo vedeti, da preko akupresurne točke, na katero vršimo kontinuiran pritisk (pretesen prstan), organ, na katerega se točka nanaša, omrtvimo. Zato moramo paziti, da so prstani, ki jih nosimo, ustrezno veliki.
Bolečina v prstu e lahko znak energijsko usranega ali pa pretesnega prstana.
Če se ti je prstan mehansko poškodovl in izgubil pravo obliko, ti ga bo zlahka popravil vsak zlatar (pa še očistil ga bo zraven). Ni torej razloga za kakšnimi zakopavanji, treba a je le energijsko očistiti, kar lahko narediš z radiestezijskim nihalom ali pa tako, da ga daš čez noč v vodo, v kateri si aztopil žlico sode bikarbone.


Na prvi slikci je atlanta, a drugipa modificirana atlanta.

Priponke (datoteke)


http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#398 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 25. november 2008, 22:58

Zanimiva zadeva so tej prstani :palec: iskreno povedano jaz prvič slišim za te prstane, sem pa jih veliko krat zasledil v kakih zlatarnah, nisem pa vedel, da so toliko zmožni tej prstani. Moj oče pravi, da ga je imel...sam ni bilo nekega učinka...morda ga je zlatar nategnil...kao kolega. xrolleyesx

Kje pa se, da naredit tak prstan...?
Sicer jaz poznam enega, sam očitno ta nateguje folk s temi atlantidskimi prstani... x:Dx
@Nosorog, tebi zaupam, poznaš kakega, ki bi znal s temi rečmi, da bi mi naredil kakega iz zlata, saj srebrni baje pomirja...meni agresija rabi za ring, tak da bi rad ostal še dokaj agresiven. x:Dx x;)x
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#399 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 26. november 2008, 00:04

Moj oče pravi, da ga je imel...sam ni bilo nekega učinka...morda ga je zlatar nategnil...kao kolega. xrolleyesx

Če ga je zlatar nategnil, niti ni tako slabo - je imel foter vsaj spolno življenje poštimano; zlatar pa tud. x:o)x x:o)x


Kje pa se, da naredit tak prstan...?
Sicer jaz poznam enega, sam očitno ta nateguje folk s temi atlantidskimi prstani... x:Dx
@Nosorog, tebi zaupam, poznaš kakega, ki bi znal s temi rečmi, da bi mi naredil kakega iz zlata, saj srebrni baje pomirja...meni agresija rabi za ring, tak da bi rad ostal še dokaj agresiven. x:Dx x;)x


S temi prstani sem se "ukvarjal" pred leti. Nekje sem dobil prava razmerja (vidiš jih na priloženih skicah v prejšnjem postu) in skico dal enemu zlatarju, ki je imel takrat delavnico v Litiji, doma pa je iz Trbovelj. Piše se Todorovič, sam je zdaj že v penziji. Prstan bi ti na snovi osnovne slikce atlante lahko naredil vsak zlatar. Dodatna informacija je le še to, ga se višina notranje stranice obeh trikotnikov začne v višini notranjih pravokotnikov, potem pa počasi pada, tako, da je konica trikotnika v liniji oboda prstana. (jebemo mast, nism zihr, da sem tole razumljivo povedal; če ne bo drugač, mam v kratkem planiran opravek na vašem koncu, pa ti ga lohka tud pokažem)
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#400 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 26. november 2008, 01:03

http://sl.zlatarstvo...1b0835e27b1371a
http://sl.zlatarstvo-mesicek.si




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0