Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Sanje in sporočilnost le-teh


  • Ta tema je zaključena Ta tema je zaključena
- - - - -
382 komentarjev na to temo

#301 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 22. oktober 2002, 01:00

quote:
Nace pravi:
Elena

Opravka imaš s podjetjem, ki ima navzven neko ime, navznoter pa vidiš zdaj več, in to je tista »podrtija«.

Ko to enkrat vidiš, ti lahko rečem, da boš veliko dosegla.
To pa zato, ker si se začela zavedati lastnih zmožnosti, resursov.

Nekako takole deluje to v možganih:
če so zelo daleč daleč pred mano vsi, kaj naj, lahko jim slabo služim. Če pa so dovolj »podrtija«, lahko zlezem na vrh, postanem samostojna in naredim »vsaj tako podjetje«.


Res je, ravno v petek, 18.10., je naša generalna direktorica odstopila.
Včasih sem jih idealizirala tele moje vodilne, zdaj pa resnično vidim da so tudi on krvavi pod kožo in delajo najprej v lastnem interesu.

Nočem, da nekdo drug kroji mojo usodo zato si v bistvu želim imeti svoje malo podjetje in tudi aktivno razmišljam v tej smeri,
za začetek morda popodansko obrt, vendar imam pomisleke - nesamozavest mogoče.


quote:
Nace pravi:
Sestri praviš, da veliko daješ. Torej nimata urejene izmenjave. Možgani so zdaj poskrbeli za to, da je tudi sestra tebi vrnila del tvoje predanosti...

...Soba je simbolično tvoja predanost.

Se pa spomnim, da sem jaz nekoč mučno nosil brata tako v sebi in nekoč se celo spomnim, da sem naredil podobno kot ti: zavrtel čas nazaj in si še enkrat pogledal lepši razvoj, da ne bi sugestivno priklical neželenih dogodkov.
To si se resnično dobro domislila – V MISLIH JE TO RES MOŽNO in strah je treba ravno tako peljati naprej in se vrniti dovolj v preteklost in še enkrat pogledati boljšo varianto.

Malce razmisli, zakaj si tako pokroviteljska do te sestre oz. zakaj tako skrbiš za njo.


V bistvu, odkar živim v Ljubljani od januarja 2001, nisem več, ker ne hodim vsaki teden domov, tako da sem manj pokroviteljska kot sem bila.
Res pa je, da ponavadi, če pride v Ljubljano k fantu tudi pri meni prespi, tokrat ISTO NOČ ko so bile te sanje pa je spala s fantom PRVIČ v hotelu v Ljubljani. Skrbelo me je zanjo, podzavestno.


quote:
Nace pravi:
...v bistvu doživljaš vse tisto, kar so nekoč že prej, recimo v času pubertete.

Toda s tem boš v veliki prednosti čez čas, zapomni si.
A. Einstein je rekel: ko smo se učili v šoli o matematiki, nisem toliko dojel kot moji sošolci. Zato sem o tem razmišljal še kot odrasel. Ker sem toliko dlje časa razmišljal in to v času odraslosti, sem prišel veliko dlje kot moji sošolci, ki so takrat dojeli, potem pa niso več razmišljali o tem.« (ni dobesedno, po spominu).


Res je to! Moje sovrstnice so imele že v osnovni šoli fante, pa izgubljale nedolžnost, kar sem jaz dosti kasneje in mi je vse skupaj dosti več pomenilo.
V puberteti sem se spraševala, zakaj pa ravno jaz ne [?]
Pa tudi svojo prvo pravo ljubezen zdaj doživljam čisto drugače pri 32. letih, kot bi jo pri 15.
Srečna sem, da je tako bilo.

Objavljena slika Podpiram Einsteinovo misel, res! Objavljena slika


quote:
Nace pravi:
Ampak zdaj si NA POTEZI TI – DELATI MORAŠ ZASE – IN NE IMEJ SLABE VESTI,
KO BI NEKAJ LAHKO DALA NPR. SESTRI ALI KOMURKOLI, PA MORAŠ EGOISTIČNO PORABITI ZASE.
To pa je sporočilo za zdaj.

...Lepo je imeti nekoga rad. Lepo pa ga je tudi spustiti...


Objavljena slika Resnično je tako, se učim, se tega vedno bolj zavedam.
Preveč sem bila radodarna do vseh in prihranki so skopneli,
sedaj se resnično zavedam, da MORAM in ŽELIM delati in ustvarjati najprej zase.

Sestra si sedaj sama zasluži denar, tako da ji ne dajem ničesar več, male pozornosti pa še...
Sama mi reče, da moram šparati in da noče denarja od mene.
Rada jo imam in zato jo tudi pustim svobodno v odločanju, če hoče nasvet,
ji ga dam, skratka nisem več tako pokroviteljska, res ne. Bila pa sem, priznam. Objavljena slika
To je PREteklo, sedaj grem dalje, naprej Objavljena slika!

Objavljena slika Lepa hvala Nace! Objavljena slika


Objavljena slika Elena Objavljena slika

Helena


#302 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Elena, zdaj je tvoj pomen sanj jasen. Uskladile so zavest in podzavest. Tako da imata zdaj o istih stvareh enako stališče. Ti pa zaro lahko deluješ celostno, v ravni smeri. Tako se potem izgubijo frustracije (ko nekaj bi, pa ne veš, ali čutiš enako - v to smer).
Zdaj zastopaš neko stališče. V preteklosti si ravnala po nekem drugem vodilu. Tisto si se naučila.
Kar znaš, lahko uporabiš kadarkoli se ti zdi potrebno - in se tako odločiš.

Me veseli zate, da greš naprej.
V vidu pa imaš lahko "več možnosti", pomembno je, da veš, katera je izbrana v danem času.
Nace

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#303 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Rakica, strinjam se s tabo.
Tomaž, tebe pa moram popraviti v tem, da si ČLOVEK SAM NE RAZLOŽI SANJE NAJBOLJE. Kajti sanje, ki so najbolj pomembne, mora nekdo POGLEDATI S STRANI. Ker si večjih napak ne priznamo in tisto, kar se ne sklada z našo predstavo tudi ne.

Če povem drugače, sam si zlahka razložiš sanje, ki niso najbolj pomembne.

Simboli so tudi precej osebni.

Tako da je dialog o sanjah zelo na mestu in Rakica si prav dobro ugotovila, da ti sanje pomagajo osebnostno se SPOZNAVATI in rasti.
Da, prav to je v njih: zapolnjujejo vrzel med tistim, kar mislimo da so drugi (in bi po eni strani radi bili) in med tistim, kar SMO, pa drugi najbrž niso.
To razliko moramo pokriti - potem pa prej dojamemo, za kaj gre, prej napredujemo.

Rakica, dobro si ugotovila, da sanje kažejo na dogajanje tvoje ljubezni v službi.
Tudi ljubosumnost je posredi.

Ob tem sem se domislil: veš, ne ločijo brez osnove: ZASEBNO IN SLUŽBENO ŽIVLJENJE.
Morda si zdaj prerasla tisto začetno stopnjo in je dovolj, da se zmenita, da bosta sodelavcem rekla: to je NAJINA STVAR.
Kot si ugotovila, najprej so radovedne.
Potem se začnejo vmešavati - pa ne tako, da bi POMAGALE, ampak da NEZAVEDNO PAZIJO, DA DRUGEMU NE BI ŠLO BOLJE KOT NJIM.
Za take je zdravilo - da NE VEDO, KJE SI OZ. STA. To je najina stvar, ali kratke izjave kot vredu, dobro, vsak ima kdaj težave, nikoli ne veš za jutri in podobno.

Ta zunanji pritisk te je začel obremenjevati - zato boš gotovo še sanjala.

Sporočilo teh sanj pa je, da začni graditi ZASEBNI SVET za svojim plotom. Ker v službi veljajo DRUGA PRAVILA kot v zasebnosti - zato potem nimaš pravega reda v glavi, če je vse v enem košu.
Če je nekaj na levi, nekaj pa na desni, pa se ni težko znajti.

Imej se lepo, gotovo boš spet sanjala. Neko breme ti bo odpadlo.


Tomaž, tista tvoja vesoljska ladja pa po mojem mnenju niso bili "pristni vesoljci", ampak podobe v tebi. Imaš dva dela svoje podobe, ena je bolj pogumna, druga bolj opazuje. Ti pa odkrivajo sanje željo po večji moči v zunanjem svetu. Potrebni so določeni koraki in resnično boš lahko prišel do te moči.
Vendar bodi previden - ta moč je uporabna v pravnem oz. poslovnem svetu, v osebnih odnosih, reciva v partnerskih veljajo danes nekoliko drugačne zakonitosti (najprej spoštuješ zasebnost drugega, vsaj v mislih, celo, ko si deliš z njim posteljo. Vsak sam odloča, kaj deli s teboj. V poslovnem svetu pa se naučiš dobiti pravno moč.
Zdaj te še malce vznemirja "kontrola drugih iz radovednosti", a boš to kmalu prerasel - je le neko odbobje v razvoju.

Lep pozdrav obema,
Nace

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#304 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Tako, doživela sem dvoje 'drugačne' sanje. Prve so bile nekaj posebnega, ampak so bile samo preblisk... Nekje v Himalaji skupaj z indijanci sem jedla nekaj domačega, recimo joto, ali ješprenj.. samo dober in varen občutek in konec...
Druge, tik preden sem se zbudila, pa bila sem v predavalnici, predavala je moja sodelavka, moj partner se ji je pribljižal, se ulegel pred njo kot kužek, no povalal tako prisrčno Objavljena slikaObjavljena slika. potem pa se vsedel na tla in sta nekaj debatirala. Vedela sem, dase je 'skril' pred mano, da ga ne bi videla. Potem je le prišel do mene in bil precej samozavesten,nekaj sva rekla, vendar sem se jaz le smejala, čeprav mi ni bilo vseeno, potem je pospravil stol, šel spet nimo nje, nisem vedela ali se bo spet ustavil pri njej, vendar je potem šel...
No, zdaj vem, da je v resnici jezen name ali ga je strah, da me ne razume.
Imam prav?
CAt

#305 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

quote:
Cat pravi:

Tako, doživela sem dvoje 'drugačne' sanje. Prve so bile nekaj posebnega, ampak so bile samo preblisk... Nekje v Himalaji skupaj z indijanci sem jedla nekaj domačega, recimo joto, ali ješprenj.. samo dober in varen občutek in konec...
Druge, tik preden sem se zbudila, pa bila sem v predavalnici, predavala je moja sodelavka, moj partner se ji je pribljižal, se ulegel pred njo kot kužek, no povalal tako prisrčno Objavljena slikaObjavljena slika. potem pa se vsedel na tla in sta nekaj debatirala. Vedela sem, dase je 'skril' pred mano, da ga ne bi videla. Potem je le prišel do mene in bil precej samozavesten,nekaj sva rekla, vendar sem se jaz le smejala, čeprav mi ni bilo vseeno, potem je pospravil stol, šel spet nimo nje, nisem vedela ali se bo spet ustavil pri njej, vendar je potem šel...
No, zdaj vem, da je v resnici jezen name ali ga je strah, da me ne razume.
Imam prav?
CAt



Živijo, Cat, lepo, da si spet sanjala.

Prve sanje ti govorijo o tem, da se prebuja PRAVA NARAVA V TEBI. To je tisto, kar običajno označujemo z duhovno. Ko iz tega živiš, imaš občutek, da živiš sebe.
Nekoliko več si dovoliš in ni te več tako strah.
Zdaj veš, da boš PREŽIVETLA TUDI, ČE BOŠ TAKA KOT SI.
Saj razumeš, ko si še otrok, ti starši rečejo, da te ne bodo več podpirali, če preveč delaš proti njim.
Zdaj si seveda lahko dovoliš izpolniti tudi sanje iz otroštva. "veliki" staršev ni več tako "velikih" in ti si zdaj glede sebe "največja". Torej, dobro ti gre, le tako naprej.

Druge sanje - no, o tem bi se jaz full razpisal, o tem, kar je v ozadju.
Spoznvaš v sebi dve naravi.
Ena je "do sebe", druga je "do partnerja".
Si res prepričana, da ti nikoli ne "padeš" na kako simpatijo, da ti ni nekdo všeč, KLJUB TEMU, da imaš partnerja?
Zakaj bi partner potem ne smel?
Pa ne bom zdaj o tem.
Temveč o tem, kar ti doživljaš, da partner vidi na tebi.
Po eni strani si spoznala, da mu je všeč, da ga VODIŠ. Ne bom zdaj rekel, da mu ukazuješ ali daješ navodila...
Po drugi strani je imel priložnost okusiti tudi, kakšna si čisto taka kot si, sama zase.

Imaš pa seveda nekje vtisnjeno nezaupanje - v smislu, da ne bo mojega zaupanja zlorabil.
Povsem življenjsko je, da nekoliko "bediš nad tem, kar počne". Vednar tisto, kar si opazila pri njem je tole:
kadar vodiš igro, ti predvsem sledi.
Kadar pa si samo zase, taka kot si, on pa bolj ali manj naključno v tvoji bližini, ne da bi imel kako opravilo - no, tedaj pa dobiva neko samozavest, pokaže, kak je on - po svojem bistvu in ne kot moški, ki je prilepljen nate in se odziva na tvoje obnašanje.

Ja, zdaj je bolj zahtevno obdobje, nevsiljivo mu moraš dati sporočilo, kaj od tistega njegovega spontanega ti je posebej všeč, česa posebej ne maraš ali ne preneseš, kaj pa naj bo, če je pač tak.

Vendar bodi pri tem diskretna in "naravna".

Učiš se sedaj pokazati še svojo sponatano naravo - to je tisto, ki jo spoznavaš šele, "ko se že zgodi". Saj razumeš.

Imej se lepo in zdi se mi, da je tvoje notranje življenje postalo (bolj) zanimivo. Kaj meniš ti?
Nace

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#306 Star12

Star12
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 58

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Pozdravljeni NACE!

Kar ne moram mimo teh, sanj. Že kar nekaj dni zapored sanjam o DUHOVNIKU, enem in istem…

Ene izmed teh sanj se odvijajo takole:


Stojim pred cerkvijo. Cerkev je rumene barve in stoji na HRIBČKU.Cerkev obkroža zelo veliko ljudi. Vsi me prijazno gledajo in pozdravljajo. Vsak se mi nasmehne. Vendar Jaz teh ljudi preprosto ne opazim, tudi ne poznam jih. Vendar imam občutek, da se poznamo, samo občutek… Ljudi bežno pogledam in stopim pred vhod cerkve, kjer srečam DUHOVNIKA, ki me pospremi v cerkev… Prva vstopim in iščem prostor kamor se bom vsedla.… Iščem ga… Hodim po rdeči Prepogi in obliva me neka nezavedna toplina. Duhovnik mi sledi. Gledam levo in desno.. Nikjer nikogar… sama sem …samo duhovnik je za mano… še vedno hodim. Ustavim se in usedem v tretjo klop na DESNI STRANI. Ko sem se usedla, se je Duhovnik usedel poleg mene in začela sva se pogovarjati.. Veliko sva se smejala… dobila sem občutek, da ga od nekje poznam, kakor, da sva bila že prej skupaj…edina beseda, ki se mi je najbolje vtisnila v srce je bila ta, ki jo je izrekel; POZNAM TE IN RAZUMEM TE, DELUJ KOT ZNAŠ SAMO TI… mimo tega stavka nikakor ne moram, čeprav sva se veliko nasmejala, pa vseeno…Duhovnik je bil seveda oblečen v črno obleko, jaz pa sem bila oblečena v BELO, vsa sem bila bela, le čevljev se ni videlo… to vem, zato, ker sem nekajkrat gledala sebe z VIŠINE, kot da lebdim nad samim dogajanjem… Sanje se zaključijo ko duhovnik položi roko na mojo desno RAMO in se mi nasmehne…

Takih podobnih sanj imam zelo veliko, večinoma pa je v njih duhovnik…

Prosila bi, če mi lahko malo bolj podrobno obrazložite moje sanje…

Lepa Hvala vam za to…


Lp

Star12

Simsi
Simona-simsi

#307 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Star12
quote:
Objavljeno: 23 Oct 2002 ob 10:23:47

Pozdravljeni NACE!

Kar ne moram mimo teh, sanj. Že kar nekaj dni zapored sanjam o DUHOVNIKU, enem in istem…
Ene izmed teh sanj se odvijajo takole:
Stojim pred cerkvijo. Cerkev je rumene barve in stoji na HRIBČKU.Cerkev obkroža zelo veliko ljudi. Vsi me prijazno gledajo in pozdravljajo. Vsak se mi nasmehne. Vendar Jaz teh ljudi preprosto ne opazim, tudi ne poznam jih. Vendar imam občutek, da se poznamo, samo občutek… Ljudi bežno pogledam in stopim pred vhod cerkve, kjer srečam DUHOVNIKA, ki me pospremi v cerkev… Prva vstopim in iščem prostor kamor se bom vsedla.… Iščem ga… Hodim po rdeči Prepogi in obliva me neka nezavedna toplina. Duhovnik mi sledi. Gledam levo in desno.. Nikjer nikogar… sama sem …samo duhovnik je za mano… še vedno hodim. Ustavim se in usedem v tretjo klop na DESNI STRANI. Ko sem se usedla, se je Duhovnik usedel poleg mene in začela sva se pogovarjati.. Veliko sva se smejala… dobila sem občutek, da ga od nekje poznam, kakor, da sva bila že prej skupaj…edina beseda, ki se mi je najbolje vtisnila v srce je bila ta, ki jo je izrekel; POZNAM TE IN RAZUMEM TE, DELUJ KOT ZNAŠ SAMO TI… mimo tega stavka nikakor ne moram, čeprav sva se veliko nasmejala, pa vseeno…Duhovnik je bil seveda oblečen v črno obleko, jaz pa sem bila oblečena v BELO, vsa sem bila bela, le čevljev se ni videlo… to vem, zato, ker sem nekajkrat gledala sebe z VIŠINE, kot da lebdim nad samim dogajanjem… Sanje se zaključijo ko duhovnik položi roko na mojo desno RAMO in se mi nasmehne…

Takih podobnih sanj imam zelo veliko, večinoma pa je v njih duhovnik…

Prosila bi, če mi lahko malo bolj podrobno obrazložite moje sanje…

Lepa Hvala vam za to…
Lp

Star12

Simsi

Živijo, Star.

Verjamem, da te takele sanje malce zdrmajo.
Je pa res že čas, da se malce zamisliš nad vsebino in narediš potrebne spremembe.

Bilo je kot poročni obred, a ne gre za to.
Gre za tvojo potrebo, da TE LJUDJE VIDIJO TAKO KOT SI. V duhovno čustvenem smislu.
Sanje so ti pokazale, da "običajni ljudje" ne vidijo tvojega bistva, ampak tvojo zunanjost.
Kdor gleda z duhovnimi očmi, vidi, da si NEKAJ POSEBNEGA - IN DA TO MORAŠ ŽIVETI.
Tak človek te vzljubi. Nasprotno s tem, kar meniš sedaj, da se od ljudi oddaljuješ, ko si "zagledana v svoj svet in na svojo Pot", je resnica drugačna: LJUDJE TE ZAČNEJO SPOŠTOVATI TEDAJ, KO RAZVIJAŠ SAMO SEBE.
Je pa res, da ti tedaj več ne dajejo naukov, SAJ SE NA TVOJ SVET NE SPOZNAJO, LAHKO GA LE OPAZUJEJO.
Torej se moraš OSAMOSVOJITI v tistem delu, kjer pričakuješ pomoč oz. bedenje drugih nad sabo.
Moraš TVEGATI, četudi jutri propadeš - ker si brez bergle domačih, staršev, otrok --- in seveda ne boš propadla, samo tvegati moraš. Če te pustijo na cedilu, boš preživela in še prav lepo ti bo. Pa te ne bodo - namesto, da bi te pustili na cedilu, boš kot magnet, jih pritegnila za sabo.
Vendar ti ne bodo mogli pomagati, ampak te bodo opazovali.
Z njimi se boš pogovarjala, sporočila, ne bo pa to pokroviteljstvo nad tabo in ti ne boš odgovorna za druge, razen kolikor je pač naravno (skrb za potrebe otrok npr.).

Tisto, kar ti doživljaš je POSESIVNOST DRUGIH LJUDI, KI MISLIJO, DA LAHKO ODLOČAJO ZA TEBE.
To je tisto, česar se moraš otresti.
NI TI TREBA DRUGIH PREPRIČEVATI, DA TI DOVOLIJO, DA NAREDIŠ NEKAJ KOT SE ZDI TEBI PRAV.
Dovolj je, da jih obvestiš, ko že delaš po svoje - povsem prijateljsko. Če že - če se že toliko zanimajo zate.
Zato, da bodo vedeli, DA NE DELAŠ PROTI NJIM, AMPAK ZA SVOJO POT. Ker tako čutim, tako moram...
torej ne delaš proti in to tudi ne traja ves dan, ampak del dneva, ko delaš,kar samo ti želiš.
Del dneva si lahko tudi brez škode drugim na uslugo, še posebno, če je bila to tvoja običajna praksa.

Začutila se boš bolj popolno.
Tvoj razvoj bo šel naprej.
In ti si tista, ki moške opozoriš na svojo nežno vsebino. Videti je namreč, da ti "samo telesni vidik" ne ustreza, ni dovolj.
Torej - zahtevaj pogovor in ga imej z ljudmi, ki na to pristanejo.
Tako boš najprej spoznavala sebe, potem še druge v njihovi duši.

Spomnim se, kako sem v nekem trenutku prav začutil, da lahko direktno načnem pogovor s komerkoli - v njegovo psihološko jedro - kot radi rečemo tukaje, ko čutiš, da ni pomembno, ali si moški ali ženska, ampak predvsem si.
Razvijaj to plat - in tisti stavek, ki si si ga zapomnila seveda vsemi DOBESEDNO.
Čakam na tvoj odgovor in na morebitne nove sanje.

Nace


Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#308 tomaz

tomaz
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 64

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

UH Nace! Pa si zadel v sredo. Kavelj si.
Ja a veš, da je delila posteljo z drugim.
Grozno, pravim. Mene, da je prevarala! Pa
tako sem jo ljubil. Ji pel pod oknom...
Ona pa..., v nos se mi je smejala. Če bi videl,
kako se mi je režala, pa pol bajte sem ji naredil.
Pa je že nekaj let od tega. pa sem jo letos
dvakrat sanjal. Seksa pa kokr..., uf Nace.
Ma te ženske, ene te tok hitr u postlo spravjo,
za kakšnem drugim damam greš pa v Indijo koromandijo.
Nace ampak jst verjamem v vesoljce! Kva pa zej?

Tomaž

#309 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Nace, meniš, da sem preveč striktna in dosledna in natančna pri partnerstvu? Vidiš, moj problem je, da nimam postavljenih mej, ne da jih imam, kot je morda zaslediti. In ker ni mej, je vse mogoče, razumeš? Ker ni okvirja v katerem bi se varno gibala, je povsod nevarno in se ne oddahnem. To se poskušam naučiti, da se znam pomiriti sama s seboj, kar mi sploh ni težko, vendar potem ugotavljam, da če sem sama sebi dovolj, zakaj potem sploh partnerstvo? Kam naj ga uvrstim? Zakaj bi ga morala, ne? Ni ok, če ga nadziram in njemu tudi ni ok, če ga pustim.. Kaj potem?? Najlažje je , če si sam, samo potem jaz ne napredujem, skozi odnos se razvijam.

#310 Star12

Star12
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 58

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Najlepša Ti, Hvala!

Hvala Ti, Nace!

Ker me je tvoja razalaga na MOČ "prevzela", bi Ti rada samo sporočila, da Ti o njeni vsebini, v kratkem sporočim na tvoj mail,če dovoliš...

Hvala Ti!

Lp Star12


Simsi
Simona-simsi

#311 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Star12, seveda lahko. Hvala tudi tebi.

Cat, kako supersko se sliši tvoje razmišljanje. Prav značilno je za zračna znamenja. Morda bi lahko kaj več o tvojih položajih. Že predolgo odlašam o "osvežitvi" teme Moje znamenje. Upam, da se bomo tam spet srečali. (morda pa sem že pozabil...).

Jaz ponujam naslednji recept: noč in dan, jin in jang, pozitivno, negativno...
In menjavanje.
Ženske po naravi delujete iz čustev, ki se počasneje preklapljajo. Ampak SE!!!
Samo malo je treba "počakati", da se prehod izvrši.

Se pravi, ko deluješ kot sama in si sama, zagotavljaš ene vrste potreb.
Ko si s partnerjem, pa druge vrste.
Težko je reči, ali so ene več vredne kot druge - oboje so naravne.

Vsekakor imaš očitno dovolj moči - dovolj si (še - in ostani!) samostojna, da lahko odločaš, koliko boš s partnerjem in koliko boš sama.
Ker poglej, dobro si ugotovila. "Prav" ni, če ga nadziraš in ni, če ga ne nadziraš.
Ko si v energiji "jaz" in "sama", veljajo druge zakonitosti.
Kot ponoči med spanjem ni treba, da si "učinkovita", kar je merilo uspeha in pridnosti čez dan.
Po drugi strani si čez dan "sanjava", če se prepuščaš in zato neresna, medtem ko ponoči nisi resna, če si ne dovoliš spanca in se ne prepuščaš sanjam...

Torej - ko si "v igri", sredi dogajanja, ga le pobaraj.

Jaz sem, ker nisem vedel, kako naj ven iz te ženske nadležne lastnosti, igral igro: tako da je postalo jasno, da imava "oba krvave misli pod kožo".
Počasi mi uspeva, da to postaja zabavno in tudi v mučnih situacijah, ko ne more iz svoje igre, to spraviva v zabaven okvir.
Jaz potem spet vem, da si ne morem "vsega" privoščiti, ona pa tudi opravi svojo vlogo. Ob tem pa veva, da gre za nekaj, kar človek pač "mora pokazati", četudi ni vedno smiselno.

Torej - seveda se bo čutil bolj cenjen, če si čisto malo nadzorna - ampak kar je več, naj bo šala. Ko pa imaš termin zase - si pa seveda nevezana, odgovorna le zase, za svoje misli in svoj osebni razvoj.
Le toliko, da se zavedaš, da boš v naslednjem trenutku spet "del partnerstva" in da ti ni preveč "nerodno" zaradi tistega, kar se dogaja, ko so misli usmerjene k tebi sami.

Bila pa si OČITNO NAVAJENA, DA SI RAJE ZAVIRALA SVOJ UM KOT DA BI NAŠLA POT IN REŠITEV IZ TE DVOJNOSTI - TO PA NI BILO DOBRO.
Zdi se mi, da si zelo bistra - misli in um uporabljaj tako, da se energije vrtijo, reka življenja teče naprej - ne pa zato, da boš "samo pridna".
Je treba, da je voda stoječa, da namoči polje? Ali je ne prehitro zmanjka?
Bolj varno je, da voda teče, kar se ne porabi na enem polju odteče naprej in je na razpolago za druga polja ali za polnjenje večnega oceana, univerzalnega spomina, središča informacij, ki so potem last človeštva in jih intuitivno lahko kdaj potegnemo "preko intuicije".

Cat, uživaj v svojem lepem življenju.

Nace

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#312 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Hvala Nace, uživaj tudi ti!
Objavljena slika
Še nekaj ugotavljam, človek mora biti kot ameba, stalno se mora obračati, preoblikovati, torej bistvo je morda v tem, da v stalni čuječnosti in pozornosti najdeš popoln mir, spokojnost in varnost?
Castaneda je omenjal nekako takole: če plavaš sproščeno po reki s tokom, ostaneš na vrhu, če se okleneš česarkoli pa potoneš kot kamenček.
Cat

#313 marta

marta
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 27

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Velikokrat sanjam vodo.
V razlicnih oblikah.
Bazen, reka, morje....
Sem stiku z njo.
Dotikrat je razburkana.
Nikoli me ni strah.
Kadarkoli se soocim z njo, mi je nekam domace, vkljub nevarni situaciji se pocutim varna.
Kaj neki to pomeni,Nace?

#314 Maca Mur

Maca Mur
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Dragi Nace, prav lepo pozdravljen.
Tudi jaz bi ti rada zaupala svoje sanje. Me precej obremenjujejo, saj so bolj kot nocna mora in se kar naprej ponavljajo v raznih razlicicah.

Konec sveta je. Pozari, poplave, kaos. Nepopisna gneca, vsi bezijo. Tudi najina otroka in midva z mozem se panicno zbasemo v avto in se prebijamo skozi gneco. Otroka preplaseno jokata. Tudi mene je strah, a se upam, da je resitev mogoca. In potem moz odpre vrata avta in rece, da gre samo nekaj pogledat. Ni ga nazaj. Mi se premikamo z gneco in vem, da se bomo izgubili. Bojim se ga iti iskat in pustiti otroka sama. Klicem ga, ga poskusam poklicati po mobitelu, a se ne oglasi. Takrat pa pride mimo nek moski in mi rece, ne skrbi za moza. Smeji se mi v obraz in pravi, z mano je zmenjen. In takrat ga spoznam, mozev ljubimec je. Preplavi me nepopisna bolecina in zbudim se.

V drugih razlicicah se to dogaja na letaliscu, ali v neznanem mestu. Vedno je grozna gneca, kaos, panika, jok otrok, sivina...

Prosim te za razlago. Jaz si nekaj ze predstavljam, ampak do dna pa ne pridem...
Hvala

#315 machina

machina
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Nace, hvala za vse nasvete.. so mi zelo v pomoč... Objavljena slika

hm.. sicer te nočem nadlegovati Objavljena slika, ampak se mi neki simboli v sanjah ponavljajo... torej.. v sanjah sem zelo zaspana, da ne morem niti gledat okoli sebe in bi najrajse spala, ampak ne morem, ker sem v šoli al nekaj podobnega.. včeraj sem bila v nekem čolničku, bila sem pokrita s še enim čolničkom, bila sem zelo zaspana in sem hotela ven, vendar nisem mogla, imela sem zelo malo moči za dvignit zgornji čolniček in še ko sem ga malo privzdignila, so me ljudje okoli nazaj zaprli, rekoč:"ne odpirat, ker te rabimo noter." in še nekaj se ponavlja... neka nevarnost eksplozije..enkrat je nekdo nosil petarde, ampak niso pokale, samo strah me je bilo, da bodo počle in me ranile, včeraj me je brat opozarjal na eksplozijo v hiši in potem sem se ulegla v posteljo in nekdo me je vlekel ven, ampak jaz sem mu rekla, naj me pusti v postelji, da si hočem odpočit, da raje umrem v eksploziji, kot da me zdaj spravi ven.. in dejansko sem res utrujena, in fizično in psihično, zdej pa ne vem....Objavljena slika hvala že vnaprej in lepo se imej!

#316 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Obvestilo:

V torek, 5.11.2002, bo med pol deveto in pol deseto zjutraj potekal pogovor o SANJAH z Nacetom v sobi DUHOVNOST v Lunini klepetalnici.

Tokrat bomo klepetali o SANJAH na SPLOSNO -
Zakaj sploh sanjamo..
Kaj se z nami dogaja, ko sanjamo..
Kaj kdo najveckrat sanja..
Rdece niti sanjskih zgodb..
Splosna simbolika...

... - posamezne opise konkretnih sanj pa bomo prihranili za Forum.

Za udelezbo v pogovoru morate biti registrirani uporabnik Chata - ce tako se niste registrirani, to storite prej - registracija pa vam bo vzela nekaj minut.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#317 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

quote:
marta pravi:

Velikokrat sanjam vodo.
V razlicnih oblikah.
Bazen, reka, morje....
Sem stiku z njo.
Dotikrat je razburkana.
Nikoli me ni strah.
Kadarkoli se soocim z njo, mi je nekam domace, vkljub nevarni situaciji se pocutim varna.
Kaj neki to pomeni,Nace?




Voda so čustva.
Mi boš lahko zaupala še rojstno znamenje horoskopa?

Pove ti tale opis, da so tvoj naravni element čustva, iz katerih deluješ. V praksi to pomeni, da vidiš prej sliko kot veš besede, ki te bodo vodile, občutek je prej kot intelektualni preblisk.
V končni fazi je tako in tako vseeno - saj prevajamo slike v besede in besede v slike.
Pomembno pa je to pri hitrosti odzivnosti in pri načinu.
Najprej nekaj veš, potem šele presojaš, ali je logično.
nekdo drug, kot veš, bo najprej pogledal, kje je logika, in potem "skušal ob tem še nekaj začutiti".

Ko je razburkana - čutiš potrebo, da se stvari uskladijo in umirijo.
To se dogaja, potreben je le čas in "dovoliti si moraš".

Zaupati moraš občutkom - in ko spremeniš odločitev, poskrbi, da bodo tudi čustva in razpoloženje "naredili spremembo".

Strah te pa ni, zato, ker vidiš pot in rešitev prav na ta način.

Gotovo nam boš napisala še kaj več.

Vzemi si čas, da se prilagodiš novi situaciji, da zadihaš, tudi z okoljem...

Nace


Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#318 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

quote:
Cat pravi:

Hvala Nace, uživaj tudi ti!
Objavljena slika
Še nekaj ugotavljam, človek mora biti kot ameba, stalno se mora obračati, preoblikovati, torej bistvo je morda v tem, da v stalni čuječnosti in pozornosti najdeš popoln mir, spokojnost in varnost?
Castaneda je omenjal nekako takole: če plavaš sproščeno po reki s tokom, ostaneš na vrhu, če se okleneš česarkoli pa potoneš kot kamenček.
Cat


Cat, spet si zelo lepo napisala.
Toda opozarjam te, opisala si pravilo za jin (prepuščanje, mehke energije) stanje.

V jang (trdnih, poskočnih) energijah so druga pravila.
Raziskuj obe plati - kako tudi ne, saj ti gre dobro.
Vadi tale svoj nadobudni um, ali se ti ne zdi, da si ga predolgo "šparala" - če povem drugače, nekako boječa si bila izraziti tiste misli, za katere ne veš, "ali še misli kdo tako".
Spoznanja in iskanje spoznanj, odkritij o življenu in bivanju - te bodo potiskala naprej.
Torej boš pisala tako sanje kot "ugotovitve" in boš neverjetno hitro napredovala.


Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#319 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

No, zanimivo, jin, jang...
Jaz hočem vse 'čisto'. Ni vmesnih poti, je belo ali črno, tudi misli morajo biti čiste. Ne moreš verjeti, da me napade vest, če nisem zvesta v mislih, kadar sem v vezi. Torej stroga sem bolj sama do sebe, kot do drugih, veza me tu obremenuje, me zavira, ne vdihnem polno...
Jang, bi pomenil kaj? Moško energijo, ki pa se je lahko naučim v partnerstvu?
Res je Nace, bala sem se izraziti svoje misli in zdaj se mi dozdeva, no, da je vse pomešano... Najbrž se mora najprej zrušiti, da se lahko na novo sestavi...
Cat

#320 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

quote:
Maca Mur pravi:

Dragi Nace, prav lepo pozdravljen.
Tudi jaz bi ti rada zaupala svoje sanje. Me precej obremenjujejo, saj so bolj kot nocna mora in se kar naprej ponavljajo v raznih razlicicah.

Konec sveta je. Pozari, poplave, kaos. Nepopisna gneca, vsi bezijo. Tudi najina otroka in midva z mozem se panicno zbasemo v avto in se prebijamo skozi gneco. Otroka preplaseno jokata. Tudi mene je strah, a se upam, da je resitev mogoca. In potem moz odpre vrata avta in rece, da gre samo nekaj pogledat. Ni ga nazaj. Mi se premikamo z gneco in vem, da se bomo izgubili. Bojim se ga iti iskat in pustiti otroka sama. Klicem ga, ga poskusam poklicati po mobitelu, a se ne oglasi. Takrat pa pride mimo nek moski in mi rece, ne skrbi za moza. Smeji se mi v obraz in pravi, z mano je zmenjen. In takrat ga spoznam, mozev ljubimec je. Preplavi me nepopisna bolecina in zbudim se.

V drugih razlicicah se to dogaja na letaliscu, ali v neznanem mestu. Vedno je grozna gneca, kaos, panika, jok otrok, sivina...

Prosim te za razlago. Jaz si nekaj ze predstavljam, ampak do dna pa ne pridem...
Hvala


Maca, živijo tudi tebi.
Zelo lepo, da si sanje podelila z nami.
Ko sem začel brati, sem si rekel: pravzaprav sem pričakoval, da boš potrebovala pomoč svojih sanj. Le upal bi lahko, da se boš opogumila in jih opisala.
Naj pa ti povem, da se pripravi na to, da se bo tale proces odvijal nekaj časa. To pomeni, da nam sanje še kdaj zaupaj :)))))

Gre za očitno nesladnje med mislimi in notranjimi občutki.
Sanje bi ti rade to vrzel zakrpale, vendar so prešibke.
Pomagati jim moramo.
Videti je, da si zelo pogumna punca, ženska. Vendar je to na površini. V govorici sanj nekaj, kar imenujemo mi pogum, ne obstaja. Obstaja pa TOK in v tem toku je treba včasih tudi nekaj NAREDITI in ne samo opazovati in sprejemati.
Tole zadnje ti sicer prav nič ne more koristiti, je le opis, kaj in kako se dogaja.
Torej, kot sem rekel, bodo sanje skušale najti neko logiko.
Ljubezen moža deliš. Zaradi tega čutiš bolečino. To je normalno. Zaradi poguma vse to lepo sprejemaš. To je lepo. Toda NEKAJ BOŠ MORALA DOBITI ZA POVRAČILO, draga moja.
kaj boš izbrala?
Kakšno odkupno žrtev, če tako rečem.

Kajti nekaj je: nekoliko več na tvojih razmenih sta vajina otroka kot na ramenih moža.

Rabiš IZRAVNANO IZMENJAVO.

Mimogrede, podobno bi sanjali tudi tisti, ko je mož preveč v službi - pa pogosto "ne upajo" - le čutijo v sebi, da neke izravnave ni.

Če pogledava vsebino, te je strah pred tem, da bi te ljudje zapustili. Igraš neko vlogo, ki ni resnična. RAbiš neko zaščito, toda v igranem svetu se je težko zanesti. Moža imaš očitno rada, toda on ima svoje interese poleg skupnih. Otroci predvsem zahtevajo.

Zdaj "nekako gre", strah pa te je tole: kaj če resnična resnica pride na dan? Kaj potem? Če bomo potrebovali pomoč? Če sami sebi ne bomo zadostni?

IZhod iz tega strahu je ponovno KROŽENJE ENERGIJE.

Si pod nekim pritiskom, kot npr. prostitutka v deželi, kjer je njena dejavnost nelegalna. Kadarkoli jo lahko obsodijo, četudi dela kar se da pošteno.

IZmenjava in kroženje energijej pomeni, da moraš zmanjšati tvojo lastno odgovornost.
DA greš v telesne rezerve, da vzdržuješ ravnotežje. DA pa ti lahko zmanjka moči v izrednih razmerah - recimo, če bi se začeli prepiri z možem, bi se to že lahko zgodilo.
Če je to to, potem si zablokirana v tem smislu, da ne upaš več vsega povedati niti njemu, ki ga ljubiš.

Gre za rezerve v telesu in ne za recimo neke blokade.

RAzbremeniti se boš morala.
Bova skušala ugotoviti, kako bi se to lahko zgodilo.

Sanje kažejo, da te drži pokonci upanje, da bo tak pritisk minil, da se bodo razmere umirile.

Preveč ste v zaprtem krogu svojih skrivnosti. Preplavlja te nek občutek sramu, ki zahteva seveda energijo, da ga vzdržuješ.
Ti sama zase bi si še lahko pomagala, vsak bi poskrbel zase. Toda odgovornost do otrok...
In videti je, da je mož odsoten takrat, ko "običajni ljudje menijo, da je gotovo doma".

Jaz ti predlagam takole:
Otroka daj kdaj pa kdaj v varstvo. SAma se naužij svežega zraka. Začuti lepoto svobode. Morda bo na mestu, da se samo sprehodiš. Otroci so na varnem v tem času, mož skrbi zase v tem času - čisto sama si recimo uro ali dve na teden in hodiš, kamor te nesejo noge in kjer pljuča globoko zadihajo.

Drugi korak si že naredila: podelila si z nami tele sanje.
Pa upam, tudi naslednje.
V praksi je dovolj, če imaš dva ali tri prijatelje, ki jim lahko zaupaš. Ni treba vse enemu, če ne želiš, ampak vse moraš podeliti, kar te teži - torej je bistvena izpoved.
Toda v tvojem primeru mora biti še neka notranja gotovost, neka oseba, ki jo lahko pokličeš, če bi potrebovala pomoč, ramo, na katero se nasloniš, ali varstvo, ki ga potrebuješ. lahko da je nikoli ne boš potrebovala, ampak neka gotovost mora biti: če bi - bi jo lahko poklicala. In ta oseba mora biti nekdo, pred katero ti ni treba skrivati dužinske skrivnosti.
Žre pa te tudi strah, da bodo otroci povedali.
V nekih okolščinah, ko se ne bodo nadzirali.

Torej, če zaključim za danes:
najprej naredi nekaj za razbremenitev.
Za čutiti občutek svobode.
Vsak pa je načeloma sam zase odgovoren.

Medtem ko čakaš, da je stanje "le začasno", skrbi, da se ti moči obnavljajo. Vzemi si nekaj zase in izterjaj od moža nadomestilo za tisto, kar v sebi čutiš, da si on lahko vzame, ti pa si ne moreš ali ne želiš.
Morda naj prispeva dodatni denar za varuško.
In tri prijatelje spoznaj, ki - četudi online, lahko razbremenijo tvojo dušo, ki jim lahko potožiš o svojih vsakdanjih in običajnih strahovih, ne da bi pazila, da se ne bi izdala ali ne da bi mislila na to, kaj smeš povedati in kaj ne.

Tvoji koraki niso egoistični, že v osnovi ne, toda nekaj egoističnega ravnanja si dolžna za to, da tvoje telo obnovi svoje rezerve.
Kmalu se boš mnogo bolje počutila.

Nace

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#321 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

quote:
machina pravi:

Nace, hvala za vse nasvete.. so mi zelo v pomoč... Objavljena slika

hm.. sicer te nočem nadlegovati Objavljena slika, ampak se mi neki simboli v sanjah ponavljajo... torej.. v sanjah sem zelo zaspana, da ne morem niti gledat okoli sebe in bi najrajse spala, ampak ne morem, ker sem v šoli al nekaj podobnega.. včeraj sem bila v nekem čolničku, bila sem pokrita s še enim čolničkom, bila sem zelo zaspana in sem hotela ven, vendar nisem mogla, imela sem zelo malo moči za dvignit zgornji čolniček in še ko sem ga malo privzdignila, so me ljudje okoli nazaj zaprli, rekoč:"ne odpirat, ker te rabimo noter." in še nekaj se ponavlja... neka nevarnost eksplozije..enkrat je nekdo nosil petarde, ampak niso pokale, samo strah me je bilo, da bodo počle in me ranile, včeraj me je brat opozarjal na eksplozijo v hiši in potem sem se ulegla v posteljo in nekdo me je vlekel ven, ampak jaz sem mu rekla, naj me pusti v postelji, da si hočem odpočit, da raje umrem v eksploziji, kot da me zdaj spravi ven.. in dejansko sem res utrujena, in fizično in psihično, zdej pa ne vem....Objavljena slika hvala že vnaprej in lepo se imej!


Živijo, Machina.
Dolgo se že nisi oglasila...

Joj, to je pa res kriza, če si v sanjah zaspana. Kaj, če bi še malce zaspala v sanjah... Se šalim.

Torej zaspanost predstavlja to, da se ne strinjaš s tistim, kar vidiš okoli sebe.
V čolničkih jaz vidim simbol spolnega odnosa. Lupina. V njej je nekaj prostora - ampak pritisk okolice po mojem sporoča preko sugestij v tebi: najbolje je na klasični način. Kaj bi se zdaj nekaj šla.
Ti pa bi tako rada povedala o svojih doživljanjih, kjer bi bilo potem zate več prostora...

DA bi si prilagodila okolico. Morda bi ti v tem predvolilnem času lahko bila za zgled izjava Barbare Brezigar: Nikoli nisem imela občutka, da nečesa ne morem doseči ali ne zmorem samo zato, ker sem ženska, moški pa lahko. Vedno sem lahko dosegla vse, razen, kadar se nisem dovolj potrudila. Ampak zato ker sem ženska nisem nikoli čutila manj možnosti kot jih imajo moški...

Torej najdi, išči pot, rešitev, ne pa da se ustavljaš ob tako groznih ugotovitvah - ko drugi želijo, da si pri miru in čakaš.
Zahtevaj, takoj, ko spoznaš svoje potrebe in zahteve.
DA bo uravnoteženo, tudi dajaj, ko spoznaš potrebe in želje drugega, a glej, da boš dovolj dobila, tudi prilagojeno tebi.

Petarde simbolizirajo penis in ekspolozija izliv. Pomisli, da je šele nekaj desetletij na voljo kontracepcija. Nekoč je bilo tvegano spolno občevanje, žensko so lahko tudi posilili in se ji tako maščevali kdove zakaj vse. Za petnajst let so jo priklenili na vlogo matere, medtem se je postarala. Ni čudno, da imamo temeljni strah v sebi, "da se nosimo pokonci" in povemo, kaj želimo...

Tvoje telo kliče po nežnost in pozornosti, po tem, da se nekdo naravna na tvoje frekvence.
S posameznim fantom se to še da doseči, toda fantje pod vplivom tradicionalnih nazorov si radi vzamemo večji kos pogače kot ga pustimo ženski.

Veš kaj - nauči se zahtevati, seveda, za to moraš poznati svoje potrebe in hrepenenja.
Dajaj in jemlji - skrbi za ravnovesje - in nauči se tega prej, dokler lahko preprečiš zaplete in slabe izkušnje.
Iči pot - prišepnem ti, da je nekaj vzvodov, s katerimi se moškega da obračati - in pridobiti na svojo stran, mu vrniti, da bo zadovoljen in tako.
Mnogi so uspeli Z DOGOVORI. POŠTENI DOGOVORI - ki se po potrebi sporeminjajo.
Kar takoj začni vaditi - in opazuj, kje ga vrli moški najraje presekajo. Potem oblikuješ svojo strategijo tako, da bo zadovoljstvo čimvečje, najprej tvoje, potem radodarno podeliš še malo partnerju, ki mu kdove iz katerega razloga ni bilo treba razmišljati o taki podobno strategiji, četudi bi mu koristila...

Nace


Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#322 marta

marta
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 27

Objavljeno: 24. oktober 2002, 01:00

HVALA
znak: RIBI

#323 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 24. oktober 2002, 01:00

Vse skupaj me je začelo zelo zanimati. Nace, tvoje razlage so res enkratne, le od kje ti vse to. Danes sem spet imel malo bolj kompleksne sanje zato bom verjetno malo bolj dolg.

Vse skupaj je bilo več zgodb, ki pa so se med sabo prepletale, vsaj zdi se mi tako. Tukaj bom opisal vsako zgodbo posebej, ker se določenih zaporedij ne spomnim.

Ena zgodba se je odvijala skupaj z mojo sestro. Kupovala je stanovanje in ne vem zakaj sem moral jaz poklicati lastnike da se nekatere stvari razčistijo. Za mizo smo sedeli sestra njen mož in jaz. Jaz sem zelo samozavestno poklica in se vse pogovril, malo težav sem imel pri pojasnevanju naših medosebnih odnosov oz. kdo sem v odnosu do njih. Med tem ko sem se pogovarjal sta sestra in njen mož odabravajoče prikimavala in vsake toliko časa prišepetavala kaj naj še vprašam.

Drgua zgodba, ki je bila še najbolj živa je potekala takole. Po hodniku sem hodil proti neki predavalnici na predavanje. V oči mi je sijala zelo močna svetloba vedar me ni motila in sem videl vse jasno in lahko sem gledal proti tej svetlobi. Ko pa sem prišel v predavalnico sem bil čisto zaslepljen, kot ko prideš iz zelo svetlega prostora v temen in nekaj časa nič ne vidiš. Vedel sem da je v predavalnici veliko ljudi in me gledajo zato sem rekel da nič ne vidim in da bo kmalu bolje. Potem sem zaprl oči. Ko pa sem jih ponovno odprl sem bil presenečen da je v predavalnici v bistvu čisto navadna svetloba. Videl sem precej poznanih ljudi ki so sedeli na stolih ob steni. Notri je bila tudi moja punca, ki pa ni realna oseba in je nisem prepoznal. Vedel pa sem da je bivša punca prijatelja, ki je bil tudi prisoten, s katerim pa že mnogo let nimava stikov. Ta punca po po pojavnosti ni izgledala njegova bivša punca. (ne vem mogoče je to pomembno, ampak moja žena je bila nekaj časa preden je bila z mano, prijateljica tega mojega prijatelja, čeprav ne prav intimna). Midva sva se usedal na stol na sredini in ona se mi je usedla v naročje kar pa je mene motilo in sem jo prestavil na stol poleg mene. Vsi ostali (nisem siguren ampak imam očutek da je bila med njimi tudi moja žena) pa so naju in predvsem mene zavistno gledali hkrati pa sem čutil da so zavistni zato ker so oni sami.

Naslednja zgodba je zopet v povezavi s stanovanjem. Neki neznani ljudje so prodajali stanovanje in jaz sem se menil z njimi za neke projekte. Ko sem jih končal sem jih v strahu nesel njim, ker sem že zelo dolgo zamujal rok našega dogovora. Ko pa sem pozvonil so mi odprli in me vsi veseli sprejeli jaz pa sem začuden opazil da je stanovanje že polno potovalk in škatel za selitev. Vsi veseli so mi razlagali da se bodo kar preselili, projektov pa ni omenjal nihče.

Zadnja zgodba pa je malo bolj nejasna. Bil sem v nekem domu, internatu ali nekaj takega. Pogovarjal sem z neko neznano žensko in sva ugotovila da ta strogi red pa že ni za naju in da kar greva. Potem pa sva se na ulici pogovarjala in spraševala kaj morava pa sedaj storiti. Ugotovila sva da je bilo včasih to zelo enostavno. Tisti ki je hotel ven je imel zelo jasno nalogo če je hotel nazaj. Prinesti je moral samo gajbo piva in je šel lahko nazaj, drugače pa je ostal zunaj. Izbira je bila zelo enostvana. Midva pa nisva vedel kaj morava storiti in med čem izbirati. Se mi zdi da je bila poudarjena izbira, prej enostavna zdaj pa zapletena.

Vse te zgodbe niso potekale v tem zaporedju, občutek imam da so se med seboj prepletale, vedndar nisem siguren, sem pa skoraj siguren da sem jih sanjal v enem kosu.

Tole je bilo pa kar dolgo, upam Nace da se boš lahko prebil skozi.

Še enkrat se ti zahvaljujem, saj so mi tvoje razlage prinesle razjasnitev, vsaj delno, moje trenutne situacije. Res imaš velik dar!

___________________________________________________________________________
AndrejObjavljena slika

>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#324 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 24. oktober 2002, 01:00

Zdravo Nace!

Evo moje nocojšnje sanje(malo razdrobljeno bo menda vse skupaj..ne vem ali mi bo uspelo ravno dobro prenesti..boš že videl):

Torej najprej sem nekaj čistila(ribla dobesedno) po tleh. Se nekaj čudila zraven zakaj to počnem..
Potem pa kar naenkrat vse polno krvi(menstrualne). Vse rdeče in vsepovsod je je bilo polno(naenkrat sem bila v postelji in se ful slabo počutila).
Vem, da se je še naprej nekaj dogajalo, pa sem pozabila. Zgleda, da slabo ubogam tvoje nasvete(saj veš, list in pisalo).
Lep pozdrav
Natalija


natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#325 Maca Mur

Maca Mur
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 24. oktober 2002, 01:00

Dragi Nace, res si me zadel v zivo. Tako zelo, da sem brala in jokala (so se moje misli in notranji obcutki koncno vsaj za trenutek dovolili povezati??). Ves cas se upiram vlogi zrtve in zato prevzemam delez odgovornosti vec, kot bi mi bilo treba, verjetno.

Tvoj pogled na mojo situacijo me je pretresel. Nekako pricakovala sem, da bodo moje sanje okarakterizirane kot odraz nezaupanja, posesivnosti, zahtevnosti in egoizma. Take odzive namrec pretezno dozivljam iz neposredne blizine. Koncno mi je nekdo jasno povedal, da imam pravico poskrbeti tudi zase, ne samo pravico, tudi odgovornost, in da sem celo premalo egoisticna.

Tudi nasveti so tapravi. Skusala bom zadihati malo bolj svobodno, si vzeti vsaj kako prosto urico, par prijateljev, ki jim zaupam, sem ze poklicala. Zal pa v mojem zivljenju ni nikogar, na katerega bi se lahko oprla, ki bi bil moj "izvor moci" (ne dobesedno, to sem sama). In to krozenje energije bo res potrebno bolj vzpostaviti. Samo necesa ne vem: vcasih se mi zdi, da bi mi bilo v pravo olajsanje, ce bi bila nasa druzinska skrivnost znana vsem. Za to igro namrec porabim kar precej energije.

Sem pa z mocmi v tem trenutku res ze precej na koncu. Na sreco pa postajam jezna nase, kaj vse si dovoljujem prenasati. Se res tako zelo ne maram?

Za konec pa se ene sanje, ki se mi v tem obdobju tudi kar naprej ponavljajo...

V ustih imam zvecilni gumi. Najprej je ves dober in svez in cvrst, naenkrat pa mi zacne v ustih razpadati, lepi se mi za grlo in me dusi. Pljuvam ga ven, a vedno vec in vec ga je. In potem mi zacnejo naenkrat izpadati se zobje, vse skupaj pljuvam in ust. Zacne mi razpadati tudi telo... precej grozljivo. V tej fazi se vedno zbudim.


Hvalezna sem ti, ker cutim, da te s svojimi sanjami in problemi ne obremenjujem, ampak da z veseljem pomagas. HVALA TI!!!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0